• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Myšičky a myšáci Královéhradeckých maminek

(Zamčená)
28. května 2011 
caryfuk:já to nemyslela tak že mi vadí AP přístup,ale jeho představitelky protože to cpou ostatním a dělají ze mně sobeckou matku když nedělám výše zmíněné věci.některý jsou super...konkrétně gedren a tannawe žeru,ale obě jsou to chytrý a tolerantní ženský co uznávají že někdo žije jinak a není proto špatnej. Koho teda fakt nemůžu, je animatua,babalala a listicka77...od nich mám ty moudra co jsem zmiňovala :unamused:

Ty jsi krvácela hned po odběru? Já vím žes psala o komplikacích ale ne jaké. Já jsem se hrozně bála ale dr byl super.Příště bych to asi udělala trochu jinak..nejsem 100% přesvědčená že bych šla,se stejným rizikem určitě ne,měla jsem 1:700 na DS.zaplatila bych si ted genetický uzv u prof Eliáše. ale pokud bych měla riziko 1:100 a vyšší tak jdu.Zjistí se 70 % vad, slepota nebo hluchota ne.

Stejně tak uvažuju že si příště nenechám píchnout vodu...čistě ze zvědavosti jak to bude probíhat bez toho.Já si to teda chválím bo mi to rozjelo porod,vanda byla za 2,5 h na světě ale příště to třeba zkusím jinak.
10. únor 2009 v 17:36  • Odpověz
autor
lenkabu: My za 4h od píchnutí vody :grinning:
Kačka se s tím nějak párala :wink:

jinak co se týká amnia tak já žádné problémy po něm neměla a to jsem klid na lůžku nedodržovala. Možná tak ty 3 dny, ale určitě ne 3 týdny.

zítra jdeme na 10 měs. kontrolu, tak se večer přijdu pochlubit :dizzy_face:
10. únor 2009 ve 21:26  • Odpověz
autor
Jinak já bych určitě postižený dítě taky nechtěla, ale vůbec si nedovedu představit jako kdyby teď Kačenka nebyla :frowning2:
10. únor 2009 ve 21:28  • Odpověz
caryfuk: velký halo bylo na diskuzi o domporodech a tím to defakto startovalo ... pak když mi začali chodit IP s moudry tak jsem k tomu zaujala postoj, který jsem zaujala.
promiň, ale vím co je to dávat látkové pleny, vím, že teď je to fakt "vymakaný" držícíma kalhotkama apod. ... takže netuším nač narážíš ...

nikomu přírodní přístupy nevyvracuji, jen k nim mám prostě zaujímám svůj postoj a to snad můžu ne? jak jsem psala, já bych látkový používala v případě, kdy by malý měl kožní problémy např. ale jinak se přiznám že jsem pohodlná a proto mám ráda papírovky i vlhčené ubrousky ... čas který bych trávila věšením plen a žehlením radši prokecám na koňovi :wink: :grinning:
10. únor 2009 ve 21:50  • Odpověz
autor
markytkaaa: tak ten konec fakt nemá chybu :grinning: :grinning: :grinning:
10. únor 2009 ve 23:18  • Odpověz
ahoj,

markytkaa - jen mě zajímalo, jestli jsi někoho látkovat viděla, nic víc v tom nehledej. přijde mi, že máš zkreslené představy, protože plíny se nežehlí!! a pověšené je mám za 10 minut. práce s "hnuskama" mi přijde skoro stejná - musí se sehnat v akci, donést domů, každou chvíli chodit s košem do popelnice...

ale tím vás nechci přesvědčovat, že látkovy jsou to jediné správné, jen se mě trochu dotklo, že automaticky generalizujete, že kdo používá látkovky apodobné, tak je skoro marťan, já se do vás taky neopírám, že používáte "hnusky" jen kvůli tomu, že jsem měla nějakou negativní zkušenost...

leni - joo, pár dní po odběru jsem musela k dr. a pak měla 3 týdny absolutního klidu a čekala, jak se to vyvrbí, brr..
11. únor 2009 v 08:05  • Odpověz
no holky, co to tu je?? ted se budeme předhánět kdo je větší ekologiska nebo co???

já taky látkuji a nikomu to nenutím, je to každýho věc.

holky přece se tu nebudem urážet!!!!

