• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Myšičky a myšáci Královéhradeckých maminek

(Zamčená)
28. května 2011 
Ahoj Holky, koukam, ze jste tady vsechny zaslouzile mamky, tak se chci poradit :sunglasses: . Kdy mam zacit shanet pediatra pro mimi, az se narodi???? A jestli nemate nejakyho, ktereho by jste mi doporucily.Moc dik za info.
15. led 2010 v 18:10  • Odpověz
hezký večer,
aspoň vám,u nas to stojí za prd.Včera dorazila mrcha.Sv..a.Dneska mě bolí hlava jak střep a aby toho nebylo málo,Adél má vztekací období.Větší hysterku jste neviděli.Ke všemu mě vytočila tchýně.Adéla tu místo spaní vysírá,takže dnešek jak malovanej.
Kinsli my to měli s dudákem stejně.Prostě jsem ji ho sebrala a bylo.Dva dny se vztekal že ho chce,třetí den jen hudrovala a čtvrtej den byl klid.Ani si na něj nevpomene.teď objevila jeden zapadlej za gaužem.jen mi oznámila že tam je a víc si ho nevšímala.

Efii,já si zajednávala pediatra asi v sedmým měsíci.Chodíme k Hanouskovi a jsme moc spokojený.I hodnocení na netu má výborný.S dětma to moc umí.I sestřička v ordinaci je moc příjemná.
15. led 2010 ve 20:36  • Odpověz
efi: musíš než se narodí,už v porodce budou chtít jméno pediatra a tomu se budeš hned po porodu hlásit páč u tebe bude dělat návštěvy :wink:
15. led 2010 ve 21:01  • Odpověz
ahoj holky,
postupne docitam diskuze kam chodim a samozrejme nestiham.Co je manza doma tak nemam moc pristup na net,protoze PC potrebuje k hledani prace a k hrani her :angry:
Bebulko - ty jsi hotovy andel :dizzy_face: ,moc ti dekuju za nabidku a rada ji vyuziju - co treba ten nekdy ten dalsi tyden?My jsme tenhle nejaky hodne vytizeny - musime pomahat u babicek(teda Ales,ale my tam budeme s nim),teda pokud se nam holcicky uzdravi,od patka se nam rozjela paradni ryma u obouch a Terky navic prujem :frowning2:
Jo a volala jsme na detskou psychiatrii a zkopiruju sem pak svuj prispevek co jsem napsala jinam,proste na soudy je zatim jeste moc brzo,dle obouch lekarek.Bebul jmena lekarek a te Mgr. ti pisnu do IP,nechci aby se pak nekdo dotknul co treba se o nem pise,jaky je neodobornik apod.
Ivco - my vas mame taky moc radi,takze az budete mit nekdy cas dej vedet,i kdyz ted vas radsi nechci zvat dokud nebudou holky fit :unamused:
Peto - co dudliky,jeste nedosly?My mame opet akutni nedostatek a to jsme ted nakoupily nejake v akci,asi proste dudu nebude a bude hotovo.Horsi je ze ona by ho nechtela,ale jak ho vidi u Naty tak ho musi mit :frowning2:
15. led 2010 ve 21:36  • Odpověz
Holky tak dnesni zkusenost kdyz jsem volala na detskou psychiatrii abych nas objednala.Tak prvne jsem volala rovnou psychiatricce a ta me odpovedela,ze maji volny termin az v lete a kolik ze male je. Tak ja ze 2,5 roku a ona hned zacala ze zaver hyperaktivni dite by ona v tomhle veku vubec nevynasela,protoze tyhle deti jsou vsechny v tomhle veku jeste divoke,vztekaji se a je tezke to dat hned pod tuto dg.Ze by nam leky ani sama nedala,ze se davaji vazne az v krajnich a vaznych pripadech. Hyperaktivita jako takova se ma resit az v predskolnim veku a to v pripade ze problemy trvaji,zkratka ze z toho jeste stale muze vyrust,ale pro nas klid nas teda preda do pece kolegyne klinic. psycholozky. Tak jsem volala ji a ta me rekla,ze leky v zadnem pripade,ze ma taky desne plno,ale 17.2. v 9.30 ma volno a ze se na nas podiva. po hlase to byla starsi dama,ale rekla me na rovinu,ze v takhle nizkem veku by taky hned nerekla ze je dite hyperaktivni.No koukne na nas,poradi nam a ja uz doufam,ze nam nekdo rekne vic
15. led 2010 ve 21:39  • Odpověz
Efi: o pediatrovi a dobe jeho vyberu by te spravne mel informovat gynekolo a opravdu to chce co nejdriv, aby pred narozenim byl a neodkladej to, nikdy nevis, kdy prijde na svet. kacici: s holkama jsem se o tve male bavila, a taky nam bylo dost divny, ze by ji hned po 1. sezeni napraskovali. Jestli je opravdu hyperaktivni, nejsem si jista, jestli z toho vyroste, ale slysela jsem ze temhle detem i tem zivejsim se nema davat glutamat, ze je prokazano, ze to zvysuje hyperaktivitu o 40% takze znas to, nektery druhy peciva, jogurtu, masox, polivky a vubec 80% balenych vyrobku.
