• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
verusko, já mám termín porodu podle UTZ 19.8.,koník mi to jinak vypočítal,takže to je o 13 dní dopředu. A budu zrovna v ukončeném 38.tt,takže si myslím,že to až tak brzo nebude. DOktor říkal,že se prostě císař dělá po ukončeném 38tt, né dřív.
Jinak je dobře,že už nešpiníš,asi to fakt bylo tím,že se malá přetočila a trošku vyhodila nožkama a možná i tu hlenovou zátku popohnala. ale jak holky psaly, hlenová zátka se někdy odlučuje i hoooodně dopředu před termínem i fakt 3 týdny předem co jsem slyšela.
20. črc 2009 ve 13:40  • Odpověz
autor
Hodná holka Veru, jsi mě teď s tou mateřskou uklidnila :slight_smile:
20. črc 2009 ve 13:48  • Odpověz
Veru- já čumím do stropu jen jak je horko, teď byla dva dny v noci taková zima, že jsem se dokonce i přikryla :slight_smile: , no prostě bomba, ale zase se má ve středu oteplit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ty jo a tak to je dobré, že si to můžeš dopsat do toho papíru, kdy chceš jít, to jsem myslela, že se domluvíš s dr. a on ti to dopíše. No jo, ještě že ty paní účetní máme, já osobně bych byla ztracená.

Barčo- já to taky beru jako blbost (pedi), normálně jdu v pátek, jinak by to byla prča, bych doktora na sále sekla drápem do oka a to by mě mohl odrodit pak můj drahý.
20. črc 2009 ve 13:56  • Odpověz
autor
Jo a jak jsem dneska lítala po nemocnici se ségrou, tak jsme čekali na ULZ s těhulkama a pak gynda a všude těhulky vypadali, že už některý jdou na příjem do porodnice. Holky, jestli budeme mít taky takový vyděšený výrazy...........

Kaa, jsem se opařila párou, když jsem cetila brambory. Jenom malilinko, že to ani vydět není, ale auvejs to bylo. Tak sedni na gauč a zapni bednu a nehejbej se do 11 než ti příjde taťka domů

Baru já ti fakt závidim. To to ale tak rychle uteklo, viď?

Jo a já tam nenapsala ani termín porodu (si teď uvědomuju), takže to asi nemají z čeho vypočítat. No každopádně čekám aspoň telefon :grinning:
20. črc 2009 ve 13:56  • Odpověz
Bobi- tak oni si tě najdou:slight_smile: ,................když budou něco potřebovat.

Ty jo Bobi, ale jak koukám na ty fotky, co jsou tady na koníkovi, tak ty ženské vypadají vcelku v klidu- mají tam odjezd do porodnice, v porodnici na pásech, na sále....
Tak jestli to pak není nějaká fotomontáž. Stejně tak nechápu, jak se můžou stavit cestou do porodky do hypermarketu, to jak ta známá od mamky si jela koupit ještě bačkůrky :stuck_out_tongue_closed_eyes:

No dneska to tu asi balím, jdu si najít něco na práci.
20. črc 2009 ve 14:01  • Odpověz
autor
Tak zase změna, jsem se koukala do těch papírů (jsem si udělala kopii) a ten termín předpokládaného porodu mi napsal doktor :grinning: , tak by to snad mělo jít v pohodě

Já nevim, jakej bych měla napsat termín, protože jich mám hafec
podle menzes : 1.9.2009
podle pohybů : 21.8.2009
podle ULZ : 27.8.2009

Takže od prvního do posledního mám rozdíl skoro 2 týdny :grinning:
20. črc 2009 ve 14:03  • Odpověz
autor
a podle koníka 30.8.2009 :grinning:
20. črc 2009 ve 14:05  • Odpověz
bobi, uteklo to, to máš pravdu,akorát teď těch posledních 14 dní se určitě pěkně povleče :grinning: ...
Ty ses opařila? Bacha na to,ať si ještě nezpůsobíš úraz, to se ani nedivím,že se ti malej tlačí dolů, chce zdrhnout od nebezpečné mamči :grinning: . Ale ne, ono je to normální,že se v tomto týdnu mimi tlačí dolů. Dnes jsemse na to ptala, i na to ,že mívám ty strašné křeče v břiše a on říkal,že to je normál.
20. črc 2009 ve 14:12  • Odpověz
autor
:grinning: Baru, zdrhnout od nebezpečné mamči :grinning:

Tak to jsem ráda, že je to normál. Ty křeče a tlačení a bolení a tvrdnutí. Fakt ať už je srpen. :wink:
20. črc 2009 ve 14:55  • Odpověz
tak jsem se nechala udělat krásnou, říkala jsem si, že pak už nebude čas na barvu.

