• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
Ahoj holky, tak já jsem totál nevyspalá, to bylo tak hnusný vedro, že se nedalo... a teď je sice pod mrakem, ale furt nic moc:frowning2:
18. črc 2009 v 10:53  • Odpověz
autor
prší a prší a já doma a nikdo u kompa :frowning2:
18. črc 2009 v 15:09  • Odpověz
Ahoj holky, dneska jsem měla akční den - dopoledne tmavě hnědé špinění, tak jsem dovařila oběd, sbalila věci, hodila sprchu a vyrazili jsme do nemocnice na pohotovost. Výsledek: placenta OK, příčina: pravděpodobně odlučování hlenové zátky. Otevřená jsem zvnějšku na prst, uvnitř na špičku prstu, mimi odpovídá 35tt+0, jsem 34tt+1 (holt jinej ultrazvuk než u obvoďáka, tam mimi odpovídá cca přesně termínu, takže jakoby menší).
Hlavička: 89,4
Bříško: 308
Stehýnko(?) 68,9
Pokud už nebudu špinit(krvácet), tak OK, v opačným případě má přijet a bude hospitalizace a pozorování...
A holky: malá se OTOČILA a je hlavičkou dolů(!!!). Huráááááááá!!!!!!!!!!!! Doufám,že nejásám předčasně, ale tušila jsem to, včera jsme měli dlouhej náročnej den v tom parnu - strávili jsme ho celej v krajským městě, zařizování průkazek, karet, oblečení, výbava atd. - pro syna do školy a na intr. Bylo to náročný a jsem ráda, že už to máme z krku. Malá sebou mlela neskutečně a bolestivě celej den i večer po příjezdu,tak jsem fakt tušila, že snad...a dnes špinění a je to jasný :wink: .
No a další dobrá zpráva je, že v případě polohy koncem pánevním u nás v nemocnici dávají na vybranou i vícerodičkám, jestli chtějí rodit císařm nebo vaginálně. Takže jsem klidná - i kdyby se malá zase přetočila zpět. Prý u multipar(vícerodiček) je normální, že se takhle točí, protože je děloha už dost roztažená a prostorná.Takže konečná to ještě nemusí být - uvidíme, 29.7.jdu na "pásy" ke svýmu mudr. a na KO, tak budu zase chytřejší.
Přeju hezkej víkend, u nás je chladno a prší, prostě oproti včerejším 32C(možná víc) naprostá pohoda.
Papa
18. črc 2009 v 16:18  • Odpověz
verusko, moc drzim palce, aby uz holcicka vydrzela na miste a nikam se neotacela a at tam jeste aspon tri tydny vydrzi!!!!!

Fotky kocarku nebudou :slight_smile:, schovali jsme ho u tchana, prece je nejaka povera, ze kocarek nema byt pred porodem doma, tak jsme ho tam radeji schovali, nastesti to k nemu mame asi kilometr, tak ho pak manza doveze dom, az budeme v porodce :slight_smile:, ale absolutni nadseni, je nadhernej a vsechny ty serepeticky kolem taky! A konecne mame celou vybavicku doma!!! Uz nic nechybi, hura, ale byla to teda fuska!
18. črc 2009 v 16:50  • Odpověz
zazit, gratulace a lehká závist:grinning: Už se taky nemůžu dočkat:slight_smile:

Verusko, tak to je moc super!! Myslím, že už takhle malá zůstane, neboj:slight_smile: A hlenová zátka odchází jo? tak bu´d jen trochu víc v klidu, asi jsi tomu fakt včera dala na frak... Ale nemusí to nic znamenat, vím, že někomu odchází zátka klidně i tři týdny...
18. črc 2009 v 17:36  • Odpověz
Katwind, neboj, taky se dockas :wink:, dneska jsme prisli do Spuntika a tam bylo pripraveno snad sto Teutonek :wink:
18. črc 2009 v 19:18  • Odpověz
Ahojky,
tak hlásím že máme vypráno, vyžehleno, naskládáno ve skříni. Myslím že už nám nic nechybí, kočár překvapeně přišel dnes, takže máme nové foto v albu.
Půjčila jsem si od tchýně parní čistič na koberce, tak mám na zítra o zábavu postaráno.

