• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Myšičky a myšáci Královéhradeckých maminek

(Zamčená)
28. května 2011 
autor
kryserka: A pak že ztrhnete váhu, krásný míry :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
To má Kubík jen o 3 cm víc než Kačka a to mě fakt přišel větší :grinning: :grinning: :grinning:
10. pro 2009 ve 13:52  • Odpověz
taky je ale o dva měsíce mladší :slight_smile: a ta váha mi teda přijde dost, no, když ho nosím, tak se pronese :slight_smile:
10. pro 2009 ve 13:54  • Odpověz
Lenkabu: v páru je nemám, ale já je neslepuju( slepovaného dostanem plnou bednu od tchýně), já je zdobím čokoládou a polevou jako perníčky. :slight_smile:

kryserka: já mám taky silikonovou podložku a super,válím to přes potravinářskou fólii a při sundávání si pomáhám nožem a je to v pohodě. :wink:
10. pro 2009 v 17:13  • Odpověz
konja: já jsem koukala i na silikonový váleček, ale to už by byl fakt přežitek :grinning:
11. pro 2009 v 08:44  • Odpověz
kryserka: tak váleček mám taky obyčejnej a když to válíš přes tu folii neboigeliťák, tak není žádný problém :wink: Tak ať se ti pečení podaří, u nás se včera peklo cukroví do strojku a byla to sranda, pekla celá rodina - manžel točil strojkem, já do toho cpala těsto a Filda rovnal na plech ( no a Bláňa to pak testovala jestli to je k jídlu :grinning: )
11. pro 2009 v 09:48  • Odpověz
holky, já si pořídila za drahý peníz vál a váleček od tupperware, naštěstí to měli v akci, oboje za 500,- a je to super, ani jedno těsto se mi nepřilepilo a pekla jsem 12 druhů cukroví, těsta si dělám přímo na vále a ne v miskách... a fakt už bych jiné nechtěla. Mamča když to viděla, tak jí padala z koutku slina a tak to dostane taky.
11. pro 2009 v 10:32  • Odpověz
Já dělám 2 druhy pečeného tak je jakákoliv investice zbytečná :sweat_smile: Já jsem v kuchyni děsná,hrozně mně to nebaví,dělám to jen kvůli vůni a samozřejmě si to pak s chutí sežeru :sweat_smile: Ale nejradši mám nepečený tak budu dělat čokolády akuličky a stejně to nejí nikdo jinej než já a návštěvy
11. pro 2009 v 10:48  • Odpověz
Teda vlastně 3 druhy páč dlěám ejště takový nivový (ne)cukroví aby byla protiváha k sladkostem a to je teda žrádlo :slight_smile:
11. pro 2009 v 10:51  • Odpověz
konja: taky chystám Kubu zapojit, půjde do židličky, dostane kus těsta a formičku a bude od něj doufám na chvíli klid :grinning:

bebul: teda Ty jsi šílenec, jak to stíháš? Já budu ráda, když stihnu ty dva druhy

lenkabu: pošli recept :wink:
11. pro 2009 ve 12:01  • Odpověz
Nivový zákusek

20dkg másla
24dkg nivy
24dkg hladký mouky
vajíčko a mandličky
Máslo+niva nastrouhat, přidat mouku a vytvořit těsto, který můžeš nechat klidně přes noc odležet (já nechávám cca 2hoďky). Pak vyválíš a vykrajuješ různý tvary. Dáš na plech na pečící papír, každý pomažeš rozšlehaným vejcem, lehce posolíš a navrch dáš 1/2 mandle. Upečeš a je to Bacha je to návykový a mooooc žravý

Vandu nezapojuju páč se bojim že mi to těsto sní :grinning:
11. pro 2009 ve 13:08  • Odpověz
autor
lenkabu: Zní to úžasně :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Taky upeču :wink:

Já jsem zatím dělala jen jedno nepečený a to už je sežraný :grinning:
Takže fakt počkám a budu píct tak max v týdnu a schovám ho k sousedce :grinning:
11. pro 2009 ve 14:08  • Odpověz
krys: no jednoduše, napekla jsem minulý víkend, protože příští týden naše psí panímama rodí a už nebude čas. Vyhradila jsem si jeden den, kdy se o děti staral tatínek a měla jsem to od rána od 7 do 4 odpolko hotové. Jen večer jsem domazávala a zdobila a už je to na verandě v krabicích.
Mám první rok na Vánoce troubu, tak si to vynahrazuju, za ta léta nepečení.
Celé Vánoce se u nás bude točit jedna návštěva za druhou, bo my se štěňatama fakt nikamnepojedeme.
11. pro 2009 ve 14:28  • Odpověz
Já nepečený udělám až těsně před vánočním mejdanem což je 18.12. páč by se sežralo okamžitě :grinning:
11. pro 2009 ve 14:34  • Odpověz
Po delší době zdravím berušky.

Tak my máme už perníčky,šlehačkový,sádlový a ještě něco sfoukla mamina se ségrou.A ještě jedno pečení nás čeká příští týden.Zítra jedem do Polska omrknout co mají a nemají.
Jinak srazík bych si nechala líbit.Můžu ale až po 18tý hodině.
11. pro 2009 v 19:04  • Odpověz
autor
madlina: V pohodě to by jsme nechaly stejně na tu 20h jako vždy :dizzy_face:
12. pro 2009 v 00:52  • Odpověz
autor
Holky, mám prosbičku, co jste kupovali svišťatům k vánocům???

My máme toto:

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=24280581&tab=1
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=27953587&tab=1
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=28682960
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=11503040&tab=2
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=28694217&tab=1
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=28651215&tab=0

myslím, že to jsou hezké věci ale podle mě né takové, aby Kačku nějak zabavily :frowning2:
Lukáš jí vyrobil tu blikačku a z toho se fakt zblázní, obávám se, že to bude ale jediná
věc, která bude využitá. od mamči dostane lego ( to jí vůbec nebude brát, pak nějaké dřevěné puzzle, to
bych řekla, že též bez zájmu a ještě jí chce koupit jeden saksofon, ten bych řekla, že bude bodovat,
ten se Kačce moc líbí :grinning: :grinning: :grinning: ( Mají ho v Interspáru a když tam jdeme tak si s ním vždy hraje )
Zkoušeli jste někdo třeba modelínu??? To myslím, že by se mohlo ujmout ne??? Sedlout si a patlat nějaká zvířátka :grinning: :grinning:
12. pro 2009 v 15:20  • Odpověz
kinsli my máme toto:

http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/57212295
pak vláčkodráhu z Tesca za cca 300,- - ale to si spíš kupovuje tatínek na hraní :slight_smile: a dětskou sadu nerez nádobí 18ks z alberta za 399,- a tím jsou pro nás vánoce vyřízené, neb určitě dostane od babiček spoustu hovadin
:grinning: :grinning: :grinning:

jinak tu kreslící tabulku máme, sice menší (ta naše stála 120,- ), ale musím říct, že si s ní dost hraje. Ono vůbec ji dost baví malovat, jak na papír, tak na tuhle tabulku :slight_smile:. Toho pejska od FP, taky máme (od loňských vánoc) a teprve teď si s ním začala hrát. A lego duplo http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=22146502&tab=1, jsme dostali k 1.narozkám a taky si s tím dost vyhraje, neb ji baví stavět komín nebo auto s kterým pak jezdí po bytě :grinning: Nad modelínou jsme taky přemýšlali, ale pak jsem si řekla, že je na ni času dost (teda teď doufám, že si to řeknou i babičky :grinning: :grinning: :grinning: ).
12. pro 2009 v 16:10  • Odpověz
autor
markyfrana: To lego je přesně to co koupila mamča :wink:

Vláčkohru z Tesca máme taky :slight_smile: tedy nevím, čemu říkáš vláčkohra, ale je to dčevěný vláček a na něj se navlékají různé tvary :wink:
K narozeninám jsme kupovali vláček, ten je na baterky a jezdí po kolejích, a ten se Kačce moc líbí :wink:
Toho pejska od FP jsem fakt strašně dlouho sháněla, je to myslím kol 2007 a není vůbec k dostání. Ten nový se srdíčkem je šíleně nazpívaný :confounded: toho jsem nechtěla.