barco, mám práve že pozitivní, tak proto nevím proč....však se to ve středu dozvím

bobi raději fakt už odpočívej a do ničeho se nepouštěj
20. črc 2009 ve 14:57  • Odpověz
sasanko,tak to potom nechápu.ale určitě to bude OK. Neívm jak to je,kdyby měl manžel negativní,ale to by asi nemělo vliv. já právě vím,že jsem po porodu s malou dostala injekci do zadku,abych u druhého těhu netvořila protilátky a zatím netvořím :slight_smile: .
Ani nevíš,až se těším,jak po porodu vyrazím na zkrášlovací kůru. Udělala jsem to i po porodu s malou a cítila jsem se jak znovuzrozená. Před porodem na to kašlu, protože mě stejně nikdo nepotkává :grinning: .

bobi, je to hrůza k tomu konci a normálně si začínám vybavovat věci,co mi úplně vymizely z paměti,když jsem byla těhu s Johankou. Ke konci vím,že jsem taky furt kňourala,jak nemůžu spát a jak mě bolí to a to.
Ale sasanka se cítí dobře, to jí závidím :slight_smile:
20. črc 2009 v 15:26  • Odpověz
no abych to nezakřikla, to se říká, když dobré těhotenství tak si to ženská vybere na porodu, tak nevím, nebudu se děsit.
A s tou krevní skupinou je to tak, že možná naše dítě získalo krevní skupinu otce a ne mě(teda tak si to myslím), většinou dítě získává krevní skupinu po matce a to asi proto vyšly protilátky, no nechám se překvapit nebo znáte odpověď??

holky já si zatím porod nepřipouštím a ani si zatím nijak nedokážu představit, že budu mámou, zatím mi to připadá, že se to vše odehrává mimo mě.
20. črc 2009 v 15:53  • Odpověz
Bobisku,
ale ty nevymýšlíš termín porodu, ale den nástupu na MD - jestli ti tam napsal doktor předpokládaný termín porodu, tak nemáš co řešit, jen spočítat, KDY nastupuješ na MD.
Tipuju, že na té žádosti je od doktora termín 1.9.09 (krásné datum), tak máš možnost si určit den nástupu na MD od 7.7. do 21.7.09 včetně. OK?
20. črc 2009 v 16:05  • Odpověz
Barco, tak to joooo - ukončený 38.tt je už donošené dítko. Držím palce, ale stejně ti závidím. Zrovna jsem cmuchala na gauči,že nemůžu zabrat a dohnat dnešní probděnou noc, že se mi nechce jít ani sebrat prádlo, ani žehlit, ani luxovat, ani jít ven, tak si jen tak skuhrám...a vnímám bolestivé pohyby od tý malý potvůrky-vetřelečka v bříšku a připadám si úúúúúúúúúúplně nemožnáááááááááááá.
20. črc 2009 v 16:09  • Odpověz
Holky, jsem z5, jsem asi závislák na koňovi :grinning: , našla jsem si práci a už mám hotovo, tak lezu zpátky, už mám definitivně sbalené tašky, jen hodím zbytek dokladů a svačinu a můžu jet :grinning:

Kdy chystáte postýlku: 1. kdy stavíte
2. kdy povléknete??
Zítra ji asi jedeme koupit, a teď nevím, jestli ji postavíme nebo necháme v komoře a postavíme v půlce srpna a nebo ji postaví přítel sám až budu v porodce. To ji ale zas nezvládne povlíknout, to by bylo halabala.
20. črc 2009 v 18:26  • Odpověz
kaa mi už máme postýlku postavenou, ale to bylo protože měla s malým přijet ségra, jinak bych nepospíchala. Jednu výhodu to má, vyčuchne taková ta novota, jak u postýlky, tak u matrace.

