• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Myšičky a myšáci Královéhradeckých maminek

(Zamčená)
28. května 2011 
Krys - ja to vim,Terezka hezky chodila a jen co se mala narodila byla lina jak ves :sweat_smile: a na tom skatu fakt vydrzela hezky stat,moc se ji to libilo :wink:Ona me toho moc neujde,proto nikam nechodim a pokud ano,beru sebou vzdy Manducu a jedno dite dam do ni druhe do kocarku :wink:
zase je pravda,ze je to mozna u vas zbytecna investice,nevim jak casto jezdis do mesta,ja treba ted chodim jen v okoli,mesto max. s jednim ditetem,kdyz je A. doma a venuje se druhe.
Jinak Naty chytla tu zelenou rymu uz od Terezky,takze vysavac jede od rana do vecera :sweat_smile:
25. led 2010 v 11:24  • Odpověz
krys IP
25. led 2010 v 11:56  • Odpověz
Ahojda,
tak jsme školku zvládli v pohodě.Ráno když jsem ji budila,tak mi povídá"maminko nedávej mě do školky".Nasnídala se a vyrazili jsme.Ve školce pohoda.V klidu se převlíkla a šla za dětma.Bavila jsem se s učitelkou a ani jsem nezaregistrovala ,že si Adélka už hraje.po obědě jsme pro ni šli a taky pohoda.Tak jsem zvědavá jak to bude zítra až ji dijde,že to je na furt.Holky to je strašný,ona ani nebulela že tam je bez nás.Zato já měla celý dopolko nakrajíčku.
25. led 2010 ve 13:11  • Odpověz
madli tak to vypadá dobře :slight_smile: já myslím že nějakej pláč přijde,nám se taky nechce denně do práce že :wink: ale když je školka kvalitní tak neznám dítě kterýmu by se tam nelíbilo.

co ty?těšíš se do práce?
25. led 2010 ve 13:12  • Odpověz
No těším no.Zítra mi budou volat na jakou směnu a na kterou linku nastupuju.
25. led 2010 ve 13:19  • Odpověz
Baru mohli bysme se stavit ve středu odpoledne? nevím jestli půjde Adél spát nebo ne ale dala bych vědět až bysme vyjížděli.
25. led 2010 v 15:41  • Odpověz
kaci: no já právě s Kubou do Hradce docela jezdila, páč zavřená tady na vesnici bych brzo umřela sociální izolací :frowning2: Stačí teď, jak nic moc nesmím, jak žadoním na Vendovi, aby mě někam vyvezl, že se tady jinak zcvoknu :frowning2: A V. má práci takovou, že než on přijede z práce, už bych nic nezařídila :frowning2: Chudinky holky, tak přeju, ať jsou obě brzy fit :wink:

jinak jsem se včera pěkně vytočila, ze SSP mi přišel včera nějakej hnusnej canc papíru, že ho musím nechat vyplnit, samozřejmě v práci a do 8 dnů ho doručit zpátky, jinak mi nedají rodičák za leden, jako já ten papír vůbec ani nechápu, co to tam po mě chtějí, a hlavně, že mám oblítávat úřady :angry:
26. led 2010 v 09:00  • Odpověz
autor
kryserka: Ty jdeš teď rovnou na rodičák na 4 roky, nebo máš mateřskou a do 3 let rodičák???

Já jsem to totiž zkoumala vás se to netýká vy máte prcky brzy po sobě, ale šlo mi o to jesli musím porodit do 3 let Kačenky a snad by měla být ještě nějaká ochraná lhůta 180 dní takže cca do 3,5 let
tak bych měla mít ještě rok a půl čas :grinning:
26. led 2010 v 10:17  • Odpověz
kinsli:to bude tak já byla v ochranný lhůtě taky,smlouva mi končila ke konci roku 2007 a ještě 6 měs v roce 2008 jsem byla v ochranné lhůtě a pobírala mateřskou od zaměstnavatele,to bylo příjemný,byla vysoká :slight_smile:
26. led 2010 v 10:44  • Odpověz
Holky,
tak máme všechny štěňata zadaná a za měsíc míří k novým pánečkům, to je taková paráda, já už propadla trudomyslonosti, aby nám nezůstali doma.

