• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
zazit, já mám na pračce přímo volbu ruční praní a máchání tam nastavím na nízké otáčky a tak peru hračky ...
16. črc 2009 v 18:55  • Odpověz
dik za radu, omrknu pracku :slight_smile:, musim to vyprat
16. črc 2009 v 19:02  • Odpověz
Ty jo Zazit, tak já ten papír už odevzdala :frowning2: a šéf už to vezl v pondělí na socku. No jestli teď budu muset někde lítat po úřadech, tak tam udělám takový bugr, že se z toho po...(oni).
To jako znamená, že příští měsíc nebude 15. PPM na účtě? No to by mě teda naštvali.

Já jsem taky hodila ty medvídky a hadříky s rybkou na ruční. Nedovedu si představit, že to každý omaká a pak to prcek strčí do pusiny :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. črc 2009 ve 20:23  • Odpověz
Zazit- s tou výchovou to teda budete mít těžší, babi a dědové budou rozmazlovat a vy s manžou budete usměrňovat. Já to chápu, u nás to bude taky tak, my jsme jedináčci oba :stuck_out_tongue_closed_eyes: , takže od nikoho jiného vnouče nebude :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. črc 2009 ve 20:26  • Odpověz
Ahojky,
na mateřskou nastupuji 24.7. papír už jsem odeslala k nám na centrálu na mzdovku. Tak uvidíme jak se sociálka "pochlapí" kopii mám nesla jsem ji na zdravotní pojišťovnu, nahlásit nástup na MD. Po porodu si mám přijít do 7 dnů s rodným listem dítěte pro průkazku pojištěnce miminka. Dnes jsem byla s manželem na úřadě práce, měla jsem asi 20 minut čas, tak už mi doma leží i papír - žádost o porodné.
Hračky jsem zatím koupila jen plastové tak ty opláchnu a plyšáky vyperu na ruční praní.

Zrovna dneska jsme se bavili, zda má tchýně v 68 letech bude schopna zvládat péči o miminko, když jim ho půjčíme (samozdřejmě ne hned ale třeba po půl roce) jestli mi ho pomůže přebalit, okoupat a tak.
Má sestra má 10-ti měsíční holčičku, která tráví od půl roku sama s prarodiči víkendy (na noc ji vozí domů spinkat, ale ráno si pro ni zase přijedou). Někdy mé sestře strašně závidím jak to má skvěle zařízeno
16. črc 2009 ve 20:41  • Odpověz
zazit, díkym moc za tip! Já nastupuju na MD stejně jako Maketka, 24.7.:slight_smile:
A jestli budu čekat tak, jako jsem čekala na nemocenku, tak to potěš, čekala jsme přesně tři měsíce, než to přišlo!
A já se na socce ptala, jak to bude s mateřskou, zda bude chodit po nemocenské hned normálně, jako automaticky (je to taky dávka z nemocenskýho pojištění) a paní mi řekla "no to asi ne, to má totiž na starosti jiná kolegyně než práce neschopné, takže se to může trochu protáhnout" Bych je tam picla všechny, fakt...
16. črc 2009 ve 21:00  • Odpověz
Jo a hračky, já mám jen látkové, takže jsme je hodila normoš do pračky na 30 :wink:
16. črc 2009 ve 21:00  • Odpověz
holky, snad vam materska zacne chodit hned, ale v Praze jsou s tim sileny problemy, zpozdeni prej klidne i 4 mesice, coz musi bejt pro rodiny, ktery nemaj financni rezervy fakt super :cry:, no jsem na to zvedava, kdy to zacne chodit na ucet
17. črc 2009 v 05:26  • Odpověz
a hracky jsem vrzla vcera do pracky a nastesti jsem je vyndala v poradku a presne jak pisete - v obchode to kazdej omaka a mimi to pak ma non stop v puse!
17. črc 2009 v 05:28  • Odpověz
autor
Já plyšáčky peru normálně v pračce na šetrný praní a nebo v mýdlové vodě ručábo, ale to jenom pidihračky.

