• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
verusko a co si teda holcicce zabalila? ja vubec nevim, co mam pripravit - taky zalezi na pocasi, ne? Ja vubec nevim
27. črc 2009 v 15:38  • Odpověz
zazit, me taky krvaci dasne. Mela jsem to i u male a je to mazec,normalne jsem to mela i cele kojeni. Nechci te strasit,ale je to des. Zubar mi i rentgenoval dasne a kosti jestli mi neubyva dren jako pri paradentoze,ale ze pry vse ok. akorat musim cistit kazdy zub zvlast, pouzivat mezizubni kartacky a niite a jeste uzivam corsodyl, roztok ktery muzes i v tehu. Moc to nepomaha,ale aspon vim,ze pro to neco delam. ale pekne me to stve. Kazdopadne jsem to vzdy mela nejhorsi pri tehu, v sestinedeli uz lepsi a pri kojeni stale,ale lepsi nez v tehu,takze tak :unamused: .
27. črc 2009 v 17:25  • Odpověz
no jo no, holt to budeme muset vydrzet, snad nam nevypadaj vsechny zuby :wink:, mne to zacalo ted, zatim mi krvaci jen jedna strana nahore, takze kdyz tak bud bezzuba jen z jedny ctvrtiny :wink:
Mne teda spis nemile prekvapilo, jak jsme zacaly bejt citlivy dole, fakt jsem to necekala, dneska jsem doktorce na koze uskocila, ze jsem z ni malem slitla :wink:
27. črc 2009 v 17:49  • Odpověz
Holky, já vás nechci stresovat,ale potřebuju se s někým podělit o své obavy :frowning2: . Já se strašně bojím té pitomé prasečí chřipky, né o sebe,ale o malýho,protože to bude miminko a bojím se,aby vůbec byla možná nějaká normální léčba,kdyby to náhodou malej chytil :frowning2: . Když byla ptačí chřipka,tak sjem se nebála, připadlo mi to zveličené, zpočátku i ta prasečí,ale teď když vidím články, že jen za víken přibylo dalších 20 lidí nakažených v ČR,tak mě to docela děsí :frowning2: .
Ale furt doufám,že to bude OK a k nám se to nedostane.
27. črc 2009 v 18:04  • Odpověz
autor
Holky, mě bolí pïpinka už teď, jak to čtu a to ještě je prdlačka proti tomu, jak psala Veruska, až nás prohrábnou při kontrakcích :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Dneska jsme na balkoně bazénkovali a přišli naši, tak jsme se vyvalili na gauči a kecali jsme.
Ale obdivuju je, že se jim chtělo pěšábo takovou dálku k nám v takovým hnus hicu :confused:
27. črc 2009 v 18:05  • Odpověz
autor
Baru neboj, nesmíš na to vůbec myslet. Říká se, že když myslíš na neštěstí, tak ho přivoláváš. Takže si vybav v tomhle vedru pullitr vychlezenýho piva někde pod slunečníkem, nohy hore a slamák do ksichtíku :slight_smile:
27. črc 2009 v 18:12  • Odpověz
bobi, díky, já se fakt bojím,ale snažím se na to nemyslet. Zas si říkám,že přece to zdravotnictví musí myslet i na mimísky, kdyby něco...Takže si jdu loknout toho pivka cos mi virtuálně poslala a nebudu na to už myslet :slight_smile:
27. črc 2009 v 18:17  • Odpověz
baru, neboj, je to zas takova medialne prifouknuta bublina, v Evrope a vyspelejch castech sveta na to nikdo neumrel, ma to prubeh jako normalni chripka, v Mexiku nemaji dostatecnou zdravotni peci
27. črc 2009 v 18:38  • Odpověz
