• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
Jo Bobi, ty jsi zlato, kéž by to tak bylo, při mé smůle jim tam něco rozbiju, křeslo rozložím, žárovka pukne, doktora kopnu do hlavy a oni mně vykopnout si to odrodit na ulici :grinning: :grinning:
Jo počkej, ale ty jsi tu někde psala, že to nebolí, že to lechtá, co :grinning: :grinning:
10. črc 2009 v 17:14  • Odpověz
A prý brnkačka, jestli nebude, tak si tě najdu :grinning:
10. črc 2009 v 17:16  • Odpověz
autor
tak fajn, to jsem zvědavá :wink: a rovnou když už mě najdeš, tak mi ukážeš tu francouzskou na nehtíky :grinning:

A jestli něco provedeš na tom sále, tak si najdu já tebe, protože pokaždý když něco provedeš, tak já si nějak ublížim. Mi neříkej, že mi praskne voda a já se po tom sklouznu a zlomim si hnáty a na křeslo se budu odpíchávat jazykem :grinning:
10. črc 2009 v 17:19  • Odpověz
Budu stát na náměstí v ČLípě a volat na tebe:slight_smile:.Já teda hned vezmu nářadí na nehty a za trest ti udělám pařáty. Tak a to bude pomstička :wink:

Ty jo, Bobi nestraš, ještě si něco přivoláme, radši si budem jako myslet, že nám nic nehrozí, protože my nejsme Pat a Mat.
No ještěže tady jsi, zrovna teď mám chvilku deprese, ale ta pozvolna odchází.
10. črc 2009 v 17:25  • Odpověz
autor
No a až budeš na tom náměstíčku, tak musíš řvát, že hledáš tu nejkrásnější pod sluncem...........to tě pak každej pošle za mnou :grinning:
Taky jsem ráda, že jsi na příjmu. Je to vždycky taková odreagovačka :wink:
A z čeho depkatíš? Z porodu?
Neblázni. Já si říkám "Zvládli jiný, zmáknu taky" :slight_smile:
10. črc 2009 v 17:28  • Odpověz
Pardon- tu nejkrásnější v Lípě, bo já jsem zas nejkrásnější v Ostravě, tak pozor:angry: :grinning: No ale hlavně, že mně nasměrujou.
Já nedepkařím úplně, ale jak jsem sama doma a nemám co na práci a než odepíšeš:slight_smile:, tak mně to trošku chytá. Jinak taky si říkám, že když to tolik přežilo, tak já taky musím, vydýchám, za 10hodin zatlačím a vyprdnu mimčo. Vždyť je to tak jednoduché :wink:
10. črc 2009 v 17:36  • Odpověz
Bobi, já jsem asi pokazila myš :wink: , nějak mi nefunguje a baterky jsou oki. Přiznej se, neodřela ses? Protože kdybys měla velké bebí, tak se zavřu do komory. :wink:
10. črc 2009 v 17:37  • Odpověz
Kaa, mně to taky občas přepadne tahle depka... ale taky mě hodně nabyl ten kurz, tam jsem měla pocit, že to vlastně bude skoro krásnej zážitek:grinning:

Takže střízlivě si říkám to, co ty... přežily to jiný, tak my taky... a furt je to holt "jen" pár hodin bolestí, co to je proti celýmu životu že :wink:
10. črc 2009 v 17:41  • Odpověz
autor
Vůbec, dneska jsem se ani neškrábla :grinning:
Klííííd, to je asi tim počasím. Já na něj teď svádim všechno.
Jo, akorát jsem si musela koupit Colu a posadit se v krámě k dětskýmu koutku, protože se mi udělalo nějak šoufl. Mládě se klouzalo na skluzavce a já jsem tam byla rozteklá jako nějaká matrona. Červený tváře a flašku v ruce. Byl na mě pohled úža. Pro ty, co přemýšlejí nad rodinou, jsem vypadala jako antikoncepce :grinning: , takže pár lidí si to asi rozmyslelo na pár let :grinning:
10. črc 2009 v 17:43  • Odpověz
Kat- dík, mně to taky tak připadlo, jak to ty sestry popisovaly, jako že to nic není, a bude to pohodka, možná kdyby mi dal někdo vybrat mezi dovkou a porodem, tak jdu radši na kozu- teda v tu chvíli, teď TROCHU váhám :grinning: .
Děvčátka díky vám za kecání a uklidnění, mám zpět muže z posilovny, tak jdu otravovat pro změnu jeho :grinning:

Bobisku, užij si zítra výletování, buď na sebe opatrná, počasí budete mít zítra tak akorát. Pak hned nahlaš zážitky, jasan? Pááá
10. črc 2009 v 17:47  • Odpověz
autor
Kat "pár hodin bolestí" :grinning: :grinning: :grinning:

Já ještě 2.týden po porodu brečela v lékárně, aby mi něco dala na pipinu, že nemůžu ani chodit :grinning:
Tak jsem si odnesla radu, že se mám co nejvíc sprchovat a šití se tak hojí líp
10. črc 2009 v 17:47  • Odpověz
autor
Ahojky Kaa,
Dám info i fotky. Pá
10. črc 2009 v 17:48  • Odpověz
teda, vy se vzdycky rozjedete, kdyz to zaklapnu a jdu neco delat :wink:, mi to delate schvalne :slight_smile:, ja si tu pak musim povidat sama se sebou :wink:, ale ja si vystacim :grinning:
ja si porad ten porod nejak nepripoustim, stejne tam vsechny musime :slight_smile:, prece nam tam ty prcky nenechaji :slight_smile:, no takze jeste se predem stresovat, k cemu mi to pomuze, holky, ono to nejak dopadne, neco si holt asi vytrpime, ale bez toho to asi nepujde, ale nam vsem to pujde jako po masle :wink:
10. črc 2009 v 18:37  • Odpověz
Ahoj holky, copak dnes mrtvo? :grinning: No popravdě se mi taky nechtělo psát,ale mám teď klídek, je tu moje mamka ještě s malým bratránkem od Johanky a od včera je tu bugr jak ti dva řádí no a teď je vzala ven,takže klídeček,pohodička,tak surfuju na netu :slight_smile: .
No a taky jsem si vzpomněla,že dnes začínám 35tt,tak jsem ráda,že to tak letí :slight_smile: . Už za týden zas na kontrolu a to už bude asi poslední,pak až před porodem, mazec :slight_smile: .

Přišla nám už cestovní postýlka, je moc pěkná, má spoustu vychytávek, je tam stříška, moskytiéra, hrazdička s hračkami,funkce kolébky, přebalovací pultík, taštička na hračky, hrající medvídek se světýlkem,no jsem nadšená.
I když ta barva mě trošku štve, máme světle modrou a já chtěla zelenkavou. Ta zelenkavá nebyla tak výrazná,takhe je na mě docela dost,ale nechtěla jsem čekat, oni tu zelenou už skoro dva měsíce nemají,tak jsme raději vzali tuto, i tak jsme čekali 3 týdny než došla.
A jsem ráda za tu cenu, stála 1879,- což je dost,ale na novou postýlku s takovým vybavením docela málo, co jsem koukala,tak obvykle stojí i 3600,-.
No a nakonec mě ta modrá zas tak neštve,protože mám tu modrou zavinovačku i modrou deku,takže v pohodě :slight_smile: , zvyknu si :wink: .

Holky já vím,že si na to furt stěžuju,ale já teď tak špatně spím a to furt :frowning2: a v noci mě občas dost zabolí na břichu nebo v tříslech,né křeče,ale občas takové silnější píchnutí,tak furt prosím mimi ať ještě vydrží. Aspoň do konce 36.tt,aby mělo vyvinuté plíce,pak budu klidná.

