• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Myšičky a myšáci Královéhradeckých maminek

(Zamčená)
28. května 2011 
Kinsli: protože jsem ji já nakousla, ne všichni mají jen malé dítě :wink: A to že se za čtyři roky učitelky či škola změní...no možná jedna,dvě odejdo u do důchodu, ale kompletně se škola za tak krátkou dobu nezmění. Bohužel :cry:
17. led 2010 v 19:33  • Odpověz
Konji s tou změnou máš bohužel pravdu.Ségra si tenkrát chvílila zš Zálabí.
17. led 2010 v 19:48  • Odpověz
kinsli: my už tu školu taky máme za pár. Matěj bude mít letos 5 a Aduš jde od září do školky....

Madli: Na pouchovskou školu bych teda taky hodně silně protestovala. CHodili tam sestřenice i bratranec a jsou poznamenaný do dnes, vůbec se nenaučili učit a ke škole mají vyloženě odpor. Myslím, že kdyby měli lepší pedagogický sbor... No comment. Takže co je tchýni do toho, prostě si to udělejte po svém, je to vaše dítě a ne její, ona už si za syna rozhodovala, teď je to na vás. Pokud potřebuješ pošťouchnout chlapa, tak přijeďte, já šťouchu důkladně :sweat_smile: .
Štěňata máme stále a jak to tak vypadá, tak se jich asi jen tak nezbavíme, tak klidně přijeďte. Už zdrhaj, dneska jsem odstrojila stromeček, protože je to demoliční četa. Všechno ze země do metru :grinning: , jako u dětí.
17. led 2010 ve 20:09  • Odpověz
Já bych řekla že za 4 roky se (ne)kvalita školy většinou moc nezmění a právě protože nejsem rodilej hradečák tak si ráda poslechnu nějaký drby a zvěsti :slight_smile:

marky:taky jsme řešili jesli je fér dát dítě do křesťanský školy když křesťani nejsme ale to si definitivně srovnám až to bude aktuální :slight_smile:

Já tchyni nemilosrdně utnu v jakýmkoliv kecání do výchovy a že se občas pokusí ale už jen velmi zlehka. Výsledkem její výchovy jsou dva synové co ji nemusí a nechtějí vidět tak ať proboha neradí. A tohle říct a ještě na tom trvat tak nebudu už ani slušná což teda zatím jsem :grinning:
17. led 2010 ve 20:46  • Odpověz
autor
Já školku bych chtěla bývalou gumokováckou, taky asi dobrá bude v Orlické kotlině ale to už je pro mě z ruky, uvidíme. Ale podle mého, budu ráda ( bokud budu doma s druhým dítětem ) když mě jí vezmou v Třebechovické. Žádnou chválu jsem tedy rozhodně neslyšela, ale je to zatím jediná školka na slezském o které vím, že bere děti matkám co jsou na MD.

Školu sver nedo snp rozhodnu se až fakt před zápisem :wink:
17. led 2010 ve 20:59  • Odpověz
kinsli - ty už jsi také změnila postoj, že druhé dítě až tak za pět let?? Asi budu nakonec ta poslední já :grinning: :grinning: .
17. led 2010 ve 21:28  • Odpověz
My bychom tedy potomka na církevní školu také nedali, páč jsme ateisti, ale je to skutečně každého věc. Nám naštěstí ve výběru školek a škol "zatím" nikdo neradí. Ale u nás je to na 90 % místní školka a i škola.
17. led 2010 ve 21:32  • Odpověz
lenkabu: za 4 roky se škola fakt nezmění. Kukleny jsou toho důkazem. Nedávno jsem tam byla z pracovních důvodů a ač jsem školu coby žák opouštěla v roce 1990, tak je to tam stále stejné. Jen pár učitelů se tam změnilo a vystřídalo se pár ředitelů, ale koncepcí a vzezřením je to furt ta stará dobrá škola :wink: pár architektonických úprav tam sice proběhlo, ale ...

