• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
a navíc u nás se ta kojenecká lahev moc nechytla, takže malá pak už spíš pila z hrnečku s pitítkem :slight_smile: ,prostě savičku odmítala dokud byla kojená. No a když jsem ji odstavila,tak už pila normálně ze sklinky nebo hrnku.
29. črc 2009 v 11:57  • Odpověz
o dudlíku jsem taky přemýšlela, zda ho můžu celý hodit do hrnce:slight_smile:
29. črc 2009 ve 12:09  • Odpověz
Čau drbny :grinning:
Hlásím se po dnešní kontrole - dělali nám KTG, vše prý ukázkové, malá sebou mydlila, jí vadí vše, co jí přistane na břiše, takže ať už je to sonda z kardiotokografu, gumové pásky nebo třeba poloha na boku, vždycky se "ozve". A pokud sedím víc namačknutá u PC, málem jí koukají nožičky z břicha, jak se snaží mě "upozornit", že ji to tlačí...
to bude asi zřejmě dost průbojná povaha :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Doktor mi bral stěry na streptokoka, použil plastový zrcadla a i když to není příjemný, bylo to v pohodě, stejně jako vnitřní vyšetření v rukavici. Výsledek je CS 3 - to je asi v normě, že jo? Moč OK, váha +16kg, tlak 120/75 - takže taky OK. Až na to, že v noci jsem myslela, že mi prasknou záda, když jsem měla jít na wc - je to čím dál horší - ale jen do tý chvíle, než se rozhejbu, pak je to dobrý. Doktor mi řekl, že se nediví, že toho "nesu dost" - nevím, jestli myslel kozy, mimi nebo celkově tu váhu, ale příjemný mi to nebylo - bohužel má pravdu :frowning2: .
Docela mě rozesmálo, když se mě ptal, jestli jsem v poslední době nezaznamenala nějaký výraznější pohyby...no a já na to, že den před návštěvou pohotovosti(špinění) ano - že se zřejmě malá otáčela. Tak mi to potvrdil i s tím, že to špinění s tím dost pravděpodobně souviselo. No a konstatoval s úlevou, že "nám odpadla jedna komplikace" - tj. poloha zadečkem napřed. Hlavně že měl předtím řeči, že to nějak porodím...hlavně že je malá hlavičkou a roste tak, jak má
:wink: - ultrazvuk mi duělá příště, tj. 5.8. - teď už budu "středovat" až do porodu.
29. črc 2009 ve 12:41  • Odpověz
hele holky, co jsem našla:slight_smile:
http://www.tehulky.estranky.cz/clanky/vsechno-mozne-i-nemozne/Cervix-skore-_CS_

ale nedělám si iluze, že je doktor tak přesý a hodnotí tohle všechno:frowning2:
29. črc 2009 ve 12:48  • Odpověz
Jo a k výbavičce - dostali jsme od švagra koš na pleny+ 4 náplně, takže to budeme používat, kojící polštář mám v akci za 400Kč+dva povlaky+náhradní náplně(kuličky), objednanou mám odsávačku hlenů na vysavač, zavinovačku do autosedačky(to je ten zmiňovaný "fusak", ve kterým chci mimi převézt z porodnice) a včera jsem ještě přiobjednala jednu zavinovačku - vyztuženou za skvělou cenu(mám zatím jen jednu), dva kabátky vel.62, deku(mám jednu obyč., jednu španělskou, tak jsem chtěla ještě jednu do kočárku) a nějaký drobnosti. V lékárně jsem koupila dneska rourku do zadečku (na prdíky), v DM drogerii třešňové pecky (taky na bříško - nahřeje se v mikrovlnce a přiloží mimi na bříško, aby netrpělo a nebrečelo kvůli prdíkům). Jinak máme monitor dechu, lehátko Chicco, dva kolotoče na postýlku(kdybych nespěchala, dostala bych ten jeden, takhle mám dva), vaničku, lehátko do vaničky a zbývají už jen chůvičky, ty objednám cca za 14 dnů.
Nejradši bych povlíkla tu postýlku, ale je čas...
Barčo, všechno bude dobrý, neboj...s těma návštěvama bych ale trvala na aspon měsíci klidu, zvlášť po císaři, kdy budeš víc bolavá a nebudeš moct skákat kolem dvou dětiček a ještě návštěvy k tomu.... To přece musí chápat všichni...pokud ne, tak je to jejich věc. Je to tvoje mimi a ty si ho budeš chránit, jako každá samice.
Tak si stůj za svým!!!!
29. črc 2009 ve 12:53  • Odpověz
verusko, tys měla nákupní horečku :grinning: , ale díky za radu s těma peckama v DM, pokusím se po nich podívat, je to dobrý nápad.