16. led 2010 v 10:21  • Odpověz
efii01: je pediatra musíš mít domluveného, než jdeš do porodky. My jsme březhraďáci a taky chodíme k Hanouskovi, jsem u něj spokojená, ale vím, že má plno a nebere.
Zkus se podívat někde poblíž, a poinformovat se na spádového doktora, aby si pak s dítětem se 40 nelítala busama přes celej Hradec se 3 přestupama...
Kdyžtak se optej mamin na předporodním kurzu, nebo porodní asist., koho by Ti doporučili.
Doktora musíš mít vybraného, protože po propuštění z porodnice se na mimčo přijede podívat k Vám domů a vlasntě si ho přebere do evidence...+ zkontroluje v čem žije a popř. poradí co mamina nepobrala v porodnici.

Holky jsem opuštěná. Tchánovci si právě odvezli obě děti a jeli s nima užívat snížku a prej je vrátí až večer, no tak parááááda, mám volno a jdu spááát. :sweat_smile:
16. led 2010 v 11:01  • Odpověz
Bebu já chcíííííííííí taky :slight_smile: .Petr je sice s Adél venku ale musím vařit.večer razím na hokej.Tentokrát bez Adélky.Mají po hokeji nějakou akci takže bez dětí.Adélce to ani nesmím říct,moc by ji to mrzelo.
16. led 2010 v 11:10  • Odpověz
madli: udělej něco rychlého a zalez taky. ť si večer fit
16. led 2010 v 11:43  • Odpověz
Moc vsem dekuju, hned po nedeli se na to vrhnu a zacnu shanet. Dr. Hanouskovi taky zkusim zavolat, je asi fakt
dobrej.
Bebulko: Ja budu taky Brezhradacka, skoda, za tam neni zadnej pediatr, jeste zkusim ve Ferstrovce, tak jsou dve pediatricky, tak uvidime.
16. led 2010 v 11:54  • Odpověz
Včera jsme byli s Fildou u zápisu do školy a musím se s váma podělit o "úžasný" zážitek. Že jsou lidé úplně blbí a nevzdělaní vím, ale tomuhle jsem nějak dlouho ani uvěřit nemohla. Včera ráno vedl do školky Fildu taťka a domlouval se s učitelkou, že pro něho půjdeme dřív, protože od tří hodin je zápis a ta se samozřejmě zeptala kam k zápisu jdeme. Náš Fild půjde do Sionu (pořádají lampoónový průvod, dětské dny, drakiádu atd. takže je také znáte), je to škola, která sídlí v budově ZŠ Mandysova a hned na Sionem je školka Pohádka kam Filda chodí, takže školu zná a hrozně se tam těší. Sion se nedá vůbec srovnávat s Mandyskou a dalšíma školama tady na Moravským, už jen to prostředí, jak je ta škola krásně barevná, plná obrázků, mladých lidí a i ty akce, které pořádají, je prostě o něčem jiném. No ale to je jedno, tady je hlavní problém, že většina dětí z Pohádky jde na Mandysovku, případně na jiné velké sídlištní školy, Filda je jedinej, který jde do Sionu. Já jsem si pro Fildu odpoledne přišla a hned ke mě běžela učitelka i polu s hlavní učitelkou a proč prý chceme dát dítě do Sionu a ne do Mandysovky a jestli víme (a teď pozor!), že oni se ale v Sionu každý den modlí! Holky oni to řekli takovým tónem a s takovým výrazem naprostého zděšení, jak kdyby mě říkaly, že je tam každý den řežou či co. No já na ně koukala jak jantar, než jsem se zmohla na sloévo tak hned pokračovali, že teď ze Sionu rodiče vzali po dou letech chlapce, protože se tam teda děti modlí a oni to nevědělí, že škola to nikde nepropaguje a tak aby jsme