• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

My z osmi týdnů a naše miminka

(Zamčená)
21. června 2010 
Čau,
Vojtíku, Kájo, všechno nejlepší k narozeninám!
My máme oslávku naplánovanou na 20.6., Jonášek je narozenej 21., ale to je pondělí. Blbé je, že den předtím mám zkoušku, takže se nebudu moct přípravě narozenin moc věnovat. Dorťas asi koupím a v pátek uplácám jeden makrobiotickej dort, kterej bude pro miminkovský osazenstvo. Nakonec asi přijdou i tchánovci. Luci, to bylo tedy darů!!! Tchyně se nechala slyšet, že koupí chodítko, tak jsem jí důrazně sdělila, že chodítko tedy fakt ne :grinning:
My jsme Jonášovi kupovali min týden sporťák, takže od nás už má vybráno. Vydražili jsme na Aukru Jané Slalom.....
Jonášek se stále něčím futruje, takže přes 10 kilo už má určitě.... Umí vylézt a slézt s postele :slight_smile:
Jonášek má zubů sice už 7, ale na kousání jsou potřeba stoličky, takže taky jí sám jen měkký věci. Aby se nezapatlal, dávám mu kolem krku plínu.Furt si jí ale sundavá, takže mu jí během jednoho jídla uvazuju tak 5x...
Jonášek je celý dny naložený na zahrádce ve vaně, to se mu moc líbí. A dává si jahody a třešně ze zahrádky, že na maminku nezbyde :grinning:
11. čer 2010 ve 21:58  • Odpověz
luccii - tak obrázek máš v albíčku, můžeš se podívat.
13. čer 2010 v 19:44  • Odpověz
hmm, tak nic, albíčko s dortíkama mi smazali, ale na jedné Karimkovo fotce si ho zmenšený můžeš prohlédnout taky
13. čer 2010 ve 20:27  • Odpověz
Laska, ty tam do tech dortů dáváš hodně potravinářský barviva, vid? Že jsou takové hodně barevné, podle fotek(muž si je prohlížel a říkal, že vypadají "jedovatě" :grinning: )..... Hm, tak asi dort nevyrobím, jsem nějak ve skluzu s učením. Tak jsem už jeden objednala, bude tvarohový bohatě obložený lesním ovocem, jahody a maliny, už se na něj těším!!!!!! Teď ještě udělat zkoušku z církevních dějin..... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jsme u babičky na vesnici, bude mi malýho vozit a já se budu učit. Teda aspoň doufám...... dnes jsem po obědě místo učení vytuhla.
13. čer 2010 ve 23:19  • Odpověz
jej, koukám, že se to tu zase nějak změnilo. no moc se mi to nelíbí, zlatá stará verze... :unamused:

dnes jsme byli u paní zubařky na první kontrole :slight_smile: Karimka jsem trošku podcenila, čekala jsem řev, jen co se na něj doktorka podívá, ale ono ne. ukázal zoubky, povozil se na křesle a za statečnost dostal od zubařky malou hračku. docela mě překvapil :slight_smile:

koci - barvím podle toho, jak je třeba. zdobený dort celý v mléčné barvě by asi vypadal dost divně :wink: a pokud jde o korpus, do toho stačí dát jen málo a krásně se obarví.

kdy máš tu zkoušku?
14. čer 2010 ve 23:25  • Odpověz
Me taky stará verze(ta uplne puvodni) vyhovovala líp
Jeeeee Laska, byli jste u zubaře s tema jeho dvouma zubama, jo? :grinning: Já jsem se ptala deckare, jestli se ma Jonas uz nekam registrovat, ale řekl nám, že je to prý ještě zbytečný. Že prý na to zubari spechají, aby měly víc pacientů v registraci a tím i víc peněz. Takže jsem ho ještě neregistrovala, čím míň doktorování, tím líp...
Já jsem zvyklá na úplně jiný dorty, čokoládový, oříškový( sachr mi pekla máma vždy k narozeninám) šlehačkový, nebo tvarohový, tak mě ta barevnost překvapila. Takže je to uvnitř tedy piškot,kt.se následně obarví?
Zkoušku mám v SO, v NE mame tu oslavu, nestihnu vubec nic, ani blby chlebičky, ach jo.
Laska, jake dostal Kaja darecky? Nevim, jstli ma smysl porizovat hracky, kdyz je ignoruje, ale videla jsem takovy krasny parnik do vody a moc hezky teplacky od Farmers, ale jsou za 300,-, co se mi zda dost....co myslite... obleceni ma jinak habadej.
15. čer 2010 ve 22:57  • Odpověz
koci - v průkazce máš přílohu, kam ti zubař dává razítko, že chodíš pravidelně na kontroly od jednoho roku věku. a je úplně jedno, kolik zubů dítě má, jde o to, že si na zubaře zvyká a později z toho nemá trauma. navíc zoubky se řeší ještě dřív, než se vůbec proříznou... jinak za dítě u doktora neplatíš a pokud ano, tak nejspíš za věc, která je třeba.