Holky ty návštěvy jsem taky řešila. To všechno ale bude asi záležet od porodu a od malé, jak se bude chovat (jestli bude večer spát v celku dobře, jak nám půjde kojení a tak). U nás v nemocnici jsou povoleny návštěvy od tří do pěti - to není nijak dlouhá doba, navíc určitě manžel bude chtít s námi být co nejdéle a každý den. Problém je také to, že na pokoji budeme 2 a tak žádné velké exkurze bych teda nechtěla, nechci ,,Hujerovi" a mám strach, že se právě všichni napakují v jeden den. Nemůžu na to myslet, tak raději tomu nechám volný průběh, jinak bych se zbláznila. Naštěstí tohle určitě vyřídí můj MM, je v tom dobrej a dokáže rodiče a rodinu usměrnit, já moc neumím říct ne.
29. črc 2009 v 15:14  • Odpověz
ahojky,
zazit- já kojo vodu nepoužívala . Na vyvyření v hrnci jsem používala normální jsem sice ze severu, ale voda z flájí je výborná.
Jinak koš na pleny jsem taky neměla, když se to každý den vynese, tak je to OK.
Návštěvy v porodnici jsem si taky užila, když mi tam manžel asi tak 7 hodin po císaři vedl celou rodinu, tak jsem si myslela, že mě klepne. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Kojící polštář taky nemám. Asi by byl dobrý, ale doufám, že i druhé dítě bude rychlík. Já kojila vždycky tak 3-5 minut a bylo, tak mě ani ty záda nebolely, ale asi bude super.
29. črc 2009 v 15:44  • Odpověz
Teda holky, byla jsem na čumendě v druhé porodnici a ta je o kus lepší, mám z toho lepší pocit:slight_smile: takže třeba do třetice (to jedu příští týden) to bude vůbec nejlepší!:slight_smile:
Jinak pro mě jedno z kritérií je právě porodnice, kde s emnou bude moct být manžel pořád (nadstandart) nebo aspoň v průběhu dne. Ale porodnice s návštěvní dobou 15-17 je dle mě přežitek...chudák já sama vyjukaná a chudák i mnažel, taky by chtěl být s náma žejo...
29. črc 2009 v 16:40  • Odpověz
Holky, kdyby před 16 lety existovalo něco jako kojící polštář, kojila bych malýho (dnes přes 180cm) déle, než jen5 měsíců. Mlíka jsem měla na rozdávání, malej pil pořád, mlíko jsem měla extrémně tučný - jenže malýho váha v 5 měsících byla 9,70 kg(!!!) a to se prostě nedalo udržet na jedný ruce 20-30 minut. Tak jsem to vzdala. Pak začal mít malej infekce, záněty, pořád jsme jezdili píchat ouška atd.- strašný. Dokud jsem kojila, byl zdravej jak řípa. Takže kojící polštář mám a pokud to půjde, budu kojit na něm.
Co se návštěv týká, tak já mám spíš trauma z návštěv spolubydlící na pokoji v porodnici. Představa, že dítě usne, já se budu sanžit třeba osprchovat nebo usnout taky a přijdou Hujerovi k druhé mamině na pokoji, mě děsí. nemluvě o soukromí při kojení, kojit před cizíma lidma - to bude pro mě nepřekonatelný. Tenkrát návštěvy směly jen za okénko na chodbě - sestry mamču s miminem zavolaly, šli jsme se ukázat před okýnko a bylo to.
Mělo to výhodu: necítila jsem alkoholické výpary z mého exmanžela, který slavil do té doby, než jsme přijeli z porodnice domů(a to u obou dětí, děs). Tak jsem viděla jen krvavé oči a kruhy pod očima. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Zkusím nadstandart, ale vzhledem k počtu dětí, co se ted rodí, budu mít asi smůlu. :cry:
29. črc 2009 v 16:56  • Odpověz
verusko, nevzdávej to, třeba dnes v té porodce, co jsme byla juknout, byly tři nadstandarty a z toho obsazený jen jeden, některým lidem se to nechce platit :wink:
29. črc 2009 v 17:03  • Odpověz
Katwin, dík, to víš, že to nevzdám, ale počítám s tím, že to třeba nevyjde - stejně jako dva porodní sály, na jednom je relaxační vana, na druhým ne - uvidíme, známé, co porodily, si to koupání nemohly vynachválit - ulevuje to prý hodně při kontrakcích - taky uvidíme.
29. črc 2009 v 17:42  • Odpověz
Přidala jsem fotku pupíčku :grinning: - hahahahahahahaha, no tak PUPKU, noooo :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
29. črc 2009 v 17:43  • Odpověz
verusko, mluvíš mi z duše, taky mi bude vadit, jak se ty návštěvy na tom pokoji budou střídat a nemít soukromí mě bude štvát nejvíc. Nadstandart mají jen jeden a je prý pořád obsazen, taky jen jeden sál s vanou i sprchou, tak uvidíme, jaký štěstí budeme mít.