Tak já jdu dneska odevzdat papíry na mateřskou. Ještě to ale rači vezmu přes obchoďák a nechám si udělat aspoň 3 kopie. Pro sichr :wink: , díky za radu

Zatím to tu po ránu vypadá na pořádnej hicák, tak uvidíme jak se to vyvrbí
17. črc 2009 v 07:39  • Odpověz
Ahojky holky, normálně jste mně vydepkařily s tím papírem, že nemám kopii, no co , prostě to tam musí mít, kyž se jim to tam odvezlo. Ty jo, ale jestli ty penízky budou chodit později, tak to bude super :stuck_out_tongue_closed_eyes: , když tak budeme chodit na kořínky :frowning2: :slight_smile:
Bobi, vy jste se taky tento měsíc vyšťavili s penízkama, že? Když tak poraď, které kořínky jsou nejchutnější.

Dneska bude na zdechnutí, zase jsem usnula kolem 2h, jak je to horko, nespím :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A to musím dneska jet nakoupit a slíbila jsem holkám, že se stavím na oběd, na ně se těším, ale na ten pařák ne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. črc 2009 v 08:28  • Odpověz
kaa, oni by ji meli mit na HR, nebo kam si to odevzdala, ja te nechtela stresovat, jen, ze mi to prislo dobry tu kopii mit u sebe, pokud nastane nejaky problem, tak ja nevim, kam si to odevzdavala, ale mohla by ses tam stavit a o tu kopii poprosit

no a jinak v Praze taky totalni hicak :frowning2:, dneska zdechneme :frowning2:
17. črc 2009 v 08:31  • Odpověz
Když já nevím, co je to HR :dizzy_face: , to je jako personální? Tak to by mohla mít naše účetní. My nejsme tak veliká firma, abychom měli spešl oddělení pro zaměstnance. No co, poptám se šéfstva.
Zažit- já jsem na papíry docela puntičkář, tak jsem se eď trošku stresla, ale přežiju to :grinning:

O víkendu má být škaredě, co? A zrovna mi volala kámoška, že se mám v sobotu přijít vyplajznout k bazénu :slight_smile:
17. črc 2009 v 08:43  • Odpověz
jeee, promin, HR jsou human resources, takze samozrejme personalni, my tady v bance mame u vsecho anglicke zkratky, jsem si to ani neuvedomila :slight_smile:
17. črc 2009 v 11:00  • Odpověz
holky, ja uz se na to ochlazeni dost tesim, dneska je strasne, ceka me cesta na nase personalni (pro Kaa :grinning: ) a bojim se, ze nez tam dojdu, tak padnu :(
17. črc 2009 v 11:02  • Odpověz
Ahojky holky, jo, zazit, nejen v Praze, čekala jsme fakt přesně tři měsíce, už to začínalo být na palici, už jsme vyčerpala záložní obálku:grinning: pak to naštěstí přišlo... Nedělám si tudíž s mateřskou iluze a počítám raději taky s třemi měsíci, i když mi bylo řečeno, že tolik to nebude, že snad do dvou se vejdou...
Jinak vám můžu říct svůj zážitek ze socky a od té doby si fakt nedělám iluze...
Jsem tam kvůli nemocenské v kanceláři, kdy mi jako přijde (to jsem čekala myslím dva měsíce), paní tam něco hledá... do kanclu přijde vybrkanej pán, takovej trochu jednodušší typ, prostě normální řekněme dělník... a ptá se paní, kdy přijde jeho manželce mateřská, že už je měsíc po porodu a mateřskou pořád nedostala. Paní socka mu řekla, že to se musí jít zeptat k jejímu zaměstnavateli, že to teda on asi neposlal. Pán říká, že tam byl a ti že ho poslali sem, že problém musí být tady... tak paní socka protáhla obličej, začla tam zuřivě hledat a asi pětkrát mu zopakovala, že ona žádnou takovou paní určitě nevyplácí, že to jméno slyší poprvé... Hele, asi po deseti minutách tam něco našla a říká "jéé, tady je příloha a já si furt říkala, kde je ta žádost a ona je z druhé strany, to jsem si nevšimla"
jako je vám jansá pointa? Kdyby se tam ten pán nešel zeptat, tak by manželka mateřskou nikdy nedostala, protože paní socka si jí založila a nevšimla... Jako kdyby byl pán nějakej agresivnější, tak bych se nedivila, kdyby paní socce natáh:slight_smile: Byl ale hodnej, spíš takovej ťunťa...

