• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

My z osmi týdnů a naše miminka

(Zamčená)
21. června 2010 
luccii - to je blbé, snad se brzy uzdravíš. mně takhle nedávno zase ruply záda a 14 dní jsem se nemohla hnout. vždy, když jsem malého potřebovala zvednout, skoro jsem brečela, tak se do tebe umím vcítit.

Prevenar ne, my jsme šli do Synflorixu
15. říj 2009 ve 13:40  • Odpověz
Helu... já měla taky podezření na zoubky, protože šíííleně slintal, ale tak, že jsem mu musela 3x za večer převlékat kabátek. Do toho byl večer velice plačtivý, rval si do pusinky pěsti a rukávy a kojil se v noci co dvě hodiny. Ale teď to zase trochu přešlo. Přijde mi, že je na zoubky ještě moc mladý. Jinak taky je to nezmar, co se týče lezení. Chtěl byl ale ještě mu to nejde, tak se čílí. Mám radost, jak se pěkne otáčí a tuhle už se i chytil za nožičky! Tak jsem si vzpoměla na tu zatracenou rehabilitaci, když mu sestra násilím rozpojila ručičky s tím, že koordinace ruka-ruka má být až ve druhém měsíci :angry: . Hlavně, aby se jim vešel do tabulek :angry: Jinak neustále vyžaduje pozornost, chjo, sice mě nesmírně baví si s ním povídat a hrát, ale taky potřebuju doma něco udělat, vařit, jíst... Hrazdička ho zabaví tak na 5 minut, pak se čílí a když dýl nejdu, propukne v pláč...Přes den skoro nespí. Ale zase se budí až tak v 9.30 :slight_smile:
Holky, používáte tady některá látkové pleny zn. Baby Lucy? Jestli jo, nevíte, přes který e- shop vyjdou nejlevnějc?
15. říj 2009 v 15:16  • Odpověz
Čauky, jsem jen na skok...
tak u nás se to už zlepšilo, zoubky daly asi na chvilku pokoj, tak snad to ještě vydrží a nezakřikla jsem to ted...tak ťuk ťuk...je zlatej a je s ním zas hrozná prča...

já koci mimo jiné používám taky baby lucy a kupuju je na bráně, nevím,jestli jsou tam nejlevnější,ale ty ceny tam mají jedny z těch levnějších...Tak jsi šla taky do látkovek???

my zatím nemáme ani hexu, nad pneumokokem rozmýšlím, ale nějak se mi do toho nechce. Přece jen je to zátěž a každý očkování do dvou let může zhoršit vývoj neurolog. soustavy...no uvidím...

na prochajdě jsme každej den taky tak 2x někdy i 3x a pak někdy dospává ještě na dvorku :pensive: Já bych si to neodpustila s ním nejít ven a taky aspoň i já vypadnu z baráku a prochajdou udělám něco pro své tělo a mysl :grinning: :grinning: :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: být s ním celej den doma, tak nevím, nevím...
15. říj 2009 ve 22:08  • Odpověz
Ahojte všichni, nechápu, proč zrovne mně se už po druhé neuložil celý ( a pěkně dlouhý) příspěvek do diskuse.

Už máme za sebou všechny tři vakcíny rotatequ a první dvě hexy. Vše bez komplikací, teplot. Po hexach byl trošičku rozladěnej, ale poho. Synflorix nas ceka až po vánocích, tak uvidíme.
Jinak už konečně můžeme na bříško a v pondělí dokonce na plavčo. Už se těšíme.

Pokud nejsme někde pryč, dopo malej spí v kočárku na terase a odpo si dáme kolečko kolem vsi. Flees fusak a když sněží tak slída to jistí. Není přece z cukru.

Co se týče nočního spaní, docela mi naháníte hrůzu. Většinou usne v obýváku v "denní" postýlce, když jdeme do postele my, vezmeme ho s sebou do jeho "noční" postýlky. Před tím ještě dostane mlíčko a vydrží většinou do 4-5. To se pak zase napucne, popřejem taťkovi hezký den a spíkáme do cca 9. To nás většinou vzbudí pošťačka.

