• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Myšičky a myšáci Královéhradeckých maminek

(Zamčená)
28. května 2011 
autor
bambik: no za 400,- už je to horší, ale mě i tak to nepříjde tak děsný, podle mě nový k 600,- stát bude, ne??
Já jsem od té paní vyhrála fakt krásné věci vše HM a Topolíno :wink:

konja: To je mazec :angry:
24. dub 2009 v 16:24  • Odpověz
autor
Ahojky holky, tak mám super nabídku, sunárky příkrm 200g za 17,- a 250g za 20,-

SUNÁREK - kuřecí maso s těstovinami 200g
SUNÁREK - zelenina se šunkou 200g

SUNÁREK - polévka zeleninová s těstovinami 250g
SUNÁREK - rizoto s krůtím masem 250g

Kdyby jste někdo chtěl, tak mi písněte kolik čeho do IP :wink:
24. dub 2009 v 16:42  • Odpověz
autor
spotřeba do 2010
24. dub 2009 v 16:44  • Odpověz
bambik:mám víc důvodů proč ty neštovice určitě nedám,pokusím se to přehledně zformulovat

1. očkování nechrání před nemocí,jen před silným průběhem,tzn. že si je stejně prodělá ale třeba jen s několika pupínky
2.neštovice nejsou smrtelná nemoc takže podle mně není nutné očkovat
3.tohle očkování i bez neštovic dost dítě zatíží...něcojsem si o tom zjišťovala a na priorix jsou nejhorší reakce, v usa třeba je studie kt. zjistila že po tomhle očkování výrazně narostl počet autistů(reakce na jakékoliv očko může autismus vyvolat).chce to hlavně si pohlídat aby dítě nebylo po jakékoliv i banální nemoci.
4.zvážím to když je Vanda neprodělá než budu podruhé těhotná...pak by to bylo dost nebezpečný, určitě bych jí naočkovala v cca 12 letech pokud je neprodělá ze stejnýho důvodu.

Celkově mně přijdou stupidní argumenty proč neštovice očkovat........ten leták co jsem dostala je směšnej.....důvody jakože např. je průběh nemoci nepříjemný(to je u každý nemoci přece),rodina musí odložit plánovanou dovolenou(??!!),dítěti můžou zůstat jizvy(můžou,pokud by to bylo hrozný,nechám je vyhladit laserem)

Prostě se mi zdá že rizika vysoce převyšují výhody.

bebul:dík za podrobný info o zánětu středního ucha :slight_smile:
24. dub 2009 v 17:19  • Odpověz
Navíc se očkuje živou vakcínou,tzn oslabený virus a já to u těch prcků moc nemusim............
24. dub 2009 v 17:21  • Odpověz
jsem ráda, že tu řešíme očkování na ty neštovice, taky pořád nevím... já je totiž prodělala těsně před těhu, tedy my se chtěli začíí snažit a já dostala neštovice, jsem si oddychla, že jsem nebyla těhotná :unamused: ... a můžu vám upřímně říct, že to bylo šílený :rolling_eyes: nevydily mě ani moc pupínky, i když na obličeji to bylo hrozný, jsem měla hrozný strach, že zůstanou jizvy, ale ty horečky byly hrozné. Měla jsem pořád 40-tky a motala se mi z toho hlava a do toho mě svědilo celý tělo - úžasný zážitek... takže jsem si říkala, že malou naočkovat dám - po téhle zkušenosti. ale Lenky argumenty, mě dost zvyklaly, takže teď nevím nevim
24. dub 2009 v 17:30  • Odpověz
marky:však píšu očkovat ale až když se neprodělají v dětství,event to zvážit když budeš podruhý těhule......ale když jsi je měla,tak bys je neměla chytnout od Deny.
Váš odchod z pásku Vanda obrečela :sweat_smile:
24. dub 2009 v 17:32  • Odpověz
Já měla v dětství hrozný i v krku a co se jizev týká tak mám jednu na boku bo jsem si tam ten pupínek strhla.
24. dub 2009 v 17:33  • Odpověz
já byla v 8tt když Filip dostal neštovice, ale dr. mě vysvětlil, že pokud jsem je prodělala já, tak se nemusím ničeho obávat. :wink:
24. dub 2009 v 18:10  • Odpověz
konja:taky to tak vidím :wink:
24. dub 2009 v 18:13  • Odpověz
Leni fakt?? tak to budeme muset chodit za vandičkou častěji, mě se moc nezdálo, že by si holky na písku spolu hrály :grinning: :grinning: :grinning:

jinak já se nebojím, že bych je znovu chytla od Denisy, ale nevím, jeslti ji chci, aby tu nemoc někdy prodělala - ale je to fakt jenom tím, že jsem je měla před necelými 2 lety :angry: takže si to moc pamatuji... no ještě uvidím, možná je fakt nechám naočkovat, pokud je nechytne, tak do cca 6-8let...
24. dub 2009 v 19:05  • Odpověz
bambik: Ahojda, já jsem chtěla nechat mladého oočkovat, ale chytili jsme je dřív než jsem to stihla. Vakcínu už jsme měli zaplacenou a připravenou u MUDr, ale neštovice přišly dřív.
Já teda za sebe Aduš nechám oočkovat i proti neštovicím, ale zvlášť ne v té kombinaci. Protože moje rodina trpí na opary a to nejen pásové a díky těm prodělaným neštovicím jsem po jakékoli nemoci prostě olezlá, hnus hnus.
No a Matýsek, díky tomu že si ty neštovice prodělal, tak je na tom stejně. Když na něj něco leze, tak to poznáme prvotně na tom, že mu oleze pusina bolákama a prodělal si už 2x i pásový opar a to mu budou v pondělí 4 roky.
No a proč zvlášť?? to mi bylo řečeno, že ty kombinované vakcíny nejsou tak účinné a to tělo dostává zabrat tím, že je tam těch látek hodně.

xluna: celoživotní imunitu už mít bude, ale právě neštovice k sobě váží ty oparové viry a pak je tělo náchylnější, těch se totiž tělo nezbaví, ale jsou v něm schované a při každém oslabení imunity můžou něco provézt.... Pokud na opary... netrpíte, tak není co řešit, ale s naší rodinnou dispozicí ...
24. dub 2009 v 19:05  • Odpověz
bebul:holčina od nás z termínu co to studovala na škole psala,že to na opary nepomůže bo po tý vakcíně v sobě bude nosti stejnej vir jako po neštovicích............ale jen reprodukuju,tolik tomu nerozumim.prý je to jen reklamní tah že to pomůže na pásový opar.

marky:děti to nesou mnohem líp než dospělý,jako všechny dětské nemoci,táta měl v dospělosti zarděnky a říkal že to byl děs......u děcek je to jiný,já si nevzpomínám že by mi bylo nějak blbě u neštovic.
24. dub 2009 v 19:09  • Odpověz
autor
bebulka1: Já jsem taky vždycky olezlá :confounded:
24. dub 2009 v 19:29  • Odpověz
Jojo, Matěj měl neštovice těsně kolem roku a průběh byl v pohodě, bez teplot, bez svědění... jenom to že se nemohl koupat a nemohl normálně ven snášel blbě, tak jsme vybarvovali, modelovali, malovali a když nebylo venku sluníčko, tak jsme šli na zahradu. No a koupání jsme nahrazovali třeba 5 sprchama denně, bo on je hrozná kachna, teda Adéla je ještě horší.

lenkabu: no vidíš a já se toho díky tomu pásáku chytila, tak budu ještě zjišťovat, abych nevyhodila prachy za nic. Jinak pokud to na opary nepomůže, tak jsem taky za to, aby si to to dítě prodělalo. Po roce a čím dřív tím líp. Když měl Matěj neštovice, tak se chodili kamarádky s blízkého a dalekého okolí na nakažení :grinning:
24. dub 2009 v 19:41  • Odpověz
bebul:napiš sajahonzik ip,ta nám to psala....ale rychle,má co nevidět rodit :grinning: :grinning: :grinning:
24. dub 2009 v 19:42  • Odpověz
No, samozřejmě, že se v letáku snaží vakcínu "prodat". Je to stejné, jako s Prevenarem, kde jsem byla doslova šokovaná, že vakcína ochrání dítě jen před sedmi kmeny z devadesátidvou (což se v televizní reklamě neříká a v letáku nepíše, mám tedy dojem). Byla na to obrovská kampaň a maminky to kupovaly jako zběsilý. Ale ty neštovice jsou přeci jen nejčastější infekční dětské onemocnění a nemůžu se zbavit pocitu, že když jí můžu malého ušetřit nebo teda "zabránit těžkým a komplikovaným průběhům onemocnění", tak bych asi měla :frowning2: . V tomhle případě jsem si tedy taky myslela, že je to očkování "proti" neštovicím a ono je tak jako tak tedy dostat může?????? Každopádně neštovice jsou hnusná a nepříjemná nemoc jak pro dítě, tak pro dospělého (což může potvrdit Marky). Já je měla v dětství a jizvy po puchýřích na obličeji teda mám :confounded: . Průběh nemoci si naštěstí nepamatuji. A jako další negativum prodělání neštovic bych vypíchla opar, který jsem před pár lety měla. Kámošce se objevil mám dojem ke konci těhotenství :unamused:. A příušnice, spalničky a zarděnky snad také nejsou smrtelná nemoc a přesto se proti tomu povinně očkuje. Myslím si, že to je jen otázka času, kdy tohle zahrnou do povinného očkování. A v případě toho Priorixu se alespoň nejedná o očkování "navíc". Kdežto, vem si pravděpodobnost, s jakou Vandička v následujícím období neštovice někde chytí, než budeš podruhé těhu. Pak jí necháš očkovat zvlášť? Tak já pořád nevím. Holky, valte názory na ty blbý neštovice. Musím to nějak rozseknout.

