• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
barca- tak alespoň tak. Taky by se mi stýskalo, ale hlavně že to nejsou neštovice.
Zazit- alespoň že se tím zabývají když máš předpoklad na velké miminko. Ivušík měl 3,8 já 60 kg a 160cm a nikoho to nezajímalo . Nakonec jsem jí stejně normálně neporodila. Já jsem před otěhotněním hodně cvičila a to mi taky moc nepomohlo.
3. srp 2009 ve 14:52  • Odpověz
ahojky

barco, budu držet palce, ať se malá brzy uzdraví a hlavně, aby to měla opravdu bez horeček. Těch pár dnů snad brzo uteče, hlavně ať jste všichni v pořádku.

holky, já ještě nekontrolovala účet, ale myslím si, že zatím tam nic nebude, tak pracovitý úředníky na Přerovsku asi nemáme.

zazit, teda kde to dítě nosíš? Takový macek to tedy je, ale neboj, určitě si to pohlídají a pokud máš opravdu úzkou pánev, ani tě trápit snad nenechají. Ale taky slyším poprvé, že chodíš na vyšetření nalačno, to se mi stalo fakt jen u pití glukózy.

tak má popálenina pracuje, mám obrovský puchýř na palci a nemůžu s tím ani umývat nádobí, navíc jsme začali malovat pokojík pro mimčo, takže po mém úklidu z minulého týdne není ani vidět.
3. srp 2009 ve 14:53  • Odpověz
Ahoj holky, tak už se vám konečně můžu trochu věnovat. Jsem sice docela smutná,protože mi malá odjela před dvěma hodinami a já se cítím hrozně :frowning2: . Ještě nikdy jsem bez ní nebyla dýl než den a noc. Teď to budem muset vydržet skoro 10 dní. Ale zas si říkám,že nám to neuškodí, ani mě ani jí. Když mi mamka říkala,že musela dát segru k babičce na dva měsíce, když po porodu dvojčat byli dlouho v nemocnici,tak jsem si říkala, tohle je proti tomu nic. A to tenkrát měla segra dva roky a mamka ji dala k babičce, vlastně tchýni, až 200 km daleko. Takže si říkám , že jsme na tom furt dobře, máme ji u našich a tam jsou i děti,takže tam malé bude dobře :slight_smile: a jsem moc ráda, že i manžel byl rád, že malá jede k našim a ne k jeho :unamused: ...

zazit, to máš teda macíka, ale nebuď z toho zklamaná, třeba ti doktor opravdu vyjde vstříc a vyvolá ti porod dříve. A nebo mě pak napadá, že se dělají i císaře ženám, které mají úzkou pánev a velké mimi,ale císaře bys asi nechtěla co? Neboj, bude to v pohodě, jak jsem tu kdysi psala o té kamarádce,která má podobné proporce jako ty a jak rodila pohodově a rychle,tak oba ti její kluci měli taky okolo 4 kil,takže se neboj, zvládnete to oba :slight_smile: .

sasanko, ať se ti palec brzo zahojí, popáleniny jsou nepříjemné, hlavně když s nimi musíš pracovat namáčet je :frowning2:

holky, všechno jsem zběžně dočetla,ale zas musím letět, už to není takový leháro jak to bývalo,tak se mějte a díky všem za podporu, moc jste mi psychicky pomohly, jste moc hodné :slight_smile:
3. srp 2009 v 15:29  • Odpověz
romi, ja jsem na tom podobne - 163cm, momentalni vaha 58 kilo, a jak to, ze ti nepomohlo, ze si hodne cvicila? Ja cvicila pred tehu 5x tydne a dost aerobni sporty(kick box a tak) a myslela jsem, ze to k porodu pomuze - ze budu v kondici!

Baru, jeste, ze to s Johankou docela dobre dopadlo, drzim palce at se u tebe ta angina neprojevi!

Sasanko, s popalenou rukou malujes?? No, ze se na to nevyprdnes!
3. srp 2009 v 15:41  • Odpověz
Baru- tak od toho jsme tady, abychom se navzájem podpořily, mně vždycky jak je blbě, tak jdu na koně a vy mně dostanete do pohody.
:grinning: :grinning:

Zazit- tak to je teda síla, tebe teda doktor posunul o dva týdny dopředu, jo? No tak třeba se dohodnete tak, že mimi půjde ven a budeš druhá mamina a pak nám poreferuješ. Dopadne to dobře, aspoň, že mají snahu to řešit, co bych tipla tady na dvě porodky v okolí, tak by tě nechali ať si to vyžereš.
Mně zas doktor posunul na 36tt, Kuba má 2700g, k porodu prý bude 2900g. Teď otázka, jestli to tak fakt bude.