Verusko: tak se držte holky, je to dobrá zpráva že jste hlavou dolů, tak odpočívejte.
18. črc 2009 ve 21:10  • Odpověz
zdravím vás všechny po dlouhé době, udělala jsem si prázdniny v Čechách, trochu nám propršelo :cry: a dusno taky mi bylo.Trénovala jsem na svém synovci přebalování, páč jsem byla v tomto ohledu nepolíbená panna.Hlásím, že jsem i přibrala +12 kg.Ve středu jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá jak naše holčička přibírá. Četla jsem, že ve vás už jsou pořádní chlapiska. Verusko gratulace, tak to abychom čekaly každým týdnem zprávičku. Jsem nějak ve skluzu, nemám zatím vše dokoupeno ani nachystáno a to bych asi měla, říká se, že děvčata se derou na svět dřiv. Je to pravda???

ještě jedna věc, byla jsem na testech na protilátky a nějak mi nevyšel, moc tomu nerozumím, amusela jsem jít znovu na odběr, tak jsem zvědavá, co mi řeknou ve středu, musím se na to pořádně poptat.

tak jdu pracovat,ať vše dohoním a jsem v klidu.
19. črc 2009 ve 12:08  • Odpověz
autor
ahojky holky, furt mi tvrdne břicho, je to síla :unamused:
a taky mi začíná padat už dolu, moje mamka mě vyděla po 2 týdnech (byli na dovolený) a hned si všimla, že mi spadlo a je přesvědčená, že do 2 týdnů budu rodit
mám bobky :frowning2:
19. črc 2009 v 15:55  • Odpověz
autor
jo a ségru mi dneska odvezli do nemocnice, protože to s ní 2x seklo a tak si jí tam nechali. Tlak měla 90/40 :unamused:
19. črc 2009 v 15:56  • Odpověz
tak doma částečně uklizeno, pustila jsem se do úklidu lednice a spíže, dala jsem 2 pračky a ještě jsme měli malý úklid na chodbě v paneláku a uf, už to není co to bývalo.

bobisku, nestraš s břichem, ale co po 34. týdnu už to není tak stašný pro zdraví mimi, hlavně, abys měla vše nachystáno a nic tě nepřekvapilo. A na břicho už prý pomáhá pro nás už jen odpočinek a odpočinek s nohama na stole.
Se ségrou je to nemilý, ale je dobré, že se v našem zdravotnictví nic nepodceňuje a že si ji tam nechali na pozorování, určo to dobře dopadne.
19. črc 2009 v 18:36  • Odpověz
Ahojky holky, tak já se coby nespavec opět hlásím, Zazit tu tak brzo nemůžu čekat, už dovolenkuje....
Já zas nespím, pro změnu mně bolí kyčle, chjo, už ať to je za mnou, ať ta váha jde trošku dolů...

Bobi- to je mazec s tím bříškem, ale teď už by to nevadilo, max. by si malý chvilku poležel v inkubátoru, aby se prohřál, už jsme holky za vodou :slight_smile:

Sasanlko- hnízdíš :slight_smile: . Já taky, teď mně to pořád bere na úklid a jak vidím smítko, tak skoro ječím. Včera jsem zrovna říkala příteli, že kdybych aspoň den dopředu věděla, kdy budu rodit, tak pouklízím, dožehlím zbytky, hodím pračku... :slight_smile:. No drahý si klepal na čelo, že to taky zvládne(teda krom žehlení).

Veru- gratulace k otočení :wink: . A asi budeš jako první podávat zprávy, co? :wink: :wink:

Baru-chrastítka můžeš vyvařit a schovat třeba do sáčku nebo krabičky. sice sterilní to úplně nebude, ale čisté jo.