taky jsem přidala fotečku pupíčku :grinning:
29. črc 2009 v 19:37  • Odpověz
verusko, máš ale super pupík, ten není vůbec velikej, obdivuju :wink:
29. črc 2009 v 19:38  • Odpověz
Jůů, Sasanko, ty máš taky krásnej pupíček - jenže jsi droběna proti mně, je luxusní a tipuju : holčičí ??? Nebo máte překvapení ?
S tou velikostí je to stejně zajímavý - někdo se diví, že ještě nerodím a někdo mě podezřívá, že se za bříško stydím, že ho schovávám - blbost je obojí. Schovávám jen kozy a stejně neúspěšně :grinning:
29. črc 2009 v 19:58  • Odpověz
tenhle pupík je opravdu holčičí, každý to pozná, kdo mě poprvé uvidí, sice mám jen +12 kg, ale pupek mám obrovitánský, kdyby aspoň zbylo na ty prsa, ta nic moc, jen asi o číslo, ale já je měla vždy malá. Taky rozhoduje fakt, co si kdo obleče.
29. črc 2009 ve 20:06  • Odpověz
Ahojky holky, krásný bříška máte.
Já se na návštevy v porodce těším u nás jsou od 10-12 a od 15-18, ale sestřičky tomu nechávají volný průběh. Za sestrou jsme s mamkou chodili denně, k tomu ještě tatínek Julie a v sobotu druzí rodiče.
U mě předpokládám že za mnou odpoledne přijde manžel s mou mamkou, jeden den určitě segra, a tchán (tchýně se strašně do nemocnice bojíí). Záleží jak tam budeme dlouho, sestra byla jen 72 hodin, ale kamarádka co rodila den po ní byla 7 dní kvůli žloutence, tak třeba pak přijde řada i na návštěvy od kamarádek.
Už se těším až poprvé vyjedu s miminkem v kočáru (ukázat ho místním drbnám :grinning: )
29. črc 2009 ve 20:27  • Odpověz
autor
Pomalu dočítám a pomalu dopisuju

Zazit
dudlíky jsem hodila vyvařit do rychlovarný konvice a pak je jenom opláchla vodou.
Flaštičky hodim do hrnce a na dno položim utěrku a převařim. Dělala jsem to tak a nerozvařili se nikdy

