• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

My z osmi týdnů a naše miminka

(Zamčená)
21. června 2010 
autor
helu, to jsem rada, ze gelik trosku pomohl :slight_smile: jo nam ty dva zoubky porad rostou - jde to hrozne pomalu :wink:
17. lis 2009 ve 14:55  • Odpověz
lucii, ale to už tak nebolí nebo jo :sweat_smile: ?? ten gelík mažeš pořád??
17. lis 2009 v 16:45  • Odpověz
Holky, my taky mazeme dasnicky (má 2prořezaný), ale prijde mi, že to namazu, lupmík se olizne a je po gelu.
17. lis 2009 v 18:32  • Odpověz
autor
helu, nee, mazali jsme jen jeden den, kdy ho to skutecne trapilo, ted uz to neboli, myslim, ze boli, jen dokud se neprorezou (nastesti :wink: )

holky, mate male u sebe v loznici? ptam se proto, ze znama rikala, jak se malemu zlepsilo spani, kdyz ho dala do detskeho pokoje (uz se ji v noci nebudi)
17. lis 2009 v 18:46  • Odpověz
Jo jo, v ložnici. Dětský pokoj zatím ani nemáme.Ale já si ani neumím představit, že bychom byli v noci odděleni, mě by se po něm hrozně stýskalo! :confused: Často spí i s námi v posteli. Spinká dobře, jenom to uspávání máme problematické, ale když už usne, spí jako dudeček. Jenom se budí na baštu a pak zas hned zabere:slight_smile:

Koukám, že jsme tu snad jediný bezzubý :astonished: Ale už se zubákujem, jenom ještě nižádného zuba nevidět.
Můžu se zeptat, jak jste to meli s kakáním? Jonášek asi měsíc a půl kakal jen v noci a tak jednou za tři dny(noci). Teď, v posl. týdnu kaká asi 5x za den, nikdy jsme neměli takovou spotřebu plín. Známá mi říkala, že její děti měli u zubákování průjem, jenomže u kojeného mimi se průjem špatně identifikuje, když je ta stolice sama o sobě řidší. Je možné aby měl nyní průjem? K Dr. jdeme až za týden(navíc ty poradny u něj jsou hrozné rychlovky), nechci mu kvůli tomu volat...
Taky jsem mu objevila pod kuličkou opruzeninu, doufám, že se mu to do rána nerozleze :confounded:
17. lis 2009 ve 21:07  • Odpověz
koci, v klídku, my jsme taky ještě bezzubáci :slight_smile: jen až to přijde, kdyby byly nějaký trable o jakým gelíku že jste to tu psali? abych pak věděla co popřípadě koupit a co opravdu zabírá.
náš malej spí s námi v ložnici, ve svý postýlce, přesně jak píše koci, kdyby byl vedle v pokoji tak by mi strašně chyběl.. jsme to ale závislačky na těch našich synáčkách viď? :grinning:
náš malej kaká pravidelně každý ráno okolo sedmé hodiny, ale podle mě se neřiď, jsme plně na UM
19. lis 2009 ve 20:29  • Odpověz
autor
no ja o spani maleho mimo loznici uvazuju, ale zatim nemam odvahu... rusime ho - nejvic tatka, ktery chrape... no uvidime, jak bude spinkat... kdyby se i po 6 mesicech veku budil 2x ci vickrat v noci na piti, asi by sel vedle, protoze v tomhle veku uz papat v noci nepotrebujou... ale mozna k tomu nenajdu odvahu :wink:

koci, Vojtik kadi 5 - 7 x kazdy den uz od narozeni :grinning: je kojenej...
19. lis 2009 ve 20:59  • Odpověz
Díky holky, tak se mi trochu ulevilo.Luci, to kajdí teda dost, chlap jeden :grinning:
Dadu, to mi povídej. Já nevím, co bych bez Jonáška dělala, fakt... Miluju ho tak strašně moc, až už zase brečim :grinning: :pensive:
Taky máme spoustu nových fotek, tak se těším,že mu trochu rozšířím albíčko, ale bez mužíčka to nezvládnu, tak musím počkat, až bude mít čas.
Luci od nás chrápe nejvíc Jonášek :grinning: a pak taky náš kocour, co s námi spí v posteli, pěkně se doplňujou... :grinning:
Dadu proč Ti malého přiložili až po 12 ti hodinách?Mě ho dali k prsu hned a pak každé dvě hodiny.Nezkoušela jsi se treba poradit s lakační poradkyní?Nebo odssávat...?
Na tom kojeni.net psali, že by mělo mimi mít o jídlo zájem, tak to jsem zvědavá, Jonášek má zájem jen o moje prsa :grinning: Luci taky Ti tahá za tričko, když chce papat?
19. lis 2009 ve 21:49  • Odpověz
Čauky holky, tak už se nám konečně z neděle na pondělí prořezal první zoubek!!!!!! :grinning: Toto trvalo :sweat_smile: Jestli mu tak každej zub poleze dva měsíce, tak se mám naco těšit :unamused:

Štěpánek bude s náma spávat v ložnici, dokud se nepřestěhujeme do domečku, což ještě potrvá :unamused: Nikam jinam ho dát nemůžeme...ale mě to nevadí.... :grinning:
Štěpi teda docela dost taky kajdí, ale kolikrát za den to nevím....někdy 3x, někdy 5x, a hlavně v noci a kolikrát se nad ránem pěkně celej prosrajdí :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Koci, já zapomněla na ty vlňáky...hodím ti odkaz...nevnucuju, jen nabízím...
http://www.branakdetem.cz/babyidea-wool-patentky.htm
20. lis 2009 v 06:25  • Odpověz
autor
koci, netaha, ale kdyz uz si ho otocim na kojicim postari ksobe, tak cuca triko, nez ho shrnu :wink:

helu, velka gratulce!!! :slight_smile:

Vojtik si od vcetra cuca palecky u nohou :slight_smile: ale rehabilitace nam pokracuje :unamused: byli jsme na neurologii a pry to jeste uplne ok neni
20. lis 2009 v 09:52  • Odpověz
Uff..Ta cena :stuck_out_tongue_closed_eyes: No, pokud bude kakat v tomto režimu i nadále, tak se obávám, že vlňáčky asi chtít nebudu. Při každém kakání má totiž špinavé lemy kolem nožiček a to bych je musela prát a lanolinovat, pak bych mu je dala a za chvíli by je zase pokadil. Ale vypadají pěkně :slight_smile: Používáš látkovky i na noc? Jak často v noci přebaluješ?
Luci to cucání trika mi dělal taky, ale dřív, teď už ví, že přes triko nic nevycucá, tak mi za něj nebo za podprsenku tahá, když nejsem dost rychlá.
Jonášek si taky cucá palečy u nohou, nacpe si do pusinky oba dva, jsou to kluci šikovní :slight_smile:
Luci, my jsme poprosili o názor ještě i jinou doktorku a ta nám řekla, že Jonášek vůbec cvičit nemusí. Že je zcela v pořádku, jen je velký a má velkou hlavičku.Do té doby jsme cvičili jak blbci a bylo nám to na nic. Prostě co mělo, přišlo s vývojem.
20. lis 2009 ve 13:59  • Odpověz
Koci, já je dostala, ale prostě nějak jsem k tomu nepřičichla....
Na noc jsem trochu srab a dávám papírovku, sem tam hodím kalhotovky, ale papírovky máme častěji :sweat_smile:

Když si mimi dává palečky od noh do pusinky, tak má slabý břišní svaly, což není zrovna nejlepší....snad si to pamatuju dobře ze školy....povolený to mají až myslím od 7měsíce :wink: :slight_smile:
20. lis 2009 ve 14:44  • Odpověz
tak Lukášek se nám dneska poprvý otočil!!! bylo to super, koukal jako blázen, co se to s ním děje - jakto? teď jsem ležel na zádech a najednou jsem na břiše..?? a proč se mamka s taťkou tak tleměj, mamka má slzu u oka a tleská??? no fakt legranda! :grinning:

já jsem si malýho chtěla dát k prsu hned na poporodním pokoji, ale zrovna přišla sestra a řekla ať to teď nedělám, že porod byl komplikovanej a malej je hodně vysílenej, ať ho nechám odpočívat a že má výživu ode mě a pít ještě nepotřebuje.. že já kravka jsem jí poslechla, dyť přece mlíčko neteče hned... pak jsme přišli na normální pokoj, sestra hned přišla, řekla co a jak přebalování a tak a zeptala se jestli chci zkusit kojit. nadšeně jsem řekla že jasně, bobís se přicucl hned ale po chvilince usnul. spinkal až do rána a v šest to začalo - vzhledem k tomu, že se narodil v deset večer a v celý nemocnici netekla teplá voda, tak jsme se oba poprvý mohli umýt až v těch šest - pro mě fakt hrůza - celá upocená, od krve, no fakt hrůza, malýho vzali taky na koupajdu, pak měl různý vyšetření a donesli mi zpátky okolo půl desátý. a začaly opravdový boje s přisáváním :frowning2: no tahle etapa mateřství je u mě na dlouhý povídání. do dneška je mi strašně moc líto, že nekojím, ale když vidím, jak je malej spokojenej a já se každý dvě hodiny nenervuju a nebrečím tak jsem vlastně šťastná. ještěže přijmul alespoň tu flašku, mám kamarádku, která taky nemohla kojit, ale malá nechtěla cucat ani z flašky, takže jí dávala mlíčko do půl roku po lžičkách. tímhle stylem krmily skoro hodinu a půl.. jinak odsávala, mlíka jsem měla řekla bych že dost, za půl hodiny jsem ze začátku odsála stovku i víc, ale malej byl prostě línej tahat, radši u toho usnul a za deset minut křičel znovu. no a pak už bylo na odsávání míň a míň..je to prďolka, asi mu to nechutnalo, bůh suď :wink: poradkyni jsem nezkoušela, patlala jsem se v tom sama..

mám takovou radost z toho našeho prďolky, bála jsem se aby nás nehnali na to cvíčo, no ale třeba se jim nebude líbit něco jinýho :slight_smile: palečky do pusiny si teda nestrká, ale vytahovat dudana z pusy a strkat ho tam zpátky je největší koníček :sunglasses:
teď poslední dny se mu nedaří vůbec usnout, je unavenej, mrňoulá si očka, ale ne a ne je zavřít, brečí, tak to dneska dopadlo tak, že jsem ho musela zabalit do cípku, to jsem naposledy udělala když mu byly tak dva týdny. vím že je na to už velkej, ale moc ho to uklidnilo a spinkal hned. ségra má mladšího o měsíc a váže ho takhle den co den. teď už sladce spinká takže jsem ho rozbalila, možná takhle teď budem usínat? :confused:
20. lis 2009 ve 20:20  • Odpověz
Dadu, představ si, že já jsem po třech měsících včera vytáhla rychlozavinovačku( a to proto, že jsme ted u babičky kde má velkou postýlku ve které cestuje) na a usnul hned, ani jsem ho nemusela uspávat, takže ji asi zas budem používat:slight_smile:
To je bezva, že se přetočil! Ted se bude přetáčet furt, uvidíš:slight_smile: No já bych určitě laktačku volala. Nebo odssávala co mohla a dávala mu to ve flašce. To je mi líto, žes moc chtěla a nešlo to...Ale aspoň, že tu flaštičku bere a je spokojenej. Jinak kamarádce dcerka taky flaštičku nebere a krmí inj. stříkačkou( dává čaj). Mě Jonášek taky u kojení furt usínal, ale sestry v porodnici mě naučili ho vždycky pošťouchnout pod bradičkou, ono ho to probere a pak už zase sál.Porodnici jsme měli výbornou, i když jsem měla výtky porodu,tak s kojením mi pomohli teda úžasně. Jonášek si vyndá dudu a strčí si ho tam na štorc, tuhle se mu tam zašprajc napříč, to bylo pláče. :sweat_smile:
No s těma svalíkama na bříšku to je možné, že je máme slabší. Ale co s tím nadělám....Snad to tak moc nevadí. Když já už jsem se naučila neřešit, že něco dělá dřív, nebo později...
Já dávám na noc taky papírovky, nebo Sandry s vloženýma čč, ty máme i na ven...
20. lis 2009 ve 21:05  • Odpověz
autor
ahojky holky, byli jsme par dni u nasich, tak jsem se odmlcela :wink:

dneska se Vojtik po 1. pretocil z briska na zada, ale spis to byla nahoda :wink: (babicce ale ukapla slza :slight_smile: ) a jinak uz pres tyden pidalkuje - neco jako plazeni dopredu, ale k plazeni to ma jeste daleko (kazdopadne prekonava celkem slusny vzdalenosti, kdyz je nespokojenej s tim, kde je :wink: )

