• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Myšičky a myšáci Královéhradeckých maminek

(Zamčená)
28. května 2011 
lenkabu - přesně! hlavně gedren je fakt chytrá a nebylo to jen že by si "vzpomněla", že se jí do porodky nechce. Měla u sebe porodní asistentku a vše promyšlené... Mě třeba hrozně dostala fotka Helenky s Ladunkou :dizzy_face: :dizzy_face: připomnělo mi to jak MM v porodce chtěl být strašně s náma a já byla hrozně unavená...prostě některé věci jsou doma trošku jinak, ale já osobně bych si na domporod netroufla :sweat_smile:
a které alternativ přístupy ti vadí?
9. únor 2009 ve 20:20  • Odpověz
caryfuk:mně ani tak nevadí že josu alternivní i když třeba u AP přístupu mám pocit že to dítě bude rozmazlený a bez režimu..ale to je fuk,mně vadí že nejsou zrovna tolerantní k našim přístupům....zanášíme planetu jednorázovkama,nekojíme do 2 let apod, já toleruju jejich přístup ale už kolikrát mně nějaká alternativní matka sejmula někde v diskusi....
9. únor 2009 ve 20:23  • Odpověz
já to beru tak, že každý extrém je škodlivý. Porod doma je pro mě noční můra, mám v hlavě hodně historek z maminčina pracovního procesu, kdy se rozhodli rodit doma a jak to dopadlo...
Já bych třeba Matýska doma neporodila ani za zlatý prase. ROdila jsem od 6 do 9 a to jako že tlačila a nešlo to a nešlo. Asi 5x jsem jim omldela a křísili mě. řekli mi moc brzy abych začala tlačit, otelky mi porodní cesty a malej se tam pak nemohl vejít. Po těch 3 hodinách už jsem byla tak grogy, že už jsem neměla ani sílu tlačit a navíc mi přestaly kontrakce.
No a po těchto zkušenostech bych doma fakt nerodila ani kdyby mi řekli, že to druhé zvládnu levou zadní - na 1 kontrakci a 3 zatlačení byla malá venku a i bez nástřihu a natržení... i kdybych měla za zadkem porodní bábu... prostě nee

lenkabu: Nejradši mám ekolog. aktivisty, kteří mají 15 let starý auto, barák nezateplenej, okna stará a topěj na pevná paliva. To je tak akorát na tečku mezi oči. Navíc znám dost takových, kteří o jednorázovkách neřeknou jedno hezké slovo, ale přitom je taky používají a ještě je pálí doma v kotli.... a takový mi budou vykládat něco o ekologii??
9. únor 2009 ve 20:36  • Odpověz
leni - njn, je to vše o lidech...
jinak k tomu AP mi to připomnělo - jednou jsem byla nakupovat v tescu a měla Matesa v šátku (bylo mu cca 6 měsíců) a bába na kase mi začala vykládat o tom jak si na sebe šiju bič, že to dítě tam budu nosit do puberty :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: HAHA, jo, rád se nosí, je tam spokojenej, ale potřebuje mít i svůj prostor pro objevování...ale potřebuje i svojí "samotu".
ale tím nechci říct, že všichni teď musí šátkovat, látkovat a tak, prostě každému vyhovuje něco jiného, každé dítě je jiné a nepochybuju o tom, že každá chce pro to své "mimi" to nejlepší :wink: byla by to nuda, kdybysme byly všechny stejné :grinning:
9. únor 2009 ve 20:47  • Odpověz
caryfuk : Matýska jsem taky nosila v šátku a byl v něm moooooc rád, ale taky mi nepřijde, že by byl bůhvíjak závislák na mamince, prostě každý dítě potřebuje pomazlit... o to víc si myslím pak běhal a objevoval, protože byl psychicky v pohodě a věděl, že když bude potřeba, tak může k mámě. Ale je to přesně jak píšeš, vyžadoval i samotu a dokáže si hrát i 2 hodiny v kuse sám a dokonce mě odhání, abycho ho nerušila
Za to Adélka je ďáblík a v šátku mi nevydrží dýl jak 10 minut, od té doby co chodí, tak ani těch 10 minut
9. únor 2009 ve 20:51  • Odpověz
bebulka - byli jsme teď na návštěvě a dotyčný chtěl pořád Matýska držet, aby někde nespadl (třeba když chodil kolem nábytku), no ten byl vzteklej jak ďas... ale předevčírem si hrál v pokojíčku, seděla jsem na zemi a přišel se potulit - jako fakt cíleně potulit, no bylo to něco úžasného :dizzy_face: :dizzy_face:
9. únor 2009 ve 20:57  • Odpověz
jojo znám a je to kráááása. Matýsek (budou mu na konci dubna 4) teď za mnou taky chodí s tím, že chce pochovat a pomazlit a dává mi pusinky a ráno to jeho úžasný buzení. Pusinka na jedno víčko a na druhý a na nos.....a pohladit. No je to fakt super
9. únor 2009 ve 20:59  • Odpověz
bebulka - :slight_smile:
9. únor 2009 ve 21:02  • Odpověz
Mně se šátkování líbí i když to dělat nechci...nechtěla jsem ani nosítko a nakonec ergo koupila a Vanda v něm být nikdy moc nechtěla...jako Adélka,chce prostor,proto řve i v kočáru,už aby chodila.

