• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
no, kaa, ja vim, s tema oparama je to na prd, behem tehu jsem ho mela jen jednou a nic jsem si na nej nepatlala, ale stejne jsem se bala, no ale nedovedu si predstavit, ze bych si neocicmavala mimi - samozrejme pokud bych mela opar tak se ho pusou ani nedotknu a budu si porad mejt ruce antibakterialnim mydlem, ale snad kdyz ho mit nebudu, tak ocicmavat muzu, ne?
31. črc 2009 ve 21:22  • Odpověz
no, neudelam s tim nic, proste na opary docela trpim, mam je minimalne dvakrat rocne :frowning2:, se pak budu muset zeptat pediatra
31. črc 2009 ve 21:25  • Odpověz
Když nebudeš mít opar, tak jsi v klidu, ale kdybys měla opar, tak bych pro jistotu nosila i roušku při kontaktu s mimi, nikdy nevíš, kdy ti nějaký puchýřek praskne a snese se to na mimčo.

Antibakteriální mýdlo už mám taky doma, možná i profi deformace :slight_smile:, ale když budu přebalovat a pak kojit, tak nebudu přece prase a ty ruce si pořádně umyju.
A návštěva taky ze začátku dostane příkaz si nejdříve umýt ruce.

Ono by se patlat nic nemělo, ale zase po poradě s lékařem, pokud je těhotná ok, tak je větší přínos patlat protivirovým krémem, než to nechat aby se to šířilo.
Ono to je těžké, i když je to blbost, tak se ty firmy kryjí, aby je pak nikdo nemohl žalovat.
31. črc 2009 ve 21:31  • Odpověz
Ale tu roušku asi jen u novorozence, jak bude mít všechna očkování a bude v pohodě, tak si myslím, že to je zbytečné. Ale fakt máš lepší poradit se dr., případně ty si zajdi ke kožní, jsou i antivirotika- tablety, ale to ti napíše dle stavu atd..To je zbytečné teď řešit.
31. črc 2009 ve 21:36  • Odpověz
Kaa: ty jsi zbehlá v kosmetice, jsi z oboru??? Antibakteriální mýdlo mám taky, budu používat asi jen já před kojením.
U nás je tradice umýt si ruce až miminko položíš, aby se na tebe těhotenství nechytlo :slight_smile:
31. črc 2009 ve 21:43  • Odpověz
teda vy strašíte i mě, s oparama a koutkama, ale je fakt, že taky máme doma pro jistotu jednu roušku v lékárničce, co kdyby náhodou

u nás se dávala na opary i koutky pasta na zuby, vysušila a to se pak rychleji hojilo

