• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

My z osmi týdnů a naše miminka

(Zamčená)
21. června 2010 
autor
dadu, shodou okolnosti jsme vcera zkouseli malinko pretahnout a neslo to! nakonec se to manzovi trochu povedlo, ale mel to pak cerveny, doktorka rekla, ze pretahovat jen tak, aby to slo vycistit...

koci, ja uz pozadala, spletla jsem totiz deadline, mohla jsem pockat, ale co... mam to na 3 roky a pak bychom hned chteli dalsi

koci, Jonasek je krasnej a vlasatej :slight_smile: to Vojtik je proti nemu skoro plesatej :wink:
30. lis 2009 v 17:16  • Odpověz
tak já nevím holky, přetahovat, nepřetahovat... juknu se do tý diskuze. to můj chlap to nemůže ani vidět, natož aby mu ho přetahoval :grinning:
jojo, pravda, bezzubý dásničky jsou úplně kouzelňácký! :wink: o rodičák jsem si ještě nežádala, taky chceme na ty tři roky, do kdy musím zažádat?
30. lis 2009 v 19:40  • Odpověz
autor
dadu, ted jsem cetla, ze do 22 mesicu veku mimca
30. lis 2009 ve 20:57  • Odpověz
zdravím... teda vy sem buď nelezete vůbec nebo vás naopak nestíhám číst :slight_smile:

k té předkožce... doktorka to kontroluje a zatím nám vždycky řekla, ať to necháme být. a i já si myslím, že by se mělo. dneska lidi až moc řeší věci, které jsou úplně přirozené. kdo s tím má mít problém, tak bude a ostatní se můžou na hlavu stavět a neudělají nic. což mi připomíná to cvičení. už se přetáčíme taky, tak nějak současně začal i zpětně na zádíčka. tabulkovat se nedá. a ani nemá. tak teď už si ho musím pořádně hlídat :grinning: stejně to trvalo jen proto, že jsme v místnosti, kde jsem přes den trávila většinu času, neměli doteď postýlku ani ohrádku a on musel spát v kočíku, kde neměl tolik prostoru jako v postýlce, kam chodil jen přes noc. ale to už je teď jedno :slight_smile:

ale je mi divné to jeho posazování, snaží se o to čím dál víc a i se mu to víc a víc daří. neudrží se, ale vyšvihnout se už umí pěkně :slight_smile:

luccii - proti Jonáškovi jsou plešatí všichni :grinning: to háro je fakt úžasný :slight_smile:

u nás se rodičák neřeší, my jsme na něm od začátku

pěnových puzzlí má bratránek spoustu, asi si o ně řeknem. na zem mi jsou sympatičtější než deka, akorát pak nějak nevím to ocucávání...
30. lis 2009 ve 22:07  • Odpověz
tak máme konečně poslední sadu očkování za sebou. evidentně se ulevilo nám oběma :slight_smile:

jinak máme 69 cm a 8430 g. jak jste na tom s očkováním a mírama vy?

a co příkrmy, jak vám to jde a co vaše mimča ráda baští?
2. pro 2009 ve 12:01  • Odpověz
My jsme na tom s očkováním tak, že máme zatím jen TBC a hexavakcínu jsme se domluvili s Dr. že jí odložíme do roka a pak uvidíme. Ale nejspíš jí očkovat nebudem, resp.zjistíme jaká je její alternativa. V poslední době se šíří informace, že to pro ty mimča není dobrý, 6 nemocí najednou, je to hrozná zátěž pro jejich organismus.
Naše míry jsou 70 cm a 7,500 kg. Zatím plně kojím, příkrmy ani čaj nedávám, Jonášek je spokojenej a příbírá a další poradnu máme za dva měsíce.