Dnes očekávám velkou poštu, nějak jsem se rozjela a objednávala, tak budou 4 balíčky a celkem 7 bodýček a konečně ta modrožlutá mikča, ty jo a to si pořád říkám DOST! Jenže ono to je nějak silnější :slight_smile:
20. črc 2009 v 05:26  • Odpověz
Baru- hoď do albí kočárek, ať se můžeme pokochat.
20. črc 2009 v 05:27  • Odpověz
Prd dovolenkuju :slight_smile:, taky nespim, mimi na dovolenku kasle, kope zas od peti, jak vzteklej a ted k tomu zas i skyta, on skyta proste furt :frowning2:
20. črc 2009 v 05:51  • Odpověz
autor
ahojky, zdravím vás kočendy
Musíme ty neplechy konečnýho těhu vydržet. Já už se bez bolení ani v noci neotočim a furt mě pobolívá podbřišek, jak se malej tlačí a gravitace ho přitahuje dolu :wink:

Holky a to jste už na mateřský? Odevzdali jste ty papíry od doktora a pak vám dali v práci termín v nějakým dopise, nebo jak? Já to odevzdala v pátek, tak čekám
20. črc 2009 v 07:13  • Odpověz
tak vidím tady ranní ptáčata, já se probudila v 6,ale říkala si, že je brzo vstávat, tak na druhý zátah vstávání v 7. Ale kolik práce se stihne potom zvládnout :slight_smile:.

kaa opravdu hnízdím, nemám muže doma tak toho hned využívám. S kyčlemi problém nemám, ale v dětství jsem měla strojek a tak dnes jsem se byla objednat k ortopedovi, aby rozhodl, jak bude vypadat porod. Sestřička mě trochu překvapila otázkou, jestli chci přirozený nebo císaře. Teda fakt jsem o tom nepřemýšlela, ona se ptala jakoby k ní chodily ženský jen pro to, aby nemusely rodit přirozeně, teda fakt nevím.

Jinak já se cítím netěhulkovaně, zatím bolesti žádné, mimčo taky hodné, jen to obrovské břicho, to už teda zavazí, včera jsem si ani nemohla oholit nohy.

Bobisku mateřská mi začíná 23.7., dr. mi dal papír s termínem a ten jsem jen zanesla do práce, oni se o to mají pak postarat, tak doufám že jo. Jen asi budu hodně dlouho čekat na peníze. Když jsem byla na neschopence, tak jim vyplacení trvalo 2,5 měsíce.
20. črc 2009 v 09:44  • Odpověz
Zazit- prďola je naučený vstávat do práce :wink: a teď najednou se nemaká :wink: . Ten náš čert má taky neustále něco na práci, hlavně když se spí, to už ale není jen takové vrtění, už to jsou pořádné, někdy až bolestivé dloubance .

Bobi- já jsem na mateřské už od 11.7, doktorka mi to spočítala, pak vypsala asi 27. papír a ten jsem odevzdala v práci, šéf mi to odvezl na socku, prý se tam ještě dokládá nějaký papír, asi ohledně platu.

Sasanko- tak já doufám, že ty kyčle teď bolí z těhu, protože spím jen na levém nebo na pravém boku a navíc vážím jako půl slona :slight_smile: . A vybrala sis jak bys chtěla rodit :grinning: ?
Já tež můžu doma pracovat jen když drahý není doma, jinak mi furt nadává, že uklízím uklizené, peru vyprané, pořád něco utírám atd. Prostě chlapi, ten by bordýlek viděl, až kdyby neměl talíř, tričko, atd.
20. črc 2009 v 10:25  • Odpověz
Ahoj holky,tak já hlásím návrat z poradny, jsem vyfluslá jak nevím co :stuck_out_tongue_closed_eyes: ,strašně mě ten pohyb zmáhá a to musím na gyndu vyjít 2 patra a doma 3,takže funím jak slon :stuck_out_tongue_closed_eyes: .

