• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Myšičky a myšáci Královéhradeckých maminek

(Zamčená)
28. května 2011 
autor
chtěla jsem napsat zkusila :grinning: :grinning: :grinning:
10. bře 2009 ve 12:02  • Odpověz
kinsli:v Zévě se říkají trochu jiné říkanky,chodí tam holky co máme ve skupině v hudebce,jinak je to asi stejný.Kdysi jsme se tu shodly že tam je lepší prostředí :wink: Já bych tam šla kdybych o tom věděla dřív,ale na netu jsem tenkrát našla jen Kačku a rovnou se přihlásila........a teď už tam máme dobrou partu,tak jinam nejdu :slight_smile:
10. bře 2009 ve 13:16  • Odpověz
ahoj holky,
plavani na Stefanikovce je moc prima :wink: .Jsou tam dve satny a je tam celkove vic mista. Instruktorky taky moc fajn - teda alespon ty nase,dalsi neznam. Rikanky bych rekla,ze budou asi vsude stejne a teplota vody co jsem slysela je o trosku teplejsi na Stefanikovce. Ja jsem teda moooc spokojena a s Natalkou budeme chodit taky na Stefanikovku.
Holky ja dneska podepsala revers - samozrejme me vysly zase blbe tripply,ale nikdo me nevolal a to jsem se jeste 3x ptala. Ja tam volala 2x po tydnu,kdy uz vysledky meli mit a nemeli. Pry v pripade pozitivniho screeningu vzdycky volaji,takze se na me pekne vys..... :angry: Dneska po mesici jsem se nahodne dozvedela ze riziko je hodne velke 1:200 a ze mam indikovanou AC - a to doslova pred mesicem :angry: Hned me dneska hnali na genetiku a chteli udelat odber vody nejlepe dnes :confounded: Samozrejme Hodik tam dneska nebyl a ma volno.
Odmitla jsem to - za prve 1.screening dopadl dobre a velky UZ take. Jediny co zase vyslo blbe jsou tripply :angry: Ted ve me cervicek hloda zda jsem udelala dobre,snad ano,nechci zase zbytecne riskovat potrat,ach jo
10. bře 2009 ve 14:50  • Odpověz
Kinsli: No nechodíme zatím nikam. Někdy v půlce ledna, když jsme se tu o tom poprvé bavili jsem si psala do zévy a do Kačky zda by měli volno. No ze zévy mě pro jistotu neodepsali vůbec a z Kačky mě paní zavolala a domluvili jsme se, že pokud bude mít místečko, tak se mě ozve v první únorový týden a začnem od půlky února. No, paní nezavolala, tak jsem ji zkusila volat a chtěla ji poprosit zda by nás teda nezapsala do dalšího a paní mě pěkně spražila, že ona mě ale volala, protože místo pro nás bylo, ale já ji nezvedla telefon. A další kurz je až od května! Takk tedy nevím komu volala, ale já si teda vůbec nejsem vědima toho, že bych měla na telefonu nepřijatý hovor od neznámého čísla a navíc v takovém případě vždy volám zpět, takže fakt netuším komu volala :angry: Tak jsem si ještě zkusila znovu zavolat do zévy, radši přímo té instruktorce a ta mě zas docela spražila tím, že pokud s nima neplaveme od úplného začátku tak je téměř nemožné se k nim už ořihlásit, že už tam má spoustu nových zájemců a dá mě vědět v dubnu zda se vejdem. Jsem z toho taková docela otrávená :rolling_eyes: Už jsem i přemýšlela zda se na to prostě nevykašlat :unamused:
10. bře 2009 v 15:57  • Odpověz
kacici: určitě jsi se rozhodla správně, držím palce a hlavně se tím snaž moc nestresovat :wink: Já vím, mě se to říká viď :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: Ale určo to bude dobrý :wink:
10. bře 2009 v 16:09  • Odpověz
Holky mám ještě eden dotaz.Nemáte někdo zkušenost s odsávačkou hlenů na vysavač? Případně jakou používáte? Já mám obyčejnou,jak to musíte vycucnout hadičkou a mám popcit že to nestačí.Odsaju a za deset sekund ji z nosu teče zas :confounded:
10. bře 2009 v 16:11  • Odpověz
Kaci, jak to,že se na tebe vysr...? :confused: :angry: To je vážně síla.
Rozhodnutí je samozřejmě na každým, já sama nevím, co bych dělala. Ale asi bych na to šla, ale tím se vůbec neřiď, to je jen můj názor :wink: A kdyby sis to třeba ještě rozmyslela, tak by se dalo domluvit s Hodíkem ne? Každopádně moc držím palečky!

