• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

My z osmi týdnů a naše miminka

(Zamčená)
21. června 2010 
tak šupky dupky do nového témátka a ať nám to tu žije :slight_smile:
8. srp 2009 v 10:47  • Odpověz
autor
dala jsem nové fotky do albíčka

my teď byli u pribuznych na Morave, Vojtik byl vsemi obletovany :wink: a pak jsem byla u nasich a na chate...

behem tech veder jsem jen kojila, cajik jsem zatim nedala, i kdyz do me pribuzni i nasi hustili, abych ho dala... ale me neprislo, ze by mu to nestacilo

mame 58 cm a vaha cca 5,5 kg (mozna vic)

konecne se poradne smeje! :slight_smile: a stoucha vedome do povesene hracky :slight_smile:
8. srp 2009 v 10:53  • Odpověz
Tak já jsem tady!! :grinning: :grinning: ale jen na skok, dnes betonujeme, tak jsem se jen šla sem nakouknout :wink:
My byli v úterý na 6ti týdení prohlídce a máme 6kg a 62cm :grinning: jsme obříci, ale nepřipadne mi nějakej tlustej, jen má papulu. Dělám si z něho srandu, že je moje malý sumo a on se tomu tak krásně směje :grinning: :grinning:
Je to krásný, jak ty naše dětičky pomaloučku získavají zkušenosti a dělají pokroky že??
8. srp 2009 ve 12:10  • Odpověz
ahoj maminky a miminka :grinning:

tak už jsme se konečně probojovali do kojenců? no to nám to trvalo :slight_smile:

luccii - já jsem s čajíkem taky bojovala, ale nakonec jsem podlehla. i když se ho snažím dávat minimálně. ale fakt je, že od té doby, co mu ho dáváme, tak usíná mnohem dříve než předtím a v podstatě odpadá okamžitě po vypití :slight_smile: a mnohdy vynechá i noční krmení, takže po něch probdělých nocích se už vcelku i vyspíme.

to sminkání a hraní si je úplně boží :grinning: my nemáme kolotoč, ale teď jsme mu nad postýlku zavěsili obyčejnou zvonkohru a malej je úplně nadšenej :slight_smile:

taky bych chtěla vědět, kolik vážíme a měříme, ale jdeme k doktorce až osmnáctého.

teda helul, vy jste nějací velicí :grinning:
8. srp 2009 v 16:11  • Odpověz
Ahoj holky - chtěla jsem se Vás zeptat. Naše holčička bude asi zimomřivá po mě - i když je venku horko, je pořád studená. Já vím, že miminka mají ruce studené pořád, ale naše k tomu brečí, i nohy má jako led, takže jí obléknu svetřík a na nohy capáčky a až pak usne. Máte to některá také tak. Díky
9. srp 2009 v 08:12  • Odpověz
Ahoj Holky,

jdu Vás pozdravit, využíváme teď maximálně zahrádku, dokaď to jde.

Prohlídla jsem albíčka a koukám, pěkně rostete, taky budu muset hodit nějaké nové fotečky. Máte je moc pěkné.

Lucii já zatím čajík taky nedávám, mlíčka mám dost a malému to stačí.

iivíku, pokud to malé vyhovuje, tak to nevadí, ale bacha ať se ti neopotí. Nezkoušela si třeba dát malou do zavinovačky???

Náš malej je teď nadšenej z medvídků v lehátku, teď jim zrovna něco povídá. Škoda, že to nejde přeložit:slight_smile: Mi jdeme na prohlídku až 17.8., tak jsem zvědavá kolik budeme mít, ale oproti Vanessce rychle roste a přibývá. Jinak je moc hodnej, kojíme po třech hodinách a v noci stávám dvakrát.

Lasko, tak co tatínek, doufám, že mu úředníci nedělají problémy???
9. srp 2009 v 10:17  • Odpověz
autor
helu malej je poradnej chlap :wink:

lasko, zmerit si ho muzes sama metrem a jestli mate digi vahu pro dospele, tak taky - staci se zvazit s malym a pak bez nej :wink:

vcera me malej uplne vysal, sal skoro porad, dneska ma naopak od noci spavou a knoura, takze jsem se stihla nasnidat az ted...

iivik, pokud ma studeny nos, je to spatne - je ji zima... jinak to nemusis resit
9. srp 2009 ve 12:06  • Odpověz
unka - ahoj :slight_smile: kdepak máš fotečku?

s tatínkem všechno v pořádku, zrovna převzal povolení k pobytu, takže teď už nám zbývá jen sehnat nějakou práci a je to. tady sice moc možností není, ale snad se něco najde.

co u vás, všechno ok?

luccii - to by sice šlo, ale ta naše váha je divná. zvážím se třeba třikrát po sobě a pokaždé mi ukazuje něco jiného... :unamused: :grinning:
9. srp 2009 ve 12:57  • Odpověz
Ahoj holky,
super název nové diskuse :wink: .
Já vždycky vážím malého společně s tatínkem na digitální váze, tak mám kontrolu kolik přibrali oba dva :grinning:
Dneska ráno měli dohromady 88,7.. Míša tedy 5600gramů.. přibíral nám zatím vždycky tak kolem 300gramů týdně.

