• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
dobry ranko, holky, dneska uz zas asi bude vedro :frowning2:
vstavala jsem az ted :slight_smile:, spala jsem snad 11 hodin :slight_smile:
29. črc 2009 v 08:49  • Odpověz
Ahojky, zazit, to je fajn, že ses vychrupkala takhle dobře, já dneska ne, ale znám to :grinning:

Dneska bude vedro:frowning2:
29. črc 2009 v 09:21  • Odpověz
ahoj holky, my dnes zas s Johankou spaly jak zabité :grinning: , vstávaly jsme jak zazit :slight_smile: a ted vás dočítám,teda nakecaly jste toho hodně :grinning: .

zazit, já právě začla studovat na mateřské,protože ten čas docela byl,ale tebe teda obdivuju,žes studovala ještě i při práci, to je mazec,to bych nedala. A právě teď když buodu dvě děti,tak už se na to taky necítím,ale chci to dodělat,přece jen to stálo peníze a úsilí a už chybí jen kousek do zdárného konce :slight_smile: .

Ty kojící podprdy mají někdy to zapínání hrozné, já mám ty bavlněné,ale taky se to musí vyhnout nahoru,aby to cvaklo a pak vyháknout, taky jsem to poprvé docela zkoumala :grinning: .

romco, taky máme jen 4 programy a právě moc TV nesledujem,ale večer když se chci už vyvalit do postele,tak bych taky ocenila,kdyby tam něco pořádného dali. Včera fakt nic nebylo :unamused: a dnes budem asi koukat na toho Donutila na ČT1,to se nám líbí :slight_smile:

Holky mám na vás zas přiblblej dotaz, ale nekamenujte mě hned :grinning: , já totiž začínám mít typické předporodní stresy,kdy přemýšlím nad tím jak to bude po porodu a jak šestinedělí a tak. No a můj dotaz na vás je taky o šestinedělí. Chci se zeptat, budete v šestinedělí mít nějaké návštěvy,nebo to necháte až po?
Mě jde o to,že mám velkou rodinu, 3 sourozence,kteří mají své rodiny a určitě se budou chtít na mimi podívat. No a já prvně myslela,že v šestinedělí to dovolíme rodičům a ostatní až po šestinedělí. Jenže samozřejmě už sklízím nepochopení a moje mamka mi řekla,že sestrám bych to měla dovolit. Jenže u nás je to tak,že to dovolím jednomu a musím všem a mě to štve. Vím že se to nějak vyřeší,třeba se k nám ani tak nepohrnou jak si myslím,ale nevím no, mám strach, jsem hrozná :unamused: .
29. črc 2009 v 09:25  • Odpověz
Barco, já řeším totéž... No, já jsem drsná a zakázala jsem návštěvy v porodnici, chci tam mít jen manžela a mimínka... Ale v šestinedělí už holt návštěvy mít budu doma... První týden asi jen moji rodiče, ale pak už asi i manželova rodina a moje širší rodina. Ale bude to tak, že já mimínka dám pěkně do zabálky a můžou se jen podívat:slight_smile:) žádný ňuchňání:grinning: Jsem totiž hrozná, mně to prostě vadí!:grinning:
29. črc 2009 v 09:28  • Odpověz
Holky, taky máte občas pocit, že vám chce miminko vystrčit nohu z břicha?:grinning: Já jí vždycky úplně nahmatám, to je až strašidelný:grinning:
29. črc 2009 v 09:29  • Odpověz
kat, to já zas v porodce dovolím návštěvy,protože vím,že jich nebude moc :grinning: ,ale mě nejvíc děsí bráchovy děti, které mají 3 a 9 let a jsou furt nachcípaní :frowning2: a bojím se,že se sem k nám nahrnou a dotáhnou nějakej bacil. Takže těm to asi zakážu :frowning2: a zas když zakážu bráchové rodině,tak nemůžu dovolit ségrám,protože by si myslel,že je něco míň a tak to prostě není,mám je všechny stejně ráda,ale bojím se prostě o mimi.

kat, mě se někdy udělá hrbol u žeber uprostřed nahoře a vypadá to docela dost komicky,určitě je to taky nožička :grinning:
29. črc 2009 v 09:47  • Odpověz
Tak mne noha trci nekde furt :slight_smile: a i jiny casti :slight_smile:

S tema navstevama - do porodky uz se mi hrne fakt hodne lidi - porodka je v centru Prahy a kamaradky pracuji kolem, takze uz se hlasili, ze se stavi, pak samozrejme rodice, moje mamka ta by se mnou nejradeji sla na sal :slight_smile:, no uvidim, jak to budu snaset, v nejhorsim je vyrazim :grinning:
Doma pak na nas po prijezdu budou cekat oba dedeckove a babicky, no ale s dalsima navstevama chci pockat az bude mimiskovi minimalne mesic - a jak pise Katwind - z ruky ho dam jen v zavinovacce a zadny ocicmavani, ocicmavat si ho budu jen ja a manza
29. črc 2009 v 10:01  • Odpověz
barusko, ja ti tak zavidim, ze uz za tyden to budes mit za sebou a mimi u sebe!!!!
29. črc 2009 v 10:04  • Odpověz
zazit, já se taky těším,ale mám už trochu i strach :grinning: ,takovou tu nervozitu :stuck_out_tongue_closed_eyes: , už ať je to za námi.
A neboj, vám všem to pak rychle uteče. Až se vrátím z porodnice a trochu se zaklimatizuju,tak zrovna vy budete postupně nastupovat,takže to půjde jak po másle :slight_smile: . a ty jestli nepřestaneš gruntovat,tak povalíš ještě dřív :grinning: . ale myslím,že by ti to ani nevadilo co? Už jsi v 37tt,takže jsi za vodou už teď :slight_smile:
29. črc 2009 v 10:13  • Odpověz
Holky, my včera volali na matriku, kvůli té dohodě o jméně a matrikářka nám řekla,že tam prý vůbec nemusíme choidt, že ten papír nepotřebujem,protože jsme manželé a že jí stačí,když se stavíme po porodu s papírem z porodnice. A že ta dohoda o jméně je hlavně pro nesezdané páry. Takže je to asi v každém městě jinak. Tak jsem vám to jen chtěla napsat,protože si myslím,že i kdyby na to některá z vás zapomněla,tak po porodu není problém vše dozařídit :slight_smile:.
29. črc 2009 v 10:57  • Odpověz
Ahojky holky, tak já se chlubím, že jsem chrupala až do 10h, no ale taky jsem šla spát kolem 3h.

Mně taky někde něco trčí, když je to kolem žeber, předpokládám, že nožka, ale jak ji chytám, tak malý ji schovává, pak se mi taky dělají boule na bocích, takové pravidelné a větší, tak předpokládám, že to je prdýlka a nebo zádíčka a když dlouho sedím v nějaké blbé poloze, tak mě něco jakoby štípe do třísel a močáku :grinning:. Pokud ty boule vidí přítel, tak se chechtáme a chytáme je, hrajeme s malým na schovku :grinning:

Baruško- s těma návštěvama je to těžké, já asi po císaři bych tam aspoň 2 dny nikoho nechtěla, a pak třeba 2 dny ať chodí a ze začátku doma asi taky ne, dokud bychom si nenašli my tři nějaký režim a systém.
Já ani přítel velkou rodinu nemáme, ode mně jsou 3lidi, od něj 2lidi, ale stejně už vidím, jak se mi nasere tchýně, kt. mám mooooc ráda :stuck_out_tongue_closed_eyes: , nasere do porodky a bude tam opruzovat. No ale zas ji přežiju asi spíš v porodce než doma. A moje máti se chce nakvartýrovat, jak Jiří pojede do Brna na formuli :stuck_out_tongue_closed_eyes: , že mi bude pomáhat, jenže on tam jede jen na jeden celý den, a to není žádná hrůza.
29. črc 2009 v 10:57  • Odpověz
no, nevadilo by mi to vubec :slight_smile:, klidne bych jela rodit hned, chtela uz bych to mit za sebou a mminko u sebe, proto taky furt ta nadmerna telesna aktivita :slight_smile:, doufam, ze to pomuze vyhnat ho, co nejdriv :slight_smile:))
29. črc 2009 v 11:00  • Odpověz
ja budu mit asi par dni po prijezdu z porodnice doma mamku, jeste uvidim, jak budu zvladat, ale myslim, ze pomoc zkusene mamky se mi bude ze zacatku mooooc hodit :grinning:
29. črc 2009 v 11:04  • Odpověz
Baru- my jsme nesezdaní a na té matrice nám taky říkali, že ten papír není až tak důležitý, ale pro nás by bylo trošku složitější vyřizovat změnu příjmení až po porodu , vy máte jedno a jste za vodou. A znovu se přidávám k Zazit, ty už budeš oňuchávat miminko příští týden, já ti tak závidím :wink:

Večer mně nějak bolelo břicho jako na ms, tak jsem doufala, že už.... :slight_smile: , no ale zas na druhou stranu přítel dělal odpo+noční, tak jsem si ho představovala chudáčka, jak by to po té šestnáctce dneska zvládl :confounded: . Takže radši ať to přijde teď, to má 5 dni volno. Kéž by se to dalo naplánovat :slight_smile:
29. črc 2009 v 11:04  • Odpověz
Holky, jinak jsem se dozvěděla zajímavou věc, že v ČR se považuje donošené miminko až v ukončeném 38tt. Že jsme na to nejpřísnější. Přitom podle normálního všeobecného přehledu vývoje, je mimi donošené už nějak v 35tt. A prý v ČR to chodí tak,že pokud se vám mimi narodí v 37tt, tak to ještě berou jako v poho,ale pokud v dříve,tak vás nechají v porodce trčet až do toho 38tt, prý podle pravidel, i kdyby bylo vše OK. Takže raději vydržte :slight_smile:
29. črc 2009 v 11:10  • Odpověz
Jinak jsem se to dočetla na rodině v nějaké diskusi,takže to nemusí být pravda. Ale psala tam i mamča z UK a ta říkala,že u nich je ta hranice 37tt.
29. črc 2009 v 11:11  • Odpověz
A teď jak jsem byla u dr. tak počítal v kolikátém budu při tom císaři a ono to bude 37+6 a on se tak zamyslel a říká, není to brzo? Tak jsem mu řekla,že to klidně můžem o týden odložit a on na to, no budete v ukončeném 38tt,takže to je tak akorát. Tak na tom asi něco bude :slight_smile:
29. črc 2009 v 11:13  • Odpověz
Baru- tak když to říkáš, tak já ještě vydržím :slight_smile:

ZAzit- no ty to máš s mamkou fajn, no ale já abych pořád poslouchala, je to kluk, jak to přebaluješ, a proč nemáš dupačky a proč máš tepláčky, a je to modré a je to takové a bla bla bla.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: , tak to si radši udělám všechno sama.
29. črc 2009 v 11:14  • Odpověz
baru, ani v Cechach to asi nebrou zas tak vazne - pred tremi mesici porodila moje kamaradka nedonosenatko v 36+1 a za tyden sly obe domu, protoze mimi bylo uplne v poradku
29. črc 2009 v 11:14  • Odpověz
Kaa, moje mamka je hrozne zlata, ona se snazi do niceho nemluvit, vsechno co udelam pochvali :slight_smile:, kritika zadna :slight_smile: a je ji uplne fuk jestli je mimiko kluk nebo holka, tesi se, ze proste bude babca :slight_smile:
29. črc 2009 v 11:18  • Odpověz
zazit,tak to jo :slight_smile: , tak klidně roďte :grinning: ..., teda ty určitě už bys mohla a holky tak za týden za dva :slight_smile: ...

Jinak já měla s Johankou taky mamku týden doma a moc mi pomohla. Ale teď to bude tak,že si vezme dovču manžel,takže mi taky hodně pomůže. Zas on je v tomto super, udělá vše co mu řeknu a snaží se,takže si myslím,že to spolu zvládnem :slight_smile: .

kaa, ještě k tomu kojícímu polštáři,jak ses ptala jestli je tak super. No já právě nevím,ale chci to zkusit,protože s malou když jsem kojila,tak si vzpomínám,že mě děsne bolely záda,když jsem kojila v sedě a různě jsem se obkládala polštáři a nebylo to vždy to pravé,takže chci zkusit něco jiné. A když nebude vyhovovat na kojení,tak na nějaké válení určitě :slight_smile: . Jinak jsem ho už včera objednala,tak se moc těším až dojde :slight_smile: .
29. črc 2009 v 11:22  • Odpověz
Holky, je to potíž s těma rodinama někdy:slight_smile:
Jinak my zkoušeli cůvičky, jsou super, dosáhnou až na konec zahrady, nic nešumí, vše krásně slyšet, tak jsem ráda:slight_smile:

Tyjo, vy byste už všechny rodily? já nějak cítím, že doba ještě není... ještě nehnízdím, nějak vím, že to ještě nebude:slight_smile:

A tady v porodnici mi řekli, že pokud se porod rozjede od ukončeného 36tt (takže 37+0), můžu přijet, kdyby dřív, musím do Hradce... (dnes jsem oficoš 34+5)
29. črc 2009 v 11:29  • Odpověz
Zazit- tak to máš super, já zas moji mamku beru, jako že má stres v práci, starosti se stavbou baráku, navíc jde do přechodu, takže i když je to blbé, snažím se jí těď jakoby vyhýbat, ať nejsou zbytečné hádky.
A zapojím radši přítele, vždyť je to i jeho mimi, takže ať ví, co s pokakanou dupinou a jak pochovat atd.