caryfuk:Vanda se taky chodí tulit,víc než dřív,velkej mazlík teda není,o to víc si toho vážím :slight_smile:

Ještě jsem si vzpomněla čím mně některé z AP vytáčí (gedren ne).....dvě odtamtud ze mně udělaly stvůru páč jsem šla na amniocentézu. Ty borky co odmítají triply,plodovku a ultrazvuk je pro ně taky zlo fakt žeru....ať si nechají svůj postoj,ale nesnáším když mně osočují že jsem ohrozila své dítě kvůli jistotě že nemá DS :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry:
9. únor 2009 ve 21:46  • Odpověz
autor
Tak teď jsem asi mimo, netuším o čem je řeč. No to je jedno :wink:
každopádně fotky z herny jsou moc hezký :dizzy_face:
Jinak co se týká Podholový tak mě se osobně ptala sestřička v dubnu jestli mě rodila PRIMÁŘKA Podholová :confused:
Jinak na plavání dnes super, 100% spokojenost voda byla jako kafe :grinning: :grinning: :grinning:
9. únor 2009 ve 22:48  • Odpověz
autor
Holky sestřičky, vy to vidíte úplně jinak. Chcete mi říct jako, že na život má právo dítě který vydrží např. minutu bez přístroje po narození, než to co vydrží třičtvrtě. To co se stalo té holčině bych v životě nerozchodila :cry: I kdyby bylo dítě jakékoli Podholová není matka a v případě retardace ona se o něj start nebude :angry:
taky mi přijde divný, že holčička měla na 26tt "jen 480g " když mi měli na 29+3tt 1560g :grinning:
9. únor 2009 ve 22:54  • Odpověz
autor
Podholová jí přeci řekla, že pokud by byla prvorodička tak by dítě zachraňovali .... Takže je to hnus a tečka :angry:
9. únor 2009 ve 22:55  • Odpověz
Dobré ráno :slight_smile:

kinsli:já neznám přesný podmínky kdy se dítě zachraňuje,váha je jen jedním kritériem,ale zachraňovat dítě pod 500 g nemá podle mně smysl.někdy se to sice dělá ale pediatři a ortopedové by vyprávěli jaký mají ty děti život..
....a hodně rychle se to mění,nás ještě ve škole učili že potrat je do 28 tt,dnes je to už dřív...nevím jak je to teď přesně nastavené.
Je možná že měla holčička růstovou retardaci už v děloze a narodila se dřív s tak malou váhou.....loni tady porodila známá ve 28 tt mrtvého chlapečka (nebyla to ničí vina) a taky byl mnohem menší než na 28 tt...prostě to nebylo v pořádku a příroda to zařídila tak.
Podholová nebyla primářka už když jsem rodila já,myslím že primář je muž. Sestřička se asi spletla nebo si nezvykla ještě na nového primáře :wink: Ale to je fuk,já slyšela že chování dr Podholové není nic moc,ale zase jsem slyšela že je výborná doktorka....
To o prvorodičce si mohla odpustit...co nám říkali tak trochu tajně na škole bylo,že když je to třeba vymodlené dítě po IVF nebo i první tak se zkusí někdy zachránit i případy kt. by se jinde nezachraňovali....ale říkat jí to neměla.
10. únor 2009 v 06:49  • Odpověz
lenkabu:Nojo, Podholová je prý opravdu špičková lékařka a třeba moje kamarádka na ni nedá dopustit, protože ji v 29tt zachránila před předčasným porodem, zatámco na rozikovém oddělení, kde už asi měsíc předtím ležela ji už odepsali a tvrdili, že se nedá nic dělat (kamarádka čekala sice už druhé mimi,ale první právě porodila předčasně mrtvé.Tak prý Podholová byla jak med, samý úsměv, hlazení po tváři,...No docela dost velký protiklad :confused: ). Takže podholová je sice výborná lékařka, ale to neomlouvá její příšerné chování a být na místě rodičů na si na ni fest stěžuju.
No jinak k těm AP, které tě osočují, že jsi sobecká že jsi byla na amniu atd. - zajímalo by mě, zda tyto matky vůbec někdy viděly na vlastní oči postižené dítě (tí m myslím opravdu postižené dítě, ne děťátko ze zvláštní školy se sníženou inteligencí). Ono něco jiného je říkat si, že přeci každý má právo na život atd. a potom mít vedle sebe tvorečka, který bude celý život trpět a ještě nebude mít život dlouhý. Ano, jsou maminky, které jsou silně věřící a ty by si nenechaly miminko vzít i kdyby věděly, že čekají sedmihlavou saň, ale příjde mě, že spoustu těhle AP věřící nejsou a mají i trošku zkreslené představy. Já jsem si také vždy říkala, že člověk to přeci zvládne atd., ale po tom co jsem s postiženými pracovala vám můžu říct, že bych nad tím hodně uvažovala!A obdivuju ty matky, který to zvládaj, ikdyž málokterá ženská tam měla štěstí, že se ji nerozpadlo manželství, že se někdy v průběhu života z toho nesložila, že toho nikdy nelitovala. Ono není postižení jako postižení. Jsou tam děti na kterých není jejich postižení skoro ani patrné a pak děti, které bez vaši pomoci ani neotevřou pusu a nepolknou!Nemluví, nehýbají se, celý zkroucení leží ve speciálním vozíčku a jediné co sami dokáží je dýchat a slintat. Takový život bych teda svému dítěti nepřála! A nad tím už tyhle maminky asi nepřemýšlejí. On i DS má spoustu forem. Některé děti z Downem jsou postiženi pouze lehce,dokáží mluvit, jsou veselí atd. Ale bohužel DS se většinou neváže s lehkám mentálním postižením, ale s těžkým a už vůbec nemluvím o zdravotních problémech, velkém množství operací atd. Většinu informací má člověk z televizních pořadů, které jsou točené velmi emotivně, pozitivně. Vidítě tam štastné usměvavé dětičky, jak jsou šikovní, jak tvoří z keramické hlíny atd. Ale to je jen jedna strana mince. Už vám tam neukáží, že velké množstvítěchto lidí musí brát tlumící léky, protože se často stává, že jejich silné prožívání emocí se změní na přímo záchvaty agrese, kdy vás už malé dítě je schopné tlouct, kousat, škrábat a není možné ho zvládnout a uklidnit. Pak jsou to opravdu smutné pohledy.Lidé ječí, že klecová lůžka jsou příšerná atd., ale už málokdo si zjistil proč se používají (tím nechci tvrdit, že je někde nezneužívali a neulehčovali si tím práci). Kdo viděl stodvacetikilového downa "v akci" tak by nad jejich významem nepochyboval.
Tak jsem si trochu vylila srdce a jdu s dítětem do školky :grinning: Jen doufám, že jsem se tím nikoho nedotkla, ale toto je můj názor a potřebovala jsem ho trochu ze sebe vypustit :grinning:
10. únor 2009 v 07:51  • Odpověz
konja:necitlivé chování k pacientům to samozřejmě neomlouvá :wink: Já na ni slyšela právě buď stížnosti nebo chvály...řesně jak jsem psala,chvála na lékařské schopnosti,stížnosti na chování.s postiženými to vidím stejně...taky jsem s nimi pracovala na praxi,byla jsem v bohnicích zrovna po zrušení síťových lůžek a ten strach co jsme tam všichni zažívali...druhá možnost je ty lidi tak ztlumit lékama že jen tupě zírají....ale ať mi nikdo neříká že se musím nechat ohrozit protože postižení si zaslouží svobodu....chodili za mnou v tlupě,cigára v ruce,sirky taky,někteří též 120kiloví,věděla jsem že už mají nějaké to napadnutí za sebou...fakt báječný,hlavně že jsme dodrželi jejich práva. :rolling_eyes:
10. únor 2009 v 07:58  • Odpověz
Mimo téma...potřebovala bych půjčit cestovní postýlku na týden 23.2.-1.3.,jedeme se švagrovovu na ten rekondiční pobyt a ona ji nevlastní.Jestli ji někdo můžete týden postrádat,budu ráda :wink: :slight_smile:
10. únor 2009 v 08:26  • Odpověz
Podholová je super diagnostik, ale jinak co se chování k pacientkám týče je to občas fakt hulvát. Já s ní teda mám jen dobré zkušenosti, ale je to i tím, že mě zná, rodila mě a s mojí maminou 20 let dělala. Navíc pan doktor mi stanovil jako diagnozu (když jse po porodu stále krvácela) že mám špatnou srážlivost krve a přišla tam Podholka a sprdla ho, že jak můžu mít špatnou srážlivost krve, když ze mě jdou sražené kusy,že.
Ale ona úplně nesnáší alternativní porody, čili když tam na ní přijde nějaká mamina s tím, že chce rodit přirozeně a ..... tak Podholová teda opravdu pění :grinning:

No a s těma postiženýma, já s nima dělám taky. S neslyšícíma, občas v kombinaci se zrakovým, tělesným nebo mentálním postižením a musím říct, že kdybych jako rodič věděla, že moje dítě bude mít nějaké takové postižení, tak bych si ho asi nenechala. Je to sice hrozný, ale co je to za život. Děti jsou od 3 let na internátě - nebo dojíždějí /ale dojíždějící děti jsou jaksi out z té skupiny/ a vlastně nepatří ani k neslyšícím ani slyšícím. Navíc pokud je to v kombinaci s nějakým syndromem, tak si nedokážu představit, že mi dítě třeba v 15 letech oslepne a ohluchne a bude takhle žít ještě dalších 50 let, odkázáno na pomoc okolí.
S mentálně postiženýma jsem taky dělala ve stacionáři a jak píše konja, bez naší pomoci si ani nesedly, natož se nejíst (mixovaná strava) nebo dojít na záchod. A to je vůbec pošušňáníčko 120 kilového klienta polohovat, přebalovat, krmit, utírat sliny..... chudáci rodiče, ale i ten dotyčný. co z toho života má??
10. únor 2009 v 08:26  • Odpověz
holky, Podholovou snad už radši snad ani neřeště, ani já není nemám zrovna nejlepší vzpomínky :frowning2:
myslím si, že maminka by dneska měla mít možnost si vybrat, jestli chce rodit přirozeně, k lékařskému porodu se dá v nemocnici přejít vždycky, když vše probíhá v pořádku, tak proč nerodit přirozeně...... Kdybych si mohla vybrat, tak bych určitě taky chtěla rodit přirozeně, ale v porodnici. Když u Kuby z porodu nebylo přirozeného snad vůbec nic :-/ Ale hlavně, že je Kuba zdravej a v pořádku, to je to nejdůležitější! Kdybychom rodili doma, taky jsem tu třeba ani jeden nemuseli být :frowning2:

bebulka: nevím, jestli to byla právě ta maminka, co rodila 5 dní, ale maminka u nás po porodu právě s vývodem skončila :frowning2:((((((
10. únor 2009 v 09:23  • Odpověz
Ještě jsem si vzpomněla na výbornou hlášku alternativních matek...jsem se někde projevovala jako odpůrce domporodů....a dala jsem příklad sebe,těhu super,porod taky ale pupečník 2x kolem krku,na konci se dusila a musela rychle ven(kdo by to zjistil u domporodu) a víte co mi ty slepice napsaly?Že miminko stresovalo nemocniční prostředí(rozumějte kvůli mně,blbce,co jde rodit do porodnice a ještě si tam nechá píchnout vodu) a tak se mu omotal pupečník...takže vanda zjistila že je v porodnici a hodila si pupečník :sweat_smile: :rolling_eyes:

Jinak jsem pro přirozený průběh porodu dokud je vše ok a zásadní odpůrce domácího porodu.Chtělo by to dělat změny v systému porodnictví a ne přesouvat porody domů.
10. únor 2009 v 10:07  • Odpověz
A hodně mně baví hlášky že doma může rodit žena co přijme plnou zodpovědnost za svůj porod a nepřehodí ji na nemocniční personál....protože kdo jede do porodky tak roztáhne nohy a čeká až z ní doktor dostane dítě :rolling_eyes:
10. únor 2009 v 10:09  • Odpověz
Lenkabu _ já jsem taky rodila přirozeně, ono ani nic jiného nestihli, prostě šup šup a malá byla venku, u Matýska to bylo horší, protože mi odešla voda a malej nechtěl ven, tak se čekalo a čekalo ....