Dneska jsem si konečně vyběhala ten rodičák, samozřejmě jsem si o to požádala pozdě, takže první rodič. dostanu zpětně až v lednu.
Dadu, do 22 měsíců si lze požádat o Rozhodnutí o volbě délky rodič.( jinak dostaneš automaticky 4- letou) ale o rodičovský přísp. si musíš požádat do půl roku, což je těď.
Včera jsem byla na poradně psychomotorického vývoje a dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí... Jinak ta paní říkala, že cucání palečků v 5. měsíci je naprosto v pořádku, je dobře, že to dělá. Taky říkala, že do té doby, nežli začne mimi lézt, cca do 9. měs by se nemělo nosit na svislo, protože to přetěžuje páteř a sedací kosti. Páteř mimi ještě není připravena nést tíhu hlavičky. Má se hodně klubíčkovat a nosit na tygra. Takže s pořízením ergonosítka ještě počkáme.
Děkujeme za pochvalu hára :slight_smile: A to už jsem Jonáška stříhala, abych měla památku, jinak by to měl ještě delší...
2. pro 2009 v 16:02  • Odpověz
Ahoj holky, trochu ted konika flákáme, jsme pořád někde.
Chodíme do mat. centra plavat a cvičit, skoro denne jsme nekde na navsteve (např.ráno jedeme na dva dny do Rak. za moji kamoskou) nebo je Míša u jedne nebo druhe babi s dědou.
Kojim uz jen 3x denne, takže uz to jde. Rano ma mlicko, dopo taky, v poledne obídek (dnes treba kureci masíko se zeleninou, zitra mame v planu bramb. kasi s mrkvi), odpo ovocna svaca (dnes banan s jablíckem), pak kojo a vecer (za chvilku) kase.
O rodičák mám požádáno, zrovna včera mi přišlo potvrzení. Budu doma do 3let, i když nejradeji bych pouze do 2.Bohuzel jej nema kdo 3.rok hlidat a do skolky jej samo nevezmou, takže mam smolika.

Jinak se Míša otáčí jak vrtule,na zádech vydrží max.minutu a pak šup a je na břiše. Stejně rychle je ale na zádech.
lehev s pitím si chce sržet sam, když ji vidí začne natahovat ruce jak šílenec. Kaši večer pije jen sám, já nebo manža sedíme vedle postýlky. Celkem se nam dari dodrzovat ritualy, takze to celkem jde. Kolik aktualne meri a vazi nevim, az 21.12 jdeme na pulrocni prohlidku. :frowning2:
Přidám nějake akt. fotky at vidite jak jsme plešatý. :angry:
2. pro 2009 ve 22:10  • Odpověz
autor
ahojky, tak Vojtik meri 70,5 cm a vazi 8,17 kg :slight_smile: stale plne kojim, v nedeli zaciname s prikrmy
holky, varite ci sklenickujete?
3. pro 2009 ve 21:56  • Odpověz
čau holky :wink:

koci, vím, že na stojáka by se nemělo nosit, snažila jsem se dokud to šlo. Ale nosit 9kg (teď možná i víc :sweat_smile: ) na tygříka už vážně nejde. To bych si brzy pěkně odrovnala ruce :stuck_out_tongue_closed_eyes:

luci, já se budu snažit vařit. Skleničky jen v krajním případě...třebas když někam vyrazíme, ale jinak budeme se Štěpánkem kuchtit :grinning: Zatím jsem dávala mrkvičku, teď přidala brambůrku. Zatím vše ok, tak snad bude všechno chutnat...uvidíme...

Anitr: my jdeme 22,12. na prohldku :wink: a máme doma taky vrtuli :grinning:
3. pro 2009 ve 22:20  • Odpověz
Já nosím Jonáška v šátku, v kolíbce. Bolí mě pěkně záda, ale není to váhou, nýbrž tím, že to prostě s tím šátkem neumím. Čas od času si zajdu na thajskou masáž a je to zase na chvíli dobrý.
Jak jsem psala, zatím jen kojím a budu se snažit plně kojit co nejdýl. Pak budu vařit, budu kupovat biozeleninu a v létě bude jíst co si vypěstujem.
Rodičák jsem si vzala na 3 roky. Manžel chtěl, abych si vzala na 2 a hned potom že bychom si pořídili druhé dítě. Jenže já se bojím, že nestihnu tak rychle otěhotnět, proto 3 roky. Školkařit určitě nebudem...
3. pro 2009 ve 22:59  • Odpověz
luccii - já tedy ze zásady vařím, skleničky mi moc sympatické nejsou. a když už sklo, tak jen ovocné přesnídávky až bude starší, ty alespoň chutnají. jinak jsem ráda, když vím, co malý skutečně papá a navíc mě ta příprava i baví, ráda vymýšlím nové kombinace. a i finančně je to znát. ale samozřejmě pokud by to nešlo jinak, tak bych skleničku dala taky, akorát nevím, co by na to Kájík. možná by mu to bylo jedno, ale mně přijde, že kupované příkrmy zrovna moc nevoní... navíc jedna taková sklenička by nám k napapání nestačila :grinning:

ani - kolik toho příkrmu asi tak spapáte?
my jsme s ovocem začali včera. ale toho banánku bylo nějak zatraceně málo, tak jsem mu tam přidala mlíčko a udělali jsme si banánovou polívčičku. nejdřív byl v šoku, co ta chuť má znamenat, byl zvyklý jen na zeleninku, brambůrek a masíko a najednou sladké. ale pak to sešupal a dneska si to už vyloženě užíval :slight_smile:
kaše nedávám a zatím o tom ani neuvažuju. taky proč. přírůstky máme slušné a po mlíčku spí celou noc.

v kolik ráno v průměru vstáváte?

helul - vy taky rostete jak z vody, co? :slight_smile:
3. pro 2009 ve 23:54  • Odpověz
Holky a proč přikrmujete tak brzo, když vám mimča přibíraj a rostou? :confused:
4. pro 2009 v 11:01  • Odpověz
Koci, nám to doporucila Mudra. Pry je to lepsi, nez zacinat pridavat UM. Plne s ni souhlasim. Kdyby řekla něco jiného, stejně bych mu UM nedala.

Laska, cca malou skleničku. Dneska mel stejne jako vcera brokolici s bramborem. Vcera mu to moc nejelo, dnes jsem mu to vic rozmixovala, přidala lžičku olivového oleje a spapal celou mističku. Teď si dal mlíčko a je spokojenej.
Banán samotnej ještě neměl, přidávám mu do toho jablíčko,broskvičku, hrušku. Vše domácí, od babičky.
Jinak skleničkujeme a vaříme tak pul na pul. Vyhovuje mi to tak, treba brokolici pouzivam sklenickovou, mrkev domaci a tak.
4. pro 2009 ve 14:44  • Odpověz
A proč bys měla přidávat UM? :confused: Nám teda Dr nic neříkal, přibírá, roste, hlady nepláče, tak mu MM stačí. Příkrmy mám začít dávat až pokud už nebude moc přibírat, nebo bude mít projevy hladu..O přidávání UM jsme se vůbec nebavili. Moje máma dětská sestra je téhož názoru, taky s nima souhlasím. No já jsem si říkala, že když máte takový velký dětičky tak proč je přikrmujete, když ještě ani nemají 6 měsíců.... Jsem byla jen zvědavá. S Tím UM to ti doporučila proč? Máš už míň mlíčka? Holky nenadýmá je ta brokolice? Já jsem jí nejedla( nejim) ani když kojím, bojím se, že by měl malý po ní nafouklý bříško, je dost nadýmavá...
4. pro 2009 v 15:17  • Odpověz
koci - ono se ti to řekne, když máš mlíčko, ale my od čtvrtého nekojíme. pak byl na UM a od pátého přikrmujeme. já sice chtěla začít až teď, ale to, co se tu kolem krmení dělo, bych ti nepřála zažít. byl na mě vyvíjen takový tlak, že jsem prostě ustoupila a i doktorka řekla, že přikrmovat můžem. a když vidím, jak malému šmakuje, to je radost. :slight_smile: začít můžeš mezi čtvrtým až šestým. do šesti měsíců je plné kojení optimální, ale příkrmem o pár týdnů dřív nic nezkazíš. taky jsem chtěla kojit co to půjde, ale když to nejde a dítě ti hlady brečí až modrá, tak se nad situací zamyslíš a ze svých zásad začneš ustupovat. neříkám, že mu to nějak výrazně prospělo, ale určitě ani neublížilo.