Dnes tam nebyl můj Dr. měl dovolenou,tak ho zastupoval přímo primář. Nejdřív jsem se děsila,že se budu stydět a tak,protože je to fešák a mladej, fakt hezkej chlap,ale je taky strašně hodnej,takže obavy zmizly hned při vstupu do ordinace.
A mělo to své výhody,protože si mě rovnou zapsal do operačního plánu a už vím termín porodu.
Nástup mám 5.8. odpoledne a rodit budu 6.8. někdy ráno. Takže už jsem klidná,že to vím a můžu se na to náležitě připravit.
Taky jsem mu sdělila své obavy ohledně císaře,tak mě uklidnil, ujistil,že se nemám čeho bát,takže už se nebojím :slight_smile: .
Jinak mimi má vody dost,už je hlavou dolů,což je vlastně jedno,ale aspoń vím,že se od minula otočil, no a váhu nevím,nevím žádné údaje,protože se díval jen tak kontrolně a říkal,že vše vypadá naprosto v pořádku a to mi stačí.
Přírůstek kil už mám docela velký +14 kg, vážím už 79 kg :stuck_out_tongue_closed_eyes: , no a magnésko už brát nemusím,protože dělohu mám klidnou, CS stále 0,takže není potřeba se dopovat magnesiem.
Na kontrorlu hned příští týden.

kaa, s tím kočárem to nebude tak lehký,protože jsme ho sice složili,ale dali do komory,která je na chodbě a nevím jak bych ho tam fotila,ale zkusím pohledat fotku,když v něm byla malá a hodím aspoň tu, on je stejný,takže je to fuk. Jinak je to starší typ,takže se vám moje rozplývání bude zdát přehnané,ale já jsem prostě ráda,že je absolutně nezničený a už si v něm představuju mimi,takže je mi to fuk :slight_smile: .
A než jsme dnes šli na tu gyndu,tak mě manžel vyfotil,tak hodím i foto sebe do alba.
20. črc 2009 v 11:35  • Odpověz
Barčo- tak to je super, že ti to dopadlo dobře,no ale počkej, 6.8. to už máš teda za pár, to budeš mít mimčo hnedle u sebe. Ty jo, já bych taky už chtěla vědět, kdy budu mít mimi. :grinning:
A prý :vážím už 79 :slight_smile: , ty jsi blázen, máš to super, to jsi byla teda před otěhu jak štipka, když bych tu napsala kolik teď vážím a na jakou výšku, tak padnete, no nebudu vás stresovat :slight_smile:
Já jdu v pátek k cizímu doktorovi, moje doktorka má taky dovku, no ale když jsem to na pohotovosti zvládla před mladým, tak to teď zvládnu před starým, doufám.

Barčo- s tím kočárkem to neřeš, já jsem jen zvědavka, tak když tak ukážeš pak.

Holky, já se dneska nudím, drahý je na šestnáctce, přijde až večer v 11h, všichni v práci, uklizeno, vyžehleno mám, chtěla jsem skočit na pedikúru, ale v okolí nic není a nechce se mi jet daleko :unamused:
20. črc 2009 v 11:47  • Odpověz
Juuu, Baru to mas super, ze uz vis kdy! Pridavam se k Kaa, taky uz bych to chtela vedet!!!
20. črc 2009 ve 12:16  • Odpověz
autor
Já to ci taky vědět !! :grinning: Kéž by to šlo, co? A nebo kdyby nám svítila třeba barevně hlava.
Například žlutě, že jsme ok,
eleně, že do týdne do dvou rodíme
a den předem červeně :grinning:

Dneska jsem lítala celý dopoledne po špitále. Ale né kvůli mě, i když se ke mě hnalo v čekárnách hned několik doktorů a nebo sestřiček a já řvala už z dálky, že jsem jako doprovod :grinning: Chodila jsem po vyšetřeních se ségrou a všechny jí dopadli dobře. Vyloučili i srdíčko, takže pohoda. Nejspíš zkolabovala z nízkýho tlaku a trpí chudokrevností, kterou má už dlouho díky fakt silnejm menstruacím.
Snad jí zítra pustěj domu :wink: Já jsem jí nafasovala koblihama a termoskou kafe, aby se jí tláček pěkně zvedl