Bobi- tak máš lítačku po úřadech, jo? Fuj, to já nesnáším, hlavně v létě, když tam každý smrdí, ptž tam trčí celý den :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Holky, já jsem teď vydrhla ložnici, už zase komplet, vyprala jsem i potahy na matračky, převlíkla a teď jsem rozdrbala obývák a nece se mi :stuck_out_tongue_closed_eyes: . To hnízdění mně zabije. Chtěla bych být ptáčkem, jen nosit slámu a peří na hromadu:grinning:
Přítel je už na nervy, prej to chystám, jak bych měla odjet na půl roku a ne na 4 dny. Už mu ani nemůžu říct, co jsem udělala a co ještě chystám. Ale už jsem ho připravila na to , že v pátek myjeme okna, je zlato, slíbil, že se toho ujme a já budu nosič vody a podavač. :grinning:
3. srp 2009 v 15:46  • Odpověz
Ty jo Zazit- tvoji váhu jsem měla loni v létě, teď je to horší :stuck_out_tongue_closed_eyes: , na výšku jsme skoro stejně.
Ale pánev tak tu budu mít rozhodně širší, já jsem nikdy nebyla štipka. Přes boky teď rozhodně 90cm nemám.
To bude dobré a teď se nestresuj a počkej do středy, co se dozvíš.
3. srp 2009 v 15:50  • Odpověz
Romčo- to je teda drsné s tím epi, a co kdybys ho jako potřebovala a ne že sis to vymyslela :astonished: ? To je teda od nich hnusné.
A na těhuli se každý vyprdne, s tím počítej, už s tím máme skoro všichni špatnou zkušenost, lidi jsou hovada.

No nic, jdu teda makat na zbytku kvartýrku, paa
3. srp 2009 v 16:01  • Odpověz
holky já nemaluju, maluje manžel, já jen budu uklízet, ale kdybych si měla vybrat, tak radši budu malovat :stuck_out_tongue_closed_eyes:

zazit, kdyby sis měla vybrat, šla bys na císaře?? u nás, jak psala Barča, pokud je dítě veliké, tak se nabízí.

kaa, přijď k nám, trochu bych to tady potřebovala poklidit :grinning:

s epidurálem pořád nevím, říkala jsem si, že se pokusím vydržet bez něj, ale kdo ví? :unamused: Ani nevím, jak to u nás chodí, ale myslela jsem si, že můžu žádat kdykoliv (teda pokud to nepropásnu v rámci doby porodní) a že se neplatí.

tak jsem si uvařila maliníkový čaj, pozor začínám...

kaa, tvůj dr. je tak dobrý, že už dokáže předvídat, kolik mimčo bude vážit??že by tam málo přibralo za poslední týdny? pokud jo, tak snad nám taky už víc nenaroste
3. srp 2009 v 16:25  • Odpověz
sasanko, radeji bych rodila normalne nez cisarem, ale teda kdybych mela cekat do terminu nebo prenaset a rekli by mi, ze mimi ma hlavicku pres 10 cm a vahu pres 4 kila, tak se priznavam,ze jsem zbabelec a chtela bych cisare - to by me roztrhlo vejpul :frowning2:

Kaa, ja uz asi dohnizdila :slight_smile:, mame byt komplet naruby :slight_smile:, vsechno dvakrat preprane, vsude ve skrinich kominky a tezce zorganizovane do ruznych prepravek a plastovych krabic a nevim ceho jeste :slight_smile:, koukam, ze s obalama na matrace jsem te inspirovala :slight_smile:
3. srp 2009 v 17:27  • Odpověz
no, s tou vahou miminka - kaa, to je divny - to by ti mimi za tri tydny (do terminu) melo pribrat jen 200g, pritom vsude se uvadi, ze v poslednich 4 tydnech mimiskove pribyvaji okolo 200-250g tydne!
3. srp 2009 v 17:36  • Odpověz
Ahoj holky:slight_smile:
Tady byla ořes víkend pouť, tak jsme si to moc užila, nudle od číňanů, kukuřice, zmrzka...:grinning: Samý zdravý věci:slight_smile: ale bylo to moc fajn.
Jinak dneska v noci se mi taky debilně spalo, jako by nestačilo, že chodím furt čůrat, tak k tomu ještě takový vedro, tfuj:frowning2:
Dneska je sice po dešti lépe, ale žádný zázrak jako:frowning2:
nohy mi otejkaj, ruce po ránu bolej ďas... no, je to fakt už náročný...

