• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

My z osmi týdnů a naše miminka

(Zamčená)
21. června 2010 
Luci no tak třeba jedna z těch nemocí- teď nevím přesně která, je to v té hexavakcíně se už prý neobjevuje vůbec nikde na světě už několik let. Mě Jonášek už taky tolik nespinká- ze dne na den se to změnilo. Ještě před 14- ti dny prospal celý den. V noci naštěstí spí, ale budí se brzy ráno a vydává zvuky, u kterých nejde spát, potvůrka. Luci, to máme stejně. Taky jen matka... a to si představ, že mi zítra začíná na VŠ zkouškové. Zbývají mi 3 zkoušky, z toho dvě dělám v sobotu. Čas na učení úplně minimální, navíc mi to vůbec neleze do kebule, jsem nevyspalá a vůbec. Pojedu z Prahy do Budějovic. Vstávat v 5 ráno, před tím budu za noc 3x kojit, no nechci to vidět.Já když jsme v Praze moc ven nechodíme, nemáme kam. Takže ho dám na postel a nad něj hrazdičku, nebo na bříško a kolem něj plyšáky. Vydrží si s nima povídat třeba 2 hoďky, takže to je dobrý.Jinak vyžaduje pozornost, aby si s ním někdo povídal a tak. Když jsme u mámy tak tam celý den je venku v kočárku na zahradě a kouká do listí na stromě a je fascinovaný jak se hýbe :slight_smile:
Jak to máte s nočním kojením? Kolikrát za noc kojíte?
1. zář 2009 v 00:16  • Odpověz
kocicinko_ máme na den stejně staré kloučky, tak mi to nedá, abych nezareagovala.
U nás u to pár dní vypadá nasledovně: Koupání kolem 7, během zpráv napapat a do hajan.To se cca kolem 11 probere (to chodím spát já) na kojení a do rána do cca 5 spinkáme. To se pak s tatkou nasnídáme a jdeme si ještě do cca 9 schrupnout. A chudák tatka nemuze :sunglasses:
takže kojím 2x za noc.
Přes den je na terase v kočárku, na hrací dece nebo se mnou v lehátku v kuchyni nebo obýváku.
Celkem často jsme ale někde, takže má jako útočistě autosedačku.

Každopádně je strašně hodnej, až se nekdy bojím, aby pak nezlobil 2x tolik .-)
1. zář 2009 v 15:11  • Odpověz
Tééda, to se máte :slight_smile: My koupeme tak 2x týdně, kromě zadečku tedy, ten myjeme při každém přebalování.Koupeme jak je Jonášek vzhůru a naladěn, večer, hodina variabilní, tak mezi 17-22 hodinou. Přes den kojím po dvou hodinách, v noci cca po třech. Musím říct, že už nemůžu. Chlap to nese statečněji než já a to má chudák dvě zaměstnání :sweat_smile:
Náš je taky moc hodnej, vůbec nepláče, jenom když douho nejede jídelna nebo při cvičení, to se mu nelíbí.
Pořád se směje :grinning:
1. zář 2009 v 17:45  • Odpověz
náš malej taky denně ve vaně není, jak to vyjde s kojením. Když není koupačka je alespon celo-tělo-očista mokrou žínkou. Přes den kojím po 3-4h. Docela si dokážu představit, že už toho máš dost. Ale podle mě se to upraví.
Jak vám jde zvedani hlavicky?
1. zář 2009 ve 20:07  • Odpověz
No, s hlavičkou jsme na tom na štíru. Ne, že by nezvedal, ale zvedá nesprávně. Zaklání se. Někdy je schopen dát ji skoro k zadečku. To předváděl už v porodnici. Cvičíme na to od jeho 14- ti dnů vojtovu metodu. Dneska jsme zrovna měli rehabko a už ji celkem drží, ale furt ten jeho blbej záklon :unamused: . Taky má kongenitální stridor- nezralé hrtanové chrupavky. Ale to se upraví. Jsou horší věci.
Mě to na jednu stranu hrozně baví kojit, vždycky, když dlouho spí tak se už nemůžu dočkat, až se bude kojit. Ale to noční kojení mě teda zmáhá fest. Fakt bych se potřebovala vyspat aspoň jednou 8 hodin v kuse, ale leda prd, velebnosti :grinning:
1. zář 2009 ve 20:57  • Odpověz
Zdravím holky,
Koci uvidíš, za chvilku ji bude Jonášek krásně držet. Hlavně že vidíš pokroky.

