• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Myšičky a myšáci Královéhradeckých maminek

(Zamčená)
28. května 2011 
lenkabu: v tomto případě mě spíš přijde příšerné, že místo porodu uvedli potrat. Oni s tím měli mnohem méně práce, ale chudák máma teď žije s tím, že svoje dítě nemohla ani pohřbít, ale že ji holku zlikvidovali jako odpad! Prostě ten přístup byl příšernej! Měli ji vysvětlit proč se nebudou pokoušet holčičku zachraňovat. Já vím jak většinou dopadají děti, které se narodí takhle hodně předčasně a proto mám i ten názor, že bych snad ani nechtěla aby moje dítě bylo zachraňované takhle extrémě nedonošené (pracovala jsem s nimi a mentální retardace je většinou ten nejmenší problém :pensive: ) , ale nemůžou s tou ženskou jednat tak jak jednali. To je fakt hnus. A o té placentě ani nemluvě. :confounded:
8. únor 2009 ve 12:28  • Odpověz
konja:jo,máš pravdu,moje kamarádka porodila mrtvou holčičku ve 26 tt...už je to 20 let ale nikdy se nesmířila s tím že ji holčičku ukázali ale nenechali pohřbít
8. únor 2009 ve 12:30  • Odpověz
Tak už jsme z víkendu doma. :slight_smile:

Tady jsou fotky z herny: Uschovna498f268e6a29862 :wink:
8. únor 2009 v 19:52  • Odpověz
autor
konja: naprosto neskutečný, bych jí žalovala. jak si může někdo jen tak rozhodnout o tom, že dítě které má o 20g méně nemá právo na život. Jak můžou nechat dítě jen tak umřít, ty vogo to je jak někde v buši :angry:
8. únor 2009 v 19:58  • Odpověz
autor
xluna: Dodatečně Aničce vše nej :dizzy_face:
8. únor 2009 ve 20:03  • Odpověz
caryfuk:koukala jsem že jdi taky četla gedrenin domporod,já to louskala ráno,tomu říkám porod online :grinning: :grinning: :grinning:

pro ostatní...gedren rodila dnes v noci doma a byla na netu celou dobu,poslední příspěvek 13 min před porodem :sweat_smile:
8. únor 2009 ve 21:30  • Odpověz
autor
lenkabu: gedren neznám, každopádně borka :grinning: :grinning: :grinning:
8. únor 2009 ve 21:38  • Odpověz
Kde máš foto?Teď jsem dala na březnovky odkaz,si počti ale je to nadlouho
8. únor 2009 ve 21:39  • Odpověz
autor
lenkabu: měnila jsem :slight_smile:
8. únor 2009 ve 21:40  • Odpověz
to ti admin smázne bo tam je jen Kačka
8. únor 2009 ve 21:40  • Odpověz
autor
Nevím co tam dát :frowning2:
8. únor 2009 ve 21:41  • Odpověz
tak nech starou
8. únor 2009 ve 21:42  • Odpověz
autor
lenkabu: No právě, jenže já tu furt jako debil točím jednu fotku akorát vyměňuji Kačenku
svůj ksift nefotím
:grinning: :grinning: :grinning:
8. únor 2009 ve 21:42  • Odpověz
seš profík,se nafoť :grinning:
8. únor 2009 ve 21:43  • Odpověz
autor
lenkabu: Právě proto, že jsem profík si poradím i bez focení :stuck_out_tongue_closed_eyes:
mám to :grinning:
8. únor 2009 ve 21:56  • Odpověz
lenkabu: tak to je mazec s gedren :grinning: ještě 13 minut před porodem na netu :grinning: Kam to písla? Nikde jsem si toho nevšimla :confused:
9. únor 2009 v 07:05  • Odpověz
konja:AP diskuse :wink:
9. únor 2009 v 07:27  • Odpověz
lenkabu: tak jsem asi úplně blbá, ale nemůžu to nikde najít :confused: :sweat_smile: Mohla by si sem hodit odkaz? :sweat_smile:
9. únor 2009 v 07:33  • Odpověz
lankabu: už jsem to našla :sweat_smile:
9. únor 2009 v 07:34  • Odpověz
holky, ale jukněte na datum toho článku na rodině, 2001. Od té doby už uplynulo hooodně vody a dost se změnilo. Prim už není Podholová a myslím, že to bylo hodně přibarvené psych. té maminy.
Já na to koukám i z trošku jiné strany, porodnici znám. Je to hodně o lidech a je pravda, že tam teď ty vztahy... nejsou ideální, a nedám za ně ruku do ohně, ale určitě nikomu záměrně neublíží a to jestli mělo dítě 480 nebo 500 g určitě nebylo to hlavní kritérium. Pediatr to určo kontroloval, jaké je Apgar skore... jestli je to životaschopné mimi nebo není
9. únor 2009 v 11:55  • Odpověz
bebulka:vidím to stejně :wink:
9. únor 2009 ve 12:47  • Odpověz
bebulka1: Datum článku není 2001, ale 16.11. 2008 a paní v dalším příspěvku diskuze uvádí, že se ji to stalo před rokem :confused: . A myslím, že tady snad ani nikoho tak strašně nezaráží to, že ji miminko nechtěli zachraňovat (já už jsem třeba psala, že bych to sama snad ani nechtěla), ale to jak s ní mluvili. Dr. Podholová je svoji hrubostí vyhlášená, ale nebyla tam přeci jen ona a co mě nejvíce zarazilo, že ji v 26tt klidně nechali napsat, že šlo o potrat. Holčiny možná se mejlím, ale není náhodou daná hranice pro rozlišování porod/potrat 24tt? U paní se jasně jednalo o předčasný porod s následeným úmrtím dítěte a tak měla právo si děťátko vyžádat a pohřbít si ho. Je jasný, že s paní hejbaly emoce (ono s kým by nehejbaly :confused: ), ale i tak je to prostě děsný.
Ještě přidávám další kousek diskuze, kde paní právě píše co ji nejvíce vadí.

http://www.rodina.cz/scripts/diskuse/prisp.asp?id=10434428
9. únor 2009 ve 13:05  • Odpověz
Ahoj holky, je to hrozný :frowning2: Ale mezi dalšími kritérii je právě porodní hmotnost, oněch 500g a pak je to taky doba, po jakou je plod po "porození" naživu.