Já jsem začala chodit v úterý na cvíčo. Ne že bych to potřebovala fyzicky (bohužel mám o 5kg méně, než před těhu) , spíš dělám podporu mamce, která chodí hubnout. Je to celkem fajn, jen jsem celou středu byla k.o.

Letím udělat tatkovi véču, zatím páčko a pěknej víkend všem.
16. říj 2009 ve 21:18  • Odpověz
Cauky holky,
my jsme bez netu :pensive: , tak jsem si pujcila alespon na dnesek notas od manzelova kolegy z prace. Musi mu ho rano zase vratit :unamused:
Koukam, jak pekne rostete :slight_smile: Misa mel na 4mesicni kontrole 6,9 kg, ale nemerili jsme ho. Zda se nam docela dlouhy, bodycka uz mu davame i velikostne na 6mesicni mimi. Stale kojim, bylo to taky sosani i po dvou hodinach... Nastesti. tuk, tuk se ten interval mezi krmenim posledni tyden upravil na rozpeti 3 hodiny. Jinak bych uz asi odpadla.
S Davidkem chodim kazdou stredu na plavani mezi jeho vrstevniky.. Minule dost zlobil a chtel si hrat podle sveho, tak doufam, ze nebudu nucena ty lekce zrusit. Mozna bych je jeste zkusila prevest na Misu.
Ockovani jsme uspesne zdolali.. bez teploty a mrzutosti. Me dr radila, ze Prevenar by doporucila, kdyby malej trpel na caste nachlazeni.. zapal plic. Jinak ne.
17. říj 2009 v 00:07  • Odpověz
Ahoj holky, to jsem ráda, Dont - speak, že je u Vás vše v pořádku. My teda určitě žádné očkování navíc chtít nebudeme....Hexu taky zatím nemáme.Kamarádky chlapeček dostal po očkování epileptické záchvaty, tak se toho dost bojím. Možná, že to odložím.
Helu... látkovky používám cca tři měsíce. Začalo to tím, že nám "doporučili" dávat jako široké balení látkovky přes pemprs, což mi bylo dost proti srsti :angry: Tak jsem mu dávala jen látkovky a už jsem u nich zůstala. A jsme moc spokojení. Jen škoda, že jsou ty kalhotkové plíny docela drahé. Te ď nedávno u nás otevřeli obchod s látkovýma plínama, maj tam všechno možný, jen Baby lucy zatím ne. Oblíbili jsme si Popolini plínku Panda:slight_smile: Jinak používám dost čtvercovky + jako vkládačky bambusové plínky od Kikko nebo froté čtvercovky Haipa daipa. Jaké používáš svrchňáčky?
Jonášek nechce přes den vůbec spát... Kdybych ho dala samotného ven do kočáru, to by bylo řevu :pensive: . Dnes jsme měli v plánu výlet, ale cedí, tak nic, ach jo....
18. říj 2009 v 11:53  • Odpověz
autor
holky, prece to tady nezabalime :sweat_smile:

jakpak zijete?

Vojtik ma cca 8 kg, 67 cm, porad se smeje a ma uz 2 zoubky! :slight_smile: po 3. Hexe mel horecky, chudacek :frowning2:
stale vojtime, uz prej dohanime, ja myslim, ze uz jsem dohnali - no uznejte samy - toci se na brisko, pase, pri paseni saha po hrackach, na brisku rucickama saha po nozickach a drzi je...

