• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Myšičky a myšáci Královéhradeckých maminek

(Zamčená)
28. května 2011 
@kinsli mám minutku, tak jsem mrkla zase sem..v podpaží a pod krkem to měl Vojtík červený s bílým povlakem, namazala jsem mu to normálně olejíčkem olivovým nebo slunečnicovým z lékárny..teď má opruzenej zadeček a tam mi nejrychleji zabírá sudocrem, ten je fakt super..my máme zase vyrážku na tvářičkách či co to je, nechce se to hojit...čelo měl červený a loupalo se mu to na to nám dala ondřejovku a lepší, ale občas se mu to ošupinatí v obočí a má malinko i ve vlasech, ale to neřeším..spíš mě štvou ty tvářičky a bradička..nevím co to má, myslela jsem, že novorozenecké akné, ale to nevypadá..
21. led 2011 v 19:33  • Odpověz
@kryserka prosímtě zapomněla jsem jak se jmenuješ příjmením,napiš mi to prosím,psala jsem gratulaci paní z veselý nohavice a ptala se která zákaznice je moje kamarádka,no copak jí můžu napsat kryserka :grinning: :grinning: :grinning:
21. led 2011 ve 22:39  • Odpověz
@kinsli Peto - zkus Sudokrem a pokud to nepomuze doporucuju Pytiol masticku,do druheho dne bude prdelka zahojena :dizzy_face: :wink:
Holky drzte se a at jsou prtata vsechny brzo zdrava :wink: ,my zitra odjizdime na hory na tyden,tak se pak Leni ozvu a domluvime se na jeskyni a Peto my na navsteve :slight_smile:
22. led 2011 v 00:00  • Odpověz
holky prosím poraďte co dát novorozenci na rýmu???
22. led 2011 v 08:48  • Odpověz
@markyfrana vVíťas už má rýmku? Chudínek.... Zkus Libenar, ale ten na velkou rýmu moc nezabírá, jinak je pro novorozence ještě Nasivin
22. led 2011 v 09:44  • Odpověz
@markyfrana stérimar nebo vincentka, Libenar mi bylo řečeno, že se blbě aplikuje..a odsávačka na vysavač..a ještě zvlhčovat vzduch.. :slight_smile:
22. led 2011 v 09:46  • Odpověz
ja pouzivala sterimar a zkousela odsavat :wink: taky potrebuji poradit mala mi zacala uplne odmitat mleko. Prso uz treti den nechce a lahvicku mi nevezme :frowning2: tak to do ni soukam strikackou ale je to strasne zdlouhave.Obed a kasi ji krasne, tak uz nevi co delat :unamused:
22. led 2011 v 09:57  • Odpověz
autor
@velrybous zastav se ve Ferstrovce na kožním. Kačka vypadala šíleně, to byla fakt hrůza, pak jsem zašla na kožní tam jí namíchali nějakou mastičku a během pár dní byla čistá. Vojtíšek má krásně čistou plet snad mu to vydrží.

@kacici Užíjte si to na horách :slight_smile: My jedeme 19.2.

Holky dnešní noc, děs a hrůza, musím najít nějaký jídelníček pro kojící matky a už žádné hokusy pokusy. Malý měl děsný bolení usnul až po 3h ( od 22h ) pak už jsem rezignovala, mléko odsávala, vylejvala a dala mu Bebu HA přes stříkačku, ještě že ji tu mám. Jak plakal tak vzbudil Kačenku a ta usnula až v 5:30h, takže fakt super noc. Navíc jsme všichni nemocný, nejvíc Kačka ta má šílený kašel a rýmu, mě a Lukynovi bolí v krku a malý se jakž takž drží jen občas zakašle. Letím hledat nějaký ten jídelníček, večer sem zase nakouknu
22. led 2011 v 10:02  • Odpověz
On nemá rýmu, že by nemohl pít při kojení, ale hrozně chrčí a v noci pšiká a frká, že má ty hleny, ale přes den je to v pohodě. Koupila jsem ten sterimar baby, to neuškodí, v noci mu to stříknu a hodím ručníky na topení, abych zvlhčila vzduch - snad to zabere :wink:

Kinsli - no to je hrůza, ale více méně mi to připomíná naše trápení s Deniskou, takhle u nás vypadala skoro každá noc. vzhůru cca 3h a běhat po bytě a chovat nebylo nic neobvyklého :angry: s Vikoušem si to vynahrazuji, v 20-21h nakojím, pak v 1h hned spí, 4-5h hned spí a vstáváme v 7,30 - to už i s Denisou, která se přiřítí z pokojíčku k nám do ložnice se dívat na Vikyho jestli ještě spí :grinning: :grinning: :grinning:
22. led 2011 v 15:38  • Odpověz
Ahoj, promiňte, že vám sem lezu :slight_smile:
Ale měla bych jeden dotaz. Je někde v HK kavárna nebo restaurace s dětským koutkem?
Stačí úplně malý kouteček :wink:
22. led 2011 ve 20:23  • Odpověz
autor
@markyfrana mlíko se mi hezky dodělo mám ho fakt dost, přes den není problém, ale noci děs běs. Tak dnes zkouším nakojit ( otázka pár minut, usíná mi ) a dokrmit přes stříkačku. Třeba se to osvědčí a bude v pohodě.
Jinak na bříško snad zabrala weleda na bolení bříška. Když mu tím namažu bříško a jako by v masíruji krouž. pohyby tak je fakt spokojenej :slight_smile: Ty přírůstky u nás asi nebudou nijak zázračný, on tak 10x denně kadí :unamused:
dnes jsem ho vážila a měl s overalem 4185g takže přibral za 5 dní 120g
22. led 2011 ve 20:23  • Odpověz
autor
Holky tak dnešní noc úžasná :dizzy_face: Jedli jsme v 19:30h pak usnul, vzbudil se
až v 1:45h pak po koj. ještě čumákoval do 3:15h a usnul a vstával v 6:30h. Najedl se, šla jsem uklidit, dala jsem ho do lehátka a od 8h zase spinká :dizzy_face:
23. led 2011 v 08:15  • Odpověz
@lenynka nejlepší je Budulínek,jestli to tu trochu znáš,je za Santa Marií(pizzerie) ve dvoře,obrovský hlídaný koutek a kavárna. Nebo vedle Atria je koutek ale teď si nevzpomenu na jméno.......Café ...a pak něco
23. led 2011 ve 13:23  • Odpověz
hezký večer,
tak dneska se hory nekonaly .Adélka se vzbudila s tím že ji bolí ucho.jsem ji dala Nurofen s tím,že chvílu počkáme a kdyžtak pomažeme na pohotovost.nakonec z madam vypadlo,že si ze mě dělala srandu a že ji ucho nebolí.Má ale ještě rýmu a kašel,takže do středy ji necháme doma.
odpolko jsem si byla koupit podprdu.jednu takovou sportovní,spíš obyč na noc a jednu hezkou.Po dlouhým vybírání a zkoušení,jsem hodila jednu do košíku.Po Adélce mi sice zůstaly prsa větší ale že si někdy budu kupovat velikost 85DD,jsem fakt nečekala.Jsem se nad tou velikostí zhrozila.
23. led 2011 v 17:40  • Odpověz
@kinsli ještě můžeš zkusit na to bříško probiotika, teď je můžeš brát Ty a od jednoho měsíce je nasadit Vojtíškovi. Ještě jsem dávala na bříško nahřátý polštářek s třešňovými peckami, je to za pár korun a Venouškovi dicela pomáhal, dala jsem mu ho na bříško, zabalila do zavinky a byl klid :slight_smile:
24. led 2011 v 09:48  • Odpověz
jj probiotika jsou super, už je mám v ledničce :slight_smile:, ale zatím to vypadá, že je potřebovat nebudeme. Teda doufám :wink:
jinak jsme byli na 14-denní prohlídce a vypadá to, že máme dítě, které pěkně přibívá. už má 3700g :grinning: Denisa měla ve 14 dnech 3570g. I dr říkala, že krásně příbíváme :grinning: :grinning: :grinning: že bychom aspoň jednomu dítku udělali faldíky :wink: ?!
24. led 2011 v 11:30  • Odpověz
@markyfrana my vám kdyžtak nějaký ty faldy věnujeme :slight_smile: To je hezký, Víťas bude žroutík :slight_smile:
24. led 2011 v 11:49  • Odpověz
Holky mám akutní prosbu. Nevíte někdo o někom kdo by měl hrnčířský kruh? Nabídli mě v jedné ZŠ, zda bych je nenaučila točit, ale já už u toho pět let neseděla, potřebovala bych si to někde zkusit a osvěžit si to abych nebyla za blbce :sweat_smile: . Kdyby jste někdo o něčem věděl, dejte mě prosím vědět, mooooc by mě to pomohlo :slight_smile:
24. led 2011 v 11:58  • Odpověz
@konja http://www.vikendyprozeny.wbs.cz/Kreativni-kurzy.html Je to má bývalá kolegyně z práce, má kruh doma
24. led 2011 ve 12:23  • Odpověz
@kryserka Děkuju za odkaz :slight_smile: Ještě jsem napsala pár lidem, ale moc šancí si nedělám, tak to asi využiju :slight_smile: Děkuju :slight_smile:
24. led 2011 ve 13:13  • Odpověz
@konja ty jsi teda sikovna dorty peces nadherne na kruhu umis, ja sem na ruce strasne leva :wink: jak se ma Blanicka, nase holky ted silene otravuji :angry:
24. led 2011 ve 13:53  • Odpověz
autor
@markyfrana Ty jo to je krásný :dizzy_face: U nás se nepřibírá, podle dr. je -25g ale to je hloupost, při propuštění má v papírech 4010g jenže to bylo po kojení jinak den před tím měl 3950g a pak další den tu byla dr a zapsala 4080g. Ale to fakt neměl váha lítala jako blázen jak sebou mrskal. Dnes měl 4055g. Říkala, že zatím to necháme být a ve čtvrtek mi pošle sem sestřičku. Zkoušela jsem ho vážit před a po kojení a když si dám koj. čaj tak dá tak 50 ml a bez čaje 30 ml. Tak to je oničem. Sám si vezme 70 ml. Když jsem nakojila 50 ml dal si dokrm 20 ml když 30 ml tak si dal necelých 40 ml. Víc si prostě nevezme :frowning2:

@kryserka Moc díky, o těch pecičkách už jsem slyšela, ale nám fakt zabrala ta weleda a měl to jen 1x :wink:

Jinak Kačenka má šílený chrchlák, když se do toho dá, tak jí tečou slzy a včera se až pozvracela. Koupila jsem Hedelix, a dnes jsem to říkala dr. tak mě doporučila Rubitusin, že Hedelix se dobrej, ale ne na dávivej kašel.

na to opruzení pro Vojtíška mě napsala Imazol :wink:
24. led 2011 v 15:02  • Odpověz
@septim O Blaničce ani nemluv, má teď vztekavé období, ale děsně. Pořád jen řve, plácá sebou na zem, vydupává si a zkouší to na nás. No je to teď náročnější, ale ono ji to přejde (doufám, že brzy :confounded: ). Nedokážu si představit, že by byly Blaničky dvě :sweat_smile: Já tě tak obdivuju a ještě do toho další mimi. To by byla moje smrt :grinning: Dnes, když jsem byla na tom pohovoru v ZŠ tak se mě tak nenápadně ptali, jak je to u nás s dětma, zda chceme ještě další a tak jsem je ubezpečila, že z mé strany to teda nehrozí :grinning: Že já už mám odsloužíno :grinning:
24. led 2011 v 16:29  • Odpověz
@septim A co se šikovnosti týče, tak taky nejsem žádný génius, spíš mě to baví. A dorty co dělám já mají s keramikou a modelováním hodně společného, s marcipánem se pracuje stejně jako s hlínou. Proto mě to tak bavíkeramika je moje vášeň :wink:
24. led 2011 v 16:31  • Odpověz
ahojda,
@konji,mohla bych si prosím prosím na 26.2. objednat u tebe dortík? nevím jestli jsem ti posílala jakej bysme chtěli.
24. led 2011 v 19:38  • Odpověz
autor
@konja neboj to Blaničku přejde, my jsme to měli tak cca 3-4 měsíce a byl to fakt mazec. Ted už je tak 3 měsíce v pohodě :wink:

holky jukněte, konečně jsem udělala společnou fotku :dizzy_face:

http://www.modrykonik.cz/fotoblog/kinsli/album/nase-dve-lasky-/6207337/
24. led 2011 ve 20:39  • Odpověz
@kinsli,Peti super fotka Kačce bych typla aspoň tři roky.Obě děti se vám moc povedli. :wink:
24. led 2011 ve 20:49  • Odpověz
@konji,Blaničku to přejde.My už to máme za sebou a byl to fakt očistec.
24. led 2011 ve 20:50  • Odpověz
autor
@madlina Moc díky :slight_smile: No Kačence už skoro tři jsou. Když jsem byla v porodnici tak měla zrovna skok. Váhový i výškový :grinning: Ted má 98.5 cm a 14,2 kg.
24. led 2011 ve 20:52  • Odpověz
@kinsli děti jsou si na tý fotce dost podobný :slight_smile:
25. led 2011 v 07:28  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.