• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

My z osmi týdnů a naše miminka

(Zamčená)
21. června 2010 
Na masáze chodim, bez nich bych to nedala... Ja zas nosim furt... Ja zas chtela, aby si na to zvykl :grinning: Jsem klidnejsi, když ho mám u sebe a né dva metry ode mne v kocaru. Stejne v nem už nechce byt...Treba kdyz pisu diplomku, mam ho v klubku na klíne, nebo když jsem v knihovne tak je v satku a jsme oba spokojeni :slight_smile:
Dostala jsem dnes tip na knizku o vareni pro deti. Petr Fořt: Aby detem chutnalo. Urcite si ji poridim, o prikrmech a vhodnych potravinach pro deti fakt mnoho nevim...
Ad biopotraviny. Kupujeme je(tedy ja pro sebe, pro manžela je to skoda :grinning: ) a urcite je budu kupovat i pro maleho. Dusicnany jsou bohuzel vsude, puda je tim promorena, ale myslim, že v biopotravinach by tech fujtajblu melo byt preci jenom mene. Kupuji je obcas v Albertu nebo Kauflandu,i když těm supermarketovym moc neverim... Spis v mensich obchodech. Luci koukni na www.biospotrebitel.cz
Zahradku mame taky, takze pres leto budeme mit svoje.
Prave zavaruji hruskove pyre :slight_smile:
5. pro 2009 ve 23:44  • Odpověz
autor
dobre ranko :slight_smile: malej budil spolehlive brzo :grinning: ale ne tatu, toho nic neprobudi :sweat_smile: vcera me potesil, cekala tu na me puncocha (asi od andela, ze? :sunglasses: ) tak jsem zvedava, co dneska, protoze mam takove male vyroci :wink:

koci no docela se na tu mrkev sklebil, pak ji zacala prskat, ale neco snedl :slight_smile:
6. pro 2009 v 08:10  • Odpověz
autor
koci varena v pare byla a chtela jsem ji rozmixovat tycovym, ale neslo to, bylo ji moc malo, tak jsem pouzila vidlicku, ale moc to neslo... poradite, jak docilit hladsi konzistence?
6. pro 2009 v 08:38  • Odpověz
Ahojkyyy
Luci já nevím, ale moje máma mi to pasírovala pres síto. Já bych to asi nemixovala, strácí se tím vitamíny(prej)
Tak treba pres to síto?Poradis mi, jak se vari v pare? Na paraku jako se ohrivaji knedliky?
Zmenilo se nejak kakani, po tom prikmu? Abych pak nebyla zase z neceho vylekana... :sweat_smile:
Vcera jsme byli vecer asi 3 hodiny venku, projít se po starém meste a potkali jsme spoustu ozralych mikulasu. :pensive: Je mi lito, jaka se z toho stala fraska, mam na ten svatek hezky vzpominky coby dite....
Taky me doma cekala nadilka :slight_smile:
Jonaskovi jsem k mikulasi koupila v hm vlneny komplytek bodynko+ kalhotky, je to taaaak hebounke, skoro mu to zavidim :grinning:
6. pro 2009 v 10:29  • Odpověz
ahojky holky, hlásím se po delší odmlce, nějak nebyl čas :wink: máme za sebou první rýmu s kašlem a teplotama, prcíka jsem tak moc litovala, jen tak ležel, nic ho nezajímalo a smutně koukal těma uslzenejma očima.. asi to moc prožívám, ale fakt mi ho bylo mocmoc líto. teď už je v pořádku, všechny bacily jsou snad pryč a zase může radovat z hraček, ksychtíků mamky a taťky a tak :slight_smile:
koukám, že řešíte příkrmy. já si taky zásadně připravuju svoje, skleničky maximálně když někam jedeme a vím, že nebudu mít možnost něco připravit. ale to už teď mám vlastně taky vyřešený, udělala jsem si bašty víc a dala jí do mrazáku, tak nemusím teď chvíli připravovat tak často. docela mě totiž dostalo, že skleničky od hippu obsahujou sůl - a to už od ukončenýho 4. měsíce :angry: , jak je to vůbec možný??
ze začátku jsem ale skleničky dávala, ale jen dva týdny, 1. týden tu mrkev a druhý květák. pak už jsme měli brambory a pak začali mixovat. našemu Lukymu chutná všechno co mu připravím, teda alespoň prozatím a dokonce mu moje jídlo chutná víc jak ze skleniček. četla jsem tu někde v diskuzi, že když si děti zvyknou na skleničky, nechcou domácí stravu, ale nás se to teda fakt netýká.
Luci, jak píše koci, když toho máš málo, tak to propasíruj přes sítko a máš to úplně jemňoučkou kaši, když víc, tak já to dělám tím tyč. mixérem, nemyslím si, že by se tím ztrácely vitamíny.
jinak v páře vařím jenom ovoce a přesně tak jak píšeš koci - na pařáku na knedlíky. a to si piš že se kakání změní :grinning:
6. pro 2009 ve 12:56  • Odpověz
Fakt...? A jak? Jakou to má barvu a konzistenci? Omlouvám se za přihlouplej a impertinentní dotaz, ale mě to zajímá :sweat_smile: :grinning:
S tou solí... já jsem ty skleničky složení jeste nestudovala, ale sůl by tam teda asi být nemela. Pry se nemá dávat slaný do 1 roka. Ale já mám tak co rikat... V solne jeskyni jsem dala maleho na chvili na zem aby se porochnil v soli a on si pak obliznul ty slany rucicky :rolling_eyes:Sem blbka neschopná myslet 5 minut dopredu, stajne jako s tim loknutim vody :pensive: Snad jsem nic nezpusobila, doufam....
Nemuzu si pomoct, ale me ty jejich sklenicky pripadaji jak krmivo pro kocky, co kupujem, konzervicky.Taky to musí být nejak zakonzervovaný, aby se to nezkazilo, ne? Ale já to nezatracuju, na hory to asi taky koupíme, 3 dny to snad vydrzim :grinning:
Dadu, lecili jste nejak to nachlazeni? Me doporucil jednou nas chytry pan dr at mu dam do nosanku nasivin...to jen pres mou mrtvolu, takovej smejd. Oba jsme na tom byli s manzelem zavisli...
Ja mu davam preventivne Sterimar bebe-morskou vodu a zatim tuk tuk...Jakou mate odssavacku?
6. pro 2009 ve 14:09  • Odpověz
A prozivas to uplne spravne, co bys to byla za mamu, kdyby ti to bylo jedno :dizzy_face:
6. pro 2009 ve 14:11  • Odpověz
holky, naši chtěli tuhle chladničku, ale už jsme ji nedostali. nevíte, kde by nějaká taková byla za podobné peníze k sehnání nebo nevíte o někom, kdo by mi ji mohl v nějakém Lidlu sehnat?

http://www.lidl.cz/cps/rde/xchg/lidl_cz/hs.xsl/index_7459.htm
6. pro 2009 ve 20:53  • Odpověz
autor
koci, no po mrkvicce je kakani oranzove :wink: ale stale stejna konzistence :sunglasses: jo a odsavame pres vysavac :slight_smile:

dadu, to muselo byt hrozny, ja se desim toho,az bude malej nemocnej :pensive:
vitaminy se pry ztraceji pri styku s kovem :unamused:

Kato, ten odkaz mi nefunguje

jo a dnesni mrkvicka chutnala vic, ale porad se ksichtil :sweat_smile: a vecer uz jela ven! :grinning:
6. pro 2009 ve 22:09  • Odpověz
luccii - to nevadí...

