• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

My z osmi týdnů a naše miminka

(Zamčená)
21. června 2010 
Lucci_ konzultovala jsem to s nasi dr.a ta mi rozhodnuti schvalila. Netere (4 a 6let) na nem vyrostly (ta mladsi dokonce od 4mes.), stejne jako muj muz, moje svagrova i jejich rodice. Mame jej od babicky (ma soukrome zemedelstvi), já z nej varim i pecu. Chapu, že na to muzou byt rozdilne nazory, ale to je tak se vsim.
17. led 2010 ve 12:46  • Odpověz
Ahoj, prave jsme se vratili z Krkonos :slight_smile: Bezkovala jsem s miminem v satku, kupodivu to slo. Ale na sjezdovce nic moc, byla mlha a ledovka ale jinak tam bylo kráááásně a už se tesim na brezen, az tam zase vyrazime.
Anitr me nas dr pred kravskym mlikem varoval do roku a půl... Proč jsi prestala kojit?
Luci mate ty IV organic? Jak jsem vkladala ten obrazek? Ohrnuje se vam ten suchac...?
Jonášek je stále plně kojený a spokojený, má 8.300 gramů a nemoci se nám zatím vyhýbají
17. led 2010 ve 22:08  • Odpověz
Koci_po tom, co mi doslo moje mlíko jsem pár dni davala Michálkovi UM (ráno a večer do kaše, jinak příkrmy) a zároveň začla zjišťovat jiné možnosti. Zvažovala jsem zařazení kravského mlíčka pečlivě.Četla jsem mnoho diskusí pro i proti, stejne tak jsem diskutovala s moji dr. Ze začátku jsem jím doplnovala UM, ted uz pije jen to.
Nemam rada razeni do tabulek (jak ve vyvoji ditete tak v ostatnim) a ridim se svymi názory. Stejne jako, že Michálka posazuji na nočník. Stejne jako to delala mamka se mnou. Ted se chystame na latkovky, aby zacal chapat pocit mokra na zadečku.

Jinak my se koncem unora chystame na tyden do Karpat, tak se taky tesim.
18. led 2010 v 09:12  • Odpověz
Toz ja taky nemam rada razeni do tabulek... On uz Michalek umi sedet? :confused: Nebo praktikujete BKM?
Joni ještě zdaleka nesedí, ještě je na to mladý...Mimi většinou zadíná sedat tak okolo 9.měsíce...Nemá to nic společného s tabulkama, ale dítě by se nemělo posazovat dřív, nežli si sedne samo. Hrozí potom problémy s páteří. Mě máma taky posazovala brzo, ja to ale zcela jiste delat nebudu.Ono za totáče se dělalo spousta věcí, co dětm neprospívalo.Děti se hnali k samostatnosti aby mohli do jeslí a mámy brzo do práce, ale to už jsme někde jinde.Latkovky pouzivame od narozeni, ale nemyslim si, že by to mělo vliiv na uceni se na nocnik. To spis souvisí s tím, že až kolem jednoho roku dokáže dítě vědomě používat svěrač, dříve ne.
Ale at si kazdý udělá, jak je mu libo :wink:
Jedeme na výlet, mějte se :slight_smile:
18. led 2010 v 10:44  • Odpověz
Ahoj holky,
taky bych kravské mléko ještě nedávala. Obsahuje velké množství sodíku a bílkovin, je velkou zátěží pro takhle mladý organismus a může se prckovi i nepěkně rozjet atopický ekzém.
My ho nedáváme ani Davidovi, ten je alergik na bílkovinu KM, tak místo toho popíjí sojové mlíko a dostává hodně jogurty, sýry. Kozí mléko nechce, vadí mu kozí odér :slight_smile: Dokonce jsem někde četla, že by se nemělo KM do tří let. Nebo když už, tak po 1. roce nejdřív a to ještě plnotučné.. ty odtučněné jsou ochuzené o esenciální nenasycené mastné kyseliny a mají taky vyšší obsah bílkovin. Protoi i UM, které je z KM, projde nejdřívě několika úpravama, aby se optimalizovalo složení těch potřebných látek.

koci, u nás už Míša sedí a i stojí, ale všechno začal sám nenásilně a bez pomoci, tak ho necháváme. Pediatrička mi říkala, že má zřejmě zpevněné svaly a i každé mimčo je jinak "naprogramované" na svůj vývoj. My máme hodně živé děti, David chodil obstojně už v 10měsících. Míša je ještě rychlejší, tak čekám kdy to přijde.

