• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

My z osmi týdnů a naše miminka

(Zamčená)
21. června 2010 
Laska, Jonášek se taky budil co 2 hodiny, ale to asi jen první měsíc, pak se to začalo prodlužovat na 3 a 4 hodiny...
Teď, kdybychom ho my nevzbudili, tak by taky spal nepřerušeně celou noc. Ale já jsem ráda, že ho vzbudíme, kvůli přebalení. Neumím si představit, že by byl až 12 hodin v jedné plíně. Takhle ho přebalím ve 24h a v 6h a je to tak akorát...
Na kvalitě jeho spánku se podílí spousta věcí- růst zoubků, odpolední spánek, aktivita přes den....
Kaši dáváme taky, ale neřekla bych, že to má vliv na spánek, spíš ze začátku to bylo horší, než bez kaše...
Luci, takže se plavání Vojtíkovi líbilo? Já pořád váhám...
Dneska jsem byla zase KO. Včera dávali v TV do noci Aghatu Christie, to jsem se musela koukat... Dneska jsem zase až do teď smažila bramboráky, protože jsem udělala nějak moc těsta....
19. dub 2010 ve 23:00  • Odpověz
koci - z toho si nic nedělej, já se taky do postele nikdy nedostanu dřív než o půlnoci. každé ráno si říkám, že dneska určitě půjdu spát hned jak usne malý, ale nikdy to nevyjde. a to televizi téměř nesleduji.
19. dub 2010 ve 23:50  • Odpověz
autor
koci, nee, chtela jsem napsat, ze ti spinka dlouho :slight_smile: a jak spinka pres den? Vojtik usina v cca 20:30 a budi se okolo sesty, nic moc... pres den spi dopo cca 1,5 h a odpo cca 0,5 - 1 h

holky, kdybyste videly toho naseho certika! mnohdy padam hubou na zem... kdyby aspon tak nerval :frowning2: rve opravdu casto... uz jsem vzdala cviceni, neudrzim ho a nemam na to psychicky - to by pak rval temer porad

mame 8 zubu a obchazime nabytek
1. kvě 2010 v 10:52  • Odpověz
autor
holky kde vezite?
7. kvě 2010 ve 21:17  • Odpověz
luccii, já jsem tu vždycky jen na skok, mrknout a letím zase pryč :wink: S klukama jsme si dneska udělali výlet, cestovali jsme tramvají na druhý konec Prahy.. Byli strašně hodní, až jsem se divila :slight_smile: Míša už "chodí," vždycky pár kroků, ale přece jen častěji leze. Řekla bych, že je bojácnější než Davídek, který do všeho šel po hlavě :slight_smile: Zato víc ukecaný. Ukazuje kolem sebe prstíkem a ptá se "Cotoje?". Babička ho naučila volat "Góoooooll" a opakuje dost slova, byli jsme i v nemocnici, protože měl zánět ledvin :pensive: a naučil se tam během dne dělat "malá, malá".
Spaní se zlepšilo, určitě tím, že mu dávám před spaním vypít 210ml UM. Vzbudí se mi kolem půlnoci a pak v půl šesté. Musím mu hlídat, aby vypil aspoň litr tekutin denně. Ještě kojím, ale přes den je tak zabavený, že ho prsa nezajímají :grinning: V noci je to krátce přícuc a hned zase usne.
Zuby má stále dva, dásně má nahoře nateklé, takže se co nevidět vyklubou další tesáky :slight_smile:
Holky, co vaši prckové? Co je nového? :wink: :slight_smile:
7. kvě 2010 ve 23:33  • Odpověz
Jo míry má 10kg, 74cm a obvod hlavy 45cm. :dizzy_face: :dizzy_face:
7. kvě 2010 ve 23:34  • Odpověz
já sem koukám témeř denně, ale asi nebylo nic, co bych mohla písat.

