• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

My z osmi týdnů a naše miminka

(Zamčená)
21. června 2010 
autor
dadu ahojky :slight_smile: ty se mas s tim spankem malyho :wink:

Kato, no vidis a za tyden uz ti bude malej vsude pelasit rychlosti blesku :wink:

ja jsem zase nachcipana :unamused:

a novinka: latkujeme :slight_smile: moc me to bavi

Kato, ja davam cely banan a cca 5 - 6 lzic jogurtu... k presnidavce cele jedno ovoce (vetsinou hrusku, nekdy ji s necim smicham)... kase sni dost - 2 lzice povarenych vlocek + 2 druhy ovoce... v poledne delam cca 100 - 150 ml, ale nesni to cele

s tim pitim je to stale u nas nic moc, ale tvrde pitko je lepsi, jsem zjistila - tece to samo a on jen polyka :wink:
14. únor 2010 ve 21:45  • Odpověz
Ahojík holky,
moc vás všechny zdravím. :slight_smile:
Jsem tu zase jn na skok. My jsme na tom s příkrmama podobně jako vy. Začínáme od příštího týdne s jogurtem, váhově se Míša vyšplhal na 8,5 kg.. pěkně se už pronese, tak co teprve vaši 10kilový kluci :wink: Davídek měl 10,5 v jednom roce :grinning: :wink:

U nás je všechno dobrý, snad jen buzení Míši v noci pravidelně po hodině :unamused: je vysilující, vždycky si jen cucne a zase vytuhne.

Porce u nás jsou kolem +/ - 200ml, banánu sní samotného tak půlku. Nechce pít z lahviček ani hrníčku, ale plen má za den počůraných dost, z čeho usuzuju, že dehydrovaný není.
Křupky mu dávám jen kukuřičný, sušenku dostal a dusil se.. Nemá zatím ani jeden zub.
14. únor 2010 ve 21:50  • Odpověz
Ahojky holky,
nedočítám, snad se mi to během dne nebo večer aspoň zběžně zadaří.
Stěpánek je čtyřzubák a teď mu lezou další dva, teda aspoň o těch víme. Mám stejně pocit, že jich leze víc, ale do pusiny si nedá ani za nic sáhnout a při dělání blbostí toho moc nevidím :grinning:

Jinak je to strašně akční dítě :grinning: Posledních 14 dní se plazí jak padlej voják, ale to jsou vám fofry :grinning: Od 6,5 měsíce válel sudy, lezení mu moc nešlo, tak se alespoň tím válením dostal kam potřeboval. Teď to zdokonalil :grinning: a je ho všude plno. Nevydrží na jednom místě, vymete každej kout, všechno musí ochytat, ocucat...v postýlce se nám vytahuje už na kolínka, tak jsme museli snížit rošty, aby to neměl tak jednoduché. Ale on je prostě nezmar a stejně si i tak poradí :grinning:
Chodí už i na čtyří, to si vesele péruje a strašně se tomu řehní. Je to hrozná prča ho někdy pozorovat, krásně žvatlá. Asi měsíc a půl furt omýlá ba-ba, a poslední měsíc i ma-ma. Samozřejmně je toho víc co vykládá, ale toto je tak nejvíc srozumitelné. Teď už teda i ham :grinning:
Příkrmy mi jí pěkně. Jíme zatím zeleninku, sem tam masíčko, přílohy rýže, brambory, pohanka, jáhly, ovesný vločky...jogurtíky mu taky moc chutnají. Jo a kukuřičný křupky, ty miluje. Sladký sušenky mu moc nedávám. Sem tam nějakou dostane, ale fakt hodně málo. Myslím, že sladkýho bude mít ještě dooost za celej život.

Pořád kojím, ikdyž na noc dávám před spaním UM. Asi v 5,5 měsících se mi začal snad hodinu co hodinu v noci budit hladem. Tak jsem dala UM a lepší. Spinká tak do 1, pak do 4 a v šest vstávačka...