nejsem pro, aby si maminky usnadňovaly život tím, že miminku hned začnou dávat UM. já bojovala, co to šlo, stálo mě to dost námahy i bolesti. nakonec jsem o mlíčko přišla, do dnes mě to moc mrzí, ale nezmůžu nic a alespoň jsem to zkusila. nicméně nebýt UM, spousta miminek by dnes nebyla na světě, takže já bych ho rozhodně nezatracovala. i nám pomohlo - malý je sytý a ze mě se přestal stávat dudlík.

v době kojení jsem brokolici a podobné nejedla, ale malému jsem to dala hned po brambůrku a mrkvičce, jíme jí vcelku často a bez problému :slight_smile: ale my jsme s bříškem nikdy žádné větší problémy neměli. jen po cuketě mu bylo jednou tak zle, že už jsem nenašla odvahu mu jí znovu dát, i když to mohla být jen náhoda. je třeba vyzkoušet. ale ty zatím plně kojíš, tak to ještě tolik řešit nemusíš.

ale co vím já, nemá se s příkrmy čekat až přestane stačit kojení, ale s ukončeným šestým měsícem by pomalu měly začít všechny děti.

nicméně každá maminka si o tomhle musí rozhodovat sama.

jak často Jonášek papá?
4. pro 2009 v 15:52  • Odpověz
U nás to začalo tím, že mi začlo ubývat mlíčko a Michálek měl menší váhový přírustky. Nepřišlo mi, že má hlad, je po hodář, ale začla jsem raději dříve než by ho měl a já musela dávat UM. Každá dr.má jinej názor, stejně jako každá máma. Díky příkrmům mám dost mlíčka na 3-4 kojo denně, což jsem moc ráda.
Jak říká shodně dr. i moje máma: tabulky jsou tabulky a děti jsou individua!!!!
Já celkem dost bojuju s mojí mamkou, ta by Michálkovi dala pomalu už knedlík. Prý já v 7měsících jedla svíčkovou a taky žiju. Něco na tom je (tím neříkám, že malej bude mít za měsíc svíčkovou).
Stejně to je třeba s tématem látkový x papírový pleny. Co máma, to názor. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

SHODNEME SE DOUFÁM, ŽE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JSOU ZDRAVÉ A SPOKOJENÉ DĚTIČKY.
4. pro 2009 v 17:16  • Odpověz
Koci, k tomu nošení...náš malej se naštěstí nechce moc chovat, takže větší část dne je v postýlce, hrací dece, kočár atd...takže na rukách ho moc nemám...ale šátek mi bojkotoval hned po narození, sem tam jsem to zkusila, ale bez úspěchu. V klubíčku se nikdy nosit nechtěl. U nás byl prostě jen tygřík, ten jedinej u něj vyhrál :wink:
Na nosítka...co člověk to jinej názor. Já si myslím, že je to dobrá věc, jen se to nesmí přehánět...

k těm příkrmům...Štěpi je kus chlapa a holt mi najednou začal v noci hrozně řvát, budil se snad po hodině. Zoubky to nebyly, tak jsem asi po takovýchto čtyřech nocích kašičku a hups...měl hlad. Přes den mu to stačilo, ale na noc potřeboval být asi víc sytej. Teď se mi budí asi v rozmezí od 23,30-3h, pak 4-6h, takže pohoda. Když jsem dělala mrkvičkou výživu, tak jsem mu zkusila jen tak dát a zjistila jsem, že je přes den mnohem klidnější a líp mi i spí. Takže jsme začali s příkrmama. Samozřejmě jsem to všechno probrala s mudrou. On už prostě odpovídá v podstatě ročnímu dítěti, takže se nedivím, že asi už potřebuje něco víc.
Je spokojenej a to je důležitý!!!!!