jinak zase kojim 2 - 3 x v noci, no nic moc, doufam, ze az zacnu dokrmovat a davat vecer kasicku, tak se to zlepsi

helu, pamatujes si to dobre, ptala jsem se na to cucani dobre - nas Vojtik ma rozestouple brisni svaly a i kvuli tomu je nutne, abychom cvicili vojtovku, jinak by mel v budoucnu vadne drzeni tela a mozna i kylu :unamused: achjo, kez by to cviceni zabralo a nemuseli jsme cvicit do aleluja
24. lis 2009 ve 21:10  • Odpověz
Ahojky :slight_smile: Tak teď jsme se vrátili od pediatra. Ptala jsem se na ty příkrmy, protože další poradnu máme až 20.ledna. Pan doktor mi řekl, že ho nemusím přikrmovat od šestého měsíce, že záleží na tom, jak bude prospívat, a zatím prospívá.Tak koukám opět co doktor, to jiný názor...
Luci, my máme noci v poslední době úplně brutální. Dnes jsem šla spát ve 2 ráno( vaření, praní, žehlení...) a Jonášek se chtěl kojit snad každé dvě hodiny, nebo podat dudlík, to už je ostatně jedno, co chtěl, prostě jsem měla budíček každou chvíli a v 7 už hlásil, že má vyspinkáno. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Včera jsme byli na vítání občánků a zároveň jsme slavili můj svátek, tak jsme měli fajn den :slight_smile:
Co budete pořizovat polovičkám a miminkům za dárečky?
26. lis 2009 v 11:53  • Odpověz
koci, taky si myslím, že je zbytečný dávat příkrm, pokud malýmu stačí mlíčko.ale jak říkáš, každý dr. ti řekne něco jinýho a vyznej se :wink:
my jsme včera byli taky v poradně, malej má 8,860, řeknu vám že už mě občas berou pořádně záda, včera dostal poslední hexu a nic jinýho jsem do noci nedělala než chovala a chovala, pořád brečel, první dvě proběhly v pohodě a tahle mu dala nějak zabrat. dneska se vzbudil ve tři ráno a taky byl vyspalej, já úplně mrtvá, do postele jsem šla okolo půl dvanáctý o půlnoci se vzbudil a chtěl baštit, takže jsem usnula ve třičtvrtě na jednu a v ty tři budíííííííčeeeeekkkk :( když se mi ho konečně o půl devátý podařilo uspat tak bohužel jen na dvacet minut, teď tu sedím jako troska a jsem úplně kántry.. máme za sebou dost náročný týden, taťku máme v nemocnici, zrovna se sešlo takových věcí k vyřizování, že nevím kam dřív, babička nemá na hlídání čas, všude musím jezdit a lítat s malíčkem, pak ještě na návštěvu do nemocky - dneska první den volna po tom shonu, konečně :slight_smile: uvařila jsem si kafčo a relaxuju u kompu, oči se mi ale klíží řádně :grinning: kdyby malej spal alespoň delší dobu, ale to on nee, půl hodiny a stačí, je vyspalej.
u nás budou letos vánoce chudý, největší náš dárek je prcík a potom taky byt, který si budem dávat k vánocům ještě dalších 20let :slight_smile: bylo by to v pohodě, ale přítel bude po návratu z nemocnice ještě tak 2-3 měsíce marodit, ne-li dýl a nemocenská nebude žádná sláva, peněz nám zbyde pomálu, spíš ještě budou chybět, no bude veselý, ale hlavně aby byl v pořádku. Holky, kdyžtak omluvte jestli píšu nějak nesrozumitelně ale mám fakt dost :wink:
luci, tak ať už jste brzy v pořádku a nemusíte pořáde cvičit !!!
26. lis 2009 ve 12:23  • Odpověz
Dadu, oni se prý ty negat. účinky vakcíny při každém dalším očko násobí.
