• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
autor
Jdu si složit pidinkový ponožtičky pro Míšu a nejspíš se vrhnu na to skládání pidi věciček do skříně.
Odpol se chystám k bráchovi, nýbrž a protože synovec slaví narozky, tak se vtírneme na dort :grinning:
25. črc 2009 v 09:19  • Odpověz
autor
Jo holky už vás napadlo, že ty naše kluci můžou být třeba holky a naopak? Vyjma Verusky, ta to ví z plodovky

Už mě takhle 2 lidi říkali, že jim říkali furt kluka až do porodu a pak na ně vyjukla holka.
Mě u Dády tvrdili holku, ale 3 týdny před porodem mi řekli, že to je kluk, tak jsem se s tim ještě vyrovnala, ale takhle to musí být nečekanej šok :grinning:
25. črc 2009 v 09:22  • Odpověz
bobi, ona vypadala dost staře,nevím kolik mohla mít,ale určitě přes čtyřicet.....ale jedenáct děcek to je mazec :grinning:

U nás je taky zima a zataženo, jsem ráda, protože je konečně nějaký vzduch. Včera sice bylo líp než předevčírem,ale stejně to stálo za prd, hlavně ta noc.

Jinak my tu žloutenku měli zadara,protože jsme v okolí postižené oblasti záplavami,takže nám to hradí ministerstvo,ale i kdyby to nehradili,tak bych ji nechala naočkovat. Popravdě jsem se ani neptala doktorky jestli to bude zadara když jsem jí volala a manžel tam pak šel s malou a měli peníze sebou a přišli a řekli mi ,že to měli zdarma.
Prevenar už máme za sebou,ten jsme dávali asi před měsícem a taky malá neměla reakci, asi má dobrý imunitní systém :slight_smile: .

Jinak na očkování jsou různé názory, četla jsem něco na rodině a docela mě to zas rozhodilo,takže to už nečtu :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Ono totiž prý po očkování může být někdy reakce hodně špatné,že dítě i umře a nebo bude mít meningoencefalitidu atd. No hrůza to číst. Já zastávám takový názor,že dítě očkovat proti povinným věcem a pak ještě tu žloutenku a ten prevenar. Jinak nevymýšlím další a další, navíc to někdy stejně nezabere a nechrání to. Ale jsou matky,které neočkují ani povinnými vakcínami a těm se teda divím.
25. črc 2009 v 09:22  • Odpověz
bobi, já myslím,že u mě to bude určitě kluk,protože jsem viděla i pinďu a navíc nám to potvrdili 3 lékaři a nezávisle na sobě. Nejdříve genetik, pak můj dr. a minule primář,takže si myslím,že by se snad nespletli. Navíc poprvé mi to řekl doktor ve 21.tt, pak ve 29.tt a teď ve 36.tt. To by byla velká náhoda,kdyby se sekli :grinning: ,ale jako překvápko by to bylo slušné :grinning: .
Ale mě by to nevadilo, měla bych stejnou radost :grinning: ,ale manžel by byl asi zklamaný,ale rozhodně by nebyl naštvarný,tím jsem si jistá :slight_smile:
25. črc 2009 v 09:27  • Odpověz
autor
jojo, žloutenka a meningokok a pak jsem říkala, že až mu bouchne 3.rok, tak klíšťovku
jinak to nějak neštuduju, co je za vakcíny a myslím, že k povinnýmu je tohle už dost.
Ale nedávám mu to po měsíci, ale po roce ty vakcíny a vydržej na dost dlouho
Myslím, že Prevenar je u takhle malých nadoživotí
Žloutenka na 8-10 let
Klíšťovka asi na 5 let

