• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Myšičky a myšáci Královéhradeckých maminek

(Zamčená)
28. května 2011 
ahoj holky,
když budete mít chvilku, tak můžete kouknout http://markyfrana.rajce.idnes.cz/Hrebecna_Leden_2010/
9. únor 2010 v 07:06  • Odpověz
Álu a dvojčata jsem poznala jen podle matek :grinning: měly bysme si ty děti ukázat :slight_smile: nádherná zima,budeme na to koukat v létě až bude 30 ve stínu
9. únor 2010 v 08:24  • Odpověz
Kinsli: u nás je to taky docela sranda. Myslím kontrast moje dě¨ti a ségřiny děti. Váhově na tom při narození byli nastejno a ségřin kluk měl při nástupu do první třídy míry a váhy našeho Matesa při zápisu do MŠ. Jsou od sebe o 3 roky a Honzík je o trochu větší, ale o ty 3 roky fakt nee a váhově ho už Matěj trumfnul.
Ti mladší jsou od sebe o rok - Adéla je mladší a Kubu už výškově máme a váhově nám ještě 3 kila chyběj a doufám, že Aduš bude i nadále diblík a nepomamí se.
No ale ještě na středce, když jsem hrála basket, tak mi doktor vyhrožoval, že jestli 2 kila nepřiberu, tak mi nedá razítko do průkazky a nebudu moc hrát, tak anorektička hadr, vždycky před vyšetřením jsem do sebe naprala litr a půl čaje a pak se modlila, aby mi břicho nevyšetřoval moc vehementně a p vyšetření rychle prchala na záchod :grinning:
9. únor 2010 v 09:00  • Odpověz
autor
markyfrana: Hezké fotky :wink: My jedeme na takovou to kinder párty na hory v létě :grinning:

bebulka1: No jo hloka proti věku není léku :frowning2: Já na škole taky vypadala kamánek jinak :pensive:

Krys: kde jsi nerodíš??? Mám pro tebe Weledu :grinning: :grinning: :grinning:
9. únor 2010 v 09:27  • Odpověz
Uz jsem zas bez Pc,V.je az do zitrejsiho vecera pryc,tak snad se nebude dit nejaky vzruso.ted je mi dobre,i v noci jsem spala,tak nevim. Kinsli: zitra ve 14 jdu do poradny
9. únor 2010 v 09:50  • Odpověz
Holky, máte krásné fotky :wink: . Hlavně ty společné na nočnících :grinning:. Taky jsem měla problém poznat Álu a holky od Bubli :grinning: :grinning: .