S Dádulkou jsem pak skočila na injekci proti žloutence a šli jsme přes město na bus. Boleli ho haxínky, tak jsem ho vzala na koníka a moje záda brečeli po svobodě. Pak usnul v autobuse a já ho na ruce táhla domů a on spal a spal. No fakt zničená jako cikánský hračky. Já snad ani přenášet nemůžu :slight_smile:
20. črc 2009 ve 12:51  • Odpověz
autor
Vám termín mateřský napsal doktor, jo?
Tak doufám, že s tim nebudou problémy, protože mi to dal bez datumu a já to dala do práce a teď budu čekat. No to je prča
20. črc 2009 ve 12:53  • Odpověz
Tebe Bobi, expertko, tipuju, že asi předběhneš Věrušku a podáváš jako první info z porodky, prosím tě, šetři se trošku. Víš že jsi magnet na průšvihy, a jak uděláš něco ty, já jdu v závěsu za tebou, takže klidni se :grinning:
To je dobře, že segře nic vážného neí, železo se doplní, odpočine si a bude dobře.

Holky, slyšely jste, že v těhu se nesmí chodit na pedikuru? Dostala jsem tel. na jednu babu, ale prý dělá do 3.měsíce a pak už ne. Co to je za blbost, já jsem si ještě minulý měsíc normálně škrabala žiletkou paty, teď už blbě dosáhnu, to mám chodit jak prase? Fuj. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. črc 2009 ve 13:06  • Odpověz
Bobi- jak ti to mohl dát bez datumu? Přece tam je část pro doktora a část pro tebe a doktor tam mám i kolonku termín, přece si tam nenapíšeš, kdy chceš jít :astonished:
A já už chci svítit zeleně, kde se to vyřizuje :grinning: ?
20. črc 2009 ve 13:09  • Odpověz
autor
NO právě, tak snad v práci nebudou takový paka a něco kloudnýho tam napíšou. Doufám, že mi to nepošlou zpátky. To bych na slavnýho mudr prděla a písla bych si tam datum jaký by se líbilo mě a obratem to zase jako blb nesla do práce.
Mě bylo divný, že mi sestra ještě říkala, abych jí přístě nahlásila datum kdy nastupuju na mateřskou, že to musí mít napsaný v kartě. Tak jsem na ní trochu čuměla jako hovado, ale řekla jsem to vedoucí, tak se snad dohodnou nějak mí nadřízený.
Člověk aby se picnul z toho zmatku
20. črc 2009 ve 13:18  • Odpověz
autor
Mě ta pedikůra příjde jako hovadina. Nebo ti snad na hnátičky leje savo?

Dneska už fakticky nic nedělám a odpočívám, tak neboj Kaa, byt ti přežije bez škrábance :grinning:
20. črc 2009 ve 13:19  • Odpověz
autor
Jo a taky jsem chtěla pogratulovat Veru, že malá je čiperka a pěkně se otočila. Takže jak píše Zazit, děcka už máme snad všechny ve startovních blocích a teď se bude čekat na prvního vyběhnutýho :grinning:
20. črc 2009 ve 13:20  • Odpověz
Bobi- mi to dr. počítala podle nějakého kolečka, nástup 6 týdnů před TP. Tak co si tam má vymýšlet, oni ti to mají spočítat.

