• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

My z osmi týdnů a naše miminka

(Zamčená)
21. června 2010 
Luci, tak to je síla.. když jsi ještě takhle narazila hned na "svého" zloděje.
Je to smutný :unamused:. Aspoň že ty doklady s kartou jsi zachránila.
13. srp 2009 ve 22:33  • Odpověz
Já z látkování používám teď hlavně čtvercovky a do nich žíňku z Ikee nebo plenku bambus. Na ven dávám většinou kalhtkový, ty jsem koupila na bazaru za pár kaček a jsou jak nový. Svrchňáky mám jen PUL. Já do toho nevrazila moc peněz, je hodně velkej výběr a krásný plenečky, kalhotky atd. ale dávám tomu čas. Malýmu je to jedno, když je třeba chvilku v mokrým, měním u každýho kojení. Luci, malej mi tolikrát nesrajdí, teď spíš už jen čůrá a
13. srp 2009 ve 22:39  • Odpověz
Lucci šmírové mýdlo- spiritus saponis, měli ho v porodnici a oblíbili jsme si ho, tak jsem si ho koupila i na domů. Dělají ho v lékárně, je tekuté ve velké láhvi a je krásně voňavé po levanduli, velice jemné a nedráždivé. Jonášek taky tolik nekaká, tak 3x denně. Když ten zadeček nemá tak špinavý, tak ho jenom očistím tamponkem(tim kulatym na odlíčení) namočeným do slunečnicového oleje. Jonášek sice moc nekaká, ale zato čurá imrvére, takže jsem ho když byl v látkovce přebalovala snad každou čtvrt hodinu, chudáka, vůbec se nevyspal...Ale přemýšlím, že to třeba zase prubnu. O kyblíku jsem taky uvažovala, ale Jonáškovi se líbí,když může ve vodě kopat nožičkama :slight_smile: A nevadí, že v tom kyblíku v podstatě sedí? :confused:
Docela mě zajímá ta bezplenková metoda... V poslední době to děláme tak(když jsou vedra)že Jonášek má plínku jen na kojení( on kaká většinou po něm) pak mu plínku sundám a je v kočáru nebo postýlce s nahou prdýlkou jen na nepromokavé podložce :slight_smile: To se mám líbí, i když už jsem to párkrát pěkně schytala :slight_smile:
14. srp 2009 ve 13:28  • Odpověz
autor
koci, v kybliku sedet muze, on je nadnasen... a ten nas rarasek si tam stoupa a moc se mu to libi :wink: ale ve vanicce je vic mista, to je pravda, v ni se mu taky libi, zatim ji nemame, zkouseli jsme ji u nasich...
koci a on ti necura casto, ze ho mas rozbaleneho? my to takhle taky parkrat delali, kdyz mel pupinky na prdelce, pomohlo to, ale kazdou chvilku jsme ho pocuranyho ci pokakanyho nesli do koupelny, takze docela honicka :wink: bezplenkova metoda me taky zaujala, ale nedokazu si to predstavit - curani nepoznam a kakani bych stejne nestihla zachytit, nestacila bych ho rozbalit... driv kadil behem kojeni, ted uz spis mezi nimi... vzdycky tak pul hodky az hodku pobrekava, jak mu to nejde vytlacit a pak to leti :sweat_smile:

helu a kolik cc davas najednou?
14. srp 2009 v 17:14  • Odpověz
Já taky přemýšlela nad BKM, malej hodně kadíval po kojo, ale teď už jednak tolik nekadí a taky to málokdy poznám, že tlačí. To spíš jen, když má trochu zaražený prdíky, tak vztekle kope a u toho se někdy vykajdí, ale je to jen občas...třeba později...
Lucii, když jsem doma, tak dávám jen čč a tu žíňku, s tím, že častěji přebalím. Aby to trošku dýl vydrželo dávám normální čč a do ní bambusovou kikko nebo normální čč. Ven většinou kalhotky. Nejsem žádná zkušená látkařka, nechce se mi do toho zatím nějak moc investovat, takže jedu hlavně čč.
15. srp 2009 v 06:16  • Odpověz
Jinak jsme byli na kyčlích a malej je má krásně zasazený, ale stejně tam jdeme ještě v září. to je už myslím ta poslední, v těch třech měsících že?
Zítra tu máme hody a do toho křtiny, takže docela fofr...ve čtvrtek jsme konečně dodělali komplet základy a konečně po dozrání betonu se začne rýsovat náš domeček :slight_smile:
15. srp 2009 v 06:19  • Odpověz
autor
helu gratuluju ke kyclim :slight_smile:
krtiny budou vase?
teda vy se mate - domecek :slight_smile: , my nemeli odvahu se zadluzit
jeste porad doufam, ze se kadeni zredukuje na menekrat denne a pustim se do latkovani :wink:
tak to Vojtik vztekle kope pred kadenim vzdy :sweat_smile:

hrozne me ted trapi, ze jsme neudelali neco vcas proti tomu, aby mel hlavicku na 1 stranu :frowning2: v po jdu k MUDr.
a zanet ocicek se mu taky nelepsi :frowning2:
15. srp 2009 v 07:45  • Odpověz
vy máte Luci hlavičku na jednu stranu?? tak ji opatrně protahuj a polohuj na druhou stranu....S tím zánětem to mi je líto, chodíte na pročištění do nemocnice?? nebo jak to léčíte??
15. srp 2009 v 09:42  • Odpověz
autor
helu to zkousime, ale on tu hlavicku hned vraci na tu svoji stranu :frowning2:
zanet se tahne uz dele, bral jedny kapicky, ted ma ATB framik. masticku, asi bude muset jit na pruplach :cry:
15. srp 2009 ve 12:07  • Odpověz
Lucci my tu hlavičku korigujeme tou vojtovkou, stiskáme takový reflexní bod pod bradavkou v mezižebří na na té straně, kde má hlavičku a on ji pak začne pomalu otáčet...Jinak se tím netrap, my máme daleko větší problémy :frowning2: Vy budete Helu křtít? My to ještě nenaplánovali, ale taky to máme v úmyslu.
15. srp 2009 v 16:04  • Odpověz
autor
jezisi koci a co vam je? :confused: ale pochopim, pokud se nebudes chtit sverit... jak dlouho uz cvicite? a mate to na pojistovnu ci ne? ja tady u nas ve meste se s moji/ nasi zdravotni pojistovnou chytnu jen v nemocnici a tam je rehabka na draka, stacil mi zazitek z tehu, kdy slecna zdravotnice chtela smrsknout 5 rehabilitaci na 2x 3 minuty cviku! :angry: takze bud bych zmenila poj., coz ale asi trva, nebo bych to Vojtikovi platila...

kamarad me dnes namasiroval, to bylo tak prijemny :dizzy_face:
15. srp 2009 v 16:31  • Odpověz
Lucii, jsem taky rehabka, ale nespecializuju se na děti :confused: ale Vojtovka je normálně hrazena pojišťovnou, ale potřebuješ žádanku od pediatra. Musí to ale dělat někdo, kdo nato má kurz. Bohužel to není v každém rehab. zařízení. Ty kurzy jsou totiž nehorázně drahý. No, pokud tě ta slečna chtěla tak rehabilitovat, tak to má fakt dost. Toto mě dokáže vždycky rozčílit :angry:
Jo, luci, co polohovací válečky? nebo zkusit zabalit třeba pytlík mouky do ručníčku a dát to jako zábranu proti otáčení??
Luci, taky máme strach ze zadlužení, ale prostě je to nejlepší varianta. Teď bydlíme u rodičů manžela. Máme svoje patro, svůj klid. Oni jsou skvělí, ale co kdyby někdy....a taky manžel není jedináček a co víš co může být. Tak raději svoje a mít klid.