krys - tak pohodovou poradnu, hlavně ať to nedopadne jako minule :sweat_smile: . Pak hned napiš :slight_smile: .
9. únor 2010 v 10:53  • Odpověz
Bambik: dik:wink: na jednu stranu by to bylo jednodussi,budu tady mit az do zitrka mamku,jen Venda by to asi v dopravni spicce nestihl,je az u Plzne, a ja bez nej rodit nehodlam :grinning: Urco pisnem :wink: Kinsli:kolik Ti budu za tu weledu davat? Akorat mam jen petistovku a asi nestihnu rozmenit :frowning2:
9. únor 2010 v 10:58  • Odpověz
autor
kryserka: stála 120,- :wink: Tak se Pro ní zítra zastav, já bych Ti jí donesla, ale mě spí zrovna Kačenka a Lukáš má odpolední.
9. únor 2010 v 11:44  • Odpověz
Kinsli: a vzala jsi mi jednu nebo dve? A jeste nejaky postovny,ne? :slight_smile: jeste mi prosim do Ip posli cislo baraku a telefonni cislo,abych Ti Kacku nebudila.
9. únor 2010 ve 12:02  • Odpověz
autor
kryserka: Ty jo ty jsi chtěla dvě ?? :frowning2: Tak to sorry to jsem fakt netušila :pensive:
Ale já budu určitě tak za 2 měsíce nakupovat další :grinning: Poštovný neřeš to bylo úplně stejný jak bych měla i bez tebe :wink: Adresa viz IP
9. únor 2010 ve 12:49  • Odpověz
To nevadi,na chvili nam to vystaci,vydrzi to docela dlouho. Tak dej priste vedet,urcite se zase pridam :wink: diky,jeste mi tam pisni ten telefon,diky,ip si prectu,ale z mobilu mi tam nejde odpovidat
9. únor 2010 ve 14:24  • Odpověz
Tak jsme se vrátili od doktorky, Bláňa tam zase předvedla pěkný divadlo. Preventivně začla řvát už v čekárně a v ordinaci na sebe nechtěla nechat šáhnout a řičela jak tur. A to ji nic nedělaly :sweat_smile: Tak má na osmnácti měsících téměř 11kg a 84cm. Dostala jsem vyprc jak to, že holka nemá kojenecké mléko, že to potřebuje atd., ale recept na to jak to do dítěte nacpat, když to odmítá, mně už nedala :rolling_eyes: No tak máme prý dávat aspoň dvakrát denně kaši, problém je, že kaše taky moc nejdou :frowning2: Tak jsem terď z toho taková přešlá, asi ji to budu muset cpát do krku jak huse, nebo trychtýřem rovnou do žaludku :rolling_eyes:
9. únor 2010 ve 14:59  • Odpověz
autor
konja: Mám přesně opačná problém než ty :wink: My máme zase doma kojence :grinning:
Myslím, že teď těch 1000-1300 ml denně dá. fakt jídlo minimum, to ani nestojí za řeč :pensive:
Snad jí to časem přejde. Jinak holky máme stejné :wink: My máme jen o 1 cm víc což se mi ani moc nechce věšit, když srovnám Kačku a bláňu tak je to obr a Goliáš :grinning: :sweat_smile:
9. únor 2010 v 15:36  • Odpověz
autor
teď jsem jí přeměřila, už máme 86 cm :wink:
9. únor 2010 v 15:56  • Odpověz
Kryserka: Koukám, že jsem tu kytku furt přehazovala na noční košile marně. :wink:
9. únor 2010 v 17:55  • Odpověz
Mydva:uz jste doma? Jsi mela jeste chvilku pockat :wink: teda v nedeli uz jsme taky skoro jeli,ale jeste jsem to rozchodila :slight_smile: jaky jsi mela porod
9. únor 2010 v 18:11  • Odpověz
autor
mydva28: Tak nám prozraď má Domča sestřičku nebo bratříčka???
9. únor 2010 v 19:04  • Odpověz
holky kdo bude chtít, tak ve čtvrtek je zamluvená escobara :slight_smile: večer.
9. únor 2010 v 19:11  • Odpověz
Krásný večer,hrůza,se semka snad jindy jak večer nedostanu.

Kinsli je to moderátor na Nově.

Holky Konja nám udělala krááááááááááááááásňoučkej dortík.Vlažím fotka až budou v kompu.Adélka měla velikáááááánskou radost.A jak byl dobroučkej.Tak moc,že nezbyl ani kousek.

Konji ještě jednou strašně moc děkuji.nevíš jestli se dá někde po cukrárnách sehnat větší figurka krtka z marcipánu?
9. únor 2010 ve 20:21  • Odpověz
marky od kolika?já bych to asi dala ,mám jen do 18 schůzku max na hodinu.

kinsli:Domča má bratříčka Vojtu jestli se nepletu :slight_smile: ahoj mydwo,předpokládám že píšeš z porodky nebo už doma?
9. únor 2010 ve 20:25  • Odpověz
autor
Ty jo Vojtíšek :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Mé vysněné jméno :dizzy_face: :dizzy_face: ale doma mi neklapne, tak snad jednou bude ségra :grinning:

Já čtvrtek ne, Lukáš má odpolko ... no jak jinak když se někam jde :frowning2:
9. únor 2010 ve 20:51  • Odpověz
krys - tak co v poradně :confused: ?

konja - no to se dalo čekat, že si na Tobě zase ta doktorka něco najde!! :angry: Vždyť ještě malou kojíš, ne, tak co chce víc :fearful:.

kinsli - Dandu taky pořád ještě mlíko drží, má ho každé ráno :slight_smile: . Jinak nedávno jsem se bavila s kámoškou, že je na krabici od Sunaru uvedena něco jako doporučená dení dávka (nebo něco v tom smyslu, nechce se mi hledat krabice), ale nějak jsme se nakonec nedobraly k tomu, jak je to tam myšleno :sweat_smile: . Já o tom ani nevěděla. Ale kámoška měla za to, že by podle toho neměla malýmu dávat více jak je tam psáno (myslím 400 ml). Jak to chápeš Ty?

mydva - velikánská gratulace :slight_smile: .
9. únor 2010 ve 21:18  • Odpověz
autor
bambik: My ho máme už 2x v noci jednou v 19:30h a pak cca okolo 24h po 380 ml
po obědě před spaním 380 ml
ráno jak kdy spíše tak 240 ml a méně.