luccii - je to záhul, co? ale my to vydržíme za chvíli na to zapomeneme a pořídíme si dalšího čertíka :grinning: jsem manžovi řekla, že by se mi líbilo mít další mimi a on jestli nejsem padlá na hlavu :sweat_smile: ale když jsme si vyjasnili, že ho nechci hned, tak pak se uklidnil :grinning: ale už teď je mi jasné, že nebude problém mimi mít, jako shodnout se na jménu, máme absolutně odlišný vkus a oba jsme tvrdohlaví. no ale na to je čas :wink:

dont - chudák, takový malíček a už v nemocnici. ale koukám, že je to šikulka. taky je to moc hezký kluk :slight_smile:

Karča chápe význam slova ne, ví, kdy to použít, ale líbí se mu natolik, že to odpovídá skoro na všechno ("máš rád mamku?" "ňe!" :unamused: :grinning: )

také máme dva zuby. další zatím nikde, i když druhý týden už je takový víc náladový, skoro mi nejí (asi zahájil jarní dietu...). mlíčko mi vypije jen 1x po ránu a poslední dva dny i to je boj. co s tím? co když mi ho začne odmítat úplně? snad se to zlepší. ještě trošku spoléhám, že od roku jsou ochucená, tak mu třeba zachutnají, ale když ne, tak nevím...

sám bez držení udělá tak dva kroky a pak padá :slight_smile:

v deseti měsících měl 11,41 kg, 75 cm a 47,5 cm - asi bude chytrej :grinning:

za měsíc jsme objednaní k zubaři na první prohlídku, to jsem zvědavá. bojím se, že bude plakat...

jinak co přípravy prvních narozenin?
8. kvě 2010 v 09:33  • Odpověz
autor
dont teda vy jste sikovni! to Vojtik nemluvi, snad az na "ne" a takove to "mama, tata, baba, papa"... a dokonce zacinate chodit :slight_smile:

tyjo Kato, vy uz jste kus! my taky rikame "ne", taky to rika na vse :wink: je to sranda :slight_smile:
9. kvě 2010 v 09:42  • Odpověz
luccii - to jo, žádný ořezávátka :grinning: ale on porodní váhu měl skoro čtyři kila, v roce by měl mít trojnásobek, takže mě to zase moc nepřekvapuje. a když se koukneš na mě, tak je jasné, že nebude žádné vyžlátko :slight_smile:
9. kvě 2010 v 11:54  • Odpověz
Ahoj holky, jen v rychlosti. Malej měl v pátek zase karambol, přepadl přes pelest postele, jak se natahoval po klice, takže jsme jeli do Motola, tam RTG, moč, neurolog...starávili jsme tam celé odpoledne,naštěstí vše v pořádku, ale bouli měl pořádnou. Hlavně ten RTG byl hroznej, křičel a plakal tam jak o život, dva jsme ho nemohli udržet, jak se bránil a ještě na mě manžel pak křičel....On je jak živý stříbro, mám pocit, že to už nezvládám ho pořád hlídat, jsem děsně vystresovaná....Za chvíli jedem za Prahu k babičce, je tam sice hnusně, ale co. Doma bejt nemůžem, je to malý ďábel. Dám ho na zem a ve vteřině je v trapu a už páchá nějakou ilegální činnost.
Včera jsme byli v Berouně na trzích, tak jsem zas utrácela, hrůza se mnou. Nějak máme málo peněz v poslední době....
Ve středu jdem na bleší trh látkových plen, budu tam něco prodávat, tak snad se poštěstí.
Ty jo, Laska, Jonáš měl porodní váhu čtyři a půl, ale teď má "jen" 9.800 gramů, za to má ale už 80 cm. Sporťák je mu malý a to ho měl prosím měsíc. Vůbec nevím, co budeme dělat v zimě, až tam bude mít ještě fusak. No jo, je po nás, my jsme oba vysocí a štíhlí, manžel byl do svých dvaceti vyžle, já taky, než jsem otěhotněla.
Jonáš je z té motolské anabáze nějakej jinej, v noci pláče, ve dne je samý záklon, což už dřív nedělal, ach jo, snad se to spraví.
Dont speak, plavčo se nelíbilo ani Míšovi? Koukala jsem kam dal vlasy? Snad jste nestříhali? My už jo, musela jsem mu už 3x ostříhat ofinku, lezlo mu to do očí.
S tím jídlem, odmítá mi lžičku s tím, co mu připravím, ale včera mi sebral z talíře bramboru a celou snědl a večer si nacpal do pusy chleba s lučinou... tak se chce asi krmit sám.
No nic, zase zalezl pod nábytek a urval podavač od tiskárny.
Tak sa majte líp než my.....
10. kvě 2010 v 09:26  • Odpověz
koci - chudák malý :frowning2:
ilegální činnost, to mě pobavilo :grinning:
a co na tu jeho výšku doktor? ta naše nám furt říká, že je Kája velikej, ale já bych neřekla, jsou větší miminka...
myslím, že Jonášek nepřibírá tolik také proto, že byl nebo je kojený. Kájík začal víc nabírat taky až po zavedení UM a příkrmů. a samozřejmě geny taky dělají své, jak říkáš.
já mám málo peněz pořád, z toho si nic nedělej :wink:

jinak, holky, Karča je taky neposeda, celý den skáče, pořád vyžaduje společnost. to, že by si chvilku hrál sám v postýlce téměř neznám. takže oni na tom asi budou všichni podobně. včera jsem ho chvilku nechala na zemi a hned se rozhodl, že prozkoumá šuplíky (viz foto). pokud mi ho nepohlídá někdo z rodiny, tak taky nemám celý den chvilku klidu. ale touha po druhém mě zatím nepřešla, naopak pořád sílí, tak to asi ještě nebude tak hrozné :slight_smile:

co plánujete na léto?
10. kvě 2010 ve 12:34  • Odpověz
autor
ahoj holky

koci, to je mi Jonaska moc moc lito :cry:

u nas neni dne, kdy by se nekde nebouchnul nebo neskrabnul, no a zivy je desne moc, stejne jako ty uz moc nezvladam a jsem rada za chvilky, kdy je doma tata, nebo kdy pohlida babicka

presne jako vasi kluci i ten nas vleze vsude, urve vsechno, do pusinky jde vse, o vikendu jsme koupili bezpecnostni pojistky na supliky a spiz, tak aspon nekde to dame a budu moct dat zase neco do supliku :sweat_smile: ale treba takovy ty lanka u zaluzii u dveri na balkon asi jednou utrhne - nejaky "NE" je mu uplne putna...

koci, jsme v Praze, ale nez si to prectes, asi uz budeme zase pryc...

byli jsme o vikendu v Ikee a koupili tam Vojtikovi darek k narozkam - houpaci pytel :slight_smile: chtela jsem pro nej houpacku, ta neprosla u manzela, ale pytel se mu libi :wink:
co date k prvnim narozkam prckum vy? a jak to oslavite? my s prarodici a tetama a strejdama, samozrejme s dortem, ale asi ho objednam, nevim, kde bych na nej vzala cas... po devaty vecer, kdy si konecne oddychnu, uz nemam chut nic delat a brzo jdu spat...

a jak ted spinkate? my vetsinou od pul devaty do sesti, ale ted uz parkrat spal ruzne - do pul osmy, do sedmi a dnes do pul sesty (grrrrr)

preju vsem krasny den a usmev na tvari :slight_smile:
17. kvě 2010 v 10:01  • Odpověz
autor
Kato, pojedeme k nasim na chatu a v zari asi na par dni k pribuznym na Moravu a do termalu na Slovensko, jinak asi nic
17. kvě 2010 v 10:02  • Odpověz
luccii - jakou houpačku jsi chtěla? klasickou na zavěšení nebo nějakou speciální? my chodíme na normální houpajdu už dlouho, Kájík tam vždycky usne :slight_smile:

já ještě úplně nevím, jak bude oslava probíhat, chci se jít podívat do města a uvidím. pár nápadů na dárky mám, ale zatím nejsem pro nic rozhodnutá. dort bych chtěla udělat sama, akorát nevím, v jakém stylu. možná s klauny nebo nějaká zvířátka... hlavně, aby byl barevný a pak asi nějaký malinký na patlání, aby si to "užil".

