• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
Tak jak jste přežili dnešní horko????
23. črc 2009 ve 21:51  • Odpověz
no, ale ani nevim jak! bylo to preci jen trochu moc! jsem moc rada, ze uz se zas tak krasne ochladilo, aspon se krasne vyspime!
23. črc 2009 ve 21:57  • Odpověz
ahoj holky, tak pro mě byla dnešní noc utrpení :frowning2: . U nás sice tak v devět začlo pršet,jenže pršelo tak blbě,že jsme museli zavřít střešní okna v ložnici a absolutně se nedalo spát, v pokoji 29 st. dusno, no hrůza. Jsem usla až o půl třetí,až přestalo pršet a mohla jsem otevřít zas okna. No hrůza :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...

Jinak ochlazení je super, to mi vyhovuje, teploty tak okolo 20ti st. :slight_smile:
24. črc 2009 v 08:20  • Odpověz
autor
Holky k nám kolem 6 večer včera přišla taková bouřka, že to bylo jako z hororu. Skoro jako uragán. Vyvrátilo to tu stromy, lednice od popelnic to táhlo po silnicích, truhlíky z balkonu to urvalo a lítali k zemi jako nějaký meteority.
No děs.
Já měla na balkoně prádlo a musela jsem ho vyprat znova, protože bylo promáchaný až běda a obalený hlínou, jak to vymetávalo ty truhlíky.
Byla jsem včera u ségry na zahradě, malej lítal nahatej a já se tam vyvalila pod strom na houpačku a bylo to celkem snesitelný. Sice jsem občas motala nohama, ale v dusným paneláku by to bylo asi ještě horší. No a pak nás manžel vyzvedl a ta bouřka nás chytla po cestě. Tma jako v pr.... a všude lítali krabice, bordel....
24. črc 2009 v 08:52  • Odpověz
autor
a dneska tu je taky příjemný ochlazení, ale stejně mám zavřený okna, protože zrovna okolo baráku nám sekaj trávu a ten řev sekaček je hroznej, že se doma ani neslyšíme.
24. črc 2009 v 08:55  • Odpověz
pomooooc, taka tady znovu dusno jako vcera, kde žijete??hned se k Vám nastěhuju. Já to nesnáším, už ráno se nedá dýchat. Včera jsme byli na předporodním kurzu a já tam po sobě zanechávala spocený stopy ( muselo se jít na boso) a klimatizace jim nefungovala, v tom jsme vydrželi 2 hodiny. Manža vysmátý, prý to není tak děsivý a já naopak vystrašená, že to teda bude náročný...takže nevím, jestli kurz měl splnit tento účel.
24. črc 2009 v 10:16  • Odpověz
Ahojky holky, tak já se teda přidávám k Sasance, teda u nás je na zdechnutí a to doslova, v noci jsem nespala, jak tady řádila bouřka, tak jsme byli zabednění a spát při zavřených oknech nešlo. A ještě mně otravoval komár, usnula jsem pořádně kolem cca půl páté a to už jsem ale zase o půl 6 vstávala a jela na gyndu.

Moje dr. měla dovku a zastupoval ji doktor, takže dopadlo to tak: mimčo už je natlačené hlavičkou dolů, čípek ještě drží a ještě jsem se dozvěděla, že nepocházíme z opic, ale z myšek :grinning:

Bobi- závidím ti chladno, to k nám asi nedorazí :frowning2:

Sasanko a co vám tam vykládali????? Já jsem šla z kurzu docela dobře naladěná, a kdyby to na mně hned přišlo, tak bych šla na ten sál i s radostí. Teď už ne s takovým nadšením, ale nějak moooc se nebojím, jen trošku :wink:
Ona ta porod.asis. nám to tak pěkně povykládala, říkala, že to samozřejmě bolí, ale není to žádná extra hrůza.
24. črc 2009 v 11:05  • Odpověz
ahoj holky! V Praze je blaze :wink:, uz vecer se ochladilo na cca dvacet stupnu, v noci dest, krasnej vzduch a dneska je 24 st, prijimam objednavky na ubytovani :wink:)))
jinak hlasim totalne vygruntovanej byt :wink:, potrebovala bych ho ted zakonzervovat a prijet do nej az s miminkem :wink:
Jo a moje kolegyne v noci porodila, holcicku, presne na termin, 3,5 kg vsechno v poradku :wink:, trochu ji zavidim :wink:
24. črc 2009 ve 12:07  • Odpověz
Ahoooooj! Tak já jsem první zájemce, my tady máme na teploměru 40 na sluníčku, tak počítám, že těch 30 stupňů může být.
Já se těším na chladnější počasí, a taky se vrhnu na úklid, i když já už mám po velkém, a v podstatě uklízím uklizené, ale nedá mi to. Joj, Zazit,kdyby šlo zakonzervovat, to by bylo príma, nejvíc se děsím toho, jak tu bude přítel sám, oni mají chlapi svůj "pořádek" , přesně jak psala Barča. Já to vidím: nahlásím, že z porodky jedeme domů a den předtím tady pojedou 4 myčky, hodinu se bude vysávat a podlahu bude drhnout rýžákem. No to trochu přeháním, ale kdo ví, co se dá stihnout za 4 dny :slight_smile:
A té kolegyňce taky závidím, já už to chci mít taky za sebou......... :wink:
24. črc 2009 ve 12:48  • Odpověz
no, ja uz jsem se pro jistotu domluvila s moji mamkou, ze k nam proste ten den, co nas budou propoustet z porodky, proste nabehne a da to tu trochu do pucu, nechci prijet s mimi do neporadku a muj drahy je bordelar par excelance!!!, i kdyz si rikam, ze za 4 dny tu moc bordelu nadelat snad nestihne, stejne bude porad v tahu :wink:, teda spis na tahu :wink:))), ale to uz jsem mu teda prisne zatrhla - tahat mi chlapi na zapijeni domu, by to tu totalne zborili a ten bordel si ani nepredstavuju!!!
24. črc 2009 v 15:31  • Odpověz
HOlky já jsem taková krá...a :grinning: , já jsem dnes vyvařovala ty chrastítka po malé a úplně jsem zapomněla,že ty novější se už dávno nevyvařují, všude píší jen omýt v teplé vodě, no a co se nestalo, ony se mi všechny zkroutily a popraskaly :grinning: ,takže všechny zkončily v popelnici :unamused: . No jsem borka největší :grinning: ....

Ale tak co, aspoň budu mít důvod koupit prckovi nové :slight_smile:
24. črc 2009 v 17:55  • Odpověz
barusko, tak to je skoda, ze se ti to znicilo :cry:, ale mas pravdu, ze mas aspon duvod koupit nove :wink:
24. črc 2009 v 19:44  • Odpověz
Jéé Baruš, tak to je blbé :frowning2: , ale třeba narazíš na pěknější :slight_smile:

Zazit- tak já doufám, že drahého to nenapadne slavit u nás doma, ovšem jestli dojede kamarád z Anglie, tak se k nám nakvartýruje :frowning2: . No hlavně aby tu nehulil, co jsem přestala kouřit, tak je u nás čerstvý vzduch a nikdo si tu nedovolí zapálit. Akorát on to ještě neví.
A s tou maminkou to máš dobře zařízené, to já bohužel takhle domluvit nemůžu, ale zase na druhou stranu vím, že JIrka zvládne bez problému povytírat, utřít prach a povysávat. Drbky si dodělám sama, ale to už ebude taková katastrofa.

Dneska to holky na mně zas nějak padlo, už mám chodit do poradny každý týden+každý týden na ctg, a do 4-6 týdnů máme doma mimi. Doufám, že nebudu přenášet.

