• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

My z osmi týdnů a naše miminka

(Zamčená)
21. června 2010 
laska.nezna.hranic_my chodíme k dr. Borovkove na Vltavu a jsem s n max. spokojena.
Rotateq je proti rotavirum, 3dávky á1400,- Je to do pusinky (na lzicku) a reakce jsme ani jednou nemeli zadne.
v patek jsme ho dostali zarooven s hexavakcinou. Ani po te zadna reakce!

hehulicek_díky za cenne rady. Malýho mam na sobe pomerne casto (vetsinou v sede), obcas tak spolu i vytuhneme. Jinak ho nosim ho v klubicku, rád vse okukuje.
Diky tobe si davam na to jak ho nosim pozor. Nevim proc, ale temer vzdy si na tebe vzpomenu :slight_smile:

kocicinka_jak jsem již napsala, v patek jsme byli u nasi dr. Řekla jsem ji o podezreni p. instruktorky z plavani, že
malej moc nezveda hlavu. Dala si ho na brisko, zvedl ukazkove, dr. mi rekla, abych se vykaslala na nejake srovnavani deti a ze k dr. na vojtovku chodit nemam, ze staci to plavco a ze je sikula.
Takze oni nekteri opravdu jsou tabulkový doktori.

Zatim se mejte, Martina
13. zář 2009 ve 22:26  • Odpověz
Anitrams to je dobře, ta vojtovka byla vážně o nervy, moje i Jonáška. Teď je mnohem spokojenější :slight_smile:
Holky můžu se zeptat, jak to máte s menstruací? Mě doktorka na prohlídce řekla, že už to klidně můžu mít( podle stavu vaječníků a děložní sliznice) a taky druhý den jsem začla špinit.Jenže zůstalo jen u toho špinění... :confused: Teď, po 20- ti dnech, je to tu zase. A opět jen slaboulinké krvácení bez bolesti břicha. Je mi to divné, přeci nebudu mít dvacetidenní cyklus, anebo jo?Jak to máte vy?
Helu a Luci už máte za sebou hexavakcínu?
14. zář 2009 ve 12:37  • Odpověz
tak jsme dneska šli na hexu, ale bylo to odloženo. malému se špatně zahojilo očkování z nemocnice, tak mu to dneska prořízli. strašně mu to krvácelo :cry: a dokud se to nezahojí, tak se prý nesmí naočkovat nic jiného, takže jdeme za tři týdny znovu. a rovnou to asi spojíme se synflorixem.

koci - osobně neznám nikoho, kdo by kojil a menstruoval, ale prý to být může. nevím. já se ale zatím rozhodně nechystám. jednak spoléhám na kojení a druhak beru Azalii - s tou jsem sice krvácela témeř měsíc, ale teď už pohoda a doufám, že to tak ještě chvíli vydrží :slight_smile:
14. zář 2009 v 18:36  • Odpověz
Anitrams, tak doufám, že jen v dobrém :grinning: Jinak se potvrdilo to, co jsem říkala. Že někteří to berou ten vývoj strašně "předpisově" což je kravina. Ještě že jsi narazila na fajn doktora.

Koci, já MS ještě nemám, a doufám, že ještě nebudu. Vyhovuje mi to :grinning: Jinak Laska, já znam pár holek co mají měsíčky a přitom kojí. Já beru taky Azalii, sice nejsem nadšena z hormonů, ale co se dá dělat :unamused:
My půjdeme na hexu příští týden :wink:
15. zář 2009 v 09:20  • Odpověz
Helu_ jasně, že v dobrém! Na naší mudru jsem dostala nekolik velice kladnych doporuceni (byla i negativni, samozrejme) a jsem za sve rozhodnuti moc rada. I sestricka je fajn.

Jinak my máme tu hexu pichlou driv kvuli te operaci, co nas ceka. Jinak bysme sli az za tyden.