nemáš fotečku malého, jak se tváří, když přikrmujete? :slight_smile:
6. pro 2009 ve 22:56  • Odpověz
autor
Kato, nemam, my jsme to jen tocili na kameru...
dneska jeste jednou mrkvicka a zitra asi pridam brambor :slight_smile:
7. pro 2009 v 09:12  • Odpověz
luci, co říkala naše dr. a všude okolo to tak slýchám, že by se mělo ze začátku dodržovat přikrmování po týdnech - tzn. týden třeba mrkev, druhej týden ten květák, pak brambor.. a pak už najet na mixovaný pokrmy. je to kvůli rozpoznání případných alergií na určitý druh potraviny a taky aby si postupně zvykalo bříško miminka.
jinak my odsáváme klasickou dvouhadičkovou odsávačkou, je to teda boj, ale když bylo malýmu nejhůř, tak odevzdaně ležel a vůbec se nebránil, chudinka, bylo mu fakt hodně špatně :frowning2: teď má ještě trošku kašlík, kterej ho budí ze spaní, ale jinak už jsme bez teplot, tak snad brzy bude vše ok. o tý odsávačce na vysavač taky uvažuju, než ho takhle trápit tou klasickou, takhle se jen přiloží a všechno co tam nemá být je venku. a není to moc velký podtlak? nemůže mu to nějak ublížit?
lásko, ten odkaz se otevře ale lednička se nezobrazí, jen abych vložila psc.. mám jednoho známýho tady v lidlu v jihlavě, tak bych se mohla zeptat, tak ho zkus poslat ještě jednou, ju?
jinak váš Kájík taky moc rád baští viď? to je jak ten náš. teď teda tou nemocí trochu ztratil chuť k jídlu, ale ta zase určitě přijde :wink: co mu dáváš za masíko? my máme nejraději brambory, trošku mrkve nebo cukety a k tomu hovězí nebo kuřecí, zítra nám babička doveze králíka tak zkusíme toho, jinak se nebrání ničemu, zbaští úplně všechno. slyšela jsem, že by už mohl chroupat takový ty kukuřičný křupky, nevíte o tom něco od kdy by je mohli?
jinak dneska jsme byli na kontrole na neurologii, panu dr. se malíček moc líbil, že je moc šikovnej, že všechno zpoždění krásně dohnal, za tři měsíce máme další kontrolu a když bude vše v pořádku tak to bude poslední , mám obrovskou radost :slight_smile: ptal se jestli jsme cvičili vojtovku, když jsem řekla že nee, tak nás pochválil a říkal, že je vidět jsme šikovný a že je někdy opravdu lepší nechat všemu volnej průběh. taky jsem toho názoru.. každá mamka nejlíp pozná co jeho dítě potřebuje
7. pro 2009 ve 20:10  • Odpověz
dadul - mně se ten odkaz zobrazuje úplně bez problému... tak nevím. no ale je to na stránkách lidlu, můžeš zadat jakoukoli prodejnu, týká se to letáku platného myslím do čtvrtka. je to chladnička na víno.

to jo :grinning: až se začínám bát, jestli nepapáme moc. ale když já nemám to srdce mu to nedat, když vidím, jak mu chutná. pokud neblinkoší, tak si myslím, že si mímo samo řekne, kdy má dost.
masíko mu zatím dávám jen kuřecí, jednou týdně žloutek. ale kdybych měla, dám klidně i králíčka nebo telecí, akorát já jsem hodně ulítlá na kuřecí, tak mu dávám to. ale ne každý den. jak jsem psala víš, cuketa mu nesedla a ani já ji nejím, tak tu mu nedávám. ale měli jsme rýži a dobrý.

křupky by možná mohl, ale nevím, zatím jsem se o to nezajímala. ráda bych mu taky dávala třeba babysušenky, ale podobné věci včetně kaší se snažím oddálit, co to jde, protože už takhle papáme docela dost a navíc bude mít dispozice být silnější i po mně, tak ho chci těchhle ňaminek ušetřit co nejdýl. na to je vždycky času dost. dokud mu šmakuje zeleninka a ovoce, tak jsem šťastná. ale samozřejmě to neznamená, že bych mu nasazovala dietu, to ne. nekupuju to zatím hlavně i kvůli sobě, protože mám tendence mu dopřávat a jakmile si ho jednou naučím, pak už mu to těžko budu brát.