kupujete mimcum darky k Vanocum? a jaky? :wink:

a co noci? helu psala v jine diskuzi, ze u nich jsou ted noci spatne... u nas se taky zhorsily... ale jak kdy, dnes treba jsem kojila jen jednou v cca 4 h (ale jiny kojim treba 3x, coz by chtelo odbourat, to uz nemuze potrebovat a taky ze vzdy jen cucne... zkousela jsem nekdy i jen pochovat a 2x to zabralo)

jo a jinak nam nevyhovuji zadne pleny - vsechny prokadi :grinning:
7. lis 2009 ve 12:32  • Odpověz
ahojky holčiny! tak konečně máme doma inet, už jsem si připadala jak sto let za opicema :wink: koukám, že to tu nějak umřelo a píše jen luccii.. takže ahoj luccii, chodila jsem taky do 8 týdnů do porodu - kde je ta doba co? :slight_smile: kam se všechny poděly, snad je tolik nezaměstnávají jejich mazlíčci, že by neměly na nás čas
11. lis 2009 ve 23:12  • Odpověz
Ahojte :slight_smile:
Luci, tak to chce začít z bezplenkovkou :grinning:
Ahoj Dadule, pamatuju si, jak jsi naposledy psala, když Ti zrovna praskla voda :slight_smile: Co porod, kojení, zvládli jste vše v pohodě?
U nás je každá noc jiná,ale kojím často, tak alespoň 3x-4x. A hned tak se to asi nezmění, no co nadělám... Už jsem si i zvykla. Ale co mi dělá starosti je usínání... Dnes i včera jsme uspávali od 19 h a usnul až o půlnoci...
Luci tak to jste pokročili, my taky už tohle všechno umíme :slight_smile: A začli jsme se koupat spolu ve vaně, to se nám oběma mooc líbí :slight_smile:
Chtěla bych k Vánocům Manducu a vlněné svrchní kalhotky. Protože nejsem moc při penězích, tak o ně poprosíme Ježíška :slight_smile: Hraček i oblečení máme dost.
12. lis 2009 v 00:04  • Odpověz
autor
ahoj dadule a koci :slight_smile:

dadu, asi maji vsichni casu malo a pokud uz se nejaky najde, netravi ho na netu :wink:

koci, tak to jste sikovni :slight_smile: a neni na manducu pozde? kolik vazite? ja uz bych asi Vojtika neunesla - je to pekna vaha a ja nemam zada v poradku... taky jsem o ni nebo o ergu premyslela, ale ted uz je stejne pozde a kocarek mi venku celkem vyhovuje...
12. lis 2009 ve 21:05  • Odpověz
autor
koci, to usinani mate teda slozity! musim si vazit toho, jak nam vecer skoro vzdy vytuhne u prsa :sweat_smile: a kojeni v noci taky casto, vid? me teda zmaha i 2 - 3x :wink: uz bylo lip, ale co naplat :sweat_smile:
12. lis 2009 ve 21:08  • Odpověz
autor
dadu, Lukasek je moc peknej :slight_smile: a mel stejnou vahu a delku jako nas Vojtik :wink: my jeste neprikrmujeme, takze ta vase posledni fotka vykouzlila na me tvari usmev :wink: mame se na co tesit :wink:
12. lis 2009 ve 21:19  • Odpověz
Tak jsem tady lucii :grinning:

zdravím holky,
tak my už cca 7týdnů bojujeme se zoubkama, sotva byl chvilku klid, tak chytl rýmu od neteří :angry: , před pár dny zas zoubky a teď mi v noci začal po 2hod budit hladem. Tak už jsem rezignovala, zkusila jsem mu dát na noc nutrilon, výsledek vesměs žádnej, tak jsem mu včera dala 1/2dávku kašičky a lepší. spal od 19h do 23,30, pak do 4, 6 a ještě chrní. Mě ani nešlo o to, že k němu vstávám, ale spíš že se tím kazí spánek a to není dobrý pro mimča. Stačí když jsou ty zoubky, to ty noci fakt stojí zato :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak nám ještě furt žádnej nevylezl, chudák se natrápí :cry:

Koci, já mám nosítko Liliputi a je super. Pokud vyloženě nestojíš o novorozeneckou vložku, tak jdi do liliputů a s tou flísovou kapsou budeš mít oboje za cenu manducy :wink: Náš malej má necelých 9kg a nosí se mi dobře.....
Hej koci, já mám doma vlňáky, který jsem nepoužila ani jednou a asi ani nepoužiju, tak bych ti je klidně mohla prodat...