jinak včera jsme byly s Lenkou na hudebce a byla to docela sranda. sice nevím, jestli to tomu dítěti něco dá, ale Deny má děsně ráda kolektiv, takže se ji tam líbilo :slight_smile:. takže tam budeme dál chodit :grinning: :grinning: :grinning:
11. únor 2009 v 08:13  • Odpověz
caryfuk: já jen stejně jako ty vyjádřila svůj názor ... mě vyhovují jednorázovky i vlhčené ubrousky a nevadí mi hlídat akce, kde jsou za dobrou cenu :wink:
neberu látkovky jako marťany ... já říkám, že AP praktiky mi nejsou úplně cizí - některé, ale s některými prostě souhlasit nemůžu - a to hlavní, co se mi opravdu příčí jsou domporody, ne látkovky :wink: Samozřejmě si holky, co rodí doma zaslouží obdiv za odvahu, ale taky pohlavek za riskování se dvěma životy :wink: toť můj názor ...
11. únor 2009 v 08:38  • Odpověz
holky, co bydlíte na moravským a chtěly byste chodit na pilates (potřebujeme ještě jednoho člena). Máme se ségrou instruktorku na pilates, které bude chodit k nám domů neb kurzy pro začátečníky začínají vždy v září, tak se chci zeptat jestli někdo nemá zájem. Cena vyjde 90,- Kč za hodinu.
pondělí od 19,00 a čtvrtek od 18,00 - nemáte některá zájem???
11. únor 2009 v 09:19  • Odpověz
Jo včera jsme byli v Kaufu ...

Mají v akci Pampers ... tuším Jumbo pack, 72ks 7-18kg za 299,-
A pak Huggies 2 balíky za 399,-
11. únor 2009 v 09:37  • Odpověz
Hudební školka dobrá,sice taky nevím jestli pak bude umět zpívat,ale kolektiv se jí líbí :wink:

marky:já bych chodila ale už toho mám hodně,tak zatím ne :wink:

Možná od září.

Já obdivuju každýho kdo látkuje :slight_smile: Nový látkovky jsou vymakaný,já jsem jen lemra líná se s těma ho.nama pak omejvat a prát :sweat_smile: Já celkově miluju kiv jednorázový pomůcky,ekolog by ze mně radost neměl.Taky mně štvou spíš domporody a hlavně ten postoj že "doktoři jsou hrozní a schválně nám ten porod znepříjemňují" a "do porodnice jezdí zbabělci co přehazují odpovědnost na doktora" Ale jsou ap holky úplně v pohodě některý,jen je tady víc vidět ten radikální zbytek.
11. únor 2009 v 10:38  • Odpověz
lenkabu: vidím to stejně ... mě spíš štve, že domaporodky jsou jediné, které jsou informované, kdežto holky co šly rodit do nemocnice jsou tupá jehňátka co odkývou všechno doktorovi ... ale jako pochybuju, že nějaká z nás šla rodit aniž by nevěděla nebo neměla matnou představu o tom, co nás čeká ...
Je to odvaha ... to jo, je to risk a to mi prostě nikdo nevymluví a fráze o tom, že pokud je problém, je spousta času na převoz, je dle mě prostě blábol ... ale asi to beru ze svýho pohledu, kdy po bezproblémovém ukázkovém těhotenství končil můj porod akutní sekcí, kdy jsem stačila podepsat papíry už pod maskou a jen začátečním písmenem příjmení ...
11. únor 2009 v 10:44  • Odpověz
autor
Holky, tak Vaše starosti bych opravdu chtěla mít :grinning: :grinning: :grinning:

Jinak dnes jsem si byla poprvé pro oběd a fakt bomba. jsem najedená až k prasknutí a ještě tam má Lukáš na oběd + já polévku k večeři :grinning:

Kačenka dnes dala snad svůj rekord, spala od 19:30h a vzbudila se po 9:30h :grinning:
11. únor 2009 ve 12:51  • Odpověz
kinsli: kam si chodíš pro obědy?

