• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
jo bude to šílené, zas provolám peněz jak budu uhánět úřednice na sociálce. Taky mi to přijde až z Prahy :frowning2:
30. črc 2009 ve 13:06  • Odpověz
autor
Já asi budu pomalu likvidovat tu naší zoo, pokud nebudou prachy
.......... hadí řízky.......psí škubánky...... :grinning: :grinning: :grinning:
30. črc 2009 ve 13:35  • Odpověz
v Praze stoji nadstandard tisic na den :frowning2:
30. črc 2009 ve 14:34  • Odpověz
bobisku, vy budete mit ale pestry jidelnicek :slight_smile:))))
30. črc 2009 ve 14:36  • Odpověz
autor
U nás je to 400 denně a i když bych strašně moc ten nadstandard chtěla, tak na něj prostě nemám cinkylinky :frowning2:
V Lípě nechávaj 4 dny v nemocnici + dny, když má mimi žloutenku

Začíná se to tu kabonit a asi bude pršábo :wink:
30. črc 2009 ve 14:37  • Odpověz
Čau holky, hlásím se z práce, dnes jsem tady dlouho, nastupuje nový zaměstnanec, nějaký brigádičky do toho a práce jako na kostele- ale mě to tak baví!!!! Doma mě to vyloženě štve, můžu akorát pořád něco uklízet a to je pořád dokola, zahrádku nemáme nebo musím 2km za přítelem do práce - soukromničí :slight_smile: .
No a co se mateřské a její výplaty týká, tak čtěte a nepřestaňte se mnou kamarádit :grinning:
17.7.09 - nástup na MD, poslány ten den "papíry na OSSZ" - jsem mzdová, tak jsem to vyplnila dobře, že(včetně ukončení neschopenky a vyplněných lejster)....a poslala jsem to osobně - doporučeně.
Čekala jsem na nemocenskou za ČERVEN, pořád nic a pak mi 27.7.09(!!!)
přišla nemocenská za červen, nemocenská za červenec(do 16.7.) a MATEŘSKÁ za červenec(17.7.-31.7.)- takže to poslali DOPŘEDU!!!! Čuměla jsem jako puk, zkontrolovala to a mají to na halíř(korunu) přesně. A kdeže je tato zázračná okresní správa soc. zabezp.???? V Domažlicích!!!!!! Takže mám problém s tím neutratit slušný prachy, co přišly (dohromady skoro 40 tis.) hned, ale počítat s tím,že jsou i za červenec, takže jsem je měla dostat teoreticky až v druhý půlce srpna :grinning: .
A mizím, než přijede Bobisek s rodinou na oběd, hahahahaha.
Papa
30. črc 2009 ve 14:51  • Odpověz
autor
Verus :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: normálně si trhám hubu
30. črc 2009 v 15:00  • Odpověz
tyjo, tak to mi vysvětlete, jak to je s těma sociálkama, prostě bordel... na nemocenku jsem čekala 3,5 měsíce, několikrát jsem tam volala, dvakrát jsem tam byla, poslali mi to poté, co tam volal ředitel (zda to je náhoda nebo ne, to nevím...).
My teda nějak vyjdeme, manžel vydělává neúměrně víc než já :wink: takže na mém platu jsme nikdy nežili...

