• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Myšičky a myšáci Královéhradeckých maminek

(Zamčená)
28. května 2011 
holky nevíte, jestli někde v HK prodávají náhradní EPS kuličky do kojopolštáře??? potřebovala bych svůj trošku doplnit :slight_smile:
10. lis 2010 v 16:14  • Odpověz
Ahoj,já je kupovala na pěší zoně v Hanny.Tam jak prodávají věci pro děti.
10. lis 2010 v 17:14  • Odpověz
madli - vidíš to mě nenapadlo, tak já tam zkusím zajít. díky moc
10. lis 2010 v 18:43  • Odpověz
autor
@markyfrana tak to Deniska pak už moc nepřibírala. Kačenka právě strašně ta dávala od 30tt přes 300g týdně. No uvidíme na dalším vážení, to by mělo být 1.12.
10. lis 2010 ve 21:02  • Odpověz
Alice byla spíš menší ještě ve 30 tt a pak skoro 4 kila,tlusťoch
10. lis 2010 ve 21:19  • Odpověz
@kinsli ty bláho, že Ty tam máš schovaný slůně? :wink:
Kuba měl přesně na 30.tt. 1590g a Venoiušek měl 29.tt cca 1250g, ale on byl od dva týdny menší už od začátku, já měla megadlouhý cykly

@markyfrana já tady někde ještě nějaký kuličky měla, zkusím se po nich podívat, protože mě vůbec nenapadá, kde by mohly být, snad jsme je v nějaké uklízecí mánii nevyhodili.
11. lis 2010 v 08:16  • Odpověz
autor
@kryserka já jsem to včera počítala a příjde mi, že někde musí být chyba. Né že bych nevěřila té váze, sama cítím, že je to fakt slon, i děloha roste neuvěřitelnou rychlostí, ale on byl na 20tt úplně normální, na 24tt maličko větší a mezi
24tt-30tt se nekotrolovatelně zvrhnul. Má o 100% větší přírůstek než by měl mít. Za měsíc a půl přibral 1,5 kg.
takže už v takhle relativně nízkém stádiu dával 250g týdně, to dávají jinak děti tak těch posledních šest neděl před TP, ale rozhodně ne po polovině těhu. No jsem na to zvědavá. Další UZ mám za 3 týdny na 33+3tt a to už by měl mít normální porodní váhu okolo 3 kg.
11. lis 2010 v 08:30  • Odpověz
@kinsli a cukrovka Ti vyšla OK, viď? To je fakt hustý.
11. lis 2010 v 08:47  • Odpověz
autor
@kryserka jo cukrovku nemám, no ale to i když jsem měla s Kačenkou tak byla na 30tt ještě normální (1539g )
No uvidím co mi řeknou zítra. Snad má ty kila alespoň přiměřeně rozmístěné :slight_smile: Jako že jak je tlustý tak je i velký :slight_smile:
Kačka měla sice 4000g ale jelikož měla 55 cm tak to byl hubeňoutek a pak ještě spadla na 3650g.
11. lis 2010 v 08:59  • Odpověz
@kinsli zítra jdeš zase na UZ?
11. lis 2010 v 09:10  • Odpověz
autor
@kryserka To já nevím, ale řekla bych že asi ne. určitě mě ale budou dělat celkový glikemický profil, ale to si myslím, že v tom zakopaný pes není. Vždyť jsem byla na cukru před 14 dny a dobrý.
11. lis 2010 v 09:13  • Odpověz
autor
hele a když se chodí na císaře tak tam se váha neřeší??? Jako že ho nechají fakt klidně natloustnout do těch 5 kg??
Já si myslím, že pokud skončím u Podholové tak bude stejně od 36tt vyhánět. Jenže on by měl mít víc na 36tt než Kačka na 37tt a to nevím jestli bych porodila. Jestli na to mám vůbec dost širokou pánev. Kačka se mě sjela při porodu po kosti a to byla bolest jako prase a skučela jsem určitě tak 2-3 týdny, už si to raději ani nepamatuji :slight_smile:. Jo a drobeček má už teď hlavu 30 cm.
11. lis 2010 v 09:19  • Odpověz
@kinsli tak uvidíš, co Ti řeknou.... pak nám to písni. Já budu od pondělí až do prosince bez internetu, tak budu jak odříznutá od světa :frowning2:
11. lis 2010 v 09:29  • Odpověz
Ahojda,
Peti,koukám že se u tebe mimčo má opravdu dobře.
11. lis 2010 v 10:02  • Odpověz
autor
@kryserka tak to třeba až se přihlásíš tak budeme ve čtyřech :slight_smile:
zítra po poradně písnu.

@madlina : Jo jo má se dobře :slight_smile: já mám od minulé ko přírůstek asi půl kila a dítě 1,5 kg :slight_smile:
Ten co může tak zdlábne :slight_smile:

11. lis 2010 v 10:05  • Odpověz
:grinning: :grinning: :grinning: .Asi mu dáváš samý dobrůtky. :slight_smile:
11. lis 2010 v 10:07  • Odpověz
autor
Kačka teď maluje ježíškovi. Teď udělala kolečko, říká, že je to jablíčko a, že ho dá ježíškovi :slight_smile:
11. lis 2010 v 10:07  • Odpověz
autor
@madlina asi :slight_smile:

jsem zvědavá co dnes bude k obědu :slight_smile: Už od úterý chodíme do jídelny :slight_smile:
11. lis 2010 v 10:08  • Odpověz
Vy se máte.U nás je dneska rajská a asi nejspíš k ní udělám špagety.
11. lis 2010 v 10:22  • Odpověz
autor
@madlina mňam taky bych si dala :slight_smile: Ale koukala jsem, že v jídelně bude další týden :slight_smile:

Jinak Kačenka se žravého brášky asi zalekla a řekla si když on tak i já
Dnes snědla k obědu plný talíř polévky
+ k druhému 3 houskové knedlíky s omáčkou a když to dojedla tak si vzala na cestu do postele ještě jeden
suchý knedlík. No fakt borka. To je taková lepší dospělácká porce :slight_smile:
11. lis 2010 ve 12:57  • Odpověz
Šikulka.Tohle moc dobře známe :slight_smile: .Zato teď bojkotuje maso.Nesní ani sebemenší kousíček.Začím mi prochází to,že ji ho do omáčky namixuju.Dneska jsme v rajský měli mletý maso a zase se mixovalo.Snad ji to brzo přejde.
11. lis 2010 ve 13:06  • Odpověz
Holky ,jsem koukala na první stránky.Kde jsou všechny co semka chodili?
11. lis 2010 ve 13:10  • Odpověz
autor
@madlina Kačka teď maso taky bojkotuje, jí více méně jen "maso na kosti " prostě obíračky.

Když se sekne, že nebude jíst tak děláme takové ty blbiny, a né že mě to sníš. natáhne se lžička ona to sní
no né to není možný, tady musí být nějaká myš :D :D No prostě kravinky :slight_smile:
Jinak jsem teď koukala do průkazky Kačenky a ta byla mnohem, mnohem menší.

koukala jsem do papírů co mám do rizikovky, tak důvod je podezření na makrosomii plodu.
co jsem vyčetla na netu tak je to dítě s porodní hmotností 4000-4500g.
11. lis 2010 v 16:02  • Odpověz
Holky sem dostala záchvat smíchu .Adél vůbec nechápala co se děje.byl u nás tchán.Za chvílu přišla tchýňka a že prej má něco s kolem a prej ať se ji na to podívá.Pak tam šla Adél spát a když po spaní přišla,povídá:
Adél: To je hrozný,se furt dohadovali.
Já: A kdo?
Adél: babička s dědou.
Pak si předemě stoupla,pokržila ručičku dlaní nahoru a strašně vážně povídá:"jestli si babička rozbije hubu,bude to dědova vina".
Porát mě přepadl takovej záchvat,že jsem nemohla přestat.Ale na druhou stranu jsem byla naštvaný že si babička nedává pozor na pusu ani před Adélkou.
11. lis 2010 v 17:05  • Odpověz
U nás zabíralo i to,že jsem ji nabrala jídlo na lžíci nebo vidličku a dělala jsem že se nedívám a chtěla jsem vědět,jestli sousto zmizí.Snědla ho a hned hlásil,že to zmizelo.Hrozně jsem se jako divila.A takhle jsme to opakovali dokud nebyl talíř prázdnej.Bohužel na maso to nefunguje. :frowning2:
11. lis 2010 v 17:09  • Odpověz
autor
holky v rizikovce to bylo o ničem. škoda času. Řekla mi jen, že velikost dítěte ovlivnit nelze,
že míň než 4 kg mít nebude a že mám hodně pít vodu, jíst 6-7x denně po malých porcích a výhýbat se sladkému.
Takže žádné ovoce nic, jen jedno jídlo může obsahovat cukry. Třeba svačina jogurt, ale když už si dám jogurt tak nemůžu jablko. Že mám chroupat mrkev , okurky, no veškerou zeleninu.
12. lis 2010 ve 13:46  • Odpověz
@kinsli,tak trochu dělená strava,ne? :slight_smile:
12. lis 2010 v 15:12  • Odpověz
autor
@madlina nevím, nepříjde mi, že bych jedla něco výjmečného.
12. lis 2010 v 15:14  • Odpověz
autor
@kinsli samozřejmě pokud bude někdo jíst jen nějaké kefíry, bílé jogurty a saláty tak to dítě musí být zákonitě metší. Já si dám k snídani chleba se sýrem nebo šunkou, k svačině většinou ovoce, oběd normální klasika, většinou omáčky kvůli Kačce s bramborem, rýží, těstovinami a večer třeba polévku, jogurt, chleba s něčím, no co tu prostě je :slight_smile:
12. lis 2010 v 15:18  • Odpověz
Ahojda holky,
hlásím se z pracovního procesu. Je to docela mazec skloubit domácnost, děti, práci, přípravy a ještě nějaký ten manželský život. Jsem totálně grogy :grinning: , připadám si, že jsem mamina na baterky, domácnost kulhá a já stále řeším nějaký kraviny do práce - individuální plány, tematické plány, dopisuju a přepisuju třídnice.... no fakt super. Navíc si dělám denně přípravy co budeme s dětma druhý den dělat...

Jinak Adélka i Matýsek jsou ve školce spokojení, tak mi spadl obr šutr ze srdce, že ještě v práci nemusím přemýšlet co se děje, jeslti nesmutní...
V práci teď lítám jak hadr na holi, protože mám asistentku s dětma v lázních a tak děti musím zvládat sama a je to docela masakr, v práci děti, doma děti, bohužel doma mi občas lupnou nervy - v práci nesmí, že??

Kinsli:jestli měla Kačka tak velkou porodní hmnotnost, tak většinou druhorození jsou větší otesánci než první děti a obzvlášť kluci jsou větší. Matěj měl hlavu při porodu 43 a prošla, ale byl to masakr a v porodnici mu říkali něžně, pan starosta :grinning: , tak se drž.

markyfrana: náhradní náplň do kojícího polštáře se dá koupit i ve zdravotnických potřebách, stejně jako kojící polštáře, nebo se zkusit poptat v porodnici, tam je taky prodávají a tak musej mít i ty náplně.
12. lis 2010 v 19:24  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.