Holky toto letí, co?Náš malej by už nejraději seděl, furt se snaží přitahovat do sedu, zapírat se o lokty...no říkám mu, ještě néééé ale on je tvrdohlavec. Tak ať se snaží, já mu pomáhat nebudu :grinning: Jinak se už taky točíme na bříško, hlavně v noci před spaním :grinning: to si pěkně užívá :wink: Hrozně se mi líbí, jak se krásně dokáže od srdce řehtat, to jdu úplně do kolen a mám slzy na krajíčku.No jo, jsou to zlatíčka, ikdyž nám dají někdy pěkně zabrat...

Jinak vítám tě opět mezi námi Dadule :dizzy_face:
13. lis 2009 v 07:26  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
my zijeme, ale casu je min :slight_smile: Vcera jsme slavili presne 5mesicu Misaka. Fakt to utika neuveritelne rychle, meni se nam pred ocima z miminko na detatko..

Ctu vas prubezne, na fotky taky obcas juknu.. Az budu sama doma s jednim prckem napisu vam vic :wink:

zatim pa ap
13. lis 2009 ve 14:45  • Odpověz
Ahoj:slight_smile: Helu a jaké vlňáky máš? Natahovací, nebo jiné? A proč je nechceš používat?
My zatím nosíme v nosítku Baby Bjorn, jenže mě z něj hrozně bolí záda, taky Jonáškovi už bude malé... Tak já kouknu na to Liliputi, díky za tip :slight_smile:
Ten smích mě taky bere, přesně jak píšeš až k slzám. Ale dneska se mi tedy povedla věc. Koupali jsme se zase spolu ve vaně, přišel manžel a chtěl abych dala malého na bříško, jako jestli bude roztahovat ručičky do plavání. No, to sice udělal, z čehož byl manžel nadšen, ale taky si pořádně loknul vody a hrozně plakal a nebyl k utišení :frowning2: Já jsem taková kráva, fakt :frowning2:
Zatím plně kojím, nevíte, jak se pozná, že už bych měla začít přikrmovat? A čím se tak začíná? Kašičky, polívčičky...? Zatím kojím a o příkrmy se nestarám :sweat_smile:
13. lis 2009 ve 21:40  • Odpověz
autor
koci to jsi mi pripomnela nasi tahlou debatu s manzelem pri koupani maleho, zda si muze loknout :wink: ja chci aby pil jen mleko, manzel rika "Tak si lokne, no." My zatim koupeme v kybliku, ale uz mu tam je tesno...

prikrmy - kdy? az zacne mit hlad, pak poznas, ze mu to uz nestaci... a nebo kdyz bude mit extremne nizke vahove prirustky... ale pokud se ti zda spokojeny, staci celych 6 mesicu jen kojit :slight_smile: pak uz se zacina s mrkvickou (ze zacatku lzicku v dobe obeda, dalsi den dve lzicky apod.)... po cca tydnu se do mlete mrkvicky pridava treba brambora (vse varene), pak zase za cca tyden + treba brokolice... pak se pridava i maso, ale kdy a kolik jeste nevim... zeptej se pediatricky na 6m prohlidce, ja se taky budu ptat... a po ci pred kazdym jidlem muzes kojit... taky se pak zacinaji davat ovocne kasicky dopo ci odpo... ale zacit se ma se zeleninou, aby si dite zvyklo i na mene sladkou chut, jinak by ti pak cokoli nesladkeho odmitalo (myslim, ze mne kdosi odkazoval na www.kojeni.net, co se prikrmu tyce)