Anitrams, máš pravdu s těma plinama. Já sice látkuju, ale papírovky mi taky nejsou cizí. Nejsem zarputílá látkařka a v papírovkách vidím taky výhodu :grinning:
4. pro 2009 v 17:30  • Odpověz
Holky, dík za odpovědi. Lasko, o Tobě vím, že jsi tu psala, že už máš málo mlíčka, dotaz byl míněn spíš na ostatní. To mě strašně moc mrzí, že jsi doma zažívala něpříjemný situace. Já jsem fakt ráda, že bydlíme sami( i když manžel má občas taky jiný názor na věc, ale péči o Jonáška a rozhodování nechává v mojí kompetenci...), protože moje maminka má taky tendence do všeho nám mluvit, stačí mi ty rozmluvy po telefonu... :sweat_smile: Už jsem jí musela párkrát natvrdo říct,že je to moje dítě a vychovávám ho já. Já jsem byla plně kojená do 7 měs a po té jsem dostávala zalenino masový polívčičky a ručně dělaný štávy. Máma nechápe, proč chci začínat mrkví...
Jonášek papá více- méně stále stejně, po 2- 3 hodinách, v noci po 4 h.Mlíka mám pořád na rozdávání, k tomu ještě plnej mrazák...
Jonášek se zase hrozný tulidlo a mazlidlo, odložit ho do postýlky... to by mi dal :sweat_smile: Chvíli vydrží pást nebo být pod hrazdou, , pak chce zase k mámě.Ale mě to tak vyhovuje, já jsem taky mazlidlo... :sweat_smile:Moc ráda ho nosím, včechno doma děláme spolu. Jen ty záda...V kočárku mi nechce být, tak ho nosit musím( teda hlavně chci) a protože se ještě malinko zaklání, je pro něj nejlepší kubíčko...Já se na to ergo moc těším, ale vyčkáme do toho 8.měs, nějak to s těma zádama musím vydržet.
4. pro 2009 v 18:21  • Odpověz
Jooo ještě ho nechávám jen tak si dudlat prso, takže možná papá častěji, protože nevím, jestli se kojí, nebo dudlá...
4. pro 2009 v 18:29  • Odpověz
autor
my jeste neprikrmujeme, zacneme v nedeli, zacala bych uz dnes, ale tatka tu nebyl a zitra taky nebude a ja chci, aby byl u toho a natacel to :wink: zacneme mrkvickou, bio mrkev se tu da koupit... ale nevim, kde jinde koupit jinou bio zeleninu - netusite? mame tu Kaufland, Tesco, Albert, Lidl, Billu... v prodejne zdrave vyzivy to pry nemaji... obavam se, ze normalni zelenina pro nej moc vhodna neni (dusicnany)... dnes jsem zkoumala sklenicky a nelibi se mi, ze v tech prvni lzicka je i ryzova mouka...

jo a Vojtikovi je dnes pul rok :slight_smile:

helu ale vy vahu rocniho mimca jeste nemate, ne? kolik vazite?
4. pro 2009 v 19:28  • Odpověz
autor
koci ja ho nekdy nechavam u prsa dyl, kdyz chce dudat, at si duda, dudlik nema, tak at si to uzije :slight_smile: ragady jsem uz mela a snad je mit uz nebudu :wink:
4. pro 2009 v 19:31  • Odpověz
autor
a zada me taky boli a desne :frowning2: cely den
4. pro 2009 v 19:37  • Odpověz
lucii, v jiném tématu jsme se o tom bavily...bio nebio...když je, tak koupit bio a když ne tak normoš...ono prý stejně v té bio je taky hodně dusičnanů, asi si nevybereš...
ty jo, tak já zjišťuju, že Štěpi je houbelec mazel, on když se chce nosit, tak jen aby viděl :slight_smile: víc než třebas z hrací deky...prso má jen na jídlo, nedudle a dudel taky vůbec nechce...je samostatnej, jen potřebuje vidět, že třebas tam jsem, co dělám atd. a vykládáme si spolu :grinning: já o voze a on o koze :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
ze zádama naštěstí problém nemám, ale mě nikdy nebolely...ťuk ťuk...