Hodně se směje.. hlavně když ho přiložím k prsu.
Nejvíc brečí, když ho strčíme do kočárku.. to má úplně záchvaty :pensive: Takže ho nosíme a nosíme.

luccii mě taky včera malej úplně vysál. Zajeli jsme do Gutovky - parku pro děti.. Jsem seděla na lavičce a jen kojila. Dav mi mezitím vzal roha, naštěstí park je ohrazený, našla jsem ho kousek dál na hřišti jak tam držkoval na nějakého staršího kluka. :sweat_smile:
9. srp 2009 ve 13:15  • Odpověz
autor
lasko, no tak aspon budes prekvapena, o kolik vyrostl/ pribral :wink:

dont, presne takhle vazime my :slight_smile:

nas malej je taky mazel a rad by se stale nosil/ drzel... manzel mu rika "malej tyran", ale to prehani :dizzy_face:

uz vasi prckove pasou hribatka? Vojtik zvedal hlavicku driv vic, ted se mu moc nechce, ale dnes novinka - prekulil se na bok a nekolikrat!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: asi uz se chce tocit na brisko :wink:

dont, hlavne ze se Dav nasel :wink:
9. srp 2009 v 17:16  • Odpověz
autor
DOTAZ: nemate nekdo uctenku za nakup vitaminu? :?: rada bych vyuzila prispevek 500,- od zdravotni pojistovny, ale namam to na co cerpat
9. srp 2009 v 17:17  • Odpověz
Lasko - To je dobře, že Vám to takhle vyšlo. Moc Vám to přeji.

Malej je moc hodnej, občas nás potrápí prdíky, ale nic závažného. Jinak si užíváme hezkého počasí na zahrádce. Budí se po třech hodinách, takže super a v noci kojím jen dvakrát, takže oproti Vanessce balzám. Někdy spinká ve své postýlce a někdy potřebuje cítit blízko svojí maminku. To můj přítel říká našemu broučkovi jinak, ale to není publikovatelný :slight_smile: :wink:

Dont a jak přijal malej miminko? Vanesska se o malého moc hezky stará a je to její mazlíček
9. srp 2009 v 18:46  • Odpověz
Ahojky,
unko jak kdy.. Davídek má malého rád, pohladí ho, dá mu pusu, říká mu "nepakej míťo" :slight_smile: přikryje ho i jeho oblíbenou peřinkou, ale když kojím tak mu to někdy vadí, začne mě tahat za ruku a říká ať ho dám do postýlky. Pak brečí, že ho kojím dál..

Má z něj zážitek, když si mrňousek prdne.. tak hned "jééééééééé, bobek" :slight_smile:
10. srp 2009 v 11:28  • Odpověz
autor
dont tak to je u vas veselo :slight_smile:

malej ma stale zanet ocicek, ja to od nej taky chytla, ma novou masticku a kdyz nezabere, tak ho ceka pruplach slznych kanalku :frowning2:

jo a uz ma neco malo pres 6 kg :slight_smile:
10. srp 2009 ve 21:16  • Odpověz
luccii , Vojtíškovi to moc sluší v té houpačce :dizzy_face: Chudák malý.. zkoušela jsi mu do očiček kápnout mm? Míšovi to pomohlo, ale ten měl začínající zánět :unamused:

A váhu má taky super:slight_smile: Ale on bude určitě vysoký. Má být po kom :wink:

Koníky paseme krásně, ale na bok se malej zatím ještě neotočí.
11. srp 2009 v 00:02  • Odpověz
Ćau holky,
u nás nic novýho, rosteme jak z vody, bude asi velkej po manželovi a taky žravej :grinning:
Malej se už taky krásně usmívá, furt vykládá, krásně pase koníčky,ale u těch se mi rozčiluje, protože by tak chtěl se odrazit nožkama a nejde mu to :unamused: chudák malej. Je hrozně zvědavej a ukecanej, tak mám o zábavu postaráno :grinning:
Dnes bych chtěla jít na prohlídku na gyndu, tak uvidím jak dopadnu. No snad to bude ok, problémy jsem žádný neměla, tak snad poho :sweat_smile: Moc se mi ale nechce jít, dneska to vypadá na deštivý den a v tom se mi moc cestovat nechce a ještě šlapat dva kiláky přes město na polikliniku...no uvidím...
11. srp 2009 v 07:03  • Odpověz
autor
dont, mm jsem bohuzel nezkousela - uplne jsem na to zapomnela :confused: heled to jsi poznala z fotek, ze jsem vysoka? :wink:

vy uz vsichni pasete a ten nas lenoch si vymyslel jiny zpusob, jak videt - on stoci hlavicku, kdyz je na brisku, jakoby ji vykrouti, takze vidi i dopredu a pak se celkem rychle otoci o 90 stupnu, aby videl i dalsi veci :sweat_smile: ale ja bych byla radsi, kdyby pasl... on uz tu hlavicku ale na brisku nezveda... pri odrihavani ji celkem hezky drzi, ale poloho na brisku bojkotuje (jen kdyz jsem mu lehce nadzvedla ramena, tak hlavicku chvilku drzel)

helu, ja byla na gynde vcera, MUDr. nic nerikala, takze asi OK... HA jsem nechtela, zkusime se chranit jinak...
11. srp 2009 ve 21:06  • Odpověz
Ahoj holky, díky moc za rady ohledně té zimy. A holky - jak koupete? Mají to Vaše miminka ráda? My už asi týden brečíme, ale tak strašně!!! Už jsme zkoušeli toho dost - teplejší vodu, víc vody, málo vody, podložku do vaničky, zvednout vaničku, aby viděla - teď už zbývá jen velká vana s námi a snad slabší světlo.... Poradíte mi něco? Dík
12. srp 2009 v 10:06  • Odpověz
Ahojky,
lucci, já si pamatuju jak jsi v těhu měla problém sehnat delší kalhoty :wink:

Taky bych si měla zajít na gyndu. Jenže u nás je tam vždycky akorát v pondělí :unamused:

iivi, a vy jí koupete po krmení nebo před?
12. srp 2009 v 11:52  • Odpověz
iivik - tak to ti neporadím. my kvůli pupíčku směli koupat až dýl. poprvé to proplakal (ale to mohlo být i z jiného důvodu), další koupání už v pohodě. dokonce ho to i uklidní, když je hladovej. takže našemu se ve vodě asi vcelku líbí.

co zkusit koupat v jinou než obvyklou hodinu. třeba odpoledne, když je malá v dobré náladě...
12. srp 2009 v 15:46  • Odpověz
autor
iivik, jak radi laska, zkus koukat v jinou denni dobu a hlavne tehdy, kdyz je tvoje mimco dobre naladene... jiste se to podda, asi ma ted bojacnejsi obdobi...

dont, ty mas dobrou pamet :slight_smile:

my teda ale mame lenocha - hlavicku na brisku proste nezveda, ale kdyz ho zvedneme do vyse (drzime ho v podpazi), tak hlavicku slusne drzi - totez pri odrihavani :slight_smile:

ja furt vyrazuju obleceni - roste nejak rychle :sweat_smile:

jak vam ted mimca papaji? my treba dneska jedli v 1:30, 6:00, 7:00, 8:00, 10:00, 13:00, 15:30 - no celkem casto :wink:
12. srp 2009 v 17:32  • Odpověz
autor
...a pak jedl v 17:30 a 19:15 :sweat_smile: uz jsem vysata :confused:
12. srp 2009 v 19:29  • Odpověz
autor
holky jake pleny se vam neosvedcily? nam kupodivu ty nejdrazsi pampersky... spokojenost s happy plenama, filovymi tesco, pampers sleep and play...
12. srp 2009 v 19:33  • Odpověz
lucii, mě dnes malej taky vysává :wink: Prostě někdy má svůj den a je furt jak klíště přisátej a jindy si dělá intervaly ty tři-čtyři hoďky...
Jinak já používám látkovky a když náhodou papírovku, tak se mi osvědčily Huggies, Fixies mi protékaly a jiné jsem neměla...jsem hlavně na látce :wink:
12. srp 2009 ve 20:18  • Odpověz
AHoj holky:slight_smile: Já jsem taky dělala pokusy s látkovýma, ale neosvědčilo se to, Jonášek by jinak spinkal, ale v látkových mi plakal... vadilo mu to mokro. Jakmile jsem ho dala do suchých, za 20 minut zase...Místo spinkání pláč...Tak jsem to vzdala.Používali jsme Huggues newborn, nyní eko plínky Alana z DM. Jak to Helu děláte, že vám nebrečí? I když jsem dávala fleecovou vkládačku, stejně plakal...Navíc toho měl na sobě hrozně moc...
Lucii to teda kojíš často :confused: mě říkala doktorka, že mlíčko se tráví 3 hodiny a že by se nemělo znova kojit, dokud není to předchozí mlíko strávený, že pak dochází ke kolikám, tak nevím...
13. srp 2009 ve 12:31  • Odpověz
Ahojky,
mě pije Míša jak kdy. Třeba včera celý den a celou noc prospal (Davídek tu nebyl :sweat_smile: ) , ale dneska poplakává už od rána a chce pít častěji. A mám pocit, že se mi poslední tři dny prsa míň plní mlékem.. nebo se přizpůsobila laktace potřebám malého? Chtěla bych vydržet kojit co nejdýl, tak snad to zvládneme :slight_smile:

K těm plínkám... špatné zkušenosti mám s Pampers active.. jsou slabé a protečou nebo jsem je musela vyměnit snad co každou hodinu.
Pampers new baby malému sednou krásně i co velikostí... Dmka (jakékoliv plíny) jsou taky dobrý :wink: my tam nakupujeme hodně bio potraviny

Bříško nás ještě trápí, ale zdá se, že už to není tak často.ťuky ťuk
13. srp 2009 ve 13:34  • Odpověz
Mě zase včera Jonášek nespal a chtěl stále pít, taky jsem měla pocit "prázdnějších" prsů. Ale dnes pil v 9:30a teď až ve 13:30 a to už jsem je měla zase nalité :slight_smile: . My taky v DM kupujeme bio potraviny :slight_smile: a já si tam kupuju bio kosmetiku Alverde. Už se těším na ten jejich koupací olejíček, až ho budeme používat. Zatím koupeme v čisté vodě.
13. srp 2009 ve 13:58  • Odpověz
koci, ta Alverde kosmetika krásně voní, my jí kupujeme teď střídavě s Welledou, protože ta je o něco dražší. :slight_smile:
13. srp 2009 ve 14:13  • Odpověz
autor
ahoj holky, jsem totalne nastvana :angry: :angry: :angry:

prisla jsem o necelou tisicovku :frowning2: vlastni blbosti a diky jednomu hovodu! :angry:
sla jsem s kocarkem z kramu, kosik jsem mela plny nakupu a krom nej tam mam vzdy tasku s vecmi na prebaleni a jeste v ni mam mensi sacek s penezenkou a dokladama - v kramu Vojtik zacal plakat, tak jsem asi nezavrela tasku dobre, ten sacek byl navrchu a cestou jsem ho vytrousila... zjistila jsem to nastesti hned po prichodu... dite brecelo, ale manzel rekl, at jdu hledat ja... ja toho padoucha chytla!!! jenze penezenku uz nemel... jen tu tasticku a v ni svuj mobil a ciragety... rikam mu, kde je ta penezenka a on ze uz tam nebyla, kdyz to nasel... chtela jsem, aby ukazal kapsy, ale on jen zvenku ukazal, ze tam ta penezenka neni... mela jsem se do tech kapes kouknout... v popelnici kousek odtamtud jsem tu penezenku nasla - prazdnou... no hlavne ze mam ty doklady a kartu! urcite to byl ten kluk a penize v kapse mel, jenze me nenapadlo, ze tam muze mit jen je a ne celou penezenku :unamused:
...uplne mi to zkazilo den :rolling_eyes:

koci, to plati u umely mlika, to ma mit intervaly cca 2 h... jinak to pry nevadi a muze se prikladat de facto porad :wink:

helu, ja chtela taky latkovat, ale nedokazu si to predstavit, kdyz kadi cca 8x denne... tak mozna pozdeji, ale nevim... priznam se, ze me vlastne odradila velka nabidka potreb na latkovani - ac jsem to dlouho studovala, neprisla jsem na to, co koupit...

koci, mydlo nepouzivas na Jonaska? ani na rucicky ci prdelku? Alverde kosmetiku v DMku taky kupuju :slight_smile:
13. srp 2009 v 19:33  • Odpověz
Luccii, to je mi líto, žes přišla o penízky, já jsem taky ztráceč :frowning2:
Mýdlo používám na mytí prdýlky po každém kakání, myjeme ho pod tekoucí vodou v umývadle šmírovým mýdlem. Ručičky mu nemydlím. Do vody na koupání nedávám nic, ani ho nemažu, kůžičku má pěknou a myslím, že na kosmetiku má ještě čas. Před koupáním prdýlku jen otřu tamponkem se slunečnicovým olejem.
Iviik: Jonášek při prvním koupání taky plakal, tak jsme ho pak jenom sprchovali. Teď už nepláče a zdá se, že se mu to i líbí. Tak držím palce!
13. srp 2009 ve 22:07  • Odpověz
autor
koci co je smirove mydlo? ja cetla, ze s mydlem na prdelku opatrne - staci teplejsi voda... taky myjeme pod vodou, nad vanou, ale bez mydla, mydlo jen pri vecernim koupani
a ten slunec. olej je na co?
jinak my koupeme v kybliku
13. srp 2009 ve 22:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 16
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.