heli no uz aby se zoubky prorizly! a kolik jich leze? dva dolni?
14. lis 2009 v 11:41  • Odpověz
helu díky za přivítání, tak moc jsem se těšila až si s váma zase podrbu :wink:
porod byl docela záhul, tlačila jsem ho otevřená jen na 8 cm, už moc chtěl ven ale prostě nešlo, sestra mi ležela na břiše, ozvy byly slabší a slabší.. no když si vzpomenu tak je mi úplně špatně. po třičtvrtě hodině usilovnýho tlačení jsme ho konečně porodili, ale nedýchal, apgar skóre 3 9 9. ani si nedovete představit jak dlouhá byla chvíle než jsem ho uslyšela křičet :frowning2:
teď všechno postupně dohání, chodíme na neurologii na kontroly, pan dr. říká že je moc šikovnej, tak snad bude všechno v pořádku.
ale jak tak koukám, tak jedinej náš Lukýn se ještě neotáčí. snaží se, hlavičku by si vykroutil, ale na bříško se ne a ne dostat. snad je jenom línej a nebude to něčím jiným, aby jsme nakonec taky necvičili vojtovku.
Jinak jsem kojila jen tři měsíce, nedařilo se nám, měla jsem málo mlíčka, po porodu se mi poprvý dostal k prsu skoro až po dvanácti hodinách, bojovali jsme s přiložením, no bylo to hrozný, tři měsíce nervů a řekla bych i strachu u každýho kojení :frowning2: pil skoro 3/4 hodiny, pak tak půl hodiny klid a mohli jsme jít znovu, nedělala jsem nic jinýho než kojila, hubená jsem byla jak lunt, přítel už mi nadával, ale já už pak byla úplně na pokraji zhroucení, hlavně jsem to nechtěla vůbec vzdát, pořád jsem si říkala, že to bude dobrý, že nám to nakonec půjde, ale malej přestal prospívat, tak začalo přidávání nutrilonu a další otázky - kolik toho asi vypil ode mě, kolik mu mám dát, no furt dokola jak u blbejch málem mi z toho fakt hráblo :slight_smile: viděla mě mamča, jak jsem úplně zničená a řekla dost, už se na to fakt vy... ještě tejden jsem bojovala a pak už dala na tvrdo flašku. malej spokojenej úplně nejvíc, plný bříško, bez prdíků, naprostá pohoda. spokojená mamča a mimčo tím pádem i taťka, kterej to skoro všechno odnášel, chudák malej. měl se mnou svatou trpělivost a já mu tímto moc dík, jsi zlato taťuldo!
tak tolik "stručně" o našich radostech a starostech :slight_smile:
Lukýnek už sladce spinká, už od šesti, chodí teď čím dál tím dřív, tak já jdu na svařák co taťka uvařil, mám na něj chuť, uděláme si pěknej večer. mějte se tu hezky holčiny, zatím papa
ani si to po sobě nepřečtu, tak snad to má hlavu a patu, kdyžtak mě omluvte :wink:
14. lis 2009 v 19:05  • Odpověz
autor
dadu teda klobouk dolu, mela jsi to tezke!!! my taky dlouho bojovali s kojenim, ale v mensim rozsahu nez ty... kazdopadne ty strachy pri kazdym kojeni jsem zazivala taky cca 2 mesice... ale nakonec jsme to vybojovali :slight_smile: malej ma uz cca 8 kg, takze rozhodne nestrada :wink: tak hlavne ze uz jste vsichni spokojeni :slight_smile:
14. lis 2009 v 19:39  • Odpověz
dadul - Kájík se taky na bříško nepřetáčí, nějak ho to nebere. a když ho přetočím nebo ho položím na bříško sama, chce lézt, ale vydrží jen chviličku a už se zlobí. pořád chce s někým udržovat oční kontakt a když je někdo nad ním, tak má lepší přehled na zádíkách. za to se ale začíná pomalu posazovat, což mě děsí. tak myslím, že přetáčení vynecháme :grinning: navíc jeho nejoblíbenější činnost je cucání palce u nohy a to by mu na bříšku šlo asi dost těžko :grinning: nesnáším lékařské tabulky, ještě si dobře pamatuju, jak se mě do nich snažila doktorka nacpat :angry: každé mimi se různé věci naučí jindy a neznám nikoho, kdo by to nakonec nezvládl všechno :slight_smile: takže já to vůbec neřeším, ať se vyvíjí, jak sám uzná za vhodné :slight_smile:
14. lis 2009 ve 21:54  • Odpověz
ahojte,
to jsem ráda, že se to tu rozběhlo.
Tak jsme byli včera na poslední Hexe. Proběhlo to bez následků a pouze asi s 10vteřinovým pláčem.
Ale koukám, že jsme nejlehčí, malej má "pouze" 6510g. A to prosím v poledne shletne téměř celou skleničku zeleninky a večer(cca hoďku po mlíku) cca 80ml kaše. Zbytek potravi je moje mlíko. Ale doktorka ho chválila, že váha o.k., tak nevim.
Příkrmy v poho, lumpík otvírá papulu jak kapr, když vidí lžičku.
Jen má trochu problém se stolicí. Ve st. jsem mu musela pomoct teplomerem, mel trochu zácpu.
Ale dnes zase uplne v poho, tak nevim.