Náš malej, ten je teda nejraději na bříšku, dokud nepadá vyloženě na hubu, tak ho nesmím otočit na zádíčka. To se pak pěkně rozčiluje :sweat_smile:
Jinak my spinkáme od osmi do 2 až 5 hod, pak podle toho kdy v noci kojíme tak se budí mezi 6-8hod, když se vzbudí v 6, tak většinou i tak do té 8hod zabere...Nám se to noční kojo změnilo nějak po šestinedělí, ale jinak to býval taky v noci boj :pensive: Přes den teda kojím taky tak po 2-4hod, jak kdy. V těch vedrech je u prsa snad fakt každý dvě hoďky, to člověk pak nic neudělá :frowning2:
No nic, už se rozčiluje, že nemůže zvednout moc hlavičku, tak ho jdu otočit a asi za chvilku pofrčíme ven, dokud je tam příjemně.
2. zář 2009 v 08:19  • Odpověz
Helu. Psala jsi někde že jsi rehabka, proto bych se tě chtěla zeptat, jak Štěpánka nosíš. V poslední době mám obavy, jestli nosím Jonáška správně. Dělám to tak, jak to dělaly sestry v porodnici. Když leží na zádech, tak ho podeberu rukama pod ramínkama a konečkama prstů přidržuji hlavičku. Takže ho držím pod ručičkama.Jenže v poslední době mu tam v ramínku jakoby chrupne, když ho takto vezmu. Moje máma ho zase nosí tak, že má jeho hlavu v lokti. Naše rehabka ho nosí na tygra, jenže to mi moc nejde. Co bys doporučila? Díky:slight_smile:
3. zář 2009 v 11:42  • Odpověz
autor
ahojky, ted v poslednich 2 tydnech, co cvicime Vojtovku, nemam vubec cas, tak pisu az ted..

koci, my koupeme kolem osme a jde spat mezi osmou a devatou... spi cca do 1-2:30, pak se bude v cca 5:30 - 6:30 a pak uz bohuzel nespi :pensive:

my koupeme kazdy den - kvuli zavedeni ritualu :slight_smile:

dnes jsme byli na prvni hexe, tak snad nebude mit vedlejsi ucinky... plactivej byl pri poslednim dnesnim kojeni dost
3. zář 2009 ve 20:42  • Odpověz
autor
koci, to mas narocny - ja jsem teda rada, ze uz mam VS za sebou :wink: ted bych to nedala, jsem plne vytizena Vojtikem, odpocinu si jen behem kojeni, proto ho mam taky rada :wink: jinak babicky nekocarkuji - bohuzel - jedna je daleko a druha nejevi kupodivu zajem :confused: svagrova jezdila 2x :wink: takze kdyz spinka, jsem s nim vetsinou venku a tam musim jezdit :wink:

helu, to mas dobry, ze je Stepanek rad na brisku - nas na nem vydrzi tak max. 2 minuty

koci, nam ten druhy cvik nejde - ten na brisku, jak ma nozickou unozovat - ja ho v te pozici neudrzim :frowning2: nemas radu?