to ale věděli atd.atd.atd. Tak jsem jim teda řekla, že jsem si toho plně vědoma, že mě to vůbec nevadí (měla jsem jim chuť říct - Já se taky denně modlím, vy snad ne paní učitelko? Ale to bych si z nich už dělala prdel :grinning:) a že se nedomnívám, že by to škola nikdeš nepropagovala, protože inteligentní člověk už jenom z názvu SION pochopí o jakou to školu se asi jedná a také se na všech informačních letákách člověk dočte, že školu zřizuje církev Jednota bratrská, takže musí být člověk úplně blbý aby to nepochopil a že pro mě jako rodiče jsou mnohem důležitější kvality školy než nějaké modlení a to taky nikomu neublíží a na Mandysovku bych své dítě nedala ani za zlaté prase!Měla jsem tu čest zde prožít několik svých praxí a představa, že by moje dítě učily některé místní učitelky mě teda dost děsí! Koukaly na mě jak dvě slepice, takže teď jsem ve školce za pošahanou babu pánbíčkářku, která si dovolila nesouhlasit s názorem na podlě nich "úžasnou" Mandysovku a také si dovolila zkritizovat kvality místních učitelek, jistě jejich kámošek! Holky umíte si představit jak úžasně inteligentní lidé musejí být rodiče toho chlapečka co ho ze školy po dvou letech vzali kvůl tomu, že se tam děti modlí a oni to předem nevěděli? Podle mě je teda mnohem důležitější kvalita školy, výuka a přístup k dítěti, než to, že se moje dítě učí o bibly. Navíc Sion je škola otevřená všem dětem bez ohledu na jejich víru, takže nikdo nikomu nic nevnucuje, neleje do hlavy atd., ale pouze seznamuje s problematikou náboženství, což podle mě patří i do všeobecného vzdělání člověka, ale bohužel naše společnost není převážně ateistická, ona je převážně tupá a nevzdělaná! No udělala jsem si zase obrázek o lidech co učí naše děti... :rolling_eyes:
16. led 2010 ve 12:06  • Odpověz
Konji,vůbec to neřeš.Když jsem na Mandysku chodila cobi dítě školou povinné,byla ta škola považovaná za nejhorší školu na sídlišti.Bylo tam pár dobrých učitelek ale byli to opravdu vyjímky a dnes už tam snad ani neučí.
To že se v SIONU modlí vím taky a ani by mi to nevadilo.
16. led 2010 ve 13:11  • Odpověz
madlina: přesně tak, pro mě je mnohem důležitější přístup školy ke vzdělání, její kvalita a kvalita učitelů, přístup k dětem a prostředí než to, že se dítě setká se základy víry. Ale ty učitelky vypadaly jak kdyby se toho štítily, jak kdyby to bylo něco škodlivého před čím mě musí varovat :angry: No připadala jsem si jak blb :rolling_eyes:
16. led 2010 ve 13:15  • Odpověz
na tom není nic špatnýho když se děti dozví něco o bibli atd.A myslím že právě tam tomu rozumí a hezky jim to vysvětlí.Záleží pak na těch dětech jestli je to osloví nebo ne.
Na Mandysce mě přišlo že většina učitelů jela podle osnov a jestli někdo stíhal nebo ne,nebylo důležitý.Ségra nikdy nebylůa jedničkářka a šprtka a její třídní ji doporučil zvláštní školu.mamka na to nepřistoupila takže se učitelé po ségře pěkně vozili.Mamka ji hned nechala přeřadit na jinou školu a bylo to v pohodě.
Nevím jak moc se to na škole změnilo nebo ne ale dřív to byla hrůza.