Za mě : Přirozený porod ano, pokud jde všechno tak jak má, není vůbec potřeba zásah doktora, ale jsem i pro to, aby bylo mimčo monitorováno, jestli je všechno OK a jak se začne něco dít, tak honem doktora. dom porod ne, protože když se něco pos.... tak už je na přejezd do nemocnice mnohdy pozdě a doma udělat císaře????
10. únor 2009 v 10:15  • Odpověz
přesně,ony mi pořád tvrdí že z domova je vždy čas na přesun bo všechny komplikace se ohlásí min půl hodiny předem..tohle může podle mně říct jen blb.Kde to nastudovaly by mně zajímalo?
10. únor 2009 v 10:16  • Odpověz
tak to je blbost, jak to asi ta porodní asistentka, nebo v horším případě chlap pozná, že jsou nějaký obtíže?? copak mají doma monitor?? nebo něco jiného?? Jediné na co přijdou je, že to třeba nejde...
no a doktor nástřih nedělá vždy, ale jen v případě, že vidí, že se tam to dítě nemá šanci vejít a podle mě je lepší nástřih, než být roztržená až ....
10. únor 2009 v 11:05  • Odpověz
jo AP diskuze :grinning:
jsem považována za militantní ... a asi jsem si to zasloužila :wink:

domporody mi přijdou velmi riskantní, v ohrožení jsou dva životy a to povětšinou jen kvůli tomu, že rodička má hrůzu z nemocničního prostředí hmmm ...

látkovky ... nu dobrá, je to ostatně každého věc, žiju ale v době, která mi nabízí si mnoho situací ulehčit, tak tedy, vezmu plenu, zabalím vyhodím (rozkládat se bude světelné roky, ale to už tady nebudu takže to jaksi není můj problém) dám novou ...

dávat na nočník miminka od narození je zvrhlost ... nejenže jim pěkně ku*ví páteř, ale dítě je schopné vědomě udržovat svěrače až někdy okolo roku a půl dvou let ...

bezplenková metoda ... kdy dají dítě spát na dvacet ručníků a během noci chodí po jednom nebo po dvou prochcané ručníky stahovat je taky celkem chuťovka ...

další ve stylu vegetariánství, vitariánství pro malý dítě, je na odstřel ... četla jsem jídelníček ročního mimi ... docela hustý ... k snídaní půl jablíčka, k obědu tři cherry rajčátka, k svačině kousek ředkvičky a k véče pár kuliček hroznového vína ...

... ale co se týká AP ... jejich humor mi nevadí, je mi blízký, gedren mi nikdy nic neudělala a proti ní opravdu nemám nic ...

... ale bohužel některé alternativní metody mi otevírají kudlu v kapse :grinning: ano, jsem militantní a mám vyhraněný názor ... :grinning:
10. únor 2009 ve 12:26  • Odpověz
Jinak teda máme manducu a od srpna do listopadu jsme byli velice aktivní nosiči, hodlám se k tomu najaře vrátit, než budeme mít lepší, lehčí a skladnější kočík ...

Bio občas taky koupím, když je akce bo sleva :grinning: ale cíleně po něm nejdu ...
10. únor 2009 ve 12:27  • Odpověz
Já myslím že jednorázovky se spalujou nebo tak něco,kde by se asi skladovaly tisíce let?
10. únor 2009 ve 12:51  • Odpověz
lenkabu: to nevím :sweat_smile: ale dle přírodních matek jsme nezodpovědný, když zanášíme planetu takovým svinstvem jako jsou papírový jednorázovky :wink:
10. únor 2009 ve 13:00  • Odpověz
jsme nezodpovědný, papírové plíny, čistící ubrousky.... :sweat_smile:
lenkabu: no s tím spalováním si nejsem jistá, protože plíny patří do smíšeného odpadu a já nevím, jestli to hradec vozí do spalovny, nebo na skládku, spíš si myslím že na skládku.
Pálej se jen ve špitále, tam to rovnou vozej do spalovny a pálej tam vlastně všechno spalitelný, mají vysokovýkonný kotel a tak tam pálí i biologický materiál, aby se to neukládalo ...
10. únor 2009 ve 13:40  • Odpověz
bebu: baže :grinning: sociálku na nás :grinning: ... to jsem taky četla, že někdo zavolal sociálku na matku, která přisolovala rok a půl starýmu dítěti jídlo :grinning:
10. únor 2009 v 15:49  • Odpověz
ajejej, tady se to zvrhlo v drbárnu AP... :confounded: :confounded:
k amniu - podstoupila jsem ji a dnes nevím, jestli bych do toho šla znova...úplně mě mrazí, když si vzpomenu, že po odběru jsem začla krvácet a málem jsem potratila...vím, moje těhotenství nebylo ukázkové, ale myslím si, že odběry se dělají skoro všem a jak na běžícím páse... a všechny "postižení" stejně z plodovky nezjistěj...kamarádce se takhle narodil slepý chlapeček, zjistili to až po porodu...
markytkaa - myslím, že sis na AP naběhla sama...viděla jsi někdy někoho látkovat?
10. únor 2009 v 16:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.