Akorát s řízením teda problém nemám, se svými 158cm jsem v pohodě, ale je fakt, že mám velké auto, máme MPVčko, takže tam jsou sedadla výš a celkově to je víc flexibilní (sedačky, nahoru, dolu, pásy nahoru, dolu...), takže v pohodě. Já si teda neumím představit neřídit, pač k dr jezdím do sousedního města a to by mě asi manžel zabil, kdyby musel jezdit se mnou:slight_smile:

zazit, na odběry taky nemusím být nalačno, to jsem musela být jen na ten cukr...

Epidural se u nás neplatí:wink:

No a zazit, tuším, že půjdu ve tvých šlépějích, miminko mi taky odhadují velké, cos tím, nevím... Já nejsem hubeňour, takže bych 4kila porodit měla... epidurál zatím nechci, vyvolání taky taky ne (jsem přesvědčená, že oba jsou natolik velký zásah do těla, že tělo už pak neporodí samo, zase musíš dopovat další a další chemii), ale uvidíme, tohle se holt nedá naplánovat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. srp 2009 v 18:10  • Odpověz
holky, teď mi volali z obchodu, že mám připravený kočárek!!! juch juch!!!!! :dizzy_face:
3. srp 2009 v 18:51  • Odpověz
Ahoj holky, koukám, že začínáte hnízdit :wink: - zrovna jsem vytírala chodbu a kuchyň a "najednou" jsem viděla prach na umělých kytkách v chodbě, "vzpomněla" si na prach na skříních v chodbě apod., že by...????
No a pak jsem dlouze zapřemýšlela a zjistila jsem, že když jsem rodila obě děti v 39tt+5, tak mám přesně tři týdny na to, abych stihla umýt komplet okna, vyprat záclony, vyčistit sedačku, možná i "předvánočně" uklidit vitrínky v obýváku, kde je sklo apod.- pomooooooc, já to nestihnuuuuu :grinning: :grinning: :grinning: .
Teď chodím trošku víc do práce, jsou vejplaty, nový zaměstnanec, brigádníci apod.- tak jsem docela vytížená a
jak jsem chtěla, aby to "přišlo" dřív, tak ted dostávám strach, že leccos nestihnu :confounded: - no ale ono se to vždycky nějak vyřeší, že...
S tou váhou miminka - Zazit, já myslím, že to je přehnaný, abys měla v 36tt ukončených dle MS dítě 3,60 kg, ale
kdo ví...podle mě je prostě jen dlouhej, ten váš prcek a hází to takový cifry. Podle mě tě zbytečně straší, ale
upřímně: já si myslím, že porod bolí(zvláště ten první) skoro stejně maminu, co rodí dítě 2,80 kg nebo 4,30kg - protože ke konci už to prostě vytlačíš, je to děsná úleva, že už můžeš začít tlačit a vše skončí...nástřih necítíš a jak je hlavička venku, zbytek vyklouzne sám, ať je buclatej nebo hubenej. Nejsem tvůj dr., ale prostě mi to přijde moc, no. Mně hrozil císař kvůli poloze zadečkem a jsem moc ráda, že se malá umoudřila a otočila správně a že (snad) budu rodit normálně. I když bych měla "jasno" v tom, KDY to přijde a nehrozilo by přenášení, tak není nad to po porodu být fit a vše zvládat bez bolesti.
Barčo, tobě hrozně moc držím palečky, ať je v pořádku malá s angínou a hlavně ty s miminkem!!!!
Nedávno to ještě byla teorie a najednou je to tady
:wink:
3. srp 2009 v 19:02  • Odpověz
Katwind no vidis a tys plasila s dovolenou v tovarne :slight_smile:. Chapu, ze se ti ulevilo :slight_smile: a tes se na nej - je proste nadhernej :slight_smile:, takze o vikendu vylet do Spuntika, jo? :slight_smile:

Verusko, diky za uklidneni, ale od 20 tt tehu mi vsude pisou vetsi plod, mam to i ted ve zprave pro toho porodnika a ja bych teda radeji porodila v klidu a "spodem" ve 38 tt nez se stresovat do 40tt nebo i dyl, uvidime, co mi reknou ve stredu, u Apolinare jsou snad odbornici - mrknou na mimi, mrknou na me a reknou, co je pro nas oba nejvhodnejsi - mimi uz je ve 38tt donosene, tak uvidime, vubec by mi nevadilo mit ho uz u sebe :slight_smile:
3. srp 2009 v 19:23  • Odpověz
Verusko, dekuju za potvrzení toho, co mi říkal můj doktor... že úzkou pánev nemám a že na váze tolik nezáleží, že někomu se špatně rodí 3.5kilové mimčo a někomu výborně 4.5 kilové... Moje mamka říkala, že první dítě (brácha) měl 4.10 a prý to byl nejlepší porod (jsme tři) :wink:
3. srp 2009 v 19:24  • Odpověz
Veruska ma urcite vic zkusenosti, ale moje mamka rodila me (2,4 kg) a pak brachu (4,2 kg) a rikala, ze to byl dost rozdil a ze si s brachou fakt uzila, zatimco ja jsem vypadla hned, je to asi i psychicky - videlo me za poslednich asi sest nedel pet doktoru a vsichni hned, no vy mate ale obrika, no a ja se ted bojim, jak pujde ven!
3. srp 2009 v 19:30  • Odpověz
ted z jinyho soudku :slight_smile:, nemate nekdo zkusenosti s tou elektronickou cigaretou?? Nezkousel to nekdo z vaseho okoli?Moje mamka je uplne nenapravitelna kuracka :frowning2:, u nas doma nikdo nekouri, nikdy nekouril, ale ona je uplnej zavislak - huli od 14 let, tak jsem myslela, ze bych ji to poridila,treba by ji to pomohlo
3. srp 2009 v 19:50  • Odpověz
zazit, jj, je to až neuvěřitelný, můj kočárek přišel v poslední dodávce před dovolenou, mám kliku! :dizzy_face:
3. srp 2009 ve 20:07  • Odpověz
zazit, bohužel nevím... moji známí přestali kouřit až když byli u nějakého šarlatána :sweat_smile:
3. srp 2009 ve 20:08  • Odpověz
sem s sarlatanem :slight_smile:, taky bych ho pro mamku brala!!! S tim kocarkem je to fakt neskutecna klika!
3. srp 2009 ve 20:54  • Odpověz
Zazit, já to nemyslela špatně :wink: - jestli ti dělali ultrazvuky na různých pracovištích a všude to vychází stejně, tak bude mimi asi velký i ve skutečnosti, uvidíš - jen si myslím, že stresovat se kvůli ODHADU je špatný , realita může být úplně jiná. No a vyvolávat předčasně porod - na to mám asi jinej názor, no. Prostě každej den v bříšku DO termínu dobrej - pokud je mimi ok. Držím palce, ať to dopadne podle tvých představ a hlavně, ať je vše v pořádku a oba jste byli zdraví.
3. srp 2009 ve 20:57  • Odpověz
hele poraďte, já mám taky mamku silnou kuřačku a dost mi to vadí, oba jsme nekuřáci a hrozně cítíme ten smrádek, taky beru jakoukoliv radu
3. srp 2009 ve 21:22  • Odpověz
zazit já rodila posledního září, ale malá se narodila až 1 října. 3 září jsem byla naposledy na kontrole u svého doktora a to měla odhadní váhu 3200g a temín mi posunul na 12 září, ale to je jen orientační podle váhy. V porodnici je to vůbec nezajímallo. Tam brali směrodatný termín který je určen ve 13tt. Porod mi začal přesně v termínu. Já před těhu trávila většinu volného času v posilovně a sestry se mě pořád ptaly zda dělám nějaké bojové umění,že to dole vůbec nepovoluje. já měla u porodu ještě doktora z Peru a ten toho moc nevěděl, tak mě tam nechal docela dlouho trápit, ale malá naštěstí ani nesestoupila a moc akční taky nebyla (asi si řekla co se tam budu cpát když se tam stejně nevejdu). Nakonec museli volat primaře a ten když to viděl tak řekl na co čekají, že to stejně neporodím. Tak to byl nakonec císař a doktor říkal , že to byl velký nepoměr. Doufám, že jsem tě moc nevystrašila, ale ty máš určo lepší porodnici. Mě třeba za celé těhu ani pánev neměřili.
3. srp 2009 ve 22:06  • Odpověz
Tak s kuřáky si sama nevím rady. Já i manžel jsme z naprosto kuřáckých rodin, ale oba nekouříme. Než jsem měla malou, tak mi to tak nevadilo byla jsem z dětství zvyklá, ale když mají tendenci kouřit v bytě kde je i naše dítě, tak je to dost hustý. Občas jsme se na to téma i chytli. :confounded:
3. srp 2009 ve 22:15  • Odpověz
Sasanko- hned bych přišla k vám pomoct, mně by to ani nevadilo, jak jsem dneska zamakala na kvartýrku, tak jsem myslela, že budu spát jak miminko a houby :frowning2: . Hodinu jsem se převalovala, a vzdala jsem to, nebudu tam ležet a čučet do zdi.