spinkáme teď už pořád stejně, zhruba od těch devítí až devíti třiceti do sedmi až osmi

včera se nám Kájík rozhodl, že už bude chodit sám. překráčel půl místnosti, došel do středu, kde měl hračky, čupnul si, aby nespadl, popadl hračku a chtěl se zvednout a jít dál, ale neměl se tam za co zapřít, aby se postavil, tak si jen klekl. pak už jsem ho radši přidržovala, protože u nás to zrovna není moc bezpečné pro takovéhle malé chodce :slight_smile: akorát jsem spíš chtěla, aby začal, až se vrátíme z Maroka. se tam z toho takhle zblázním... :slight_smile:
17. kvě 2010 ve 13:41  • Odpověz
Holky ahojky, jsem pořád tady a pokukuju co je u vás nového, jen jsem nějaká líná odepsat :sweat_smile: .
Koci, chudák Jonášek :pensive: .. nám už taky spadnul Míša z velké postele, když se pro něco natahoval, naštěstí dopadnul do měkkého. Jen jednou se přešplhal z postýlky a dopadnul přímo na hlavu na podlahu cca z 1metru :pensive: , jeli jsme s ním k doktorce a pak ještě na chirurgii, zkontrolovali ho a poslali nás domů s tím, že je v pořádku. Byla jsem z toho špatná, doktoři mě uklidňovali, že tohle se prostě stane i té sebeopatrnější matce. S plavčem jsme se na nějakou dobu rozloučili.. Není nikdo, kdo by pohlídal Davídka. Manža se třikrát týdně přihlásil na cvičení :unamused: .. Takže jsem s dětmi úplně sama, vidíme se čím dál míň a když se vidíme, tak se jen hádáme, protože mu vyčítám, že na děti čas nemá, ale na své aktivity ano.

luci, my bezpečnostní pojistky na šuplíky máme schované ještě po Davídkovi :slight_smile:
Míša je hodně akční.. Už chodí a zajímá se o celý byt. Dneska si vyhlédnul kolíčky a rozebral je :slight_smile:

lasko, my budeme péct dva dortíky. Míšánkovi piškotový s ovocem a pro Davídka bude tento :slight_smile:
17. kvě 2010 ve 20:14  • Odpověz
dont - ten dortík je pěkný :slight_smile: jo vy vlastně budete mít oslavu dvojitou :slight_smile: alespoň si kluci nebudou závidět.
no vidíš, vy se vidíte málo a my jsme spolu zase pořád. nechceš si ty chlapy na chvíli vyměnit? :grinning:
18. kvě 2010 v 17:37  • Odpověz
Ahoj,dont speak, tak to mě mrzí, my se taky často hádáme :frowning2: . A to jsme se nikdy před tím nehádali, začlo to až po narození Jonáška. Většinou se hádáme kvůli manželově závislosti na televizi. Když je doma(taky je to málo, ale kvůli práci, má dvě zaměstnání aby nás uživil) tak buď sedí před TV nebo před PC. Ach jo.Vadí mi to kvůli Jonáškovi,ale i dřívě mě to štvalo, celý den zapnutá televize. Snažím se s ním domluvit na nějakém kompromisu, ale moc to nejde.Když mu řeknu, že mi to vadí kvůli jeho vývoji, tak se mi dostane odpovědi, že jsem vymlíkovaná.A takhle je to i s jinýma věcma. Pořád opakuje, že je Jonášek rozmazlený, že bych ho měla dávat do ohrádky a podobně.
Laska, jedete do Maroka? To jsi odvážná, já bych to nedala, s miminkem.....Manžel ještě práci nenašel?
My v létě pojedeme na týden do Krkonoš, možná do Adršpachu a na Šumavu.Uvidíme dle momentálních finančních možností. Ty termály taky nezní špatně...
Ad oslava. To taky ještě moc nevíme.Varianty jsou dvě- buď u mojí mámy na zahradě jen my 4, nebo v Praze udělat s kamarády nějakou "zahradní" oslavu na dvorku. Máme tady v domě spoustu známých s dětma i v Jonáškově věku. Ještě je čas se rozmyslet. Tchánovci nemají o Jonáška zájem, takže to bude asi bez nich. Od táty dostane pískoviště k babičcce na zahradu a ode mě asi botky a bazén. A taky dort samozřejmě :slight_smile: .Obečení má spousty a hračky ho nezajímají, takže to kupovat nebudem.
Ten čokoládový dortík vypadá luxusně, v mém podání by jistě vypadal poněkud jinak
:grinning:
Jonášek má stejné datum narození jako Davídek :slight_smile:
Luccii už má jistě oslavičku důkladně naplánovanou, že? :slight_smile:
Tak sa majte :slight_smile:
21. kvě 2010 ve 23:05  • Odpověz
koci - ještě to není 100%, ale pravděpodobně asi jo. moc se mi nechce, ale stejně by mě to dřív nebo později čekalo, tak ať to mám za sebou :slight_smile: ale nejde o to, že je to Maroko, jako spíš mám hrůzu z té dlouhé cesty, protože by se jelo autem. a protože už vím, co to obnáší, tak budu ráda, až se vrátíme domu. ale ohledně malého se netrápím, děti vydrží víc než dospělí. a Kája, jak sedne do auta, tak spí.
práci nenašel a protože se má ject pryč, tak teď nijak intenzívně nehledám, protože na těch několik týdnů by ho stejně nikam nevzali. nechtějí ho tak ani tak :unamused:

váš malý si nehraje s hračkama? Karča si hraje dost, dokonce až tak, že je má všechny okoukané, tak už se těším, až dostane něco nového. mimo jiné asi dostane kravičkový xylofon od FP. hudbu miluje (dokonce mu vždycky dopoledne pouštíme v telce dechovky a on si plácá ručkama a moc ho to baví. když je neposedný u oběda, pustím óčko a je hned klid). táta z něj chtěl mít sportovce (skáče a běhá na to dost), ale muzika zatím vítězí, což zase těší mě :slight_smile:

budete nějak řešit Den dětí?

chtěla jsem se zeptat, jak teď vypadá nebo bude vypadat váš jídelníček. dáváte už teď něco, co by se mělo dát spíš až po roce nebo naopak za žádnou cenu dítě nepustíte k "normálnímu" jídlu ani po prvních narozeninách a zůstanete ještě chvíli u toho svého zajetého? :slight_smile:

já pořád bojuju s rodinou, hlavně s taťkou. co se týče stravy, odmítá mě respektovat a pořád se malýmu snaží podstrčit něco "lepšího". když se zlobím, ještě se na mě mračí, jako bych malého týrala hlady... ale protože už nám bude roček, tak to občas přejdu, ale někdy pěním... :angry: :slight_smile:

už jste přemýšlely, do jakého témátka se přesunem, jakmile se z našich drobečků stanou batolátka? :confused: :slight_smile:
22. kvě 2010 v 00:03  • Odpověz
autor
KAto, klasickou houpacku, ale nakonec jsme koupili houpaci vak v Ikee (proti tomu manzel kupodivu nic nema :wink: )

dont ty ozdoby na dortu delas sama? jsou nuzasne, taky bych chtela Vojtikovi nejaky pekny dortik udelat, vnitrek nebude problem, ale co nahoru?

koci, nee, oslavu naplanovanou nemame, jen jsou pozvane babicky, dedove, tety a strejdove :slight_smile: no a koupen ten houpaci vak, ktery manzel vcera temer 3 h instaloval :grinning: ale je to sikula, nakonec to zvladnul :wink: (kouka mi tu pres rameno, tak jsem ho musela pochvalit :grinning: )

koci a jaky ma manza 2 prace? to si nedovedu predstavit...