jo jo, je to obyčejný piškot.

z přípravy oslav si nic nedělej, mně taky pomáhali naši a ségra, protože jsem šla kvůli tomu spát až v půl čtvrté a ráno jsem trošku zaspala.

Kája dostal xylofon/pianko, velkou sadu hraček do vany (neměl chudák nic, tak si hrál s lahvičkama od šampónů), takovou "zatloukačku" - hřebíky s kladívkem (jeden hřebík zatlučeš, jiný ti vyleze a tak pořád dokola), sluneční brýle baby banz, nějaké oblečky, bazén, plastové míčky, ...
takové ty větší hračky, jako domácí houpačku, tříkolku apod. dostal už od ježíška, abychom to mohli využít hned z jara. ale bohužel, počasí nám moc nepřálo.
16. čer 2010 ve 21:29  • Odpověz
autor
koci hodne stesti v sobotu! a krasnou oslavu v nedeli! :slight_smile:
17. čer 2010 v 17:35  • Odpověz
Luci, dekuju, ale bohuzel, Jonasek nam stona. V noci jsem naměřila 38, od te doby je na cipkach a momentalně ma 37, ale co kdyz to zase vyleze.......byli jsme dnes u dr, pokusil se ho zvazit, zmerit, kouknout do krku, ale hrozne plakal a branil se, bylo mi ho tak moc lito. Rikal,že to bude bud od zubu(o cemz pochybuji) a nebo( to si myslim spis) nejaka viroza ze slunicka mozna. Rymu ani kasel nema, poslechove OK. Ach jo, vubec nevim, jestli mam zitra jet na tu zkousku,. manzel by to tady sice zvladl, ale porad na nej budu myslet ..... zas na druhou stranu bych to uz potrebovala mit z krku.
Laska, u nas jsou lahvicky od samponu jednicka, at mu tam dam na hrani cokoliv, stejne ho lakaji nejvic. Pak ho moc bavi takový nerezový plecháček- pořád z nej nabira a vyliva vodu, vylejva si ji na brisko, pak ma takovy barevny kelimky z DM ka...
Odrazedlo mame podedeny, ale jeste ho nezkousel, xylofon mame, ale velky piano je nejlepsi, tu zatloukačku mame taky, neni spatna, ale Jonasek s tim kladivkem tluče všude možně :grinning:
Tak zatím mám na narozky traktor, parník, nějaký oblečko, lahev od Aventu, prarodiče koupí kostky a bazén....
Tak nám držte palce, hlavně Jonáškovi, já už to nějak zvládnu....
18. čer 2010 v 10:27  • Odpověz
autor
koci chudak Jonasek! drzim palecky!!!
19. čer 2010 v 11:21  • Odpověz
Ahoj, tak vcera zkouska za 2, dnes rano pohotovost pro neklesajici horecky, tam nam po vysetreni rekli, že je relativne v poradku a od te doby uz horecky nema. Takze oslava se konala, sice z ni Jonasek moc nemel, ale dort uz byl objednany, tak jsem to nechtela presouvat. Dort byl prenadherny, hracky ho dle ocekavani bavily zhruba 3 minuty...
20. čer 2010 ve 20:44  • Odpověz
koci - á, koukám, že jste stříhali vlásky :slight_smile: hezké fotečky a ten dortík je nádherný :slight_smile: můžu se zeptat kolik stál?
21. čer 2010 v 10:30  • Odpověz
Laska, ocituji manzela: dort je nadherny, ale tech 600,- bylo taky nadhernejch :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Mame jeste detailni fotku,tak ji pak umistim.
2 cm piskot, 3 cm tvaroh, 1,5 cm maliny v zelatine, navrch slehacka ozdobena malinamy a listky bazalky.
Ja bych se na takovy urcite nezmohla...
21. čer 2010 v 10:52  • Odpověz
Jo jo, vlásky jsme stříhali už poněkolikáté, už to bylo nutné, protože mu lezly do očí.
Kolik jste měli lidí na oslavě?
21. čer 2010 v 10:53  • Odpověz
Ahoj holky,
koci dort jste měli opravdu moc krásný, Jonáškovi to na všech fotkách sluší. My jsme slavily Davídkovy narozeniny taky včera, dneska s klukama jedu na motokáry a taťka si jde od našich draků odpočinout do práce :sweat_smile:
21. čer 2010 ve 12:08  • Odpověz
koci - dělala jsem podobný, bohužel ho nemám nafocený, protože hned zmizel. jen bez ovoce a místo tvarohu byla vyšlehaná šlehajda s marmoškou (tu ale můžeš nahradit mixnutým ovocem. takže ten váš byl určitě mňamózní. řekla bych takový osvěžující letní. věř, že bys takový dort udělala taky, kdybys měla čas.
u nás to je snadné, Kája tu má příbuzné jen z mojí strany. byli babí s dědou, brácha s rodinou (manželka a můj synoveček), druhý brácha, který je bez rodiny a ségra.
slavíme v podobné sestavě skoro pokaždé, bez rozdílu, zda se jedná o malé či velké,prostě jako rodina. nikoho cizího jsme nezvali. kluci si spolu vyhrají až dost. Kája stejně hned po obědě vytuhnul a museli jsme čekat, až se vychrní. to by se nám ostatní prťata asi nudili. a ani bychom je u nás doma neměli kam umístit :slight_smile:

dont - jak se Míšovi první oslava líbila? náš malý z toho byl trošku vykulený, protože nevěděl, co se děje. ale nakonec si to užil. a Davídkovi všechno nejlepší :wink:
21. čer 2010 ve 12:24  • Odpověz
Taky ještě dodatečně přejeme všem oslavenečkům všechno nejlepší k narozeninám :wink:

lasko, Míša ty narozeniny nějak ani neprožíval, u dortu neposeděl, dárky ho nezajímaly :slight_smile: , probíhal se po bytě, kradl bramborové tyčinky a mnohem větší radost z toho všeho ruchu kolem měl Davídek :slight_smile: Příští rok si to víc užijou :wink:
My
jsme taky slavili jen v rodinném kruhu, s dětmi bych oslavy nechala až na později, když budou kluci starší.
21. čer 2010 ve 13:07  • Odpověz
Kde je luccii? Nenecháme se slavnostně přemístit již na batolata? :wink: :grinning:
21. čer 2010 ve 13:09  • Odpověz
dont - já jsem to navrhovala už dávno, ale holky se odtud nechtějí hnout... tak občas nakouknu do Už jsou z nás batolata..., ale není to ono, protože tam se holky znají už dlouho a navíc tam jsou dětičky skoro všechny minimálně o rok starší, takže řeší jiné věci než my... já s tebou souhlasím, co se týče přesunu do batolatat, jako jsme měly tady tohle, ale sama se sebou si tam asi moc nepokecám... takže já jsem určitě pro. a tady si to můžeme schovat pro naše další dětičky :wink:
21. čer 2010 ve 13:15  • Odpověz
autor
tu jsem :wink: clovek tu neni den a hned je po nem shanka :grinning:
ale jo, proc se nepresunout, ja jen nechtela predcasne :wink: ted uz vsem rok je, ne? :slight_smile: vsem mimiskum, kteri oslavili nedavno prvni rok, jeste jednou vse nej do dalsich let :slight_smile:
21. čer 2010 ve 21:52  • Odpověz
autor
koci krasny fotky a dortik musel byt k nakousnuti, teda spis k sezrani :wink:
dont my slavili v takove sestave: babicky, dedove, tety a strejdove a my tri :slight_smile:

tak ja nas presunu, udelam novy tematko a hledejte :sunglasses:
21. čer 2010 ve 21:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.