Já zase upekla bábovku a zjistila, že taky už nemám co dělat, asi jdu umýt podlahu :slight_smile:
20. črc 2009 v 18:40  • Odpověz
Kaa, nám stojí postýlka asi dva měsíce :wink: - a díkybohu, přišla na dobírku i s veškerou výbavou do ní, byl to "balíček" za 10 tisíc :slight_smile:- bohužel chytří truhláři něco nedomysleli na liště na šuplíku - takže to přítel odvezl do své dílny a pořešil.Takže postýlka stojí, krásná, složená a já ji doteď používám jako odkladiště pro všechny ty kravinky jako je kolotoč na postýlku, monitor dechu, kojící polštář atd. - mám matraci zabalenou v igelitu, na ní všechny ty věci, peřinky v igelitu schované v šuplíku pod postýlkou. Povleču ji tak cca týden před termínem a hodím na to nějaký prostěradlo, aby se neprášilo. Mám vypraný mantinely, povlečení, prostěradla atd.- jen povlíct. Ještě chceme vyzkoušet monitor dechu, abysme tu pak neblbli, až přijedu z porodnice domů. Takže postýlka stojí, povlečení připravený, povlíkám cca za měsíc
:grinning:
20. črc 2009 v 18:41  • Odpověz
Jsem si tady tak odpoledne zaskuhrala, že jsem se na sebe naštvala a docela dost věcí doma udělala :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Možná zkusím i vylézt ven na vzduch - mě tak nebaví si oblíkat něco normálního - nejradši mám doma tříčtvrtáky tepláčky a pohodlný triko, jednak v tom nevypadám jako slon a taky je to moc pohodlný.A na ven si musím vzít něco "inteligentního" a to mě štve
:unamused:
20. črc 2009 v 18:45  • Odpověz
A jo, Sasanko, to máš pravdu, aspoň se ten smrádek dostane ven.
Tak asi zítra dovezeme a jak bude mít drahý volno, a já práci, tak má možnost se projevit. To zas budou lítat slova:grinning:
Povlečení , mantinely, přikrývku už mám taky vyprané, vyžehlené, nachystané.
Tak to nechám tak a pak přes to hodím deku.

Verusko- já už začínám mít taky stres jak mám jít ven, tááák se mi nechce, protože musím ze sebe udělat člověka, no prostě přesně jak píšeš, většinou natáhnu tříčtvrťáky, nějaké triko, na nohy žabky, kšiltovku, dám řasku, lesk a jdu.
Ve středu jdu k holiči, trošku spravit střih, a v pátek oškrábat nožky a zas budu koča, aspoň v rámci možností
:wink: , ještě kdyby mi chtěl někdo otrhat obočí :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Holky, už se mi to krátí, za cca 4hoďky přijde drahý a jde do práce až v pátek, jupí.
20. črc 2009 v 18:58  • Odpověz
juuuu, holky, jste tu toho zas namlely :wink:, nestiham docitat!! :grinning:, materska dovolenka je fuska :wink:, dneska jsem se cely den nedostala skoro domu a nezastavila ani na chvilku :wink:
Sasanko, nedes me, mam taky pohodovy tehu, tak me nedes, ze si to vybereme pri porodu!!!!

Postylku mame v krabici oprenou o zed, chystame se ji smontovat zacatkem srpna, s tim vycichnutim je to ale pravda, prebalovaci komoda poradne nevycichla do ted!
20. črc 2009 ve 20:18  • Odpověz
No Zazit- kolegyně v práci mi říkaly, že jsem jak důchodce- furt nemám čas. Dneska výjimka, dneska nuda :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Kámoška mi zase říkala, ne o těhu, ale o kojo: Těžko rodící, dobře kojící. A prý i naopak. Malá má rok a kamarádka pořád kojí a porod říkala, že se dal zvládnout, tak nevím :astonished:
20. črc 2009 ve 20:48  • Odpověz
to jsou povery teda :slight_smile:, no uvidime, jak dopadneme :wink:, snad vsechny dobre :slight_smile: - super rychly a bezbolestny porody a mlika, jak v mlikarne :wink:
20. črc 2009 ve 20:52  • Odpověz
20. črc 2009 ve 21:08  • Odpověz
Zazit- bude to tak, dneska mi mamina říkala, že porod nebolí, jen to tlačí :grinning: :grinning: :grinning:
20. črc 2009 ve 21:10  • Odpověz
Holky viděly jste tu krátkou reportáž o porodu ve Víkendu? To bylo tak krásné až mi slza ukápla.
20. črc 2009 ve 21:21  • Odpověz
kaa ten porod jsem už viděla dřív a pořád mu nemůžu věřit. Teda ona oni nezaskuhrala, to já budu určitě ječet, jsem dost hlasitá i tak, tak nevěřím, že si ani nepípla. Jo taky mi to zamávalo s hormony, ale takto ideální?? nevím
20. črc 2009 ve 21:26  • Odpověz
Já myslím, že měla epidurál, jinak by až tak v klidu nebyla, ale můžu si to myslet, že to bylo bez :grinning:
Mně je taky vždycky slyšet i za normálních okolností, já si myslím, že ani pak rodině a známým nemusím posílat smsky, jakmile bude rachot v Ostravě, tak to se rodí malý Kubík K. A taky budu na Nově. :grinning:
20. črc 2009 ve 21:29  • Odpověz
no z toho mám strach, že se nebudu kontrolovat a rozbiju křikem okna.
holky už jste přemýšleli, jestli s epidurálem nebo bez?
20. črc 2009 ve 21:31  • Odpověz
No však vám Miska, taky ostravanda, poví :wink:
Pááá a dobrou.
20. črc 2009 ve 21:31  • Odpověz
fuj hrubka přemýšlely...
20. črc 2009 ve 21:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.