Baru- tak já počkám, až co řekneš a když tak objednám, trošku mně odrazuje i to, že je to tak velké, jak psala sasanka máme taky malý byt a kam já to potom dám, a navíc mám pro mimi lehátko, tak by to u nás byl jen kojo polštář. No uvidím.

Jo a chci se tě ještě zeptat na plínky. Ty sis objednávala ten koš na použité plíny? To fakt tak smrdí? Říkala jsem si, že zkusím bez spec.koše, zabalím každou zvlášť do pytlíku a pak podle potřeby objednám, kdyby to teda byl masakr.
29. črc 2009 v 11:33  • Odpověz
Holky, chudák kočena, tak takhle to ještě nemám, doufám, že se k tomu nedopracuju :confounded: http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vReferer=&vImageID=2982328#navigator
29. črc 2009 v 11:35  • Odpověz
Kat- mně to taky říkali, od ukonč. 36tt už můžu rodit tam kde chci, takže jsem za vodou (teda musí mít místo), a jak mně bolelo kolem toho 31tt břicho, tak jsem tam volala a to mi řekli, že předčasné porody berou na druhé straně Ostravy, to bylo hrozné, když jsem si představila, že bych měla už rodit, brečela jsem jak želva.

Holky a ještě se zeptám ke sterilizaci, mám obaly na dudlíky a mám strach to vyvařit, ať nedopadnu jako Baru :slight_smile: , kupujete něco na studenou sterilizaci? Třeba Milton tbl nebo roztok? Nevím, jestli existuje něco jiného, my jsme měli jen toto.
29. črc 2009 v 11:42  • Odpověz
Dneska se loučím, jdeme ještě něco dokupovat, tak se mějte holky a odpočívejte, páá.
29. črc 2009 v 11:45  • Odpověz
Ahoj holky

tak ty nohy to je masakr, chudak holka, ja mam natekle ale vypada to srandovne a je to pekny hnus. Holky uz to mate za par, ja este musim vydrzet 6 tydnu sakra.

Dneska je zas divne venku, teplo a teplo. :sunglasses:
29. črc 2009 v 11:48  • Odpověz
kaa, mam v planu to vsechno sterilizovat ve sterilizatoru - mam ten parni od Aventu, uz jsem ho chtela prubnout, ale docetla jsem se v navodu, ze mam sterilizovat kojeneckou vodou, tak budu muset koupit nejdriv tu vodu
Baru, Bobisku, Romco jakou koj vodu jste pouzivaly pro prvni mimi???
29. črc 2009 v 11:49  • Odpověz
kaa, obaly na dudlíky a dudlíky se mi jediné nezkroutily :grinning: , já myslím,že se nemají vyvařovat jen ty hračky, že dudle i s obalem jo.

jinak ty plínky u Johanky jsem balila každou zvlášť do pytlíku a ještě do velkého pytle v koši,kterej jsme zavazovali,ale stejně to smrdělo :frowning2: . ale zatím jsem koš neobjednala, zatím jen okukuju ale líbí se mi sangenic, je asi nejznámější a náhradní náplně mají prý v každém dětském obchůdku,takže ho asi koupím. Uvidím až kolik zbyde peněz :grinning:
29. črc 2009 v 11:50  • Odpověz
zazit v tom ti neporadím,protože u malé jsem kojeneckou vodu ani nepotřebovala. Malá byla úplně bez dudlu a kojenecké lahve jsem začla používat až když jsem jí začla dávat čaj a to bylo asi tak možná okolo 9. měsíce. Příkrmy jsem dávala od 6. měsíce,jako zeleninku a tak a nádobí na to jsem normálně myla v myčce, mám takové co se tam může a psali tam,že to je i jako vyvaření,takže jsem to víc neřešila. A kojeneckou lahev jsem vyvařila jen párkrát a to v normální vodě,pak jsem ji už taky dávala do myčky :slight_smile: .
29. črc 2009 v 11:55  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.