Zazit, holčičce jsem zabalila na cestu z porodnice body, dupačky a kabátek - je to tenký, komplet ještě po Terezce, velikost 56 a měla to asi jen na cestu z porodnice, vážila 4,15kg :stuck_out_tongue_closed_eyes: - pak čepičku velikost 1(snad bude mít normální hlavičku, hahaha - no a čekám na fusak do autosedačky - mám zimní verzi, takže zima malý snad nebude - beru to tak, že hned u porodnice je parkoviště, malou poneseme v autosedačce v tý zavinovačce a bude (snad) srpen, tak by zmrznout neměla. Já totiž nemám kabátky nebo svetříky menší, než 62-68, nechci to kupovat, protože to je fakt jen na pár dnů. Pokud by malá vykoukla dřív, tak holt by se svět nezbláznil a nabalila bych jí do většího kabátku, ohrnu rukávky a je to. Stejně: je to na chvíli, co si malou vyndáme z nemocniční postýlky a převezeme domů autem. NIKDO nás neuvidí, no ne???? A pak už člověk uvidí, jak mimi reguluje teplotu, jak roste, jak je velký/malý apod. Prostě nemám zásoby vel.č. 56 - dupajdy převážně 62-68, kabátky nebo něco podobnýho spíš 68, jenom bodýček mám spoustu - tchýně koupila v SRN vel. 50-56, ale to jsou fakt pidi body, srovnala jsem to s "mýma" hadříkama a nechápu, jak může být oboje vel. 50-56. Prostě uvidíme.
27. črc 2009 v 18:49  • Odpověz
Barčo, neblbni s prasečí chřipkou, daleko víc bych se bála klasické chřipky, na tu umírá daleko víc lidí a má ji čtvrtina národa v době epidemie. Pro mě je strašákem syndrom náhlého úmrtí - máme v práci chlapa, co mu před 3 lety takhle umřel vnouček a jeho dcera(matka) spáchala sebevraždu. Strašná tragédie...takže mám monitor dechu a studuju první pomoc...no a čeho bych se bála, tak klíšťat - v naší rodině se narodila holčička(před měsícem) a cestou lesem na ni spadlo klíště( do kočárku!!!) a zakouslo se...snad nebylo nakažený...no a taky meningokok...prostě si myslím, že daleko větší reálnější hrozba ohrožení zdraví našich mimoušů je ve věcech notoricky známých a přesto podceňovaných.
Souhlasím s Bobiskem - nic nehrotit a nepřivolávat!!!!
Bude to dobrýýýýý - pamatuju si, jak jsem při prvním dítěti ořvala každý zprávy v půl osmý - měla jsem strašnej pocit ohrožení (miminka) a bezmoci. Hormony...nic víc, nic míň...
27. črc 2009 v 18:56  • Odpověz
verusko, dik za info :slight_smile:, ja asi taky zabalim dve varianty - mensi a vetsi :wink: a sestavu neco jako ty - bodicko s kratkym rukavkem a na to overalek takovej bavnenej a druhou variantu bodycko dlouhym rukavem, dupajdy, kabatky mam taky spis vetsi a cepicku jednicku, jestli bude hlavoun, tak ma smulu :wink:
27. črc 2009 ve 20:07  • Odpověz
tak Vás zdravím, zítra jdu na první prohlídku do nemocnice, tak jsem zvědavá. Můj dr. má už dovolenou, tak jsem se nechala objednat už tam. Jdu ráno, tak Vám napíšu, jak jsme dopadly, už mě malá opravdu tlačí, někdy nemůžu ani sedět. Nejvíc pohyblivá je vždycky v autě a to mi dává i bolestivý kopance. Zatím dole nejsem tak citlivá, jak popisujete, když mi dělal minulý týden dr, stěry na streptokoka, tak to dělal taky umělými nástroji, tak sem vůbec nic necítila a byl docela taky rychlý, vůbec se nešťáral, tak doufám že to v nemocnici zítra nepoznám.