koci, moje rehabka doporucuje nosit v klubicku - maleho si zadickama opres o hrud a drzis jednou rukou pod zadeckem - jeho nozky v uhlu 90 stupnu a druhou rukou pridrzujes brisko... tygrik je taky dobry, jen vzdycky zapomenu, jak si ho do nej dat :sweat_smile: v klubicku se Vojtikovi dobre kadi :wink: a ta poloha, jakou praktikuje tvoje mamca, je min narocna na ruce

holky, my uz mame 6,5 kg a 62,5 cm! :slight_smile:
3. zář 2009 ve 20:52  • Odpověz
autor
holky, budete ockovat proti pnemokokovi? a pokud ano, tak kdy? nevim, jak se rozhodnout
3. zář 2009 ve 20:53  • Odpověz
luccii - doktorka se nás ptala, jestli uvažujeme o nadstandardních očkování, tak jsem řekla, že si to promyslím, ale v podstatě jsem se rozhodla ještě než jsem došla domu. takže u nás se očkovat bude. od pondělí za týden jdeme na hexu, tak se tam s ní domluvím.
3. zář 2009 ve 22:15  • Odpověz
Nazdárek, u nás chčije :frowning2: a já se chystala na prochajdu, teď mi malej vytuhl v naší posteli, tak snad mu to chvilku vydrží. :pensive:

Koci, s tím nošením....já se nespecializuju na dětskou rehab., ale co vím, tak na rozvíjení celkové motoriky je nejlepší tygřík. Tak našeho malýho taky nosím nejčastěji, pak jak píše luci, je pro mimi dobrý klubíčko, ale v tom mi moc Štěpánek nechce být :frowning2: Nám třeba při zdvihání z podložky, taky občas křupne...miminka ty klouby nemají ještě zafixovaný a mají je hodně volný, takže se to klidně může stát :wink:

my taky uvažujeme o pneumokokovi, ještě jsem o tom s dr nemluvila, ale brala bych to spíš až po hexe. I tak si myslím, že je to zátěž pro mimi, tak nechci zbytečně organismus zatěžovat...děti jsou pneumokokem stejně nejvíc ohroženy v kolektivu, což zatím nebudem....No, je to jen můj názor. Musím si o tom promluvit s mudrou, ale zatěžovat ho zatím moc nechci....
4. zář 2009 v 09:18  • Odpověz
Ahoj, tak my to máme jako Helu. To je fakt, s tím kolektivem. Předevčírem jsme byli v poradně, bavila jsem se o tom s doktorem a ten mi na to řekl, že snad největší smysl(pokud už očkovat- není zastánce očkování, že je to pro děti zátěž) to má do 7 měs, ale vzhledem k nadcházejícímu chřipkovému období to teď nedoporučuje. A že se pneumokok týká tak jednoho procenta dětí, a že ve svém rajonu nikoho s pneumokokem nemá.My s tímto pediatrem nejsme spokojeni, budeme ho měnit, tak uvidím, co řekne ten druhý. Zatím jsem to tedy dala k ledu. Mě přijde, že teď je toho očkování hrozně moc, tak nechci ještě další zátěž.
Helu díky za radu.
Luci- zkus ho v té pozici přidržet třeba hlavou, nebo ramenem. Naše rehabka to tak dělá, když má mít hlavičku položenou a on ji zvedá a kroutí s ní do všech stran. Mačkáte ty body na lokti a na patičce?
Co jsi vystudovala? Jonášek je moc hodný, můžu s ním jet do parku atam si sednout a 2 h se učit, nebo i doma, když spí, ale já se nemůžu dokopat. Horší je to kvůli kojení. Už 14 střádám a střádám, včera jsem zjistila, že je to knop, takže ještě teď poběžím do DM pro lehvičky a musím aspon dvě odssát. Jsem úplně vysoslá :sweat_smile:
Anitams kolik vážíte a měříte?
4. zář 2009 v 11:17  • Odpověz
autor
koci, to si nedokazu predstavit, jak ho v te poloze pridrzet hlavou ci ramenem :confused: jj ty body mackame, ale nevim, zda spravne :pensive: vystudovala jsem VŠE... a s tim stradanim mlicka te chapu, ja ho mam ted uz akorat, takze nastradat by pro mne byl taky problem - jen v noci ho mam vic, to vzdycky promocim vlozky do podprdy...

