• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

My z osmi týdnů a naše miminka

(Zamčená)
21. června 2010 
já to taky nijak neřeším, asi jsem to blbě napsala.. když má hladíka tak dostane baštu, ale teď spí krásně celý noci, takže už mu ty příkrmy pěkně stačí, odpoledne máme vždycky ještě přesnídávku, nejraději ze všeho má banány, ty baští jak o život :slight_smile: dneska jsme byli v poradně, tak má 8 700 g a 70 cm.
v tý jídelní židličce ho mám spíš v pololehu - polosedu, máme sklopený opěrátko úplně dolů, ale Lukášek se stejně rve nahoru, v týhle poloze se mu totiž moc nelíbí.
jinak mám 5 druhů cukroví, ještě chci dělat marokánky, ale nevím jestli se na ně nevyprdnu, zrovna dneska odpo jsem měla tak strašnou chuť se do nich pustit, ale přišel večer a chuť je najednou pryč - tak nevím nevím :grinning: a co dárečky, už máte pro všechny nakoupeno, nebo se ještě budete honit po marketech?
luccii, ten sníh je krásnej viď? přestal foukat i vítr, tak je venku fakt krásně, takovouhle zimu můžu
a návštěvy mám ráda moc, jak na ně jezdit tak přijímat, jak říkáš, člověk potřebuje ten stereotyp ikdyž je vlastně strašně krásnej občas opustit :wink:
16. pro 2009 ve 20:37  • Odpověz
autor
dadu, tak to jsi sikovna - 5 druhu :slight_smile:

my jeste ovocne presnidavky nedali, ale nejpozdeji na Stedry den ochutna taky :slight_smile: chci nejdriv tu zeleninu, aby mi ji pak neodmital, zatim ji moc neda

snih je super, kdyz je bilo, tak to miluju... my dnes kocarkovali po 1. ve snehu a super - zataci samo :wink:
17. pro 2009 ve 21:30  • Odpověz
Ahooooj :slight_smile:
Já všude ctu, jak by se mela dávat zprvu zelenina, aby si mimo nezvyklo na sladkou chut, ale kdyz jsem snedla zkusebni prikrm(jeste neprikrmuju, to byla jen zkouska, jestli to zvladnu :slight_smile: ) tak mi ta pasirovana mrkev prisla snad sladsi nez to ovoce. Maso pry dite do 1 roku nepotrebuje, je to zbytecna bilkovinna zatez, takze ho budu davat az po roce. Ja ho nejim temer vubec...
Holky, já vam ten snih taaak zavidím. V Praze, pokud něco napadne, tak to do rána roztaje, páč to posolej a zničej auta. Takže si tu nádheru neužijem, škoda, snížek mám moc ráda.
Dadu, jsi holka borka! Já jsem ráda, když si stihnu uvařit, natož ještě péct...
Luci, s tím kakáním, Jonášek má období, kdy kaká jednou za 3 dny a nijak mu to nevadí. Do jiného fora psala mamina, jejiz decko nekakalo 8 dní, to už mi ale prijde fakt moc dlouho... Co treba dát Vojtikovi hermankovy cajik? Je slabe projimavy, jestli ho boli brisko a myslis, ze je to zacpou, hermanek by mohl pomoci.
Já už mám celkem nakoupeno, už raději do těch obchodů nepolezu, nebo utratím i to málo, co mi zbylo :sweat_smile: . Nějak jsem se rozsoupla. Dnes jsem byla od dvou do 8 sama venku, manžel byl doma s malým a jaksi ho i pres moje upozornění nepřebalil a Jonášek má ošklivou opruzeninu :frowning2: . Ještě mu málem spadl z postele.Jsme se chytli jak ještě nikdy :frowning2:
Bohužel k nám návštěvy nechodí a chodíme na ně málo. Mrzí mě to, připadám si sociálně izolovaná. Ještě, že tady máme to mateřské centrum, kam občas zajdu.
Jak jsi se Luci rozhodla s tou vanickou? Nám se u rodiců sesly 2 vanicky, jedna nová druhou jsme pouzivali asi 2 mesice. Takze bych ti mohla jednu pujcit, jestli se bojis kupovat novou. Ale ta z ikea stojí 150,-, takze kdyby nevyhovovala, tak to neni tolik vyhozenych penez.Jo, prosim te, napises, co to bylo za skladaci kyblicky, jak jsi o tom psala do fora o darcich pro mimi? Dneska jsem se koukala v Tescu, měli tam 2 druhy kyblicku, co se skladaji do sebe.Diky:slight_smile:
Zatim pa, uspala jsem mimi, umyla si vlasy, znovu uspavala, kojila, a ted si jdu varit veceri:slight_smile:
17. pro 2009 ve 23:26  • Odpověz
autor
ahoj holky, Vojtik je nemocnej - prujem, zvraceni s krvi, teplota :cry: :cry: :cry: zacalo to v noci, ted spi v me posteli, u sebe knoural... bojim se o nej...