Je to tak?
25. črc 2009 v 09:30  • Odpověz
autor
já když šla na ten poslední ulz u Dády, tak se mnou velkej David nebyl.
přišel mi až naproti k nemocnici a hned se ptal, jak se Natálka má (měla se tak jmenovat)
Tak říkám, že Natálka je zdravá, hejbala se, chystala se a že jí narostl pinďour. velkýho to tak rozhodilo, že začal brečet. Strašně si kluka přál a byl od začátku přesvědčenej, že ví, co dělá a že to kluk je. Na holku se těšil, ale kluk ho prostě položil na lopatky.
Teď se v něm vidí.........je to celej táta......tuningář, metalák, automobilák, Maideňák, fotbalista...... :grinning:
Když to řeknu slušně, tak je z něj vystříkanej :grinning:

2. chtěl holku, ale když jsme se dozvěděli, že je to kluk, tak zase otočil a furt říká, že Majkl bude taky jako Dáda, celej je z nich potentočkovanej :grinning:
25. črc 2009 v 09:37  • Odpověz
jojo, s prevenarem máš pravdu,ale se žloutenkou mi říkala doktorka,že po půl roce malou ještě máme přeočkovat a pak už je to taky nadoživotí.

Tu klíšťovku nedám,protože jsme absolutně antiklíšťová rodina. Máme s manželem asi zkaženou krev :grinning: a malá to zdědila po nás. Mě v životě neštípl komár a vžiovtě jsem neměla klíště a to samé manža. Navíc bydlíme v parku a naše mamka když přijede a jde s malou do parku,tak vždycky si dotáhne aspoň dvě klíšťata a malá nic. Navíc když máme náhodou v ložnici komára,tak u nás umře hlady :grinning: , nikdy nás nikoho neštípne, asi mu smrdíme :grinning: :grinning: :grinning:

A ještě pak chci v těch deseti letech dát malé ten černý kašel,jak se doporučuje přeočkovat.
25. črc 2009 v 09:38  • Odpověz
autor
jo jo, Dáda byl teď na 2. injekci žloutenky, ale když jsem se bavila se sestrou, tak říkala, že je to na 10 let.
o černým kašli slyším poprví

Já jsem sice taky za celej život měla asi 3 klíšťata a Dáda zatím jenom jedno v loni, ale rači ho vopíchám
:grinning:
25. črc 2009 v 09:46  • Odpověz
autor
Baru musim končit, jdu vařila myšička
25. črc 2009 v 09:49  • Odpověz
No holky, zrovna když jsem připojená, tak je tady mrtvo, u nás se krásně ochladilo - konečně- takže můžu jakžtakž fungovat, do pelechu jsem lezla kolem půlnoci, jak bylo dusno a pak začalo konečně pršet, přiznám se , válela jsem se až do teď a to jsem měla v plánu úklid. No nic, budu řádit zítra, však to neuteče.
25. črc 2009 v 11:16  • Odpověz
autor
já jsem zase tuto :grinning:
dovařila a doprala a ted jenom budu tlačit žrádýlko do tělíčka :grinning:
25. črc 2009 v 11:35  • Odpověz
bobi, já tu taky teď nebyla a zas jsem. Jsem vařila a uklidila koupelnu. No to byl zážitek :grinning: . manžel když uklízí koupelnu,tak umyje jen umyvadlo,vanu, záchod a zrcadlo a pak vytře podlahu. Jenže já jsem puntičkář,takže jsem u toho šílela, on neutírá prach v atkových těch zákoutíčkách a topení - takový ten žebřík na ručníky byl taky zašvihanej. No a záchod on umývá stylem,že jen štětkou pošmudlí ten vnitřek a to mi teda taky vadí,protože já když umývám záchod tak celý, komplet. Takže jsem si mákla, né že bych to nedělala průběžně,ale prostě jak sem poctivě ležela,tak jsem to trochu i přehlížela a jen občas jsem něco udělala,ale teď mě to vytáčí,jakobych se před tím porodem probrala a dokonce mě při tom úklidu ani netvrdlo břicho :grinning:
25. črc 2009 v 11:55  • Odpověz
autor
já jsem na záchod taky ujetá, když čistim, tak totálně. Beru všechny ohýbky hajzlíku a pak beru i stěny a kliky a zapínače, protože všude vidim ty bakterie svítící a mám dobrej pocit, že je zabíjim, když je přetírám tim Domestosem :grinning: Nejrači bych v tom vykoupala i psa a hady a křečky, aby byli všichni sterilní :grinning:
25. črc 2009 v 11:58  • Odpověz
a ještě jsem u toho dala prát prádlo a vařila oběd, králíka na paprice s těstovinama a nudlovou polívku a normálně zjišťuju,že mi vadí králík. Já ho vařila v těhu poprvé a normálně mi smrděl :stuck_out_tongue_closed_eyes: , cítím z něj takovou tu typickou králičí chuť a normálně se mi natahovalo, takže ho jíst nebudu :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Dám si jen máčku a těstoviny.
25. črc 2009 ve 12:00  • Odpověz
No holky, vy jste teda šikulky, já se nějak nemůžu vzpamatovat, jen sedím a čučím na telku, no ale už bych taky mohla zvednout tu prdýlku :slight_smile:
Když má můj drahý uklidit koupelnu, tak vytře a je hotovo, a to si vždycky dělám srandu, jakože ta vana, umyvadlo a hajzlík nejsou naše :grinning: .
Malý se dnesk neskutečně vrtí, asi se mu nelíbí, že mu sedím na hlavě, no tak jdu něco dělat.
25. črc 2009 ve 12:07  • Odpověz
autor
no ty jsi akční těhule
já jenom uvařila a vyprala a pudík na to