Když jsem chtěla koupit kojeneckou vodu pro Dádu, tak jsem zašla do lékárny k nám a paní prodavačka mě informovala o stavu našich vod.
Říkala, že náš kraj má nejlepší vodu v Čechách a je optimální i pro kojence, akorát stačí převařit.
Takže jsem převařovala a pak když byl starší mimi, tak jsem to třeba řízla půl na půl (horká voda s teplou do sunaru), abych nemusela čekat až vychladne

Jdu dočítat zase kus dál a pak písnu další info :wink:
30. črc 2009 v 07:56  • Odpověz
autor
U nás jsou návštěvy od 15-17 hodin a děti od 6ti let.
Ale já prostě sestřičky podplatim, abych toho svýho prdíka 2 letýho mohla na chvilku vidět, jinak bych asi měla poporodní depky :unamused: Jsem na něm závislák a bez něj ani ránu

Jinak včera kontrola
Trochu jsem se vtírla, protože jsem byla na krvi a nechtělo se mi zase zítra vstávat a jet tam, tak jsem sestru poprosila a bylo to ok.

CS 4
Váha +10
Tlak 50/90 Měla jsem v sobě kafe, snídani a procházku. to jsem musela mít při vstávání snad 10/20 :grinning: Ale s tlakem nízkym mám problémy od puberty, takže vim, že se musim hlídat

Jo a když mě pan doktor prohlížel, tak mě uklidnil a hned zároveň rozhodil :slight_smile:
Prý, že jsem zatím uzavřená, tak v příštích hodinách rodit bych neměla, snad ani dnech.......a hned dodal jedním dechem, že mi může prasknout voda kdykoliv a jedu do hodiny, takže ho nemám brát moc vážně :grinning:

pak mi měřil na lehátku pupek a furt ten metr natahoval až to vypadalo, že mě chce svázat. Přiložil na pupek a furt měřil a pak mi řekl, že nemám počítat s žádným prcíkem, že je to macek

Pak mi řekl zbohem až po 6ti nedělí a příští týden mám jít do špitálu, kde si mě převezmou do péče až do porodu. Už se na to těšim, protože to bude zase ultrazvuk a ozvy :wink:
30. črc 2009 v 08:18  • Odpověz
ahoj holky, zdravim po ranu, asi nas zas ceka horkej den :frowning2:
Ja vcera zila spolecenskym nocnim zivotem :slight_smile:, byli jsme se znamejma na veceri a domu jsme prijeli az v jednu :slight_smile:, bylo to fajn :slight_smile:, sice jsem ani nemusela mit stul :slight_smile:, mohla jsem si talire pokladat na brisko :slight_smile: a balancovat na takovy ty vyssi zidli bylo taky komicky, ale manzilek je desne spolecenskej tvor a co bych pro nej neudelala :slight_smile:, ted se min 3 mesice asi nikam nedostaneme, tak jsme vyuzili jednu z poslednich prilezitosti, kdy uz bylo mimi s nami, ale jeste nemohlo zlobit :slight_smile:, nehlede k tomu, ze jsem si malicko zvedla sebevedomi :slight_smile:, protoze i kdyz vypadam jak tank z tankodromu, tak se mi vsichni snazili nalhavat, jak mi to slusi:wink:
30. črc 2009 v 08:35  • Odpověz
Ahoj holky skoro mamky :grinning: a ahoj ty co už mamky jsme :grinning:

sasanko, krásný pupíček,fakt holčičí, že by? :slight_smile:

verusko, taky máš malej pupek jak já, tak třeba nebudem mít takový macky,ale kdoví, já když viděla utz, tak ten můj malej je tam tak natlačenej, že klidně může být velikej, necháme se překvapit :slight_smile: .

marketko, kéž bych měla takovou tchýni jako ty, že by se bála nemocnic :frowning2: , ta moje mi lezla do porodky po porodu s Johankou každej den a vždycky mi malou vzbudila, nebo mě rušila u kojení a hrozně mi to vadilo,protože ze začátku na kojení potřebuješ klid i mimi, než si na sebe zvyknete a než se to podaří a vůbec,prostě klid je důležitej. No a já se snažila malou přisát a když se to povedlo, vtrhla tam tchýně a začla vyřvávat (ona neumí mluvit potichu, ona prostě řve) a hned se to všechno pos.....
Jsem připravená jí říct, že ji tam nechci, pokud to bude tak jak u Johanky. Normálně jí řeknu,že na kojení chci klid. A možná i poprosím sestru vždycky když budu kojit aby tam pouštěla max manžela.