bobisku, někdo mívá druhý porod bolestivější,ale někdo ne, já si myslím,že to je hodně individuální. Každopádně, když jsi to zvládla poprvé,zvládneš to i teď i my všechny.
To já se začínám bát toho SC,protože jsem taky něco početla na rodině a tam jsou teda horory. Hlavně co se týče epidurálu,že třeba špatně umrtvili a normálně matka cítila jak do ní řežou, začla řvát bolestí a oni jí řekli,že to musí vydržet :frowning2: . Reagoval tam na to jeden anesteziolog a říkal,že to je děsné,že jí měli povinnost okamžitě uspat celkově. No aspoň vidíme,co se v ČR ještě děje. Mám strach,ale on tam psal,že se to stává tak v jednom procentů případů,ale i tak mě moc neuklidnil :grinning: . No co, u prvního porodu bylo tolik bolesti a přežila jsem,tak to musím vydržet i teď, kdyby náhodou :grinning: . Pro mě je prioritou,aby mimi bylo venku brzo a zdravé a to se snad povede :grinning: .
11. črc 2009 v 09:16  • Odpověz
Ahoj Barčo, já jsem tady a šmíruju, jestli se někdo neobjeví.

Drahý vypadl do práce a já jsem tu zase sama, no už ne nadlouho. Dneska jsem chtěla uklízet, ale nevím, jestli se mi chce :wink:. Spíš se mi chce ležet :wink:. Co nenaspím v noci, musím dohnat přes den.

Ty jo, tak si tak "užíváš" s dětma jo? No to musí být teda sranda. To máš přípravku na dva raubíře :wink:.

Jinak s mimčem už můžeš být v klidu, já jsem zas četla, že plíce ukončují vývoj ve 34tt,a pak už si jen mimi lebedí a roste. A i kdyby ve 36tt, tak kortikoidem se dá urychlit zrání plic a dohnat týden zrání je lepší než třeba 4.

Já mám už taky v noci problémy, furt se převaluju, navíc nám začla nějak skřípat postel, myslím, že je to tím vlhkem, už se nám pokroutila i skříň, tak dneska budeme opravovat. No ale prostě to skřípání mi vadí, nemůžu najít vhodnou polohu na spaní, dneska ráno jsem myslela, že ani nevstanu, chytla mně taková brutální křeč do třísel, nešlo se pohnout ani tam ani zpátky, tak jsem musela chvilku čekat.

Barčo- no s tím sc je to mazec, to snad není pravda, co se může stát. Tomu věřím, protože někteří doktoři jsou hovada. Mi stačilo, jak jsem si tady našla diskuzi šití po nástřihu a ak se doktoři vymlouvali, že to ejde umrtvit a šili za živa. Já to třeba beru, že se to dá vydržet, pokud je třeba pár stehů, ale proč se zbytečně trápit, když už tak toho ta ženská má dost za sebou. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. črc 2009 v 09:41  • Odpověz
Tu postýlku máš za super cenu, většinou za tu cenu jsem viděla jen obyč postýlku se síťkou, my jsme taky hledali k našim, ale jestli budou chtít, tak ať si seženou, hlavně mamka zas ohrnuje nos, takže ji kašlu.
11. črc 2009 v 09:44  • Odpověz
jéé ahoj kaa, tak aspoň ty :slight_smile: , holky asi spí nebo co :grinning: .....

S dětma si užívám no :grinning: , oni strašně řádí, jsou stejně staří,takže to je bugr a navíc se dlouho neviděli,tak nejdřív samá objímačka, pusinky a pak už jen hádky a boj o každou hračku, no radost pohledět :grinning: ...

Vidím,že s problémy nejsem sama, to mě uklidnilo,asi je to normální ty křeče a tak :slight_smile: .

Je to děsný co se děje a to s tím SC je skutečně pravda, potvrdily to tam ještě pak dvě maminky a ten anesteziolog jim vysvětloval proč k tomu došlo,že prostě ten katetr byl píchnutej moc hluboko a tak se anestezie ztočila k jedné straně a umrtvila jim jen půlku těla :unamused: ,ale sám se divil,že ji neuspali ihned celkově a nechali ji trpět,to je to nejhorší,jsou to hovada ti doktoři, né všichni,ale nějací se najdou :frowning2: .
Já doufám,že mě u toho porodu bude ten můj gynekolog,protože on i operuje a on by určitě nedopustil,aby mi to udělali, navíc je to známý manžela,tak by si to snad nedovolil :slight_smile: .