králíka lovíkuje manža, ale sní ho jenom pečenýho. Zrovna dneska si ho dává do tlamy u babičky za odměnu, že malujou. Já si dám do tlamy odpoledne, jestli na mě něco zbyde. Jdu k tý švárový, tak počítám, že nějaká jednohubka a buchta bude :grinning:
25. črc 2009 ve 12:07  • Odpověz
Bobi, mňam, buchetku bych si taky dala, ale nevím, kdo mi ji upeče :grinning: , dneska se mi nechce.

Právě jsem uklidila pelech a přišla jsem na to, jak sundat matračky a rošty, abych se nanadřela. Hlavně to nesmím říct Jirkovi, dostala bych sprda :slight_smile: .No ale zpocená teda jsem , baby, nám se to zase šplhá na 30stupňů :frowning2: . No ale aspoň mi uschne prádýlko.
25. črc 2009 ve 12:29  • Odpověz
11 deti!!! To snad neni mozny! No to se nedivim, ze z ni ty deti doslova a do pismena vypadavaji :wink:
Trosku megalomanka, ne? :wink: dovedete si predstavit se starat o 11 deti?! Ja bych si ani nezapamatovala vsechny jmena :wink:
25. črc 2009 ve 13:12  • Odpověz
zazit, když jsem byla malá, měli jsme sousedy,kteří měli 3 děti. S tím nejmladším synem jsem se hodně kamarádila,naši se kamarádili s těmi rodiči a moji sourozenci zas s těmi staršími dětmi. Pak se odstěhovali do čech,nicméně zůstali hodně dobrými kamarády naší rodiny, skoro jakoby patřili do rodiny. A jelikož byli hodně věřící,tak ty jejich děcka,které jsou už dospělé to pojali trochu hodně drsně a jeden syn má 8 dětí ve 39 letech, jeho segra 4 děti ve 42 letech a jejich bratr,který je stejně starý jako já má 6 dětí :grinning: , mazec.
Ale oni jsou velice schopní svou rodinu uživit, ten nejstarší syn umí 6 jazyků, studoval v USA, tam mimochodem potkal svou ženu filipínku :grinning: , no a teď dělá ředitele Tupperware pro Prahu a okolí.
Ten druhý syn koupil hotel a má v něm 120 pokojů a prosperuje. No a ta dcera, o té jediné nic nevím,ale vím,že jsou taky v poho.
Je to mazec,ale líbí se mi na nich,že když si udělali tolik dětí,že je dokážou uživit a vychovat a jsou tak šťastní.
Na druhou stranu mě taky štve,že je spousta rodin,které si naflákají děcka a nestarají se o ně, nechají je lítat po venku od rána do noci a pak z těch dětí rostou jen lidi pro kriminál.
No jo, to je život :frowning2: ...
25. črc 2009 ve 14:37  • Odpověz
Ahoj holky, teda vy jste ale drbalky :grinning: :grinning: :grinning:
Mám za sebou po dvou dnech relativní pohody krušnou noc - křeče v břiše, tvrdnutí břicha atd., že jsem nevěděla, jestli nemám zabalit a vzbudit přítele :frowning2: - ale přece nepojedu do porodnice se zaraženýma prdama, no ne??? :grinning: :grinning: :grinning: - do půl šestý do rána jsem chodila po obýváku a pak to už nevydržela a dala jsem si pár kapek Algifenu (nesmí se v těhu, ale já už byla hotová a břicho tvrdlo podezřele často).