Ale doporučuju ze svého pohledu - volat, volat, případně se tam stavit, až to nepůjde, tohle se totiž asi nestává úplně výjimečně...

Apropo, mně ta nemocenská přišla poté, co jim na socku volal sám ředitel z mého zaměstnání... najendou to přišlo...
17. črc 2009 v 11:30  • Odpověz
teda, katwind, no ja se ani moc nedivim - moje tchyne je ted na dlouhodobe nemocenske a davky ji zacaly chodit po peti mesicich :frowning2: , kdyz to asi 20 x urgovala, no jsem na to docela zvedava, nastesti jsem si udelala dost velkou rezervni obalku plus prijem manzi, takze to nebude tragedie kdyz to nebude chodit, ale nemam tyhle neporadky rada a je mi fakt lito maminek, ktery s tim pocitaj a ono to neprichazi :frowning2:, jsou na ty socialce uplne mimo - je to prece pro maminky a detatka, tak by si na to snad mohli davat pozor, aby to vyplaceli vcas
17. črc 2009 ve 12:23  • Odpověz
autor
zazit ne jenom pro Kaa, já to taky nevěděla :grinning:

Byla jsem odevzdat v práci ty papíry a šéfová to obvolá a prý to všechno zařídí za mě. I sociálku, takže já s papírováním končím :wink:
17. črc 2009 ve 12:42  • Odpověz
autor
Holky nestrašte mě, já už teď žeru ty kořínky :grinning: a jestli se s tim budou takhle babrat, tak budu muset sežrat psa

Jinak to dopoledne šílený. Vyšla jsem s představou, že asi upadnu do pangejtu, ale bylo to ještě horší. Mládě chodí spát kolem 12 a tak jsem musela vzít kočár, protože by byl jinak příjemnej jako jeho tatínek, když se probudí. Ještě, že jsem ho vzala. Neumim si představit, že bych ho nosila na rukou a nebo na koníka, protože by bulel. Samo, že v kočárku usnul.
Ale já se tahala nejenom se svym kolosem, ale i s kočárem a chrápajícím 13ti kolovým klučinou a jako správnej debil jsem zašla ještě do Lidlu a udělala plnej košík nákupu, kterej jsem narvala pod kočár.
Úža věc........... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jo a v práci na mě jedna paní čumíkovala jako na blba a pak říkala......."Já tě ani nepoznala"
říkám: "Není možný, jsem furt stejně krásná, jako když jsem odcházela"
"ale jsi furt taková nateklá, dost ti toho zůstalo co?"
"jo, jsem tlustá jako prase" říkám
"a jak jí říkáte?"
"komu?" (měla jsem s sebou jenom Dádu a ten seděl na židli a byl hodnej a fakt vypadá jako kluk
"tý holčičce, né?"
"jaký" byla jsem totál v háji, nechápala jsem jí
"No tomu miminku"

........... bože domluva jako s volem a nakonec jsme se dobrali, že si myslela, že jsem po porodu a že mám holku........a když jsem jí řekla, že rodim za měsíc a že to bude kluk, tak jí spadla čelist a najednou říká, že jsem zase nějaká hubená.............bych se z ní posmála :grinning:
17. črc 2009 ve 12:51  • Odpověz
Zazit, už můžeš používat HR, už vím :wink:. Jak jsem psala, my jsme malí a máme šéfa a 2 účetní :slight_smile:

No Katwind-tak to mně teda vůbec netěší, že to může vypadat až takhle, na té socce teda sedí pěkné krávy :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Já teda žádnou obálku pro případ nouze nemám, rychle jsme dopláceli aspoň jedno auto, ať nemáme takové velké výdaje na mateřské, kupovali jsme ten kočár, to taky byla pálka a ostatní věci a teď tohle.
No to je hnus, hlavně že ti debilové nahoře mají nahrabáno a platy jak prase, stěžují si, že je málo dětí, ale podpořit maminy a rodiny, tak to ne.
A jít tam můj přítel, tak ta ženská je mrtvá, za to jaký tam má bordel.