koci, maso miminka potrebujou kvuli zelezu - jinak jsou chudokrevna a to je nebezpecny... zelezo jde dodavat v kapickach, pokud ho maji mimca malo, ale z toho je zacpa
ty se mas, si takhle vyrazit :wink: ta opruzeninka ale vznikla rychle :unamused:
zatim se Vojtik koupe kybliku, no ale mista tam uz moc nema, chudacek... my bysme tu vanicku koupili, ale pak by nam tu prekazela, takze stale vaham
dik za tip na cajik, Vojtik ale zacpu nema, ale je dobry to vedet :wink:

jo a koci, ty kyblicky (uz jsem to do te diskuze vcera psala) jsou od Disney

ja taky na peceni letos cas nenasla... ono i vareni mi dela problemy, nekdy obedvam az ve tri, ctyri, ale pokud mam navareno, tak to jde

jdu zase maleho zkontrolovat...
18. pro 2009 v 06:38  • Odpověz
Ahoj, Ježiš :frowning2: chudáček malej, to by jste meli jít k doktorovi, ne? Nejlíp nějam do nemocnice, to nevypadá dobře... Budu na broučka myslet, držte se!
Železo beru Aktiferrin + listovku k tomu, chudokrevní zatím nejsme, tuk tuk....
On už k té opruzenině měl nakročeno, včera se to díky tomu nepřebalení rozjelo naplno.
Jinak ty opruzeniny vznikají hrozně rychle... Dneska mu koupím řepík na oplachy, mažu mu to calciovkou, možná koupím ještě něco jinýho...Ono na to hodně pomáhá větrání, ale bohužel tady máme docela zimu a bojím se, aby mu nenastydly ledviny...
Nám už zavazí vaničky dvě, ale máme je u rodičů... kdybys chtěla, možno zapůjčit :slight_smile:
Napiš pak, jak to s Vojtíkem vypadá...
Ahoj
18. pro 2009 v 11:25  • Odpověz
tak co ta luccii s prcíkem? moc na vás myslím, ať je všechno v pořádku!!
18. pro 2009 v 16:29  • Odpověz
autor
ahoj holky, Vojtik mel vecer 38,8, cely den knoural a plakal, zabral sirup, ktery prinesla babicka, cipky jsou pri prujmu tak na dve veci... u Dr. jsme nebyli, konzultovala jsem to pres telefon... problem je, ze mliko pije a nastesti se mi podarilo ho v nem udrzet, ale prujem ma stale a caj nepije (ani ze lzicky, ani z lahvicky, ani ze strikacky)... Hylak jsem do nej taky nedostala, 2 ml sly hned ven a sirup jsme do nej pres velke protesty protlacili... snad se mu brzo ulevi, dnes uz je to lepsi, zvysena teplota, prujem, malinko zvracel

