• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

My z osmi týdnů a naše miminka

(Zamčená)
21. června 2010 
autor
ahojky, tak u nas to bylo trosku smutny - ja s chripkou, Vojtiks tatkou 23. u tchanovcu, 25. u prababicky a pradedy, zase beze me... jinak u nas taky vedl papir :wink: Vojtik dostal 3 hracky, obleceni
26. pro 2009 v 17:49  • Odpověz
ahoj, co nového?

u nás vcelku nic, akorát jsme zkusili ty křupky a včera sušenky, protože mi moc nechce jíst ovoce a už nevím, co na svačinky vymýšlet (v podstatě do něj dostanu jen banány, jablka nejí téměř vůbec a hrušky zase jen pokud do nich přidám banán. zeleninu miluje, zvlášť brokolici, ale ovoce je na něj asi kyselé). bych nevěřila, jak to malému bude šmakovat :grinning: když mu chci křupku v ručičce posunout, aby ji mohl lépe žužlat, dostane hysterák, protože se bojí, že mu ji chci vzít :slight_smile: ale jinak je to láska. když ho chovám a on si mě přitáhne za uši a dá mi pusinku, tak bych ho sežrala.
jsem ale myslela, že pusinkovat se naučí až starší děti...

jinak koukám, jak se nám malý ze dne na den "rozmluvil". jen je mi trošku líto, že řekne všechno (de-da, ba-ba, ta-ta, te-ta, be-be, bla-bla), jenom ma-ma ne :unamused: :grinning: asi ví, že na mě volat nemusí, stačí, aby kňournul a mamka je hned u něj :slight_smile: ale samozřejmě mi je jasné, že "mluví", ale neví, co to znamená. ale stejně, ma-ma má být první, ne? :grinning:

koci - cupování papíru baví asi každého prcka. před tím naším se nesmíš podívat ani do tv programu, hned se po něm sápe. a když vidí jakoukoli láhev, udělá cokoli, aby ji získal :grinning:
30. pro 2009 ve 12:47  • Odpověz
autor
Katko, to je Karimek moc sikovnej, ze uz takhle hezky zvatla a dokonce te pusinkuje! :slight_smile: to Vojtik jeste ani jedno nedela :wink:

u nas se chripka presunula na manzela :unamused: snad ji nechytne i malej :confused:

nevim, jake jsou jina miminka, ale zda se mi, ze Vojtik je desny sidlo - porad jinde, hrozne zvedavej, chvilku neposedi, vlastne nepolezi, on jeste samozrejme nesedi :wink:

jidlo - no ovoce mu smakuje (jablicko, hruska i oboje dohromady; banan jsme jeste nezkouseli)... ale zelenina s masem nic moc - sni par lzicek, nekdy vic, nekdy min, ale stale ho musim dokojovat... z masa jsme meli kureci, hovezi a zitra bude teleci... zeleninu micham - mrkev vzdy, pak vetsinou + brokolice, nekdy brambor, kvetak, lusk, cuketa... ale vliv na kadeni to ma - kadi jednou za 2 dny! :sunglasses: to je velka zmena proti 5 - 6 x denne predtim :wink:
30. pro 2009 v 17:46  • Odpověz
autor
holky a kdy se ma zacit davat kase? a jaka?
30. pro 2009 v 17:47  • Odpověz
luccii - jsem ti odepsala, ale musela jsem odběhnout k malému a mezitím přišel synovec, že si pustí hru a zavřel mi to :angry: :grinning: no nic.

šikovný... těžko posoudit. nakonec každá maminka si myslí, že to její dítě je nej. zase nemá tendence lézt a zoubek taky v nedohlednu :slight_smile: prostě každé mimi je jiné :wink: ale to jsou věci, které moc ovlivnit nejdou, to prostě přijde samo. a zrovna u zoubku jsem vcelku ráda, že nelezou nijak brzy. ještě se nakouše dost. ale vykecává už slušně :slight_smile:

jak to děláš? to ti takhle papá jablíčko bez nějaké zvláštní úpravy? jen převařené? jako náš malý sní téměř všechno, co dostane,, ale jablko mu přjde kyselé... ale hlavně, že papá zeleninku, tu spoustu dětí nechce.
já mu zatím dala jen kuřecí a jednou králíka. nevadí to? samozřejmě, že časem bude malý dostávat i jiné, ale zatím mi to nepřijde důležité. sama jím taky víceméně jen kuřecí. telecí, hovězí nebo vepřové zbaštím jen když jím s našima, ale jinak mi kuřátko stačí, vařím-li si sama.