týdně chodíme na kojo cvíčo a od prosince do bazénu na plavčo. Dosud jsme chodili jsme na plavčo do vanicky.
Tak uvidim, jak se mu to bude líbit. Trénujeme polívání obličejíku, zatím žádná sláva.

Jinak náš Michálek je pořád děsne kliďas a spáč. Klidnej se po manžovi, spavej po mne. Pomalu se nám daří dodržovat nejakej denní rezim, coz jsem moc ráda. A z ceho mam nejvetsi radost je, že uz cca 14dni prosi celou noc. V tydnu jsme byli u babicky, ta z toho byla uplne div živa. Spal od 8 do pul 8 ráno! Takhle je to +- každý den. Pak kratší spánek přes poledne, pak cca 2h. odpo a pak zase v noci.

No s tim pretacenim nám to jde lépe z bricha na zada, obracenene nic moc. Z 99% se mu nepodari pretoceni ruky pod telem a zacne se rozcilovat. Ale zkousi to porad, hlavne na dece a kdyz u nejsem. Ale nijak to neřeším a hlavně nečtu ty chytré tabulky.
14. lis 2009 ve 22:58  • Odpověz
autor
Kato, antramis, tak to se mate, ze neresite, zda vas klucik odpovida svemu veku - my to resit musime, protoze to slychavame na rehabilitaci... treba nam rika, ze zadnou fazi nesmi preskocit, ze to bude potrebovat na lezeni apod.... jo a ta rucicka pod telem, antramis, kvuli tomu cvicime jeden cvik, tak to pry nema byt, ale co ja vim, jestli by se to samo nesrovnalo (kazdopadne my uz s ni bojujeme pres 3 tydny a uz je to skoro dobry, predtim to bylo pekny tóčo, protože jsem mu jí porad musela vyndavat a z briska (kde to moc nemusel) jsem ho musela pretacet zpet)

Kato a jak si malej seda? :confused: z pozice na brisku?

antramis, ten spanek vam zavidim - Vojtik po kojeni v cca 4 h (vetsinou druhe nocni kojeni) nechce uz 4. den zabrat, dnes mu to trvalo aspon hodku, furt mlaskal, asi cucal palec a pak jsem si vsimla, ze ma mokry cip perinky, takze cucal i perinku (dudlik nebere)... jo a bud rada, ze Michalek vazi to, co vazi - aspon se vam tolik nepronese :wink:
15. lis 2009 ve 12:09  • Odpověz
luccii - ne, leží na zádíkách, pak zvedne hlavinku a vymrští se :slight_smile: samozřejmě se skulí, pokud ho člověk nedrží, ale nedělá to pořád, přece jen je ještě malinkej. ale on už od narození měl velkou sílu a byl snaživej. s držením hlavičky taky neměl problém. akorát to přetáčení ho neba :slight_smile:

ani - my vaříme každý den zeleninku sami, neskleničkujeme. sní celý hrnek. když sní "jen" tři čtvrtě, dokrmím troškou mlíčka. kašičky mám nakoupené, ale zatím nedávám. i tak se někdy stane, že spí celou noc. a když ne, nevadí. dřív jsem k němu vstávala každé dvě hodiny, tak teď mi to jednou za noc nemůže vadit. do jeho 18ti to snad trvat nebude :grinning: i když je fakt, že vyspat se dosytosti mi chybí.