A už by to ale chtělo nějaké veselejší téma, ne? Přece se nebudeme pitvat ve věcech, které stejně nevyřešíme, ikdyž je to hrozný..... Ale já osobně bych taky chtěla takové miminko pohřbít, rozloučit se s ním.
9. únor 2009 ve 13:18  • Odpověz
Konja: jo máš pravdu, mně to zmátlo, protože ty ostatní články byly z 2001 a navíc tam píše prim Podholová, a Podholka už víc jak rok primářka není.
No nebudeme se v tom pitvat. Po shlédnutí reportáže ze včerejšího občanského juda se mi dělá zle a říkám si, že ten můj porod vlastně proběhl úplně v pohodě, co zapomenutá placenta proti tomu co se dělo té paní :rolling_eyes:

Já právě řeším spor se svou švagrovou, která nemůže pochopit, že když chce jet na celý den do Prahy a naše fena se hárá, že jejich psa nepohlídám a musí si sehnat hlídání jinde. Tak má nafouknutou pusu :unamused: a nedokáže to pochopit. Ach jo. Navíc je na mě naštvaná i tchýně, protože chtěla jet s nima- ale já se z toho nep....
Původně jsme měli jet o víkendu pro kuchyň, ale neb je teď tchýně v dobrém rozmaru. tak nepohlídá a se 2 dětma fakt nikam nemůžu, neměla bych to kam v autě složit, že??Tak kuchyň opět odložena na neurčito.
9. únor 2009 v 16:18  • Odpověz
bebulka: a co bylo v občanském judu? Já teď na televizi skoro vůbec nekoukám, zprávy jsem viděla za poslední půl rok asi tak dvakrát a to ani ne celé :sweat_smile:
9. únor 2009 v 18:01  • Odpověz
Byla tam paní, co jí nechali rodit 5 dní, vždy podali tabletu na vyvolání večer na zklidnění. Ona měla 5 dní křižové bolesti, prosila o císaře, načež jí řekli, že mají vysoký procento císařů, proto ona porodí normálně. Po těch 5ti dnech porodila kleštěma a byla tak potrhaná, že jí šili 3 hodiny... Po několika kontrolách, kdy prý vše bylo v pořádku si vydupala, aby jí teda udělali kontrolu pořádně a najednou na chirurgii bylo halo.
Dělali ji komplet plastiku konečníku, plus jí snad i odoperovali kus tlustého střeva, 8 měsíců měla vývod bokem.... No hnus.
http://archiv.nova.cz/multimedia/obcanske-judo-08-02-2009.html
http://www.mojedite.cz/diskuse_detail.php?id=44972&sectionid=3
9. únor 2009 v 18:15  • Odpověz
Ahoj,
juj, předčasné porody, radši asi ani nechci číst...
lenkabu - joo, ráda je "šmíruju", některé jejich přístupy jsou mi blízké. gedren je fakt dobrá, hlavně domporod byl pro plno lidí "překvapení".
9. únor 2009 v 19:33  • Odpověz
Pro mně byl,jsem to s ní někde řešila že doma nee.....každopádně ona a tannawe jsou jediný domarodky kt. můžu,ostatní mi pořád cpou jak jsem zbabělá a sobecká že chci do porodky a celkově mně ty alternativní přístupy dost se.ou.V AP mám ráda že jsou nad věcí,žádný pipky i když sit ak říkaj :slight_smile:
9. únor 2009 v 19:35  • Odpověz
K domácím porodům. Já teda byla strašně ráda, že jsem rodila v porodnici, si docela nedokážu představit, že bych hekala a krvácela a tekla.... doma na zemi, gauči ve vaně, no prostě kdekoli. No a my vlastně taky skoro nedojeli. K porodnici jsme dojeli ve 20.45, přijímali mě ve 20,55 a ve 21,13 už byla Adélka na světě.

Mojí kamarádce se to nedopatřením podařilo a taky říkala, že nikdy více. Měla depky z prvního porodu, kdy v nemocnici tvrdla přes 18 hodin a tak tam chtěla jet až na poslední chvíli, jenže jí jaksi nedošlo, že druhý porod je rychlejší a když jí bylo ouvej, tak si ještě vlezla do teplé vody a tak to rozjela komplet a sanita jí vezla do nemocnice už s malým v dece. No a v porodnici už jí píchli oxitocin a porodili placentu.
U porodu v 2+1 a mini koupelně 2,5 letá dcera, která se tam poblila a složila. No fakt super zážitek, ještě že byla tak malá a do dospělosti si to neodnese.
9. únor 2009 ve 20:09  • Odpověz
bebul:v paneláku se podle mně rodit nedá...jinak kdyby mi nějaká vyšší moc řekla že porodím v pohodě,tak klidně doma,ale to mi nikdo nezaručí,takže dávám přednost péči o zdraví svého dítěte než svým potřebám a volím porodnici :wink: chudák ta holčička :frowning2:
9. únor 2009 ve 20:19  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.