jako základ teď dávám spíš už jen bramboru nebo rýži, do toho buď tu mrkev, brokolici (tu máme hodně často, strašně mu chutná), kuřátko anebo to různě nakombinuju. jak jsem psala výš, z nějakého důvodu mu cuketa nesedla a na nic dalšího si zatím netroufám. přemýšlela jsem o špenátu, ale nevím...

synovi by se asi nelíbilo, že rozebírám jeho kakajdu po netu :sweat_smile: ale my to máme většinou jednou ráno a jednou před koupáním navečer.

na kaše ti každý řekne něco jiného. znám hodně maminek, které to prckovi dají jako první příkrm, aby měly klid v noci. já pro to moc nejsem, i když každého věc. jinak obecný názor asi je dát to jako třetí po maso-zelenině a ovoci. já osobně se tomu vyloženě nebráním, ale u nás je to oběd jako maso-zeleninový, ovoce odpoledne a teď se chystám začít dávat dopolední svačinku. buď sušenky s mlékem nebo s ovocem, případně samotné pyré, obdobně jako odpoledne, později s jogurtem. takže u nás bude kaše počítám nejdřív za měsíc. ale pokud mi bude spát alespoň tak, jako doteď, tak mu ji možná ani potom dávat nebudu. uvidíme. přece jen má tendence být po mně silnější a pokud mu stačí na noc mlíko, tak na kaši nespěchám. ale to samozřejmě nezáleží jen na tom, co chci já, ale i na synovi.

jinak začíná se asi nejvíc s rýžovou nebo kukuřičnou, ale pokud už má 6 měsíců pryč, tak už je výběr veliký a nemusíš se toho zase tak bát. ty kukuřično-rýžové jsou pro mimča od čtyř měsíců, kdy si teprve na příkrmy zvykají, když maminky jako první dají kašičku.
30. pro 2009 ve 22:29  • Odpověz
Ahoj holky,
já jsem ještě neodpověděla koci, jak se mě ptala na plavání s Lavodou.. Možná jsem se už zmiňovala, že jsme kurz převedli z Davídka na Míšu a od ledna budeme chodit znovu plavat. Je to tříměsíční kurz, vždycky jeden den v týdnu- pro nás ve středu. Plave se 20minut a zbývající čas do hodiny se pak vybere v relaxačním koutku se saunou a vířivkou. Já byla nadšená, Davídek míň.. stále je v období vzdoru a příčí se mu všeíchno proti jeho vůli, tak mu vadilo i to, že ho ve vodě držím. Naštěstí jsou tam super lektorky. Skvělý ženský, strašně moc hodný, milý a ochotný vyjít se vším vstříc, takže mě uklidňovaly a mohli jsme si sami s malým hrát v bazénu a necvičit s ostatníma dětma. Na poslední hodině mi ale Davík dost brečel, že nechce do vody a že se bojí, tak jsem poprosila paní, co kurzy organizuje, jestli by jsem mohla od ledna přijít s Míšou a v pohodě :wink:
Mohli jsme si vybrat z bazénů v Karlíně, na Smíchově nebo Černý Most. My jezdíme na ten smíchovský, zdá se být nejblíž domovu.

luci, jsem četla, že děti minimálně třikrát za zimu marodí.. My si to teď taky vybíráme zrovna přes svátky, ale asi je to pořád lepší než ležet v posteli v létě :unamused:

lasko, my jsme měli problémy s váhou u Míši. Zhubnul za měsíc 200gramů, ale teď jsme 14dní od poslední kontroly díky příkrmům nabrali 4O0gramů navíc. Sní hodně, a pořád ještě po jídle otvírá pusinku, že by si přidal, tak ho dokojím. Jsi mě pobavila, jak píšeš že se Karimek rozčiluje, když mu bereš jídlo z ručičky, protože to je přesně stejný u nás :slight_smile: a nemusí to být zrovna nějaká mnamka, ale třeba i ovladač k televizi a dostane záchvat vzteku, když mu ho nedejbože někdo sebere :slight_smile:
30. pro 2009 ve 22:55  • Odpověz
Jinak k tomu povídání... Dneska celé odpoledne si Míša vesele broukal "aťa aťa aťa" pak něco jako "dida dida" a dokonce se mu podařilo párkrát posadit, ale ještě to bylo takové vratké a vypadal legračně jak žabička :slight_smile:
30. pro 2009 ve 22:59  • Odpověz
ahoj holky! jsem tu dneska brzy, malej se nabaštil a kupodivu zase usnul. už si toho všímám asi třetí den, i když prospí celou noc - dáme ho spát v šest a v šest ráno se vzbudí, tak se po ranní flašce ještě potřebuje došťouchnout spánkem :slight_smile: zkusila jsem ho dát do postýlky, potulil míšu, něco mu zabrblal, otočil se na bok a v tu ranu spal. paráda, stíhla jsem se v pohodě nasnídat :wink:
s tím bazénem si mě dont zase navnadila, pořád mluvím o tom, že bych s malým chodila, teď ale řádily hodně ty chřipky, taky sme se v tom pěkně plácali, příští měsíc pokouknu tady u nás co a jak a taky by sme vyrazili. malej vodu miluje, každý koupání si vysloveně užívá, uvidíme jak ho chytne bazén.. a jak je to? to hned zaplatíš celý kurzy, nemůžeš tam třeba jít jednou dvakrát na zkoušku jestli se to bude malýmu líbit?
jinak náš prcík taky pěkně žvatlá, tata, dada, gaga, gů, do toho prská a prdí pusou, vyplazuje jazyk a zkouší co s ním všechno dovede, co chytne to strká okamžitě do pusiny, je to krásný jaká už je s nima sranda co? co jsem kdysi četla, tak většina dětí prvně říká táta, protože je to pro ně jednodušší na vyslovení, hláska m jim dělá problémy vyslovit. přítel se "napyšňuje" že malej říká táta a že určitě ví co říká :slight_smile:
lasko to je krásný jak si psala že si tě přitáhne a dá ti pusu, šikulka !! a co manža, jak se vůbec daří? už má nějakou práci? a jak se mu vůbec líbí v čr?

luccii, k tomu jídlu, my dáváme taky jako základ brambory nebo rýži, zkus mu udělat ten brambor s mrkví nebo brokolicí a uvidíš jak si pošmákne, mě osobně to taky chutná, třeba zrovna mrkev s brokolicí si neumím představit. zkus to a uvidíš. holky a nevíte od kdy můžou těstoviny? našemu malýmu ta rýže zrovna moc nejede, teda sní jí, ale neoblizuje se tak jak po bramboru. a ještě dotaz, dáváte masíko každej den? my teda tak 3x do týdne, občas žloutek. ovoce baštíme jak divý, banány, v páře změklý jablka a hrušky, do jablíček mu přidávám ty baby sušenky a možná by už mohl i bílej jogurt co? musím kouknout do tétata příkrmů a nastudovat to :wink:

lasko ještě k tomu masu, jestli máš domácí králíky, tak naše dr. říkala, že to je úplně to nejlepší a kdyby prej měl papat jen králičí maso tak se vůbec nic neděje. kuře mi moc nedoporučovala, že jsou strašně moc vyháněný, ale mluvila o krůtě, že je daleko lepší jak kuřecí. a kaše si myslím pokud dítě pěkně prospívá a v noci se nebudí hlady tak je vůbec nepotřebuje. my jsme bez kaše a úplně v poho

holky jinak vám všem i vašim milovaným ratolestem a tatínkům přeju krásný nový rok!!!
31. pro 2009 v 08:11  • Odpověz
autor
teda koukam, ze vasi prckove uz vsichni mluvi :sweat_smile: a my stale nic :fearful: co je mi to platny, ze nam roste uz 4. zub! :stuck_out_tongue_closed_eyes: z briska na zada se taky nepretaci, spis nahodou nekdy, kdyz vyspuli zadecek

a jste uz na kolinkach? na vubec nevim, jaky je bezny vyvoj (kdy kolinka, kdy lezeni, kdy plazeni a jak to jde obvykle za sebou) - takze budeme stale prekvapovani :wink:

rozhodla jsem se latkovat, pozde, ale prece :slight_smile:

preji vsem krasnou Silvestrovskou oslavu a do noveho roku hlavne hodne zdravi!!! :slight_smile:
31. pro 2009 v 11:01  • Odpověz
autor
dadu, Vojtikovi brambor moc nejde...