Tak jsem byla včera s Blaničkou na půlroční kontrole a v čekárně jsem utrpěla šok. HOlky, jak v tomhle počasí strojíte své děti? Já se to snažím moc nepřehánět, protože malá je narvaná v tlustým fusaku a ještě pod dekou a vždy když ji vyndám, tak je krásně teplá a někdy i spocená. A to ji dám jen body s krátkým rukávem, tryčko nebo mikču s dlouhým, punčocháče, ponožky, kalhoty, capky, rukavice,čepici a bundičku. No včera v té čekárně byla maminka s mimčem a koukala na mě jak na blázna, že mám dítě tak nalehko. Ona totiž chlapečka měla nastrojeného - body s dlouhým rukávem, overal z tlusté teplé látky, kabátek, ponožky, flaušová vycpaná kombinéza s tapkama, tlustá péřová kombinéza s kapucí, ťapkama a rukavicema, tlustá čepice a ještě ho nakonec narvala do péřového fusaku! Tak nevím jestli jsem tak nenormální já nebo ta paní, ale já jsem to dítě teda litovala. Vždyť to dítě muselo padnout vedrem ! :confused: Nebo je to normální? :sweat_smile:
11. únor 2009 ve 13:03  • Odpověz
konja:na kombinézu mi přijde teplo zvlášť když jde ještě do fusaku.Vanda nosí body s dlouhým,tričko ,svetr,bundu,punčochy,kalhoty...čepice a capáčky taky.a jde do fleesovýho fusaku,ovšem horní polovina těla jí z něj tak z poloviny čouhá jak sedí a má venku ruce.
11. únor 2009 ve 13:10  • Odpověz
autor
Já tedy mám super bundu takže žádný balení u nás neprobíhá. Máme: body s dlouhým a na to už bundičku. jinak punčocháčky + lacláčky. V kočáře mám flísový fusak + deku.

Dnes jsem jí měla když jsem šla pro oběd jen v klokance + přikritou dekou, bylo sice hnusně, ale mám to za rohem tak se mi s kočárem moc tahat nechce. Chodím pro obědy na Sever
11. únor 2009 ve 13:17  • Odpověz
autor
konja: jak jste dopadly na půlroční???
Jééé zvíře se mi vzbudilo, tak my letíme k dr.
11. únor 2009 ve 13:18  • Odpověz
Já Páťovi v tomhle počasí dávám body s dlouhým, punčocháčky, ponožky, tepláky/džíny (podle toho jestli se jdeme jenom venčit nebo se plánujeme i předvádět :grinning:), lehkou mikču a má overálek - bez kožíšku, ale teplejší a je ve fusaku ... když je trochu lépe, nesněží a je pod nulou tak ho kolikrát dávám do overalku jen v body s dlouhým, punčocháčích a ponožkách ... a je krásně teploučký :slight_smile:

konja: ale ve stejným šoku jsem byla v lednu, kdy pršelo, bylo takových pět nad nulou určitě a maminky svlíkali děti ze čtyřech pěti vrstev a to už byli vyndaný z kočárku z fusaku :sweat_smile:
A když jsem byla v srpnu na výstupní z kyčlí, tak tam taky přišla mamča a její holčička měla body s dlouhým, dupačky, bavlněný kabátek, vlněný kalhoty, svetřík a takovou bundu s kapucí s kožíškem ... no holka rudá jak ráče :pensive:

Je fakt, že ze začátku jsem měla pocit, že na oblíkání mimča je potřeba speciální VŠ :grinning: ale prostě jen stačí o jednu vrstvu víc než máme my a je to fakt ideál :slight_smile:
Ale už aby bylo teplo ... :slight_smile:
11. únor 2009 v 15:13  • Odpověz
Konja: No tak my se strojíme dost teple, ale je pravda, že malá už je v kočáru jen sedmo bez ničeho, protože mi stejě pořád vystupuje a chce jít sama...
Takže body s dlouhým, punčošky, fleesku mikču, čepice, šátek na krk, rukavičky (plus minimálně dvoje náhradní - sníh je mokrej :grinning: ), botičky a kombošku.
Když mi usne, tak přes ní hodím jen nánožní a takovou tu malou dětskou deku, ale ta je spíš jen pro efekt.
Barča
11. únor 2009 v 15:36  • Odpověz
dnes jsme ještě nespali, tak jsem zvědavá, jak to bude vypadat večer. Po obídku jsem jí navlíkla do kalhot a bundy, vyrazili jsme na procházku uštvat psa a ta naše potvůrka se pořád zvedala a sedala, aby viděla jak sněží. No neusnula. Dělá pořád tany tany a chce do vany, ale spát ne.
No už se těším na 5 večerní, to bude oštěrka :rolling_eyes: , ale smůla musí vydržet minimálně do půl 7. ve 4 kvůli ní zítra vstávat nehodlám