Zůstáváme u papírových plín, protože s dvěma dětma jsem ráda za každý ušetřený čas.
18. led 2010 v 18:38  • Odpověz
Užijte si hezké výlety, my jsme nastydlí, tak se zatím nikam nechystáme :frowning2:
18. led 2010 v 18:39  • Odpověz
Ahoj, tak z výletu bylo prd, venku to hrozně klouzalo a padal sníh ze střech, tak jsme se vrátili.Odpoledne jsme strávili u sousedky a jejích pěti dětí, psa a kočky.
My jsme byli u naší dr rehabelitační a říkali jsme, že Joni má taky už tendenci do stoje( chytne se mě kolem krku a stoupne si) a říkala, že to nemáme podporovat, že by hrozilo, že začne dřív chodit nežli lézt a lezení je důležitý. Jinak říkala, že je strašně živej(to teda fakt je) a že už by mohl lézt. No, já bych raději, kdyby s lezením ještě chvíli počkal, chci si ho ještě užít jako miminko :sweat_smile: zatím se jen plazí a ještě nehačá.
Já jsem jako dítě mlíko vůbec nechtěla, máma mi dělala potom domácí tvaroh. Dnes snesu mlíko jenom do kafe...a podmáslí, to miluju a samozřejmě sýry, nejlépe pravé francouzké :sweat_smile: Kozy máme u babičky ale kozí mlíko taky nikdo nepijem kvůli odéru. Dont koukám, kolik toho o mlíku víš, já jsem UM nikdy nepoužívala, tak o tom nic nevím...
Já jsem na látkovky najela vlastně z lenosti. Přijde mi, že je s tím míň práce, nežli z jednorázovkama- jsou stále doma po ruce, nemusí se hlídat, jestli je jich dost, nemusí se tahat z obchodu a zpětně vynášet do odpadků,nulová finanční zátěž...
Luci ještě vojtíte?
Joni to dnes zalomil v 18:30, tak mám čas na domácnost, vaření, musím vybalit z hor...a napsat kus diplomové práce, konečně. Manžel schazuje sníh ze střechy...
Hezký večer!
18. led 2010 ve 20:22  • Odpověz
Ahojte,
to jsem ani netušila, že mojí info dodám takový podnět k diskusi.
Ještě se vrátím k tomu mlíku. U nás se žádná alergie na KM nikdy neprojevila, s jeho podáním jsme postupovala dle instukci dr. a vše v poho. My jsme mlíkomilové celá rodina (jak moje tak manzelova). Jednou jsem to pocitala, tak manzel sam vypije týdne vice nez karton mleka.

Koci: proc chodite na rhc? S tim stoupanim maji pravdu,ale spis by mne zajimalo, jak si predstavuji nepodporovani ho v tom.

dont: nás Míša taky uz sedi, sice ne vzprimene,ale jo. Kdz ho chytnu za rucicku, jde do stoje. V kolenou je pevny, uz se ani nehoupe. Uz par dni se houpe na ctyrech (denne jsou to hrozne pokroky) a plazi se po zadu jak race.To sjede cely obyvak :slight_smile:

Jdu pridat nejake fotecky, tak se mrknete. Hezky den
19. led 2010 v 10:25  • Odpověz
Ahoj,
Anitrams, hezký fotky. S tím k. mlíkem jsou opravdu rozdílné názory, je to o vlastním úvažení každé mámy, jak se rozhodne.

S tím stoupáním je to fakt, třeba předejít se tomu dá tím, že mimčo posadíš nebo položíš do středu místnosti, aby mělo kolem sebe prostor a nemělo se o co opřít.
19. led 2010 v 18:38  • Odpověz
autor
koci, ne, mame pujceny IV Soft, koupim IV Organic a asi i Fox, jen nevim, jaky je mezi nimi rozdil :sweat_smile: Fox by mely byt jeste lepsi
vojtime, ale ted je malej nemocnej, takze ma pauzu (mala viroza - kasle)