preju vam i prckum pevne zdravi
19. pro 2009 ve 14:28  • Odpověz
luccii a co ta krev při zvracení??? co ti na to řekla ta dr.? nebojíš se, že by to mohlo být něco vážnějšího i když už je mu líp? nevím, ale asi bych do tý nemocnice jela a nezkoušela léčit sama doma
20. pro 2009 v 18:43  • Odpověz
Jojo, přesně... zavolala bych do nějaké velké nemocky, minimálně na pozorování by ho podle mě měli vzít. Bála bych se navíc té dehydratace...
20. pro 2009 v 18:57  • Odpověz
Holky ahojky.. Luci, co to čtu :pensive: my měli na dehydrataci doporučenýho Kulíška (iontový nápoj). Já bych taky šla s Vojtíškem radši pro jistotu prohlídnou do té nemocnice. :pensive:

My zase hubneme.. to jsem chtěla kojit co nejdýl, ale za měsíc Míša o 200 gramů zhubnul. Přitom vždycky po kojení mám prsa ještě plná. Tak to prostě nechápu. :unamused:
20. pro 2009 v 19:05  • Odpověz
no i já bych se bála.. koci a vy chodíte ven v takovchhle mrazech? fakt jsem dneska tolik toužila jít se projít, ale mínus 14 stupňů mi přišlo fakt moc.. i když se nezdálo že je takovej mráz, tak přece jen byl.. navíc z tý rýmy jsme se dostali před pár dny, tak nechci nic pokoušet
20. pro 2009 v 19:06  • Odpověz
Ahoj holky a po dlouhé době Dont Speak :slight_smile:
Dadu, my máme -10 stupnů. V -14- ti bych už ven nešla. Já chodím jen tak na hodinu, hodinu a půl. Přeci jen se mi nechtělo ho celý týden držet doma bez procházek, navíc musím do obchodu...Je rozumný, že po rýmě jste doma :slight_smile:
My máme starý kočár, kde je hodně chráněný, nabalím ho, má teplou kombinézu, kožešinový fusak, několik dek. Spíš mi šlo o ten ledový vzduch...
20. pro 2009 ve 22:00  • Odpověz
Jako jestli mu nemůže uškodit ho dýchat a taky namrznutí tvářiček se bojím...
Dont speak a jak se máte?
Taky Jonáška zítra zvážím, docela se bojím, ale snad bude OK, taky bych chtěla kojit co nejdýl...
20. pro 2009 ve 23:02  • Odpověz
Ahojky koci,
my se dostaneme snad zítra ven, kluci mi pak líp usínají. Přijednou naši, tak se i Davídek nebude cítit tak odstrčený. Kojím pár dní co dvě hodiny ve dne i v noci. :unamused: a nedokážu se mu pak tolik věnovat co dřív.

Napsala jsem annag, poradila mi, co bych měla změnit v kojení, protože tohle už fakt nebylo nic jiného než přicucnuté klíště na mém těle :grinning:
A doufám, že se nám podaří jeho váhu znovu vytáhnout, strašně nerada bych, aby skončil na UM. :unamused:
20. pro 2009 ve 23:19  • Odpověz
Dont speak a přikrmuješ už? Protože holky co sem chodí, prakticky všechny už přikrmují, jenom já tu pouze kojím. Každý den zvažuji, jestli mu už nemám příkrm dát, ale zas nechci nic uspěchat. Kojím přes den po 3, i 4 hodinách, ale v noci se mi budí a chce prso snad každou hodinu :unamused: nevím, proč to tak je. Prostě se vzbudí a pláče a nic jinýho než prso ho neutiší. Min. týden to bylo ještě horší a už jsem měla koupenou kaši, pak se ale ukázalo, že to bylo zoubkama. Má už dva. Jak jste na tom se zoubkama vy, resp. Míša?
20. pro 2009 ve 23:29  • Odpověz
Jinak je to teď docela zábava s Míšou. Klečí půl dne na kolínkách a pohupuje se :slight_smile:
20. pro 2009 ve 23:30  • Odpověz
Jooo přesně to mi dělá taky! :grinning:
A taky se plazí dozadu a pořád někam cestuje :grinning:
20. pro 2009 ve 23:36  • Odpověz
koci, teď už týden malému dáváme první příkrm mrkvičku v poledne. Čekala jsem s přikrmováním do ukončeného šestého měsíce.