Jo a rekord ve spaní se konal v sobotu. Aduš usnula v 8 večer, pak se vzbudila v 1.45 na kojení, pak od 4-5 byla vzhůru, ale nevyžadovala mě u sebe, tak jsem jí jen rozsvítila lampičku, dala knížky a šla spát a pak vstala až v 10,30. Já už se na ni od 8 chodila koukat, jestli ještě dýchá. :grinning:
11. únor 2009 v 15:40  • Odpověz
autor
Tak se hlásím po kontrole.
Máme 8300g a 77 cm :grinning:
Byly jsme tedy po obědě takže si myslím, že fakt my vyjde ten můj odhad 8500g na roce :wink:
11. únor 2009 v 17:51  • Odpověz
autor
bebulka1: trochu mi vrtá hlavou to tvoje kojení :sweat_smile:
Když si malého kojila do 19 měsíců, tak to znamená, že jsi kojila Adélku i Matěje zároveň???
ty jsi nikdy nepřestala??? jako v době těhotenství??
11. únor 2009 v 17:57  • Odpověz
A co holky jednoděcky :slight_smile: neuvažujete už o druhým? :slight_smile:
Mně docela ty miminka, který se položí a tam je zase najdete, chybí :wink:
Ne :grinning: myslím, že je fajn, když děti mají od sebe dva až tři roky rozdíl ... jak to vidíte? :slight_smile:
11. únor 2009 v 18:30  • Odpověz
markyt:já se těím na těhotenství a porod,ležící mimino nechci :sweat_smile: Potřebovala bych porodit tak půlroční :grinning: Dřív jsem chtěla odstup min 6 let,ale myslím že to dám dřív...ale nejdřív až budou Vandě 3 roky.Děti brzy po sobě nechci :wink:
11. únor 2009 v 18:51  • Odpověz
Ale jsem hodně zvědavá kdo bude první znovutěhule,můj soukromý tip je krys :slight_smile:
11. únor 2009 v 18:52  • Odpověz
tohle naučil Vandu Miloš a ona to vyžaduje neustále

http://www.youtube.com/watch?v=FQwL_INwIMM :rolling_eyes:
11. únor 2009 v 18:55  • Odpověz
kinsli: na šesti měsících má Blanka 7030g a 69cm. No šmakuje jí :grinning: Hlavně kaše. Protože se mě začla v noci víc budit, tak jsem ji zkusila dát před spaním lžičkou kaši. Bála jsem se, že bude jako její drahý bratr a nebude chtít jíst, ale ta jak vidí svoji mističku se lžičkou tak už se směje, plácá rukama a hýká :grinning: Od pondělí jsem začla dávat v poledne mrkev. Tchýně mě pořád kazila náladu, že to určitě tak jako kaše nepůjde, že to děti ze začátku vůbec nechtěj. Ha,ha,ha! Snědla půlku skleničky! :grinning: Skoro ani bryndák nepotřebujem, protože všechno zhltá :grinning: Jen aby jednou nezhltla i nás :grinning: Jinak stále má dva zuby, dalším se ven ještě nechce, asi tak před necelým týdnem začala válet sudyDokáže se takhle překutálet skoro přes celý obývák. Je to sranda, škoda, že nemáme kameru :confused: Ale už se nemůžu dočka až bude Bláňa sedět. Už by se jí to líbilo, hlavně v kočáru. Drží se rukama a snaží se vyškrábat do sedu, ale nejde jí to a strašně se vzteká, že nevidí z kočárku ven. Protože máme polohovatelnou korbičku kočárku, tak ji občas zvednu a ona se pak na všechno směje a hýká. Je to takovej náš oslík :grinning: :grinning: :grinning:
11. únor 2009 v 19:00  • Odpověz
Tak mám Filípka nemocného. Už jsem se radovala jak to krásně zvládáme, že kluk není vůbec nemocnej ikdyž je epidemie a nejdnou bum a je to tady. Odpoledne ještě lítal na tréninku a teď najednou přišel, že mu strašná zima a naměřila jsem mu 37,8 :frowning2: Ach jo... :rolling_eyes:
11. únor 2009 v 19:27  • Odpověz
kinsli: já mám děti od sebe 2 roky a 5 měsíců, čili když si to spočítáš, tak jsem přestala kojit přesně měsíc před novým těhotenstvím :grinning:
11. únor 2009 v 19:52  • Odpověz
ono, to v tom pasu naskakuje jako i s měsícema jen do roka, Matýskovi už jsou 3 roky a 10 měsíců, čili za 2 měsíce mu budou 4.
11. únor 2009 v 19:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.