• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

My z osmi týdnů a naše miminka

(Zamčená)
21. června 2010 
Teda tady to skomírá :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Malý usnul, tak mám chvilku.
Luci my jsme ho dali vyfotit,ne tak kvuli soutezi, ale chteli jsme mit nejaky hezky portret, protože my jsme oba neschopni fotografove... Nakonec se fotka moc nevyvedla, model se tam desně kreni :grinning:
Me taky boli zada a o povolenym brichu nemluve. Taky bych chtěla chodit plavat, ale jaksi nemam s kym. Kamaradka, se kterou jsem chodila v tehotenstvi do bazenu nema cas a nikdo jiny neni, vsichni jsou desne vytizeny....
Jonaskovi se prorizlo naraz 5 zubu nahore! Jsem zvedava, jak ho to zmeni, urcite to bude uplne jiny Jonasek.
Tak za chvili bude miminkum rok, co? Utika to neuveritelne. K narozkam budeme kupovat jidelni zidlicku a boticky.
Chteli jsme jit po spinkani ven, ale leje, tak se mi nechce.
Co vy, jak se mate, co delate?
31. bře 2010 ve 12:27  • Odpověz
koci - hezká fotka, malej je tam jak malovanej, ani bych neřekla, že je mu tam teprve devět měsíců :slight_smile: to bude asi těma vláskama :slight_smile:

já sem chodím každý den, ale náš malý toho moc nenaspí, tak není tolik času. když už usne, jdu si zadělávat a zkoušet modelovat ozdůbky na dort. anebo mi počítač vždycky zabaví manžel...

tak to vám, holky, nezávidím. já si se zádama užila, když bylo malému tak mezi tím třetím až pátým měsícem. to bylo hrozné. teď už jsem vycvičená :grinning:

vy jste tady všichni zubatí :slight_smile: nám se teprve nedávno prořízli současně dva spodní. na další to zatím nevypadá. ale oni pak nejspíš vylezou najednou :slight_smile:
31. bře 2010 v 18:21  • Odpověz
autor
tyjo koci 5 zoubku naraz, to je rychlost :wink: nam uz pekne dlouho zadny novy neroste...

jsme na horach, pocasi promenlive... Vojtik me pekne kouse pri kojeni, rostak!

koci, fotka je nahodou moc pekna!

Kato, ukaz nejake sve vytvory, at je muzeme pochvalit :wink:

holky, jak vam pijou mimca? nam nepije a nepije, mame tri pitka a ani po lzickach skoro nic... jenze kojit do aleluja nechci

koci a v cem ted papate?