Jinak u nás je to s nadstandardem dobrý, máme v porodce dva, platí ze 100,- za den, což je pohoda. On to totiž není klasický nadstandard, není tam sprcha a wc. je to prostě jen jednolůžák s TV a nějakým gaučíkem pro návštěvu, ale i tak za soukromí mi to stojí tam jít, navíc ta cena je pakatel ve srovnání s jinými nemocnicemi. A ty jednolůžáky tu jsou furt prázdné,takže si myslím,že i já ho chytnu. Kdyžtak si tam brnku, když vím,kdy nastupuju.

bobi, s těma návštěvama dětí doufám,že sestry taky ukecáme, já bych bez Johanky asi nevydržela, ach jo,aspoň ji pár minutek vidět a hlavně ona bude chtít vidět miminko :slight_smile: , co , kdyžtak ji propašujem :grinning: ....
bobi, jinak gratuluju ke kontrole u dr. a docela jsem se smála,jak jsi psala,že říkal, že určitě zatím rodit nebudeš,ale voda ti stejně může kdykoli prasknout :grinning: , tak to ti vlastně nic nového neřekl co? Vlastně můžeš rodit kdykoli podle něj :grinning: .
30. črc 2009 v 08:48  • Odpověz
Ja teda doufam, ze se nam na ten jednoluzkovej nadstandard nejak podari probojovat! Tam jsou navstevy neomezeny, takze bych tam mohla mit manzilka, kdy bych chtela! Ale uvidime, oni nich tam taky moc nemaji :frowning2:
Mne ted dr nabizela, ze bych k nim mohla chodit az do porodu, ale rada bych chodila aspon chvili tam, kde bud rodit, abych to tam okoukla
30. črc 2009 v 09:32  • Odpověz
autor
Baru, to máš pravdu, on mě vlastně vůbec neuklidnil :grinning:
Manžel mě drží doma pod zámkem a připíchnutou na telefonu..........šíleně se bojí, že jak vyjdu ven, tak mu začnu někde rodit. Je to od něj roztomilý, ale někdy mi ta jeho ochota až vadí :sweat_smile:

Jinak včera jsem chytla supr akci na dětský zimní boty. Sice jsem doma přednášku, že nejsou prachy a výplata je až po víkendu někdy, ale nakonec bylo po hudrování. Koupila jsem Dádovi nadkotníkový vyšší boty zimní za 250 z obchodu. Vyprodávali starý zboží a určo kdybych je chtěla koupit v zimně, tak takový hezký neseženu a nebo za 700 korun :fearful:

Jo a volala jsem si na tu mateřskou.
Takže mi to holky účetní vypočítali, že jsem nastoupila 21.7., ale hned mě upozornili, že je to po novu a vyplácí to ta socka a prý to trvá i 2 měsíce (ba dýl), že je to tam nějak potentovaný. Takže jestli budu bez cinkylinky, tak budu jezdit i v 6ti nedělí po návštěvách a pokaždý se u nich nenápadně nažereme :grinning:
30. črc 2009 v 10:10  • Odpověz
tak to si pekne nakoupila ty boticky!
Na ty vyplaty matersky jsem moc zvedava, v Praze je prej zpozdeni i pet mesicu!
30. črc 2009 v 10:21  • Odpověz
My se ted vrátili z města, byli jsme u notáře ještě cosi podepisovat, zřizování věcného břemene na pozemek pro plynárny a ta notářka byla tak neskkutečně protivná, že jsem myslela,že ji něčím klepnu, přitom šlo jen o dva podpisy :stuck_out_tongue_closed_eyes: .