lucii a gratulace k půl roku!!!
4. pro 2009 v 19:53  • Odpověz
autor
helu no prave ze ja problemy se zadama mam uz leta :unamused: a posledni mesic tehu jsem si fakt "uzila"
doma moc necvicim, jsem lina a nikam nechodim... asi bych neco delat mela :sweat_smile:
helu tak kolik vazite??? :wink:

no zelenina je ted dovazena, vetsinou vypada hrozne, velke plody, takze jeste se zkusim poohlidnout po mrazene bio... nechci to s bio prehanet, ale aspon ze zacatku... my pro sebe bio nekupujeme
5. pro 2009 v 09:55  • Odpověz
No my bio taky nekupujeme, většinou máme na zahrádce a přes tu zimu kupujeme normální zeleninku i ovoce...

29.10. jsme měli 71,5cm a 9,03kg, což si myslím, že jsme zas přibrali a možná i povyrostli :sweat_smile: váhu jsme měli doma jen takovou starou po manžovi, a ta vážila jen do 9kg :grinning:

Já zas hrozně ráda cvičila, ale ten poslední měsíc těhu jsem se už nato vyprdla (krom nějakýho domácího civičení) a od té doby nic moc...do cvičení večer si zatím netroufám, kvůli malýmu a odpo to nejde...ale už mi to nehorázně chybí, takže od novýho roku bych alespoň jednou za 14dní chtěla někam večer zajet cvičit a od února konečně začít zas jezdit na tréninky :grinning: Se těším jak malá :grinning:
Ono je blbý, že jsme na vesnici, kde je cvičení pro děti tak od 1,5-2let, já když někam chci jít, tak je to v dobu, kdy koupeme a jdeme na kutě a musím mít k dispozici auto, což taky vždycky není...
5. pro 2009 v 10:18  • Odpověz
autor
helu ja byla vzdycky hodne aktivni, ty zada mam ze sportu :frowning2: v tehu jsem chdila na cviceni pro tehotne, ale ted proste neni bud cas a nebo chut... jedno cvico pro maminky tu je, ale dite mas vedle sebe a kdyz zacne kricet, tak mas po cviceni, takze tam nechodim...
5. pro 2009 v 11:01  • Odpověz
autor
helu tak jsem vam zkoukla fotky a moc pekne, Stepik je kusanec :slight_smile:
5. pro 2009 v 11:06  • Odpověz
autor
ahojky, my dnes zacali s prikrmama a nic moc, ale to se casem podda... kazdopadne mrkvicka uz prosla travicim ustrojim :grinning:

ted se chystame ven, ale malej ma jinej nazor, takze asi ani na hodku nevyrazime :rolling_eyes:
5. pro 2009 ve 20:47  • Odpověz
Lucii a jak to probíhalo? :grinning: Mrkvičku si podávala strouhanou syrovou, nebo vařenou pasírovanou?
5. pro 2009 ve 20:56  • Odpověz
helu, tak to my jsme proti vám fakt drobci. Náš Míša měl 13.11 6510g !! koukni na fotky, přidala jsem aktuální.

lucci, ani Michálek se na tu mrkev nijak netvářil, ale dneska mi při obídku málem snědl i lžičku. :grinning: :grinning:

Ještě jsem chtěla reagovat na ty vaše nosítka. Taky mě o něm pár lidí přesvědčovalo, neodolala jsem a nelituji.
Dva hlavní důvody byly moje tělesná konstituce (mám 55kg a 175kg) a tím hlavnějším to, že sem nechtěla aby si malej na nošení zvykl. Ani já ho nenosím téměř vůbec. Pomazlíme se, když si hrajeme na dece, je se mnou v kuchyni na lehátku nebo si hraje na dece, v postýlce, v poho vydrží odpo babičky.
Každopádně věřím, že je to praktické a pro vytvoření pocit bezpečí mimča taky.

Na ty záda doporučuji pravidelnější masáže. Me to vždy po x hodinach u pocitace pomohlo. :grinning:
5. pro 2009 ve 22:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.