Ufff.... holka, to je mi Tě líto, že si takhle" užíváš". Co jste dělali od tří ráno do půl devátý :astonished: ? Já už jsem se párkrát ( asi 3x) odstěhovala spát do kuchyně, už jsem fakt nemohla. Zbytek noci a péče o Jonáška tak zbyla na manželovi.
My jsme se po několika hubených letech letos konečně finančně odrazili ode dna, ale za tu cenu, že manžel není vůbec doma a i když doma je, tak sedí u PC a pracuje, takže to je taky naprd.Už jsme se i kvůli tomu párkrát chytli, ale nic se na tom nezměnilo.Jenom jednou se stalo, že šel vozit, a to jsem ho musela o to prosit, potřebovala jsem se učit na zkoušku. Že by jako sám od sebe vzal kočár a jel ven, to ne. Přitom tady vídám takových tatínků s kočárama...No nic, to jen taková výlevka zlosti na okraj.
Dadu je mi líto, že manžel marodí, doufám, že to není nic vážného? :astonished: Tak at je brzy v pořádku... Moc držím palec.
Jonášek taky přes den spí tak půl hodiny, a to jenom v kočáru, když se s ním jezdí nebo když je v nosítku. Každá činnost pro mě, když se mu nemůžu věnovat je u mě spojena s velkým stresem. Např. dnes jsem si už potřebovala konečně umýt vlasy a asi 5x jsem vybíhala s koupelny s namydlenou hlavou ho utěšovat, protože prostě nesnesu slyšet ho plakat :pensive:
26. lis 2009 ve 20:13  • Odpověz
no máš pravdu, opravdu jsme si užívali :wink: - pětkrát jsme vyměnili pokaděnou plínku, dvakrát nakrmili, zpívali si, povídali, nesčetněkrát uspávali, hráli si se zvířátkáma z pěnovýho puzzle, četli pohádku, chovali v sedě i při chůzi, kolíbali... :grinning: no prostě sranda a spánek nikde..
přes den to mělo pokračování, usnul dvakrát jen na půl hodinky, jednou jsem si šla lehnout s ním, už jsem fakt nemohla, ale spala sem asi jen dvacet minut a pak to bylo ještě horší než předtím. teď je večer a já zas dostala energii, nechápu to odkud přišla ale je tu a spát se mi nechce ani trošku. hrůza běs se mnou fakt jo :slight_smile:
koci, taky jsem na všechno sama, přítel má práci od rána do večera, odjíždí když malej spinká a vrací se a to už zase spinká :frowning2: ale kdyby ta práce byla alespoň zaplacená, naslibovali hory doly a skutek utek.. a ještě si tam úplně zlikvidoval zdraví. je psychicky i fyzicky úplně vyčerpanej, teď leží v nemocnici s mononukleózou. horečky už mu naštěstí ustali, pokud to vydrží, tak by mohl jít zítra domů. už se na něj moc těšíme, ty návštěvy na infekčním za sklem fakt žádná sláva. bude muset dodržovat dietu, s malíčkem se moc necicmat, no ostatně se mnou taky ne :confounded: my dva s prckem jsme naštěstí v pořádku. myslím, že teď si ho užijeme dosytosti,asi bude ještě pěkně dlouho marodit, během tý doby snad najde práci jinou.
Koci jsme na tom fakt hodně podobně, taky jsem si dneska konečně umyla hlavu, utíkala jsem do koupelny hned po nakrmení a zvládla to naštěstí v klidu narozdíl od tebe. je mi tě líto, moc dobře vím o čem mluvíš. ale tohle ti naši chlapi nikdy nepochopí co?? občas si říkám, že jsou z jinýho světa :wink: ale ještě že je máme, jinak bysme neměli ty naše milovaný prcíky!! :grinning:
26. lis 2009 ve 21:28  • Odpověz
autor
ahoj holky, teda koukam, ze to mate slozity!
dadu, preju moc manzovi, at se brzy uzdravi... mononukleozu jsem jako dite mela taky...

