• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Myšičky a myšáci Královéhradeckých maminek

(Zamčená)
28. května 2011 
Tak to my jsme za kluka moc rádi. 20.8. jdu na genetickej UTZ k Eliášovi do FN, tak jenom doufám, že mi to teď nevyvrátí :slight_smile: a hlavně, že bude všechno v pořádku. Můj otec, když jsem mu to řekla, byl hrozně šťastnej, hned, že to musí oslavit :grinning: :grinning: :grinning: tak jsme se domvluvili, že to raději oslavíme až po porodu...
4. srp 2010 ve 20:06  • Odpověz
To věřím,u vás je to na oslavu :slight_smile: Proč jdeš k Eliášovi? špatný tripply?
4. srp 2010 ve 20:38  • Odpověz
Leni já tam musím kvůli cystický figroze, jsem nositel genu :unamused: , tak jestli dítě náhodou není nemocný... byla jsem i s Denisou a půjdu kdykoliv budu těhotná :grinning: triply budu vědět v pondělí.
4. srp 2010 ve 21:16  • Odpověz
Jo už is vzpomínám.............u kluka je to lepší, moc málo kluků má CF,říkal mi dr v práci že když je klučičí plod s CF tak většinou se hned na začátku potratí,ale holky to mají blbý páč víc vydrží a tak se jich rodí víc s postižením.
4. srp 2010 ve 21:29  • Odpověz
jj u kluka je pravděpodobnost CF hodně nízká i když mám známý, který mají kluky dvojčata a oba to mají :frowning2:. Ale já si to nepřipouštím, podle mě je to v pohoděˇ:slight_smile:
4. srp 2010 ve 21:39  • Odpověz
Však jo,je dost času řešit průser když nastane,ne předem :slight_smile:
4. srp 2010 ve 22:31  • Odpověz
Peti neboj,to zvládnete.
5. srp 2010 v 09:10  • Odpověz
autor
Já tripply budu vědět v pátek, moc to neřeším, ale kdyby bylo hodně velké roziko tak bych o plodovce asi uvažovala. Ale jelikoš NT vyšel v pořádku tak doufám, že vše bude ok. Doma už mě to točí příjde mi že se to vůbec nehejbe. Lukyn má odpolední tak si s Kačkou vychrápávají do 9-10h a pak nic neudělá :unamused:
Snad zítra budeme mít alespoň obývák. televizi jsem už neviděla 3 týdny, fakt mazec, nemám vůbec tucha co se kde děje.
5. srp 2010 ve 14:18  • Odpověz
holky kdo nemáte šanci umístit dítě do školky,tohle jsem našla......je to teda drahý dost,ale líbí se mi to