Co mě teda teď hodně štve, je kočárek... nemám ho a začínám pochybovat, že ho mít budu:frowning2: Tento týden čekám 12 týdnů, což mělo být max, ale nemám ho a následující dva týdny má dodavatel dovolenou, takže taky nebude... mě to pěkně štve :frowning2:
30. črc 2009 v 17:52  • Odpověz
jo a holky, podržte se, včera porodila kolegyně z práce a její kluk má 4.80kg! Jako hustý! Ale rodila normálně vaginálně, ale prý je hodně sešitá... přenášela cca 10 dní, porod vyvolaný (právě že doktor předvídal velké dítě, tak raději vyvolal) :unamused:
30. črc 2009 v 17:53  • Odpověz
a když budete mít chuť na neveselý příběh se šťastným koncem... :wink:
http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=89726&vReferer=%2Fphotos%2Fpajda
30. črc 2009 v 17:54  • Odpověz
jeeee, 4,8 kg a to ji nechal prenaset??? to ji teda mohli ten porod vyvolat driv a ne ji tam nechat uzrat takovyho obrase!!!!
ja dneska potkala kamaradku a jeji pul rocni holcicku, ona zije s manzelem v Japonsku, takze ji vidam jen jednou za rok, holcicka je neskutecnej obrik - v sesti mesicich 10,5 kg!!! ja nevim, proc jsou ty deti ted tak veliky!
30. črc 2009 v 19:57  • Odpověz
Veru ty jsi čarodějka, tak uvidíme jak to půjde s náma co čekáme na pražskou OSSZ
30. črc 2009 ve 20:27  • Odpověz
zdravím, tak to jsem pěkně zmatená. Byla jsem v práci a mateřskou mi budou platit oni, tak doufám, že jsem to nějak nepoto. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4,8 tak to je výkon já neporodila ani 3,80 :grinning:
30. črc 2009 ve 20:41  • Odpověz
Romčo, nechci ti nějak kazit iluze, ale mateřskou ti v práci platit nemůžou, poměry se změnily a mateřskou (dávky PPM) vyplácí místně příslušná OSSZ. V práci jsou ale povinni vyplnit a odeslat potřebné údaje na tu sociálku společně se žádostí o mateřskou(kterou jsi jim zřejmě předala).
30. črc 2009 ve 20:56  • Odpověz
4,80 kg- to je teda obří miminko, ale dneska je to celkem často k "vidění" - mně stačil drobeček jako první mimi 4,25 kg a s velikánskou hlavičkou - bohatě a NIKOMU to nepřeju. Podruhý už je to většinou OK, malá měla jen o deset deka míň a porod bolestivej jako každej porod, ale za tři hodinky bylo po všem od prvních kontrakcí.
Nechci přenášet, holky!!!!
A pro zasmání - večer mi přišla první blahopřejná smska od kamarádky, k narození Lucinky!!! Naším městečkem jde úžasná fáma, že se mi už narodila holčička...no comment. Měsíc teď nebudu vylejzat, abych to nemusela pořád někomu vyvracet. Ach joooo.
30. črc 2009 ve 21:00  • Odpověz
Taky mi na mzdovce říkali, že mi mateřskou platí oni, ale platí ji OSSZ a ta potom vyplácí mě, proto jsou ty zpoždění, ale nemám to ze zaručených zdrojů.
30. črc 2009 ve 21:01  • Odpověz
veruska díky. Já byla na sociálce, tam mi dala pani papíry a mazala jsem do práce. V práci mi je ani zpět nedali, že prý už na soc. nemusím, že mě budou vyplácet. Tak volám na tu sociálku a tam, že ty papíry potřebují, aby mi třeba sociálka doplácela, tak jsem volala znovu do práce, že ty papíry potřebuju a tak je dnes dala mému . V pondělí tam tedy naběhnu, ale jsem tedy z toho jelen . Ona ta naše paní účetní asi netuší co a jak. Nás ženských je tam velmi málo. Když jsem byla těhotná poprvé, tak mi krátila plat tak záhadným způsobem, že mi to pak musela doplácet. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. črc 2009 ve 21:06  • Odpověz
autor
Holky já už od 3 strašim a nemůžu zabrat.
Tak jsem ve 4 vylezla z pelechu a udělala jsem ze 2 litrů puding a teď vařim polívku, jinak mě bolí zase břicho jako při menzes, ale nejsou to pravidelný kontrakce.
Včera jsem potkala sousedku venku, asi po týdnu a prý jde na mě vidět, že začínám otýkat. Což teda posledních pár dní JO a prej to pak jde rychle, jako na běžícím pásu...........takže rodim 20.září :grinning:
31. črc 2009 ve 04:55  • Odpověz
Ahojky, dobré ráno,
tak kupodivu já už taky jsem hodinu vzhůru. Kde je moje pospávání do devíti. A přitom je tak dobré počasí na spaní. Nebolí mě nic jen se mi nechce spát.

