• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Myšičky a myšáci Královéhradeckých maminek

(Zamčená)
28. května 2011 
Mili: ja Podholovy taky nemuzu prijit na jmeno,primotala se mi k porodu a hruza a des,a to tam byla asi 10 minut. Jinak ale na hradeckou porodnici muzu jen chvalit,trochu by se teda mohly zlepsit v pristupu detske sestricky,ale jinak fakt dobry,tak se neboj. Doktort tady je mrte,tak snad na Podholku nenarazite. Hlavne se tim ted netrap a uzivej pokud mozno zbyteh tehu :wink:
23. čer 2009 v 18:18  • Odpověz
autor
lenkabu: Moc se omlouvám, vybrala jsem si zprávy až dnes odpoledne. Když tak raději volej :wink:

Kubíkovi vše nej, nej :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Jinak já byla v rizikovce taky chodila jsem k ní od 32-37tt nemohla jsem si stěžovat.
Ale po porodu mě zase docela zaskočila. V těhu ochotná, ale jakmile se Káťa pomalu poprvé nadechla tak už mě naháněla abych glukometr a pero s inzulínem vrátila. Což já ho ještě po porodu samozřejmě potřebovala tak jsem musela každou chvíli otravovat sestřičky. Na porodnici dobrý, ale když jsme byly už na dětským tak mě chodili kontrolovat sestřičky z nedonošenců, a to mi fakt přišlo hloupý. Navíc glukometr nebyl ani její, a hned mi ho sbalila a 100% si ho nechala.
23. čer 2009 v 18:36  • Odpověz
autor
Porody dělá, je prý hodně pro klasický porod, takže už jó by něco muselo být, aby přistoupila na císaře. takže já bych jí určitě nechtěla.
23. čer 2009 v 18:37  • Odpověz
NO holky, doufám, že na ní nenarazím...i když při mém "štěstí" bych se tomu ani nedivila :angry:
23. čer 2009 ve 21:51  • Odpověz
Podholová byla u mého CŘ :grinning: ale angažoval se nějaký mladý, pěkný :dizzy_face: doktor :slight_smile:
24. čer 2009 v 08:31  • Odpověz
markytkaaa: No taky doufám, že spíš narazím na nějakého doktora - aŤ už pěkného (tím líp :grinning: ) nebo osšklivého...ale fakt bych radši chlapa než ženskou... :unamused:
24. čer 2009 v 09:24  • Odpověz
autor
Já měla hezkého doktora :grinning: :grinning: :grinning:

Holky né, že bych Vás chtěla naštvat, ale u nás se stále ještě spinká :sweat_smile:
A byla jsem se na ní podívat, je opravdu živá :grinning: :grinning: :grinning:
24. čer 2009 v 10:26  • Odpověz
Zdravím vás tu všechny....snad nevadí že jsem k vám nakoukla/jsem tu poprvé/.

Mám na vás dotaz,...chodíte do Městských lázní v HK? Mám 1,5ročního klučinu ale zatím jsme využívali jen brouzdálka,tak snad by neměl "šok" z větší hloubky :astonished:
Můžete mi pro představu písnout jak je to hluboké v dětském bazénu?

Děkuji a přeji hezký den

P.s.: Koukám že píšete o porodnici...taky jsme rodila v HK a koukám že asi více lidí by změnila přístup dětských sester...snad více ochoty a porozumění pro prvorodičku:wink:
24. čer 2009 v 11:40  • Odpověz
Ahoj holky! :wink:. To počasí stojí za prd, co? Jak je v HK?

kinsli - ne..r s tím spaním :grinning: :grinning: :grinning:

krys - ty máš teď nějak moc času, ne? Že jsi samý příspěvek :wink: :grinning: . A děkuji za přáníčko, ale ..... já jsem Pavlína a mám svátek až 31. srpna. Každý rok se někdo splete :sweat_smile: :grinning: :grinning: . Taky Kubíčkovi přejeme dodatečně jen to nej do dalšího roku, ať ho hlavně moc nezlobíte :grinning: :grinning: :grinning: .