16. led 2010 ve 13:31  • Odpověz
Madlina: já sice nechodila n a Mandysovku, ale také na velkou sídlištní školu a hlavně na druhém stupni jsem se školou dost bojovala. Třeba matematika pro mě byla utrpením, já potřebuju na svoji práci klid, vše si promyslet a rozmyslet, takže jsem třeba při pětiminutovkách byla vysloveně v řiti!To samé v ČJ, diktát byl pro mě za trest. V devítce řekl třídní mamce ať mě dá na nějaký jednoduchý, nejlépe dvouletý učební obor, ať se brzy vdám a mám děti, že budu nejspokojenější! No nějak jsem to podle pana učitele nezvládla, protože mám nejenom maturitu, ale i VŠ, jen s dětma měl pravdu, jsem vdaná a spokojená :slight_smile: Na většině škol si učitelé odučí to co mají a více je dítě nezajímá, v Sionu je to jinak a to se mě líbí :slight_smile:
16. led 2010 v 15:49  • Odpověz
Konja - nedej na ne :wink: ,ja chodila na Mandysovku a bohuzel taky nic moc zazitky,docela na ni vzpominam ve zlem. Hlavne me vychovna poradkyne rekla v 8.tride pred celou tridou,ze nemam ani na ucnak,ale soukromou,kterou budou platit rodice a tim me tam udrzi. Krava,ja rvala pak jeste mesic,desne me potupila pred spoluzaky,protoze vsechny ostatni povzbuzovala,ale me ne :pensive: . No a jak jsem dopadla,na zdravce same jednicky a po medine jsme mela sto chuti ji vzit omlatit diplom o hlavu :grinning: :grinning: :grinning: a rict ze takhle vypada tupec obecny :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Me modleni nevadi,vzdyt naopak,clovek by mel znat viry(teda nejen krestanskou viru),vedet aspon zaklady,ja sice nejsem krtena,ale svym zpusobem vericim jsem a to ze se tam modli,no a co,vzdyt to nikomu neprikazuji :slight_smile:Vazne dej na sebe,je to jen tve rozhodnuti,ale docela si rikam,co je to za ucitelky v te Pohadce,ze to takhle hani :unamused: ,ja tam chtela dat Terezku do skolky,ale stejne ji tam nedostanu :sweat_smile:
16. led 2010 v 16:41  • Odpověz
Nakonec stejně záleží jen a jen na tobě jakou školku nebo školu dětem vybereš.Nejdůležitější je,jak tam bude spokojený.
16. led 2010 v 16:41  • Odpověz
Konja: já teda padám na ústa. Co to máte v MŠ za ..... tohle je teda fakt vrchol. A i kdyby si věřící byla, co je komu do toho. Já mám sion z ruky, ale podle aktivit... je mi jasné, že je to škola, kde je i nějaká ta osvěta o víře, ať se klidně modlí, vdyť k tomu nikoho nenutí a ten jejich cíl, vybavení a přístup k dětem se mi taky líbí. Uvažovala jsem i o tom tam jít učit, ale holt neslyšící jsou pro me N. 1.

Děti už mám doma a je to šrumec, ale bez nich bylo doma tak nějak divně.
16. led 2010 v 17:39  • Odpověz
No já jsem preo Sion pevně rozhodnutá. Je to škola která přesně splňuje mé představy o škole a také je blízko. Nechtěla bych aby Filda musel na základku dojíždět a školy,které jsou v našem okolí jsou všechny stejné. Mandyska z nich vychází teda nejhůř, ale ona i Štefánikovka nebo Horákovka nejsou nic moc. Ano, geniální a bezproblémové děti tam jsou v pohodě, ale kdo vám zaručí, že dítě nebude mít někdy problémy, že nebude potřebovat individuálnější péči a přístup. Nikdo! A ve třídě, kde je dvacetosm prvňáčků ta individuální péče ani nejde! Navíc Horákovka je škola, kde jsou od šesté třídy děti dělené do normálních a matematických tříd což v praxi znamená chytrý X blbý :stuck_out_tongue_closed_eyes: Štefánikovka je zase sportovní škola, což je sice fajn, protože Filda je hodně sportovně založený, ale jsou to třídy pro malé hokejisty a tyto děti tam jsou nedotknutelná elita a Filip hokej nehraje a ani hrát nebude :rolling_eyes: V Sionu mají florbalový kroužek a hrají i florbalovou ligu, kterou vedou a Filda florbal hraje už teď, tak je z toho nadšenej. Navíc Sion je asi jeden jedinej klub kam mohou děti chodit hrát jak závodně tak si hrát jen pro radost, nesoutěžně, to se mě také líbí. Dneska když chce dítě dělat nějaký sport, tak se z něho snaží za každou cenu dostat vrcholové výsledky, vše se bere soutěžně, závodně, ale chybý tu kroužky kam by si mohly děti zajít jen pohrát, zacvičit, aniž by se koukalo na jejich výkonost. A na to v Sionu také pamatují.