my s manzou kasleme taky, asi nas prcek nakazil

klubou se mu asi dalsi zoubky, knoura uz pres tyden a vcera a dnes neustale (v noci od 3:20 nespal) :confounded: jsem grogy :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jo a co se pokroku tyce, tak Vojtik se uz 3x sam posadil, s oporou rucickama pred telem, ale zatim se mu v te poloze nelibi :wink: plazoleze a je taky desne zivej - prebalovani je horor :grinning: latkovani je o to tezsi, protoze je pro me delsi
21. led 2010 v 18:19  • Odpověz
Luci a proc dale vojtíte, když v podstatě to vypadá, podle toho, co popisuješ, že máte úplně normální vývoj :confused:
Ja už bych se na to vyprdla...
Anitrams na RHB chodíme, protože se Joni zakláněl. Nejdřív jsme byli u neuroložky, ale chovala se k nám napsosto příšerně a poslala nás preventivne cvičit vojtu, což nám přišlo fakt zbytečný, tak jsme našli tuto dr, je dětská přes RHB, ale řešíme s ní vše- kojení, příkrmy(zatím jen kojím), psychomotorický vývoj, očkování-pro a proti, atd... je strašně hodná a alternativně zaměřená, což nám vyhovuje :dizzy_face:
Hele já mu vždycky vrazím do ruky rybilku, at se něčím zabaví, jinak je to děs běs. Vždycky když ho dám na záda a chci přebalit, v mžiku je na břiše. Překlopím ho zpět a za 2 vteřiny je zase na břiše. :grinning:
Joni si stoupá nejvíc u mě na klíně, chytne se mě kolem krku a stoupne si. Tak si ho dám hned do klubíčka, jinak by stál furt, což nechci.
Dneska asi 5x zalezl pod skříň a nechtěl ven, museli jsme rozestavět zábrany... Taky mi začíná lízt do šuplíků, určitě se tam nachází mnoho zajímavého :grinning:
21. led 2010 ve 22:29  • Odpověz
autor
koci, vojtime, protoze jisty veci dela spatne (spatne provedeni) - treba paseni (moc to bere hlavickou - zaklani ji), no a pak par neurologickych veci (napr. pri drzeni ve vzduchu na boku dava jednu nozicku pres druhou - to pry nema)... no ale my pres Vanoce necvicili, protoze jsme byli vsichni nemocni a ted zase ne, protoze jsme zase nemocni (Vojtik stale kasle, my taky)

koci, uplne me rozesmala predstava Jonaska pod skrini :grinning: a koukam, ze jsou ti nasi kluci stejne zivi pri tom prebalovani :wink: ja uz vlastne prebaluju v sede :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. led 2010 ve 20:44  • Odpověz
autor
ahojky, Vojtik kasle dal a ma rymu, vcera dostal antibiotika :cry: pritom ve vyteru nic nebylo, teplotu nema... achjo, myslim, ze to doktori s ATB prehaneji :unamused: jenze nechci ho chudinku ohrozit, ja doktor nejsem a jemu se ten kasel vlece uz tri tydny a ted k tomu ma i poradnou rymu...

ja taky porad kaslu, ale uz min, manza uz nekasle...
26. led 2010 ve 20:37  • Odpověz
autor
hmm dobry, mame strevni chripku, Vojtik nastesti ne
27. led 2010 v 19:34  • Odpověz
Ahoj holky,
teda luci, to mě mrzí, že jste zase nemocní...Hlavně at tu střevní chřipku malej nechytne. Já bych mu ty antibiotika nedala. Fakt se to s nima přehání. Kor, když měl negativní výtěry. Můj děckař mi předepisoval antibiotika taky na každý kašlík a jen díky tomu, že mi je moje osvícená máti nedávala, nemám zničený imunitný systém.Nemůže mít ten kašel ze suchého vzduchu? Já mám kamna obložená hrncema s vodou, Jonáškovi 2x denně čistím nos sprejen Sterimar bebe( mořská voda) a tyčinkama a dobrý, žádnou rýmu ani kašel jsme zatím neměli.Ten sprej je fakt skvělej, krásně nosík vyčistí. Možná taky špatný ovzduší udělá svoje a v těchto dnech jsou špatný rozptylový podmínky.
To zaklánění při pasení dělal Joni taky cca před měsícem a půl a naše instruktorka na plavání nám na to poradila úžasněj grif. Jednoduše mu prstama jedné ruky přejedeš po zádech, jakobys ho chtěla poškrábat a on se krásně prohnul a vzepjal na rukách a ted se už opírá o otevřené dlaně. Taky jsou skvělý masáže. My jsme jima v podstatě nahradili vojtovku. Každý den cca 2x masíruju záda a nožičky.To mu hodně pomohlo. Taky plávání, plaveme spolu ve vaně
:slight_smile:
Luci, je u vás nějaká solná jeskyně? My chodíme každý týden, prý to pomáhá při kašli, rýmě atd...
27. led 2010 ve 22:42  • Odpověz
autor
koci, diky za rady :slight_smile: zvlhcit vzduch jsem chtela, ale zapomnela, tak jdu na to, dam mu aspon na topeni mokre pliny
solna jeskyne tu je, ale chodi do ni i nemocni, takze proto se mi tam nechce s malym... chodili jsme tam, kdyz jsem byla tehu