Jj, koci, tuto neděli budem křtít. Máme to zároveň s hodama, takže dvě mouchy jednou ranou :grinning:
15. srp 2009 v 17:33  • Odpověz
autor
helu problem je v tom, ze tady jsou jen 4 rehabky a jen v nemocnici berou nasi pojistovnu, takze ja bych si to skutecne musela hradit, kdyz bych chtela jinam
poloh.valecky nemam, ale pry by stejne nepomohly, rikala kamaradka pediatricka... neco jako pytlik mouky jsem zkousela, ale on tu hlavicku stejne vytocil :unamused:
bydlet jako vy jsme taky mohli, ale chteli jsme soukromi, tak jsme volili byt a jsme celkem spokojeni, i kdyz zahradka by nebyla spatna :wink:
helu, tak si to zitra uzijte! :slight_smile:
15. srp 2009 ve 21:02  • Odpověz
Lucci: malý trpěl v děloze nedostatkem kyslíku a následkem toho se nám hodně zaklání, takže proto cvičíme.Taky nepoužívá některé svaly, které by měl a je tak malinko pohybově opožděný. Má taky trochu rozestouplé břišní svaly. Snažím se z toho nedělat hlavu, vždyť jsou děti, které jsou na tom mnohem hůř.
Nechcete na to cvičení jezdit do Prahy? My máme doporučení od neuroložky, chodíme cvičit na Prahu 7, tam je společnost Dr. Vojty a sídlí tam i naše neuroložka. S těma zábranama moc dobrý zkušenosti nemám, stejně si najde cestičku jak dát hlavu tam, kam chce.
16. srp 2009 v 16:44  • Odpověz
autor
koci, bohuzel mi Vojtik taky prijde vyvojove opozdeny, u MUDry jsme uz nebyli pres mesic, takze ho nikdo uz dlouho nevidel... do sedu se za rucicky vubec nezveda, hlavicku taky zaklani, na brisku ma hlavicku jen otocenou na 1 stranu a kdyz mu ji dame na druhou, jeci a hned ji toci zpet... no a hlavicku uz nezveda a to ji kdysi uz celkem pekne zvedal.. nevim, kde se stala chyba, celkem si to vycitam, ze jsme neco zanedbali a nezachytili to driv...
do Prahy jezdit nechci, snad se chytnu tady, zitra to zjistim

mejte se hezky :slight_smile:
16. srp 2009 ve 20:51  • Odpověz
autor
kde jste vsechny? :wink:

dneska Vojtik trpel a ja s nim - byli jsme na pruplachu slznych kanalku :confounded: musela jsem jit na chodbu a kdyz zacal plakat, myslela jsem, ze se rozbrecim :cry: ale vydrzel to, tak snad uz budou ocicka OK :slight_smile:

pak jsme byli na detske neurologii a protoze Vojtik nezveda hlavicku, kdyz je na brisku, mame predepsanou rehabilitaci (Vojtovou metodou) - pry budeme chodit a cvicit do te doby, nez zacne chodit, pokud to neurolozka neukonci driv :unamused: no snad to pomuze!
19. srp 2009 v 17:12  • Odpověz
Lucii, určitě to pomůže. Vojtovka je dobrá, když se dělá pořádně. Mimča sice u toho brečí, ale neboj, nebolí je to, jen se vztekají, že jsou v poloze, ve které právě nechtějí být a nemůžou se volně hýbat. Hlavně s ním musíš cvičit i doma a všechno bude dobrý, uvidíš :wink:
Ty jo, ten pláč musel být hroznej. Mě se vždycky svírá u srdce, když malej začne řvát. Naštěstí to není tak často :sweat_smile:
19. srp 2009 v 18:59  • Odpověz
autor
helu no a kdyz s tim placem nemuzes nic udelat, kdyz jsi za dvermi, tak je to hroznej pocit :cry:
19. srp 2009 ve 20:48  • Odpověz
luccii - a jak se ten průplach dělá, žes nemohla být u toho? :confused: anebo ty sama jsi nechtěla?
19. srp 2009 ve 22:32  • Odpověz
autor
Katko, dela se kanylou... nemohla jsem :unamused: asi vedeli proc
20. srp 2009 ve 20:10  • Odpověz
luccii - chudáček :frowning2: ale tak hlavně že mu to pomůže, broučkovi