Co podnikáte zítra? U nás se má ochladit a tak asi budu gruntovat, a žehlit. A pak se budu válet

:wink:
24. črc 2009 ve 20:30  • Odpověz
autor
To zní šíleně Kaa...........4-6 týdnů a jsme mamči (já 2x) :grinning:
No mám z toho trochu lufta, že to tak uteklo, ale zase se strašně těším až budu mít cvalíka u sebe a já se budu moct hýbat tak nějak jako člověk

Baru, asi jsem jediná, která se u tvýho příspěvku tlemila. Smála jsem se nahlas, že jsem to musela vysvětlit i manželovi :grinning: . Taky s mi občas podaří takovej kousek a místo zlepšení něčeho to totálně zlikviduju :grinning:
V týdnu jsem si obarvila na růžovo kapsu u bílých kalhot (nechala jsem tam při praní červený papírek)...... tak jsem to hned namočila do Domestosu a nevšimla si, že jsem si pocákala i dlouhou sukni, kterou jsem měla na sobě. Kalhoty jsem zachránila, ale sukně je děravá až fuj, že jí musím vyhodit. Můžu být ráda, že mi to nesežralo hnáty :grinning:

Holky nemakajte tak, já mám pak depky, že tu mám prach a nějak se mi to vymyká z rukou :confounded:
24. črc 2009 ve 20:57  • Odpověz
Jo Bobi, a to jak jsem byla na začátku těhu, tak jsem se modlila za den, který jsem přežila s miminkem v bříšku, a pamatuju si , jak jsem v 31tt byla na pohotovosti, a teď už jsme za vodou. Ty jo to letí.

Bobi- ty na úklid prď, ty máš práce dost, to my, co čekáme první, tak nemáme do čeho píchnout. Ty jo a s těma věcma jsi brutální :grinning:
Taky se těším, až se normálně pohnu, dneska jsem byla na pedikúře, baba mi oškrábala paty za dvě stovky, a nehty mi neudělala, že prý nemá čas. No tak mi je teď drahoušek nalakoval. Cítím se jako člověk, ale na pedikúru už nejdu. Já nedělám nehty profi, ale když po mně nějaká ženská chce zdobení nebo lakování, tak jí nikdy neodfrknu, že nemám čas :frowning2: . Krize je, ale služby na ho...

Holky, poraďte čím čistíte sedačku nebo čalounění. Furt uvažuju, jestli pozvat firmu, ale radši bych si to sama. Něco pohodlného.
24. črc 2009 ve 21:07  • Odpověz
tak holky já teda uklízet budu nevím kdy a věci na malou ještě nemám vypraný. Pozor taky jdeme malovat pokojík, kdy to ví Bůh a tak jen čekám, až to tam budu moci pěkně vše nastěhovat, takže u nás je teď velikánskej brajgl. Můj teď místo aby makal na našim, tak pomáhá tchánovcům s malováním a stěhováním, dnes na me padla depka, ze to právě máme za pár a není nic nachystáno.

Dnes jsme byli v porodnici, bylo nás tam strašně moc a jsou tam jen 3 sály, tak doufám, že nás to nechytne všechny naráz, protože bych nebyla s manželem, ale na gyndě na pokoji sama. Docela jsem se zase zděsila, protože když jsme byli na sále, tak vedle byla rodička, která strašně řvala bolestí a poslouchejte skoro hodinu o tom, co vás čeká a do toho tuto paviánčí ženu.
Ach jo, doufám že tak fakt nebudu křičet nebo nedej bože nadávat manžovi (to bych dokázala být ale fakt sprostá).
24. črc 2009 ve 22:05  • Odpověz
No Sasanko, tak to ještě určitě stihnete, jak se na to manžel vrhne, tak to má za chvilku, to bude dobré, uvidíš.