Krys: hele určitě scate kup, protože jak se narodí mrně, tak to prvorozené se trošku změní a z lítačky se ti najednou může stát brouček muchlíček a od maminky se nehne. Mates taky chodil sám, ale např po náměstí nebo kde jsem se nebála, že se mu něco stane, ale jak jsem měla lítačku - obchody, úřady, doktory, tak jsem lítala jak čamrda a Mates stál jak přikovanej.
Sundat ho z toho můžeš vždycky, skate vyklopíš nahoru a jdete, ale jak začnou bolet nohy, tak je to k nezaplacení. Zlvášť u nás, kdy měl Mates na těch 2,5 letech 18 kg, to byl mor.
26. led 2010 v 11:16  • Odpověz
kinsli: mám teď mateřskou a pak půjdu na tříletý rodičák

lenkabu: teď si člověk o krásný mateřský může dát akorát zdát :cry:

bebul: No my na tom váhově nebudeme jinak, když jsme na 18 měsících měli 14 kilo :grinning: Náš Kuba je mazlíček i drak v jednom, záleží, jak se zrovna probudí :slight_smile: A nebo zvládne lumpačit a mezitím se jde pomazlit k mamince :slight_smile:
26. led 2010 ve 13:02  • Odpověz
autor
kryserka: Vím, že to teď nějak hodně zkrouhli :frowning2:
Ale co mě blaží je, že by se mě měla mateřská vypočítávala z 30 denní dovolené co jsem pobírala souběžně
s mateřskou při Kačence :wink:

Včera jsem byla v práci, a zrovna jsme se bavili, že se budou smlouvy předělávat na fond pracovní doby.
Vím, že mě se to netýká, já to měla už před nástupem na mateřskou a vím, že to bylo maximálně výhodný :slight_smile:
Ale už si vůbec nemůžu vybavit jak to bylo.
26. led 2010 ve 13:29  • Odpověz
Peto - psala jsem ti sms at se pro postylku stavite dneska,ale nepises,tak nevim zda ji teda budete chtit pujcit nebo ne.
Jdu spat,Ales prisel ze skoleni a prevezme si peci holek :grinning: ,at jsem na vecer s holkama cerstva :grinning: ,vcera jsem byla taky posedet,nejak to potrebuju po celem dni s detma co jsou nemocne.
Bebul - to je strasne moc fajn,ze mate udana stenatka,ale ja bych to obrecela,jsem desny cita :sweat_smile:
Madli - zvladly jste to holky paradne :wink:
26. led 2010 ve 13:35  • Odpověz
autor
kacici: Já jsem Ti včera psala, že to necháme být :wink: srazíme si postele :wink:
Volala jsem Ti včera když jsme byly ve městě, teď už se k Vám nedostanu :wink:
To fakt neva, minulý rok taky spala s námi a nebyl problém :grinning:
26. led 2010 ve 13:38  • Odpověz
autor
kacici: Mám na poště 5 balíků, tak už Ti snad konečně dorazily dudáky :grinning:
26. led 2010 ve 13:49  • Odpověz
autor
Holky tak mi rtazíme, tak se tu mějte :wink:
27. led 2010 v 10:50  • Odpověz
kaci pěkně jsme se včera potkaly v kavárně :grinning: :grinning: :grinning: já si tě vůbec nevšimala ale celej den jsem pracovala a ještě před sebou měla cestu do pardubice tak to bývám lehce jetá :grinning:
27. led 2010 ve 14:54  • Odpověz
kacici: já to ořvu, až je budeme dávat těm pánečkům na trvalo, čili za měsíc, ale zatím jsem si jistá, že je dám ráda, protože k nim v noci vstávám jako k Adéle coby novorozeněti, každé 2 hodiny někdy i častěji.
27. led 2010 v 17:49  • Odpověz
aha tak to bude ten důvod proč nemám psa :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
27. led 2010 v 19:04  • Odpověz
kinsli budete doma zítra cca v 11:00? my půjdem z yamahy že bych se rychle stavila pro diář :wink:
27. led 2010 ve 20:40  • Odpověz
Bebulko :grinning: ,vstavat kazde dve hodinky,to mame ted s Terezkou a nekdy o dost casteji,Naty spinka krasne,dneska vstavala po 11hodinach a ja ji musela vnutit obe prsa jak me bolela :grinning:
Leni ja videla tvuj vycerpany vyraz :frowning2: ,setri se vic :wink:
27. led 2010 ve 22:48  • Odpověz
Kacici: stěnata jsem zavřela do koupelny, k dětem jsem si dala chůvičku a dveře od ložnice mám taky zavřené a ejhle, dnes jsem se vyspala, vstávala jsem ke psům jen jednou ve 2, protože Amála málem zbourala ložnici a ještě za noc krásně přibrali a sežrali celou misku granulí a kaše, hurááá, já na to přišla a měsíc bude v klidu :grinning:
28. led 2010 v 10:37  • Odpověz
Ahojda holky mám prosbu,nevíte o nějaké chatě nebo chalupě na rekreaci???Chceme jet se známou a s dětmi na jaře někam tak kolem 60-80km od Hradce na týden až 14 dní???Nebo jestli neznáte nějaký odkaz????Já bloudím po netu a nicmoc.... :unamused: :unamused: :unamused:
28. led 2010 ve 21:42  • Odpověz
janette: z vlastní zkušenosti můžu doporučit toto: http://www.pensionblata.cz/?lng=cz Majitelka je super milá paní, vyjdou vám ve všem vstříc, postýlky pro děti nejsou problémem. V ceně je snídaně a večeře je možné si buď zaplatit (udělá i jiné věci než má v jídelním lístku, dětem se dělala s krupicovou kaší a houbařům dělala smaženici z jejich úlovků) nebo na zahradě grilovat. S manželem a synem se nám tam moc líbilo, je to malý pension, lidí jen pár a je to na dobrém místě. Do Prachovek to je pár km, pěšky dojdete na zříceninu skalního hradu, Jičín je pár km (doporučuji navštívit Ševcovnu), zde si také můžete koupit věci na grilování, ikdyž paní majitelka je po předchozí domluvě ohotná přivézt. Dál jsme vyráželi na Trosky, Kost, Humprecht a hlavně do Šťastné země! Nevím zda jsi o ni už slyšela, ale to je ráj pro děti (někdy i pro dospělé - obří trampoška byla super :grinning:) http://www.stastnazeme.cz/areal
29. led 2010 v 07:55  • Odpověz
Ty jsi hodná Konji,ale my bychom spíše něco kde budem jen my,abychom mohly opéct buřtíky a aby se děti venku vyřádili :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: nějakou chajdu :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: ale děkuji ten penzion vypadá skvěle,tam bych jela spíš s manžou. :wink: :wink: :wink:
29. led 2010 ve 20:11  • Odpověz
tak přímo o soukromém ubytování bohužel nevím, pokud nic neseženete, tak určitě zkuste tento penzion, je to maličké, takže opravdu jen pár lidí a je to opravdu rodinné prostředí. Ráno už máte na stolech připravenou snídani (obrovský výběr, vždy jsme se nacpali k puknutí) a večer buď vlastní grilovačka na terase nebo si můžete večeři domluvit. Navíc v penzionu to nefunguje jako v klasické restauraci, paní zde neobsluhuje, ale je zde bar kde si sami čepujete pivčo, z lednice berete pití atd. a na seznam si vše zapisujete a na konci zaplatíte. To je prima, protože člověk se může rozvalit pohodlně na terásce, užívat si klídku a pohody a nikdo mu při tom nestepuje za zády jestli už má dopitou skleničku. Navíc je tam veliký bazén, paní tam měla spoustu hraček jak na ven tak do bazénu. Můžu opravdu jen a jen doporučit, je to tam super :slight_smile: Když najdeš něco jiného dej mě prosím vědět, ráda se nechám inspirovat, každý rok bojujeme se stejným problémem - kam vyrazit, tak se také nechám ráda inspirovat :wink:
29. led 2010 ve 20:45  • Odpověz
janette: Tchánovic jezdí od Čedoku. Je to nějaký katalog chalup a chat.
29. led 2010 ve 21:17  • Odpověz
Kačenko: Tak jsem byla dnes poprvé v rizikovce, rovnou na mě nastoupila Podholová a byla moc fajn. Strašně se zajímala o D a vyprávěla o svých vnoučátkách. Na M udělala moc dobrý dojem, když slyšel ty různý skazky, tak ho strašně překvapila. A už si nás nechá, když příští týden Šilhán neordinuje. A jak se máte? Čtu tady o nějaký rýmě, D má taky, naštěstí se mohl M připojit do práce z domu, tak mě s ním pomůže. Ležet už mě bolí a chodit je taky někdy pošušňáníčko. Strašně mě bolí stydká kost a v út se k tomu ještě přidalo tříslo, tak jsem tahala nohu za sebou a nemohla vlízt do vany- M rychle nabíjel foťák a tel :wink: a ráno dobrý.
29. led 2010 ve 21:24  • Odpověz
Ahoj Ivco :wink:,
jeste chvilicku vydrz :wink:. Jinak ja mam Podholovou rada :grinning:,sice nekdy nekomu muze prijit drsna,ale vi co dela :slight_smile: Mam ted kamaradku v porodnici,ve stredu porodila po 14 dnech prenaseni Barunku :dizzy_face: ,ale podrobnosti nevim,nechci ji obtezovat,pockam az napise sama.
Ja mam rymu od holek,Terezka valci s rymou a kaslem uz 14 dni,jsme stale doma a v pondeli to budou tri tydny co byla naposledy venku jako na vychazce :confused: ,takze uz nam trosku doma vsem hrabe :sweat_smile:
29. led 2010 ve 21:27  • Odpověz
Ja uz se tak moooc tesim na vase miminecko :dizzy_face: ,dokonce i Paja uz ma Emicku u sebe :wink:
Budu jak na trni cekat na zpravicku :wink: a az budete po sestinedeli pozvali bychom se k vam domu :grinning: ,podivat se na male miminko,to vis,Naty uz nosi 80,86,takze 56 je pro me pro pidi miminko :grinning:
29. led 2010 ve 21:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.