Kaši a HA mlíko tu mám pro jistotu, kdyby mu váha šla víc dolů, tak přidám večerní krmení. Teď se drží zatím na na sedmi kilech, tak chci ještě zkusit jinou techniku kojení, kdy se do něj musí dostat hlavně zadní mlíčko.

Jestli má Jonášek váhu dobrou a prospívá, tak se nemusíš znepokojovat.
Nám teda zoubky zatím nerostou, ale budíme se někdy i po hodině a vždycky si jen cucne a zase spí.
20. pro 2009 ve 23:53  • Odpověz
Nám se teda zatím Míša neplazí, ale natáhne ruce a vždycky se za něco přitáhne :grinning:
Fascinujou ho ovladače, mobily a kabely :slight_smile: Šmátrá kolem a strká do pusy co se dá, no začíná být druhý půlrok zábavný :grinning:
20. pro 2009 ve 23:57  • Odpověz
autor
ahojky,tak u nas uz snad dobry :slight_smile: ta krev byla jen 1x2 mm, fakt malinko, to bylo z nejake praskle cevky v hltanu
mam kamaradku detskou doktorku a s tou to vse konzultuju - tohle byla asi strevni viroza :unamused: maleho bych neohrozila, kdybych myslela, ze je to treba, sla bych k Dr., ted ale vsude radi tyhle virozy a ja nechtela,aby malej jeste u Dr. neco chytil... prujem byl jen 2x, od ty doby to uz ma husty

od vcerejska uz jsme taky na kolinkach a lezeme dozadu :slight_smile:

dont kuliska jsem mu nemohla dat, on neumi pit z lahvicky apod.,i strikacku odmital

my v mrazech ven nechodime,jak je min nez -5°C,ale pak mi skoro nespi :unamused:

koci gratulace k zoubkum :slight_smile: jo a prikrmu se neboj,ty neznamenaji konec kojeni :wink: stejne to vestinou trva dyl,nez si zvyknou (my stale spapame jen par lzicek, nekdy treba jen 2)
21. pro 2009 v 11:29  • Odpověz
autor
ahojky, v noci se malej budi po 2 h :unamused: ale jinak je snad v poradku :slight_smile:
22. pro 2009 v 10:15  • Odpověz
Ahojky luci,
to je dobře, že už je Vojtíškovi líp. :slight_smile:

Mě se dneska v noci budil Míša po hodině a ráno kolem páté jsem už byla tak rozlámaná, že jsem mu chtěla dát mlíko do lahve, aby spal aspoň 3 hodiny v kuse:confounded:
Přitom mlíko stále mám i po krmení. Jemu stačí pít dobrých 10minut a dál už nechce.
22. pro 2009 v 11:05  • Odpověz
ahojky holčiny a předně zdravím dont .. :wink: - to je teda silný kafe s tím krmením po hodině :fearful: příkrmy jsem četla, že už dáváte, tak co mu schází klučíkovi? a malej taky ještě nemá zoubky? náš taky ne a nevypadá, že by se jim nějak chtělo ven :wink:
Luci, jsem ráda, že malej už je ok, že se z toho nevyklubalo nic vážnýho
co na Vánoce, máte všechno přichystaný? já jsem zjistila, že mi chybí ještě jeden dárek pro bráchu, 25. má totiž narozky a to jsem úplně vypustila z hlavy, myslela jsem na to co mu dám pod stromek a tohle šlo mimo. štve mě to, zejtra mezi ty tisíce lidí se mi fakt nechce :angry: dnesku jdu brzy do hajan, teď jsem dodělala salát, prej se mi moc povedl, tak doufám, že vydrží do večeře, dobrý věci se u nás tak nějak vypařujou nebo co :grinning:
holky dobrou a ať máte ty noci lepší a víc se vyspíte
22. pro 2009 ve 21:34  • Odpověz
Ahoooj! Já na Vánoce nic nechystám, páč 24.-26. budeme u mojí mámy a 27. u Kamilovejch rodičů, takže jsem se z toho vyvlíkla :sweat_smile: :grinning: Docela mi bodne, že se nemusím o nic starat( komu by nebodlo, že jo :grinning:)
Já jsem předevčírem vstávala k malému taky po hodině, od 6 do 10 už spal v kuse( nejlíp spí takhle ráno).
V noci na dnešek už jsem kojila jen 3x, spal taky cca od 6 do 10 v kuse, báječně jsem se vyspala, cejtila jsem se jak znovuzrozená. No a dnes- představte si- vytuhnul už ve 20 hodin, probudil ze zatím 2x a jinak tvrdě spí! To tedy zírám, protože za poslední měsíc usínal tak ve 22,30 hod. Ale ještě nás čeká přesun do jeho postýky, takže se asi ještě vzbudí :unamused:
Dadu jak děláš salát, máš nějaký speciální recept? Jak budete holky trávit štědrovečerní večeři? Samy s partnery, nebo i s širší rodinou?
Luci hurá, konečně je broučkovi líp :slight_smile:
Dont jaká je ta Lavoda, jste tam spokojení? Líbí se to Davídkovi? Nechodíte do Holmes Place v Karlíně?
My plaveme zatím doma ve vaně. Chodí k nám instruktorka. Moc nám to ale nejde, bojím se, že se mi Jonášek vysmýkne :unamused:
22. pro 2009 ve 22:51  • Odpověz
autor
holky, mam chripku :frowning2: takze nejdeme k tchanovcum a nejedem k nasim :unamused: hlavne aby to nechytnul malej!!!

Vojtikovi roste dalsi zoubek ci zoubky (nahore), takze ted uz vim, proc uz 4. den knoura a v noci se casto budi...
23. pro 2009 ve 12:15  • Odpověz
Ahoj holky, tak Šťastný a Veselý!!!!!!!!!!!
A koukej se brzy uzdravit Luci, jo?
24. pro 2009 v 10:34  • Odpověz
autor
ahoj holky, preju vam krasny Stedry den a prijemne proziti vanocnich svatku :slight_smile:
24. pro 2009 ve 12:09  • Odpověz
Krásné, pohodové Vánoce, bohatého Ježíška, kupu dárků a hory jídla :slight_smile: Vám přeje celá naše rodinka :slight_smile:

luci, ať už vás ty virozy netrápí :wink:
24. pro 2009 ve 13:12  • Odpověz
luccii, to je teda radost viď? já jsem ráda, že my už jsme z toho venku. přeju brzký uzdravení!
my letos trávíme Vánoce poprvý doma - jako rodina :wink: musíme si to dosytosti užít. vždycky jsme byli u mých rodičů, nebo tam jeli alespoň po večeři "naježit" jim dářečky, ale letos poprvý bylo všechno u nás a k našim jedeme až zítra. - tak tohle jsem napsala dneska odpo a teď jsem přišla ke kompu abych to dopsala :slight_smile:
Vánoce jsou za námi, prcík byl nadšenej ze stromečku, koukal jak blázen na všechny ty žárovičky a prskavky, krásně mu zářily očka. s hračkama si hrál jen chvilku, nejvíc pro něj byla zajímavá mašlička z taťkovýho dárku :grinning: a co ti vaši miláčci a jak vy, jak jste si to užily?
24. pro 2009 ve 21:18  • Odpověz
Ahooooj holky. My jsme se večer vrátili od babi a zítra jedeme k tchánovcům. Jonášek dostal krásnýho houpacího dřevěnýho koníka od babičky a vlněnej ručně tkanej koberec. :slight_smile: Od nás oblečení a hračky.Celé nadělování jsme si nahráli na kameru, i našeho 20- ti letého pejska. Ve finále jsem potom zakopla a kamera spadla ze skříňky na parkety, ale zatím to vypadá, že jí nic není.
Jonáška nejvíc bavilo cupování papírů :grinning:
26. pro 2009 v 00:27  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.