Ty jo a v té porodce to nechápu, jakože vás třeba nevzali na chodbu nebo někde bokem, prvorodičku to teda vyděsí. U nás, ve vybrané porodce, mají 4 boxy, 3 jako normál, 1 jako rychlovku, a jak jsme tam šmejdili, tak byly 2 obsazené a nikdo ani nepípl, a přitom tam byly jen šoupačky :astonished: , tak maminy asi zrovna neměly kontra nebo nevím :frowning2: Ale byla tam mamina, která zrovna nastupovala do dalšího boxu a ta vypadala ztrápeně :frowning2:
A my zatnem zuby a bude to v poho :wink: Snad :wink:
24. črc 2009 ve 22:21  • Odpověz
no snad jo, snad i to dítko ještě nějaký ten čas vydrží

no i sestra si trosku rípla, říkala, že je tam maminka, která tak trochu víc naříká :slight_smile: , to byla slušná, kdoví, co si říkají mezi sebou.
24. črc 2009 ve 22:32  • Odpověz
No pokud si někdo uleví tím, že zařve, no tak bohužel, s tím tam asi musí počítat, beztak jí pak řekli, ať nehysterčí :frowning2: Ty jo, mi to říct, tak bych ho poslala do pr., každý má jiný práh bolesti, doufám, že vydržím :wink: .
Nám ta sestra říkala, že tam bylo jen pár případů, že maminka nadávala taťkovi, ale to mi připadá docela brutální, obvinit toho chlapa, že za to může, no většinou je to na domluvě obou ne?

Ale proč se budeme trápit tím, co by se mohlo stát, já jen čekám, a nějak to dopadne, když tak se do něčeho zahryznu, nebo pustí hlasitěji hudbu, ať nejsem slyšet. :grinning: :grinning: Tím pádem mi zbývá do tašky dobalit roubík :grinning:
24. črc 2009 ve 22:51  • Odpověz
jo to jo už jdu vypalovat U2, ať to trochu přehluší :slight_smile: a vatu do uší a zítra naplánuju vycházku do lesa, ať si můžu vybrat nějakou tu větévku :slight_smile:
24. črc 2009 ve 23:04  • Odpověz
Dobrý nápad, já beru asi Scorpions, třeba nějaký koncert, ať to má grády :wink:
No ještěže si poradíme, co všechno sebou :wink:
Jak to, že nespíš? Mi se nějak nedaří, ale asi hodím sprchu a zkusím to. My tu máme zas takové horko... :frowning2:
24. črc 2009 ve 23:09  • Odpověz
autor
Tady je dneska fakt zima, že přemýšlím o zavření oken, nýbrž začínám mít husinu. Mám na sobě i tepláky. Holky lituju vás, že tam máte takový hicoš.

Jinak můj miláček taky dneska maluje, ale né u nás, i když chodba už brečí a žadoní o novou fasádu, ale jel k babičce, kde si hodí makačku se svým bráchou.

O tom řvaní maminek....
Já jsem byla u Dády sepsat porodopis a zrovna jsem tam chytla přes dveře rodičku a ta doslova brečela. Tak mě to vyděsilo, že jsem pak dlouho dlouho rozdýchávala situaci a nechtěla jsem rodit
A když jsem byla na příjmu (vyvolávali mi porod u Dády), tak tam taky jedna rodila a sestra říká: "No to je zase (Nováková), ta tady bude zase ječet jako kráva. Nechápu, že si u 4.týho dítěte nezvykla."........... Sestra si myslela, že jí slyší jenom kolegyně, ale byla na omylu. A já se tak bála, že mě budou taky pomlouvat, tak jsem ani nepípla...............kecám.......... Myslela jsem si, že jsem na hekárně sama a tak jsem si řekla: "Kurva proč to tak bolí sakra!" a sestra z vedlejší místnosti na mě houkla: "Nenadáváme, vydejcháváme" :grinning: :grinning: :grinning:
Tak jsem rači tu hubu držela úplně.......
25. črc 2009 v 08:07  • Odpověz
tak bobisku, to je husty :slight_smile:, clovek si ani ulevit peknou nadavkou od plic nemuze :slight_smile:, ja jsem na sebe zvedava, ja si vzdycky hraju na hrdinku, jako ze je vsechno v pohode a pak si pobrecim az kdyz to skonci, tak jsem na sebe moc zvedava
jinak mi teda prijde, ze se prcek pripravuje - dneska rano na zachudku jsem se bala jestli nevytlacim spis mimi nez neco jinyho :grinning:, to byl tlak a bolest, ze jsem malem vyrvala drzak na toaletak z dlazdicek :slight_smile:, ale uz dobry a prcek me jen vesele kope :slight_smile:
ja jeste porad nezbalila tu tasku :wink:, nejak se mi do toho nechce :wink:
25. črc 2009 v 08:14  • Odpověz
autor
Zazit, ten tlak už mám pár dní a pokaždý když jdu čůrat tak se bojim, abych na kalhotkách nenešla špinění. Ráno je to nejhorší. Je to jako by měl už hlavičku skoro venku a když chodim, tak třísla pěkně bolej

