• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Myšičky a myšáci Královéhradeckých maminek

(Zamčená)
28. května 2011 
autor
@markytkaaa : Už tu pár těhulek psalo, že u nich byla kontrola, ale já bych to taky neřešila i kdyby někdo přišel tak při nejhorším dostaneš na poprvé pokutu myslím do 2000,-
13. zář 2010 v 18:06  • Odpověz
autor
ale vzhledem k tomu, že mám 2 leté dítě tak je logické, že po nocích nikde cajdat nebudu. ani do těch 18h snad ne, za chvíli bude už v 18h tma :confounded:
13. zář 2010 v 18:08  • Odpověz
Já na to s Vando taky kašlala a riskla to ale bacha občas na těhule chodí resp ne každá těhule má dg na rizikové těhotenství tak možná pak
13. zář 2010 v 18:45  • Odpověz
taky jsem slyšela, že chodí..kdyby to bylo jen za tu pokutu, tak to ještě jde, přinejhorším se mi udělalo děsně zle, že.. :slight_smile:)))))))))))))))))))))))))) a nemohla jsem tudíž přijet domů včas...já snad na neschopence ani dg nemám..se to už nepíše ne???
13. zář 2010 v 19:29  • Odpověz
já taky byla na neschopence celé těhu a drahá mudra mě napsala vycházky asi dvě hodiny dopoledne, takže jsem na to celé těhu z vysoka sejřila a jezdila si kde jsem chtěla a kdy jsem chtěla. Když jsem měla vycházky od devíti do jedenácti tak to ani jinak nešlo, protože nevím kdoby vodil dítě do školky a ze školky a taky by mě asi hodně brzo hráblo :rolling_eyes: Navíc já měla neschopenku ne kvůli nějakému zdravotnímu problému, ale kvůli nevhodnému pracovnímu prostředí.
13. zář 2010 ve 20:03  • Odpověz
Konečně jsem si našla trochu času a popíšu náš první týden ve škole. Filípek je absolutně nadšený, dnes se mě dokonce v šatně rozbrečel, že nechce ze školy domů, že jsem přišla moc brzo :sweat_smile: . Mají úžasnou paní učitelku, teda dvě paní učitelky. Je tam jedna co se vrátila po mateřské jen na částečný úvazek a pak nová učitelka ale obě jsou hrozně moc milé. Ve třídě je jich 13, což je nádherný počet, může se jim dostatečně věnovat. Teď v pátek bude první rodičovská schůzka a ukázková hodina čtení, oni se totiž učí číst metodou Sfumato, to jsem hrozně moc ráda, protože já nemám slabikování ráda a tahle metoda se mě vždy hrozně moc líbila, tak mám radost, že ji zde uplatňují. No a ještě jedna novinka, sice jen maličko, ale zapojím se také do učení a každý pátek budu vést ve škole kroužek vaření :grinning: Vypadla jim učitelka a tak se ptali rodičů zda by se někdo nabídl, tak jsem řekla, že jak jde o jídlo tak jdu do toho :grinning: Takže od příštího týdne začínám, budu tam mít osm děti, takže kdyby jste měl někdo nějaký dobrý recept nebo věděl o nějakých nezkých stránkách jak třeba udělat legračně chleby a pod., tak pište,pište,pište :slight_smile:
13. zář 2010 ve 20:19  • Odpověz
Ještě házím odkaz na fotky z prvního školního dne
http://truhlarovi.rajce.idnes.cz/prvni_skolni_den/
13. zář 2010 ve 20:20  • Odpověz
konjo popiš tu metodu na čtení prosím :wink: Vanda jde do Sionu do školky a když budeme spokojení tak skončí ve stejné škole :slight_smile: 13 dětí je luxus :slight_smile:

mně býv gynekoložka řekla že nevhodné pracovní prostředí není diagnoza a ať si zařídím přeřazení,když jsem řekla žena plicním jsou všechna pracoviště riziková odpověděla že mně mají dát do kanceláře a ona že pracovala na porodnici až do porodu. jak říkám,je to bývalá gynekoložka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. zář 2010 ve 21:30  • Odpověz
fotky super......oni nemají lavice klasicky za sebou? ta lezecká stěna by se Vandě líbila
13. zář 2010 ve 21:35  • Odpověz
ženy potřebovala bych půjčit na 4.-10.10 chůvičky,nemáte někdo volné?
13. zář 2010 ve 22:24  • Odpověz
autor
@lenkabu : klidně Ti je půjčím :slight_smile:
13. zář 2010 ve 22:38  • Odpověz
lankabu: na mě se také dívala gyndařka divně, ale když jsem ji řerkla, že pracuju u mentálně postiženým a jiná práce než s nima tam není, že není kam mě přeřadit (možná tak vyřadit :rolling_eyes: ) a že bych při této práci asi hodně dlouho těhotná nezůstala - (většina klientů jsou špatně pohyblivý a musí se tahat a zvedat), tak mě to napsala i ona. Tvá lékařka mě teda docela zaráží :pensive:

Metoda sfumato je výborně popsaná zde, je to lepší než kdybych to smolila z hlavy :grinning: : http://www.detskestranky.cz/clanek/1896-sfumato_splyvave_cteni.htm
14. zář 2010 v 06:46  • Odpověz
lenkabu: ne, lavice jsou takhle skoro pořád, oni hodně pracují ve skupinách a hodně využívají koberec vzadu ve třídě, takže klasicky dané lavice by jim jen překážely. Jen ta horolezecká stěna bohužel není ze Sionu, ale z restaurace Stěna vedle Tesca. Tam chtěl jít Filda oslavit svůj nástup do školy. Je to tam prima, vstupné pro dítě je myslím 30,- což je hezká cena a vyblbne se tam až až :wink:
14. zář 2010 v 06:49  • Odpověz
http://www.mirienglish.cz/schuzka-rodicu-a-deti/ holky nevíte o této školce někdo něco??
14. zář 2010 ve 12:43  • Odpověz
@markyfrana já tam chtěla dát Vandu,vypadá dobře :wink: a potřebujou děti,ve městě rozdávají letáky s nabídkou
14. zář 2010 ve 12:46  • Odpověz
volala jsem tekrát i té paní a zvala mně na prohldíku a byla moc příjemná
14. zář 2010 ve 12:46  • Odpověz
no právě, zítra se tam jdeme podívat, ale říkala, že už volalo hodně maminek, tak uvidím. Není to drahý a líbí se mi, že je to jenom cca na 4h, na celý den bych ji nechtěala ještě dávat.
14. zář 2010 ve 12:57  • Odpověz
šla by tam společně s Alenkou od ségry.
14. zář 2010 ve 12:58  • Odpověz
Leni a kolik stojí Sion?
14. zář 2010 ve 13:13  • Odpověz
@markyfrana no já přesně nevim :sweat_smile: než nastoupí tak jim budeme platit 1200 a pak k tomu přibyde jídlo ale bude chodit na dopoledne tak toho taky moc nebude. Oni tam mají jakési dotované školné musím zjistit jak se k tomu člověk dostane.ale je to levnější než soukromý školky
14. zář 2010 ve 13:38  • Odpověz
autor
@lenkabu od září do dubna 1200,-???
14. zář 2010 ve 14:44  • Odpověz
Předpokládám, že je ideální jít na zápis bez plen, trochu mluvní a přiměřené stravovací návyky že? :grinning: Já bych to od května určitě zvážila ... ovšem bezplenový zatím ani náhodou, mluvení jen když chce a co chce a stravovací návyky ... noooo když má co pít, tak jídlo by nepotřeboval :pensive:
14. zář 2010 v 15:43  • Odpověz
autor
@markytkaaa Mě po té dovolené Kačenka docela "žere" :slight_smile: ale to je zase otázka jak dlouho jí to bude bavit :frowning2:
14. zář 2010 v 18:29  • Odpověz
@kinsli ... no u nás je jídlo fakt kapitola ... snídaně jogurt to ještě jo ... pak nějaký ovoce víno, banán, broskev nebo tak něco, k obědu když už tak leda maso a to v podobě řízku nebo obíračky, to je mu jedno, ale nad přílohama mi zvrací :sweat_smile: svačinou se "prozobe" ... např. půl koláče, pár piškotů, oslintaný donut, vyprstěný rohlík ap ... no a k večeři ideálně jenom vodu :sweat_smile: nebo somruje u táty hranolky a párek ... takže fakt luxus :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes:
14. zář 2010 v 18:32  • Odpověz
@kinsli od září do dubna každý měsíc 1200 za to že jí drží místo,legální úplateček :grinning:

dítě mám žravý mluvící hodně a bez plen........no minimálně jednou denně se počůrá a na spaní bez plíny anináhodou :sweat_smile:
14. zář 2010 v 18:40  • Odpověz
autor
@markytkaaa Takže drahouši, to je ještě luxus, snídaně neexistuje, ( tu zaspíme ) svačina když to jde dobře tak 2x matty oběd polévka super, dělám husté, aby se najedla + když je omáčka tak si dá s rýží, těstovinami, knedlíky sem tam brambory výjmečně. pak spánek, časem pak přesnídávku nebo jogurt. K večeři buď vařím teplé jídlo nebo má kaši a než jde spát tak mlíko. Totálně mě znechutila párky nikdy jsem je nemusela, ale tak 2x do měsíce mě nevadily, teď už si je fakt nedám, s Lukášem by mohli být živi na parkách, je mi na blití jen to vidím.

naše jídlo za 10 dní na dovolené. talíř gulášové polívky, těstoviny s omáčkou, trocha rýře s kuřetem, 6 nožiček párků občas jsem do ní dostala jogurt nebo přesnídávku, z ovoce meloun, nekterinka, víno a jinak mlíko, mlíko a mlíko

a po této hrůze světe div se přibrala 300g :slight_smile: tak to jsem fakt nechápala
14. zář 2010 v 18:47  • Odpověz
autor
@lenkabu : Jé tak to je super, že jste to holky přes léto zvládly :slight_smile:

slyšela jsem, že když Ti drží místo tak ji musíš platit, to je mazec, 1200,- je prd, ale zase když je to za nic :frowning2:
14. zář 2010 v 18:50  • Odpověz
jj platit místo si musíš všude když nejde dítě od září,ale zase ta školka je dobrá už nás zvou na nějaký akce co pořádají,garden party apod i když Vanda ještě nechodí tak jim to tam prožerem :grinning: ad plíny ani mi nemluv to byl a je boj,nejhorší věc za mou rodičovskou kariéru a to jsem si říkala že když ji nechám dýl v plíně půjde to samo :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale už je snad skoro hotovo,každé 2 měsíce tu je paní na čištění koberců a sedačky :grinning:
14. zář 2010 v 18:53  • Odpověz
autor
@kinsli jinak dítě mám mluvící, někdy až moc, a bez plen bude v říjnu rok :slight_smile:
na noc to jen tak nehrozí, má 400 ml mléka a tak 300 ml šťávy, takže plína má super zatěžkávací zkoušky :slight_smile:
14. zář 2010 v 18:53  • Odpověz
autor
@lenkabu Nemůže být ve všm nejlepší :slight_smile: Vanda mi zpívala v 1,5r a Káťa nezaspívá ani pomalu na 2,5r a básnička = doplňovačka ty řekneš kutálí se ze dvora a ona řekne velká brambora. no konec snad do 3 let něco dáme :slight_smile:
14. zář 2010 v 18:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.