na třetí hexu a synflorix jdeme až prvního, protože to máme kvůli té jizvičce posunuté. na té poslední ani neplakal, což mě překvapilo, ale pro změnu dostal na noc teplotu. ale jinak pohoda :slight_smile:
15. lis 2009 ve 14:44  • Odpověz
Ahoj holky:slight_smile:
Dadu, tu muselo bejt šílený...Kamarádka, která rodí zásadně doma mi pořád nechce uvěřit, že mohou nastat nějaké komplikace. My jsme to taky neměli jednoduchý. Jonášek byl cvalík- 4,5 kg a tlačila jsem skoro 3 hodiny, museli mi tlačit na břicho loktama, vůbec nešel vytlačit a ani jsem neměla nutkání.Agpar sice 10 10 10, ale 3. den mi ho vzali, protože jsem si všimla, že nějak divně dýchá. Zjistili náběh na infekci, dali ho do inkubátoru na kapačky, já ho chodila jen kojit... Celkem jsme si pobyli 10 dní v porodnici... Nakonec se ukázalo, že ten divný dech souvisí z něčím jiným, co naštěsí není nijak vážné.
Laska, Tve posledni dva řádky mi úplně mluví z duše...Naše první návštěva u neuroložky (byli jsme tam vůli tomu, že se Jon. zakláněl, což se nám nezdálo)probíhala takto: " No jo, ono se vám dítě přidusilo, ono má půlku mozku v háji..." Manžel nevěděl, jestli jí má praštit, nebo mě chytat. Takže na rehab. a cvičit vojovku. Rehabka se ho přesně jak píšeš snažila nacpat do nějakých tabulek, má dělat toto a né tohle, atd atd, atd...Navíc záklon zůstával Takže jsme s vojt. praštili a je úplně normální, v pořádku. Náš peditr se hrozně divil, proč jsme s ním chodili na nějakou neurol. a rehabilitaci...Prostě každý doktor jiný názor.
Jinak stále jen kojím a chtěla bych výhradně kojit do 6. měsíce, jak se všeobecně doporučuje, pak se uvidí....
Anitrams my mu políváme obličejík při každém koupání už od narození a nepláče. Jenom teď, když si loknul ve vaně. Měla jsem ho na bříšku a zkoušela s ním plavat :frowning2:
15. lis 2009 v 19:02  • Odpověz
lucci, tak to jsem ráda, že jste kojení nakonec zvládli, já myslím, že kdybych bojovala dál, tak už jsem teď na blázinci :wink: , moc mě to mrzelo, na kojení jsem se strašně těšila, ale... já to taky moc neřeším, - to že se neotáčí, když už by měl, jen aby nás nechali na pokoji doktoři, aby to nespojovali s tím porodem, snad nee. je fakt strašný, že to doktoři takhle řeší - nevejde se do tabulek - tak je nějakej divnej. fakt hrůza.
lasko a ty taky nekojíš? nebo jen málo? co malýmu vaříš? já zatím dávám skleničky, alespoň na ten začátek, ať si zvykne baštit a mám jistotu, že tam je všechno jak má být. no i když v dnešní době jistota není v ničem. třeba ten brokolicovej biohamánek, co? člověk si myslí, že dává mimi to nej a přitom je to to nejhorší.
teda koči, ta neuroložka to byla asi pořádná kravka co? no to je hrozný. nemám slov. věřím, že jsi z toho jakt si Jonášek loknul vody hotová, příště si dáš větší pozor, hned se stane něco, co tě předtím ani nenapadne, člověk musí být v neustálým pozoru
15. lis 2009 v 19:54  • Odpověz
dadul - hmm, už nekojím. snažila jsem se, ale ubývalo, ubývalo, až zmizelo. jsme na nutroši. jinak klasika, brambůrek, mrkvička, brokolice. nejdřív několik dní samostatně, teď už mu různě kombinuju. zatím. prubla jsem i cuketu, ale celé odpoledne mi blinkošil, tak jsem mu jí už pak nedala. my jí stejně normálně nekupujem, tak mi to zas tak neva. ještě tak týden a pak už asi začnu pomalu přidávat masíčko. zatím dávám jen tu osvědčenou trojku. nic dalšího mě nenapadá. přemýšlím ještě na rýží nebo rýžovýma vločkama, ale jinak jsem bez nápadu.