Já sice tašku mám, ale zase nemám oblečky ve skříni. Nějak se k tomu nemůžu dokopat, ale snad dneska si je už narovnám
25. črc 2009 v 08:20  • Odpověz
autor
jinak tu máme 11 stupíňků
25. črc 2009 v 08:22  • Odpověz
bobisku, podobnou historku mi říkala mamka, že když rodila, tak vedle strašně řvala mamina a že přišel primář a řekl ji: paní, co řvete, vždyť už při čtvrtým víte, do čeho jdete. U nás prý nejvíc křičej cikánky, tak doufejme, že tu žádnou nechytneme.

já zase vstávám do toho pařáku, už mě to se...

jedinou tašku jsem si už preventivně už nachystala.

když je dusno, jdu aspoň teda prát
25. črc 2009 v 08:34  • Odpověz
autor
Holky, já jsem si včera Brufen, protože už mě tak vzali záda, že jsem se ani se sedu nemohla postavit a od rána mi v nich pěkně křupe. V kříži to udělá takový hlasitý LUP až se skoro leknu. Já se asi rozpadám :grinning:

Já nemám vůbec zkušenost s jinou rodící, protože jsem tam byla úplně sama. Sice porod vyvolávali ten den asi 4 holkám, ale na sále jsme se míjeli. Já tam přišla před 3 a malej vylezl před 8 a nikdo tam celou dobu nebyl. A byla to pohodička. Nikdo mě nerozptyloval a sprcha byla jenom moje :wink:
Uvidíme tentokrát, je možný, že na koze budeme po 2 :grinning:
25. črc 2009 v 08:52  • Odpověz
ahoj holky, vy jste toho teda napovídaly, že jsem teď skoro půl hodiny jen dočítala :grinning: ...

K těm chrastítkům, bobisku, ty jediná jsi reagovala jako já, já se totiž u toho taky řehtala i když pak přišel manžel na oběd,tak jsem mu to ukazovala a smáli jsme se oba :grinning: . Jsem prostě trubka, dám chrastítka do vroucí vody a ještě jsem si říkala,nechám je tam dýl,ať jsou čistější :grinning: :grinning: :grinning: ....
Holky, já to rozdejchám nebojte :grinning: . A stejně mám zkušenost, že mimi si nejvíc vždycky hraje s jednou hračkou, a mám ještě asi 2 ty lamaze nové a 3 starší podobné jak lamaze po Johance.
No a ten zavírací špendlík koupí, dvacka mě nezabije :slight_smile: .

bobi, nic si nedělej z toho úklidu, já jsem na tom stejně jak ty. Já už mám plán, jelikož mi od pondělí poběží poslední týden před porodem,tak budu pomalinku uklízet, každý den něco. Prach a podlahy a takové namáhavé věci nechám na manželovi a donutím ho to udělat pořádně, než nastoupím do porodky a dohlídnu si na to.
Jinak on podlahy vytírá docela často,ale já bych to dělala jinak :grinning: , prostě chlap no,ale zas do něj nechci teď rýpat,aby ho to nepřestalo bavit. Takže ho budu komandovat až před tím než půjdu z domu, to bude tolerantní.