Vojtik bude mit svatek, koupila jsem mu a uz dala plysovou hvezdicku s hracim strojkem, pak uz na nej ceka 100 plastovych balonku, co mu dame do nafukovaciho bazenku, ktery dostane od nasich, pak jsme mu tady na horach koupili tahaci drevenou kacenku :slight_smile:
3. dub 2010 v 17:12  • Odpověz
luccii - s čím se mám chlubit, s dortama? mám je v albíčku, ale k chlubení to není, teprve začínám a nemám žádné pomůcky, tak to podle toho vypadá :sweat_smile:
3. dub 2010 v 18:05  • Odpověz
autor
Kato, uz jsem je videla a pochvalila :slight_smile: taky bych takovy rada pro Vojtika k narozeninam, ale asi je to slozity, vid?
8. dub 2010 ve 21:24  • Odpověz
luccii - není to ani tak složité, jako na to musíš mít čas. ozdoby si musíš udělat dopředu, aby ti vytvrdly. určitě bys takový zvládla levou zadní :wink: budeš chtít pro Vojtíka konkrétně Auta nebo jsi měla na mysli jakýkoli potahovaný dort s dětským motivem?
8. dub 2010 ve 22:31  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Luci, když jsem začínala před měsícem přikrmovat, davala jsem Jonáška do autosedačky.Jenže ted se pokaždé, když ho tam chci dát začne prohýbat do luku a vztekat se( stejný problém, jako když ho chci dát do kočárku), takže budto ho jednou rukou držím a druhou krmím( já stojím), nebo, a to většinou, stojí( drží se židle) a kouká z okna. V průběhu krmení mi různě utíká,on jak je akční, tak chvíli nepostojí, ani na to krmení ne.
Pije pěkně, zatím jen ze savičky. Koupila jsem mu hrneček na učení, ale do toho jen kouše. Nejraději bumbá šťávy, to vypije klidně 120 ml na jeden zátah, potom čaj, vodu samotnou nechce vůbec.
Laska, jsi moc šikovná. Tohleto obdivuju, když někdo dokáže vytvořit něco pěkného. Já jsem hrozná nešika. Na sladké sice nejsem a když už, mám nejraději medovník, nebo tiramisu, nebo šlehačová harlekýn. Mamka ted dělala krtkův dort a taky mňamka. Moc bych chtěla Jonáškovi upéci vlastnotlapně dort- nejvíc se mi líbí ty klasické kulaté 2- patrové, třeba sachr, nebo oříškový. Tak musím nejdříve splašit formu, potom prostudovat kuchařku
8. dub 2010 ve 22:43  • Odpověz
Ty šťávičky mu tedy ředím 1:1, má buď šťávu z domácího kompotu, nebo od Hippu. Vede mrkvová a švestková. Ale dělá s tím takové blbiny, jako třeba otočí lahvičku dolů tak, aby se naplnila savička a pak jí zmáčkne. Takže se kolikrát vrací z procházky zajímavě zabarven. Hlavně ta mrkvová šťáva mu zaflekatila už 2 bundičky.
Docela by mě zajímalo, jaký čaj může. Nevíte? Já totiž nějak nemám ráda ty granulovaný instatní.
Laska, ty dorty třeba ve tvaru auta, to se taky dělá podle nějaké formy? Jen mě to zajímá, asi budu dělat kulatý.
Používáte kojeneckou vodu, nebo dáváte kohoutkovou?
Jonášek se úplně brutálně vzteká!! Taky to vaše mimča dělají? Myslela jsem, že to přijde až mnohem později
:grinning:
8. dub 2010 ve 23:14  • Odpověz
koci - já na sladké taky moc nejsem, ale baví mě to. existuje forma ve tvaru jakéhosi auta, ale pokud chceš auto podle nějaké konkrétní předlohy, musíš si to "uplácat" sama. upečeš pláty korpusu, které pak na sebe navrstvíš a ořízneš do základního tvaru, zbytek dotvaruješ punčovinou.

vodu používám kohoutkovou, ale samotnou mi ji nepije. šťávičky mám nakoupené v zásobě na "dovču", zkusila jsem mu ji dát, ale zatím mu to taky nic neříká. jediné, co mi vypije a to ještě v minimálním množství, když potřebuje zapít pečivo nebo křupky, je granulovaný čaj, takže v tomhle ti asi moc neporadím. ale Leros vyrábí sáčkový dětský čaj, ne? ale jak je na tom chuťově, to nevím.

učící hrneček jsme taky pořídili, máme měkké i tvrdé pítko, ale malý z toho pít nechce. s membránou odmítá úplně, když ji vyndám, tak to zase na něj teče moc rychle... ale třeba na to časem přijdeme. takže mu pití do hrnečku sice dávám, aby si na něj zvykal, ale musí tam mít dudlík, na který je zvyklý. naštěstí naše savičky do hrnečku pasují.
9. dub 2010 v 11:47  • Odpověz
autor
Kato, je mi jedno jaky, proste nejaky detsky :slight_smile:

holky, kdy planujete dalsi mimi? koukala jsem na diskuzi o latkovkach a tam se ted pomalu predhaneji, kdo si druhy mimco poridi driv - nechapu :sweat_smile: ono je neco jinyho, kdyz jejich mimca jeste nelezou apod., kdyz jen lezi, ale za tech 9 mesicu to uz bude jine a budou mit co delat - jedno dite rok a kousek, nerozumny, ale pohyblivy a k tomu novorozenec... no ale to je kazdyho vec, jen se divim :slight_smile:
10. dub 2010 v 09:17  • Odpověz
autor
koci, Jonasek jako by Vojtikovi "z oka vypadl" :wink: Vojtik se taky vzteka, do jidelni zidlicky nechce ani zaboha, taky se prohyba do luku, ale jsem silnejsi :wink: nechci, aby jedl ve stoje, i kdyz taky me napadlo, ze by to bylo s mensim odporem - jenze jak bych ho to odnaucovala...?

ad voda - od 6. mesice, kdy jsem zacala nabizet caj, pouzivam kohoutkovou prefiltrovanou pres Britu konvici

ad caj - fenyklovy, nebo se prodavaji "detsky" v lekarne (ale pozor, az pozdeji jsem zjistila, ze hermanek neni dobry - brani vstrebavani zeleza - takze radeji caje bez nej)

Vojtik stale nepije - ani lahvicku, ani pres tvrdy ci mekky pitko... ale stavicky jsem jeste nezkousela - bojim se, ze si na ne navykne a uz nebude chtit nic nesladkeho...

jsem nachlazena :frowning2: po delsi dobe jsem byla mezi lidmi a takhle to dopadlo :unamused: jsem desna chciplotina a stve me to, protoze pristi tyden nam zacina plavco (jo, rozhodla jsem se, ze budeme chodit, protoze uz nas to doma nebavi)
10. dub 2010 v 10:15  • Odpověz
autor
roste nam dalsi zoubek - uz sedmy :wink: a kdo vi, jestli na druhe strane neroste osmy :wink:

co uz vasi drobeckove umi? Vojtik tleska na pozadani, ukazuje, jak je veliky, rozumi "svetylko, delfinek, zviratka, konicek"
docela jsem koukala na cviceni maminek s detmi, ze jedna stejne stara holcicka rika uz "dej"
12. dub 2010 ve 21:34  • Odpověz
luccii - pro mě je optimum mít druhé dítě v rozmezí 3 - 6 let. já vzhledem k císaři stejně minimálně ještě rok nemůžu, ale i kdyby ano, nechci mít doma dva plínkáče, chci se maličkému plně věnovat, takže já bych to viděla tak, že kolem Kájíkovo třetích narozenin bychom se mohli začít snažit, aby se zadařilo, a tak nějak mi navazoval rodičák, protože já jsem s malým doma do čtyř let. ale manža zatím o druhém nechce slyšet... ale já ho překecám. snad.
takže to vidím podobně jako ty. neumím si představit chodit s pupkem a k tomu se tahat s druhým děťátkem na boku. a co ty, bude druhé nebo ne?

jé, tak jídelní židlička je jediné místo, kde je Karča ochoten chvilku posedět, jinak celý den jen stojí nebo skáče. je k neutahání. ale protože je docela jedlej, tak do židličky chodí rád - ví, že tam vždycky dostane nějakou mňamku :slight_smile:

tak nakonec přece jen budete plavat? kolik lekcí a nakolik vás to vyjde?

koukám, že Vojtík je šikula :slight_smile: u nás jako první začal dělat "moty, moty" ručičkama, ale to už umí dlouho, občas se nám podaří zatleskat, ukazuje, jak je veliký, naznačuje "kovej, kovej" na chodidlo. na požádání umí vzdychnout, falešně zívnout a ukázat zuby - to v jeho podání znamená, že našpulí pusu, takže je jako schválně neukáže. a taky umí dávat mokré pusinky. co se týče povídání, teď se naučil říkat "ne, ne", když něco nechce, většinou když odmítá pití :slight_smile: a taky "ty, ty", protože jak je rošťák, tak ho pořád takhle okřikuju, a jemu se to zalíbilo, takže když něco provede, sám si "vyhubuje" a jede dál. miluje rozsvěcet a zhasínat světlo, ale teď jsme mu snížili postýlku, tak má smůlu, nedosáhne na spínač :grinning:

ty chodíš s malým cvičičt? jak to probíhá?
12. dub 2010 ve 22:26  • Odpověz
autor
Kato, doufam, ze jeste aspon jedno mimco bude :wink:

no plavat budem, chce to zmenu :wink: 11 lekci a necele 3 tis. (desna palka, ale zas ja si nic nekupuju, tak si udelam aspon takhle radost :wink: )

teda vas Karimek je sikovnej! :slight_smile: proti vam neumi Vojtik vlastne nic :sweat_smile:

jo mokry pusinky taky dava :slight_smile: a taky dela "duc", no kazdy den vetsinou vymysli neco novyho, i kdyz teda bouchani v sedu zezadu do zdi hlavickou me nenaplnuje nadsenim :frowning2:

cvici se v sedu, dite na kline, ve stoje, dite v klubicku a v leze - vse doplnene rikankama, neco je za chuze, no neni to nic svetobornyho, Vojtik to stejne dost bojkotuje, ale aspon tam Vojtik vidi jina miminka - to on rad - a ja se tam uvidim s jinyma maminama :wink: Vojtik nenavidi klubicko - nechapu proc, driv mu nevadilo... v leze taky nevydrzi
13. dub 2010 ve 21:49  • Odpověz
Hojte:slight_smile:

Luci, já jsem holt měkota. Z části ho omlouvá to, že ještě nesedí, ale dneska už jsem ho drapla a dala do autosedačky, už jsem neměla nervy ho honit se lžičkou po bytě.
Na cvičení jsme byli taky, jednou. Jednou usnul přímo tam, po druhé usnul na cestě tam. Takže jsem to zabalila a ani mi to nevadí, přišlo mi to takový o ničem, jediný plus bylo, že jsem si popovídala s ostatníma maminkama.
To mate to plavčo ještě levný, u nás to stojí 3.400,-
Jonášek dělá berany duc, "hraje" na klavír, dělá bum bum do pračky,přičemž opakuje rytmus po mě- já bouchnu 2x, on taky:slight_smile:
13. dub 2010 ve 22:05  • Odpověz
...když bouchnu 3x, tak on taky tak.
Na to druhé dítko se dívám taky tak, taky bych si chtěla Jonáška užít a druhé za 3, lépe za 4 roky. Ale vzhledem k mému věku ho asi budu mít dřív. Chtěli bychom pak ještě třetí dítě :slight_smile:
Jonáš klubíčko taky nesnáší a leh... ani nemluvím. Už jsou mimča vývojově jinde, tak je to neba :slight_smile:
13. dub 2010 ve 22:23  • Odpověz
Ahoj holky,
:wink: zase vás po dlouhé době navštívím :grinning:
To máte šikulky, že už se takhle hezky prckové projevují. Míša je na tom podobně, děláme lehce "berany duc", paci paci, ukazuje jak je veliký, prstem ukazuje do dálky a říká "tam tam", Skvěle vyslovuje "Ne ,ne!!" :grinning: napodobuje hodně Davídka a jeho zvuky. Líbí se mu vztekání, takže domlouváme bráchovi, ať je hodný a učí Míšu spíše ty dobré věci. :wink:
Plavání u nás úplně padlo, ale co bychom určitě rádi navštěvovali od podzimu je solná jeskyně. Davča z ní byl nadšený.