Kato, diky za vysvetleni :slight_smile: jo a dom. kralik je fakt super, skoda ze nemame dodavatele :wink: ale ciste drubezi nedavej (kruta je skutecne lepsi, jak psala dadu), protoze v drubezim je malo zeleza a mimca potrebujou maso hlavne kvuli nemu, chudokrevnost u miminek je nebezpecna

ryzi do prikrmu asi mixujete, ze jo? tu jsem jeste nezkousela

jo Kato, jablicko papa jen mirne poduseny, ale vybiram sladsi odrudy (treba Rubin, Golden Delicius)
31. pro 2009 v 11:10  • Odpověz
autor
dadu, jogurt i testoviny od 8. mesice
31. pro 2009 v 11:30  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
No s tím kravským mlíkem nevím, já bych ho dávala až po roce. Ted se mi jevi vhodnejsí spíse obilné, ale já pro mlíko moc nejsem, mě osobně dost zahlenuje...
Jinak já stále plně kojím, příkrmy nedávám, Jonáškovi kojení zatím stačí. Máme 8 kg a 74 cm a uz nám jsoy malé dupacky a větší už se nevyrábí, tak budeme muset vymyslet neco jinýho. Zoubky máme 2 dolní jedničky.
Nemocný Jonášek ještě nebyl, je zdravý, tuk tuk tuk....
Já bych kuřecí taky nedávala. Králík krůta o stopro lepší. Ale já budu maso dávat taky až po tom roce( je to pro malé mimi velká bílkovinová zátěž) a tak 3x za týden. Já maso jím párkrát za měsíc a stačí mi to. Kamarádky dcera byla do roka jen kojená( příkrmy nechtěla, všechno plivala) a je zdravá, takže si s tím hlavu nedělám...
Ad vývoj. Jsme na kolínkách( už tak 3 týdny), přetáčí se záda- bříško a naopak, pivotuje, plazí se( hlavně dozadu), žvatlá :slight_smile:
Dont díky za odpověď, Lavoda je totiž jediná, která plave v nás v Karlíně, původně jsem chtěla Plaváčka, ale ty plavou daleko. Budem chodit až tak od dubna nejdřív, ted v zimě se bojím a je na to ještě malý, zatím plave doma ve vaně :slight_smile:
Vše nejlepší do Nového roku přeje Katka a Jonáš :dizzy_face:
31. pro 2009 ve 13:02  • Odpověz
Ahojky,
dadu je možnost si vyzkoušet i pár zkušebních lekcí.. na stránkách odpovídají i na dotazy a k těm zkušebním píšou: Ano, ale… Na průběh našich lekcí se můžete kdykoliv v době plavání zajít podívat – stačí se domluvit. Pokud to rodiče vyžadují, nabídneme jim i možnost si „zaplavat“ v probíhající lekci daného kurzu. Ale je to tak, že každé dítě potřebuje, stejně jako dospělý, určitý čas na to, aby přivyklo novému prostředí, akustice, lidem, množství vody v bazénu, nové aktivitě, dalším dětem...k tomu všemu přidejte váš vlastní „neklid a nejistotu“ spojenou nejenom s lekcí první, ale většinou ještě s dvěma, třema následujícími. Jak se zklidňují rodiče, přivykají svým lekcím také děti. Z toho vyplývá, že jedna zkušební lekce vám neusnadní volbu zda plavat, nebo ne. Doporučuji před nastoupením do kurzu si bazén vyzkoušet individuálně – seznámit se tak s prostředím a zázemím. Přesto lze z našich kurzů do odplavání třetí lekce odstoupit – je to pro případ, že rodiče zjistí, že jim vlastně plavání vůbec nevyhovuje, že jsou nespokojeni s průběhem lekcí či se vyskytne jiný nepřekonatelný problém.

pak je tam ohledně plakání dětí při lekcích: Záleží na tom, jak velké děťátko to bude…zkraje kurzu doporučujeme skutečně vyčkat několik lekcí a soustředit se na vlastní klid a pohodu – přijít na bazén včas, miminko ještě nakojit nebo většímu dítěti nabídnout menší svačinku, zklidnit dítě po sprchování (to některým dětem vadí…), prohlédnout si vše, nechat dítě „rozkoukat“… Pokud se adaptace nedaří, potom zkoušíme individuální přístup…snažíme se rodičům s uplakaným vodáčkem nabídnout více možností jak dítě zklidnit a zaujmout – není potřeba se účastnit všech aktivit v lekci, bazén je velký a je možnost najít si „svůj“ prostor, dítě může lekci jen sledovat, je možné mu nabídnout hračku… k využití se nabízí i vířivka. Někdy stačí jen sledovat dění ve vodě ze břehu a zapojit se do lekce později…možností je hodně každá lektorka vám v takovém případě ráda poradí a vyjde vstříc.