Jééé už řve, pádím..
15. únor 2010 v 11:47  • Odpověz
jo a máme 77cm a 9,7 kg (před měsícem). V úterý 23. 2. jdeme k mudře tak jsem zvědavá :grinning:
15. únor 2010 v 11:53  • Odpověz
heli, ahojky :wink:
Kluky máte veliký :wink:
My malému dáváme taky UM na večer.. z lahve nechce, tak smícháme s nemléčnou kaší a stejně se takhle pravidelně po hodině budí :rolling_eyes: . Podle dr je to ze zvyku, že chce cítit maminku.
15. únor 2010 ve 12:50  • Odpověz
Dont speak my jsme noční buzení vyřešili tím, že jsme si ho vzali k sobě do postele. Od doby, co spí s námi, tak spí celou noc bez jedinýho probuzení až do 9:30, kdy se budíme společně :slight_smile: Občas zašátrá ručičkou, aby se ujistil, že jsem opravdu tam
Jinak stále plně kojím, Jonášek má 8.600 a 73 cm.
Od 8 měsíce(21.2.) budeme přidávat rýžovou kašičku s MM na večer. Posléze možná s nějakým ovocem, máme tu toho spoustu zamraženýho a zavařenýho ze zahrádky.
15. únor 2010 ve 13:45  • Odpověz
Tak Štěpula by s náma v posteli nevydržel ani náhodou :grinning: Ať se mu chce spát sebevíc, tak jakmile je mezi náma, tak dělá takový skopičiny...prostě potřebuje svůj prostor. To má po mě :grinning:
Dont, no škoda, že ti nechce UM z flašky :frowning2: Tak co ho ošálit vodou?? nebo čajem?? U nás to teda moc nefunguje, ale mě se budí na jídlo od 23,30 - 1,00 a pak podle prvního koja 2-4hod a pak v šest vstáváme...zkouším mu vždycky dát trochu vody a pak kojo...

No ale teď jak rostou zuby, tak nám začaly zas perný noci, spánek je pasé :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale už jsem si nějak zvykla fungovat, trvá to od začátku 4. měsíce...průběžně nám rostou zuby, takže chvilku klid a pak zas vyrvál (hlavně v noci :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
15. únor 2010 ve 14:34  • Odpověz
koci, právě, že jsme Míšu přesunuli k nám do postele a nic se nezměnilo, ba naopak začne plakat, když se jen trochu pohnu, tak se ho pokouším uklidnit rukou a nebo i pochovat, ale nepřestane brečet dokud ho nepřiložím k prsu a to je pak během 5minut zase tuhý, takže je to jediný co zabírá.

helu, on z lahve vlastně ani pořádně pít neumí. Jen jí okusuje a jinak než jako kousátko-hračku ji odmítá použít, křičí, v noci ho s ní taky neošálím, rozčílím ho akorát a proberu nejen jeho ale úplně i celou rodinu, od manžela a mé mámy nikdy z lahve nevypil víc jak 50ml a to mu museli opakovaně nabízet. Ze stříkačky, z hrníčku... efekt žádný.
15. únor 2010 v 15:36  • Odpověz
už lezeme! :grinning: jsem na něj tak pyšná :slight_smile:
15. únor 2010 ve 22:16  • Odpověz
lasko, to je super :wink: Karimek je šikulka.
16. únor 2010 v 00:55  • Odpověz
Holky, chtěla jsem se zeptat. Máme tu od babičky spoustu kompotů. Maliny, meruňky, broskve, švestky. Můžu mu to přidat do kaše? V těch malinách jsou takový miniaturní zrníčka, bojím se, aby mu to nějak nepodráždilo střeva. Švestka zase trochu projímá( což by nemuselo až tak vadit, protože Jonášek kaká tak jednou za 4- 5 dní). Ale stejně si nejsem jistá...
Jonášek dělá něco mezi lezením a plazením, někdy leze, pak se zase plazí... dělá to už asi 2 měsíce. A leze strašně rychle...Všechno vysmějčí, takže je za chvíli úplně špinavej, musím ho převlíkat 3x za den a to je pokaždý boj kdo z koho. Taky začal klečet s tím, že se jednou ručkou něčeho přidržuje a dneska si už stoupnul. Doufám, že nám nezačne chodit... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ad pití.... Taky mu to nejde. Ale my jsme lahvičky nikdy nepoužívali, pil jen z prsa. Takže to asi neumí. Včera jsem mu koupila lahvičku a dala do ní trochu vody, a koukal, co jsem mu to šoupla do pusy. Hned si jí chytil a měl z ní kousátko. Nevysál ani ň. Ale počůraných plen má dost, tak se tím nestresuju.
16. únor 2010 v 11:49  • Odpověz
Ahojte, včera jsem si všimla, že se té naší zubatce prořízly horní trojky, takže celkem 10. A to mu ještě nebylo 8měs. Ach jo, už je to pořádnej chlapák, žádný miminečko. Pár dní už je taky na čtyřech,ale pro rychlý přesun pořád používá osvědčené plazení. Taky se mu zalíbilo odrážedlo auto, přejede s nim celej obyvak.