Vojtik stale kasle, ryma je uz nastesti pryc... dnes jsme byli na krvi, MUDr. hrozi s rentgenem plic, ale ten fakt nechci :unamused: ale uz nekasle moc, jen parkrat za den, tak snad OK :slight_smile:

uz lezeme a sedime (s oporou)... na reh. rikala, ze kvantitativne uz konecne odpovidame svemu veku, ale kvalitativne pokulhavame (treba pri tom lezeni vytaci kolinka vne tela, nema je pod telem)

mejte se pekne, slysim maleho, jak peruje v postylce, tak ho jdu zkontrolovat :wink:
2. únor 2010 ve 20:46  • Odpověz
ahoj, koukám, že účast řídne čím dál víc... jak se máte?

my lezeme jen dozadu. dopředu se o to taky snaží, ale ještě to úplně nejde :slight_smile: zato od rána do večera dělá "moty moty" ručičkama. je to prča :grinning: anebo chce pořád skákat :confused:
taky jsem si koupila manducu. sice jsem u toho krvácela, ale jsem z ní vcelku nadšená a malý taky a to je hlavní :slight_smile:
co helul? v jiných tématech ji vídám, ale tady už téměž vůbec...
7. únor 2010 ve 23:43  • Odpověz
autor
Ahoj Kato, jj, ucast pokulhava... ale holky sem chodi, taky je vidam jinde :wink:
ja si myslim, ze jsou liny lovit nase tematko o par stranek dal :wink:

Kato, na lezeni ma jeste casu dost, ted mi prijde, ze delaji velke pokroky, takze to urcite i u vas nebude dlouho trvat :wink:
vy mate manducu? :slight_smile: ja stale vaham, zda ji koupit - treba na hory by se hodila, tady do mesta asi min, malokdy jsou ven na chvilku, vetsinou chci, aby venku i spinkal a to on dela a je lepsi, kdyz lezi, navic kdyz prijdu domu, jen vycvaknu korbicku a necham ho dospat pod oknem... ale stale me to laka... az teda na ty penize, no, holt je to draha zalezitost...

a jak papate? co jite dpo, v poledne, odpo a vecer? my dopo banan s jogurtem (ten ma rad), k obedu masozelen.prikrm (varim, nema rad), ke svacine nejake rozmixovane ovoce (nejradeji ma hrusku, zbytek plive, tak aspon nekdy k te hrusce neco pridam - jablicko, hrozn.vino, boruvky, svestky), vecer kase (varim - ovesne ci jahlove vlocky, ovoce - jako k odpoledni svacine a banan k tomu, aby mu to chutnalo)... mezitim zkousim davat detsky caj, ale z pitka ho temer nepije a po lzickach do nej teda nejaky dostanu, ale taaaak to trva :sweat_smile:
8. únor 2010 ve 20:54  • Odpověz
luccii - tak máme novou hru. když mu rukou kmitám před pusou, hned ví, že má vydávat zvuk, tak si hrajeme na indiány. stále se nestačím divit, jak den ode dne toho umíme víc a víc. a vlastně ani nevím, jestli učíme my jeho nebo on nás.

no jo, nakonec jsme ji koupili. já jsem šátky, nosítka apod. nikdy moc neřešila, ale když byl maličký, tak jediné místo, kde usnul, byla klokanka (vím, že ji tu ti "vzdělanější" zatracují, ale já díky ní přežila první půlrok mateřství). jenže teď už je prcek o dost těžší, do klokanky už to nejde a nošení v náručí půl dne přestávám zvládat, tak jsem mrkla na nosítka, když o tom všichni tak mluví a vybrala si Alpino. ale nakonec jsem zvolila manducu, protože má dlouhý bederní pás, což je pro mě jako pro tlouštíka důležité :sweat_smile: mám tu s tou hvězdičkou na zadečku - přišla mi nejhezčí (tedy z toho, co nabízejí, jinak by to mohli vyrábět veselejší...). ta je sice dražší než ty v základních barvách, ale zrovna jsem natrefila na paní, která ji novou prodávala a přidala mi k ní i kapsičku, tak jsem ji vzala. druhý důvod je ten, že v létě pravděpodobně pojedem za tchánovcema a jak žijí v té horské vesničce, tak tam mají strašné cesty, děti se tam nosí jen v šátcích na zádech, ale mně jsou šátky nesympatické. a na kočárek to tam taky není, takže jsem neváhala dlouho. když to vydrží tolik kilo a určo budou v rodině další děti, tak mi těch peněz líto není. jen je škoda, že ta prvotní investice byla na mně no :unamused: :grinning:

my jsme s papáním nepokročili. jako baští krásně a rád, ale já do něj nehustím všechno jen proto, že už to může. obědy masozeleninové s brambůrkem nebo rýží, svačinka klasická: jablko, hruška, banán, občas sušenky, které přidám do ovoce nebo mléka. chtěla jsem i borůvky, ale normální neseženu, zásoby v mrazáku nemám a ty kanadské, co se prodávají ve vaničce, mi nepřijdou tak mňamózní :slight_smile: kde je bereš ty? jinak dávám jen mlíčko. už asi přidám jogurt a těstoviny, ale jinak to neřeším. přibírá (možná víc, než by měl, to nevím) a v noci mi taky spí, takže kaše zatím nechystám. a i když se nad ránem probudí na mlíčko dřív, nevadí mi k němu na tu chvilku vstát. i když je mi jasné, že i cereálie jsou třeba. jen na to nespěchám. zítra máme poradnu, tak uvidíme, co řekne mudra.

pití je u nás taky problém. odmítá veškeré tekutiny kromě mléka. občas do něj dostaneme lok nebo dva rozpustného čaje, když má dobrou náladu, tak i pár lžiček, ale jinak nechce. flašku si sice vezme, do pusy si ji dá, ale fouká do ní nebo si ji jen pohazuje a směje se tomu. jsem myslela, že mi tu poradíte, ale koukám, že jste na tom podobně... vím, že by se návod na přípravu mlíčka měl dodržovat, ale napadlo nás, jestli by nešlo dát do stejné dávky vody třeba jen dvě odměrky mlíčka, aby to po něm vonělo, ale nezasytilo ho to a dostat do něj nějaké tekutiny takhle. co myslíte, šlo by to?

dneska se stal zázrak, Karísek spí normálně 20-30 minutek a dneska usnul na bříšku a vydržel to neuvěřitelné tři hodiny. pak se probudil a zbytek dne prozíval, jako že mu to nestačilo. jak dlouho spí vaše děti? já už jsem se dneska normálně bála, že se mu něco stalo :sweat_smile:
9. únor 2010 v 00:32  • Odpověz
autor
Kato, tak vy uz jedete indiany :slight_smile:

no urcite je manduca dobra investice, ja jen nevim, zda i iu nas, zda ho moje zada unesou a zda to vyuzijeme... kdybych vedela, ze bude i dalsi mimco/a, tak asi nevaham... ale protoze pojedeme na hory, tak si ji mozna aspon pronajmeme a kdyz nam bzude vyhovovat, tak doplatime zbytek ceny a bude nase

boruvky mam z mrazaku - nasbirali moje rodice :wink: ale hrozne barvi :sweat_smile: svestky jsem si zamrazila na podzim sama
kasi mam davat mlecnou, rekla nase MUDra, zapomnela jsem se zeptat proc mlecnou (ale stejne mlecnou nedelam, odstrikavat mleko mi uz nejde a UM kvuli kasi kupovat nechci - a kasi basti, tak to neresim)

dostali jsme zelezo v kapkach, malej je chudokrevnej

tak piti z lahvicky u nas probiha stejne jako u vas, Kato... :wink: a jeste to pitko kouse a otaci lahvicku (jakoby toci volantem) :wink:
to zredeni by podle me slo, zkus to... a nebo se porad v poradne

Vojtik spinka zasadne jen na cerstvem vzduchu :pensive: takze bud na lodzii a nebo venku (dopo 1 - 3 h, odpo tak 1 h max.) to znam, taky ho kontroluju, jestli dycha :sweat_smile: v noci spinka temer vzdy jen na brisku
9. únor 2010 ve 20:57  • Odpověz
luccii - taky jsem se bála bolesti zad, ale váha se krásně rozloží a malý mi přijde mnohem lehčí. a váš malý určitě není tak statný jako ten náš. nebo jak na tom jste s mírama, už jste měli poradnu v osmi měsících?