Koci, aspoň Jonášek bude líp připravený. Správně se má právě začíná se seznamováním s vodou doma v klidu ve vaně a postupně přejít až na velký bazén :wink:

luci, my jsme zatím jen na mrkvi, květáku, bramborách.. Začínáme přidávat další zeleninu, Míšovi chutnalo snad všechno :wink:

Těstoviny kvůli lepku až později.. nejdříve rýžové, jáhlové a kukuřičné kašičky.

Přejeme vám všem hodně zdraví, štěstí a pohodových dní v celém novém roce 2010 :wink:
31. pro 2009 ve 14:35  • Odpověz
dadul - ale jo, snad dobré, ale nemůžu za něj mluvit. to víš, pořád si zvyká a ještě dlouho bude, ale to je normální. práci má - nemá. byl si teď pár týdnů zkusit dělat pro jednu úklidovku (já vím, nic moc, ale jak se říká, lepší, než drátem do oka) a pokud do toho něco nepřijde, tak by ho tam po Novém roce měli vzít na stálo. sice jsme našli lepší práce, ale všichni tvrdí, že musí mít trvalý pobyt, aby ho mohli zaměstnat natrvalo, protože neví, jak je to s papírama a tady jsou zatím jediní, kteří nedělají problém. tak uvidíme. nakonec něco lepšího můžeme hledat vždycky.

dneska jsem prckovi přidala do jablka sušenky a jak si šmákl. sice než jablečné pyré to chutnalo víc jako cereální kaše, ale důležité je, že jsem to do něj dostala :slight_smile:

jaké dáváš ty křupky? já poprvé koupila bio z dm, protože jsem tam zrovna byla a jinde je neměli, ale dneska jsem dostala dvoje jiných značek a na obou se uvádí, že obsahují sůl. a já teď nevím, zda jsou stejné, nebo je raději nedávat, protože na těch z dm se to neuvádí. jaké kupuješ ty? nebo to neřešíš?

včera jsem to zrovna koumala, protože jsem nad nima taky přemýšlela a většina zdrojů mi uvádí, že těstoviny od devátého a jogurt od osmého.

ale zase, to je na každém, u nás v rodině třeba všichni dávali a dávají jako první lipánek, kde je tvaroh a cukr a piškoty, na kterých je uvedeno, že až od tří let a nikdy nikomu nic nebylo. já pro to nejsem, zvlášť, když je to na výrobku speciálně uvedeno, ale jsou maminy, které tak děti žíví a jsou i v dospělém věku v pořádku. prostě to je na každém.
dost věcí se snažím dodržovat, ale schválně mě tak napadlo, jak byste své děti krmily, kdyby to záleželo jen na vašem úsudku a neměli jste žádné zdroje informací, žádné vědecké výzkumy, rady lékařů (které i v dnešní době jsou různé), internet, zkušenosti kamarádek a rodičů apod.? já osobně bych dítěti dávala to, co by se mi dobře připravovalo, co by mu chutnalo a po čem by neměl nijaký problém, jako bolení bříška nebo alergie...
myslím, že je fajn mít jisté poznatky, ale nehnat to do extrémů. jako s tím lepkem, ještě donedávna ho nedoporučovali dávat před šestým měsícem a teď zase, že nejlepší je to mezi čtvrtým až šestým, dokud se ještě kojí (řekla mi to mudra a řešilo se to i tady v tématu o příkrmech - prý je mnohem menší pravděpodobnost alergie, než když se čeká co nejdýl. takže úplně opačný názor než donedávna). a pak si z toho má člověk vybrat.

koci - děti by měly mít mlíčko do tří let, kojení je optimální tak do roka a půl, ale ne plně. od půl roku by se mělo začít přikrmovat, i když mlíčko stačí a postupně by ses měla dostat na dvě svačinky, oběd a večeři s tím, že k snídani a druhé večeři by mělo být právě to mlíčko. víc než kuřecí masíko mi přijde jako mnohem větší extrém absolutní kojení až do roka. ale tím se do tebe nenavážím, abys to špatně nepochopila :wink:

můžu se zeptat, jaký názor nebo zkušenost máte s amarantem? já to teda neznám, ale podle brožurky se může dávat od začátku, jako třeba rýže... koupila jsem ho pufovaný, nevypadá to špatně, ale pořád nevím, do čeho to dát. jestli třeba do toho jablíčka nebo tak. ví někdo víc?
31. pro 2009 ve 22:34  • Odpověz
No.... mě náš doktor řekl, že není nutné striktně od půl roku, pokud prospívá. Stejně tak říká moje máma, je dětská sestra s čtyřicetiletou praxí... Zatím nepřikrmuju a Jonášek je živ a zdráv :slight_smile: A je spokojený, to je myslím důležité :dizzy_face:
Mě říkala naše sousedka, že kojila dceru do tří let, protože to chtěla, mě máma taky kojila dlouho, do 8 měsíců plně.
No kamarádka plně kojila tak dlouho, protože její dcerka nic jiného nechtěla....
31. pro 2009 ve 22:49  • Odpověz
Zdravím v novém roce :slight_smile:
Laska, to jak jsi psala, že někteří (no, spíš většina)rodiče dávají miminkům lipánek a jsou stejně v dospělosti zdraví, tak to si nemyslím. Vždyť je známým faktem, že spousta dětí a mladých lidí trpí nemocemi, jako třeba vysoký cholesterol, vysoký krevní tlak, cukrovka, to nemluvím o obezitě( podle statistiky patříme k nejtlustším národům v Evropě). Sice to jsou věci(kromě tloušťky), které nejdou na první pohled vidět, ale jsou poměrně vážné...
Já se radama autorit moc neřídím. Vyslechnu je, to jo, ale pak si to utřídím a se zařídím se podle svojí intuice. Pokud dítě prospívá a vyloženě neřve hlady tak kojím, až poznám, že je čas ho přikrmit, budu kupovat bio zeleninu, příp. rýžové kaše, dál bude mít mlíčko ode mě a to tak dlouho, jak bude chtít! To, že se informace liší, to je fakt. Holt informační éra....Proto se řídím hlavně sebou. Abych si pak nemusela vyčítat, že jsem poslechla toho a toho a bylo to blbě.
Mě máma živila hodně ovocem,zeleninou,rybami a taky sojou. Bylo to dost proto, že za minulého režimu bylo maso a pochutiny drahé. Mlíko jsem pít odmítala úplně. Hodně jsme chodili do přírody, přes léto jedli houby, chodili plavat a a v zimě otužovat a do sauny. Myslím, že mám dobrý základ, nemám nadváhu ani alergie, nízký tlak a v podstatě nemarodím...
Ad amarant..... v DM jsem si kupovala amarantové piškoty, jinak o něm moc nevím
Jinak z knížek o dětské výživě ( i když je moc nečtu) mi přišla nejlepší od Petra Fořta, jmenuje se "Aby dětem chutnalo"
2. led 2010 ve 13:10  • Odpověz
autor
ahojky, my stele moc nepapame, dnes teda lepsi, ale nesni ani pulku toho, co by mel... no co, on se to casem nauci :wink: jenom by ted mohl mit malo zivin a ja tez, kdyz me vysava :sweat_smile: ale matku ma zravou, tak neni mozny, aby taky hezky nepapal :wink:

jinak nam roste uz 5. zub! :sweat_smile: a toho knourani...

uz sedite/ lezete/ plazite se? my jeste ne, ale peruje na kolinkach skoro neustale a dela strechu - je to sranda ty mimca pozorovat, co? :wink:
5. led 2010 ve 21:47  • Odpověz
Ahoj holky, ¨
My amarant dáváme místo bílé mouky jako záprašku do polévek :wink: Obsahuje hodně minerálů, vitamínů..
Navíc je bezlepkový. Piškoty z amarantu chutnají Davídkovi.

Jsme stále bezzubí, ani dásně nemá Míša nateklý, ale od úterý sedí nebo stojí v postýlce, v kočárku musí být na kšírkách, jinak by snad vypadl ven. Děda ho dneska hlídal a byl z něj hotový, protože si chtěl pořád stoupat.

Neplazíme se, ale leze po čtyřech a dost legračně, protože mu to ještě dost dobře nejde. Vždycky se nějak překulí
:grinning:

A baští dobře, i to co se mi zdálo na ochutnání hořký (špenát) kupodivu snědl, ale už mu ho nedávám.
7. led 2010 ve 21:30  • Odpověz
Ahoj:slight_smile:
Luci na sezení a lezení je ještě brzy, mimi začínají lézt tak v 9. měsíci, sedí taky tak nějak...
Joni se pohupuje na všech 4, plazí se, je šíleně aktivní. Přitahuje se do sedu už dlouho, ale na hačání to zdaleka ještě nevypadá.
Dont speak bud ráda za bezzubou tlaminu, protože co má Joni ty dvě břitvy dole, kojení je docela očistec :sweat_smile: Vždycky mě kousne, já vyjeknu a on z toho má druhé Vánoce :grinning:
Dnes u nás byla plavací teta od Lavody a máme za sebou první ponor :slight_smile: Od dubna pak budeme chodit na kurs do bazénu, mají tam i saunu pro děti a vířivku a co víc, budeme tam moci chodit i s tátou, protože to bude ve čtvrtek a to má volnou pracovní dobu, já se tak těšííím :grinning:
To je Míša pašák, že už leze a stojí!
Ten amarant používáš na jíšku místo mouky a nebo ho tam sypeš rovnou? Kde se dá koupit?
Tu střechu nám dělá taky :slight_smile:
Jinak už nosíme culík a sponky, by mu to jinak padalo do očiček. Ted už si ho budou lidi plést s holčičkou i když bude celý v modrém :sweat_smile: | Bude to naše Jonynka
8. led 2010 v 00:23  • Odpověz
Koci :grinning:
Ty jsi mě pobavila tou bezzubou tlaminou.. Jej zuby :sweat_smile: Ono kolikrát stačí, když mě Míša pevně stiskne dásněmi a ta bolest je šílená :confused: A podpírám mu raději hodně hlavu, protože mívá občas moresy mi bradavku natáhnout jak žvejkačku a to taky pěkně bolí.

To je fajn, že s váma bude na plavání i taťka :wink: Ten náš je neplavec a bojí se vody, tak ho nemůžu nutit.

Amarantovou mouku používám na jíšku. Kousek od nás je Toulcův dvůr a v něm prodejna bio potravin. Mívají ji snad dokonce i v DM drogerii.

Stříhat vlásky asi ještě nebudete? Míšovi spíš řídnou, ale pořád je oproti jiným mimčům vlasatý. Na Jonáška přesto nemá :grinning: :wink:
8. led 2010 v 00:54  • Odpověz
autor
koci, chci zacit s latkovkami? mohla bys mi prosim napsat par rad co koupit a nekoupit do zacatku? nechci do toho ted vrazit moc, chci to vyzkouset, zda to pujde :slight_smile: diky!
8. led 2010 v 11:44  • Odpověz
autor
"chci zacit..." bez otazniku :wink:
8. led 2010 v 11:44  • Odpověz
Ahoj, ráda Ti Luci poradím. Pokud bych začínala znova, tak bych asi zůstala u čč( česká čtvercová plína, nejlepší jsou Libštátské) dávám dvě složené na rovno na třetiny a přes ně kalhotky PUL( s polyuretanovým zátěrem) od Imse Vimse jsou to tyto http://www.branakdetem.cz/imse-vimse-organic-zviratka.htm perfektně ji drží.
čč rychle schnou, jsou levné a dobře savé. Pro začátek bych koupila cca 20 těchto plín a k nim tyto kalhotky. Uvidíš, jak to bude Tobě a hlavně Vojtíkovi vyhovovat. Třeba u toho zůstanete. Potom mám 10 kusů kalhotkových plín panda od firmy Popoliny : http://www.branakdetem.cz/panda-biobavlna.htm Kupovala jsem je od jedné paní, co je distribuuje krabici 10 ks a jedny mě vyšly na 219 kč. Přes ně používám vlňáčky od firmy Disana : http://www.branakdetem.cz/vlnacky-natahovaci-barevne-disana.htm pokud Vojtík hodně kaká, nejsem si jistá, zda by byly vhodné, pokakaná místa se busí vyprat a nalanolinovat, jinak moč jim nevadí, stačí prát a lanolinovat tak jednou za 3 měsíce. Ale dělají velký zadeček, což ztěžuje mimi pohyb, tak už asi větší kupovat nebudu. Joni kaká tak jednou za 4 dny a pouze v noci, to dávám papírovku. Jinak se taky dělají svrchní kalhotky z fleecu, ty jsem ale neměla. nejhorší zkušenosti mám z plínou pastelka od firmy Haipa - Daipa, i jejich svrchní PUL kalhotky nic moc. Ještě bioflanelky od Imse Vimse jsou blbý, protože nemají zapínání a nedrží tvar.Kalhotkový plíny ale špatně schnou, 3 dny a to jsou hned u topení. Taky jsou drahý, 250 ,- průměrně za jednu plínu. Ale zase jsou praktický na cesty. Nakupuji převážně v kamenných obchodech, v Praze jsou dvě http://www.branakdetem.cz/clanky/prodejna a http://www.vbavlnce.cz/, taky tam dobře poradí.
Snad je to srozumitelný, blbne mi tu mimís.... Klidně se ptej :slight_smile:

Jé v Toulcově dvoře jsem tancovala na dožínkových slavnostech :slight_smile: Mám to tam moc ráda. Chodíte koukat na zvířátka?Mě jednou jejich lama hryzla do zadku, mrcha.
Stříhání neeee :grinning: Já se stříhání bojím, taky jsem to jednou dopracovala s vlasama skoro na zem :grinning:
Dnes i včera mi kůň blbnul, stránka se nezobrazovala, dělalo vám to taky?
10. led 2010 ve 12:30  • Odpověz
Zajímavý s těma plínkama. Taky jsem nad tím přemýšlela.

koci, my jsme se jezdili dívat na zvířátka do TD, ale lama nám nic neudělala :slight_smile:
Asi jsi jí něčím zaujala :grinning:
Mám blízko TD gyndu, taky vždycky když jedu na kontrolu stavím se tam pro doplnění nových zásob :wink:

My Míšu necháme po 1. narozeninách ostříhat. Možná dřív vyplešatí :slight_smile: , Davídek šel úplně dohola krátce po ročních narozeninách.

My jdeme ven, včera http://www.youtube.com/watch?v=00e_s-W8yns se Davča skvěle unavil :grinning:
Mějte se fajn, užijte si dnešek.
10. led 2010 ve 13:48  • Odpověz
autor
koci moc diky za rady a postrehy :slight_smile: v Praze moc nebyvame, max. o vikendu, takze do tech kamennych obchodu se asi nepodivam... ale asi koupim presne ty svrchnacky, jak jsi davala odkaz - kolik vazite a jakou mate velikost? sestrenice holcicka ma jen o trosku vic nez Vojtik a maji velikost od 11 kg! Vojtik ma neco pod 9 kg, uz se dlouho nevazil... tak nevim, jakou velikost poridit... cc tu nejake mam, podedene po nas a manzovi... asi poridim nejake vv... ale ne moc, jen na zkousku... porad me lakaji ty kalhotkovky a AIO, ale odrazuje me ta cena, kdyz nevim, jestli si ted jeste Vojtik na kontakt s mocovinou zvykne... ale moc se tesim!!! :slight_smile:

mejte se hezky, papa
11. led 2010 v 08:23  • Odpověz
Ahoj, tak s vv a AIO zkušenosti nemám, ale kamarádka si moc chválí kapsovky.Ty kalhotky Imse Vimse máme ve velikosti medium 7-10 kg, Joni má 8 kilo, 73 cm a ještě mu jsou. Ty kalhotkové pandy jsou jednovelikostní. Ta cena je šílená...a to bylu jedny z nejlevnějších. Máme moc rádi bambusové čtvercovky od Kikko :slight_smile:
ahoj :slight_smile:
11. led 2010 v 11:41  • Odpověz
autor
tak malej ma kaslik (MUDr. ho videla a pry mala virozka) a my s manzelem jsme nachlazeni (ryma ble ble) :unamused:

koci znama si kapsovky taky chvali
14. led 2010 v 19:13  • Odpověz
my jsme taky poprvé nemocní - rýmička, kašlík - ale nic vážného. rýma už je téměř pryč, ale první dvě noci byly hrozné, nemohl dýchat a pořád se budil... a když nespí mimi, nespí ani mamka :slight_smile:
14. led 2010 ve 20:38  • Odpověz
Ahojte,
tak vás taky zdravím v novém roce.
Prvne napisi co u nas noveho, pak vas doctu. Bude mi to totiz chvilku trvat. :grinning:
Tak máme 6zubů (po jedničkách dole vylezly horní dvojky a tento tý se konečně prořezaly horní jedničky),
plázíme se jako rak a hrozně se Michálek začíná stavět na nohy. Poslednich par dni trochu bojujeme s rýmou, ale nic dramatického. Nevim jestli jsme vam to psala, ale uplne jsem prestala kojit a přesli jsme na mlicko od kravicky. Malýmu ohromne chutna, ráno vypije 150ml a vecer kolem 200ml. Šikulda.

No nic jdu vas docist. zatim
16. led 2010 ve 20:16  • Odpověz
autor
Kato, hlavne ze uz je lepe :slight_smile:

koci tak svrchnacky IV Soft nam nevyhovujou :unamused: skrabou ho na brisku

anitrams, kravsky mliko? to se jeste nesmi.. gratululace k tolika zoubkum :slight_smile:
17. led 2010 v 10:06  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.