dneska byl den blbec - chtela jsem jit na cviceni a na baby masaz (naucit se ji), ale kvuli kojeni, cviceni a rvani jsme se dostali ven az po ctvrte...
4. zář 2009 v 19:25  • Odpověz
Tak to máme stejně, s tím mlíčkem. Já jsem dneska řešila dilema- střádat, nebo dát ten jeden den nutrilon. Ještě nikdy umělý mlíko neměl a já si slibovala, že ani mít nebude. Když ale dneska místo učení jen odsávám a odssávám... :pensive:
U nás je to taky tak, s babičkama. Moje máma je daleko a manželova nejeví zájem. Docela mě to mrzí. Jak to snášíš ty?
4. zář 2009 ve 22:23  • Odpověz
Zdravím holky,
tak to je mi líto s těma babičkama :frowning2: U nás jsou obě babičky ochotny pohlídat. Nějak toho teda nezneužíváme,ale je fakt, že občas to bodne a já jsem moc ráda, že je můžu takhle zneužít :wink:
5. zář 2009 v 06:36  • Odpověz
autor
koci, my jsme nutrilon 2x zkusili a Vojtikovi nechutnal - tak opatrne, aby jste taky tak neskoncili... ja mam odstrikane mlicko - 1 davku - v mraznicce pro pripad nouze
koci, taky me to mrzi... tchyni (vychazim s ni dobre) staci ho videt 1x tydne, kdyz tam prijdeme a po 5 minutach narika, jak je Vojtik tezky a rika, ze je to vyderac, kdyz nechce lezet (vecer on opravdu vestinou lezet nechce)... svagrovou jsem o kocarkovani minuly tyden pozadala, tak jsem mela aspon hodku pro sebe (no i kdyz jsem vlastne uklizela, na to nemam s Vojtikem cas) :slight_smile:
5. zář 2009 v 08:49  • Odpověz
Ahoj holky myslite ze kdyz zacne hnisat raminko po ockovani z porodnice ze muze mit mala horecku a blinkat mlicko?? Nevim jestli si to mam s tim spojovat.
5. zář 2009 v 18:44  • Odpověz
Lidunko, to nevím, ale jestli má malá horečku a blinká, tak já bych běžela na pohotovost :confused:
5. zář 2009 ve 23:29  • Odpověz
Kocicinko_ 1.9. pani dr. navážila 5,70, ale nemšřila ho.
V pátek si jdeme pro papíry do nemocnice (15.9. nastupujeme na tu kýlu), tak ho prohledne dukladneji,
vc. meření.
Dnes jsme byli na plavču ve vaničce. Malej byl jak u vytržení, hrozně ho to bavilo. Naučili nas par masazi, aby to pro nej bylo v nemocnici prijemnejsi. Je to moc fajn. Jakmile budem v pohode, budeme pokracovat. Jo a taky nam dala lektorka kontakt na dr.z vojtova centra, asi tu vojtovku fakt potrebujeme. Otaci, ale moc nezdveda. objednani jsme až na 6.10. Takze zatim asi budu muset cvicit sama. Kdyz ale on kdyz je na mne, tak se porad nekde rozhlizi, ale na brise proste ne. Jsem z toho fakt vyrizena, musim se domluvit s nasi doktorkou.

lidunka1981_ nam taky raminko hnisalo a prasklo. Koupila jsem sterilni ctverce, opatrne parkrat pritiskla na misto a radne vydezinfikovala. Zatim to vypada o.k., ale dr. to urco ukazu. Kazdopadne pokud to ma dalsi vedlejsi priznaky, nevahala bych ani vterinu a jela k dr.