16. led 2010 v 17:47  • Odpověz
ženy díky za informace,já ZŠ pro Vandu řeším už teď,možná jsem úchyl ale přijde mi to děsně důležitý :sweat_smile: Jsem vůbec netušila že tu je něco jako Sion,ta koncepce se mi líbí, modlení nevadí pokud nenutí dítě aby se toho účastnilo. Ale informace o víře by měli být,o všech náboženstvích,stejně se malé dítě pro víru nerozhodne,to spíš v dospělém věku a je to jejich věc.

Já chodila ne menší vesnickou ZŠ a byl to děs,úroveň výuky děsná,tak jsem si říkala že dám Vandu na velkou sídlištní školu ale už to nepovažuju za dobrý páč přesně jak píšete.......individuální přístup neexistuje a troufám si říct že Vanda bude radši za něco kde ji nepohltí dav :slight_smile:
16. led 2010 ve 20:07  • Odpověz
ad hokej.........sohlasím s elitou a navíc jako rodič nehodlám postávat každý ráno na stadionu s matkama v domácnosti :sweat_smile: horší sport už mi přijde jen gymnastika a krasobruslení :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. led 2010 ve 21:09  • Odpověz
tak já jsem rozhodnutá dát děti do Kuklen. Kdysi to byla spádová ZŠ pro Březhrad, teď teda zrušili autobus a musí se tam děti dostávat busem 12 a pak 3, ale stále mi ta ZŠ přijde super. Je to taky sportovka, ale nikoho nenutí a mají tam i normoš třídy + učitele na dys poruchy ... Já byla v normální třídě a přitom jsem hrála závodně basket a účastnila se pythágoriád... a děti z horákovky jsme strkali do kapsy :wink:.
Pro Březhrad je spádová Bezručovka a tam bych teda nešla je to taky masokombinát a rodičů se neptají a prostě to tam sekaj. Děti z Březhradu jsou v jedné třídě, děti ze sídliště v druhé a je to mazec. Známá tam měla dítě a protože to fakt nešlo, tak ho přešoupla na Jiráskovku, tam sice taky neřvala blahem, ale proti Bezručovce zlaté.

Jo a ještě se vrátím k té LMD nebo ADHD, spíš než glutamát se nedoporučuje sladké, ty děti mají energie na rozdávání a tak proč jim ještě přidávat cukry a ukládat to do organismu... Viděla jsem na vlastní oči děti od nás ze školy s diagnostikovanou ADHD, co dokáží např po vypití flašky cocacoly, nebo pro čokoládě, to byly jak nadopované nějakou drogou. Prostě to s nima normálně nešlo. Poslala jsem je na chodbu a tělesné tresty hadr, musely skákat a běhat...až to ze sebe trochu vybili a pak jsme se vrátili k matice, nebylo to ideální, ale lepší než na začátku hodiny.
16. led 2010 ve 21:34  • Odpověz
autor
Já chodila do školy na slezském, SNP, Jih a nakonec jsem skončila na Soukromce ( spřestěhovali jsme se do centra )
Spokojená jsem byla všude :wink:
Kačku dám buď na sever nebo na snp podle toho jestli makat spíš nohama nebo hlavou :grinning: :grinning:
sportovní nebo jazykovka.

konja: Užitelky byly fakt ostrý, ale jejich názor, je jejich názor ... ony ho řekly a ty si můžeš myslet o prdeli :grinning: :sweat_smile:
to mi říkávala vychovatelka, že na mě řve a já si stejně myslím o prdeli :grinning: :grinning:
Co jednomu vyhovuje druhému zase ne :wink:
16. led 2010 ve 21:52  • Odpověz
kinsli: to máš sice pravdu, ale mě prostě dostal jejich přístup, to by si musela vidět jak se tvářily,fakt výraz děsu a hrůzy, jak kdyby to bylo něco škodlivýho :stuck_out_tongue_closed_eyes: Na svůj názor má nárok každý, ale učitelka by měla přeci vědět jak se vyjadřovat, tohle bylo fakt děsný :pensive: A je taky jasný, že co vyhovuje jednomu nevyhovuje druhému, ale pokud někam dávám dítě do školy tak vím kam ho dávám a pokud ho dávám do církevní školy tak musím být přeci smířená s tím, že se tam dítě setká s náboženstvím :wink: To je jako bych dala dítě na sportovní školu a pak nadávala, že tam mají hodně tělocviku :sweat_smile: SNP není špatná škola, taky jsem tam byla na praxi :wink:
16. led 2010 ve 22:29  • Odpověz
Já si ráda nechám poradit až na školu dojde,jak jsem tu nevyrostla tak nemám žádný podpultový informace :slight_smile: Ten Sion vypadá moc dobře,jsem zvědavá jak se tam bude Fildovi líbit. I když je fakt že já osobně mám s křesťanstvím trochu problém,ael pokud to nenutí...