Co se tyce toho piti, tak nam max. vyhovuje to pitko od aventu. Obcas mu taky dam napit jen z hrnecku bez pitka, to ho bavi.
Jinak nas Misa uz ma za sebou nekolik noci v pokojicku. Zvladl to pres chuvicky na jednicku.
Po horach ho par dni necham u nas (tam bude spat s nami v posteli, v pokoji neni misto na postylku), pak pujde do pokojicku definitivne.

Zitra pred plavcem jdeme do poradny, tak jsem zvedava, kolik mame.
17. únor 2010 ve 12:30  • Odpověz
autor
anitrams, tak jste nas trumfli, my mame "jen" 6 zubu :grinning:

jo a Vojtik je uz v pokojicku taky, asi mesic a pul, rusili jsme ho...

Kato, gratulace k lezeni :slight_smile: ted uz si neodpocines :wink:

mame Ergo! :slight_smile: vcera jsme ho koupili v Praze na Brane (kdo nekde psal, ze ma Manducu - koci nebo helu?)

konecne sedime rovne a bez opory, hodi se to, sem tam chvilku posedi a hraje si, ale vetsinou nekde porad leze :sweat_smile:
18. únor 2010 v 11:39  • Odpověz
Luci, no vidíš, Jonášek zase stojí a drží se jen jednou ručičkou, ale sezení ještě nee. Já jsem taky prý dřív stála, než seděla.
My jsme si dneska koupili Manducu :slight_smile:
Ergo nám přišlo, že má poměrně nízkou zádovou opěrku a taky je dražší. Liliputi nám zase nějak nesedělo, ale zase má vychytanější kapucku. Do Brány se taky chystám, ale bojím se, že tam utratím nehorázné množství peněz :sweat_smile: Měli tam něco stran plínek, co Tě zaujalo?
Co látkovky? Jaké používáš? Já jsem koupila Jonáškovi krásné PULky Bum Genius , modrozelené, s žabičkama, fakt nádherný, nemohla jsem odolat. Ale při ozkoušení doma jsem zjistila, že ho sucháč škrábe do bříška :frowning2: A už mi je nevymění, protože se do nich po....
Tak koupíme ještě PULky od Kikko, stojí asi jen 150,- a tváří se neškrábavě.
My jdem do poradny až někdy v dubnu, chodíme tak jednou za 3 měsíce...vážíme doma, ale už to flákáme.
Jak to budete dělat s příkrmama na horách??? My začnem přikrmovat v neděli a od 5.3 jedeme na týden do Krkonoš do penzionu, kde mu nebudu moct uvařit. Tak bude asi ten týden jenom na kojení.Protože i ty skleničky se musí nějak ohřívat, ne?
Jo lozící děti se musí neustále hlídat. Sotva se otočím a už dělá nějakou skopičinu. Jo a futr stíhá kocoura, už je z něj chudák na prášky.
V sobotu jdeme s manželem na ples školy, kde učí, má maturitní ročník.Strašně se těším. Vyvenčím šaty, co jsem dostala za objevení Jonáškova zubu :grinning: Jonášek bude poprvé hlídaný, snad to zvládne...
Ach jo, už aby bylo jaro a sluníčko.
18. únor 2010 ve 14:25  • Odpověz
tak už se umíme i sami posadit :slight_smile: včera to zkusil, ale ještě se opíral o ručičku a dneska už se nám to povedlo bez opírání. jsem nevěděla, že to jde tak rychle :slight_smile:

koci - jakto, že chodíte do poradny tak málo? do půl roku se chodí každý měsíc a od půl roku každé dva...
18. únor 2010 v 16:39  • Odpověz
Laska- nevím, jak to, ale jsem za to moc ráda.Alespoň se vyhneme pobytu v ordinaci plné bacilů. Je zdravý, zvážit a změřit ho můžeme doma- stejně se u dr. nic jiného neděje. Každý měsíc jsme teda nechodili nikdy. Nám dr řekl, že kdybychom něco potřebovali, at zavoláme ale chodit když je v pořádku že nemusíme.... že by to bylo zbytečné...ještěže máme takovýho doktora...
Před 5 minutama spadla z protějšího domu asi tuna sněhu.... úplně se mi udělalo zle při představě, že by tam někdo šel a zabilo ho to...
18. únor 2010 v 16:47  • Odpověz
AHOJKY, sice sem nepatřím a omlouvám se, že rušim, ale jen bych chtěla vysondovat jaké plenky vašemu miminku vyhovovaly? Moc děkuji za odpovědi a přeji pěkný večer
18. únor 2010 ve 20:30  • Odpověz
pompila - to nevadí, tady je vítaný každý :slight_smile:

nám vyhovují jen ty, které mají na zádech gumičku, jinak nám protékaly. dříve fialové tesco, teďkon happy, wickies, případně huggies premium super-flex.
19. únor 2010 v 00:03  • Odpověz
Dobré ráno :slight_smile: ,
děkuji za odpo i za přivítání, co mamina, to jiný názor, asi budu muset nějaké vyzkoušet a sama vidět co mimču sedí. No nic hezký den i plkání já se jedu vzdělávat at neumřu hlooopá. papa
19. únor 2010 v 07:14  • Odpověz
Látkovky, jedině látkovky :slight_smile:
19. únor 2010 v 10:01  • Odpověz
autor
cauky :slight_smile:

koci, tak vy uz stojite! tyjo! :slight_smile:
ad Brana - plenek tam maji hodne a jsou vsechny tak krasne - nastesti ja prozatim s nakupy koncim, max. jedny PULky (protoze tam mamce vnutili vel., ktera je mensi, nez jsem chtela, ona tam nakupovala uz asi pres 3 tydny; asi to uz vymenit nepujde, kdyz jsme je pouzili, co? pokadeny nebyly) nevyhoda Brany je ta, ze tam nemaji na prodejne vsechno, co maji na netu skladem
ad Ergo/ Manduca - ja fakt nevedela, co vzit, cenove to bylo podobne, Ergo ma prijemnejsi ramenni popruhy, malemu se libilo v obou, u Manducy mi vadila ta bezpecnostni spona a chybela mi tam zapinaci kapsicka... blby ale je, ze manzel Ergo dopne tak tak a s bundou urcite ne :unamused: ale jeste se da dokoupit extendor jednoho pasu, ted nevim jakeho... no jo, to jsem netusila, ze to manzelovi bude mensi... ale moc se mi libi, nakonec jsem si vybrala limit.edici sede Ergo s hvezdickama, i kdyz je teda nehorazne drahe, ale co, musim si aspon jednou za cas udelat radost :wink:
19. únor 2010 v 11:04  • Odpověz
autor
koci, z latkovek mame 5 ks PP Organic jednovel., 1 PUL IV Soft (skrabou ho na brisku, asi kvuli te mensi vel.), 1 vlnacky (upletla babicka z vlny koupene na Brane, jsou super :slight_smile: jeste ji zadam uplest jedny :wink: ), 1 IB SIO zlute, 1 CT zirafove AIO, 2 BI prefoldy, 15 vv PP a nespocet cc a 10 rucnicku z Ikey - zatim toho je akorat, jen nocni pleny musim jeste vykoumat, zatim dobirame zbytek jednorazovek, mozna to budu resit PP + prefold

hory - uvarim doma, zamrazim, prevezu a v penzionu si to dam k nim do mrazaku (snad to pujde) a pak mi to budou (snad) ohrivat... ovoce tam budu pripravovat vzdy pred vychazkou (nastrouham ci namixuju) a vezmu s sebou

koci, uzijte si ples :slight_smile: ja se neodvazuju na dlouho od maleho, ale uz jsme taky byli s manzelem parkrat vecer venku, ale jen na chvili a po nakojeni a uspani...