mne manza trosku pomaha, ale spis jen kdyz si reknu (ale tech reci okolo :stuck_out_tongue_closed_eyes: )... ale s Vojtikem si hraje a pres vikend si ho delime na pul :wink:

koci, co dam manzovi, netusim a prckovi dame asi jidelni zidlicku a mozna penove puzzle, jedny nam nestaci :wink:
29. lis 2009 v 15:08  • Odpověz
Koukám, že to pěnové puzzle je v kurzu :slight_smile: . Jak si s tím ty mimča hrají?
My si budem přát nosítko ergo nebo manduca, potom permanentku do solné jeskyně, nějaké leporelo, CD s písničkama s včelích medvídků, tuto hračku http://www.sapito.cz/kravicka-chrastitko-p-129.html
potom možná koníka Ferdu http://www.obchudekuniky.cz/detail.php?zbozi=1420296
dál mycí emulci od Weledy, vlněnou deku na kočárek. Ještě něco na sebe a 2 knížky. No, málo toho není, doufám, že nám Ježíšek nezkrachuje :sweat_smile:
Stejně si myslím, že ty hračky kupuju více méně pro sebe. Jonáškova oblíbená činnost je mačkání a cupování časopisů :grinning:
Manžel teda řeči okolo nemá, to bych mu dala, je to přeci i jeho dítě... :angry: Jenom mě mrzí, že mu o všechno musím říkat a že jeho první cesta domů vede k PC :angry:
Chodíte některá s prcíkama do mateřského centra?
Zítra se půjdem číhnout na nějaké kočárky, sportovní, na jaře už bych ráda vyjela v novém, pokud si nevystačíme s tím nosítkem. Máme zatím kočár z 90- tých let, po sestřenici, má korbičku 120 cm což nám vyhovuje, páč jsme velcí, ale blbě se s ním manipuluje. Chtěla bych sporták s přehazovací rukojetí...
29. lis 2009 v 17:57  • Odpověz
autor
koci, ja myslela reci kvuli uklizeni :grinning:

do mater.centra zatim nechodime
koci a neni na nositko pozde? kolik vazi Jonasek? my mame Inglesinu Magnum, nasi ji zasponzorovali, ta se da predelat na sportak, ale myslim, ze koupime i golfky, 15kg kocarek + dite je hodne

jo a na penovych puzzlikach si hraji, pripadne je rozebiraji (treba ta cisla ci jine obrazky uvnitr)... taky z toho lze stavet kostka, ale to ti mali neumi :wink:
29. lis 2009 v 19:11  • Odpověz
autor
tak treba ted si Vojtik s puzzlikama hraje, jeden ctverec vytrhl a z nej vyndal sestku a tu cumla :grinning: no sranda :slight_smile: uz jsou ti nasi prckove pekne sikovni, co? :slight_smile:
29. lis 2009 v 19:20  • Odpověz
Luci aháá :grinning:
Neměla bys prosím nějaký odkaz na to puzzle, které máte? Jejich celkem hodně a já nevím, které koupit...
Na nosítko není nikdy pozdě, nosí se i tříleté děti. Jonášek váží 7,500 kg. My(tedy já) jsme doposud nosili v babybjorn, z toho vyrostl, pak máme i šátek, ale já to s ním neumím...ten používá spíš manžel. Chtěla bych manducu nebo ergo- ted mi ho půjčila sousedka na ozkoušení, nocí v něm dvouletého chlapečka a moc si ho pochvaluje. Hlavně z toho nebolí tolik záda.
http://www.branakdetem.cz/brana-k-detem/nositko-ergo
Ale ty ceny jsou brutální :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. lis 2009 v 19:34  • Odpověz
http://www.branakdetem.cz/ergo-heart-rose.htm
Toto je fakt krááásnééé
Píšou tam, že se v něm dá nosit od 4 mesíců( kvůli držení hlavičky)
29. lis 2009 v 19:38  • Odpověz
autor
tak koukam, ze se mi vcerejsi prispevek neodeslal :unamused:
koci odkaz nemam, ale maji je skoro v kazdem hrackarstvi - treba v Pompo za 204,-, coz je super cena... taky je ted maji v Albert hypermarketu za cca 300,- a nasi nam je koupili v Kika za 279,-
30. lis 2009 v 07:49  • Odpověz
Čau holky, tak já jsem od rána taky koukala na netu na dárky. Tak jsem něco objednala, mám totiž strach že než vyjedeme nakupovat, tak bude po vánocích. Přes týden nám táta jezdí tak ve čtyři, v šest domů a jet znovu do brna už nemá cenu :unamused: Víkendy většinou dodělává a zazimovává stavbu, teď ještě musí dodělat příčky, takže jsem v tomto pesimista :confounded:

Já mám taky kombinovanej kočárek, ale chci koupit novej sporťák. Nejraději tak pod stromeček, aby byl trošku zasponzorovanej, no ale jak jsem psala nevím, nevím jestli se někam dostaneme v otvírací době...