co bylo s biohamánkem?
15. lis 2009 ve 23:46  • Odpověz
tak lasko, koci ti tu vlípla odkaz, tak ohkledně toho nemusím nic psát :wink:
jinak koci, nechápu ženský, který rodí dobrovolně doma, je to strašně nebezpečný, může se stát tolik špatných věcí, já bych to teda nechtěla ani náhodou.. a tři hodiny jsi ho tlačila? no to je teda silný kafe, klobouk dolů před tebou, já jen třičtvrtě hodiny, kontrakce byly tak rychlý, že jsem neměla ani čas na jedno vydechnutí mezi dalším nádechem.. ale pak ta úleva a neskutečně krásnej pocit, na něj do smrti nezapomenu. krásný to teda bylo než jsem zjistila co se děje. co malej už vám spinká? náš už joo, tak mám po téměř celým probrečeným dni oddych, nevím, jestli ho trápí zoubky, taky nějak pokašlává a prská asi chytil nějakýho vira od taťky, ten se s tím pere už skoro 14 dní. tak snad to bude dobrý
16. lis 2009 v 18:16  • Odpověz
koci, dadul - aha, dík za odkaz. no jo no, sice to je svým způsobem klamavá reklama, jako spotřebitele by mě to rozčílilo, ale na druhou stranu bych to zase tak nehrotila. že něco přesáhne předepsanou normu ještě neznamená, že je to jedovaté. ať už člověk mimču připravuje to, nebo to, nikdy vlastně neví, co se uvnitř skrývá. to bychom si všechno museli pěstovat sami... já když jsem zjistila, čím vším živili naši mě, tak se divím, že jsem ještě tady a zdravá :grinning:
16. lis 2009 ve 22:00  • Odpověz
čus holky,
nestihnu na všechno reagovat, co jste tu naprndaly :grinning:

Lucii, díky za tip na gel na zoubky. Z neděle na pondělí byla bezesná noc, od desíti do čtvrt na pět nemohl spát, nepomohl mu ani nurofen, včera nám brácha koupil ten gelík a spinkal celou noc, krom buzení na kojo. Sice se vrtěl, kňoural ale spinkal a my taky.

Laska, je fakt, že jsem to jen prolítla co jste napsaly...tak nevím, jestli se otáčíte nebo ne...ale ikdyž děti můžou přeskočit určitou fázi ve vývoji, tak přetáčení by to být nemělo. Ono je hrozně důležitý pro další vývoj, ale do půl roku má ještě čas na přetáčení...

No tak se loučím, malej řve...zoubek je sice prořezanej, ale ještě asi ne zcela, páč nejde pořádně vidět, tak ho to furt bolí, chudáčka malýho :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. lis 2009 v 07:36  • Odpověz
Jedovaté přímo to není, ale kdyby se tím živil člověk dlouhodobě, tak ty dusičnany se ukládají v těle a působí karcinogeně, ovlivňují hormonlní systém člověka...
Spíš jde o to, že biopotraviny by měly být zcela čisté, bez jakékoliv chemie..A jak vidno tomu tak né vždycky je...
17. lis 2009 ve 12:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.