http://www.skolickaudraka.cz/menu.php?zobrazit=vitejte
5. srp 2010 v 16:40  • Odpověz
autor
@lenkabu : Díky za odkaz, já bych brala ty tři dny v týdnu půldenní. To je finančně v pohodě zvládnutelný. Ale nejdříve samozřejmě zkusím státní školky
5. srp 2010 v 17:00  • Odpověz
autor
No jsem zvědavá v kolik půjde dnes Kačka spát. Šla spát po 13h a ještě pořád spí :rolling_eyes:
5. srp 2010 v 17:05  • Odpověz
@kinsli já bych brala to samý :wink: a zkusila bych to dřív než ve 3 letech mám dojem že by jí to už prospělo.
5. srp 2010 v 17:32  • Odpověz
autor
Já bych asi počkala co klasické školky, takže když tak až od září. Zatím bych ji dávala do předškolky, je to 1x týdně na 3,5h u zimáku :wink:
pro mě teď něco vymýšlet nemá smysl, protože budu stejně do konce listopadu v práci, pokud bude vše ok :wink:
ráda bych zůstala, sice je to pakárna, ale celkem slušný peníze a fakt se nepředřu :grinning:
Nejlepší je pro mě odpolední 14-20h. Ráno se vyspím a odjedu když kačenka spí takže vlastně tak od 12:30h už mám veget a čekám buď na Lukáše až příjde z práce nebo když má noční tak chrápou oba :grinning: :grinning:
tak můžu vyjet jak potřebuji nebo spíše jak se mi chce :wink:
mám to takový volný, musím odmakat 6h, ale přijď kdy přijď. Takže fakt na pohodu :wink:
5. srp 2010 v 19:45  • Odpověz
autor
A co zkusit třeba dětské koutky??? V interspáru je moc hezký a ceny směšný :wink:
Dopoledne nevyjde snad ani na 1OO,- a ta předškolka je za 50,- takže to jsou takové příspěvky :grinning: :grinning:
na toaletní papír :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. srp 2010 v 19:47  • Odpověz
Ten dětský koutek jim ale nic nedá,je tam jedna znuděná slečna na hlídání co ti okamžitě volá jak dítě brečí a musíš hned naklusat.........nedají jim najíst ani napít a každej si tam dělá co chce.
5. srp 2010 ve 21:34  • Odpověz
Miloš říkal že školku zatáhne tak tam zítra zavolám a domluvim si prohlídku a uvidíme.
5. srp 2010 ve 21:34  • Odpověz
Leni tak pak dej vědět, co a jak. Možná, že bych o tom taky zauvažovala na ty 3 dny na dopoledne, aby byla v kolektivu. Ono ji to mezi dětmi hrozně baví.
6. srp 2010 v 08:44  • Odpověz
ale od září 2011 doufám, půjdeme do školy štefánikova. Ptala jsem se ředitelky a ta říkala, že si myslí, že nebude problém neboť jí odchází 80 dětí do školy, takže bude mít volné místa a ještě se od září 2011 otevírá nová školka u duranu, takže kdyžtak ji dám tam :slight_smile:
6. srp 2010 v 08:46  • Odpověz
Holky ja jsem sama zvedava kam Terezku dostanu a vy mate deti jeste mladsi :unamused: Navic ona uz je s tou segrou fakt doma pres rok,takze nez aby se zlepsovala,tak spis zakrnuje,opakuje zvatlani po Naty :angry: No ja obvolam skolky po celem HK na konci srpna a uvidime. Pristi rok ji snad nekam dostanu,sezenu si razitko a jdu tvrde do toho,protoze uz bych chtela na castecny uvazek do prace od 2let Natky,ale nemam penize davat obe na hlidani :unamused: ,takze musim mti jistotu ze mame skolku a pak si muzu shanet praci
6. srp 2010 v 09:20  • Odpověz
A nejsmutnejsi na tom je ze vim,ze fakt neberou deti maminkam ani od tech 4let a to si myslim,ze uz fakt nutnost je :angry:.Tady nejde o to ze mam mamka vic casu - nema,holky se fakt perfektne uz zabavi,nejhorsi je vazne prvni rok :wink: ,ale o ten kolektiv stejne strach deti,kolektiv kamaradu,socialni citeni apod.Navic si myslim,ze se tam maji vetsi sanci i neco naucit, i kdyz doma se taky snazime,tam se bude vic snazit
6. srp 2010 v 09:22  • Odpověz
ahojda,
holky myslím že se do školky dostanete.Furt říkali jak je plno a že neborou děti který mají doma mladšího sourozence.No a sousedka je doma s půlroční holčičkou a kluka ji do školky vzali bez problémů.A s tím že se děti ve školce něco naučej,souhlasím.Naše Adél doma kreslí ale když jsem viděla ty vykresy a to co dělali ve školce,bych nevěřila že to udělala ona.Taky se doma snažíme .A co se naučila písniček a říkanek.
6. srp 2010 v 10:03  • Odpověz
madli já to mu nevěřím proto sháním soukromou...........taky mi nejde o víc času,budu pracovat když budu mít jen alici doma ale o kolektiv a že se otrká a něco se naučí.mít ji do 4 let doma nechci
6. srp 2010 v 10:06  • Odpověz
Společnost dětí jim určitě prospěje.Aspoň nebudou mít problém zapadnout do kolektivu.
I když já jsem taky chodila do školky ale jak se mám s někým seznámit.Raději čekám až ten dotyčnej přijde za mnou a začne první.
6. srp 2010 v 10:20  • Odpověz
Ahojda,
tak školka je fakt nutnost, viděla jsem to i u našeho Matýska. Doma mi odmítal kreslit, modelovat, říkat básničky a natož zpívat a cca po měsíci ve školce, když na to nemyslel, tak si zpíval, recitoval... a rozpovídal se úplně neskutečně. Madli, nemá náááhodou paní sousedka dlouhé prsty?? U nás to bylo problematické i vloni a letos tuplem. Jakmile mamina nepřinesla papír, že jde do práce, tak ji dítko nevzali a to jsme Březhrad. O dětech do 3 let a u mamin na MD prostě narovinu říkali, že je to bez šance a spousta mamin je doma zadarmo, i když dítěti budou 4, protože na RP nemá nárok a na sociálce jí pošlou taky kamsi a když nemá umístěné dítě ve školce, tak si ani tu práci hledat nemůže.