Holky, určitě jste byly s dětma v Aqua centru nebo jak se to jmenje -nevíte, jaká je v tom dětským bazénku voda? Asi dost studená co? Chceme tam s Nici zajít, ale asi se zcvokne, je zvyklá jen na teploučkou :sweat_smile: :slight_smile:

Konja, odsavačka na vysavač je super věc. Prožila jsem s ní všechny Nicolčiny rýmy kromě jedné a nemůžu si vynachválit. Poprvé jsem odsávala balonkovou a děs běs :rolling_eyes: Malá u toho sice řve jako kdybych jí rvala hlavu a já ani MM ji nemůžeme udržet, ale i tak bych neměnila. Vytáhne vše a je to rychlý. A viděla jsem i v TV, jak ji doktoři doporučovali jako nejlepší :slight_smile:
10. bře 2009 v 16:36  • Odpověz
zusma: díky za radu, manžel ji hned běžel koupit a vypadá to dobře, holka ani moc neřvala.U klasické řvala vždy jak tygr už jen když viděla že ji beru do ruky :confounded:. Voda v dětským bazénku mě přijde OK, ono celkově mě přijde, že ji mají dost teplou, oproti klasické padesátce teda fakt o hodně. Do padesátky mám problém vždy vlézt, ale tady mě to nikdy nedělalo problém. Zkuste to, malá určitě nezmrzne :wink:
10. bře 2009 v 17:48  • Odpověz
konja:odsávačka na vysavač je výbornej vynález :wink:

kaci:já byh řádila jak tajfun kdyby mi nedali vědět výsledky triplů a amc ve 20 tt bych odmítla určitě........tak si nech udělat gen. uzv u prof.Eliáše jestli hlodá červík.Já jsem skoro rozhodnutá amc příště odmítnout jestli nebude riziko hodně vysoký.Sice to nic nebylo ale zpětně mipřijde že to bylo naprosto zbytečný.
10. bře 2009 v 18:00  • Odpověz
autor
kacici: Jak říká Lenďa, taky bych už na 20tt nešla.
10. bře 2009 v 19:25  • Odpověz
kac: jsem za jedno s holkama ... 20tt už je teda docela dost ... zkusit ještě jeden podrobný UTZ ... menší riziko :wink:
Já jsem ráda, že jsem na vodu nemusela ... už tak jsem byla vyplesklá z každý poradny ...
10. bře 2009 ve 21:09  • Odpověz
Holky ja uz na amnio nepujdu,ale jeste chci zavolat svemu Dr. a slyset jeho nazor. Myslim si ze me udela urcite jeste jednou velky UZ a zkontroluje uplne vsechno dukladneji.Dost mu verim a snad nezmenil nazor co mel pred 2 lety,kdy rikal,ze tripple testum neveri a ze posila jen pacientky s rizikem 1:100 a vyssim a to jen po dukladne UZ,kdy se mu neco nezda. No pekne se na me vykaslali a navic me jeste dneska Podholova rekla,ze si maji pacientky volat. Tak jsem ji rekla,ze jsem 3x volala a pak me sestricka po telefonu ujistila,ze pozit. screening volaji vzdy a ona na to ze to je chyba sestry. No to sice je,ale ted uz se to stejne nezjisti kdo za to muze,proste lidska chyba,lidsky faktor toho kdo tam hodil vyledky do karty a vubec ho nezajimal text :angry:
Holky dam pak vedet co me Dr. rekl,ale bojim se ze me zvedne telefon az po dovce,pristi pondeli :frowning2:
10. bře 2009 ve 22:42  • Odpověz
Hlavne ty vysledky tam nemeli ani tyden po odberech krve,to nechapu. Minule tehu me volala sestricka treti den po odberu,ze je to pozitivni. Ja tam volala vlastne prvni tyden jednou a pak ten dalsi 2x a pry je tam nemeli,tak bud byla sestricka lina najit kartu a podivat se,nebo z laborky poslali vysledky az dost pozde :confounded:
10. bře 2009 ve 22:45  • Odpověz
kaci:to je hrubá chyba personálu, že si maminky mají volat je pěkná kravina,jedna si nevolá a nebude se to teda vědět?pozitivní screeeningy se volají,mně to přijde že jim tvoje výsledky někam zapadly :angry: kdyby aspoň přiznali chybu.....no fakt jsem na.raná.Hodík to dělá dobře že neposílá plošně všechny. Ty jsi měla NT screening?A to riziko je na DS nebo rozštěpové vady?
11. bře 2009 v 07:12  • Odpověz
Neboj, u tebe bylo skoro jasný že vyjdou pozitivně kvůli lékům :wink: Nic to nebude,navíc když uzv byl v pořádku, ve 20 tt by už vady viděl.
11. bře 2009 v 07:13  • Odpověz
kač: tady se spravedlnosti moc nedomůžeš ... :frowning2: ale hlavní je, že utz ve 20 tt dopadl dobře :wink: hlavně se tím nestresuj, bude to ok :slight_smile:

Hodík je dobrej, měla jsem ho na rizikové poradně ... :slight_smile: Všechny břichatky co u něj ten den byly se do druhého dne sešly v porodce :grinning:
11. bře 2009 v 08:45  • Odpověz
ahoj
tak jsme se vrátili z alp a super :slight_smile: užili jsme si to tam.

