• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Myšičky a myšáci Královéhradeckých maminek

(Zamčená)
28. května 2011 
autor
markytkaaa: tedy ty si fakt užíváš :(

jinak 21.5. má narozeniny kamarád, 22.5. mám já a kolega z práce a kamarádka má TP :D

Já s Kačkou to těhu měla taky celkově naprd, ale zase teď vím čeho se vyvarovat :slight_smile:
7. kvě 2010 ve 21:37  • Odpověz
autor
bebulka1 : S tou školkou je to fakt mazec :(

Jinak jsem přemýšlela jestli je vhodně když jsem těhu nechat záměrně nakazit Kačku neštovicemi. Já je měla, ale slyšela jsem, že jsou i případy kdy je měl někdo 2x a v těhu by to byl asi průser :(
7. kvě 2010 ve 21:43  • Odpověz
kin: tak to nech na příští rok, ať máš neštovice najednou za sebou :wink: :grinning:
7. kvě 2010 ve 21:55  • Odpověz
kinsli na to bych se vybodla
7. kvě 2010 ve 22:21  • Odpověz
autor
najednou??? To mi teď hlava nebere :slight_smile: Jako že by pak Kačka nakazila mimičo?? Tak to my až tak dobrý nepříjde.
Tedy já fakt nevím, nedělám do toho, ale když slyším, že má někdo neštovice tak to jsou děti 2+ neslyšela jsem o třeba 3 měsíčním miminu a neštovicemi.
7. kvě 2010 ve 23:14  • Odpověz
autor
Teď jsem zrovna koupila Kačence flašku od Aventu Sport, tu největší, aby pořád ostuda venku nelítala s dudákem a tady co jsem po ní koukala tak v obchioďáku za 399,- ( to bych za kus plastu fakt nedala ) a v UK jsem jí měla za 173,- včetně pošty :D:D:D
7. kvě 2010 ve 23:17  • Odpověz
Kristy Lukášek měl teď neštovice a má asi 5 měs myslím?

Nejlepší flaška je ta od Jupíku Aqua,vyjde na 12 Kč a vydrží :wink:
7. kvě 2010 ve 23:25  • Odpověz
autor
Tu Aqua moc nedává a klasická od jupíku teče. Jako přes den OK, ale myslela jsem si, že bych jí dala už i tu sport na mlíko. Dudák mi nevadí, ale když jí flaška spadne tak to teče a to mléko fakt moc nevoní :(
7. kvě 2010 ve 23:35  • Odpověz
No já jsem naopak zažila miminka s neštovicema a dle zkušeností matek to snášejí mnohem lépe než ty větší :wink: ...

na pití máme magic cup ... teda na noc, přes den pije z hrníčku, kelímku, láhve ... a dneska jsem mu ještě pořídila lahvičku od canpolu s brčkem :slight_smile: ale jinak se u nás fakt pije ze všeho ... minule si přinesl kyblík z písku, že chce "pívo" do toho :grinning: :grinning:
7. kvě 2010 ve 23:52  • Odpověz
autor
markytkaaa: Z hrníčku pijeme taky v pohodě, ale vypije toho mnohem méně než když jí dám láhev.
Ten s brčkem je super, měli jsme ho minulý rok ... no jo, ale kde mu je konec :grinning:
A ten by na noc stejně nešel.

S těmi neštovicemi jsme to fakt netušila, tak díky :slight_smile:
8. kvě 2010 v 08:36  • Odpověz
Ahojda, tak jsme zpět. Bylo to super, moc jsme si to všichni užili. Bláňa to zvládala naprosto skvěle, obě cesty letadlem prospala a ani nemukla. Moře bylo super, Blanka pořád pozorovala krábky a lezoucí mušle, Filda šnorchloval, no paráda. Teď ještě musím dospat (celou noc jsem nespala kvůli cestě) a pak hodím nějaké fotky.

Bebul: díky moc za golfky, bez nich by to nešlo. Sice jsem viděla, že lidi jezdí i s klasickými kočárky, ale takhle to bylo mnohem pohodlnější a skladnější. Ještě jednou díky moc a napiš mě do ip kdy ti je budu moct dovézt :slight_smile:
8. kvě 2010 v 08:45  • Odpověz
konja - ahoj :slight_smile:. Tak odpočinutá, opálená, ....