myslím, že pro ní momentální nejvědší zábava je tučík - nočník :grinning: :grinning: :grinning:
12. pro 2009 v 16:36  • Odpověz
autor
Jinak to hatloukátko jsme kupovali k svátku :wink:
hraje si s tím ale spíš kolíčky zastrkává prstem. Máme želvu zatloukačku a tam jsou tvary které se mají zatloukat, ale kažka je zamačkává :grinning: :grinning:
Když jsem jí dala do ruky kladívko, tak s tím mlátila jak šílená a samozřejmě, že se třískla :grinning:

Včera jsem byla na firemní akci a fakt super :dizzy_face: Před chvílí mi zase volal kamarád, že zůstává na další víkend v Praze a Lukyn tam chce jet v sobotu na nějakou burzu :slight_smile: Tak s Kačkou polítám po Praze a večer pošlu Lukyna s Káťou do Urbanic a my s kámošem vyrazíme do divadla :grinning: :grinning: :grinning:
Fakt se mi to hodí, že teď zůstává v Praze, protože v neděli 20.12. přilétá jedna paní z UK a veze mě nějaké věci na Kačku, tak se s tím nebude muset chudák alespoň tahat a vyzvednu si to přímo na letišti :wink:

Paní je fakt úžasná je to češka a provdala se v Anglii. Narazily jsme na sebe náhodou :slight_smile: Kupovala jsem od ní bundu pro Kačku. Fakt je moc milá, říkala ať si nadiktuji co chci koupit a, že mě to přiveze :grinning:
12. pro 2009 v 16:47  • Odpověz
Kinsli: Tak u nás máme nakoupené hračky trochu v jiných cenových hladinách (myslím, že by jsme se komplet vlezli do ceny vašeho kočárku :sweat_smile: ), ale máme toto:
kočárek
obchůdek s košíčkem
panenku v autosedačce
dřevěné puzzle
hračky do vody - zviřátka co stříkaj z pusinky vodu, mají je v Tescu za cca 28,-
a to je asi všechno, pak dostane spoustu věcí od babiček a dědečků. Jo ještě dostane od mého taťky tyhle kuželky http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=8152047&tab=6
Lego duplo máme ještě po Filipovi a je super, máme u toho spoustu zvířat a panáčků, tak se jí to líbí a taky u nás frčí Noemova archa. Ta je také po Fildovi a je super. Vypadá podobně jako tato http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=29184411&tab=3 jen teda tenkrát stála asi o polovinu méně, není zvuková, ale je rozkládací a má kolečka, která jsou přidělaná tak, že když se s archou jede tak to vypadá jako že se houpe na vodě. Je to skvělá hračka, Filda se s ní i koupal a není to na ni vůbec znát, je to kvalitní plast.
12. pro 2009 v 16:51  • Odpověz
autor
konja: no vidíš to úplně jsem zapomněla na kuželky :grinning: :grinning: :grinning: Máme vesměs ty co jsi házela odkaz taky plyšové + míček :slight_smile:

Ceny hraček neřeším nám dá každý peníze, takže to co jsem naházela jsem za odkazy tak to je fakt vše co dostane :wink:

Já nikoho krom mamky nemám a z Lukášovi strany jich je zase spousty takže tam se dárky řeší fakt jen v rámci rodiny :grinning: :grinning:
myslím, mamka, taťka bráchové a nějaká kosmetika pro babičku ale tetičky, bratrance, a jejich děti se neřeší. Po pravdě ani netuším kolik jich je, nikdy jsem to nepořítala, ale fakt Hujerovi nad 50 by jsme se dostali 100% a to myslím spíš k té 80 ale fakt nemám tucha :grinning: :grinning: :grinning:
12. pro 2009 v 19:33  • Odpověz
autor
Zrovna mi teď psala paní, že odesílala pejska :grinning: Tak doufám že příjde v pořádku.
Už se mi jeden balík ztratil :confounded: ale pošta vyplatila 537,- tak to bylo příjemný :grinning: :grinning: :grinning:

Jinak kočárek jsem si nechávala zaslat přes DHL na dobírku, po té jedné zkušenosti z MMB si už fakt dávám bacha :grinning:
12. pro 2009 v 19:37  • Odpověz
autor
http://www.videomix.cz/video/1c-ndnKis4w/

To je boží :grinning: Kaťa tu skákala, držela se mezi a přičela ee prd nééni :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
12. pro 2009 ve 20:03  • Odpověz
Nechce se mi hledat odkazy tak vyjmenuju

Lego Duplo Míchačka
rumba koule
kočárek golfky
sáňky

moc toho nekupuju,hraček má dost a dostane ještě od babiček a nechci tím být zavalená

tu kreslící tabulku dostane ke 2.narozeninám
13. pro 2009 v 00:11  • Odpověz
autor
Holky nebudete někdo chtít hotové příkrmy??? Budu brát opět od té paní co minule :wink:
Teď má ale jen 135g za 10,-
13. pro 2009 v 00:15  • Odpověz
Kinsli: spíš pokud by se daly sehnat levně ovocné přesnídávky, Bláňa už nechce skleničky vůbec jíst , takže i na cesty musím brát normální jídlo a nebo vždy vybírat takové jídlo aby se najedla z mého talíře :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. pro 2009 v 08:14  • Odpověz
ahoj holky,
ja se bohuzel sraziku nezucastnim,mam zpatky anginu :frowning2: a uz jsem na holky tentokrat sama,nemuzu po Alesovi chtit aby si vzal dalsi osetrovani,to by neslo,nemeli bychom vubec penize,navic od ledna stale nema praci,takze i proto.Uzijte si srazik,ja jdu lezet do postele,fakt parada,to kojeni me starsne vycerpava,takze Naty castecne prevedeme na UM
13. pro 2009 v 09:58  • Odpověz
autor
kacici: tak to je škoda :frowning2: Hlavně se brzy vylež :wink:
Hele ty by jsi nechtěla nějaké skleničky pro Natálku??? Vždyť vy je za chvíli budete papkat :slight_smile:
Já si beru normální jídla, ale paní má i myslím květák, mrkev, brokolici :wink:

konja: Zeptám se, ale myslím, že teď frutapury nemá :frowning2:

Mě právě teď Kačka už dlouhou dobu jí pouze polevky, když druhé jídlo tak příloha + omáčka, ale to fakt trochu
spíše z 90% ty polévky. Něco jako jogurty, přesnídávky tvarohy, tak to u nás fakt nehrozí :confounded:
Takže ráno má polévku nebo skleničku, pak oběd to je zase polévka + něco málo co je k druhému, svačina polévka a 1 a 2 večeře 300 ml mléka. Jinak, že bych jí namazala rohlík tak to fakt nehrozí, v létě ho žmoulala v kočárku, teď když nějaký nechám třeba na stole tak si 1x kousne a víc si ho nevšimne. Spíše teď jí ty barevné kukuřičné kuličky. a jinak ovoce a ze zeleniny převážně rajčata.
13. pro 2009 ve 12:33  • Odpověz
autor
Holky tak kdo všechno v úterý půjdete??? A kam chtělo by to někam hodit rezervačku :wink:
13. pro 2009 ve 12:33  • Odpověz
autor
lenkabu: Já jsem k narozeninám nechala koupit tu kreslící tabulku s těmi kolečky, jak bývala za nás :wink:
Chtěla jsem původně tu k vánocům, ale nemohla jsem jí nikde sehnat :frowning2:
byly jsme před cca 3 týdny u kámošky na moravě a říkala mi, že u nic jí mají. Tak mě jí koupila :dizzy_face:
Ještě jí dám zpívající knížku od FP a nějaké blbůstky na písek :wink:
Teď ty prázdniny budou takové divoké. Já budu mít dovču na druhou polovinu července, tak s Kačkou nějak vyjedu asi jen tak k rybníku po čechách. Chtěla bych se podívat třeba na Šumavu tam jsem ještě nebyla :wink:
Pak určitě si jí budou chtít vzít někam na dovču Lukášovi rodiče a v září bych dala nějaký ten Last minit :grinning: :grinning: :grinning:
13. pro 2009 ve 12:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.