laska.nezna.hranic_ke komu v CB chodis? My máme za sebou Rotateq a jeste nas ceka synflorix.
9. zář 2009 ve 22:06  • Odpověz
Anitrams vy máte kýlu? Co mu s tím budou v nemocnici dělat :confused: ? Jonášek měl jednu dobu vodní kýlu, ale upravilo se to
O plavču ve vaničce a masážích taky uvažuju. Zatím mám půjčenou knížku o kojeneckých masážích od Jany Hašplové.
Já právě uvažuju, že s tou vojtovkou seknu. Vůbec to nepomáhá a dneska na rehab Jonášek tak zoufale plakal, jak ještě nikdy ne. Já to prostě nedávám :pensive: Nevěřím, že ho to nebolí, protože ho jen tak něco nerozbrečí. Bojím se, jestli mu tam nemačkají nějaké nervy, nebo tak něco..
Rotateq a Synflorix jsou vakcíny proti čemu?
9. zář 2009 ve 22:50  • Odpověz
Ćau holky!!!
Tak já jsem vážila toho našeho otesánka nějaký ten den zpět a měl 7,3kg a 66cm, já nevím kam to dítě spěje, roste jako z vody. Kočárek nám bude za chvilenku malej :frowning2:

Anitrams, nenosíš ho moc ve svislé poloze? Ony ty mimča, pokud jsou tak hodně nošený, tak mají potom některý menší snahu zvedat hlavičku v poloze na bříšku. Zkus ho nosit na tygříka a uvidíš, třeba se i v té poloze na bříšku zlepší....
Koci, s tím vojtou to nevzdávej. Ony ty výsledky nejsou hned, záleží na míře "poškození, opoždějí" nebo jak to napsat....A vážně to ty miminka nebolí. Je prostě jen nepříjemný, že musí být v poloze, která jim právě nevyhovuje a ještě cítí ten tlak prstu. Už nevím, z jakého důvodu tam přesně chodíte, ale v budoucnu, když se toto zanedbá, by mohl mít problémy a to je škoda ne??
10. zář 2009 v 06:52  • Odpověz
My tam chodíme z důvodu záklonu hlavičky. Jenže co jsem slyšela z vícero stran tak zaklání se strašně moc dětí a prý to má nějak samo přejít. Rehabce se zas včera nelíbilo, že má Jonášek ruce v pěst, no já nevím, mám pocit, že některé rehabky by chtěli mít všechny děti jak podle pravítka. Já myslím, že každej sme nějakej, nikdo nejsme vysoustruženej podle nějakejch měřítek a když to není vyloženě nějakej průser... no nevím. Ještě nám moje máma sežene jiného neurologa, aby se na něj podíval ještě i někdo jinej a pak uvidíme. Jako držela jsem dlouho, ale fakt to co bylo včera je už moc. Manžel mě tam držel ruce na uších, ale já to pak už nevydržela a řekla jsem dost a ta sestra se na mě podívala a prohlásila něco jako tak to si budete muset najít maminko jinou terapii. Takže to zvažuju.
No je fakt , že blbým nošením se toho dá podělat hodně moc. Já jsem ho dlouho nosila na svislo na jedné straně a začala se mu trochu vychylovat pánev z osy. Ty miminka jsou jak těsto :sweat_smile:
Helu tý jo, to jste teda macci. Kojíš plně, nebo přidáváš i UM? Včera mi sousedka říkala, že její syn měl v půl roce 10 kilo. Pak se to ale upravilo.
10. zář 2009 v 11:05  • Odpověz
kojím :grinning: Mám asi smetánku místo mlíčka :dizzy_face: Já si myslím, že až se začne víc hýbat, že se to taky upraví. On když je totiž vzhůru, tak je strašně akční, tak jí většinou po dvou hoďkách a s velkým apetítem :grinning: No, doufám, že to nebude hyperaktivní dítě...