jsem nachlazena, uz zase, naposled pred mesicem
Vojtik bude mit brzo prorizlou ctyrku! achjo, dalsi zub na cisteni - u nas je to s velkym revem (u vas ne?)

mejte se hezky
23. kvě 2010 v 11:07  • Odpověz
Luci, manžel učí na střední škole, je vedoucí kabinetu výpočetní techniky a má maturitní ročník. Potom je na 4 h denně v advokátní kanceláři, jako IT technik. Chodí domů kolem 21 h :frowning2:
Laska- nene, hračky Jonáška absolutně nebaví. Takhle mobil, počítač, kabely, peněžěnka, brakování skříní a šuplíků, u toho vydrží klidně i hodinu.
Jonáškovi hraju na klavír a na flétnu, z toho je nadšen a miluje mlácení do klavíru. Máme taky housle, ale ty mu nepujčím, je to celkem drahý nástroj. Taky hrajem na xylofon a chtěla jsem mu vyndat elektrické varhany, jenom nevím, kam jsem je dala.
Už začal jakž takž sedět, tak jsme mu koupili jídelní židličku z Ikea a jsme s ní moc spojojení, moc se mu v ní líbí, má o všem přehled :slight_smile:
Dětský den neřeším, ani už nevím, že nějaký je, já ho nikdy nemusela kvůli těm hromadným akcím, na které jsme se školou chodili. A stejně je na to ještě malý.
Jonáš má z čištění zoubků prču, ale musím se přiznat, že jsem mu je čistila dosud jenom 2x, nejak na to kašlu :grinning:
23. kvě 2010 ve 12:03  • Odpověz
autor
Kato, resit Den deti me jeste nenapadlo, Vojtik ma kratce nato narozky, takze to ani resit nebudem

ad jidelnicek - myslim, ze nase stravovani by pro prcka jeste moc nebylo (koreni, maso na tuku na panvicce apod.), takze zatim asi budu varit to samy (navic prcek stale nepije, takze cast mu mixuju s co nejvic vodou a cast ma na kousky)

tematko bysme asi casem mely vymenit, ale jeste je cas, ne? my se jeste nebatolime :wink:
23. kvě 2010 ve 13:20  • Odpověz
koci - no jasně, "nehračky", hlavně technika, taky malého přitahují jak magnet, ale jinak svoje hračky má rád.

luccii - Kájík oficiálně svátek nemá, tak alespoň ten den dětí... navíc kdykoli to jde, je u nás Kájíkův starší bratránek a ten by těžko nesl, že pro něj den dětí je a pro Kájíka ne. co jeden, to druhý. takže maličkost dostanou oba. samozřejmě, mohla bych to přejít s tím, že z toho Karča nemá rozum, ale když si to takhle budu říkat pořád, neměl by od nás kluk nikdy nic a v tomhle ho šidit nechci, tím spíš, že je malej. v patnácti se mi na nějaký svátek dětí vyprdne :grinning:

my zoubky klasickým kartáčkem nečistíme, máme zatím takový ten s gumovými hroty. Karimek si s ním zuby "čistí" sám a baví ho to. ale tak my máme zatím jen dva zoubky. až jich bude víc, budem čistit štětinkovým. takové ty čistící gázy a návleky na prsty mi nejsou moc sympatické.

k tomu jídelníčku. spíš mě zajímalo, jak se teď, když děti povyrostli, stavíte k těm diskutabilním věcem jako tvaroh, bílky, cukr, normální mléko k přípravě jídel, citrusy, sůl apod.
náš malý už se trošku rozpil, ale protože zase nemáme ty zoubečky, tak mixuju, strouhám nebo vidličkou mačkám taky, podle toho, o jakou potravinu jde. akorát třeba chlebík apod. dokáže slinama rozpustit, tak ten ho nechám jíst samotného, on si ho trhá nebo nakrájím slabě namazaný na kostičky.