Jo, co se týče MS, tak tu taky ztámm nemám a ani mi nechybí :slight_smile: Příští tý mě čeká aplikace tělíska, takže pak bude MS minimální. hurá
15. zář 2009 v 10:49  • Odpověz
Koukám, že tady berete všechny kromě mě antikoncepci :confused: Ta Azalia je hormonální?
Tak já musím ohledně té mé ne/menstruace ještě něco prostudovat, já se taky menstruovat ještě nechystala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Anitrams co budou přesně malému operovat? Tu kýlu? :astonished:
Laska: Chudáček malej, pomohlo to proříznutí? Mě docela mrzí, že jsem dala naočkovat tu TBC, když to má být stejně napřesrok zrušené...
15. zář 2009 v 11:36  • Odpověz
koci - no nevím, musíme počkat, až se mu to zhojí. mi ho bylo tak líto :frowning2:
jinak ty pilule jsem taky odmítala, ale vzhledem k císaři jsem musela ustoupit, nechci riskovat...
15. zář 2009 ve 14:49  • Odpověz
holky, jak jste na tom s penězma? mně tenhle měsíc nic nepřišlo, začínám z toho být nervózní. psala jsem na socku, přečetli si to, ale odpověď nikde... je to náš jediný příjem. zatím jsem to vždy 15. ráno měla na účtě a teď nic... :unamused: vám peníze poslali?
17. zář 2009 v 10:40  • Odpověz
Ahoj, mě ještě tenhe měsíc taky nic nepřišlo. Ale to je v Praze normálka- první mateřskou mi poslali s tříměsíčním zpožděním a kdybych to každej měsíc neurgovala, nic nemám. Je to hrozný. Když ty něco nezaplatíš, hned ti napařej penále, ale státu to projde...Jak to vypadá s manželovou prací?
Co bebí, už to máte lepší?
Jonáškovi asi začínějí růst zoubky, nebo co :sweat_smile: Strašně sliní, rve si ho pusinky pěstičky a tváří se u toho strašně nešťastně. Taky dost poplakává, hlavně večer. Včera jsem mu je zkoušela masírovat a to se mu evidentně líbilo...
17. zář 2009 ve 14:05  • Odpověz
koci - jsme tam volali a prý to mohou poslat kdykoli během měsíce :angry: samozřejmě spíš dýl než dřív.
s manžovou prací to zatím nevypadá nijak, buď se vymlouvají, že ho nemůžou zaměstnat kvůli tomu, že nemá trvalý pobyt, nebo to svádí na krizi...
bebínko už je snad lepší, teď jsem mu to namazala a od zítra už to necháme na volno. snad to bude na kontrole dobré.
jo, to náš malej si taky rád dopřává "masíčko" a slintá v jednom kuse. dokonce už ani ten obávaný dudlíček ho tolik nezajímá:slight_smile: ale na zoubky to nejspíš nebude. to by ti kluci byli nějak hodně vyspělí :grinning:
17. zář 2009 ve 20:51  • Odpověz
autor
ahoj holky, konecne jsem nasla trochu casu na net - manzel kocarkuje :wink:

koci, hexu uz mame - tu 1. a bez reakce :slight_smile:

MS jeste nemam a HA neberu (uz ji nechci), zatim je nas milostny zivot dost na stiru, chtelo by to vice hlidani, jenze babicka tu o vikendu nikdy neni...

my stale vojtime, bojim se, abychom neco nezanedbali, ale mam uz z toho skoro uplne oddelany ruce (slachy), tak kdovi jak dlouho jeste budu moci s Vojtikem cvicit :confounded: pry bych mohla mit i sadru na rukou, tak se musim trochu setrit - ale to jde jen o vikendu :rolling_eyes:
20. zář 2009 v 18:59  • Odpověz
ahoj děvčata, kdepak se touláte?
24. zář 2009 ve 22:23  • Odpověz
Ahoj Laska, já jsem tu furt :slight_smile:.Jak miminkujete?
Už mám definitivně menstruaci :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Přišla ale 15 dní od začátku té předchozí... :astonished:
26. zář 2009 v 16:18  • Odpověz
Ahojte, tak nm v pátek potvrdili (na detskym i na chire), ze s nami pocitaji na uterni operaci, tak na nas myslete.
Jinak nic noveho. Zitra prijedou babicky, Michálek má v utery svatek.

