• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
hura! U nas uz prsi!!!!
17. črc 2009 v 17:48  • Odpověz
autor
u nás přestalo svítit, ale dusno, že se mi potěj i oči
17. črc 2009 v 18:06  • Odpověz
u nas bourka,dest
17. črc 2009 v 18:45  • Odpověz
Ahojky, tak to my jsme úplně v prd..i, pokud mi nepřijde mateřská. Měla jsem našetřeny 2 platy, ale minulý měsíc přišel nedoplatek na elektřinu 11000 Kč, sice jsme se doma na to skládali ale většinu jsem platila já z obálky. Manžel je druhý měsíc nezaměstnaný, podpora 5300 Kč. Takže čekám svou poslední výplatu, pak půjdu rychle zařídit porodný a pak už snad mateřská přijde.
Ale za to jsem si dnes udělala radost a šla jsem ke kadeřnici, už jsem to potřebovala jako sůl, cítím se jako nový člověk, je mi báječně
17. črc 2009 ve 21:56  • Odpověz
autor
Já fakticky rezervu nemám...........všechno šlo do novýho auta a z mateřský se pak těžko šetří :frowning2:

Říkala jsem včera velkýmu, že se tu bavíme o tom, jak se platby pozastavujou a že to ty pracovnice nezmákávaj a on byl celkem v klidu. Řekl, že si to zkusej a vlítne tam (trochu mám doma cholerika) :grinning:

Pršelo tu celou noc a parádně jsem se vychrupala. Vstala jsem až v půl 8. A to jsem byla včera tak hotová, že jsem zalezla před 8 do pelechu s klukama, takže mám naspinkáno nějakejch 11-12 hodin :grinning: ....... ale jsem přechrápaná, nemůžu se nějak rozhýbat
18. črc 2009 v 08:10  • Odpověz
autor
Jdu hodit kafíčko děcka, vy stejně chrápete :slight_smile:
18. črc 2009 v 08:11  • Odpověz
Ahoj holky, já se včera neozvala vůbec,protože v tom pařáku jsem byla jak omámená a nebyla jsem schopná vůbec nic :stuck_out_tongue_closed_eyes: .

co se týče mateřské,tak jestli budete mít problémy s pravidelným zasíláním,tak to vás lituju. Mě se taky stala taková jobovka, čára přes rozpočet :frowning2: . Včera jsem zjistila,že jelikož nemám nárok na PPM,tak budu od porodu pobírat rovnou rodičák, to by jako nevadilo,ale musím mít jedině tu čtyřletou variantu,což už mi nevyhovuje :frowning2: , do necelých dvou let 7600,- a pak další dva roky jen 3800,-,tak jsem zvědavá,jak vyjdeme, budu si muset asi najít nějaký přivýdělek,což bych ráda,ale bude to těžký :frowning2: . A k tomu další jobovka, jak tady v Jeseníku projednávali to městské porodné,těch 10 tis. , tak to sice schválili,ale až od října :frowning2: ,takže nás to taky mine. Docela jsme s tím už počítali, taky teď žijeme od platu k platu,manžel díky krizi je furt jen an 80% platu a skoro celej jde na splátky inkasa a pozemku,takže se to táhne z mé podpory a jeho zbytků, když přijde něco nečekaného,jakože přišla třeba oprava auta,tak jsme zůstali totálně bez koruny. Nebýt našich, kteří nám dost pomáhají a našetřených pár tisíc v pokladničce,tak bysme asi oba měli kontokorenty :frowning2: . No nic,tak sjem se vybrečela a už dost s naříkáním,nějak to zvládnem :wink: ...