S tím šitím jak píšeš jsem taky četla i slyšela a je to asi ještě běžnější než to s tím SC :frowning2: . Je to hrůza,ale je to tak. Mo je segra prý byla šitá bez umrtvení,ale říkala,že to jen štípalo,že to bylo nic oproti porodu.
Jo a taky jsem vás holky chtěla uklidnit,ať se nebojíte nástřihu,já ho vůbec necítila a to byl pořádnej a to jsem se ještě i roztrhla. Takže žádný strach ju? :slight_smile:

Slíbíme si,že se nebudem bát a budem statečné a určitě to dopadně dobře :slight_smile: ,však pak si povykládáme,ale až to budem mít všechny za sebou,abysme některé z nás,které to ještě bude čekat, nevystrašily :slight_smile: .
11. črc 2009 v 09:54  • Odpověz
Baruško, já se ani nebojím toho nástřihu, to se stříhá v kontrakci, takže to prý nejde cítit, to je ok, ale spíš jako je obava z toho, že nevím do čeho jdu. Včera jsme se ještě bavili asi 2 hoďky s přítelem, mj. jsme na to zabrousili, a já se strašně bojím zubaře a tak mu říkám: Třeba to bude jak ten zubař, taky se vždycky bojím a pak to nic není. :wink: No podíval se na mně, ale nechal mně v tom, jakože to tak může být :grinning: . Je to zlato.

Je to blbé, ale když má někdo taky problém, tak to potěší, co? Já teď jako nemyslím, že když tě bolí noha a někdo ji nemá, je to super, ale jako aspoň víme, že v tom nejsme samy a je to normál. Já jsem taky vyplašená a jak si přečtu, že nespíte, něco bolí, tak jsem v klidu. Akorát teď mně píchá v břiše, malý se mele a chce se mi spát :wink:

Já se určo nebudu bát, pokud vás budu mít, nejlepší je při depce skočit na koně a vždycky je tu někdo, kdo pomůže. Budeme se navzájem podporovat. Nejlepší by bylo sjet se do jedné porodky a přes dveře se povzbuzovat :grinning: . To by šlo, ne? :grinning:
11. črc 2009 v 10:05  • Odpověz
kaa,to by bylo super :grinning: :grinning: :grinning: , každá by hekala v jiném boxu :grinning: :grinning: :grinning: ....

Zas je v pořádku,že se trochu i bojíš,protože jsi prostě připravená na vše i na to,že to třeba bude i bolet. já se u Johanky nebála vůbec,přijela jsem do porodky suverénně a jak to dopadlo, odjela jsem totálně vyvyedená z omylu. A říkala jsem si,raději se příště budu víc bát,ať to je zas naopak a nebolí to :slight_smile: . Takže troška obav neuškodí,ale ne zas moc,ať nejsi moc ve stresu. Obavy z nepoznaného jsou naprosto normální :slight_smile:
A budu ti přát,ať je to jak s tím zubařem :slight_smile:
11. črc 2009 v 10:09  • Odpověz
Personál by byl nadšen:slight_smile: .
Jj, no nějak to dopadne, teď už se to nevstřebá, tak holt půjde ven :grinning:

Já jdu Baruš na chvíli schrupnout , nějak mně to bere. Jdu naspat na noc, protože my tu máme kousek Colours a v noci je docela kravál, nechtěla bych bydlet přímo u toho. To ani ty zvířátka ze zoo tak neřádí (zoo máme taky kousek od baráku), jak ty lidi na Coloursu.
Prý vstupenka stojí 1200,-, a my to máme zadara :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ty jo Bobi se má, ta výletuje v zoo, pokud má takové počasí jak máme my v Ově, tak to jí vychází super.
11. črc 2009 v 10:18  • Odpověz
kaa, já Ostravu trochu znám, byla jsem tam 6 let na škole :slight_smile: a na Coloursy jsem taky chodila,ale asi jen 2x jsem tam byla. Takže ty bydlíš tam? Blízko centra co? I když zoo je na kopci kousek od stadionu,to zas tak blízko není. Já myslela,že Coloursy bývají na černé louce? To je od zoo trochu dál ne? Ale zas věřím,že ten kravál musí být slyšet hodně daleko.