my ji měli dnes. řekli mi, že malý odpovídá ročnímu dítěti, má větší hlavu a posílají nás na utz. doktorce nějak uniklo, že když je velký celkově, tak musí mít i úměrně velkou hlavu, ale tabulky jsou tabulky :rolling_eyes: tak uvdíme, co nám řeknou, ale moc to neřeším, nemyslím si, že by ji měl nějak abnormální.

jakto, že nevíš, jestli bude mimi? nejde to nebo váháte?

aha, tak to máš dobré. taky bych si borůvčičky dala, mňam.

nebude to železo v kapkách mít taky vliv na kakajdu? normálně železo dost staví, ale nevím, jak tohle pro mimísky.

jo jo, kouše dudlajze na flašce zrovna, jako ten váš. tak je to asi normální. doktorka říkala, že to (ne)pití zase tolik nevadí. že prý mlíčko ředit vodou na žízeň nemám. prý ať mu do mléka přidám čaj. to jsem teda jako moc nepochopila, co by to mělo za význam a i se mi to příčí, takže ještě chvíli počkám a když se nerozpije, budu mu vodu ochucovat tím mlíčánkem.

jé, tak to ti malý spí krásně :slight_smile: a v noci to máte jak? kdy chodí spát (usíná), budí se na papání, v kolik vstává ráno atd.?
9. únor 2010 ve 22:12  • Odpověz
autor
jj, meli - malej ma 8,5 kg a 73 cm... kolik vy? :slight_smile: obvod hlavicky myslim 45 ci 46 cm

nevim, zda bude, protoze i Vojtik je zazrak... prirozene nam davali doktori 1% sanci

jj zelezo stavi a dost - dnes mel poprve bobecky :sweat_smile:

chodi spat v cca 20:30 a budi se mezi 6 - 7 h

dneska v noci nejak plakal a i dnes je ubrecenej, mozna dalsi zuby, kam to dite pospicha? uz 6 zubu ma a porad mu to nestaci :wink: dnes dostal konecne neco na uplatneni zoubku - krupky
10. únor 2010 v 18:19  • Odpověz
Ahojte, to jsem rada,ze se nam to tu zase rozjelo. :wink: :wink:
Co je u nas noveho? Statecne se Míša stavi na ctyri, i kdyz pro pohyb radeji pouziva osvedcene plazeni, ma 8 zubu ( horni i dolni jednicky a dvojky)a celkem se nam dari dodrzovat jakys rezim (7-7,30 mlicko, 10-10,30 svacinka pak na hodku usne, 14-14,30 obidek, pak jdeme na 1-1,5 ven a to spi celou dobu, kolem 18 druha svacinka a kolem 8 kase,ukolebavka a haji az do rana ). Obcas nam to narusi celodenni vylet nejcasteji za tetou do Rakouska nebo plavco.
Kolik malej vazi a meri netusim, k dr. se chystame pristi ty.

add piti. asi pred 14-ti dny jsem mu koupila na doporuceni holky z plavani avent lahvicku s mekkým pitkem.
Prvni den jsme paralelne pouzivali starou lahvicku, ale druhy den uz v poho vypil 100ml. Normalne vypije tech 200ml (prevazne neslakeho caje ci det. stavicek redených vodou). Rano 180 mlíka, vecer 200ml kase.

add. železo, já ho mela brat v tehu a po obr trablech se zacpou (nikdy jsem nemela nejmensi problem) jsem prestala. Staci mi obcasný problemy se sveracem po porodu. U ditete je to jiny, ale jestli davas jogurt, davej activii, hlavne hodne pit a peclive to vyprazdnovani sleduj.Po trech dnech bych uz byla u dr.

add manduca _tu vam fakt zavidim, já bych se asi zlomila. Uz takhle jsem rada, ze se unesu :grinning:
10. únor 2010 ve 20:27  • Odpověz
luccii - jé, tak to my jsme proti vám pěkní cvalíci, osm a půl jsme vážili v půl roce. teď máme skoro o dvě kila víc. 74 cm a hlavičku mi řekli 46, ale do průkazky napsali 46,5 a s tím nás posílají na to vyšetření, že prý je to moc. mně se teda nezdá, ale pro klid duše tam zajdu. ale štve mě to, malý je zdravý kluk a pořád na něm něco hledají. je třeba silnější, však má taky být po kom, ale jinak v pořádku... no jo no.

