• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Myšičky a myšáci Královéhradeckých maminek

(Zamčená)
28. května 2011 
lenkabu: právě o tom přemýšlím ... obojí má své výhody :wink: ale když o tom uvažuju nejlepší by bylo tak kolem šesti let, až půjde Páťa do školy, abych mohla být doma dopoledne s mrňouskem, chodit mu naproti do školy a pak se mu věnovat odpoledne ... ale zase menší věkový rozestup zaručí, že se společně zabaví :slight_smile:

No fakt nevím ... každopádně můj chlap je názoru, že mu jeden tygr stačí a druhé tak za patnáct let :grinning: no nevím no :fearful:D
11. únor 2009 v 19:59  • Odpověz
konja:prý hýká :grinning: :grinning: :grinning:

markyt:mám bráchu o necelý dva roky mladšího a můžu tí říct že to nezaručí nic...máme se rádi až od puberty :wink:
11. únor 2009 ve 20:21  • Odpověz
lenkabu: já mám taky bráchu o dva roky, v pondělí mu je 21 :slight_smile: a prostě vyblbli jsme se od mala ... právě v pubertě mě děsně točil a občas jsme se i řezali :grinning: ale prostě si to nemůžu vynachválit :slight_smile:
11. únor 2009 ve 21:20  • Odpověz
lenkabu: no fakt hýká :grinning: je to sranda :grinning:

markytkaaa: já mám děti od sebe přesně pět let a super, zatím si to nemůžu vynachválit. Ono má vše své pro a proti. Já jsem třeba byla ráda, že Filda už má trochu rozum a tak když jsem byla těhu, tak chápal, že jsem byla unavená, že si někdy musel potichu hrát a nechat mě ležet, že po mě nemohl lézt atd. No a teď taky chápe, že někdy musí počkat až se postarám o sestřičku, pomůže mě, drží dveře, zpívá ji když pláče, hraje si s ní na dece a já vím, že už má dost rozumu na to aby ji nevydloubl oko,... :wink: A je to i míň náročný, než skákat kolem dvouch malejch drobků :grinning: :grinning: :grinning:
11. únor 2009 ve 22:00  • Odpověz
Já to vidím jako konja, u malýho věkovýho rozdílu je to asi super za pár let,ale mám dojem že to ranný dětství bych si neužila ani u jednoho...a mít novorozence jako byla Vanda tak nevím kdo by se staral o to druhé dítě :wink:

markyt:jj,většinou si děcka rozumí,ale my s bráchou fakt ne,hrozně mně štval,tak u mně argument "(ne)budou si spolu hrát" selhává :grinning: :grinning: :grinning: stejně je dobrý jak lidi reagujou když řeknu že chci děti dál od sebe...následuje většinou zděšený výkřik :grinning: Stejně jako když řeknu že Vanda má svátek a narozky měsíc po sobě.....hrůza v očích a výkřik "ale to je chudák" Nevím o tom že by vzdálenost svátku a narozek ovlivňovala kvalitu života :grinning: :grinning: :grinning:
12. únor 2009 v 06:54  • Odpověz
lenkabu: mít narozeniny a svátek měsíc od sebe je už docela v poho. A vždy záleží na rodičích jak to dítěti vše udělají. Třeba moje mamka je Eva a do teď vzpomíná jak ji jako dítě štvalo, že má svátek na Vánoce. Prý ráno dostala jeden balíček z té vánoční hromady se slovy - tak to má Evička k svátku - a pak zbytek našla pod stromečkem. Teď už je jí to jedno, ale jako dítě ji to štvalo, přicházela tím o jednu oslavu, zatímco ostatní děti nosili do školy bombóny, dostávali dorty atd. Ale měsíc po sobě to je už v pohodě, to už nikdo spojovat nebude a není na tom nic špatného :wink: . Spíš nechápu rodiče, kteří mají mimčo narozené právě na vánoce a ještě mu dají jméno Adam nebo Eva a libují si, jak to chytře udělali. Asi jich není dost, ale slyšela jsem o tom. A to se přiznám, že jsem měla hrůzu v očích a zděšeně jsem vykřikla :grinning: :grinning: :grinning:
12. únor 2009 v 07:59  • Odpověz
lenkabu: to s tím svátkem a narozeninama zažívám taky. Aduš má svátek 2.9. a narozeniny 28.9., lidi kolem si myslí, že jsme blbci rodiče :rolling_eyes: , že si chudák dítě neužije... ale myslím, že dětství není o tom kolik a jakých dárků dítě dostane.
Můj tchán má narozeniny a svátek v jeden den a nějak zdeformovanej tím není :sweat_smile:

No a já se sestrou jsme do sebe skoro o 6 let a taky jsme si k sobě cestu našli až v dospělosti, když se odstěhovala 80 km od nás. Ono spíš záleží na povahách těch dětí než na věkovém rozdílu. Moje sestra byla odjakživa generál a trochu jájínek a to mě lezlo krkem, pořád jsme se rvali jak koně. No ale ségra měla docela smůlu, že už tak v 5. třídě jsem byla stejně velká jako ona a tak jsem začala vyhrávat :grinning:
12. únor 2009 v 08:01  • Odpověz
konja:no Adam narozený na vánoce to už je silný kafe, já kluka Adama chci teda pokud se to jméno trochu přestane dávat než budu mít druhé...ale udělám to tak že oslava bude pár dní před vánocema ať o ni nepřijde. Synovec je narozen 20.12. a neteř 29.12. a striktně ty oslavy dělíme ať si nepřipadají ochuzený.

bebul:přesně,je to o povaze dětí ne o věku.
12. únor 2009 v 09:09  • Odpověz
Moje teta byla Eva narozená 26.12. :grinning:
Jako pokud se všechno neděje v prosinci tak vůbec nevidím problém, když je to v rychlé sledu za sebou :wink:
Já vždycky litovala, že mám narozeniny v listopadu a ne třeba v červenci, abych mohla udělat garden party :grinning:
12. únor 2009 v 09:32  • Odpověz
autor
Já mám narozky v květnu a svátek v srpnu :wink:
Kačenka duben a listopad, takže si myslím, že taky docela ok.

Na druhé dítko pár favoritů na jméno mám, tak budu asi nejspíš pak vybírat podle TP :wink:
12. únor 2009 v 10:22  • Odpověz
Já mám jednu ségru o 2 roky starší a druhou o 7let mladší a taky žádný problém nikdy nebyl. Jen když mladší ségra byla malá, tak jsme musely se starší ségrou dost pomáhat, vozit v kočárku, hlídat, později pak vodit do školky. Ale to je spíš o rodičích. Otec se moc nepředřel, tak jsme mamče pomáhaly aspoň my. Když bych měla děti takhle od sebe, tak bych určitě od staršího nechtěla takhle pomáhat, měla jsem pocit, že jsem o něco ochuzená, že si nemůžu tak hrát a chodit ven jako ostatní děti.

Jinak dnes mi Anička vstala s pěknou rýmou a kašlem. Teče ji z nosánku jak z kohoutku. Teď spinká, tak si snad pořádně odpočne, jak ji není dobře, tak je pěkně protivná. Ale kdo by nebyl, i pro dospělého je rýma nepříjemná.
12. únor 2009 ve 14:11  • Odpověz
Já si od včera užívám. Jedno dítě, žádné dítě. Matýsek je na chaloupce s babičkou, dědou, tetou a bratrancema. No až děti odjedou, tak si naši odpočnou :grinning: a vydechnou nervíkům. 3 raubíře pohromadě, ale chtěli to tak, tak jim to vymlouvat nebudu.
Zítra se mi myšák vrátí a jdem na plavčo.