Jinak k těm sourozencům sdílím stejný názor co vy :slight_smile: . My jsme druhé dítko plánovali nejdříve po třech, čtyřech letech ze stejných důvodů, jen to "nevyšlo" :slight_smile:a máme kluky přesně 2 roky od sebe a občas mívám pocit, že je toho na mě najednou nějak moc. Jak se blíží Davídkovi tři roky, je to lepší. Víc se osamostatnil, práce mi ubylo :wink: Dá se s ním už domluvit i na nějakém kompromisu, i záchvaty vzteku nejsou tak častý. Obdivuji maminky, co jdou do dalšího hned po prvním. Opravdu je asi třeba si i představit, jak to věkově půjde "sladit". Navíc děti jsou nepředvídatelný, co je dnes nemusí být zítra.. Období vzdoru např. atp. Ale jsem ráda na druhou stranu, že až trochu povyrostou budu mít víc času pro sebe. Jen mě ještě občas přepadne nostalgie, že už si neužiju rostoucího bříška a voňavého, malinkého miminka :wink: Třetí miminko manžel nechce.
14. dub 2010 v 00:15  • Odpověz
autor
jee, koci, ja bych taky rada tri deti :slight_smile: ale k tomu tretimu asi budu muset manzu prekecavat :wink: no uvidime, treba nas dve deti odrovnaji :sweat_smile: my se zacneme snazit za rok, protoze poprve to uz vypadalo beznadejne, meli jsme pred IVF a kdovi, jak to bude ted... ja bych chtela rozestup 3 let

berany berany duc taky delame, ale slovne se projevuje jen takto: "tatata, tata, bababa, baba, papapa, papa, mamama, mama - a ruzne kombinace techto slabik" :wink:

dont, no vy jste taky sikovni! :slight_smile: solna jeskyne je prima vec, ale minule jsem tam neo chytla - chodi tam i nemocni :unamused: navic Vojtik by tam tu sul jedl a to nejde :sweat_smile:

dneska jsme byli poprve na plavcu a super - Vojtikovi se to libilo a mamina pokecala :wink: az na to, ze me rostak celou zlil, jak cakal :grinning:
14. dub 2010 ve 21:06  • Odpověz
no jo, na "berany duc" a "bum bum" jsem úplně zapomněla, ale to není tak důležité :slight_smile: taky zbaští všechno, na co přijde, jakmile se mu dostane do ruky nějaký papír, pomuchlá ho a za chvíli ochutnává. na čepici měl ozdůbku ve tvaru lišky a ukousnul jí nos a dneska objevil kolíky. asi mu chutnaly, protože se děsně zlobil, když jsem mu je zabavila :slight_smile:

takže za rok dáme závody, kdo bude mít první druhé mimčo? :slight_smile:
14. dub 2010 ve 23:41  • Odpověz
autor
Kato, ja chtela dnes napsat SMS a kdyz Vojtik mobil uvidel a ja mu ho nedala, spustil desnej jecak :stuck_out_tongue_closed_eyes: a takhle chce porad neco, co nemuze ocucavat... co jde, to hned kouse, takze leporela jsou okousana a penovy puzzle jsme museli zase uklidit do skrine, jak je papal :sweat_smile:

dneska jsme byli na cvicu, ale to nic moc, Vojtik nespolupracuje a bylo tam jednou tolik deti, co minule, takze vydelali, ale deti lezli temer po sobe :rolling_eyes: ale Vojtik je tam spokojeny a ja taky :wink:
15. dub 2010 v 19:07  • Odpověz
Ahoooj
Dont speak to je dost, že se taky ukážeš :slight_smile: . Copak, Míšovi se na plavání nelíbilo? Já o něm uvažuji taky. Spíš ale kvůli mě, abychom trochu někam vypadli, poslední dobou se cítím poněkud sociálně izolovaná, to je ta stinná stránka mateřský. Ale dneska jsme byli na oslavě 1.narozenin jednoho chlapečka. Dostal bazenek s plastovýma kuličkama, bylo tam dalších asi 6 dětí podobného věku, hezky si v něm hráli. Jonáška ale nejvíc bavilo přelézání stěn bazénu a okusování cizích hrnečků. Zítra jdeme na svatbu jednoho kamaráda. Jonášek říká taky mamama bababa.... :slight_smile:
Včera nám málem sežral tisícovku. Manžel jí nechal ledabyle položenou na stole a Jonášek si jí ulil a nepozorovaně začal žvýkat, když jsem psala diplomku a měla ho na klíně. Bankovka to přežila, ale těch bacilů.....
:pensive: Příště musím být obezřetnější.
Ovšem největší zábava je honit kocoura, to vede :grinning:
My bychom taky začli se "snažením" někdy na jaře. Ale protože se nechráníme, tak to může být klidně i dřív.
15. dub 2010 ve 23:08  • Odpověz
můžu se zeptat, kolik vám mimísci vypijí mlíčka? Karča mi vypije těch 220 ml na snídani, ale odpoledne nechce flašku ani vidět, to je ochoten mlíčko spapkat jen, když mu do něj přidám sušenku nebo tak. asi má už raději lžičku. myslela jsem, že je najedený, jak si žužle pečivo, tak ho třeba nechám hlady i o hodinu dvě víc, ale stejně mlíko nechce, přitom po lžičce mi ho sní, jenže jak je to řídké, tak je půlka rozlitá... nemáte nějakou radu, jak spotřebu mlíčka zvýšit? ta jedna dávka mi přijde opravdu málo. sice teď začíná trošku pít, ale i tak to je max. 100 ml čaje za den.
16. dub 2010 v 18:48  • Odpověz
Laska, to ti nepovím, protože kojím, takže o množství nemám přehled a jiné mlíko Jonáš nedostává. Ale kojí se dost, tak 5x denně+ v noci se samoobsluhuje.Jiné tekutiny(kromě těch šťáv) nechce.
Pečivo mu nedávám, žužlá napařenou mrkvičku, nebo pastiňák, anebo křupky.
16. dub 2010 ve 20:50  • Odpověz
Ty šťávy mu tedy nedávám každý den, jenom třeba jednou týdně, aby si nezvykl. Má se prý orientovat podle počtu mokrých plen, ale u těch jednorázovek se to asi nepozná, nevím...Jonáš nosí látkovky a počůraných jich má dost, tak to zatím neřeším.
16. dub 2010 ve 20:53  • Odpověz
autor
Kato, taky neporadim, taky jako koci kojim - stahla jsem to na 3x denne a 2-3x v noci (krome mlicka vypije tak max. 50 ml caje - to je nas rekord, takze nic moc)

koci, Vojtik dostane k svatku hadej co - bazenek od nasich a micky do nej od nas :wink:

Jo Kato, jeste me napadlo, tak davej vic jogurtu a mlecnych kasi a dostanes do nej tolik vapniku, kolik potrebuje... jsou mimca, co mliko uplne odmitaji a takhle se da nahradit :slight_smile:

koci, dneska jsem mela sto chuti dat jednorazovku! Vojtik u prebalovani stoji, hned sedi, pretoci se, stoune si, sedne, sape se po mne, no hruza, uz jsem fakt nemela silu ho drzet na zadech a navic ten krik pro tom :unamused: ale nakonec jsem vydrzela a plenu nandala... moc dlouho mu nevydrzi - nejcasteji ma vicevrtsve + rucnicek nebo cc - to ma na max. 1,5 h, takze neustale prebaluju :sweat_smile: kalhotkovky mam jen na dopoledni spinkani a na ven, kdyz nekam jdeme na dyl (navsteva, cvico, plavani) - ale taky moc nevydrzi - max. 3 h... pritom ho nekojim tak casto jako driv, tak kde se v nem ta voda bere? :wink: tchyne obe svorne radi, at zkusime nocnik, ale uz vidim, jak nam tam ten malej neposeda vydri sedet :grinning:
16. dub 2010 ve 22:08  • Odpověz
tak nic. dneska odmítl už i kaši... nevím, co se děje. budu se muset zamyslet a trošku poupravit jídelníček. ale třeba je to jen dočasné.
tak v tuhle chvíli už vám kojení nezávidím, my už nějaký čas spinkáme celou noc :slight_smile: ale i tak jsem věčne nevyspalá. :rolling_eyes: :slight_smile:

nočník jsme zkoušeli už minulý měsíc, ale nic se nám nepovedlo, tak jsem to teď na chvíli odložila.
17. dub 2010 ve 21:46  • Odpověz
Laska, Jonášek taky dneska moc nepapal(teda nepapal příkrmy, jen se kojil). Taky nechtěl ani večerní kaši. Možná to bylo tím, že jsem ho chvíli před tím nakojila, tak neměl hlad.Nevím, kaši jedl zatím vždycky a nejraději. Jonášek spí taky celou noc, pokud se chce kojit, tak se samoobsluhuje(spíme spolu v posteli), takže to někdy ani nezaregistruji. Kojí se okolo půlnoci ( to chodím spát )a cca v 6 ráno, pak ještě chrupčí cca do 8:30. Na nočník má ještě hafo času.
Luci, to máme stejné, s tím přebalováním.... Taktéž přebaluji po 2-3 hodinách.
Dnes jsme byli na Matějské, zítra opět podniknem nějaký výlet, akorát ještě nevíme kam. Měli jsme jet na návštěvu, ale to padlo.
Luci, já jsem taky o tom bazénku z míčkama uvažovala, ale Jonáška míčky absolutně nezajímaly.Asi je na to ještě malý. Nicméně bazének dostane na ráchání ve vodě. Taky mu táta koupí pískoviště a prolejzky s houpačkou, na zahradu k babičce. Bude to mít od něj k narozeninám. No a od mámy dostane jídelní židličku, ve který nebude chtít být...Stejně se moc těším, až budeme spolu všichni sedět u stolu :slight_smile:
Jak to, že tě na plavču Vojtík zlil, nebyla jsi s ním v bazénu?
Unavená a nevyspalá jsem strašně,ale za to může má nedisciplinovanost jít včas do postele....
17. dub 2010 ve 23:30  • Odpověz
autor
koci, ale jo, byla jsem s nim v bazenu - zlil mi celou hlavu :grinning:
spinka ti kratce, Vojtik se budi v cca 6:15 :stuck_out_tongue_closed_eyes: , nekdy i driv a kojim v noci vetsinou 2x
tyjo ty prolejzacky a houpacka - to se bude mit :slight_smile:
taky nejsem schopna jit spat driv...
18. dub 2010 ve 21:39  • Odpověz
Luci, myslíš, že spí Jonáš krátce? Já jsem docela spokojená, oproti dřívějšku... Usne bezproblémů u prsa v 19:30. Pak se probudí okolo půlnoci, ale to ho probudím já, když jdu spát. Cucne si a zase spí. A v těch 6.00 ho zase vzbudí táta, když vstává do práce. Ale to si zase cucne a spí do těch 8.30.

Laska, ono kojení nemá vliv na to, jestli dítě spí/nespí celou noc. I nekojené děti se v noci budívají. Já jsem za kojení hrozně šťastná, neumím si představit vstávat v noci z postele a chlácholit ho, nebo mu jít připravovat mlíko... takhle je to jednodušší.Doufám, že mi mlíčko ještě dlouho vydrží...
19. dub 2010 v 10:58  • Odpověz
koci - je všeobecně známo, že kojené děti jedí častěji a tudíž se i v noci budí. dokud měl Karča na noc mlíčko (UM), vzbudil se mi ve čtyři, pak dostal další dávku a pak spal tak do osmi. teď dostane kašátko a spí celou noc. vstává mezi sedmou a osmou, ale včera i dneska se nechal po mlíčku chvíli pochovat a pak ještě na dvě hoďky usnul. Nemůžu si vynachválit. Ale fakt je, že co se narodil, my jsme kojili co dvě hodiny ve dne, v noci, kdybych kojila jednou za noc, tak je to taky jiné a samozřejmě bych byla ráda, že můžu malému dávat svoje mlíčko, jako ty :slight_smile:
19. dub 2010 ve 13:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.