takových párů, co si mysleli, že to nejde, už bylo a jak se pak divily :wink:

my teď chodíme spát v průměru kolem deváté (i když taky jsou vyjímky, kdy usne v osm, včera třeba naopak zase až v jedenáct), na snídani se budí už ve čtyři, tak dostane mlíčko, přebalím a pak spí do osmi. to dostane svačinku (zatím mlíčko, ale brzy zavedu jogurtík), na jedenáctou chystám oběd, na druhou svačinku, v pět první večeře a kolem osmé druhá a jde se spát.

my jsme pořád bezzubáci, ale do roka prý zuby nemusí být vůbec, tak jsme asi jeden z těchto případů :slight_smile: ale mně to vůbec neva, bez zoubků je to pořád takové to opravdové malé miminečko, tak si to chci užít, než začne kousat :grinning:

našemu malému křupky taky šmakují, kupuji ty z dm, jsou nesolené. a kupuju je ve formě tyčinek, lepší se drží. jinak jsme zkusili i pečivo a teď, jakmile někdo projde s rohlíkem v ruce, malej začne vyvádět, že chce taky :slight_smile:

co těstoviny, dáváš nebo budeš dávat?
10. únor 2010 ve 20:34  • Odpověz
autor
ahoj anitrams, to je dost, ze sem zavita taky nekdo jinej :wink:
rezim mate peknej, my taky jakys takys mame, ale spis to ridim podle nej a jen to jidlo rozhoduju ja (treba pred dopolednim spinkanim dostava mlicko)...
davam Holandii, mam ji rada a je to kvalitni jogurt (s ovocem mi ji bez problemu papa, bez nej jsem se jeste neodvazila, jak ho znam, tak nesladky mi to bude prskat)

Kato, my meli v pul roce 8,2 kg, tedy skoro jako vy, ale od te doby je pekne zivej a vsechno "vybeha" :wink:
to vis ze jo, bez zoubku je to lepsi, aspon te nekouse - Vojtik kouse nase ruce, prsty, kartacek prstacek, moje tricko, moje bradavky, no proste vsechno :sweat_smile:

krupky u nas maji celkem uspech, jen je ma vsude :grinning:

testoviny nedavam a myslim, ze se bez nich zatim obejde - ryze ci brambory mi prijdou vyzivnejsi... ja stejne vsechno porad mixuju, on to jinak nechce :unamused:
11. únor 2010 ve 20:48  • Odpověz
tak jsme se vrátili z vyšetření. paní doktorka nechápala, proč nás tam mudra posílá, ale stejně ho zkontrolovala a podle ní má úplně normální míry i vývin a je to zdravý kluk. tak nevím, jestli každý doktor používá jiné tabulky... no nic, hlavně, že jsme ok :slight_smile:
12. únor 2010 ve 14:02  • Odpověz
ahojky holky, tak jsem za vámi po dlouhý době nakoukla a fofrem přečetla :wink: malej právě usnul, tak jsem si uvařila kafčo a mám chvilku veget. přes den toho moc nenaspí, dopo půl hodiny až hodinu a odpo taky půl, takže to vždycky fofrem poklidím, hodím něco do hrnce, rozvařím a s ním pak dovařuju. i když on jak mě vidí u linky tak se mi sápe po nohách a chce chovat, je to pěknej mamánek, zkouší to jen na mě :wink: bude to asi tím, že většinu času jsme spolu sami, taťku máme od rána do večera v práci, malýho vidí ráno v postýlce a večer když se vrátí tak malej už zase spinká :frowning2: , aby vylepšil finanční situaci tak 2x do měsíce jede na víkend na brigádu, no řeknu vám, že to je občas hodně záhul.. bydlíme na vesnici, sice k našim do města to mám asi jen čtvrt hodiny cesty, ale sníh nás tu pěkně odřízl. jet se dá, ale s velkou opatrností, teď v týdnu jsme jeli s přítelem a když jsem viděla ty vyjetý koleje a silnici jeden led, tak s malým si to nelajznu.. už by to sněžení a mrznutí mohlo opadnout aby jsme tu nebyli tak zapadlí :slight_smile:
jinak Lukášek taky ještě nemá žádnej zoubek, jedničky dole už má krásně naznačený, ale už něco přes týden a ne a ne vylízt.. z toho důvodu je malej protivnější, trápí ho průjem, to bude k tomu, pořád by se jen mazlil, je to můj malej tulánek.. no malej, přes deset kilo má stoprocentně taky do poradny jdeme 24. tak jsem zvědavá. dr. a jejich tabulky, hrůza běs :rolling_eyes: jak řikáš lasko, je celkově větší tak snad musí mít i větší hlavu a přitom jí má podle mě úplně normal, přiměřeně svýmu věku, no škoda slov
jinak koukám, že vám dětičky chodí spát později, náš prcík musí být v šest v postýlce, jinak se mu to vůbec nelíbí :slight_smile: spinká celou noc, od těch šesti, max. půl sedmý, v pět ráno se vzbudí, dám mu dudlíka, ještě do šesti usne - to dáme mlíčko, ode dneška mu už dělám plnou dávku tzn 250ml, spinká zhruba do osmi, v devět další dávka mlíka, okolo desáté spánek v postýlce, ve dvanáct oběd - brambory nebo mrkev s mrkví ( brokolicí, květákem ) a masem potom jdeme na hodinu až dvě ven, pak přesnídávka - banán, jablko, jogurt, sušenky.. a v šest večeře, zase plná dávka mlíka.. a pak už dobrou noc :grinning:
jinak s tím pitím byl u nás taky boj, teď se naučil pít z toho učícího hrnečku od mamu a bumbá fakt krásně, nejraděj bych mu dávala jen čistou vodu, ale ta mu nejede, musí mít ochucenej slazenej čaj, takže teď dávám granul. čaj červenou karkulku. ale pořádně mu to šulím, ať nemá do sebe toho cukru tolik. anitrams jakej že ty dáváš čaj? jinak když jsem řešila pití s mudr. tak mi říkala, že nejspíš teda nemá žízeň, jinak by se napil.. taky si to myslím. teď koukám, že venku trošku prosvěcuje sluníčko, tak už se moc těším na odpo prochajdu! mějte se krásně holky, zatím pa
14. únor 2010 v 11:13  • Odpověz
včera jsme poprvé zkusili jogurtík s banánem. na můj vkus to i tak bylo kyselé, ale malý to v pohodě zbaštil, tak jsem měla radost. dneska jsem to zkusila s jablíčkem a sušenkou, aby to bylo sladší, ale byl to boj. tak jsem mu přidala trošku glukopuru, ale ani to nemělo úspěch. horko těžko jsem do něj dostala půlku. tak to zkusím znova na svačinku.

večer se nám poprvé podařilo popolézt dopředu, jsem z toho byla tak překvapená, že jsem slzu musela potlačit. je krásné pozorovat, jak toho dětičky umí den ode dne víc a víc. tak se třeba do konce měsíce rozlezeme úplně :slight_smile:

na pití jsem mu dala vývar z ovoce a něco málo ucucnul, ale pořád nic moc. až přijde rodičák, koupím hrneček, ale moc nadějí do toho nedávám...

dadul - to je dost, že se ukážeš :slight_smile:
14. únor 2010 ve 12:55  • Odpověz
to nám jogurt s banánem šmakuje moc, včera jsem to zkusila s jablkem ( banany dosly :wink: ) divná kombinace, mě to chutnalo ale malej se na to moc netvářil. nakonec to zbaštil, je to náš pažroutík, kromě květáku zbaští úplně všechno co mu připravím, díky bohu za to. lasko a jaký dáváš sušenky? všechny se mi zdaj tak strašně moc sladký :confused:
s tím hrníčkem uvidíš, Lukymu trvalo dva dny než se to naučil, u mě se z toho vůbec nenapil, pak jsem mu hrníček položila mezi hračky a nejednou koukám, Luky leží na zádech a krásně bumbá
a gratuluju ke skoro lezení :wink: našemu asi stačí plazení, dostane se kam potřebuje a navíc po čtyřech už by se nevešel pod stůl kam tak rád leze :grinning:
14. únor 2010 v 18:35  • Odpověz
dadul - dávám od nestle, podle složení (koukám, zda obsahují vejce, cukr apod.) mi, z toho, co se nabízí, přišli nejvhodnější. dala jsem i jedny bio, ale byly malé do ruky. ale nedávám je moc často, jen když mám kyselejší jablíčka. jinak malej ujíždí spíš na křupkách a pečivu.

jak často a kolik dáváš banánu? nebo celkově jak velké porce malému od kterého jídla chystáš?
14. únor 2010 v 19:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.