Už jsem se objednala, sice jsem chtěla hned :wink: , ale teda vezmu to z poradny na pedikúru, mám to po cestě, tak se to dá.
Ono se to prý nedoporučuje, že na chodidlech jsou akupresurní body a to ti může vyvolat porod, jenže .....je to asi jako sexovačka k vyvolání porodu, úklid, běhání po schodech atp. Ale pro jistotu taška bude u dveří :grinning: .
Ale jak jsem psala nohy jsem si škrábala i před tím, sexovali jsme taky a ještě nic, takže to tak nežeru.
20. črc 2009 ve 13:29  • Odpověz
Kaa - já měla na žádosti o PM jen termín porodu a vyplnila jsem si sama, kdy chci jít na MD - protože máš možnost jít od 32.-34.týdne. Tak jsem tam vlepila datum nástupu 17.7.09(34tt+0) - tj. 16.7.09 mi pak doktor ukončil neschopenku, aby to navazovalo. Tak předpokládám, že Bobiskovi to vypočtou mzdovky správně :wink: .
Barco - ty jo, to máš za 14 dní malýho u sebe, to je teda rychlooooost - já už si nepamatuju přesně, z jakých důvodů máš plánovanou sekci, ale skoro tři týdny před termínem, to je dost. Ptala jsem se na to u nás v nemocnici - tak v případě, že bych chtěla sekci kvůli poloze zadečkem napřed, udělají to +-v termínu (což je ale blbý,protože když se porod rozjede dřív, je to zbytečně akční). Každopádně ti závidím, že víš "kdy" a že je to za chvíli. Těch 79 kg je naprosto v pohodě, kdybych nepřestala kouřit před dvěma lety, taky bych začínala na 65kg, bohužel jsem přibrala, než jsem otěhotněla loni v létě a pak ještě těhotenství, hormony, revize, znovu otěhotnění a tak jsem začínala na cca 77 kg -ale co, šlo to nahoru, půjde to i dolů - mám nahoře 15kg, metrák snad nepokořím, ale odvařená z toho taky nejsem, že....
Jinak holky k té zátce - to neznamená, že budu rodit za 14 dnů(!!!!) - primář říkal,že to může být částečné odloučení hlenové zátky, že odlučování placenty ani hematom tam nikde nevidí. Třeba tam malá potvůrka při jejím zázračném obratu nehtem rejpla do dělohy a z toho to špinění :grinning: - teď je to OK a doufám, že to tak zůstane a budu rodit normálně. Sice už teď pořád myslím jen na ten porod, ale je to "jen" pár hodin, to přežijeme, ne?
Hahahaha....
Jinak si musím postěžovat - dnes do rána do 5 hodin jsme opět čuměla do stropu, malá měla mejdan v břiše a to se fakt spát nedá. pak jsem se válela do 9 a pak na chvíli do práce. Doma mě nebaví nic, nejsem už akční a jsem mooooc ráda, že mám všechno vypraný, vyžehlený apod. - teď už bych to dávala jen těžko. V pátek jsme dokoupili pleny atd.- chybí jen odsávačka hlenů na vysavač a fusak do autosedačky a končíme :slight_smile:. Jo a musím si sbalit tašku do porodnice- v sobotu jsem jen naházela pár věcí do tašky, kdyby si mě nechali v nemocnici, tak to musím vybalit a doplnit o "porodní" záležitosti.
Mějte se, papa
20. črc 2009 ve 13:32  • Odpověz
Holky díky, jsem taky moc ráda,že už vím kdy :grinning: ,ale začínám mít bobky :grinning: :grinning: :grinning: ...

sasanko, ty máš taky krevní skupinu negativní? Já taky a neboj, i když ti vyjde,že tvoje tělo protilátky tvoří a tím vlastně jakoby chce vypudit mimi,tak doktoři ti po porodu i miminku píchnou do zadku injekci a bude všechno OK. Tohle oni pohlídají,takže z toho strach neměj.

bobisku,takže podle tvé teorie bych měla zářit zeleně co? :grinning: Jinak tu pedikůru probíraly holky na koníkovi v diskusi co je v těhotenství dovolené a co by se nemělo a myslím,že došly k názoru,že to je blbost s tím,že by se neměla.
20. črc 2009 ve 13:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.