Bobisku: jak víš že nejsou pravidelný? Už to stopuješ? Aby jsi nejela už tento týden
31. črc 2009 v 05:52  • Odpověz
holky, dneska je nejaka divna noc - my s manzou tu v pravidelnejch intervalech strasili celou nic, byli jsme vzhuru snad desetkrat - asi nacvik na vstavani k miminku :frowning2:, asi nejaky spatny tlak nebo nevim

Bolesti v podbrisku mam taky a brisko mi strasne pada dolu, pred tim mi hned od prsou trcelo dopredu a ted uz pod prsama nemam skoro nic a padlo mi to vsechno dolu, no a nozky k veceru taky otykaj - mam vecer prstiky jak burtiky :slight_smile:
31. črc 2009 v 06:12  • Odpověz
je to fakt zvláštní.
zazit: je to poznat viditelně okem, u mě zatím nic tak jen vyzvídám
31. črc 2009 v 07:02  • Odpověz
no, ja to poznan podle toho, ze kdyz si sednu, tak uz mi brisko netlaci na branici a tolik se nezadychavam do schodu a pak to pozna ten, kdo te treba chvili nevidel - manzilek ne, ten te vidi kazdy den, tomu to neprijde
31. črc 2009 v 07:21  • Odpověz
Je dneska mi naskočilo 36tt, tak nejsem od vás zas tak daleko, ikdyž mě brzo zas o 2 týdny utečete.
Je to mazec jak se pomalu k tomu chystáme, doteď jsem strach neměla, ale dny se nějak natahují, je to dlouhé čekání na den D.
31. črc 2009 v 07:26  • Odpověz
Holky, poradte - co si dat na praskly koutek na rtu?
31. črc 2009 v 07:54  • Odpověz
autor
Zazit, vitamin E, myslim

Market to poznáš, když budou pravidelný. Najednou jsi ok a bolest třeba 10 sekun a zase tě nic nebolí, ale tohle mě pobolívalo v kuse jako když jsi nastydlá na spodek, ale přitom to bolelo jako při menzes. Možná se malej sunul zase víc dolu a tak se to tam nějak rozestupovalo.

Jinak pupek mám taky dole a možná tim mám nateklou pipi jako slonice :grinning:
31. črc 2009 v 08:32  • Odpověz
autor
Zazit a nebo moje tetka dělala, že si dala na prasknutej koutek mázek z ucha. Nechutný, ale prý jí to pomáhalo. No nevim, já bych asi ublinkávala :confounded:
31. črc 2009 v 08:33  • Odpověz
bobi: :stuck_out_tongue_closed_eyes: to je brrr už jen když to čtu
31. črc 2009 v 08:39  • Odpověz
autor
To je nechucos...........to jsou takový ty babský rady, jako že si máš počůrat ránu a ona se bude líp hojit a nebo můj táta, když měl někde škrábanec a nebo bolák, tak to nechal oblízat psem, že ten prý vytáhne ty šmejdy a zahojí se to.
............... ty bláho, já mám šáhnutou rodinu :sweat_smile:
31. črc 2009 v 08:43  • Odpověz
Tak do mazku z ucha, do moci ani do obliznuti psem na prasklej koutek fakt nejdu :slight_smile:))))
31. črc 2009 v 08:46  • Odpověz
a pipi jako slonice mam taky :slight_smile:, vzdycky se uplne leknu, kdyz se meju :slight_smile:
31. črc 2009 v 08:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.