Holky s tou mateřskou to máte teda blbý :frowning2: , to my bychom nevyšli,kdybychom měli čekat tak dlouho. Uvidím,jak to bude s rodičákem,já mám hned od porodu rodičák,tak jsem zvědavá,ale tam snad zpoždění nebude,doufám :frowning2: . Ale je mazec,že je bordel v mateřské,když právě matky s dětmi ty peníze potřebujou jak sůl.

bobi, botky jsi koupila za super cenu :slight_smile: , máš pravdu, v sezóně se cena dětských bot pohybuje docela hodně vysoko, někdy i výš jak na dospělé, je to mazec,ale člověk na botech pro děti nechce šetřit,protože je to nejdůležitější,aby už od dětství se nožička správně formovala a ono je to tak předražený. Nám většinou na boty malé přispívá moje mamka,ale i tak, co ty mamči co mají fakt málo peněz a musejí na dětské botky šetřit třeba i několik měsíců, je to mazec :frowning2:
30. črc 2009 v 10:54  • Odpověz
Jo a ještě jsem chtěla napsat, že my takto chytli loni pro malou krásné sandále a botasky, každé stály taky 250,- normálně v obchodě, až jsem tomu nevěřila a ptala se prodavačky jestli to má všechny atesty a jestli to prostě není šmejd :grinning: , tak mě ujistila , že ne a ukazovala mi ty certifikaty a cosi ještě a právě říkala,že to je tak super cena,protože to už není nová kolekce a musejí se jí zbavit,aby mohli tu novou zavést,takže jsme měli štěstí a to bylo navíc v sezoně,takže super :slight_smile:
30. črc 2009 v 10:57  • Odpověz
holky tak u nás nadstandart stojí pro matku 400,- pro otce 210,- na den + 130,- za jídlo pro otce, takže taková menší dovolená - to říkal manžel, když to slyšel a že by to i zaplatil, když jsme na ní nebyli :grinning: - ta cena je za pokojík s manželskou postelí (manžel tam může být celou dobu), je tam i sociální zařízení, přebalovací pult, postýlka, proto je tak hodně obsazen (ta cena se dá, když by to bylo jen 3 - 5 dnů). Už vám říkali, jak za jak dlouho budete moci jít domů?

bobisku, to je fakt super cena za boty, když vím, jak jsou zvlášť ty dětské drahé.

no s mateřskou se nechám překvapit, nemocenská mi přišla za 2,5 měsíce, ale slyšela jsem, že mateřská jim tak dlouho netrvá, tak uvidíme za 14 dní.
30. črc 2009 v 11:20  • Odpověz
Ahojky,
zazit: hmm tak společenský večer ti závidím. Taky bych si někam vyšla.
Už plánuju co budu dělat příští týden sama doma, manžel od pondělí nastupuje do nového zaměstnání, tak najednou nevím co s volným časem.
Já chodím nakupovat strašně nerada, hlavně pro sebe. Nesnáším lidi okolo a zkoušení nových věcí. Většinou mě musí něco praštit přímo do nosu a to pak koupím. Uvidíme jak to bude s nakupování pro miminko, to jediné mě bavilo.
30. črc 2009 v 11:23  • Odpověz
Aktekram dík za pozvání (reaguji opožděně), ale mám podobný problém jako ty. Už se mi v tom horku nechce moc cestovat, jinak také jezdím za kamarádkou do OL, která má 3 mesíční miminko, tak jak se to trochu uklidní a mi budem jistější matky, tak ten srazík můžem uskutečit.
30. črc 2009 v 11:41  • Odpověz
Ahojky holky, tak jak tak ctu pozadu, uz mam z te materske strach, ja myslela ze to prijde 15teho jak vyplata a je to. No ale s tim se asi muzu rozloucit, sakra a z ceho budeme zit?????
asi jak rika bobi po navstevach a papat a zrat. sakra to je bordel.
30. črc 2009 ve 12:26  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.