markytkaaa - to je mazec, co sis teď prodělala :frowning2:

kinsli - já jsem neslyšela o případu, že by měl někdo neštovice 2 x, nicméně vyjímka potvrzuje pravidlo, že. Teď jsem o neštovicích něco četla a hůře onemocnění snáší malá miminka do jednoho roku a pak bezesporu jedinci v dospívání a dospělosti. Ale obecně asi platí, čím dřív, tím líp. Ale každé dítě je jiné a jinak neštovice snese/prodělá. Já bych byla ráda, kdyby je Danda odnesl teď, protože si myslím, že už zase tak malý není, venku je stejně hnusně a měli bychom to za sebou než půjdu do práce a než budeme mít druhé. Nehledě na riziko neplodnosti a vyřazenín z provozu na dlouhou dobu právě v pozdějším věku :frowning2:. Tak uvidíme za týden.
8. kvě 2010 v 11:32  • Odpověz
Kinsli: na neštovice se teď fakt vyprdni, nestojí to za to, i když si je měla, tak tělo si dělá protilátky a pro mimi to není to pravé ořechové. Nech to na příští rok, i když netuším, zda je mimčo dostane. Aduš už byla tolikrát na nakažování a dokud byla kojená, tak je nechytla, teď je pravda už půl roku bez mlíčka a nakažovaná byla taky, ale nechytila je, asi čeká až maminky nastoupí do práce :grinning: .
Matěj a synovec měli neštovice na půl roce a 8 měsících a super průběh, bez horeček, teplot, sice dost pupínků, ale nesvědilo to, hezky spali... jediné co Matěj ořval bylo koupání, protože byl zvyklý se cáchat klidně půl až třičtvrtě hodiny a s neštovicema tou vanou doslova jen prolít, tak to řval, ale jinak úúúúplná brnkačka. Oproti starším dětem, které si to škrábaly, měly teploty...

Konja: super, to je báječné, jsem moc ráda, že jste je využili a že jste si to užili. Hezky se vyspinkej a dovybal....
Můžeme to zase nechat na pátek?? až pojedu na plavání, určo pojedeme autem, v úterý asi pokud nebude pršet pofrčím s Aduš na kole.
8. kvě 2010 v 16:26  • Odpověz
markyt: no to je mazec, tak se dej brzy do kupy ať pak zvládáš porod a poporodní sžívání se s mimánkem a rodinou. Kapačky a kapačky a prášky... jsem si užila taky, ale naštěstí na začátku s Adélou, taky mi do kapaček cpali kde co.
8. kvě 2010 v 16:30  • Odpověz
autor
Holky moc díky :wink: Předpokládám, že další rok Kačenku do školky nevezmou, tak je pak třebva až ten další rok přitáhne ze školky :grinning: a nebo třeba to mladší dítě nakazí starší :grinning: :grinning: :grinning:
8. kvě 2010 v 19:55  • Odpověz
tak jse m hodila na net fotky z dovči, mrknout můžete zde:
http://truhlarovi.rajce.idnes.cz/Egypt/#album

a tady jedna spešl pro Bebulku :grinning:
http://truhlarovi.rajce.idnes.cz/Egypt/#egypt_050.JPG
8. kvě 2010 ve 20:30  • Odpověz
Fotky jsou moc hezký a i destinace, pro děti super :slight_smile:
8. kvě 2010 ve 20:43  • Odpověz
Konja: krásný fotečky, určitě jste si to až na ty komáry užili. Super až záááávidím :wink: , ale v dobrém, my se ještě pár let podíváme max na maltu a zlaté písky. Hypoška.... stále je co dodělávat (terasa, kanalizace, fasáda, plot, garáž....)
Jinak to spaní znám. Aduš mi taky v golfkách usínala a já měla zmáknuté, že nejlepší je nárazník našeho fordíka. Byla tak akorát vlehu a neměla šanci se překlopit... ani když vstala.
Tchýně byla taky v Hurgádě, ale oni tam jezdí na Vánoce a moře je studené, čili využívají jen bazény u hotelu a na pláž se chodí dívat jen na ty zvířátka. Uchvacovali mě fotky, když přišli na pokoj a měli postele ustlané do ornamentů - vypadalo to jako origami a na posteli okvětní lístky z růží... pod polštářem čokoládičky...
8. kvě 2010 ve 21:07  • Odpověz
lenkabu: pro děti to bylo max. ideální. Moře bylo 300m hluboké max. pod zadek, při odlivu ti lehce smáčelo kotníky, takže se dalo pozorovat různou havěť bez možnosti utonutí :grinning: a tím jak bylo hodně mělké, tak bylo vyhřáté skoro na 30 stupňů, takže opravdu kafe. No a ty bazény a tobogány byly luxusní, Filda řádil jak o život. Ale co mě naprosto fascinovalo, že každých deset metrů byl plavčík který dbal o bezpečnost tak jak jsem v životě neviděla. Rodiče si klidně mohli opalovat pupky na lehátku a měli jistotu, že se jim děti nemůžou utopit, protože kluci egyptský hlídali fakt festovně a měli oči všude. Jednou jsem viděla, jak chlapeček uklouznul na schodech a trošičku si odřel koleno. Ještě ani nestačil začít brečet a už pro něj skákal, vynesl na břeh, zapískal na píšťalku a hned tam byli další tři, kteří ho celého prohlídli , vyčistili, zalepili a předali rodičům. Opravdu to mají perfektně zmáknuté. Hlídači jsou i na dětském hřišti, takže fakt super servis :grinning: Já bych tam nejraši ještě zůstala, uteklo to moc rychle. Jen tu cestu letadlem bych mohla klidně vynechat. Čím jsem starší, tím hůř to snáším a tím, že teď letěly i děti, jsem na tom byla ještě hůř. Snažila jsem se na sobě nedat nic najevo, ale v duchu jsem řvala hrůzou. Hlavně na spátek, když nám kapitán hned po startu řekl, že z důvodu extrémně silného protivětru budeme prolétat velmi silnými turbulencemi a ať jsme celou dobu letu připoutáni , tak se o mě pokoušel infarkt a ikdyž se nemodlím, tak teď jsem se modlila. S letadlem prostě nejsem kamarádka :sweat_smile:
8. kvě 2010 ve 21:53  • Odpověz
autor
Konja: fotky krásný :slight_smile: taky bych hned jela :slight_smile:
Z blaničky už je slečná, za těch cca půl roku co jsem jí neviděla... no mazec.