Laska: nebyli jste nahodou s partnerem v patek odpo v globusu nakupovat?
26. zář 2009 ve 22:27  • Odpověz
Ani- budeme :slight_smile: Ať to dobře dopadne! Jonášek má svátek v neděli. Budete to nějak slavit?
26. zář 2009 ve 22:42  • Odpověz
koci - no je to paráda, užívám si to a malej je čím dál lepší. už se směje jak velkej kluk, když ho lechtám. je to prča :grinning:

tys to dostala, já mám zase málo mlíčka. jen jsme jednu laktační krizi překonali a několik týdnů opět plně kojili, je to tu zas :unamused:

ani - jo jo, byli, i s našima. máme zelenýho dorjana. páreček jako jsme my dva nelze přehlédnout :grinning:

tohle je teda mimo, ale můžu se zeptat, kde jsi jako Budějačka rodila? v ČB nebo ČK?

jé, náš Kájošek svátek nemá, tak mu to asi zřídíme na Karla :slight_smile:

a kde se fláká helul a spol.?
26. zář 2009 ve 23:35  • Odpověz
Laska- jak jsi na to přišla, že máš málo mlíčka? Vážíte Karimka před a po kojení? Ono je to po císaři většinou problém, to kojení, co... Jak to řešíš? Odssáváš? My měli dneska taky problém. Jak známo, při MS se chuť mlíčka mění, Jonášek se u kojení strašně moc vztekal. Pak usnul, po půl hodině se probudil a plakal, tak jsem ho přisála, chvíli sál, mezi tím se rozčiloval a teď zase usnul. Ach jo, bojím se, co bude zítra, strašně nerada bych o kojení přišla...
Dont speak už tu nějak dlouho nebyla, co...
26. zář 2009 ve 23:52  • Odpověz
koci - už když si sáhnu na prsa, tak je mi to jasné. a když malého pak přiložím, saje a rád, je jak malá piraňka, ale trvá to sotva pár minut a víc už neteče. a to musím dát obě prsa. pak pláče hlady. teda jen přes den, v noci jsem naopak na bouchnutí, ale to nám vydrží tak do oběda a pak už je to boj. když víc spí, tak se to ještě dá, ale jinak nic moc. neodsávám, nechce se mi do odsávačky investovat, když vidím, kam to spěje. takže jsem se vrátila k Nutrilonu 1x - 2x denně a znovu bojuju o každou kapku. ale rozkojila jsem se po císaři, po první laktační krizi, tak snad to dám i teď. malého nevážím. ani na to není čas, otevře oči a okamžitě brečí. je to netrpělivka po tátovi, chce všechno hned. i než si vyhrnu tričko je pro něj nekonečně dlouho :grinning:
27. zář 2009 v 01:30  • Odpověz
autor
ahoj holky, tak mam uz pres 2 tydny zanet slach ze cviceni s Vojtikem a nemuzu se toho zbavit... ted cvici tatka, ja mam ruce obvazany a mazam je... nic moc... ale Vojtik je super - rehta se, je s nim sranda a v noci kojim 1-2 x
2. říj 2009 v 19:39  • Odpověz
Jé, Luci, tak to Ti závidím( to kojení, né ten zánět). My najeli opět na frekvenci nočního kojení po dvou hodinách, musím říct, že mě to vyčerpává. Zánět šlach znám, když jsem hrála na klavír, tak jsem ho taky párkrát měla :unamused:
Holky, jsem na mrtvici. Zítra jedu do školy a tak jsem večer odssála mlíčko na zítra pro Jonáška, 100 ml, a manžel to vylil, když to dával do ledničky. Taková škoda a takovou práci to dalo
:cry:
Tak bude muset dostat mražené, ale už se nám zásoby tenčí....
2. říj 2009 ve 21:52  • Odpověz
ahojte,
tak to máme za sebou. Malej to zvladl na jednicku, ja tak na 2- . :wink:
Ted 14dni nesmime na brisko a 3tý plavčit, ale jinak v poho.