Jo a ještě jsem chtěla dát echo, že je do 28. ve Spaaru levnej Sunar s kaší zdarma.
24. dub 2009 ve 20:03  • Odpověz
kin - ne, kolem 400,- Kč stojí na mmb nový :slight_smile:
24. dub 2009 ve 20:35  • Odpověz
Prevenar jsem dala a už bych ho taky nedala :rolling_eyes:

Já neštovice měla takže i kdyby je Vanda dotáhla ze školky tak by se mi nic stát nemělo..navíc já jich měla fakt hodně a dr tvrdila že imunita bude silná.Příušnice,spalničky a zarděnky nejsou smrtelné ale můžou nechat doživotní následky na zdraví......neplodnost je jeden z nich.Já jsem celkově pro tomu aby se dětem dávalo hodně kombinované očkování....si vemte kolik sraček s prominutím najednou dostanou......když už dát neštovice,tak bych to udělala 100% tak že by je dostala třeba až ve 2 letech nebo prostě v nějaké očkovací mezeře,ne v kombinaci.A stím oparem to právě neni jistý,ale to by chtělo někoho odbornějšího.Zeptám se ještě tý kámošky.
24. dub 2009 ve 20:42  • Odpověz
lenkabu - díky moc :wink:
24. dub 2009 ve 20:55  • Odpověz
autor
bambik: Aha, tak to mi fakt přijde levný :fearful: vzhledem k tomu, že body stojí 300,- tak jsem myslela, že svetr tak 550-600,-
24. dub 2009 ve 21:17  • Odpověz
autor
Já ten svetr mám za 178,- :grinning:
24. dub 2009 ve 21:17  • Odpověz
ahoj holky,
ja malou necham ockovat jenom na hepatitidu A nez pujde do skolky,prijde me zbytecne deti vystavovat tak velke zatezi na imunitni system a hlavne podobny nazor mel nas ucitel imunologie :wink:
24. dub 2009 ve 21:24  • Odpověz
konja: dneska jsem tě zdravila, ale ty sis asi nevšimla :grinning: ... šla jsi kolem kolejí, jak je ta hospůdka, tak jsme seděli venku :slight_smile:
Jinak ty zážitky s mudrou jsou fakt otřes :frowning2:
24. dub 2009 ve 21:26  • Odpověz
markytkaaa: jé tak to promiň, já jsem na tohle hrozná. Stěžuje si na mě víc lidí, ale já jak jdu po ulici a nečekám že by na mě někdo od někud volal, tak jsem hluchá a slepá :grinning: Takže to není, že bych tě ignorovala, ale já jsem tě vůbec nezaregistrovala :sweat_smile:
24. dub 2009 ve 22:51  • Odpověz
25. dub 2009 v 07:55  • Odpověz
autor
lenkabu: Písni mi prosím www. na ty stránky jak si říkala, že tam vybíráš letenky??? Mám nabídku na ubytování v Řecku, tak by jsme to možná sfoukli bez CK, no uvidím, podle ceny :wink:
25. dub 2009 v 10:02  • Odpověz
25. dub 2009 v 10:10  • Odpověz
autor
lenkabu: Začala jsem zvažovat jinou variantu, Počkám jak dopadne nějaký superlast, a když to bude za dost tak na to prdím a pojedeme do Itálie. Když by jsme jeli i s Lukášem tak ty ceny jsou fakt nesrovnatelné. Řecko těch 35.000,- a Itoška 10.000,- možná, že těch 25.000,- by se dalo utratit lépe :wink:
Stejně chceme jet s mamčou a Kačenkou do Bulharska, tak by jsme o to ledadlo nepřišly :grinning: :grinning: :grinning:
25. dub 2009 ve 14:27  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.