Koci, já mám nosítko liliputi. Cena dobrá a se zimní kapsou se vlezeš krásně do ceny manducy nebo erga. Já jsem max spokojená, myslím, že rozdíl mezi nosítkama není, jen že manduca má tu novorozeneckou vložku, ale tu stejně teď nepotřebuješ :wink: Ale vzhledově jsou ergo s manducou lepší, to zas jo :grinning: Štěpi má 9,03kg a v pohodě ho unesu. V sobotu jsem ho nosila cca 2,5-3hod a nic nebolelo a on se nám i krásně prospinkal :grinning:
30. lis 2009 v 09:36  • Odpověz
Holky tak konečně máme v albíčku nové fotky :slight_smile:

http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=536472&vReferer=

Helu já vím, že to Liliputi je levnější, ale já mám půjčené a již ozkoušené to ergo od sousedky, taky se nám líbí víc... :sweat_smile:
Teda manželovi přijde lepší ta manduca, protože je ještě zvětšovací...
Luci díky za tip, myslím, že Jonášek bude mít ještě pěnové puzzle pod stromečkem:slight_smile:))
30. lis 2009 v 11:08  • Odpověz
tak taťuldu už máme doma, pořád mu ale není moc dobře, snad se to brzy uklidní. u nás má pěnový puzzle taky obrovskou oblíbenost, máme se zvířátkáma, nejraději má koníka :slight_smile:, pořád je okusuje těma bezzubýma dásničkama, je to jeho nej hračka, zároveň skvěle poslouží místo deky na zem.
koci, říkala jsem si, že když manželova cesta po příchodu domů vede hned k pc, tak že by ti konečně mohl dát ty fotky do albíčka a už jsou tu! Jonášek je krásnej, má tolik vlásků, asi po mamce, co? :wink:
helu, to teda máte veselý, taky si taťku moc neužijete..
holky, chtěla jsem se zeptat, jak to máte s přetahováním předkožky? dr. mu jí na poslední přetáhla a říkala, že mu to krásně a ať to dělám každý den, ale tady jsem zase někde četla, že bysme si do roka věku dítěte neměli pindíka vůbec všímat.. tak nevím. jinak teda přetahuju, moc to nejde ale snažíme se, kámoščinýmu kloučkovi dr. přetáhla taky v pěti měsících a dál neřekla co a jak, malýmu je teď rok a půl a jak nepřetahovali tak se mu tam udělala taková blanka a přetáhnout to nejde...
jinak s Lukáškem je dneska obří sranda, celý den dělá blablablaů a vydává různý chvrčící zvuky, strašně ho to baví :grinning:
30. lis 2009 ve 13:14  • Odpověz
Dadu díky za pochvalu, on manžel vysedává u PC furt( je programátor),ale že by se někdy zajímal o to, co chci po něm já, to ne!Ty fotky dal na Jonáškův webík, z toho webíku jsem je sem dala dnes ráno já, to už zvládnu. Neumím je jen přendat z foťáku a zmenšit.
K té předkožce. Nám s ní Dr nic nedělá a ani se nezmiňoval, že bychom s ní měli něco dělat. V porodnici jsem četla v časopise Máma a já, že se přetahovat nesmí do cca 5- ti let, že hrozí velké riziko trhlinky, kterou by se tam mohla zavést infekce. Ještě jsem se na to ptala sestry na novorozeneckém a ta mi to potvrdila. Dřív že se to dělalo, teď už ne. Takže to neděláme. Tak koukám, že máme opět rozdílné informace :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Tady na koníkovi je tomu speciálně věnovaná diskuze, ale nekoukala jsem se tam.
Tak je to jasné, jdem do puzzle :slight_smile: Dadu ty bezzubý dásničky jsou děsně sladký, že? :grinning:
Holky už jste si požádaly o rodičák? Na jak dlouho si ho budete brát?
Já se dneska chystám na úřad, to bude zas oběhávání, než se to vyřídí, brrr....Hlavně budem muset MHD, z toho nejsem vůbec nadšená.
30. lis 2009 ve 13:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.