začíná mě nějak bolet zub, dásně zatím drží, jen se bojím kazu.

baruš už se těšíš na to voňavoučký miminko, co? holky ty miminka fakt tak pěkně voní, to se nedá s ničím asi porovnat, k mýmu synovci jsem svůj nosál měla přilepený furt.

dnes jsem se pobavila nad mým mužem. Poslouchali jsme rádio a říkali, že v Ústí nechali odloženou holčičku a že prý mamina mohla porodit právě před baby boxem a můj povídá:,, no vidíš a ty naděláš s míči, masážními nástroji, sprchou a hudbou!" to mě docela dostalo, musela jsem se tomu smát, ale fakt má pravdu - snad bude tak nad věcí i u mého porodu :sunglasses:
27. črc 2009 ve 21:17  • Odpověz
Dobry rano, v Praze je blaze :slight_smile:)), po vcerejsim vedru tady prsi a je chladno!!!! Skoda, ze to ma vydrzet jen dneska :frowning2:
28. črc 2009 v 06:54  • Odpověz
dobré ranko, tak u nás to dnes na sluníčko nevypadá. Včera jsem byla na kontrole, ale jdu ještě jednou. Minule říkala doktorka naposledy a musím ještě jednou. Jinak ty stěry tedy nebyly fakt příjemný.
28. črc 2009 v 07:39  • Odpověz
autor
Ahojky, tak dneska je u nás zima a to je na odpoledne naplánovej sjezd rodiny u ségry na zahradě, že se bude grilovat. No mě picne, že mi si zrovna vybrali jedinej den v týdnu kdy má být zima :grinning:
Včera na padnutí a dneska na kožich :grinning:

Zase se mi zdál hnusnej sen. Já mám furt sny, ale poslední dobou noční můry. Zase byla válka a z náručí mi rvali Dádu a oba jsme brečeli a drželi se jako klíšťata, ale ubránila jsem ho a utekla s nim.........ale ten pocit, když mi chtěli vzít :frowning2: :cry: :cry:

Náš tatík dneska nestíhal ráno se psem a mi jsme zrovna dneska pěkně dlouho chrápali, takže fakt už musim jít venčit. Pes sice leží a chrápe, takže to na akutku nevypadá, ale kdyby mě někdo nenechal po ránu hned čurat, tak mu pocrkám nohy ze vsteku. On ten pes je prostě borec.......na to, že mu je 13, tak má výdrž jako prase........on je i tak tlustej jako prase :grinning: :grinning:
28. črc 2009 v 08:40  • Odpověz
autor
Hafaňák je vyvenčenej, začíná tu zase pršet, tak já jdu žehlit. Už ten můj koš na prádlo má asi metr do výšky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. črc 2009 v 09:05  • Odpověz
Krásné ráno,
holky dnes se mi o vás zdálo, přijeli jste tři k nám na zahradu a já vám ukazovala, kde bydlím a co pěstujeme. Do toho se za mnou přijeli loučit kolegové z práce a mě najednou bylo nějak moc smutno. A hlavně jsem nevěděla komu se věnovat dřív, jestli minulosti nebo budoucím kamarádkám. Nakonec jsem se vzbudila, ale celý si to pamatuju. Nebyla jsem zvyklá bez práce déle jak týden a teď už je to skoro celý měsíc, asi mému podvědomí něco chybí. Ale jak se připravit na nový styl života????

U nás horko, sluníčko....... to zas přijde až v noci k nám, dnes chceme čistit okapy, tak by to mohlo chvilku vydržet.
28. črc 2009 v 09:19  • Odpověz
Ahoj holky, my dnes s Johankou spaly až do půl deváté, což se teda dlouho nestalo,ale super,jsem vyspaná, odpočinutá, navíc jsem v noci i dobře spala,takže spokojenost :slight_smile: .

Veru, díky za uklidnění, asi je to těmi hormony, já to s malou měla taky, navíc tenkrát zas strašili s ptačí chřipkou,takže jsem taky byla vystreslá a nakonec v pohodě.