Kinsli - kolik měla Kačka, když se narodila??? dnes se kamarádovi narodila dcera Ema a měřila 53cm a vážila 4190g, tak jsem si hned na tebe vzpomněla, že vy jste taky měly kolem 4kg, ne?
11. bře 2009 v 10:50  • Odpověz
autor
markyfrana: my měli 4000g a 55 cm :grinning: :grinning: :grinning:
Kamaráda holčička je tak moc hezoučká :grinning: :grinning: :grinning: myslím míry :wink:

Ale Kačenka byla dost zavodněná, sestřička mi říkala, že když se zavodňuje moje tělo tak se zavodňuje i miminko, tomu já nerozumím, nejsem dr., ale když to říká tak to taky asi tak bude.
Já jsem byla fakt strašně zavodněná, tak jsem se odvodnila fakt až tak kolem měsíce po porodu.
Kačenka byla odvodněná do týdne a pak měla 3650g

Jinak je fajn, že jste si to v Alpách užili, hned bych taky jela :grinning:
chtěla bych ještě alespoň vyrazit do Krkonoš, byla jsem letos na lyžích jen jednou :frowning2: a to mě to fakt baví :grinning:
Tak mě tak napadlo, že bych mohla zkusit báby z práce :grinning: :grinning: :grinning:
Dost jich lyžuje, myslím, že by jsme se třeba dohodly :grinning: :dizzy_face:

Jo holky, nechtěly jsme náhodou vyrazit na jaře někam na chatu??? Já jen že Jaro začíná 21.3. :grinning: :grinning: :grinning:
11. bře 2009 v 11:13  • Odpověz
kinsli:já už mám taky obě doma,paní je hrozně rychlá........zítra Vandu vyfotím :wink:Jsem z nich nadšená,objednám ještě tu khaki bekovku. Kačce sluší.
11. bře 2009 v 19:11  • Odpověz
Leni od koho ty jsi objednávala???
kinsli - kačka je fakt kočka :grinning:
11. bře 2009 v 19:14  • Odpověz
holky kolik mají vaše ratolesti obvod hlavy???
já chtěla tuhle bekovku http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=20768005&tab=4 ale vzhledem k tomu, že Denisa má obvod 44cm, tak prý to bude asi problém. Že to zkusí ji udělat takhle malou, ale že spíš to nepůjde :unamused: , že si ji pak máme objednat na podzim, až budeme mít větší kebulku...
11. bře 2009 v 19:19  • Odpověz
jo a ještě paní po mě chtěla výšku čepičky??? je možné, že jsem naměřila 14cm?? odkud to měříte??
11. bře 2009 v 19:21  • Odpověz
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=156705

Výšku nechtěla a obvod má Vanda 47 cm, poslala mi čepičku dřív než já platbu :sweat_smile:
11. bře 2009 v 19:22  • Odpověz
Hele to je ta samá paní a výšku po mně fakt nechtěla :sweat_smile:
11. bře 2009 v 19:24  • Odpověz
autor
markyfrana: Výška 16 cm, tak se bere standardně :wink:
Kačenka má 42 cm a 14 cm výšku a čepičku jsem brala myslím 45 cm a 16 cm a je naprosto ok
stejně je to pružný, tak se hlavičce přizpůsobí. hlubší je taky lepší, protože schová ouška.
na druhé fotce je má sice Kačka z půlky odkrytý, ale to měla vytažený nahoru, než jsem jí nafotila
tak jsem málem porodila, přijde jí to asi nepřirozený, tak si jí furt strhávala, ale ona si zvykne, zítra začne zvykací kůra v Ergu, tam ty ručičky má tak dobře bloklý, že žádné protesty nebudou :D

Jinak máme holky nový režim, už je to asi 10 dní tak bych řekla, že už u něj zůstane. Vstává většinou po 7h, dnes třeba v 8:15h takže není pravidlem. Chodí spát v 10h vstává 12:30h-13h. pak jde spát v 16:30h a vstává 18:30h. Pak tu řádí a na noc jde spát až v 21h.
11. bře 2009 ve 21:15  • Odpověz
autor
Jestli bude hromadná objednávka tak bych si vybrala ještě čepičku :wink:
11. bře 2009 ve 21:17  • Odpověz
11. bře 2009 ve 21:21  • Odpověz
Kačka má malinkou hlavičku :slight_smile:

kinsli:to už jsou chodící že?
11. bře 2009 ve 21:26  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.