mili 84 - já jsem o neurvalém jednání a přístupu k pacientkám Dr. Podholový také lecos slyšel a když jsem tam šla po hamiltonu "těsně" před porodem do poradny, tak jsem měla pěkně stažený zadek :stuck_out_tongue_closed_eyes: - . Naštěstí mě ale nijak drasticky nevyšetřovala, jen mi oznámila, že už rodim :grinning: a odeslala mě vedle do porodnice. A dokonce se domnívám, že kdyby mi to nedojednala po telefonu s příjmem, tak mě ani nevzali a poslali mě jinam, protože měli všechny sály obsazené :angry: . Byla to fousovka :grinning: . Nevím, jak je to s návalem teď, ale když jsem rodila já, tak byly všechny čtyři sály obsazeny rodičkami, kterým byly porody v 7 hodin ráno vyvolány.

paula - ahoj. Bohužel nevím, jaká je hloubka v dětském bazénku v lázních. Ale myslím, že lenkabu tam byla s Vandou?
24. čer 2009 ve 13:03  • Odpověz
autor
bambik: Tak vstávala v 11h :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ale zase už spát dnes nejspíš nepůjde, tak jsem si orazila dopoledne, ale odpoledne už musím být akční :grinning: :grinning: :grinning:
24. čer 2009 ve 13:23  • Odpověz
paula: No tak ono je to nakloněné, takže u jednoho kraje je to po kotníky a na druhé straně už je tak 80 cm
A co se týče porodnice, tak já na sestřičky měla kliku, jen ta vrchní byla protivná jak osina.... vůbec si neuvědomuje, že ženská po porodu je nalomená hormonama a její výlevy ji prostě jen psychicky rozhodí. Řve na první našlápnutí a vůbec je protivná a bez empatie... Kojit jsem učila holky na pokoji já, protože jsem měla tu smůlu, že ona měla službu a příslužbu a byla tam furt a co se týká miminek, tak taky neporadila... byla prostě k prdu

mili: doktorů moc není. Jeden starý, ale machr, ten fešák si troufám říct byl Kestřánek, ten je super opálenej švihák, novej mladej a vypadající jako brýlatý medik je Baudyš...
takže na chlapa u porodu narazíš jen těžko. Co vím, tak většinou jsou tam na porody ženský.
24. čer 2009 v 16:13  • Odpověz
bebul: ano byl to Kestřánek :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a z něj ti šel tak obrovskej klid, že v tu chvíli jsem mu věřila, že CŘ je jen pro to, abych po 17 hodinách porodu už dál nemusela trpět :sunglasses: :grinning: :grinning:
Jako zpětně musím říct, že to je fakt machr ... sestry kolem mě chodily a čučely na ten monitor a kroutily hlavou a on pak přišel a zavelel na co jako čekají, že tady není co řešit a šlo se a ještě že tak :dizzy_face:
24. čer 2009 v 18:12  • Odpověz
Bebulko díkas za info...prosím a psala jsi o Městkých lázních - aquapark? /ne plavecký bazén/
24. čer 2009 v 18:16  • Odpověz
paula: psala jsem o detskem bazenu v klasických lázních (50 metrů) nemyslím aquapark.
V aquaparku jsou jen brouzdálka okolo a tam si můžeš vybrat do čeho půjdeš, jestli do kotníkový brouzdačky, nebo do bazénku kde je cca 40 cm nebo do metrové hloubky... tam je to prostě členité a vody dost a dost a vyhrajou si tam děti všech věkových kategorií.
Ale já myslela, že ti jde o ten plavečák, protože proč dávat takový prachy za bazén, když s dítětem jsi stejně jen na mělčině...
24. čer 2009 v 19:59  • Odpověz
markytko: já taky Kestřánka můžu. Je to krásnej chlap, navíc kliďas s autoritou, klid z něj čiší a okolí z něj sedá na zadek. Navíc je fakt šikovnej. Po porodu jsem byla na x revizích, jednou mi ji dělal ten pak tamta a stejně jsem stále tekla jak niagára a Kestřánek mě vzal na hystereskopii?? (prostě pod kamery, aby viděl co dělá a nešmátral tam poslepu kyretou a našel kde je problém) a bylo vystaráno.
Ne že bych chtěla ještě 3. mimi (to po 8mi denním maratonu kolem mých dvou a sestřina jednoho ani nááááhodouú) ale díky těm předchozím moulům ve FN máme v tomto ohledu vystaráno.
24. čer 2009 ve 20:03  • Odpověz
bebul:to je drsný teda :rolling_eyes:
24. čer 2009 ve 20:57  • Odpověz
ahoj holky,
ja na Podholovou nedam dopustit v tom,ze je to fakt zenska,ktera vi co dela :wink: . Nerikam,ze jeji pristup je idealni pro tehulky :unamused: ,ale da se to vydrzet.
Ja mam naopak spatnou zkusenost s Dr. s kterym mate skoro vsichni tady dobrou zkusenost,takze je to fakt pripad od pripadu. Nesnasim namysleny Dr. a bohuzel z nej jsem mela fakt spatny pocit uz na medine a bohuzel v prvnim tehu me muj odhad nezklamal :unamused:
Bebul - to je fakt mazec :frowning2:
24. čer 2009 ve 21:47  • Odpověz
autor
bebulka1: To je strašný :frowning2: :pensive:
25. čer 2009 v 00:24  • Odpověz
kacici: já teda Podholovou taky uznávám, je to herdek baba, ale ví co dělá... Ono je to asi případ od případu, jak asi Podholka hned někomu nesedne, tak je to i s Kestřou, ale já jsem s ním fakt byla spokojená. Asi to bylo i tím, že je moje mamina porodní bába, Kestřa jí zná a tak si předemnou nehrál na machra a prostě se snažil...
Ale úúúplně nejlepší v hradecké nemocnici a porodnici je doc. Rešlová a Sadloňová, to jsou fakt šikovný ženský, empatický...
25. čer 2009 v 08:20  • Odpověz
Bebul - presne tak :wink: .Nekomu nejaky Dr. sedne,nekomu ne. Ja mam rada Hodika,obe tehotenstvi me od zacatku zachranil a prestoze na nej nektere rodicky nadavaji,ja jsem spokojena. Jinak ty zensky jsou fakt super,jeste bych napsala i Dr. Zimmerovou. Tu jsem mela u porodu a super :slight_smile: ,prestoze me teda vynadala,ze dycham spatne na konci porodu :grinning:
Docela se tesim az bude mala venku,dnesni noc katastrofa - krece v lytkach,vracel se me zaludecni obsah nahoru a do toho mala usnula az ve 22.30 a v noci byla asi 5x vzhuru,takze Kacenka od Kinsli musi spat za nas uz od narozeni :grinning:
25. čer 2009 v 08:34  • Odpověz
autor
kacici: Momentálně bych Ti Kačenku za Terezku klidně na chvíli vyměnila :grinning: :grinning:

Jak jsme jeli domů z Itálie přes noc a nespali jsme tak jsem se blbě natáhla a nemůžu vůbec spát :frowning2:
Na dnešek jsme šla v 3h a v 8:15h už mě vzbudil Lukáš sms :angry: :angry: :angry:
25. čer 2009 v 09:32  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsme dneska byli ještě na genetickém UTZ - a dělala nám ho Dr. Sadloňová :slight_smile: No to bylo uplně o něčem jiném - strašně milá, příjemná, ochotná - znovu nám vše vysvětlila...No rpstě dnes jsme byli moooc spokojený. I sestra, co mě příjmala..Koulem se tam motal i Dr. Boudyš nebo jak se jmenuje - takovej mladej, zubatej :grinning: Měl zrovna volno nebo co, tak se tam se mnou vybavoval - no prostě všichni byli příjemný a ochotný..Nikdo na mě už skrz psty nekoukal. S doktorkou Sadloňovou jsme dali (i - protože tam byl i manža:slight_smile: ) řeš ohledně Podholový - ona k ní prý sama chodí a říkala, ať jsme rádi, že jsme se k ní v podstatě dostali - je to fakt odborník. Sice je drsná, ale prý se čase zklidní a bude nás opečovávat. Prý má potom svoje pacientky jako svoje děti - j pečlivá a vše hlídá. Takže asi nakonec můžeme bejt rádi, že jsme v její péči... No každopádně dneska mám z HK porodnice zase jienj dojem- takovej příjemnej. Myslím, že to tam nakonec bude v pohodě :wink:
25. čer 2009 ve 12:22  • Odpověz
Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista
25. čer 2009 v 18:00  • Odpověz
kacici: Jo té Zimm... jsem taky slyšela jen chválu, ale nikdy jsem s ní do kontaktu nepřišla. Hodík je pohodář a taky klidďas, on nemá rád takový ty maminky fiflenky co je někde píchne a je to katastrofa.. Ale oči má na šťopkách. S kamarádkou jsme se shodly, že u něj je na těch gen. UTZ.. nejhorší, že mlčí, ale on se pekelně soustředí a hledá a šťourá...
Když jsem čekala Matěje, tak jsme na kartě měli velkým písmem, že si nepřejeme vědět jakého je miminko pohlaví. Hodík si tak přizval mediky a na odvráceném monitoru jim ukazoval a tohle a tady a podívejte a vidíte co to bude.... je to krásně vidět. A opravdu to nechcete vědět?? no prostě provokoval, ale my jsme to ustáli a fakt jsme se to dozvěděli u obou dětí až když se narodily.