No a co se SIONu týká, taky jsem zapřísáhlá ateistka, ale v tom Sionu je to fakt normoš, nikoho do ničeho nenutí a ta etická výchova je spíš o výchově morálky a diskuzi o tom co je a není dobré, než že by tam byla řádová sestra s biblí v ruce a něco vykládala. V tomhle mi fakt sion ani jako ateistovi nevadí a kdo vykládá o církevní škole, tak asi neví co ten pojem znamená. Učitele si taky nevybírají zda jso nebo nejsou věřící, ale jestli jsou ochotni se zapojit do rozvoje školy a dokáží vymýšlet činnosti pro děti...
V Anglii děti chodily do normální školy, ne žádné křesťanské, a měly tam katechismus, musely do kostela u školy... no děs běs.
17. led 2010 ve 21:39  • Odpověz
autor
bambik: poslední určo nebudeš :wink: :grinning:

holky jak to teď je, pokud máš prac pomněr na dobu neurčitou, tak aby jsi mělala výběr na 2,3 roky je to, že musíš otěhotnět do 3 let věku prvního nebo porodit???
17. led 2010 ve 21:45  • Odpověz
autor
Ale těhulky nám už za měsíc- měsíc a půl porodí tak by jsme s tím měly něco dělat :grinning: :grinning: :grinning:
17. led 2010 ve 21:46  • Odpověz
Já myslim že u druhýho už výběr na dva roky nemáš nebo jo? :confused: jinak netušim jak to je,ale logicky bych řekla že musíš otěhotnět do konce MD páč když máš ještě zaměstnavatele tak pak pobíráš zase mateřskou od něj než nastoupíš na novej RD.

bebul:proti etické výchově bych neřekla ani slovo naopak. jsem pochopila že jim tam bibli nepředčítají a ta koncepce se mi líbí,spíš nevim jestli je fér ode mně jako od člověka co katolickou církev opravdu nemá rád,dát dítě na školu kt. zřídila.
17. led 2010 ve 22:28  • Odpověz
Lenkabu: No já taky nemám ráda pana ředitele z Mandysovky a dítě mě chodí do jeho MŠ :wink: :grinning: Lenkabu, času na rozhodnutí máte ještě dost, já budu v průběhu přístího roku hlásit naše postřehy a zkušenosti a až se budete muset rozhodovat kam jít, tak to ještě můžem rozebrat do aleluja :wink:
18. led 2010 v 07:52  • Odpověz
jj určitě :slight_smile:
18. led 2010 v 07:53  • Odpověz
autor
lenkabu: dva roky bych ani neřešila, protože na to ani nárok nemám. Ale podle mě je to spíše porodit do 3 let věku dítěte. Myslím, že kdybych např měla druhé až bude Kačenka mít 3,5 roku tak bych měla do 3 let mateřskou, pak nejspíš neschopenku a z neschopenky rovnou na rodičák, ale na 4 roky protože bych neměla odpracovaných těch 270 dní. Taže si myslím, že pokud bych chtěla 3-letou tak buď musím otěhotnět teď :grinning:
nebo třeba v prosinci, lednu, že bych odchodila do 1.3.2011 do práce a pak už bych zase měla nárok na mateřskou a 3 letetý rodičák. Ale takhle je to teď za rok to už může být úplně jinak :frowning2:
18. led 2010 v 11:52  • Odpověz
Já fakt nevim,rozumí tady tomu holka s nickem vojtisek007 nebo tak nějak,to číslo nevim esli je dobře.
18. led 2010 v 15:44  • Odpověz
lenkabu a kinsli: já mám dojem, že když přecházíš z mateřské na mateřskou nebo pokud si mezitím stihla vrátit zpět do práce, ale jen na krátko a máš nižší příjem než těch jejich 17.000 tak máš na výběr jen mateřskou 3-4 letou. Tu tříletou ti musí nabídnou, protože ze zákona Ti zaměstnavatel musí držet místo 3 roky a ne 4.
S tou dvouletou to je jen pro matky s vysokým přijmem, kam jsem já fakt s těma 9500 nepatřila :fearful:
18. led 2010 v 16:40  • Odpověz
autor
Ahojky holky, tak mám paní na hlídání.. uf :grinning:
Vypadá dobře, jen na slovo vycházka může v dohledné době zapomenout :grinning:
Je to ještě taková ta stará škola, jakmile neprší tak se musí s dítětem ven, já se o Kachně dost bojím,
takže řeči já se pro ní zastavím, vy si zatím můžete něco udělat mě neberou :sweat_smile:
Jinak si myslím, že bude super, Kachně z ní čůrala magi v kostkách :grinning: :grinning: :grinning:
Přišla mi, že je spíše pedant, tím lépe to rozhodně není na škodu :wink:
Bydlí cca 7 min. na pěcha od nás, tak se alespoň když tak nemůže vymlouvat, že jí ujel autobus :grinning: :grinning: :grinning:
18. led 2010 v 16:47  • Odpověz
autor
bebulka1: Já Ti fakt pořádně nevím :frowning2: Jedna holčina mi říkala, že by se mi měla další mateřská počítat z nejvyššího průměru za poslední 4 roky, takže by mě stejně vypláceli mateřskou z průměru před Kačenkou :wink:
Teď jdu jen na částečný :wink: Ale o tohle mi nejde, mě je fuk kolik budu mít mateřskou, spíš fakt chci ten rodičák na 3 roky. Doma by mě to do 4 let ani nebavilo a za 3600,- s 2 dětmi už vůbec ne :confounded:
I když takhle je to teď za rok to může být jinak :wink:
18. led 2010 v 16:54  • Odpověz
kinsli: zkus si napsat sem: http://www.aperio.cz/poradna/kategorie.shtml?als[CID]=a724af17984e898493aa4093ecc0c9d8 měli by ti tu přesně poradit co a jak :wink:
18. led 2010 v 17:16  • Odpověz
Ja u dalsiho mimi dam na materskou manzela ten je povinen byt na MD 24 hodin a pak to necham prepsat na me spon budu mit konecne poradnou materskou. vyse matersky se totiz nezmeni
18. led 2010 v 18:07  • Odpověz
kutcher: a máš to dostatečně zjištěný?? já mám totiž dojem, že mateřská je jen a jen výlučně určená pro matky a připsat na otce lze až rodičák. Jinak by to tak dělali všichni, nemyslíš???
18. led 2010 ve 20:23  • Odpověz
autor
kutcher: o těchto vychytávkách vím, akorád, že jsem je nikdy nepobrala takže jsem to zatím neřešila :wink:
jak můžu přihlásit Lukyna na mateřstou když má stálý pracovní pomněr??
18. led 2010 ve 20:23  • Odpověz
ahoj holky,
bebul my to ted tak udelali a slo to :wink: ,manza byl presne 23.11 den na materske :grinning: ,ale ze by si ji teda uzival :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
18. led 2010 ve 20:24  • Odpověz
autor
kacici: Takže si vzal manža na ten den jako by dovolenou?? Já to fakt nechápu :sweat_smile: a druhý den jste tam šli znova a nechal jí přepsat na tebe???
18. led 2010 ve 21:05  • Odpověz
autor
konja: super odkaz, děkuji :wink: alespoň vím, že se mi když tak bude počítat mateřská z 30 dnů dovolené :dizzy_face:
Ta byla naštěstí hezká :grinning:
18. led 2010 ve 21:07  • Odpověz
jj nejdriv 2. den se to prepise.
18. led 2010 ve 21:30  • Odpověz
autor
takže po šetinedělí??? Dřív stejně nastoupit nemůže. Skoro mi příjde, že to nestojí ani za to běhání :sweat_smile:
Mateřská je myslím 28 týdnů už si to přesně nepamatuji, vzhledem k tomu, že nastoupíš 6 týdnů před porodem + 6 týdnů musíš být doma tak to máš 12 a kvůli 4 měsíců něco přepisovat a obýhat mě příjde zbytečný :wink:
Stejně chci RP na 3 roky, to by mělo smysl kdybych chtěla na dva :wink: Lukáš na něj samozřejmě dosáhne, já ani v omylu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ale přečetla jsem si tam pro mě jistě poučný příspěvek. Mám uzavřít v práci pracovní dobu na dobu určitou
1.3.2010-17.4.2011 a od 18.4.2011 přejít na straou smlouvu na dobu neurčitou.

nebo spíš bych to řešila nějakým dodatkem ke smlouvě, že částečný pracovní poměr je sjednám maximálně do 17.4.2011.
18. led 2010 ve 21:57  • Odpověz
nevim no ro me je to taky spanelska vesnice. uvidim jak to pujde.
18. led 2010 ve 22:29  • Odpověz
Je to výhodný jen v případě že nechceš za žádnou cenu na 4 roky a měla bys 4 roky nucený. Mně to přijde tak složitý že si radši vydělám bokem :sweat_smile:
18. led 2010 ve 23:12  • Odpověz
jo taky jsem o tom slyšela, že to nějak jde, ale jak říká lenka, přijde mi to tak složitý, že si vydělám při mateřský. Já chcii být s druhým dítětem, jenom na 2 roky, mám tchyni, která je v důchodu a Denisa už snad bude ve školce :slight_smile: měla jsem to udělat i s denisou, ale vůbec jsem si to neuměla představit, tak jsem si to dala na 3 roky, ale dělám už od jejích 1,5 roku... :wink:

holky kdy srazík s dětma??? co přístí týden v úterý nebo ve čtvrtek??? máte někdo čas???
19. led 2010 v 07:27  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.