• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Myšičky a myšáci Královéhradeckých maminek

(Zamčená)
28. května 2011 
tak to se moc omlouvám, poprosila jsem ještě "sanusky", tam se zatím nikdo neozval.
Jsem opravdu upřímně ráda, že tento problém tady nemáte, věřte mi... :slight_smile:
Jsou to někdy moc smutná povídání, ale věřím, že i tyto osudy budou mít šťastný konec.

lenkabu: díky moc za nabídku, ale bohužel téma musím dodržet a naplnit. Pár rozhovorů už mám zrealizovaných, ještě pár jich je třeba, aby měl výzkum vypovídající hodnotu. Tak ještě jednou díky a mějte se tu hezky a nezlobte se, že jsem vás vyrušila....ahoj
1. pro 2009 ve 22:51  • Odpověz
Já jsem jasný případ psychické neplodnosti ... já (dle mého samozřejmě, lékařsky nikdy nepotvrzené) určitě nemohla mít děti. Páťa byl troufám si říct, snad na první šťouch ... podruhé ani nevím, že jsme spolu v inkriminované době něco měli :grinning: :grinning: :grinning:
1. pro 2009 ve 23:08  • Odpověz
... pravděpodobně jsem neposkvrně počala :grinning:
Páťa měl tenkrát virózku, čtyřicítky, v noci pořád pobékával, fakt si nevzpomínám na nic no ... není to sice tak romantické jako říct puberťákovi "ty jsi byl počat za svitu svíček, na ovčím přehozu u praskajícího ohně v krbu ...", ale realita je holt někdy surová :grinning:
1. pro 2009 ve 23:11  • Odpověz
autor
markytkaaa: Na prnní šťouch :grinning: :grinning: :grinning: tak to já to počílama a my jich měli 27 :stuck_out_tongue_closed_eyes:
tak jsme si to trochu užili :grinning: jinak přesně na den za 2 měsíce :wink:
1. pro 2009 ve 23:57  • Odpověz
autor
Holky mám prosbu není tu někdo kdo by ještě využil plíny trojky???

Zbyl mě tu jen balík a již nebudeme potřebovat. Přes den jsme již bez plen a na noc musíme mít pětky :grinning: :grinning:
máme velou spotřebu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
2. pro 2009 v 00:06  • Odpověz
markyt asi sis oblíkla omylem manželovi trenky :grinning:

kinsli trojky měla Vanda tak v půl roce :grinning:
2. pro 2009 v 11:57  • Odpověz
autor
lenkabu: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
2. pro 2009 ve 12:14  • Odpověz
Kinsli - Kačka je bez plín přes den i když jdete ven?? To je Kačka šikulka :grinning: :grinning: :grinning:

Denisa se taky snaží, nebo spíš já ji, ale jak není doma klid - stačí jenom návštěva, tak se počůrá... a venku, to mi vždy hlásí až když už je vykonáno v plíně... :astonished:
2. pro 2009 v 18:41  • Odpověz
autor
markyfrana: Ven jí plínu dávám, ale když jsou venku max 2,5h tak vydrží se suchou plínou na nočník :wink:
doma si říká normálně, ale dnes se mi 1x vyčurala na sedačku, to mě fakt naštvala, nevím jestli se zakoukalala
na telku a pozapomněla se :sweat_smile:
2. pro 2009 ve 20:04  • Odpověz
Tak u nás nehrozí nočník ani zdálky,chodí tam jedině panenka. Čekám až si řekne sama,mně to děsně nebaví :rolling_eyes:
2. pro 2009 ve 20:17  • Odpověz
autor
lenkabu: Já jsem Kačku nalákala na kalhotky a papír :grinning: :grinning: :grinning:

vysvětlím :slight_smile: objednala jsem klasický kalhotky a chtěla jsem jí je vyzkoušet
( na ten její zadek - nezadek ) moc výběr není :grinning: :grinning:

No a Kačence se se kalhotky zalíbily a začala si strhávat plíny :wink: nebo jí nechtěla :wink:

no a papír... Když jsme byly spolu v Itálii tak musela samozřejmě všude chodit se mnou
( včetně záchodu ) vždy si utrhla kus paníru a hodila do záchodu když jsme se vrátily
domů tak když šla na na nočník a vyčůrala tak jsme to šly spolu vylít a ona si utrhla kus papíru a hodíla
do záchodu. Teď jakmile se vyčůrá tak si natáhne punčocháče tak do půlky a letí jako šílená na záchod
a ječí pápí :grinning: :grinning: :grinning:
2. pro 2009 ve 20:30  • Odpověz
To je dobrý..........no Vandě se líbí papír,splachování,vše ale jaksi to neni důvod jít na záchod :sweat_smile:
2. pro 2009 ve 20:41  • Odpověz
lenkabu - tak u nás je to něco podobného :sweat_smile:
2. pro 2009 ve 21:20  • Odpověz
Já to dělám po vzoru jedné známé kt. obě děti nechala v plínách a vůbec nic neučila a obě si ve 2,5 letech řekly samy a ze dne na den to bylo...................to by se mi líbilo.
2. pro 2009 ve 21:22  • Odpověz
lenkabu: já jsem taky Filipa nic neučila a přišlo to taky cca na 2,5 letech samo. Předtím to byl spíš pro zlost, klidně se počůral a pak se rochnil spokojeně v počůranejch gatích a bylo mu to šumák a pak najednou z ničeho nic vzal nočník na milost a začal na něj chodit :wink:
2. pro 2009 ve 21:50  • Odpověz
no já když ji nechám bez plíny a nutim nočník tak čůrá kdekoliv,tudíž zlatý plíny :grinning:
2. pro 2009 ve 21:51  • Odpověz
autor
lenkabu: Ale Kačka nechodí na nočník, ona si řekne když potřebuje a já jí musím posadit :wink:

Třeba před hoďkou jsem slyšela jak bračí ale jen tak potichu tak jsem k ní šala a zeptala se jí proč brečí a ona,
že chce ee :grinning:

Tak jsem jí dala na nočník a dobrý :grinning:

Jak mám angínu tak Lukáš spí s Kačkou a taky mě říkál, že se v noci budí a říká, že chce čůrat,
ale jelikož je línej tak to neřeší a dělá, že spí.
2. pro 2009 ve 22:13  • Odpověz
kinsli: tak to ti závidím, Filda tohle neřešil vůbec, začal fakt až tak v těch 2,5 letech, předtím si na nějakou potřebu vůbec nevzpoměl, prostě to pustil a bylo to :stuck_out_tongue_closed_eyes: Asi je to u každého dítěte jiný, ale každej se to naučí, někdo dřív a někdo později :wink:
3. pro 2009 v 07:38  • Odpověz
kinsli ale to je skvělý že si říká :slight_smile:

konjo jsem hlava děravá,všechno nejlepší Blance k svátku
3. pro 2009 v 08:24  • Odpověz
autor
Já myslím, že je taky fuk jestli na roce a půl nebo na dvou jen mě nebavilo poslouchat kecy stylu.

No jo k nám už jezdil na roce a půl na víkendy Milánek, ale ten byl již bez plen, normálně mluvil
a podobný hlemzy :angry: :angry: :angry:

moje mamča pro změnu " ty jsi na roce a půl " chodila na záchod a taky jsi žádný duševní gigant nebyla"

A nejvíc mě baví když mě měkdo řekne, " moje dítě bylo na roce a půl " úplně jinde než je Kačenka :angry: :angry:

tak Vám nevím jesli bych jí snad neměla na roce a půl učit číst Ovidia v originále :angry: :angry: :angry: :angry:
3. pro 2009 v 11:00  • Odpověz
Holky nocnik nereste - ja Terku davala od 8.mesice a pekne tam do roka kakala,pak blok a obcas ho ale brala na milost,tzn. ze tam vzdy neco udelala,ale taky do udelala do pleny,nevidela v tom extra rozdil.Ted si uz chodi sama na nocnik a vcera jsme ji dali na zachod super vec :grinning: ,zmensovaci prkynko se schudky a uz si tam chodi taky sama.Chce to cas,ja ji na jare nutila a bylo to k nicemu,obcas pocurane obleceni apod.Ted uz ma i uplne suche kalhotky a utika a krici honem honem,supy,supy(to ji naucila mamka)venku rekne bobo? a je jasno. jen teda nedavno me udelala fakt bobek,ja kocar 3 metry daleko,kapesnicky v nem :grinning: ,nastesti tam byla kamoska,jinak by mela smulu a mela by to v gatkach :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Takze nechat vse na diteti,kazde si rekne jindy.Plenu ma stale na spani,pijde na noc mliko,nevydrzela by a ja teda jeste vstavat i k ni kvuli curani nechci,ale uz si zacina rikat,tak musime jit :unamused: No ma uz 6,takze vetsi nevyrabi,musime to odbourat nez naroste vetsi zadecek :grinning:
Jo a taky nejdriv chodila doma nahata kvuli tomu aby to stihla a ted uz v pohode oblecena,jen ma tendenci si vsechno svlikat,kdyz jde curat
Peto ja ti to odpoledne zmerim,ten kocarek,ale fakt metrem,obkreslovat to na papir,na to fakt nemam :sweat_smile:
Uz je mi nastesti trochu lip - ATB na tu pitomou anginu zabrala,ale bylo to vazne hrozny :pensive:
3. pro 2009 v 11:24  • Odpověz
U nás řeší nočník jen tchyně a už jsem ji 100x utřela a nedá si pokoj,blbka.
3. pro 2009 v 11:58  • Odpověz
autor
kacici: Moc díky a paní rozměry napíšu snad si s tím poradí :slight_smile:

Já už jsem taky lepší :wink:
3. pro 2009 v 11:58  • Odpověz
kacici oni jsou i plíny 6? :fearful: To bych potřebovala nebo půjdu do nemocnice pro ty dospělácký :sweat_smile:
3. pro 2009 ve 12:18  • Odpověz
holky,
nočník, dudák, plína, nemá to cenu řešit, protože když se to bude lámat přes koleno, tak prostě někde se to projevit musí ( v psychice) a to radši budu mít dítě s dudákem, ale psychicky v pohodě.
Matěj měl plínu dlouho a jak píšete, pak najednou přišel zlom a nechtěl. Největší potupa pro něj byla, když jsme šli na zápis do školky ( on hrdina bez plíny) a pak se při cestě domů počůral a my potkali děti na procházce a ty se mu smály, že je ostuda a najednou to šlo a rázem i na noc. Do školky nás vzali až za rok, protože prej na květen a červen to nemá cenu. A bez plín byl na 2 letech a 5 měsících komplet, když se narodila Adéla, tak jsem ho v noci budila na čůrání (když už jsem byla vzhůru a šla kojit, že??? jinak by mě nikdo nezvednul ani heverem) a na 2 a 8 se už budil na čůrání sám a od 3 spí celou noc, prostě to vydrží
3. pro 2009 ve 12:28  • Odpověz
jj taky myslím že když se to nutí dřív tak to nechá následky.........to bylo dřív tak udělaný že kdo měl v roce a půl dítě v plených byl děsná matka a ty tchyně a babičky to mají nějak zažitý ještě. Já teda svojí tchyni řekla že nesedim na prdeli doma abych dávala dítě po hodině na nočník ale stejně mele svoji. to je jedno,jednou bez plín budou.

Mně máma říkala že jsem byla v plínách lehce přes 2 roky,na tu dobu celkem brzda. Ale zase tuhle když táhla Vandu z procházky na ruce páč ta nechtěla jít (dělá to jen mámě) tak si vzpomněla že ve Vandině věku se mi narodil brácha a já sjem už prý jen chodila že mně ani do nohou kočáru nemusela dávat. Tak to si zase neumim představit že by už Vanda odchodila úplně vše.
3. pro 2009 ve 12:47  • Odpověz
autor
Teď z jiného soudku, už pečete???
3. pro 2009 ve 14:50  • Odpověz
Dneska linecký, svolala jsem k nám na 18.12. vánoční mejdan tak neni moc času........ale dělám 4 druhy z toho 2 nepečený,ono to bude hned
3. pro 2009 v 15:15  • Odpověz
autor
Dnes mám asi fakt špatný den :frowning2:
dopoledne se zavřela Káťa v pokojíčku a samozřejmě, že se tam vyžůrala. Teď tu byla mamka tak jsem dala Kačku na nočník a šla si umýt hlavu a ona se vyčůrala vzala nočník rozlila to po koberci a po posteli a aby toho nebylo málo tak polila i mobil a ten samozřejmě nefunguje. No a včera pro změnu přestal fungovat telefon Lukášovi, tak jsme momentálně bez telefotů. co telefonů, ale bez čísel :angry:
3. pro 2009 v 18:09  • Odpověz
Berušky koukám že se tu plínovalo.Prosím vás,vůbec ty nočníky neřešte.Adéla měla plíny do dvou let.Sice si párkrát řekla že chce čůrat,ale žádnej zázrak.Od dvou let měla plínu jen na spaní.A to měla hrůzu v očích když mě viděla s plínou v ruce.Během dvou týdnů byla bez plíny úplně.Takže to bych vůbec neřešila.

A pečení? Mamina se ségrou už něco málo začali ale na mě prej taky nějaký pečení zbude :slight_smile: .No a doma si asi linecký střihnem s Adélkou ještě jednou.Hrozně se těší jak bude vykrajovat.
3. pro 2009 ve 21:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.