mili: já to říkala, že je Podholová super, ale musí se překousnout ten provopočáteční impuls, kdy na pacoše fakt působí nepříjemně. Sadloňová rodila našeho Matýska a pak mě měla v péči po nezdařeném porodu Adélky a je moc příjemná.
25. čer 2009 v 19:31  • Odpověz
bebu: teda holka taky sis okusila svoje ... to je pomalu na žalobu jak to s prominutím sk***rvili :confused:
25. čer 2009 v 19:53  • Odpověz
Bambik:musim vyuzivat poslednich par dni internetu v mobilu,muzu se valet s Kubou na koberci a pritom byt na netu. Btw tolik prispevku zas myslim fakt nemam :grinning:.
25. čer 2009 ve 21:12  • Odpověz
Jo a vcera jsme byli na rocni,tak mame 81 a 11930 :slight_smile:
25. čer 2009 ve 21:14  • Odpověz
tak já zase měla u porodu dr. Křepinskou. Teda u samotného porodu ne, byl to takovej fofr, že mě odrodila samotná PA a dr. vběhla do dveří, když už holka řvala na celou porodku, ale byla u příjmu a je super. Hrozně příjemná, hezky si se mnou povídala, vše vysvětlovala. Na tu nedám dopustit. Kdyby tam byli všichni tací tak je HK ta nejlepší porodnice na světě :slight_smile: Poholovou jsem naštěstí nezažila, v té době měla zrovna dovolenou, tak mě spadnul strašně velký šutr ze srdce, ale kamarádka, která ležela ve stejnou dobu na rizikovkách si ji zase nemůže vynachválit. Kamarádka už jednou předčasně porodila a miminko ji umřelo a teď ji zase začal v 28tt porod. Ležela na rizikovce, udržovali ji co to šlo,ale pak to vzdali a poslali ji na porodku, že už to nejde zastavit, na nedonošenejch už byli připravení na příjem mimča, kámoška bulela, že ani mluvit nemohla a na porodce se ji ujala Podholová. No prej byla sladká jak anděl, hladila ji po ruce, utěšovala, prej byla z těch všech doktorů nejlepší, prožívala to s ní. Ale co je nejdůležitější - dokázala porod zastavit! A kámoška pak porodila v řádným termínu zdravého, donošeného chlapečka. Ona Podholová asi ráda řeší a maminky bez problémů a komplikací jsou pro ni jen nudný případy,kvůli kterým se ji ani nechce vstávat od stolu a pak to dává patřičně najevo. Tak aspoň působí její přístup na mě :rolling_eyes:
26. čer 2009 v 07:23  • Odpověz
konja:asi jo, kdybych měla problémy tak ji chci,jinak vůbec.

krys:mám radost že Kuba překonal Vandu :grinning:

U mýho porodu byl dr. Kacerovský a i když vypadal nejdřív hodně sympaticky tak se z něj vyklubalo samolibý arogantní ho.ado.....ale jen mně šil takže mi dojem z porodu nezkazil.
26. čer 2009 v 09:01  • Odpověz
autor
kryserka: gratulujeme k roční prohlídce. Kubík je velký chlapák :grinning: :grinning: :grinning:

Já jsem Káťu vážila na domácí váze, jednou mi vyšlo 9000g a pak kolikrát 8,800g takže si myslím, že hranici 9000g jsme ještě nedaly, ale už to jistě brzy bude :grinning: :grinning: :grinning:
26. čer 2009 v 09:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.