Jsem jako přejetá parním válcem, totálně nevyspalá. Včera jsem měla hodně akční den, byla jsem v práci a řešili
jsme akutně docela závažnej problém- zajištění stravy v restauraci pro naše zaměstnance - náš dodavatel má 14 dnů dovolenou a náš šéf se v pátek v poledne zeptal, jestli jsme zajistili(já s kolegyní-zástupem) oběd v hotelu....no lítaly jsme obě jako fretky, aby to klaplo a v pondělí naši dělníci neumřeli hlady :sunglasses: .
Do toho mě stihla naštvat dcera, která asi 14 dnů byla relativně OK a včera na "přesústa" - celej den v trapu, bez jídla, pití apod., mobil vypnutej nebo vybitej(co já vím) - hvězda největší. Pak mi ještě jeden vrstevník řekl,že jí slyšel "promluvit" na koupališti a to jsem se fakt styděla...slova jako "kun**", "pí**" apod., hlavně že má francouzskou manikůru, vyžehlený vlasy, velký kruhy v uších, topík se sexy výstřihem a oholený nožky. Ale když otevře na veřejnosti hubu, tak by člověk zvracel...bleee. Tak jsem jí dneska vysvětlovala, jak je to moc fajn, když taková hezká holka mluví jako dlaždič...kupodivu za chvíli přišla a bavila se normálně, tak se asi neurazila :stuck_out_tongue_closed_eyes: - no nenudím se. Se těším, že v 50 letech tohle budu zase řešit a usměrňovat...s Lucinkou :grinning: .
Naštěstí synek je docela v pohodě, pokud mu zrovna nespadne připojení na net(máme wifi) a nemusí začít stahovat dlouhej film znovu - to je pak taky hodně cholerickej a nemluví slušně...
Každopádně musí člověk chvílema přistupovat k vlastním pubošům jako "cizí", protože by nebyl objektivní a prominul by věci, který promíjet nesmí. Vychovávám je de facto sama už 11 let(od rozvodu), protože ani jeden z mých dalších chlapů do výchovy nezasahoval - takže nejsem žádnej rozmazlovací typ. No, není to jednoduchý. Proto se těším na to, že u Lucinky budu řešit počůraný plenky a ucpanej nosánek a tohle přijde až po pár letech...
Jo a připojuju se k těm, co si "najednou" uvědomily, že za 4-5 týdnů bude mimi na světě. Pořád jsem skuhrala, jak je to ještě dlouhý a teď zjišťuju, že nemám sbaleno...a polévá mě studenej pot...
A k tomu pohlaví: na babinetu.cz teď nedávno porodila jedna maminka holčičku a to jí celý těhu každej doktor ujišťoval, že čekají kluka!!! Byl to šok a modrý věci postupně prodává a půjčila si růžový od známých...ale jsou zdravý obě a z počátečního šoku už se celá rodina vzpamatovala :grinning:
25. črc 2009 v 15:48  • Odpověz
tak dnes 2x pořádně sprchlo a já se dala konečně do praní dětského, ještě že mám hodného MM a prádlo mi vždy včas posbíral a teď už je i vyžehlené, zatím jsem zvládla jen jednu várku plenek a jednu várku oblečků.