batole je od roku, ne? to už máš za chvilku :wink:
23. kvě 2010 ve 23:09  • Odpověz
autor
Kato, tak vsechno tohle Vojtik jeste neji :wink: (jen hroznovy cukr mu sem tam dam treba do jogurtu, jinak ho neji)
norm. mleko zacnu davat do jidel uz brzo, soli se jeste branim, bilek dam taky uz brzo, tvaroh se po roce (stejne jako bilek) smi, takze proc ne...

koci to je mi lito, ze tchanovci se o maleho nezajimaji
24. kvě 2010 v 17:14  • Odpověz
Jonášek taky tohle všechno nejí. Ono asi záleží na rodině, jak se stravuje. My jíme docela zdravě, takže se občas Jonášek sveze s námi. Dnes měl květákový mozeček s bramborem a kmínovou polévku, včera obědval polentu s hruškami a polévku z červené čočky, k večeři si oblíbil jáhly s červenou řepou. My maso na na tuku neděláme, jako koření používáme bylinky, co si vypěstujeme na zahrádce nebo v truhlíku. Chleba peču vlastní, potřu mu ho tence kozím máslem a posypu mořskýma řasama, nebo řeřichou. K příležitostnému oslazení budu používat sladěnku, nebo pšeničký slad. Jogurty taky ještě nejí.
Ten den dětí a podobné akce si nejvíc užijí přeškolní a mladší školní děti, miminka a batolátka z toho asi opravdu ještě nic nemají. My Jonáškovi pořád něco dáváme, takže má v podstatě všechno a k nazozeninám horko těžko vymýšlíme dáreček. Minulý týden dostal jídelní židličku z Ikea, den na to jsem mu koupila plenkové kalhotky a zítra mu budu kupovat capáčky. Taky mu zařizujeme patro u babičky a v létě tam budeme asi dělat koupelnu.
Náš Jonášek vydrží spát v autě přesně hodinu, pak se probudí a rozčiluje se, protože ho dlouhé cestování nebaví. Ani se mu nedivím, já to taky nemusím. Když někam jedu je to delší cesta, mám nejraději vlak, kde se může člověk projít a protáhnout. Když jsme jeli do Krkonoš, spal hodinu, pak se čílil a zbytek cesty proplakal... :frowning2:
No jo, na začátku se ještě zajímali, pak to bylo míň a míň....
Dobrou noc!
25. kvě 2010 ve 23:13  • Odpověz
autor
tyjo koci, to se opravdu stravujete zdrave :slight_smile: u nas snaha je, ale takhle pestry to nemame

rostou nam ctyrky dole :sweat_smile:

Vojtik jde poprve volit - bude v Ergu s tatinkem :wink:

nas prcek miluje chleba - dlouho dostaval jen kurky, ted uz mu davam malinky kousky stridky s Lucinou a tez se oblizuje :slight_smile: do toho jsem mu dnes zkusila dat bily jogurt a kdyz to bylo s chlebem, tak neprotestoval :slight_smile:

uz jim davate lzicku, aby jedli sami? my jeste ne
29. kvě 2010 v 09:45  • Odpověz
luccii - u nás hodně používáme na vaření zeleninu, ale jinak spíše nezdravě. asi jako u vás.
my asi nikdy víc než dva zuby mít nebudem :slight_smile:
u nás se volilo už včera, manžel volit nemůže, tak doma hlídal Karču a já tam skákla s našima. normálně sice nevolím, ale tak teď už jsem máma, tak to možná přehodnotím.
my lučinu apod. ještě nezkusili, ale dneska jsem zkusila mrkvovou pomazánku a slupnul dva chleby, jsem koukala jak blázen, kam se to do něj vešlo. a včera měl poprvé dětskou rajskou a šmakovala mu. dělala bych mu jídelníček už pestřejší, jenže bez zoubků všechno nerozmělní.
já ho samotného jíst ještě nenechávám ani ručkama (tedy jednou jsme to zkusili). suché věci jako pečivo apod. samozřejmě jí sám, ale třeba namazaný chlebík ne. sice bych ráda, ale u nás je dost chladno, tak musí být víc oblečený a to by mi všechno zapatlal. už takhle to nemáme kde sušit :grinning: ale v létě ho nechám pořádně vyřádit, to bude moct lítat nahatej, tak ať se patlá :slight_smile: a až se vrátíme z dovči, začneme už tak nějak víc pravidelněji trénovat i nočníček.
jak Kája objevil chození, tak poslední dva dny nechce dělat nic jiného než chodit. i po schodech. všechny už tu bolí záda, jenom Karimek je k neutahání :slight_smile:
včera se šel prstem šťourat do el. zásuvky, otočil se a když viděl můj výraz, udělal na mě "ty,ty,ty" a začal se smát. člověk si myslí, že tihle prckové ničemu nerozumí, ale oni to mají v hlavince srovnané, kulíšci :grinning:

Vojtíšek vám nechce jíst jogurt?
29. kvě 2010 v 18:39  • Odpověz
Ahoooj!
koci, Jonášek má narozeniny jako Davča? :slight_smile: To na vás budeme myslet při slavnostním přípitku :slight_smile:
Jak ses ptala předtím na jeho vlasy.. Jemu samotnému slezly, teď zase trochu narostly a dokonce se začínají i kroutit, takže bude kudrnáček jako Davídek, ale to se dalo vzhledem k okolnostem a genetickým dispozicím předpokládat :grinning:

My jsme zajeli v úterý na Multikulturní den dětí, bylo tam moc fajn. Davídka jsem nemusela ani hlídat, zapojil se s dětmi do hraní a za Míšou jsem pro jistotu chodila, protože má období, kdy sní všechno, co komu odpadne od pusy a nebo najde na zemi :sweat_smile:

S jídlem je to u nás asi jako u Lucky. V roce už bude výběr jídel samozřejmě pestřejší :wink:

4. čer 2010 v 19:25  • Odpověz
autor
ahojky, tak my uz mame oslavu prvnich narozenin za nama :slight_smile: vydarila se, jidla dost, i dort ode me chutnal a Vojtik byl hvezdou dne :wink: dostal krasne darky :slight_smile: fotky pozdeji dodam, musime si je stahnout od pribuzenstva
7. čer 2010 ve 21:49  • Odpověz
luccii - to je bezva, že se vám to vydařilo :slight_smile: my máme narozky dnes hodinu po půlnoci, takže jako zítra, ale protože jsme dnes byli na očkování a nevím, jak malému bude, tak jsme to i s ohledem na příbuzenstvo nechali na sobotu. ještě přemýšlím o nějakém malém dárečku, ale nějak nemám ten správný nápad. snad na něco narazím až půjdem na procházku. jinak zbývá už jen upéct dortík (snad se povede) a dojít k fotografovi, ale to asi až příští týden, uvidíme.

jaký dortík jsi dělala? a co malý dostal? už se těším na fotečky :slight_smile:

jinak máme 12,030 kg a 79 cm :sunglasses:
8. čer 2010 ve 13:14  • Odpověz
autor
Kato, tak vsechno nej a hlavne at je malej zdravej!!! :slight_smile: tesim se na fotku dortiku :wink:

Vojtik dostal trikolku s tou tyci vzadu na tlaceni, neco jako Duplo, traktor s navesem, ktery jede, hraje, sviti a troubi a takouvy set auticek a zviratek se staji, korytkem a kouskem ohrady... jo a jeste obleceni a takovou housenku ci co, ktery ma na sobe panacky, co skakaji... od nas houpaci vak...

Kato my taky mame 79 cm, ale "jen" 9,5 kg (dneska jsme byli na rocni prohlidce)
10. čer 2010 v 17:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.