ale pokud přemýšlíš nad křupkama, myslím, že s nima nic nezkazíš
7. pro 2009 ve 21:54  • Odpověz
O tech chrupkach se mi zminovala detska sestra, u nas se prodavaji i v biokvalite. Pry jim to udela v puse kasicku. Ja bych je zatim ale nedala.
7. pro 2009 ve 23:35  • Odpověz
Jinak Dadu, nechci ti brat iluze, ze s jinou odsvackou to pujde snadno.Manzel koupil odsavacku, co ma jiz v sobe zabudovany vysavac a sotva mu to prilozime k nosanku,zacne se silene branit, takze je to skoro nemozne, mu tim neco odsat. Takze nam odsavacka za dva litry lezi ve skrini a ja dal pokracuji v cisteni nosiku sprejem a tycinkama. Ale on vaznou rymu zatim nemel, jenom jsme to zkouseli. Ty chrupky mi prijdou takovy silene drobivy, ja bych se bala, aby to nevdechl... Maso budu davat asi 3x tydne a to bud kralici, kruti, jehneci, teleci....
8. pro 2009 v 11:45  • Odpověz
autor
dadu, ja cetla a slysela 3-4 dny 1 druh zeleniny, takze dnes 4. den jsem dala mrkev s bramborou a uslo to, jen ta samotna mrkev mu jela vcera vic :wink:
8. pro 2009 ve 13:53  • Odpověz
ahojte,
co se tyce odsavacek. Mame obycejnou dvouhadickovou, ale priznam se, ze jsme ji jeste porádne nevyuzili.
Tak uvidime. Nosík čistím čtverečkama a denne mu strikam vincentku sprey.
No a s tema kukuricnyma krupkama. Misa je papa asi 3tý. Muze se po nich utlouct. Mame ty kratky i ty delsi. Ty jsou lepsi, lip se mu drzi. Nedrobi vůbec, jakmile dotknou slin, okamžitě se rozpouští. To u sušenek bych se zaskočení bala mnohem vic.
Susenky od Nestle jsem mu koupila dneska, ale jeste tý s nimi pockam.
8. pro 2009 ve 21:55  • Odpověz
ahojky,
tak my máme odsávačku na vysavač Nosátko, a když měl Štěpi rýmu tak jsem s ní krásně všechno vysála, stála okolo 250-300kč a nemůžu si ji vynachválit.