za déšť jsem ale ráda, konečně je u nás příjemně a dá se pěkně dýchat, to bude i po dlouhé době vydatný spánek, holky musíme si ho teda rozhodně užít.

teď jsem poslouchala zprávy a zrovna tam bylo jak sestra nešťasně upustila 4 denní miminko, hned jsme to museli přepnout, takové štěstí a pak si představte, že by vám řekli, že mimi má otřes mozku, ani nemyslet.

u nás snad se nic nezměnilo a pořád čekáme holčičku, ale vlastně je nám to jedno, bylo by to hezké překvapení a oba bychom to asi přijali v poklidu, protože chceme jak holčičku tak chlapečka, no možná manža by za kluka asi víc výskal.
25. črc 2009 v 19:25  • Odpověz
teda verusko, ty se fakt nenudis!!! snad se na zitrek vyspis lip nez dneska!!!
a teda jestli budu rozprodavat modrou vybavicku :slight_smile:, tak doufam, ze nektery z vas se zas misto holcicky narodi chlapecek a proste si to cely prohodime :slight_smile:, i kdyz ja to u nas fakt vidim jako silne nepravdepodobny :wink:,z minulyho utz mam foto s prurezem kulicek a pindika, dr mi na tom ukazoval i obe varlata :slight_smile:, tak to by byla dost divna holcicka s pindikem a varlatkama :grinning:
25. črc 2009 v 19:26  • Odpověz
Verusko, no tak to máš teda s děckama veselo, já si tak někdy představuju, jak už je prcek větší a jak řešíme problémy školní (jako kreslení kroužků, srdíček:slight_smile:, lístečků) a pak ty pubertální- alkohol, cíga, ženské a tak :grinning:
Zatím jsem v pohodě, no nevím do čeho jdu.

Barčo- naši mají sousedku, ta má osm dětí, poslední jsou dvojčata, ona má kolem 35-ti let a všichni bydlí v 1+1 :frowning2:. Říká se jí black and white. Vzhledem je white, mluvou black, přítel v krimu black a děcka něco mezi. Ale zase je vidět, že se stará, pořád pere, a všichni chodí vymydlení. Na druhou stranu se chovají jak hovada a smetí lítá z okna a tak.

Holky, s tou "změnou nebo záměnou" pohlaví to není prča, Jirkovu kolegovi potvrdili čtyři doktoři - nezávisle na sobě- kluka a nakonec to byla ženská :grinning: . Já bych z toho drama nedělala, prostě by nosila to, co máme , max bych třeba k riflíkům nebo lacláčkům dokoupila nějaké holčičí tričko, jinak je všechno barevné, kočár univerzál.