koci_ Míšovo svátek jsme nijak extra neslavili. Prisla svagrova s detma, obe babicky s dedama a boje babi.
Udelala jsem strechu z bebe susenek, syrovou misku a strudl. Takze sme si dali kafco, pokecali, holky si pohrali s Míšovo hrackama a bylo. Narozky uz budou zajimavejsi.

laska.nezna.hranic _ myslela jsem si, ze jste to byli vy, ale po pravde jsem nevedela, jak vas oslovit.
Rodila jsem v JH a rozhodnuti nelituju, uzasny. Pristup, prostredi, proste moc prima zazitek.
Chodite s Karimkem plavcit?
5. říj 2009 ve 12:08  • Odpověz
ani - jé, tos klidně mohla, stačilo říct, že jsi ani z diskuse:slight_smile: a co jste si v obchoďáku koupili hezkého?:grinning:
ten JH jsi měla dohodnutý předem? já zas v ČB viděla lidi z Hradce:slight_smile: ale asi to měli rizikové.
taky jsem do Budějc moc nechtěla, ale nakonec jsem byla spokojená.
plavat zatím nechodíme, ale jeden čas jsem o tom dost vážně uvažovala. ale je to drahé... asi počkám, až bude alespoň sedět a vyzkoušíme spolu vanu doma. uvidíme:slight_smile:

jinak dneska jsme byli na očkování. tak strašně plakal. a já měla co dělat, abych nebulela s ním :frowning2: brečel ještě víc, než když mu řezali tu jizvičku a to jsem ho nechala bodnout hned 2x. ale je to pro jeho dobro. i když to nesu těžce.
řekla jsem doktorce, že si pomáháme Nutrilonkem a ona že prý můžu klidně zavést kaši a zeleninku až k ovoci. tak jsem namítla, že mi přijde ještě malinký, přece jen většinu papání je stále kojený a ona mi řekla, že za poslední půlrok se toho strašně moc změnilo a už není pravda, že by se s příkrmy mělo čekat. klidně se už může zavádět lepek, že si prý na to miminka lépe zvykají už od teď, než že by hrozila alergie. ale mnoho zdrojů (pravda, že hlavně reklamních letáků) uvádí spíš opak. tak nevím. ale naší doktorce věřím, jsem s ní spokojená a možná na tom něco bude. ale na malého nespěchám, zvlášť, když kojím. chci si to užít, dokud to jde. tak asi ještě alespoň ten měsíc to nechám, jak to je a pak uvidíme, jak mu to bude stačit. akorát docela nahrála našim (mamka tam byla se mnou), ti mi dali do ruky buřta a to jsem ještě ani neměla zuby :sweat_smile: tak je pro mě doma hrozné, že za "správnou" výživu Kájíka tu bojuju sama :grinning:

co vy a vaši příbuzní? :slight_smile: radí vám? a dáte na ně?
5. říj 2009 ve 23:17  • Odpověz
holky, vy jste mě už všechny opustily? :confused:
11. říj 2009 ve 23:43  • Odpověz
Ahoj, já tu ještě jsem :slight_smile: , dnes jsme se vrátili od babičky...
Docela se divím, co vám ta doktorka radí :confused:
Přeci je jasné, že do půl roka má být dítě výlučně kojené, teprve pak přidávat postupně zeleninku, atd...
Já to mám tak, že rady vyslechnu a pak se zařídím dle svojí intuice. Moje mamka se snaží mě všemocně v kojení podporovat, sama mě hodně dlouho kojila.Vyvařuje mi, abych měla kvalitní mlíko :slight_smile:
No vidím, že to nemáš jednoduchý, tak vydrž prťka :slight_smile:

Hele, já vím, že to zní možná tvrdě, ale asi by bylo lepší si k doktorce prarodiče nebrat. Já mámu taky musím usměrňovat, když už vidím, že nám do toho mluví víc, než je zdrávo :angry:
koukám, že ostatní holky to už asi zabalily, což?
12. říj 2009 v 00:34  • Odpověz
kocicinka - no, já nevím. mně to třeba jasné není, myslím si to samé, co ty, ale vycházím jen z toho, co jsem vyčetla v příruček. já osobně nemůžu tvrdit, že zrovna 6 měsíců je optimum. jsou země, kde jsou matky doma jen čtvrt roku a pak hurá do práce a taky to nějak musí řešit. navíc mi už téměř kojení nejsme. a kdyby to bylo až tak nevhodné, tak se příkrmy od 4 měsíců vůbec nevyrábí a zůstávalo by jen u UM. já nevím, no. pár let se tvrdí to, pak zase ono... nikdy nelze říct, co je nejlepší a 100%. já jsem třeba slyšela názor doktora, že pravé optimum je kojit do roka a půl. moje sestřenice kojila asi až do tří let, někdo nekojí vůbec. samozřejmě jsem chtěla kojit co nejdýl, ale když to nejde, tak to nejde. a naš malý je docela jedlík. jak vidí flašku, úplně se mu rozzáří očička :grinning: no uvidíme. pořád váhám, ale asi mu mlíčánko ještě pár dnů až týdnů ponechám a pak to začnu pomalu zkoušet. ze začátku se stejně bude jednat jen o lžičku dvě... moje doktorka je pro kojo co možná nejdýl, ale přikrmovat ho na obídek pokud už mlíčko nestačí mi nezakazuje. na jednu stranu mě hlodá svědomí, protože kampaň za kojení je úplně všude, ale na druhou stranu jedeme pátý měsíc a hlavní je, že malý už nebrečí hlady. spokojená maminka = spokojené miminko, spokojené miminko = spokojená maminka :slight_smile:

jinak naši jsou v pohodě a já jsem ráda, že se mnou chodí (já totiž půl informací zapomenu hned, co od doktorů odejdu :grinning: ), respektují, že jsem mamina já, ale jen to prostě berou jinak, protože nás mamka kojit nemohla a taky nás musela nějak živit, takže už to berou trošku jinak. a já určitě u druhého dítěte už to taky nebudu tak hrotit.

zítra jdeme na kyčle, tak jsem zvědavá. široké balení mu už nedávám, doufám, že to bude mít dobré. musí, protože pak už nevím, do čeho bych ho oblékala :sweat_smile:

jste byli u babičky na víkend?

no, dřív tu třeba helul byla pořád a teď už nic. a dont jsem už taky dlouho neviděla...
12. říj 2009 ve 21:19  • Odpověz
Ahoja, byli jsme u babičky od středy do včera, to se udělalo ošklivo a tak už tam nemělo moc cenu být, tak jsme se vrátili do města.
S tím papáním... Fakt je nejdůležitější, jak se cítí miminko, pokud vyloženě neřve hlady, roste a celkově prospívá, tak si myslím, že mu mlíčko ať už mateřské, nebo to umělé stačí a víc bych asi prozatím neřešila...Ono je to fakt těžký. Jedni doporučují čaj nedávat, druzí čaj dávat a třetí dávat vodu. A ty si máš vybrat.... :angry:
Ale důležitější než všechny rady a příručky je mateřská intuice- ty jsi jeho maminka, která pozná, kdy je spokojený, kdy ne a co je pro něj nejlepší...
Já mám to štěstí, že kojím, mlíka mám stále dost, takže nějaký příkrmy zatím neřeším. Doktorovi stačí, že Jonášek prospívá a akorát se mě vždycky zeptá, jestli kojím a kamsi si to zapisuje.
Jak jste na tom s váhou a mírou? My máme 7 kilo a 70 cm :slight_smile:
Taky jsem se chtěla zeptat, když je teď to ošklivé počasí a zima, tak na jak dlouho chodíte s Karimkem ven? My jsme dneska nebyli vůbec, zítra to taky nevidím na procházku, protože má být ještě hnusněji. Ale zas abych ho neochuzovala o čerstvý pražský smog... :sweat_smile:
12. říj 2009 ve 22:21  • Odpověz
Tak jsem tady :grinning:

Koci, tak my měli na tříměsíční prohlídce 7,9kg a 69cm :grinning: takže mám taky smetánku místo mlíčka :grinning: Ven chodíme každej den, ať prší, fouká, zima, teplo, prostě každej den musíme být venku a to dvakrát denně, někdy i třikrát, záleží jak to vyjde. Dnes je tu taky hnus, slunko sice svítí, ale je tam větr jako blázen, a to dnes jdeme 4km do vedlejší vesnice k našim a pak zpět. :grinning:

Našemu malýmu se teď jaksi pokazil režim, myslím teda noční. Vstávával mi až ve čtyři ráno a teď poslední asi 4dny se budí v noci po dvou hoďkách, myslím, že kvůli zoubkům. Má totiž naběhlý dásně, dva velký bílý váčky nahoře vypadá to na dvojky. Sice ty mají růst později, ale u nás už jsou prostě založený...Jinak si nedovedu vysvětlit proč by si tu noc tak změnil :angry: Přes den taky pěkně bojujeme, se mu chudákovi nedivím, musí to pěkně bolet a už to trvá tak tři týdny. Už se ale modlím, ať se to buď na chvilku zastaví nebo ať už vylezou, protože je to fakt boj a někdy už jsem fakt ko. Někdy mu říkám, kde mám toho hodnýho chlapečka??? ale věřím, že zas bude....
Jinak je to hroznej rarach, furt by si chtěl sedat, stačí mu podat prst, nebo ho vzít do klubíčka a už se cpe do sedu, mu říkám, že je ještě nato malej, ale on néééé. Paličák jeden :grinning: :sweat_smile: Hrozně se rozčiluje, že mu nejde lízt, to jsou boje :grinning:

Holky, s tou stravou .... jestli příkrm nebo ne... já myslím, že je to na každým. Ono to za pár let bude zas jinak, takže je to jen na nás :wink:

No nic, valím, musím nabalit malýho, valím do obchodu, na poštu, chvilku pojezdíme a pak se napakujeme a jedeme zas prochajdou k našim. Jen ať si mladej zvyká na zimu :dizzy_face:
13. říj 2009 v 08:59  • Odpověz
koci - tak tak, máš pravdu. ale neboj, nejsem z těch, které své děti zbytečně ženou, vím, že všechno má svůj čas a chci si mimíska užívat se vším, co k tomu patří. brambor a kaší se ještě napapá během života až až:slight_smile: ale je to fakt těžký, co si člověk má vybrat, když každý radí něco jiného.
minulé pondělí jsme byli na očkování a to jsme měli 66 cm a 6,65 kg. jsme oproti vám nějací prcci :slight_smile: anebo vy jste dlouháni?
co se týče procházek, jsem v tomhle ohledu lajdák, ale protože bydlíme v podstatě v lese, tak to zase tak moc neřeším, stačí otevřít okno nebo ho podrndat na cestě v kočárku a je to. ale zrovna dneska jsme byli ve městě celý den, já si musela pro recept na gyndu, pak s Kájou na kyčle, s taťkou na kontrolu do nemocky a nakonec s manžou k zubaři...
13. říj 2009 v 18:32  • Odpověz
autor
holky ahojky,ja mam zanet slach na rukou,tak sem ted nechodim
helu,koci, my jsme taky vetsi - 7,5 kg a cca 66cm :wink: ale na vas nemame :slight_smile:
15. říj 2009 ve 12:32  • Odpověz
autor
my chodime ven denne,nekdy i 2x,ale kdyz je hnusne,jsme doma, jako dnes...

helu tohle nocni vstavani po 2 h jsme ted taky meli- sileny, ale zoubky mu nelezou

dali jste Prevenar? my ne

jo, taky vylucne kojim :slight_smile: zatim mu to nastesti staci
15. říj 2009 ve 12:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.