6. srp 2010 v 11:25  • Odpověz
Sousedka ne.Za to my jsme si školku zajišťovali na vyšším místě.
6. srp 2010 ve 12:16  • Odpověz
autor
Jasně, v koutku se jí nikdo věnovat nebude, ale alespoň by se vyřádila s dětmi. Pořád lepší než plně doma s miminem. Ale ta školka je blízko, takže by problém nebyl. Spíš bych ale chtěla tu školku v bydlišti. V létě se projdeš o to nejde, ale co v zimě. Už vidím jak celá na křivo táhnu dvě malé děti v 7h ráno někde závjejemi nebo v mrazu. Myslím si, že školky jsou asi s příchodem do 7:30h a to my ještě spíme :grinning: :grinning: :grinning:
Takže my to fat necháme až od toho září :wink: za rok.

jinak díky holky za číslo, nejdřív jsem z toho nakřivo nebyla ( sestřička si mě s někým spletla )
tak hned vyrukovala s ACM, ale naštěstí ok, tripply byly negativní takže nikam nemusím :wink:

teď už jen, aby vyšel cukr i na 24tt negativní, a byla by to fakt paráda :dizzy_face:
6. srp 2010 ve 14:29  • Odpověz
autor
tak u jedné holčiny našli na amniu chromozomální trizomie :frowning2:
6. srp 2010 v 16:08  • Odpověz
@kinsli my máme nástup do mš do 8 hod, ale když přijdeme mírně po 8. tak se taky nic neděje. Ono je to spíš na domluvě s učitelkama. Některé to berou moc vážně, ale nechápu proč. Když dítě násilně vzbudíš a přitom si můžete pospat, tak je pro dítě i maminu jen dobře, než se někde stresovat, abych byla ve školce přesně. Ve škole to chápu, ale školka?? Ta by měla být celkově taková pohodová, rodinná a ne dril a povinnosti...
6. srp 2010 v 17:15  • Odpověz
bebul souhlas. a jako upřímně když si budu platit soukromou školku tak mně nebude nikdo buzerovat že je tam dítě o půl hodiny déle :sweat_smile: My máme školku hned za barákem ale tam ji neumístim leda bych se s někým vyspala a pan ředitel nevypadal že by do toho šel :grinning: Ale já ji budu klidně vozit když to bude školka podle mých představ a bude tam spokojená. Nechci za každou cenu něco blízko,mám to štěstí že mám auto tak se dá dojet i dál. Doktora tady v okolí nemám jedinýho,našla jsem si kvalitní a jezdim za nima taky ráda dál.
6. srp 2010 v 19:19  • Odpověz
@kinsli v naši školce byl nástup do půl devátý. Každá školka to má asi trošičku jinak, ale myslím, že dřív jak v osm to nebude :wink:
7. srp 2010 v 06:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.