Odpol jsme byli nakoupit a jak mají v podzemních garážích ten leštěný beton a jak pršelo, tak jsem holky hodila takovou mrchu (jedna noha pokrčená před sebou a druhá za sebou), že jsem myslela, že se roztrhnu, no jenže prča byla, že mi nešlo vstát, ale nakonec jsem přinožila. Že by znamení:slight_smile:? A to jsem se teda šourala a právě dávala pozor, ať se něco nestane.
Drahoušek, jak mně viděl, tak za mnou letěl, ale jak jsme zjistili, že je vše ok, tak jsme se chechtali :grinning: :grinning:
25. črc 2009 ve 20:26  • Odpověz
Ahojky,
tak to já mám s výbavičkou veselé, nové mám vše žluté a zelené a po neteři jsem podědila teda všechno růžové (ale i to odnosíme) takže žádná výměna se u nás dít nebude. Možná i proto je lepší nevědět :slight_smile:
25. črc 2009 ve 20:34  • Odpověz
Markét- tak růžové může mít chlapeček na doma, já ych to neřešila. Máš pravdu, lepší je nevědět, ale já měla takové tušení, že budeme mít kluka, že jsme si to v podstatě nechali jen potvrdit, pro nás to byla hotovka :slight_smile: .
Ty si netipuješ, necítíš, co to bude?
25. črc 2009 ve 20:41  • Odpověz
Zatím všichni říkají že vypadám na kluka, jsou jen tři lidi co mi hádají holku. Já sama nevím, ptala jsem se holek s termínem v září, jestli se to třeba neda poznat podle chutí, ale každá jsme jiná.
Sama v duši cítím, hlavně aby to bylo zdravé ať je to co je to. Ale asi by jsme se radši přikláněli k chlapečkovi, teda když vidíme čápa voláme k nám :grinning: k nám :grinning:.
Má sestra má 11 měsíční holčičku, tak by to byla příjemná změna. Asi bych to potom méně srovnávala. Mám strach, že to budu moc řešit, jaká je Julie a jaké bude mé mimi. Už teď mám takové záchvěvy, když mi řekli že mimi bude menší - lekla jsem se, a moc mi to vrtalo hlavou, ale na druhou stranu jsem za to teď ráda, jen jsem tu informaci potřebovala vstřebat.
25. črc 2009 ve 20:48  • Odpověz
To vůbec neřeš, jaké bude tvoje mimi, pokud bude menší, tak všechno dožene, pořádně se napapká a bude. Jinak asi nemá smysl srovnávat děti, co které umí, mám kámošku, která jede podle netu stylem...ve 3měsících má dítě (plácnu..) udělat pěstičku- tak malý musel udělat pěstičku, ve 4měs musí udělat to...tak musel udělat to :frowning2: . Ony ty miminka jsou vyčůrané, ony to udělají, až když budpu chtít. To jak od známé chlapeček nemluvil, báli se, že s ním něco je a ono se mu prostě nechtělo, pak žvatlal, že toho měli plné kecky :grinning:

Já se docela těším na chlapečka, přítel taky, bude mít parťáka na blbiny :wink: . Snad si stihnu vypěstovat pevné nervíky :grinning:

Jinak já mám pleť a rysy na kluka, břicho kulaté na holčičku, váhový přírůstek= holka a chutě= kluk.
Tak si vyber.
I když pupendo jako by tam byli dva :slight_smile:
25. črc 2009 ve 21:01  • Odpověz
ahoj holky, taky jsem našla dvě // o vánocích. Nejsem zrovna žádný pisálek, ale ráda bych se přidala pokud mohu? Termín mám hned začátkem září a bude to asi klučina. Jinak už máme doma jednu holčinu.
25. črc 2009 ve 21:43  • Odpověz
verusko, jsi dobrá, jak se držíš s dcerou. Představovala jsem si, co budu dělat já s pubertální dcerou a jestli budu mít fakt dobrý nervíky, ale to se pozná časem. Právě proto asi můj MM, chtěl raději kluka, že je to pro výchovu jednodušší, že holku pořád musíš víc hlídat a má obavy z toho, jak se mu bude těžko komunikovat s holkou.

zdravím novou duši, ahoj romco, zrovna nám vychází stejný termín porodu.

S tím srovnáváním ono to někdy nedá, ale taky věřím, že každé dítě má svůj čas a někdo se bude v pokrocích předbíhat a někdo si dá načas. Však mi dospělí jsme na tom stejně.
25. črc 2009 ve 22:20  • Odpověz
Ahoj Romčo, samo, že se můžeš přidat. Vítej :slight_smile:

Holky, kde jste kdo? Chrupkáte nebo už jste v trapu?
26. črc 2009 v 08:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.