Jinak Johanka neměla po očkování žádnou reakci a furt nemá,tak snad OK. Je se mnou doma, už ji zvládám docela v pohodě, k babce ji dám v pondělí.
No a jak půjdu do porodky,tak pojede k našim, to aspoň budu v klidu, budu mít jistotu,že je v bezpečí. Moje mamka vychovala 4 děcka, má 7 vnoučat,které má u sebe nakvartýrované pořád, navíc dělala 25 let učitelku v MŠ a hlavně nepije :slight_smile: ,takže jsem šťastná,že malou můžu strčit tam. ¨
Manžel aspoň bude mít klídek na zapití prcka a já budu klidná,že malá nebude u tchýně.

S těmi historkami z porodky mám taky jednu. Já byla na nadstandardním pokoji a ten byl hned vedle sesterny a hned kousek byl porodní sál,takže jsem měla celé ty tři dny docela vystaráno i s poslechem řvacích matek :grinning: .
Ale nejlepší bylo, když už jsem byla několik dní po porodu a slyším za dveřmi někoho utíkat a pak takový zvuk jakoby se vylil kýbl s vodou, pak jsem jen slyšela honem paní honem a pak jen takový tichý hek a pak už řev mimča :grinning: . Pak jsem šla na WC a viděla jsem sestru jak na zemi utírá kaluž vody. Ta ženská sotva doběhla a hned porodila. A pak jsem jen slyšela jak se jí ptaly kolikáté to je dítě a teď se podržte ona řekla jedenácté :grinning: a cikánka to nebyla :slight_smile: , no mazec...

zazit, taky ty tlaky mívám,je to nepříjemné a jak píše bobisek i když chodím,tak cítím to píchání v tříslech. A když dýl chodím,nebo něco dělám,tak mám břicho jak šutr a táhne mě dolů.
Tašku do porodky ještě taky nemám komplet, chybí mi tam sbalené věci pro mimi a kojo podprdy a pak ještě doklady.
25. črc 2009 v 09:03  • Odpověz
autor
Baru taky mi pak tvrdne pupek a táhne dolů. Tak jsem klidnější, že v tom nejsem sama :grinning:

11.dítě? Ty bláho a ještě řekni, že jí bylo 30 a to už fakt nepoberu.

Náš Dáda byl taky v týdnu na injekci proti žloutence a taky bez odezvy a reakce, tak jsem byla ráda. Teď ho nechám vopíchat až po Novým roce proti meningokoku a zase bude mít vystaráno na nějakej ten rok.
Já si myslím, že pokud na to člověk má penízky (a ta 1000 se většinou nějak ušetří), tak je fajn ubránit dítko a naočkovat ho proti různým nemocem. Jsem pak taková klidnější, že jsem udělala něco proti bacilům :slight_smile: , který by ho mohli ohrozit.

U nás dneska prší a je fakt zima, že mi ani prádlo neuschne. Ale furt lepší než dusno a hic. I když já tyhle sluníčkový dny trávim většinou na balkoně s bazénkem a ocáchávám se vodou, tak je to trochu snesitelnější.
25. črc 2009 v 09:14  • Odpověz
autor
jo a je fajn, že malá nebude u babičky chlastačky, jsi klidnější, viď?

Já jsem taky chtěla teď v porodnici nadstandard, ale není to možný. Já jsem na to nebyla schopná teď vůbec ušetřit. Nejdřív to auto a tenhle měsíc výměna oleje do něj za 5 litrů a ještě mám na lednici složenky na zaplacení, takže se budu muset uspokojit s normálním pokojem. Snad to nějak přežiju bez toho mýho Dády. Holt provoláme majlant na kreditu, abych ho slyšela aspoň :wink:
25. črc 2009 v 09:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.