No a doufám, že to nezakřiknu, ale dnes opět Aduš spala od 11.30 celou noc až do 8,30. No chodila jsem jí kontrolovat jestli dýchá. Jindy se budí třeba 5x za noc a dnes nic.
12. únor 2009 ve 14:15  • Odpověz
bebulka1: to je asi něco ve vzduchu. Anička mi teď taky spinká celou noc a to se většinou jednou budí. Možná to je ale tím, že už ji nebylo dobře.
12. únor 2009 ve 14:26  • Odpověz
já teda doufám, že to vydrží, protože už jsem pořádně nespala 4 roky a už toho mám tak akorát, tak bych teď chtěla konečně hodné spací děti a ráno být usměvavá mamina s enerrgií na rozdávání a po celý den. Teď se občas přistihnu, že jsem pěkná semetrika, ale je to tím, že prostě jedu na dluh a pak to doháním sladkým....
znáte to taky???
12. únor 2009 ve 14:40  • Odpověz
bebul:znám jen to doháním kávou :wink: Vanda taky líp spí,budí se až v 5 na mlíko ale bohužel o půl šesté nebo v šest vstává :rolling_eyes:
12. únor 2009 v 17:25  • Odpověz
My jsme v neděli vyměnili spací pytel za fleecovou kombinézku a od té doby si nemůžu vynachválit večerní usínání a vůbec spánek :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: ve 20,00 položím do postele, v 7,45 - 8,30 vstávačka :slight_smile:
Možná to fakt chce zkusit i víc variant ... jak obléct, jestli přikrýt dekou, peřinkou, dát pytel nebo overal :wink:

Jinak já deficity naháněla Shockem sugar free, kafem a hořkou čokoládou :grinning:
12. únor 2009 v 17:57  • Odpověz
Tak dneska mám opravdu krásné ráno - všichni členové rodiny ještě spí :grinning: Je to sranda pohled. Kluk se přesunul do naši velké postele a leží s tátou pod jedou peřinou a zborově chrápou a Blanka v postýlce leží prohnutá jak luk, vavrácená hlava, pusa dokořán a slintá :grinning: :grinning: :grinning: Tak doufám, že jim to ještě nejakou dobu vydrží :slight_smile:
lenkabu: tak takhle brzké vstáváni jsem si užívala s Filipem. Bylo to občas strašný a hlavně takhle špatně spal až do dvou-tří let. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Vždycky ráno přiběhnul k naši postely, skočil na nás a křičel - vstávejte, už jsou ptáčkové!!! :grinning: :angry:
13. únor 2009 v 07:48  • Odpověz
Dobré ráno,
jsem dnes jak znovuzrozená. Adélka sice vstávala ve 3, ale jen si cucla a teď ještě spí, sice už se převaluje, takže je tak do 10 minut vzhůru, ale je to úúúžasný, vstát si v 8, dát si kafíčko a v klidu se probudit.
Příští týden už budu mít opět doma to druhé sluníčko, tak budeme vstávat o hodinu dřív, ale i tak je to lepší, než 10x za noc a ještě v půl šesté už být na nohou :sweat_smile: .

Včera jsem byli s manžou v klině, hlídali tchánovci. Byli jsme na premiéře Líbáš jako bůh a je to zase jednou po dlouhé době docela povedený film. Jen těch vztahových zamotatin tam na mě bylo až moc. Ale opět super výkon Holubová, Bartoška a i Kaiser se tam našel.
O víkendu se chystám s Matýskem na Peklo s princeznou, to má taky docela slušný ohlas, tak jsem zvědavá.
Krásný den :grinning:
13. únor 2009 v 08:42  • Odpověz
Na Líbáš jako Bůh bych taky šla,jak tam hraje Holubová bude to dobrý :wink:
13. únor 2009 v 08:59  • Odpověz
Holubová fakt perlila, já ji ze začátku neměla moc ráda, ale teď ji čím dál tím víc miluju, je prostě super baba od rány... je to opravdu skvělá oddychovka a herecký obsazení supeeeer.
13. únor 2009 v 09:14  • Odpověz
autor
Ahojky holky ,my jsme od včerejška v Urbanicích. Teď si zrovna užívám klidu, Kačenku jsem nakrmila a šla uvozit. Teď sinká na zahradě v kočárku :grinning: Jinak noci tu jsou děsivý, nerada sem na noc jezdím kačka tu nechce spát :confounded: Tedy v noci spí, ale to uspávání je na budku :angry: Včera usnula v cca 21:30h a to mě dalo fakt dlouhého přemlouvání. Dnes jdu makat na ples, takže ať si to tu babička s dědečkem užijí :sweat_smile:

Jinak doma spinkáme fakt 12h v kuse, to je parára :grinning:
Ve středu si dokonce dala 14- ku :grinning: :grinning: :grinning:
13. únor 2009 ve 12:11  • Odpověz
HOlky už jste slyšely o tomhle?
http://www.shewee.cz/
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=87021&vGroupOffset=0&vOffset=0

Manžela to dost rozesmálo a já nad tímteď musám pořád přemýšlet. Ale byla by to sranda, čůrat s tím někde v parku za stromem :grinning: :grinning: :grinning:
13. únor 2009 ve 12:17  • Odpověz
no a pak to budu složitě balit do pytlíků a kapesníčků.... abych to někde mohla umýt :wink:
sice je to pomůcka, ale opět jí patrně vymysleli britští vědci. Taky mě to spíš rozesmává než bych nad tím uvažovala.
13. únor 2009 ve 12:21  • Odpověz
Na Líbáš jako Bůh jsem byla s mamkou je to čtrnáct dní zpátky :slight_smile: Byla to akce od nějaký pojišťovny, předpremiéra a byly jsme docela nadšený :slight_smile: Holubová suprózní, Kaiser hrál docela gentlemena přitom v civilu je to takovej magor :grinning: hrála tam i Hrzánová, malou roličku ale perlila :grinning:
My přišlo, že co se týče vztahů, tak se tam každej prostě našel ... mladej, starej ... všichni :wink:
13. únor 2009 ve 12:47  • Odpověz
bebulka: oni to maj vychytaný, můžeš si na to koupit i pouzdro :wink: takže nový obsah dámské kabelky - peněženka, mobil, hřeben, klíče, líčidla, čůrátko... :grinning: :grinning: :grinning:
Ale maj to vychytaný, má to spešl povrch, na kterém neulpíví tekutina, takže stačí jen oklepat a je to suché. Oklepávání "náčiní" už není jen pánskou záležitostí :grinning: :grinning: :grinning:
13. únor 2009 ve 13:59  • Odpověz
konja:se tu tlemím nad tím čůrátkem :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: asi bych teda nebyla schopná to použít :sweat_smile: přijde mi to jako trochu ptákovina :sweat_smile:

Teď jsem byla pokecat v práci a táááááák se mi zastesklo,klidně bych si hodila týdně dvanáctku,ale kam s dítětem že....
13. únor 2009 ve 14:12  • Odpověz
Holky,neslaví dnes Alenka rok?Já si nemůžu vzpomenout na přesný datum ale mám dojem že to bylo 13.2. :fearful:
13. únor 2009 v 16:37  • Odpověz
Koukla jsem do starý diskuse...jasně,dneska v 9:11 jí byl rok :slight_smile: Přejeme s Vandou všechno nejlepší :slight_smile:
13. únor 2009 v 16:40  • Odpověz
Tohle jsem našla rabání ve starý diskusi..no nejsem já vědma?a druhý den dopolko ještě psala bambik kinsli že má ty nepříjemný posly pořád:slight_smile:

bambik • 1d • 24. březen 2008 ve 22:02

Tak bych řekla, že mám poslíčky , bolesti mi jdou hlavně do zad a v různých intervalech. No, vypiju si odvar ze semínka a půjdu to zkusit zaspat.

lenkabu • 1d • 24. březen 2008 ve 22:34

bambik:poslíčky nebo porod?
13. únor 2009 v 16:55  • Odpověz
oprava....při hrabání...
13. únor 2009 v 16:55  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.