Jinak my už papali i brokolici a pohoda. Sice se na ni moc netvářil, ikdyž jsem přidala k tomu brambor, ale neplival ji, všechno pěkně zpapal :grinning: O křupkách jsem teda zatím vůbec neuvažovala :confused: ani jsem nevěděla, že už se můžou...
Mě malej třebas samotnou bramboru moc nechtěl, ale s mrkvičkou ji papá krásně. Já vždycky zkusím jeden den potravinu a druhej den ji smíchám už s potravinou, kterou máme vyzkoušenou. Zatím máme jen bramboru, mrkev a brokolici....
9. pro 2009 v 07:00  • Odpověz
autor
helu a kolik ti toho malej spapa? ja dnes dala opet bramboru s mrkvi a stale zadnej velkej uspech - asi to chce cas :sweat_smile: a otvira ti pusinku - mne hodne, kdyz jim pred nim ja, to je jako rybicka, ale kdyz ho krmim, tak do nej neco nasoukam, jen kdyz se usmeje a otevre pusinku :sweat_smile:
9. pro 2009 ve 21:15  • Odpověz
luccii, Míša na začátku bramboru nechtěl ani videt. Ne za by to prskal, ale jako by se začal dávit. Přidala jsem lžičku oleje a pořádne promixovala a s brokolici mu to o par dni pozdeji smakovalo jako cokoli jineho.
10. pro 2009 v 10:37  • Odpověz
Ahoj holky, můžete mi prosím napsat jak se jmenoval ten gel na zoubky?Díík
10. pro 2009 v 16:15  • Odpověz
koci, copak, už se klubou zoubky? my ještě pořád nic, ani náznak, pořád máme bezzubejdu :wink:
nevím jestli ho tady holky zmiňovaly, ale kamarádka mluvila o mundisal gel - prej jim zabral výborně
10. pro 2009 ve 20:16  • Odpověz
Dadu, už tady budete asi jediny bezzuby :grinning: Budte radi za bezzubejdu, ja jsem doufala, ze mu ty holy dasnicky vydrzej alespon do roka, ale vcera uz na nas jeden vykoukl, a vedle se klube dalsi. Je mi s toho trochu nostalgicky smutno. :pensive: :sweat_smile:
Manzel uz prinesl vecer z lekarny Citrovital, ale mela jsem pocit, ze nezli jsem mu to nanesla na dasinku, tak to stacil sliznout. Ja si zapisu ten Mundisal, kdyby nam Citro nepomohl. No, ani radeji nebudu popisovat,jak ted u nas vypadaji noci. V 10:30 na nas zvonila pani, ktera nas uci plavat ve vane a my jeste spali..... :sweat_smile:
11. pro 2009 ve 13:16  • Odpověz
autor
koci, jj je to Mundisal... a proc je ti ze zoubku nostalgicky smutno? :wink:

anitrams, mne dnes kamaradka poradila vic prikrm naredit a pomohlo to, dneska byla jeste brambora s mrkvi, zitra bude brokolice s mrkvi, koupila jsem tu baby karotku mrazenou, je sladsi :wink:

holky, poradite, jakou jidelni zidlicku? diky :slight_smile:
11. pro 2009 v 19:09  • Odpověz
protoze tim konci jedna etapa, protoze ty holy dasinky byly tak neskutecne sladky, vzdycky, kdyz na nas roztahl tu bezzubou hubinku.Moje mama mi taky dneska rikala, jak se ji bude po tom styskat :wink:
Mama mu kupovala pres nase protesty takovou drevenou klasiku, ktera se da rozlozit na stolecek. Ale to az bude starsi, samozrejme. Az ho budu prikrmovat, tak ho budu davat na stul do autosedacky. Libila se mi zidlica tato http://www.malvik.cz/Jidelni-zidlicky-7/zidlicky-plastove/Farlin-Multifunkcni-jidelni-zidlicka ale je dost drahá. Myslím, že si pro zatím vystačíme s tou autosedajdou
11. pro 2009 ve 21:25  • Odpověz
lucci, díky za radu. Udělala jsem to tak + přidala ten olej a byl pokoj. Dneska spapal celou malou sklenicku obídku a skoro celou presnidavku k svace. Dolni zoubky uz jsou cca 2mm veliky, tak si rikam, jestli ho pri papani nebolely, kdyz jsem mu o ne lžičkou zavadila.
Židlicku malýmu přinese Ježíšek a to tuto :
http://www.malvik.cz/Jidelni-zidlicky-7/zidlicky-drevene/Hauck-Alpha-09
Koupila jsem ji v Rakousku v xxxLutzu v akci za 39,90E. Máme tu prírodni. Ma ji kamoska a je vazne super.
Zatim ho krmim v lehatku, mame to od babybjornu. Ja polohovaci a Michálek jej miluje.