a holky, od vcerejska zvatlame!!! ta-ta-ta, tá-tá-tá, dě-dě-dě, tě-tě-tě :slight_smile: je to desna sranda :wink:

koci a kde v Praze bydlite? dneska odjizdime, ale az sem zase nekdy prijedeme, tak bysme si mohly dat sraz, ne? treba s nositkama na jare :slight_smile:
19. únor 2010 v 11:12  • Odpověz
Luci, jasně, sejdu se moc ráda :slight_smile: . Bydlíme v Karlíně(centrum), ale dojedeme kamkoliv.
Tak jsme byli plesat, byla jsem lehce nervózní co Jonášek(hlídala švagrová) ale bylo to v pohodě, až na usínání. Plakal, protože je zvyklý usínat u prsa. :frowning2: Tak jsem docela ráda, i když to bylo fajn, že je ples za námi :slight_smile: Už se od něj nehnu.
20. únor 2010 ve 23:48  • Odpověz
autor
koci, prima, tak ja se ozvu, az zase do Phy pojedeme :slight_smile:

u nas se taky vzdy usina u prsa, nekdy teda nevytuhne a nekdy jen na pul, ale stejne to prso pred spankem potrebuje
to chapu, ze se mu usinalo spatne

Vojtik ted odmita prikrmy, jak je nemocny, ja varim a on jen krici... dneska trosku pomohla varecka, se kterou si behem toho hral, ale jak jsem mu ji vzala, tak byl rev...
22. únor 2010 v 19:27  • Odpověz
čau holky, tak už se taky umíme sami postavit :grinning: a co nového u vás?
23. únor 2010 v 15:36  • Odpověz
autor
ahoj Kato, my uz se taky stavime :slight_smile:

Vojtik ma porad kasel a rymu a temer nic neji, az na kojeni... pri krmeni je desny rev, hrozny :frowning2:
23. únor 2010 ve 20:35  • Odpověz
luccii - chudáček :frowning2: to je škoda, že mu nechutná. my teď měli poslední dva týdny rýmu taky, ale už je to dobré.

koukla jsem ti do albíčka, moc vám to spolu sluší :wink:
24. únor 2010 v 11:36  • Odpověz
holky, poraďte. malý mi kvůli únavě nedojedl oběd, tak jsem ho dala spinkat, ale vzbudilo ho asi bolení bříška a od té doby průjmuje, celou svačinu vyzvracel, opakovaně jsem mu naměřila 38,7 a pořád jen polehává a pospává, což je u něj nezvyklé, protože přes den nespí skoro vůbec. myslíte, že by to mohlo být od zoubků? že to přišlo tak z ničeho nic... :confused:
25. únor 2010 v 17:27  • Odpověz
Laska: já bych řekla, že to je nepravděpodobné, takhle z ničeho nic. Jonášek byl uplakaný po večerech, trvalo to asi 14 dní a měl opruzeniny. Teplota u zoubků bývá, ale 38,7 je moc. Hlavně to zvracení je divné, to u zoubků není. Volala bych dr., nebo na dětské do nemocnice, raději hned. Držím palečky, napiš, jak jste dopadli.
25. únor 2010 v 18:14  • Odpověz
My jsme se dneska byli podívat na té Bráně, jeli jsme ve špičce několika narvanýma prostředkama MHD, tak doufám, že na Jonáška někdo něco hnusnýho neprsknul. Tam měli tedy věcí... koupili jsme tam dvoje biopunčocháče :grinning: a knížku Polívčičky a kašičky. Jonášek vykřikoval na celou prodejnu "brm brm brm" a "vavava". :grinning: a sápal se po šunce, kterou tam měli připravenou na jakýsi raut :grinning:
Budete kupovat sportovní kočárek??
Jo ještě je u nás nového to, že od soboty přikrmujeme. Zatím dostal kaši, ale nespal po ní( já taky nerada usínám najedený) a mrkvičku. Papá moc pěkně. :slight_smile: Příští týden bych mu chtěla dát květák nebo brokolici, ale bojím se nadýmání...
25. únor 2010 v 18:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.