my byli v úterý na poradně. sice mi ho nezměřily, jen zvážily, ale alespoň že tak. takže přesně v deseti týdnech 5,51 kg :slight_smile:
20. srp 2009 ve 22:52  • Odpověz
autor
ahojky, tak jsme byli prvne na rehabilitaci, nejdriv sestricka Vojtika vysetrila - na zadickach je pry sikovny, ale na brisku odpovida 2tydennimu miminku :unamused: takze je pry moc dobre, ze jsem to nezanedbala a ze budeme cvicit... cviceni je plne revu, Vojtikovi se nelibi, doma mi to nejde, hazi sebou a jen rve... musime cvicit 4x denne, vzdy nahaty, nesmi byt po jidle a a ani hladovy a cvicit se ma kazde 3 h... takze budu jen kojit, prebalovat, cvicit a davat na brisko... ani na brisku se mu nelibi a konejseni trva tak dlouho, ze cely den bude uz skutecne kolotocem :unamused: no hlavne aby to pomohlo a ja vytrvala!
21. srp 2009 ve 20:47  • Odpověz
Ahoj, jsem zpět po dovolené, jak se daří? Luci jak to jde s tou vojtovkou? Nám moc ne :unamused:
26. srp 2009 v 10:25  • Odpověz
autor
ahoj koci, nam to jde jen trochu - nastesti uz nebreci porad, ted uz to delame spravne, tyden jsme otaceli hlavicku na opacnou stranu :unamused: priste dostaneme dalsi cvik - na brisku
co vy?
27. srp 2009 v 18:18  • Odpověz
čau holky, jak to máte s očkováním?
27. srp 2009 ve 22:27  • Odpověz
Ahoj laska, koukám, že máš nový účes a tmavší vlásky :slight_smile:Pěkné, copak Tě přimělo ke změně?
My jsme byli na očkování proti TBC až ve třech týdnech, takže to budeme mít celé posunuté. Hexavakcína 1. dávka se dává 3 měsíce po TBC, tuším.
Luci-nám to moc nejde. Cvičíme teď dva cviky- jeden na zádech, ten jde a jeden na bříšku, ten nejde.Protože
tam mít hlavičku položenou a ručičku podél těla a pořád si je dává jinak. Taky si nejsem jistá, jestli ty body mačkám na správném místě. Jaké máte cviky?
28. srp 2009 ve 13:08  • Odpověz
koci - jo jo :slight_smile: odbarvování mě už nebavilo dlouho, ale tak jsem si na ty světlé vlasy zvykla, že jsem u toho pořád zůstávala. pak ale manža vyštrachal mojí starou fotku a řekl, že se mám vrátit ke své původní barvě, tak jsem sebrala odvahu a pomalu ztmavuji. i když ty světlé proužky mi teď vcelku taky vyhovují, je to takový kompromis. no uvidíme :slight_smile:

já spíš měla na mysli, jestli někdo uvažujete o nadstandardním očkováním, případně o jakém.
29. srp 2009 v 11:20  • Odpověz
autor
koci nam to taky moc nejde, a to mame zatim jen cvik na zadickach

Katko, o nejakem nadstandardu uvazuju, ale poradim se s pediatrickou (mozna to proti prujmovym onemocnenim)
30. srp 2009 v 09:39  • Odpověz
Já jsem přemýšlela o očkování proti pneumokokům, ještě ale uvidím. Ono je to docela zátěž, to očkování. Docela mě štve, že se očkuje už proti zcela vymýceným nemocem, místo toho, aby se očkovaloproti tomu, co je teď aktuálně nebezpečné.Jedna naše sousedka nenechává děti očkovat vůbec.
30. srp 2009 v 11:01  • Odpověz
autor
koci tak to ja si teda nemyslim, ze jsou deti ockovany zbytecne - chovani sousedky nechapu
a co je dle tebe vymycena nemoc? neni to spis tak, ze ty nemoci se uz tolik nevyskytujou, protoze jsme ockovani? :wink:

ja vubec nic nestiham, pece o Vojtika mi zabere vsechen cas... blby je, ze se citim jen jako matka - na to, abych se citila jako manzelka, milenka, kamaradka apod. neni cas, ani energie... :unamused: manzel pomaha s Vojtikem, ale jinak je skoro vse na mne a ja opravdu na uklid apod. cas temer nemam - spinka mi uz malo a to jsme vetsinou venku...

jak moc si s detmi hrajete? resp. jak dlouho je nechavate hrat si samotne? mam vycitky, kdyz varim a jim, nebo jsem v koupelne, ze se mu zrovna nevenuju, tak si rikam, zda to neprehanim, ale to se mi zase nezda...
30. srp 2009 ve 12:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.