Zazit- třeba mi doktor předpovídá porod do týdne, a jen lehce to naznačil :slight_smile: , to by potom těm 200g odpovídalo :slight_smile: . Je to fakt asi o psychice, jsem jakoby nachystaná na prcka a přitom to je fakt odhad, může to být víc, snad ne víc jak 4 kilča. Ale to se doufám dozvím až po:slight_smile:
Zazit- s tím úklidem mi ani nemluv, už jsem z toho unavená, ale nedá mi to, prášek a aviváž jen mizí, a dneska jak jsem převlíkala, tak jsem svlíkla i ty matračky, říkám si, že pak do vánoc nebude čas na blbinky a teď mi to aspoň dobře uschne. Ale už mám taky všechno stokrát umyté a vyprané a přerovnané, teď jen v pátek ty okna a jsem spokojená.
3. srp 2009 ve 22:33  • Odpověz
Katwind- tak konečně ses dočkala kočárku i ty? Blahopřeji :grinning:

Holky s těma kuřákama je to těžké, nechci vás zklamat, ale pokud nejsou opravdu odhodlaní oni, že toho nechají, tak je zbytečné do něčeho je tlačit. Já sama jsem kouřila a dost, přítel ne, ale jakmile jsem zjistila, že jsem těhu, tak jsem s tím den ze dne sekla a předtím to nijak nešlo. Chce to prostě silnou motivaci. Otec přestal kouřit, dr. mu řekl, že si má vybrat: buď tady ještě pobude nebo si má psát závěť. Jako bývalý horník si vybral: sekl s tím.
V tomhle tom budu drsná, už od začátku těhu je u nás zákaz kouření, a kdo bude moc smrdět, má zákaz i ke Kubovi.
Bude se to týkat asi tchýně, jak od ní Jiří přijde, ženu ho do vany a hadry do prádla, smrdí, jak by seděl týden v hospodě a to třeba byl na 2h návštěvě.

Romčo- ani se ti nedivím , že jste se chytli, já za to taky budu bojovat, takhle jsem ničila zdraví sobě a byla jsem za to zodpovědná, teď budu zodpovědná i za mimi, nenechám ho přece ohulovat. Bych i venku pleskla ty maminy, co hulí mimču do kočáru.
3. srp 2009 ve 22:42  • Odpověz
Holky a už se nestraště (ani mně:slight_smile:). Možná z toho nespím:slight_smile:, podvědomí pracuje.

Zazit- neboj, buď v klidu, ve středu se dozvíš víc, pro jistotu dobal tašku, popožeň manžu, ať smontuje postýlky a dobij foťák:slight_smile:. DOBŘE TO DOPADNE. VŠEM!!!
3. srp 2009 ve 22:46  • Odpověz
fotak je uz nabitej :slight_smile:, jo, uvidim, kdyz reknou, ze pockame, tak pockame :slight_smile:, nejak to ze mne dostat musej :slight_smile:
3. srp 2009 ve 23:13  • Odpověz
Teda ty jsi ale- v noci nespí a ráno je tu jako první :grinning:

Jo, třeba to nebude až tak dramatické a přihodili ti tam tu toleranci 500g :wink: , a mně ji ubrali :slight_smile:
3. srp 2009 ve 23:43  • Odpověz
dobré ranko, tak u nás noc hrůza. Vedro a komáři. Dokonce i malá která normálně chrupká celou noc byla vzhůru.
4. srp 2009 v 05:45  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.