Tak jo, jdi schrupnout :slight_smile:
11. črc 2009 v 10:42  • Odpověz
ahoj holky, barusko postylku jsi teda koupila za super cenu, ale ja jsem zaukolovala babicku a dedecka od manzi, ze ji proste maji koupit, ptali se, co maji koupit, tak jsem jim rekla, ze cestovni postylku, stejne ji budou pouzivat hlavne oni :slight_smile:

teda, bobisek nema moc pekny pocasi na zoo - v Praze je teda dost nic moc, ale neprsi, tak snad se jim nerozprsi
11. črc 2009 ve 12:26  • Odpověz
Tak jsem trošku schrupla a spala bych teda až do večera a teď se mi nechce už vůbec nic dělat:stuck_out_tongue_closed_eyes:
Baruš, já bydlím od centra tak 10min autem, na hranici Ostrava, Rychvald, Petřvald. Je tu takové klidné bydlení, pokud neprudí kolegové z bytovky, a přitom všude blízko- do centra, do velkých nákupních center atd.
A Colours je po celé Ostravě , na Černé louce i na Slezskoostr.hradě a to je od nás kousek, ve dne to nejde slyšet, ale v noci se to nese.

Zazit- tak aspoň, že jim neprší, my tady máme tak pod mrakem, ale teplota příjemná.
11. črc 2009 ve 13:31  • Odpověz
tak uz tu prsi :(
11. črc 2009 ve 14:02  • Odpověz
Nestraš, že to dorazí i k nám, i když dneska mi to nevadí, ale zítra se máme jít vyplajznout na zahradu ke známým :frowning2:

Zazit- prosím, tě, nepřemýšlela jsi, jaký budeš používat antiperspirant, až budeš kojit? Já používám většinou hodně voňavé- rexonu, adidas, a právě když bude mít mimčo u podpaží nos, tak ho nechci zbytečně to nechat čichat. Ale taky nemíním smrdět jak zvíře :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. črc 2009 ve 14:53  • Odpověz
zitra ma bejt uz krasne!!! Teda krasne, vedro, no :frowning2:

kaa, ja pouzivam antiperspiranty bez vune (od Vichy nebo Rexony), protoze ja k nim pouzivam parfem, aby se to netlouklo, no a s mimiskem parfem asi pouzivat nebudu, aby ho to nedrazdilo a vubec vedel, jak maminka voni :slight_smile:
11. črc 2009 v 15:42  • Odpověz
No já jsem taky nechtěla být nějak extra voňavá, ať mimčo ze mně něco má. a nezkoušela jsi tu novou Biodermu? Je to na citlivou pokožku a bez parfémů, Vichy krémy mi nesedí, antiperspi riskovat nebudua je moc komerční, tak ji nemám ráda :stuck_out_tongue_closed_eyes: , kromě teda make-upu.
A ani nevím, že Rexona má bez parfémů, já používám sprej a ten teda je hooodně parfémovaný.
11. črc 2009 v 15:49  • Odpověz
Holky, já taky nepoužívám voňavé věci, nemám to ráda, manžel taky ne, miminko taky ne:slight_smile:)
Mám Burjois bez parfemace...
11. črc 2009 v 16:07  • Odpověz
Kat- díky za tip :wink:
11. črc 2009 v 16:38  • Odpověz
ja mam vichy docela rada, pouzivam docela jejich kremiky, i kdyz radeji mam la Roche posay, ale ty antiperspi u nas neprodavaj
Nivea ma myslim taky neparfemovany antiperspi, myslim, ze uz jsem ho taky mela

ocuchej to v drogerii :slight_smile:, urcite na neco malo parfemovanyho najdes :wink:
11. črc 2009 v 17:18  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.