Jinak já mám pro malýho do porodky dupačky i bodyčko vel. 50 i 56, záleží jak bude velkej a já si myslím,že malej,protože půjde dřív. Čepičky taky dvě, jednu takovou pidi po Johance a druhou novou vel 56 myslím.
No a mám takovou málo zateplenou kombinézku,jakoby na jaro nebo podzim, bez kožíšku,bez fleese,takže to mu dám na to. Fusak asi ne, to mi přijde moc teplý. Ale vezmu zavinu a deku,kdyby třeba bylo hnusně.

U nás je dusno, vedro, azuro,takže jsem zvědavá,kdy ty deště přijdou k nám, už se těším :slight_smile: .

bobi, ty si teda vytrpíš s těmi sny, asi v podvědomí moc přemýšlíš o dětech a moc se o ně bojíš. Já mám ty sny taky občas a taky buď utíkám před něčím s Johankou v náručí, nebo ji všude hledám a nemůžu ji najít :frowning2: . Ten pocit v tom snu je strašnej :frowning2: ...
Chci vidět jak budu ve snu zdrhat s dvěma dětma :grinning: ...

sasanko, pak napiš jak jsi dopadla na prohlídce :slight_smile: .
28. črc 2009 v 09:51  • Odpověz
ahojky holky

tak aktekram, kdy teda uděláš na zahradě tu sešlost?? no jen že by to šlo :grinning: ,

zjistila jsem, jak je vedro, nechce se mi spát a vstávám moc brzy, ale když doma máme pěkný průvan, to je paráda, sic můj je právě pod peřinou zachumlanej, ale já si to užívám.

jo byla jsem na kontrole, docela jsem byla nervozní a hned ráno bylo 1,5 kg dole. kontrola dopadla dobře, rodit se prý v nejbližších dnech nehodlám, asi to bude vypadat na přenášení, no potěž :slight_smile: . Už máme 2 500g, stehenní kost 67mm. Na ozvech se malá vzorově vrtěla ani ji nebylo třeba pomáhat. Tak sem spokojená a kontrolu mám až 7.8.
28. črc 2009 v 11:13  • Odpověz
autor
fuj hnus fialovej, teď jsem hodinu a půl žehlila a teprve teď jdu vařit. Polívku jsem stíhačkovala včera a zbylo, tak dneska jenom ryhlovka z kuřecího a těstoviny k tomu a prdlačky na to.

Baru asi máš pravdu, je to přehnanej strach o děti, ale asi se toho nezbavim. Hned vidim všechno hrozný, co se může stát.

Sasanko ty ještě teď hubneš, jo? Já se z vás picnu holky. Moje váha už je 3místná večer. Síla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Veru, já furt vidim tu tvojí známou jak přišla o mimi, já bych to taky nerozchodila. Hrůůůza :frowning2:

Tak já jdu zase něco dělat, abych měla odpol jenom válečkový. Zatim papááá
28. črc 2009 v 11:23  • Odpověz
sasanko, gratuluju ke kontrole, malá je pěkně rostlá, to už má skoro váhu jak moje johanka když se narodila :slight_smile: ,ale zas to ber jako odhad,takže plus mínus. Jinak s tím přenášením to máš teda blbý, asi budeš muset víc sexovat a umývat okna a tak,abys rodila aspoň v termínu :slight_smile: . jestli se ti malá narodí přesně 3.9.,tak to bude na moje narozky :slight_smile:

bobi, s tím strachem to mám taky a taky se toho nezbavím. I když teď to ještě víc přeháním,jak psala veruska, ty hormony se mnou dělají divy,ale i mimo těhu jsem furt vystrašená,že se malé něco stane. Snad až budou dvě děti,tak nebudu mít čas na takové přehnané strachy :slight_smile: . Musíme si užívat to krásné a na chmury zapomenout :slight_smile:

My dnes máme čočkovou polívku ze včera a špenát s vejcem,to už mám hotový,takže mám padla a můžu dělat zas ty pos... úkoly do školy. Ještě mi zbývají 4 a vůbec se mi nechce a to to musím stihnout do pátku :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
28. črc 2009 v 11:33  • Odpověz
holky u nás už je zataženo,tak brzo možná zaprší, hurá :grinning:
28. črc 2009 ve 12:22  • Odpověz
autor
Baru ty chodíš do školy? Studuješ? Asi jsi to psala a mě to uniklo, tak jsem mimo :wink:
28. črc 2009 ve 12:35  • Odpověz
autor
Já jdu papat, malej usnul, tak hodim válečku gauční, to je dokonalej sport :grinning:
28. črc 2009 ve 12:36  • Odpověz
bobi, já dělám dálkově pedagogické minimum, abych mohla učit na SŠ :grinning: . Je to pohoda, jedu tam tak jednou za půl roku, dostanu úkoly a ty doma udělám a přes net pošlu. Pak mi je učitel buď schválí nebo ne a pak jedu na zkoušku a toť celé. Je to na 1,5 roku. V říjnu mám zápis do druhého ročníku a musím stihnout právě dodělat co jsem teď zameškala,ale už to skoro mám. Akorát na podzim mě čekají ještě asi 3 zkoušky a pak diplomka a je to :slight_smile: . Navíc jsem domluvená se studijním, že pokud s mimčem nebudu stíhat,tak to odložíme o rok,takže jsem klidná,že mě určitě nevyhodí :grinning: .
28. črc 2009 ve 13:19  • Odpověz
Tak my už taky po obědě, ještě se projdu na poštu a na zmrzlinu a budu očekávat nějakou tu přeháňku, už se tu trošku ochladilo.

Sasanka: no pokud budeš mít cestu do Olomouce, tak klidně něco uspořádám hned :grinning:
Mám v Přerově svědkyni s půl ročním chlapečkem tak myslím že určitě pak můžem vyjet s kočárkama.
Teď s tím břichem už se mi moc nikam nechce.
28. črc 2009 ve 13:39  • Odpověz
autor
Ahá, takže ty se pak vrhneš na puberťáky? :grinning:
Já ty pedagogy obdivuju, protože když kolikrát vidíš, co dokážou, tak já jako učitelka bych jim mlátila hubu furt :angry: ........takže moje kariéra profesorky by byla asi tak týden :grinning:
A na co se zaměřuješ? Jako myslim předměty
28. črc 2009 ve 14:09  • Odpověz
autor
Jo a nám tu pršelo dopoledne a teprve před pul hodinkou to vypadá na vyjasnění. Tak jsem zvědavá jak dlouho to vydrží, protože bych ráda na tu zahradu k ségře. Všici jsou už tam, tak bych ráda pokecala :wink:
28. črc 2009 ve 14:10  • Odpověz
autor
Jo a ještě jsem ti už dávno chtěla napsat, ale nějak jsem zabudíkovávala, že Johanka je krásný jméno :wink:
28. črc 2009 ve 14:11  • Odpověz
¨bobi, já tu pedagožku snad dělat nebudu :grinning: , mám to jako rezervu, kdybych nenašla nic jinýho,tak půjdu učit,ale furt doufám, že se uplatním v oboru :slight_smile: . Jinak bych učila na strojní průmce strojnictví, technologii, autocad a tak. Prostě technické předměty, mám vystudovanej obor strojní inženýrství - kontrukce strojů. Ale právě se děsím toho až po x letech co jsem doma budu muset někde nastoupit a něco konstruovat, tomu moc nevěřím,že se do toho ještě dostanu,takže proto ta pedagogika jako rezerva :grinning: .

Díky za pochvalu jména Johanka :slight_smile: ,na něm jsme se s manželem jako na jediném shodli :grinning:
28. črc 2009 v 15:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.