Koci, my pouzivame na dasnicky babybioxtra. Jen si nemuzu pomoct, ale ty gely mi pridou neucinny. Malej se okanzite po nem olizne a je po gelu. :frowning2:
11. pro 2009 ve 22:46  • Odpověz
autor
anitrams, to jsem rada, ze to pomohlo :slight_smile: a jak dlouho vam uz ty zoubky rostou? Vojtikovi uz pres 1,5 mesice a jsou tak 2-3 mm - ja myslela, ze rostou rychleji! :sweat_smile:

ja mam uvareno, ale malej stale spi v korbicce pod oknem, kam jsem ho prenesla pred 45 min po prochazce :sweat_smile:

u nas snezi, co u vas? :slight_smile:
12. pro 2009 ve 12:26  • Odpověz
ahojky holčiny, kde se všechny flákáte ? :wink: tak včera jsme "oslavili" půl roku našeho prcka, si tak říkám, že není ani možný jak nám ty dětičky rychle rostou co? dneska jsem mu konečně koupila ty křupky, je z nich úplně nadšenej, strašně moc mu chutnaj, zkoumá to jak mu mizí z dlaně, je sranda ho pozorovat :grinning:
my máme tuhle jídelní židličku http://www.batolik.cz/jidelni-zidlicky/jideni-zidlicka-fabula-plus, naši jí kupovali Lukáškovi k narození, vyšla je podstatně levněji - před půl rokem jí koupily za 1 600, takže fakt dost rozdíl, jsme s ní moc spokojení, zhruba jsem tak shlídla tu co máš koci vybranou ty a řekla bych že jsou stejný.. ?
luccii, ty jsi tu myslím kdysi psala, že když se dítě po šesti měsících věku v noci budí a chce jíst, že už to není hlady, ale spíš ze zvyku? myslíte, že se to zakládá na pravdě? nějak se mi to nezdá. náš malíček se teda někdy vzbudí 2x za noc a vyžaduje flašku, ale teď poslední týden - ťuk,ťuk spinká celou noc bez jídla, třeba se jednou dvakrát probere, pohladím ho, usměje se na mě, dám dudana, potulí medvídka a spinká vesele dál. někdy ale ten hlad prostě má. myslím si, že to nemůže být pravidlo, dospělej se taky někdy nemůže dojíst a někdy mu stačí jen trošku, tak bych to viděla i u těch dětí
14. pro 2009 ve 21:53  • Odpověz
Ahoooj! Přiznejte se, kolik druhů cukroví už máte napečíno? :grinning:
S tím nočním buzením. U nás je to jak kdy. Když se mu klubal zub tak se budil snad co hodinu. Ted poslední dvě noci kojím tak 3x za noc. Já nevím, co ho probudí. Jestli hlad, či žízeň, zima, nebo ho vzbudíme my třeba kýchnutím. Většinou po přiložení zase hned usne. Asi je to dost individuální. Nevím, co znamená, "budit se ze zvyku"? To je nějaká blbost, ne? :confused:
Dadu on Lukášek už umí sedět? Já jen, že se děti nemají posazovat, dokud si samy nesednou, což bývá tak kolem 7-8 měsíce, tak se ptám.....
Zanedlouho tomu bude půl roku, co jsem se naposledy pořádně a nepřerušovaně vyspala :grinning: Letí to letí....
15. pro 2009 ve 22:47  • Odpověz
autor
dadu, ja to cetla, myslim, ze nelze zevseobecnovat a kazdy mimco je jiny :wink: Vojtik prso chce stale 2x za noc a neresim to... nez s nim chodit v naruci po byte a konejsit ho a stejne by to asi vetsinou nepomohlo...

koci, ani jeden druh! letos napecou babicky, ja max. 1 druh, ale zatim nic :grinning:

holky, taky vam po zavedeni prikrmu kadi o dost mene casto? Vojtik vcera 3x a dnes uz jen 1x! ale taky to na nem bylo videt, docela fnukal... :unamused:

tady je snih :slight_smile:

my byli dnes u moji sestrenice, ma stejne starou holcicku a jeste jednu 3letou a bylo to super :slight_smile: za rok si uz budou hrat a brat si hracky :wink: jak casto chodite na/ prijimate navstevy? (ja vzdy rada vypadnu z bytu a stereotypu :wink: )
16. pro 2009 v 18:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.