bobi, tu ženskou bych asi něčím klepla,ale docela mě to pobavilo :grinning: :grinning: :grinning: - tak nejdřív jsi nateklá a pak hubená? baba nevidí bříško nebo co? :grinning:

zazit, závidím,že u vás aspoň včera večer zapršelo, u nás nic a já byla v noci tak zpocená,že jsem se mussela 2x převlíkat a nemohla jsem z toho vedra spát a dnes to vypadá na další vedro. Předpovídané ochlazení zatím není na obzoru :frowning2:
18. črc 2009 v 08:37  • Odpověz
Ahojky kočeny,
tak jak je? U nás teda hnusně na teploměru 30, je dusno, ale aspoň to tak nepálí.
Včera mně fascinovala předpověď počasí- Čechy kolem 18st, Morava 30st, a pak byla dlouhodobá předpověď a tam byla sobota 18 :astonished: . Takže jako s náma se nepočítá, jo? :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Já se za chvíli vrhám na úklid, jak bylo horko, tak jsem to šulila, zas budu převlíkat pelech, s takovou se mi to povlečení rozpadne, ale nesnáším, jak se potím a pak to nevoní :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Bobi- prosím tě, on má manžel nárok i na 10dnů volna? A kde jsi to prosím tě našla :astonished: ?

Baruško, Markét- nějak ty prachy prostě budeme muset zvládnout, co nám teď už zbývá :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Musíme myslet pozitivně :wink: , snad bude líp :wink:
18. črc 2009 v 09:10  • Odpověz
Dobré ráno,
tak u nás už je pod mrakem a velmi příjemně, opravdu tak okolo 20°C.
Zrovna vymýšlím co budu dnes dělat když to není na koupání. Navařeno mám, tak to bude dnes pohodička.
18. črc 2009 v 09:14  • Odpověz
ahoj kaa, tak u vás je asi stejně jak u nás,taky pařák :stuck_out_tongue_closed_eyes: , myslím,že to sem má dojít až odpoledne to ochlazení,teď jsem něco četla na meteopress a tam furt aktualizují předpověď,takže si ještě počkáme :unamused: .

Ohledně těch 10ti dnů volna to tak není. Našla jsem to na netu, pohledám a pošlu odkaz, byla to poradna přímo s právníkem, kde se na to paní ptala a on jí odpověděl,že nic takového v ČR není, že je pouze volno na odvoz a dovoz z porodnice.

jj kaa, to zvládnem s těmi penězi, já jen chtěla markétku utěšit,že v tom není sama, ale zvládnem to, nejsme žádní lempli :slight_smile: , i když se budem muset uskromnit.
18. črc 2009 v 09:15  • Odpověz
autor
Holky, dlouho tu nebyla už Sasanka, co?
18. črc 2009 v 09:17  • Odpověz
http://www.pravnik.cz/forum/topic/164/dovolena-otce-po-porodu-narok-na-volno-na-peci-o-dite.html

to je ten odkaz, musíte pohledat v těch příspěvcích, jeden tam je přímo dotaz na tuto věc a právním pod tím odpovídá :slight_smile:
18. črc 2009 v 09:17  • Odpověz
i když teď koukám,že ten dotaz i ta odpověď je stará skoro rok,tak třeba se to změnilo? to by bylo super :slight_smile: ...

bobisku,kdes to našla ty? Jinak máš pravdu, sasanka se tu dlouho neukázala.
18. črc 2009 v 09:19  • Odpověz
Peníze byli, nějaké jsou a zase budou. :wink:
Snad manžela od 1.8 přijmou do nové práce a tím se vše vyřeší. V září by už byli zase 2 výplaty :slight_smile:
Na druhou stranu jsem ráda, že je se mnou doma, tak blízko už jsme spolu dlouho nebyli, je to velmi příjemné
18. črc 2009 v 09:20  • Odpověz
autor
Kaa, těch 10 dnů je jako ošetřovačka na dítě, který čeká doma s tatínkem na příchod miminka. Ale nevim, do jakýho věku na to je nárok.
Jako prvorodičky máte smolíka, spíš tatínci
18. črc 2009 v 09:20  • Odpověz
autor
Teď jsem dočetla Baru vzkaz, tak jsem mimo...........jdu to prozkoumat
18. črc 2009 v 09:21  • Odpověz
aaa, teď jsem našla něco novějšího a je to jen článek, kde se píše,že se to má schválit,tak nevím http://www.prozeny.cz/magazin/deti-a-rodina/rodinne-pravo-a-finance/2563-otcove-hura-mame-dovolenou
18. črc 2009 v 09:22  • Odpověz
autor
Mám to Baru a nárok máme, pošlu odkaz
18. črc 2009 v 09:24  • Odpověz
autor
http://www.azrodina.cz/2931-narok-otce-na-volno-po-porodu-osetrovne

