• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
Ahojky, misko, já jdu na ko taky až zítra :wink:
Ale já se k porodu stále necítím, nějak mám asi čas:grinning: Do TP dnes 17 dní:grinning:
17. srp 2009 ve 12:10  • Odpověz
katw ahoj ani ja se nejak necitim, myslim ze mame jeste cas. Ale utika to pomalu ti reknu, uz mne to neba. Kdyby aspon to teplo nebylo
17. srp 2009 ve 12:29  • Odpověz
Ahoj holky, pokud ještě nemáte něco dovybavené, tak jsem objevila supr obchůdek mají i kamenné prodejny, nakoupila jsem toho u nich spoustu http://www.detskyraj.cz/scripts/index.php :wink:
17. srp 2009 ve 12:35  • Odpověz
Holky vam uz dosla materska? mi stale nic :angry:
17. srp 2009 ve 12:52  • Odpověz
ahoj holky,
no tak já jsem z kontroly zpět a výsledek je ten, že jsem v tom horku a s puberťačkou sebou v závěsu vybuchla v pláč při cestě domů autem(hic, vzala jsem si neklimatizované auto, protože naši klimatizovanou krávu jsem nechtěla tahat z garáže)
čekala jsem na monitor hodinu, doktor dnes začíná dovolenou, byl protivnej jako noc na sestru, ta byla nešikovná (zástup za tu, co tam pracuje normálně) - nebyla schopná ani najít srdíčka miminka, malá se rozhodla, že když byla akční v čekárně, tak na pásech prostě bude spát, prostě děs
jediný, co jsem si myslela, že mě potěší, byly dvě docela znatelný kontrakce v průběhu monitoru - jenže doktor řekl, že tam nic moc nevidí...pak mě prohmatal...no a nakonec mě dorazil tím, že hlavička není ještě úplně tam, kde by měla před porodem bejt...a to přitom ve čtvrtek tvrdil, že hlavička je "už krásně dole" - no prostě na ránu
mám přijít za týden 24.8.09 - budou už mít po dovolený no a že sice neví, ale že si myslí, že se asi ještě prostě příští týden uvidíme -no čas je, budu 39tt+3, ale dorazilo mě to!!!!
sotva lezu, všechno bolí, dneska tvrdnutí břicha + bolestivější stahy už od probuzení, měla jsem ráno o kilo míň než obvykle, střeva fungujou jako nikdy a N I C N I C N I C
takže jsem totálně nas****, mám za sebou sprchu (tam jsem zamířila rovnou z auta) a jdu funět na gauč, pa a přeju lepší zprávy!!!!!
17. srp 2009 ve 13:51  • Odpověz
Nazdarek holky,mě čeká kontrola ve stredu ,jdu domluvit nastup do nemocnice na pondelí 24 nebo stredu 26 srpna,takže me čeka poslední týden doma :frowning2:
A hlavní tema bude bud normalnej porod nebo císar,sem moc,moc zvedavá.Chtela bych toho cisare tak doufam :zipper_mouth:
Akurát sem dorazila z velkoměsta,v nejvěčím vedru sem odprevadela tchána s holkou na vlak,kudla se mi otvírala v kapse.
10 hodin s tchánem a sem na mrtvici,všichni a všechno je na h...o,nic nedeláme tak skvele jako on,holka je bledá-jestli ji vubec bereme ven,asi málo jí,a jestli vubec jí :rolling_eyes:
A to vedro dnes :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. srp 2009 ve 13:58  • Odpověz
vedro je sileny, to je fakt hnus, ani nevim jestli to ma bejt celej tejden nebo jak, si nedovedu predstavit, ze bych v tomhle rodila! bych byla smrduta jak kojot behem peti minut!

misko, u me vyprava do centra velkomesta :slight_smile: neni zas takovy zahul :slight_smile: , mame byt minutu od metra a do centra to mam ctyri stanice az na Vaclavak :slight_smile:, takze deset minut cesty celkem a v metru je blaze, klidne bych se tam v techle vedrech nastehovala - stinecek a chladecek!!!