Bobi- a ta paní v práci by měla nosit brýle, ne? To jako neviděla, že máš těhu břuško? Bych jí dala.

Dneska mám bojovou, jela jsem nakoupit, pak za holkama do práce a tak 15minut jsem jezdila než jsem našla místo na parkování, kolem mně jezdili samí debilové a pak jsem musela parkovat na tak blbém místě, protože dva idioti se postavili, jak by měli 5metrové auta a každý přes dvě místa :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. črc 2009 ve 14:12  • Odpověz
tam je straaaaaasne, ja chci hromy, blesky, krupobiti, hlavne at je zima!!!!! tohle se teda fakt neda

tak mam odevzdany papiry, ted tu jeste odevzdam notebook a ostatni veci a padla, padla :grinning:

bobi, historka s pani z prace je husta :slight_smile:, pani je asi trochu mimo, co ? :slight_smile: a taky neblbni - v tomhle pocasi a jeste takovy naklady (kocar, davidek, nakup??!!), jsi blazen, sebou nekde seknes :frowning2:

no ta socialka je husta, pani na personalce mi licili, ze je to uplne sileny, ze se nevyplaci ani nemocenska, ani materska, vsechno zpozdeny :frowning2:

a zacaly slevy v nextu dneska, moje silena matka (promin maminko :slight_smile: , tam rano sla do fronty, prej to bylo neco neskutecnyho, zensky jsou prasteny, se tam normalne prej skoro praly, no nevim, ja na tohle nejak nemam
17. črc 2009 v 15:07  • Odpověz
No řeknu ti Zazit, že jsem dneska šla do Tesca, tam mají klimu, ale málem jsem sebou praštila, jak tam byl hnusný vzduch :stuck_out_tongue_closed_eyes: , si nedovedu představit, že bych nesla nákup, tlačila kočár, a to vše v 8.měsíci :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: a v tom parnu.
Já se těším na zítra, bude zimaaa, to oslavím, ještě jsme chtěli jít koupit foťák a v tom chladnu se bude dobře trajdat, jupíí.

Jinak jsem to teď s tou mateřskou říkala drahému, že se nemusíme dočkat, tak mám být prý v klidu, asi má uškudleno v obálce na tuning a půjde to teda ve prospěch rodiny.

Zazit- už máš plán, co budeš dělat? Já jsem první týden myslela, že umřu, ale už mám systém a je to pohoda.
A tu šílenou matku ti závidím, moje nekupuje, že prý až pak :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. črc 2009 v 15:33  • Odpověz
Holky, neslyšely jste o tom, že by manžel měl mít nárok na nějaké volno po porodu (že by to měl jako placené volno)? Prý Jiřího kolega to tak měl, našel to někde na netu, ani účetní o tom nevěděly :grinning: . Já vím akorát svatbu, pohřeb, tam jsou nějaké 1-2dny.
17. črc 2009 v 15:36  • Odpověz
jo, jo, ma narok na 1 den placeneho volna - kdyz odvazi manzelku z porodnice (pokud to nevychazi na vikend)
17. črc 2009 v 15:37  • Odpověz
Cesta z porodnice

Zaměstnavatel vám rovněž poskytne pracovní volno s náhradou mzdy při narození dítěte pro převoz manželky či družky do zdravotnického zařízení a zpět.
17. črc 2009 v 15:41  • Odpověz
je to v zakoniku prace, takze at si o to pak zazada
17. črc 2009 v 15:42  • Odpověz
Děkuji, tak aspoň ten jeden den a pak si vezme dovku, to si musím uložit.
17. črc 2009 v 15:45  • Odpověz
autor
Holky, moje zlato se na porod těší už z toho důvodu, že 2 dny volno (odvoz a přívoz z porodnice) a pak 10 dní, když je doma ještě prcek do 3 let věku :grinning:
17. črc 2009 v 16:58  • Odpověz
autor
a nebo dítěte co není školáček? Nevim, ale prostě bude dřepět doma a užívat si :wink:
17. črc 2009 v 16:59  • Odpověz
Ty jo, i na odvoz, tak to je super!
17. črc 2009 v 17:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.