Hele koci, je to tvoje dítě, ty jsi za něho zodpovědná. Jestli si myslíš, že Jonášek není nijak vývojově pozadu a jeho pohyby atd. jsou přiměřený věku dítěte, tak se nato vyprdni. Je to fakt jen na tobě...je fakt, že některý rehabky jsou až moc "všímavý" zvlášť když nemají vlastní děti :confused: Miminka sice musejí v určitém věku dosahovat na určitý stupeň psychomotorického vývoje, ale vždycky jsou tam nějaký rezervy...některý mimi to má dříve, některý později...holt každý je jiný...
No, pokud ti řekla, že si máte najít jinou terapii, tak je to podle mě pěkná kráva. Pokud vidí, že to to dítě potřebuje a je to pro něho nutný, tak toto nesmí vůbec vyslovit...
Nevím, jak moc máte ruce v pěst, nebo v jaké souvislosti to myslela, ale náš prďolka je při pasení koníků má taky pořád v pěst, ikdyž ne už tak fest, a vůbec to neřeším...nemyslím, že by byl nějakej opožděnej...Jinak je ale má krásně otevřený...

Zkuste jiného neurologa a uvidíš. Oni někteří posílají mimča jen tak pro jistotu, takže třeba to vážně nepotřebujete...Já chvilku Vojtu dělala, jen pro ty nejlehčí formy špatného vývoje, a můžu říct, že to bylo v některých případech úplně zbytečný...
10. zář 2009 v 11:47  • Odpověz
anitrams - chodíme k Hřídelové. jsem tam spokojená :slight_smile: do synflorixu jdeme taky, v pondělí jdeme na hexu, tak se domluvím co a jak. ten rotateq je na rotaviry? kolik vás to stálo? a byly nějaké reakce?
10. zář 2009 ve 13:01  • Odpověz
Helu, já jsem se té rehabky ptala, co by se stalo, kdybychom necvičili a ona mi řekla, že by byl možná opožděnej na tělák ve škole... tak to mi opravdu žíly nerve, já byla taky na tělák pako a žiju. Vývojově je OK, jenom prý nepoužívá tolik nějaký svaly, hlavně ten jeho záklon. Dneska jsem se bavila s jednou mamčou a jejích mimčo se taky zaklánělo a přešlo to...
10. zář 2009 v 17:35  • Odpověz
Koci, ale toho novýho neurologa zkusíš ne? Aspoň pro jistotu...No, ta holka má zvláštní výroky...

Opožděnej v těláku, tak aspoň se může vymluvit že je pako po mamince :grinning: :grinning:

Já bych se snažila ho hlavně správně nosit, pokládat na bříško aby pásl koníčky a pak později aby nepřeskočil nějakou etapu vývoje...třeba nešel rovnou do stoje a neplazil se předtím po čtyrech....
11. zář 2009 v 06:50  • Odpověz
autor
koci, u nas je taky rev pri cviceni, ale stale verim, ze to smysl ma :wink: a hlavne jsme uz byli pochvaleni (jen nevim, zda to je cvicenim ci prirozenym vyvojem :sweat_smile: )

helu krasne miry :slight_smile: my si radsi poridili velky hluboky kocar, protoze jsem cekala obrika, ale na vas zatim nemame :wink:
12. zář 2009 v 08:26  • Odpověz
My máme taky veliký kočár, po sestřence. Sice to není bůhvíjaký model, ale je pohodlný a toje důležitý.
Včera jsme byli u jedné Mudr. rehabilitační a ta nám řekla, že cvičit vůbec nemusíme! Jonášek je prý úplně v pořádku. Je prý jen velký, což má za následek, že některé svaly to prostě neutýhnou, ale to prý přijde vývojem. Říkala, že dřív byla vojtovka zakázaná a dneska se prý vojtí skoro každé dítě, že je to ode zdi ke zdi. Dělala s ním nějaké polohy, podle kterých usoudila, že je to v pořádku. Jsem tak ráda!
12. zář 2009 ve 12:11  • Odpověz
Koci, tak to je super!!!! Sem ti říkala, že někteří mudrové to posílají jen pro jistotu, což je na palicu :wink:
12. zář 2009 ve 13:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.