17. led 2010 v 09:15  • Odpověz
Lenkabu: přesně ti řeknu za rok, ale byla jsem se v Sionu dívát už několikrát během výuky a nic jsem nepozorovala ( Fildova spolužačka za školky tam chodí už dva roky a nemůžou si to tam vynachválit a moje bývala spolupracovnice tam před mateřskou pracovala a také si chrochtala blahem a moc mě to doporučovala). To je také na Sionu fajn, že několkrát během roku pořádají den otevřených dveří, pokud chceš můžeš se po předchozím ohlášení jít do školy podívat, pořádají den předškoláka, kdy se předškoláčci zapojují do činnosti první třídy (Sion se snaží být co nejvíce oteřenou školou, do své výuky i zapojuje co nejvíce rodičem, kteří s tím jsou u zápisu seznamování, že se od nich očekává pomoc s chodem školy,spolupráce). Ono to podle mě není nikdes náboženstvím nijak hrozné, já jsem chodila také hodně na praxi na církevní školu na náměstí, protože tam je skvělá ředitelka s kterou jsem si moc rozuměla a jedna učitelka je moje kamarádka. Několikrát jsem tam byla ve třídě, kde učila řádová sestřička (první třída) a až na občasné zazpívání si písničky (která byla spíš hezká, nežná než náboženská) a dělání křížku dětem na čelíčko při odchodu v pátek domů jsem tam také nic hrozného nepozorovala. A to dělání křížku na čelíčko bylo také takové hezoučké, povídali si při tom co budou o víkendu dělat a sestřička jim vždy udělala křížeček aby se v pondělí zase všichni šťastně sešly. Náboženství tam je předmět nepoviný, v Sionu ani není, je tam pouze etická výchova, která sice povinná je, ale nikomu podle mě rozhodně neublíží, spíše naopak!
17. led 2010 v 09:31  • Odpověz
bebulka1: tak s tim cukrem a vubec energii prijatou to beru jako samozrejmost, s tim glutamatem to beru jako novejsi zkoumani! :grinning:
17. led 2010 v 10:08  • Odpověz
holky, tak jsem ráda, že to tady řešíte, přesně tohle řešila ségra loni, když se rozhodovala kam dát Máju do školy. Nakonec zvítězila Štefánikova, neb měla hodně kroužků, ale že by byli rodiče spokojeni, to moc ne. učitelka si s májou vůbec nesedla, pořád ji přesazujie (taky má diagnistikovanou hyperaktivitu)... no nevím, já chodila do štefánikovky a vůbec si stěžovat nemůžu, ale je fakt, že to pár let je...

ten sion mě zaujal, jak jste se o tom balily mají to fakt zajímavý aktivity, asi budu o ni uvažovat, je to soukromá škola, za kterou se platí 12000 Kč ročně, tak to se asi podívám i na jiné soukromé školy. no naštěstí mám ještě pár let čas, teď chci řešit školku :wink: , což bude taky dost problém.... neb ještě nevím, do které bych ji měla dát. Letos se začne ještě stavět nová u nás za barákem, ale tu už asi nestineme, možná druhé dítko :slight_smile:
17. led 2010 v 10:16  • Odpověz
Tak ja v roce 2003 koncila Stefcarnu chodila jsem tam na sportovku a jako dst v pohode jen to kazili nekteri postarsi ucitele, ted je to tam samej mladak a mladice, tak je to pry super. Muj telocvikar o kterym jsem si myslela, ze je to totalni magor se ted stal v 28 letech reditelem, tak trouba je to furt, ale panaka jsem si s nim dala rada. :D
17. led 2010 v 10:42  • Odpověz
markyfrana: jo za Sion se sice platí, ale za to co ta škola nabízí ty peníze dám. Nevím o žádné jiné škole, která by se mohla s programem Sionu srovnávat a to jsem jich díky praxím prošla docela dost.
17. led 2010 v 11:38  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.