Musíme si to pohlídat v porodnici a tam nám vystaví papír, který naši tatíci odevzdají v práci. Je to nárok na 9 dnů +odvoz a přívoz z porodky.
Je to něco jako ošetřovačka na dítko
18. črc 2009 v 09:26  • Odpověz
Holky, tak díky, to by bylo super kdyby to klaplo, přece jen asi ze začátku je lepší když je na to mimi víc lidí a trošku si navykneme a vytvoříme nějaký režim, aspoň si myslím.
Tak budeme spolu deset dní a ještě si může drahý vybrat dovku třeba na vánoce.
18. črc 2009 v 09:29  • Odpověz
autor
Kaa, to je ošetřovačka na starší dítko, který už čeká doma. Na novorozeňátko se to nevztahuje
18. črc 2009 v 09:32  • Odpověz
hm,tak jsem našla oficiální znění http://www.mpsv.cz/files/clanky/5896/19112008.pdf, ale jak píší tady http://www.azrodina.cz/2931-narok-otce-na-volno-po-porodu-osetrovne, tak se to projednávalo v dubnu a v pířpadě schválení to bude platit až od roku 2010,takže máme smůlu :frowning2: .
18. črc 2009 v 09:33  • Odpověz
bobi, to je stejný odkaz jak od tebe :slight_smile: , jsme se shodly :grinning: ,akorát tam píší,že až od roku 2010,takže podle mě nárok asi nemáme :frowning2:
18. črc 2009 v 09:35  • Odpověz
Aha, tak jsem to prozkomoumala, prvorodičky máme fakt smůlu, no tak i dva dny se hodí. Kujíííí :slight_smile:

Holky, mně honí mlsná na krupičku :grinning: , teda mně ne, to Kubíka :wink:
18. črc 2009 v 09:35  • Odpověz
ahoj holky, to je mi lito, ze jste meli parak jeste celou noc a I ted, v Praze uz celou noc proprselo a ted je tu kolem tech dvaceti stupnu, jdu vam to tam z terasky nejak poslat!!! :wink:, at to brzo dorazi :slight_smile:
My vyrazime pro kocarek :slight_smile:, strasne se tesim az ho uvidim :slight_smile:
18. črc 2009 v 09:37  • Odpověz
jinak s tím hlídáním staršího dítěte máš pravdu, na to nárok máme my co už jedno dítko máme, to jo,ale mě je to stejně naprd,protože malá bude na prázdninách u mojí mamky :slight_smile:
18. črc 2009 v 09:37  • Odpověz
No Baru, tak si to manža vypíše jako na malou a bude s tebou a miminkem, malá se pak připojí :grinning:

Zazit- tak posílej trošku chládku, ze mně leje jak z vola, pardon.....A pak napiš, jak jsi spokojená s kočárem. Já ho budu mít až po porodu, nemáme místo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. črc 2009 v 09:53  • Odpověz
autor
Holky u nás je krásně dýchatelně. 14 stupňů a pod mrakem.
Je to akorát na delší rukáv, ale zima mi venku nebyla, když jsem venčila psa
Možná odpoledne sjedeme na zahradu k babičce. Ještě uvidíme.
Tak já jdu na ten úklid, zatím páá
zazit, určitě se těšíš na kočárek co? Pak nám ho vyfoť, ať se pokocháme :slight_smile: . No my s manželem kočár skládali před pár dny, je krásný,jak nový,ale štve mě tam ta růžová :grinning: , jsem děsná, furt pokukuju po novém kočáru,ale zas si říkám,že je to fakt zbytečnost,když mám plně funkční po malé a navíc ty prachy :frowning2: ...

Dnes chci taky přebrat hračky a vyprat,tak se těším co tam je všechno po malé, vím,ž e toho bylo docela dost...
A JOhanka se už nemůže dočkat jak mi bude pomáhat :slight_smile: .
Holky, chrastítka asi mám vyvarit že? Ale když to udělám teď,tak to stejně pak asi budu dělat znovu,rptože za ty 3 týdny se to zas zanese bakteriemi. Nechci to přehánět,ale aspoň poprvé ať to pořádně umyju ať malej nemá bacily hned po porodu.
18. črc 2009 v 10:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.