vy se mě budete smát, ale já se teď nejvíc bojím toho, že si moje sestra přiveze chřipku, jede i s malým synovcem do Anglie a pak se bude vracet zrovna v mém termínu porodu a chce mě co nejdřív navštívit v porodce, na jedné straně ji v porodce chci, ale na druhé straně se strašně bojím. Vím, že už něco podobného psala Barča a začínám byt podobně vyjukaná. (trochu jste mě taky nakoply s těmi riziky pro mimísky)
31. črc 2009 ve 21:48  • Odpověz
marketko a co znamená, když si umýváš pokaždé ruce, ať zvedáš nebo pokládáš miminko?? obsesivní chování :slight_smile:
31. črc 2009 ve 21:52  • Odpověz
ahojky, tak jsem se sem dostala zase tak pozdě, že tu nikdo není. Já docela ponocuji, protože když jdu spát třeba v 10 tak mám ve 4 ráno vyspáno. :unamused:
Tak mě břicho vůbec neklesá, ale neklesalo mi ani u malé dokonce ani v porodnici když mi sestra píchla vodu.
Docela jdou na mě chmury nějak začínám mít strach abych to všechno zvládla a taky jak to vezme malá. Ona asi ještě nechápe, že se nám narodí miminko. Dává mi pusinku na bříško, ale dává jí i tátovi a jiným, tak si asi myslí, že všichni čekají miminko :slight_smile:
Navíc jsem ještě nikdy nebyla bez ní. My tu nemáme babičky a tak jsme pořád spolu. no bude to muset nějak zvládnout a já taky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. črc 2009 ve 23:06  • Odpověz
Kaa, ja byla s oparama asi u peti koznich doktoru, ale mne na to uz proste nic nezabira, musim to vzdycky nechat, at se s tim telo popere samo, kdyz to zjistim vcas a prelepim si to tou naplasti na opary, tak se mi to vetsinou vyhoji docela rychle a ani neni tak velkej, ale obcas se mi to nepovede chytit vcas a to pak mam obrovskej, celou pusu oteklou a je to pak zalezitost min na deset dni :cry:, no nic, budu doufat, ze se mi dalsi udela treba az po pulroce, co budeme mit mimi, kdy uz bude naockovanej, budu si to prelepovat tou naplasti, nosit rousku a porad si myt ruce, vic s tim asi neudelam, prece se nevystrelim na Mars :slight_smile:
1. srp 2009 v 07:05  • Odpověz
dobré ranko, tak u nás na severu slunečno. Doufám, že sem tam nějaký mrak dorazí. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. srp 2009 v 07:22  • Odpověz
romi, maji bejt tropy cely vikend :frowning2:
1. srp 2009 v 07:47  • Odpověz
tak to nemám moc radost. mě vyhovuje tak 23. Prostě teplíčko, ale žádné hnusné vedro.
1. srp 2009 v 07:49  • Odpověz
No presne - max do petadvaceti stupnu, pak uz je na me moc vedro
1. srp 2009 v 08:08  • Odpověz
Tak třeba to dnes půjde. JÁ už začala vařit před osmou, abych se vyhla teplu. Poslední dobou se mi vždycky dopoledna když dlouho stojím dělá blbě.
Dnes dělám plněné papriky a brambory a pak jdeme s malou na písek.
1. srp 2009 v 08:58  • Odpověz
Ahoj holky, tak mě dnes naskakuje 38tt :slight_smile:.
dokonce jsem se v noci i dobře vyspala,takže jsem v pohodě, akorát mi manžel vzal PC od postele,ta u něj musím sedět,takže tu nebudu furt, taky dobře :grinning: .
Včera mi přišel ten kojo polštář, je moc pěknej a takovej tuhej,že se mi na něm moc dobře nespí,ale když koukám na Tv,tak jako podložení hlavy dobrý. A hlavně se mi líbí to využití pak při kojení, jsem zvědavá, jak to bude fungovat.

Na opary taky trpím,ale teď v těhu jsem naštěstí žádnej neměla,ale u JOhanky jsem měla opar tak 3x :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Mám na to super bylinkovou vodičku OK gel a zabírá to parádně, je to snad na všechno a navíc je to jen z bylin.
Ale je to pěkně drahý,ale zas to dlouho vydrží.

HOlky, souhlasím s vámi, taky nesnáším vedra.

Jooo a musím se pochlubit, včera jsme byli poprvé jako rodinka na delší procházce, zašli jsme s malou na pohár, já si dala kafe lathé, manža pivo a byli jsme tam tak dvě hodiny. Domů jsem sice došla hotová, bolest zad atd.,ale asi mi to prospělo,protože se mi pak fakt dobře spalo.

Jo a včera jsem se trochu vystrašila, našla jsem malé vzadu na hlavičce kuličku, bulku, pohyblivou pod kůží a pod ní druhou na krčku :frowning2: a když jsem jí na to šáhla,tak říkala,že to bolí. Tak jsem byla vystrašená, protože doktorka má zrovna dovču 3 týdny, tak jsem dnes volala na dětské do nemocnice a tam mě doktorka uklidnila,že je to uzlinka a že děti na to docela trpí. Tak se ptala, jestli nemá malá někde štípanec,nebo jestli není nachlazená. Jenže ona je úplně zdravá, ale i to prý nic není. Tak mě uklidnila no,ale budu to radši sledovat a kdyžtak s ní zajdu k dr.
1. srp 2009 v 09:00  • Odpověz
Barča chápu, že máš strach. To já jsem posera. jak malé něco je nebo se mi nezdá, tak hned mažu k doktoru. Zato já tam nikdy nechodím, ale dítě je dítě.
1. srp 2009 v 09:16  • Odpověz
baru, ten polstar se casem podda - trochu se zmekci, ja ho ze zacatku mela taky jako kamen :slight_smile:

A ze te vystrasila bulka na hlavicce se vubec nedivim! Me bude pediatr nenavidet :slight_smile:, budu tam s malym s kazdou kravinou
1. srp 2009 v 09:41  • Odpověz
Sasanka: u nás se to říká svobodným holkám nebo maminkám, které už mají 2 děti a více.
"Když si pochováš miminko, běž si umýt ruce, aby se tě to znovu nechytlo". (když neplánují mimi) je to z legrace. (to samé když se vozí kočárek) není na tom nic divného
1. srp 2009 v 10:20  • Odpověz
barco, taky bych se lekla a určitě bych hned hledala všude nějaké rady a taky bych padila na pohotovost, pokud by moje dr. neměla telefon a nebyla tam. To by vyděsilo každou matku.

aktekram, já to pochopila, já si dělala taky srandu :grinning:

dnes mě nějak divně bolí břicho, nevím co to je, ale nejsou to křeče ani tvrnutí, doufám že to nic nebude, dnes vše sabotuju a do ničeho se nebudu hrnout a asi si půjdu i zdřímnout
1. srp 2009 ve 14:00  • Odpověz
autor
Ahojky děcka,
dneska jsme vypadli na zahradu k babičce.
Pohodička....jazzíček......bazének.........grilovačka........válečka :grinning:

Nechápu to, nedělala jsem nic. Vlastně jo, totál velký nemakačenko (dalo mi to fušku) a jsem zdrhaná, jako bych babičce posekala zahradu a naložila sklep uhlím :grinning:
Jdu dát koupel (jsem uzená od ohně) a pak válečka postelová.
Dnešní vedro se mi fakt líbilo, ale člověk musí mít přístup k bazénu, vodě a hlavně žrádlu :grinning:
1. srp 2009 v 18:10  • Odpověz
ja jsem totalne varena :frowning2:, behala jsem s manzilkem po golfovym hristi celej den, uf, uf, malem jsem u toho vypustila dusi!!! Zitra ma bejt jeste hur!!!! To se uvarime uplne! Chci jet do Makra na nakup, tak tam asi zalezu do mrazaku s masem a nevylezu ven :slight_smile:, ne, fakt se nalozim u nasich do bazenku a nehnu se, dneska jsem to s tim pohybem zas nejak prehnala
sasanko, bricho mi taky dela divy, chvili jsem si rikala,aby mimi nevypadlo :slight_smile:

Holky, muzete v tehle vedrech vubec neco jist?? Ja vubec nemam hlad :frowning2:
1. srp 2009 v 19:41  • Odpověz
Markét- skoro z oboru- lékárna :slight_smile: + k tomu školení dermokosmetiky. Tak tomu trochu rozumím :grinning:

Holky, dneska bylo hnusně a já jsem trajdala po venku, ještě jsme měli jet na svatbu, ale to jsem se teda omluvila a vzdala jsem to. Už vidím, jak bych tam vydržela. Doma jsem na půl hoďky odpadla, no ještě jsem hotovka, zítra mají být bouřky, tak se nám ochladí. Snad.