Hele nejsem si jistá ale myslím na takhle velké děti už je doporučená dávka jen 500 ml počítá se že jedí syry, jogurty.. atd no mléčné výrobky :wink:
9. únor 2010 ve 22:43  • Odpověz
autor
Jinak jsem zjistila, že když jí dám po obědě mlíko tak spí mnohem déle. Když sní pár lžic polévky tak už tam po 2h kňourá jakmile dosebe řachne mlíko, tak chrápe jako zabitá :grinning: Tak 3,5 hoďky

stejně tak v noci, když se mi jí nechce budit na nočník, jako že spí fakt tvrdě tak jí nechám a je samozřejmě bez mlíka. A sama se vzbudí 7:30h-7:45h

Když si dá v noci mléko tak spí spíše do 8:30h
9. únor 2010 ve 22:48  • Odpověz
Bambik: poradnu mam az zitra odpolko :slight_smile:
9. únor 2010 ve 22:57  • Odpověz
krys no nebylo by špatný zachovat zvyk rodit rovnu z poradny :grinning:
10. únor 2010 v 07:08  • Odpověz
Madlina: tak to jsem ráda, že se líbil a hlavně, že chutnal, já z toho mám vždy strach.Tak to mě spadl kámen ze srdce :slight_smile: Přemýšlela jsem o tom krtkovi, jediná cukrárna, kde vím, že dělají marcipánové dorty na přání, je vedle Velkého náměstí - cukrárna U Rudolfa. Zkus se tam pozeptat, ale netuším kolik si za to řeknou, jsou dost drazí.

Bambik: ona se na to kojení moc netvářila, asi si myslí, že už mám málo mléka. Hlavně měla problém, že Blanka má ještě malinkatou fontanelu a že to už by mít neměla. Tak děsně řešila, jestli ji dávám vigantol, že podle papírů nám měl před měsícem dojít a jakto, že jsem si nepřišla pro další atd. Marně jsem se ji pokoušela vysvětlit, že nám dochází až teď. Nevím jak ostatním, ale nám ta lahvička vydrží vždy déle než tři měsíce. Každý den kapeme dvě kapky, ale i tak nám vydrží déle než tři měsíce :sweat_smile: No a taky nám nařídila nenosit doma bačkůrky, ale jen botičky na ven, že se ji nezdá levá nožička při chůzy, že sice není plochá, ale má k tomu sklony, takže dnes půjdu koupit botky. Je fakt, že Bláňa doma věčně lítá bosa, bačkůrky si neustále sundává, ale známá pediatrička nám zase tvrdila, že pokud není doma studená podlaha, že to nevadí. Tak si pak vyber, každý říká něco jiného. No, ale půjdu je koupit, nechci aby měla špatné nožky :pensive:

K mléku mě doktorka říkala, že takhle velké dítě by mělo mít na den 500-1000ml mléčných výrobků a že sunar min. do tří let, nejlépe až do pěti let, že pak děti nepotřebují žádné jiné vitamíny, že všechno dostanou v sunaru. Včera jsem byla tak naštvaná, že jsem večer v Albertu jeden sunar koupila a Bláňě ho vnutila. No nechtěla ho, ale vyzrála jsem na ni. Ona je teď ujetá na pití z hrníčku s brčkem (viděla to u Fildy a děsně se opičí :grinning: ) , tak jsem ji to dala s brčkem a vyzunkla skoro celý hrneček. :grinning:
10. únor 2010 v 07:36  • Odpověz
Vanda měla fontanelu taky a určitě dýl než Blanka a nakonec jí zarostla i když jsem Vigantol úplně vysadila. :wink:
10. únor 2010 v 07:41  • Odpověz
Leni: pro me by to bylo taky nejjednodussi,mam tady jeste dneska mamku,ale jako ja jeste nechciii,bojim se bojim cimdal vic :cry:
10. únor 2010 v 07:49  • Odpověz
Konji: ja do Kuby UM proste nenarvu zadnou,jsem rada,ze mi za ten den sni jogurt a vecer kasi a uz se tim nejak netrapim :wink: Vigantol nam taky vydrzel hrozne dlouho a to jsem ho davala poctive taky po dvou kapkach :wink:
10. únor 2010 v 07:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.