Holky vy máte všechny tak zubaté děti, u nás bude mít snad druhé dítě dřív zuby než to první.
se svými spodními 2 klofáky v předu vypadá Kačka na 2 letech fakt směšně.
9. kvě 2010 v 09:55  • Odpověz
kinsli vy se fakt necháte překvapit s pohlavím? jestli to vydržíš tak smekám :slight_smile:
9. kvě 2010 ve 20:29  • Odpověz
kinsli: vydržte, stojí to za to. Já se nechala překvapit 2x a bylo to skvělý :wink: .

Právě jsem zdolala monte peru (žehlení jak pro regiment) a jsem grogy, jdu do hajan
9. kvě 2010 ve 22:01  • Odpověz
autor
lenkabu: Nenecháme :slight_smile: si to říct.

u prvního jsme strašně chtěli holčičku, tak jsme si to nechali říct.

teď já bych raději holčičku a Lukáš kluka. No a Kačenka??? Ta mi oznámila, že chce blášku :grinning:
to jí musel naočkovat Lukáš, protože my to slovo nikdy nepoužívali, proč taky.

Ale tak nějak pomalu rezignuji a říkám, že hlavně zdraví. Podle Luneárních let a data početí mě vychází holčička.

a podle zadělání :grinning: to nepoznám, protože to bylo 3 dny a den před ovu, takže to může být tak či tak.

Dnes ráno mě klesla o 0,2 teplota a přes noc jsem měla křeče v břiše. Tak jsem tu ráno řvala jako řelva, ale snad ok
nic se přes den nedělo, tak už snad ani nebude. Na křeče jsem si zatím koupila Magnézii a dnes tedy nebyly, tak uvidím v noci, stává se mi to během spánku nebo po probuzení.

Jinak Kačka je úžasná, fakt jednou jsem jí řekal, že má maminka miminko v bříšku a jakmile se převlíkám a mám holé břicho tak ke mě běží a křičí mazli, mazli miminko. Pohladí břicho a dá na něj pusu a říká, že miminko hajá a dudá :grinning: :grinning:
9. kvě 2010 ve 23:06  • Odpověz
kinsli já bych teď křečemoc neřešila,co se má udržet,tak se udrží :wink: pravděpodobně se ti jen roztahuje děloha :wink:
9. kvě 2010 ve 23:13  • Odpověz
marky: o tom mi něco povídej, my se taky chtěli u Venouška začít snažit p dovolený v létě a nakonec jsem na dovču jela a byla jsem už na konci třetího trimestru :grinning: A taky to bylo z jedinýho nechráněnýho. Chvíli jsem se z toho taky vzpamatovávala, ale pak už jsem se moc těšila :wink: Terď si nechám dát tělísko, jelikož nechci riskovat, my květňačky jsem nějak moc plodný :grinning:

kin: mě podle data početí vycházela pokaždý holčička, taka si tak :grinning:
10. kvě 2010 v 07:45  • Odpověz
kinsli: mně to vždycky podle skvělých výpočtů vyšlo naprosto obráceně, ať jsem si dělala čínský či jakýkoli jiný, tak první mělo být holčička a druhý kluk, tak pak tomu věř :wink:
křeče, můžou být roztahováním dělohy a přichytáváním se, moc to neřeš a nepřemýšlej nad tím.
10. kvě 2010 v 11:00  • Odpověz
autor
Koupila jsem si včera zásobu magnézie a dobrý :grinning: :grinning:
Byla jsem u DR a jsem objednaná na 3.6. :wink:

Jinak Kačenka měla být myslím taky kluk, takže v pohodě :grinning: prostě vždycky je to 50 na 50 a na nějakou
změnu krve nevěřím :wink:
10. kvě 2010 ve 14:18  • Odpověz
Dobrý, 3.6. už bude vidět něco jako mimino a ne flek :slight_smile:
10. kvě 2010 ve 14:41  • Odpověz
autor
To je fakt, ale zase pak už tak za 14 dní půjdu na screaning, tak to budu mít po sobě
10. kvě 2010 v 15:18  • Odpověz
autor
Tak ne teď na to koukám konec prvního mám až 5.7. takže po měsíci :slight_smile:
10. kvě 2010 v 15:22  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.