Jinak hlásím všem, snad vás to povzbudí, že taky dopadnete dobře, včera mi přišla na konto PPM za červenec, to jsem teda hleděla jak puk, když přišla první, tak doufám, že takhle pěkně budou chodit i další.
A ještě jsem měla na reklamaci telefon a včera, po týdnu, mi psali, že je hotovo :astonished: :astonished: :astonished: :astonished: . Opravdu nestíhám, jak to všechno klape, tím pádem můu čekat, že se něco po.. :grinning:

Zazit- my nejíme s přítelem v létě skoro vůbec, jen ovoce, zeleninu, na oběd něco lehčího, dneska jsme měli meloun, brouskve a teď si dáme na večer sýrovou pomazánku. Není hlad, jen tak, abychom přežili :wink:
1. srp 2009 v 19:51  • Odpověz
Zazit- nevystřeluj se na Mars, kdo by nás tady bavil :slight_smile:

Z toho dětského dr. mám taky strach, abych tam nelítla s každou prkotinou, zase na druhou strani lepší 100x jet než 1x něco zanedbat. Taky mám strach, abych jí do toho moc nekecala :wink:

Bobi- co jste grilovali? Už došlo na zvířectvo? My včera byli u známých, taky jsme dělali masíčko a i když jsme tam jen seděli a odpočívali a papali, tak jsem domů přišla hotová, jak z 12-ti hodinové směny :frowning2: .
1. srp 2009 v 19:58  • Odpověz
kaa, teda k tobe budeme chodit na lekarnicko-kosmetickou poradu :slight_smile:

No, ja dneska taky jen ovoce a salat, je sileny vedro!!!
1. srp 2009 v 19:59  • Odpověz
No, ze mne se pediatriacka pos.... :grinning:, tipuju, ze me tak po pul roce vyhodi :slight_smile:, to nemuze vydrzet, za prve tam budu s uplne kazdou prkotinou, na vsechno se budu vyptavat a proc mu dava zrovna tohle a proc ne tamto :slight_smile:, a proc mu nezkontrolovala onodle, no ja bych se vyhodila sama a hned :slight_smile:
1. srp 2009 ve 20:03  • Odpověz
Zazit- jasan- tady není otvíračka, takže kdykoliv :grinning:

Mně už je z toho horka blbě, jeli jsme koupit sítě do oken, ty staré byly už nějaké špatné, v Baumaxu jsem nabrala dva regály, byla jsem jak opitá, sítě jsme nekoupili, ptž jsme zapomněli něco poměřit, takže teď jsme bez sítí. To zas bude štípanců:frowning2:, ale koupili jsme svítící dekorace, takže zítra budeme zdobit a lepit mráčky a letadla a měsíc a při jednom donutím drahouška poskládat postýlku pro prďolu.
1. srp 2009 ve 20:07  • Odpověz
Zazit- já budu něco podobného- to se mi nezdá, ať vezme krev, stěry, pak ať nebere krev a proč mu dává to a ne to, a proč hned antibiotika a proč ne antibiotika :grinning:
No já nevím, kam bych šla, leda pak k mojí praktické, ta mě zná, a ví co jsem zač. Vždycky spolu diskutujeme a někdy vyhraju já a někdy ona :grinning: .
Vloni jsem u ní byla a nabrala mi cholesterol, pak mi říkala výsledek a
já na to (klasika- na tohle jsem flegmoš): Tak to je dobré ne?
A ona mi říká:Kolik vám je?
Já: No, 27
Ona: Až ty čísla budou opačně, tak to bude dobré :grinning:
1. srp 2009 ve 20:13  • Odpověz
Jdu natáhnout pupek, je tam Top Gear, malému se nelíbí jak vysedávám u pc a mačkám ho. Tak papa a opatrujte se .
1. srp 2009 ve 20:15  • Odpověz
no, s tema antibiotikama to bude obzvlast boj, ja jsem proti nim desne zaujata a pristoupim na ne jen pokud dostanu dukaz, ze jina cesta neexistuje
1. srp 2009 ve 20:18  • Odpověz
Zdravím, tak jsem dovytirala a jsem KO. Já přes poledne ani ven nejdu. Jen ráno a zase hodně odpoledne.
K vodě se už bojím a malá taky moc nesmí tak jsme raději byli doma. Navíc s touto figurou bych teda na koupaliště fakt nešla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. srp 2009 ve 20:47  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.