verusko, tak to chapu, ze te doktor moc nepotesil, ja jdu uz s vahou taky dolu misto nahoru, ale ja jsem fakt furt na zachode, nevim, kde se to ve mne bere :grinning:

vcera porodila manzelka spoluzaka myho drahyho, prenasela 10 dni :frowning2:, vyvolavali ji porod a nakonec skoncila cisarem, protoze holcicka mela omotanou snuru kolem krku, ale jinak vsechno ok - pekna macice - 52 cm a 4 kilicka!
17. srp 2009 ve 14:40  • Odpověz
jo a jak jsem mela obavy o miminko, ze se malo hejba, tak mi to teda plne vynahrazuje dneska, otrasa se mi cely bricho, desne me natahuje, furt vystrkuje nekde neco, asi mel vikendovou lenoru a ted se do toho zas dal :grinning: , ale jen at pekne kope, jsem takova klidnejsi kdyz se tak pekne hlasi

baru, drzim palce, at ti dr ve stredu rekne dobry zpravy ohledne toho porodu! me kontrola taky ceka ve stredu, melo by to bejt vcetne monitoru, utz, tak jsem zvedava, co se dozvim za novinky
17. srp 2009 ve 14:43  • Odpověz
Ahoj všem, to horko je opravdu k nevydžení, mám už přes půl hodinu pěkný bolesti v podbřišku, a jsem zmatená jestli jsou to jen poslíčci, které už delší dobu mám ale ne takové. Jinak jdu zítra k dr. na monitor a nejhorší je že má být opět takové vedro. :frowning2: No uvidím zda přežiju dnešek a uvidím co mi zítra dr. řekne. mám týden do porodu, už abych to měla za sebou. Včera malej hrozně kopal, pořád mě tvrne břicho, musím chodit každou chvíli na záchod a ke všemu mě začalo bolet dnes v podbříšku. No děs.

mějte se hezky a at je vám lépe než mě :wink:
17. srp 2009 ve 14:47  • Odpověz
ahojky, tak to vedro nám to dává teda sežrat pěkně. Celé léto to šlo a ten konec si asi máme pěkně vychutnat :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Já už jsem úplně hotová. Kdybych měla alespoň nějaké hlídání pro malou, ale musím to zvládat sama a už jsem KO :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. srp 2009 v 15:02  • Odpověz
Holky, ještě jsem vám chtěla napsat,že jsem v porodnici půl věcí vůbec nepoužila :slight_smile: , myslím,co jsem měla nabaleno. Na mimi jsem dostala erární věci, košili pro sebe taky a ty byly v koupelně k dispozici furt čisté. Zavinovačku mělo mimi taky erár,vložky jsem dostala, no půl kabele jsem táhla domů nepoužité. Ale co se mi osvědčilo parádně a to i doma, tak to je ten kojící polštář. Ať mi nikdo neříká,že když se obloží normálními polštáři,že je to to samé, ani náhodou! Já tak kojila Johanku a vždycky mě bolely záda. Teď co mám ten polštář,tak paráda, navíc mám mimi v super poloze a díky tomu nemám bolavé bradavky,protože je krásně přisáté tak jak má a já se u toho cítím taky dobře,protože mám ten polštář z části za zády a z části pod mimčem.
Kojila jsem tak i v porodnici, ale to i díky tomu,že jsem mohla hned sedět, vy přirozené rodičky to budete mít asi jinak, sedět budete až třeba další dny,ale být vámi polštář bych si sebou vzala.
17. srp 2009 v 15:08  • Odpověz
sasanka- já toho taky moc z kosmetiky nemám. Jen krém na prdelku a pak koupel to dáš do vody a už nemusíš používat mýdlo. Malá měla ato. ekzém a tak jsem toho moc nepoužívala. Pro děti je nejlepší modrá indulona řekla mi to i lékařka.
A pak ještě asi něco na pupík a očíčka myslím, že se dává borová voda :unamused:
17. srp 2009 v 15:09  • Odpověz
koj polstar i do porodky jo, no to me nenapadlo, tak to asi jeste pribalim :slight_smile: , ale je teda dost velikej a spatne se s nim cestuje :wink:, asi si ho kdyz tak pak necham donest od manzilka az pujde na navstevu
k nam do porodky si kosile, vlozky vubec brat nemame, rikali nam to na tom kurzu, ze je to erar a zbytecny tahat, ja ani ty tasky do porodky moc velky nemam, na porod jsem pouzila takovou mensi pres rameno, chodila jsem s ni cvicit :slight_smile: , tak jsem ji vyprala v pracce a budu si pripadat jako kdyz jdu cvicit :grinning: a do porodky mam takovou tu tasku na koleckach, co te s ni pusti do letadla - kabinovku, ta je taky docela mala, nechtela jsem mit zadny lodaky :grinning:

sasanko - jak pise Romca, asi nejdulezitejsi je lih na pupicek, bunicina, aby sis mela na co ten lih davat, borova voda na ocicka, krem na prdelku - hodne mi doporucovali B-panthen mast a pak Rybilku, no a ja pak neco koupila a hodne toho dostala od SebaMedu, ale mam toho zbytecne moc - podle rad zkusenych matek :slight_smile: staci prave ta penova koupel a pak je prej dobrej ten syndet - vypada to jako normalni mydlo v kostce, ale zadny mejdlo to neobsahuje, prej je to pro miminka dobry, jo a pak me jeste napada olejicek na telicko - prej je nejlepsi obyc slunecnicovy nebo olivovy z lekarny, co stoji par korun
17. srp 2009 v 15:17  • Odpověz
Katwind, ani si nepsala jestli uz jste si byli pro kocarek ???? A jak jsi spokojena ???
17. srp 2009 v 15:39  • Odpověz
Holky tak jsem psala katce Kaa a nic, zatim neodepisuje tak nevim, vyckame uvidime. Snad je vse v poradku.

Zazit tak to jo, to mas fajn, v metru je prijemne. A v Praze je blaze :slight_smile:

Lidi ja mam toho taky hodne, taky to urcite nebudu vse potrebovat.

Ale to teplo to je jako masakr poradnej, no a celej tydne tohle vydrzet, pak se uz snad ochladi trochu.
17. srp 2009 v 15:46  • Odpověz
V Praze neni blaze, v Praze je vedro jako bejk :(

ja chci dest, bourku, cokoliv, jen at se ochladi a da se neco delat, takhle pohnu rukou a potim se jak vrata od chliva!
17. srp 2009 v 15:56  • Odpověz
Horko ještě nějakou dobu vydrží, koukala jsem teď na předpověď počasí :frowning2:
Poraďte mi, pomáhá vám některé nějaký krém na strie, jak se do mě mimčo už nevejde, tak mi za poslední tři dny začalo praskat břicho a prsa ach jo :confounded:
17. srp 2009 v 16:02  • Odpověz
Ja vim, je to hnus. Ja jdu zachvilu cvicit a to nevim jestli je dobry napad, no ale snad se nerozpadnu. ja chci taky aspon 22 max 24 stupnu. :angry:
17. srp 2009 v 16:02  • Odpověz
beerusko, ja pouzivam po vecerni sprse olej na strie od firmy Clarins a po ranni sprse stridam krem na strie od Vichy a taky od Clarinsu a zatim mi nic neprasklo, tak doufam, ze to tak vydrzi!!! Prej ale bezvadne funguje i obyc olivovy olej, ale to nevim, to jsem zatim nezkousela, akorat mi kozni doktorka doporucovala ty kremy pouzivat hlavne i po porodu - dokud se brisko nezatahne

misko, tak at nam nezkolabujes, dneska je fakt desny dusno!!!
17. srp 2009 v 16:12  • Odpověz
u nas se zatahlo a vypada to na desticek !!! hura !!!
17. srp 2009 v 16:28  • Odpověz
Zazit děkuju za radu, Vichy mám moc ráda. Já se doteď mazala poctivě 2x denně a to mi v lékárně říkali, že sem mladá, že se mi strie vyhnou ha ha praskám jak přezrálý meloun.Asi záleží na tipu kůže. Ale co to mláďátko v bříšku mi za to stojí :wink: ale stejně si ty krémy koupím :grinning:
17. srp 2009 v 16:29  • Odpověz
no, ja myslim, ze mazat je dobra vec, ale rekla bych, ze je to dane hodne kuzi, nekdo nemaze vubec a zadna prasklinka (za nasich maminek se vubec nevedelo, ze se ma neco mazat a mamka nema po dvou detech ani prasklinu) a nekdo maze jak vzteklej vsim moznym i nemoznym a stejne to praskne :frowning2:, ale jak pises - mazat budeme stejne - pro jistotu :slight_smile:
17. srp 2009 v 16:33  • Odpověz
Ahojky.-)
Zazit, kočárek máme doma, je pěkně v garáži v krabici a manžel má pokyn ho složit, až budu v porodce :wink: ale jsme šťastná, že ho mám, furt si myslím, že to byla dobrá koupě :wink:

beerusko, já moc neporadím, já nemám žádné komerční přípravky na břicho, mažu ráno kokosovým olejem a veče olivovým olejem s pár kapkami citronu. zatím nepraskám, ale jak píšete, kdoví, čím to je :wink: Prý se má nejvíc mazat právě teď jak klesá břicho, to se to hlavně napíná tak moc, že to praská... a pak po porodu teda asi taky...takže kokosák hodím do tašky:slight_smile:

S kosmetikou jsem na tom podobně - mám jen vzorky, co jsme různě dostala při koupi časopisu a v tom prenatálním kufru, jinak mám pouze mýdlo od Welledy, olivový olej z lékárny a na bradavky teda Bepanthen... a uvidíme:slight_smile: dnbeska je výhoda, že s edá všechno okamžitě koupit, nebo objednat přes net :wink:
17. srp 2009 v 17:18  • Odpověz
holky díky za rady skrz kosmetiku, mám doma zatím jen líh a sudocream,slunečnicový olej, tak je třeba ještě dokoupit právě na to koupání, to mi nějak vypadlo z hlavy a borovou vodu.

se striemi je to tak, jak píše zazit, někdo k tomu má sklony a někdo ne, já jsem teď zlenivěla a už nemažu, ale taky porodní asistentka radila, abychom mazaly i po porodu, že se bude líp propínat.
17. srp 2009 v 17:23  • Odpověz
HOlky, k těm striím, já nemazala skoro vůbec a když jo,tak obyčejnou niveou nebo indulonou a břicho jsem měla absolutně bez praskliny,ale při porodu,jak mi to natahovali,tak mi udělali prasklinu přímo nad jizvou :frowning2: . A ještě tak netypicky horizontálně, přitom strie na břiše se většinou dělají svisle. Ale tak třeba je to jen pomačkaná kůže :grinning: , manžel mi tvrdí,že to zmizí, ono to není ani červené,je to jen jak otlačenina a je ot tam furt,tak si myslím,že je to prsklé, no kdoví, už je to jedno.
17. srp 2009 v 18:01  • Odpověz
Holky, od kdy budete chodit s malyma ven na prochazky? A na jak dlouho? Vubec nevim, jestli treba po tydnu od narozeni uz se smi?? A na pul hodinky nebo na dyl?
17. srp 2009 v 19:55  • Odpověz
TAK HLÁSÍM DÉŠŤ a blesky. :grinning:
Já taky nemažu zatím nic nemám, ale možná ještě něco naskočí. U malé jsem mazala, ale už není čas a jsem lenivá.
Já myslím, že v tomto období se smí s miminkem ven hned. To jen když je mrazivo tak ne, ale v létě není problém.
17. srp 2009 ve 20:40  • Odpověz
tak jsem nechtěla nic dělat, ale tady nikdo není, tak jdu plést svetřík ať má to robátko co na zimu. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. srp 2009 ve 20:58  • Odpověz
zazit z kurzu mám napsáno, že si má nejprve zvykat u otevřenýho okna 20-30 minut (v oblečení na ven) a po týdnu, že se může jít na krátkou procházku, sama nevím, asi se rozhodnu podle situace a podle počasí
17. srp 2009 ve 21:08  • Odpověz
ja zas byla na vecerni, zdravotni, vytresavaci prochazce :slight_smile:
Ja bych si moc prala, aby se mimi narodilo zitra! Muj tatinek ma narozeniny, bylo by krasny kdyby dedousek s vnouckem slavili dohromady!!! Ale priznaky zadny :frowning2:, takze mam asi smulu!
17. srp 2009 ve 21:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.