• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
Sas- tak s uklízením to máme stejně, já bych taky jen vysávala a vytírala, už se těším na ráno až chytnu hadru do ruky.
A co pečeš? Já melu 4 recepty dokola, do kynutých se mi nechce. Teď jsme dojedli broskvovou buchtu na plechu, vymýšlím, co udělám zítra. Kuknu na net na recepty.

A počkej, taky nás to gruntování přejde, já se budu muset naučit furt neuklízet, vadí mi teď každý drobek. :angry:
Až malý začne sám papat, to bude spoušť (psali v Betynce :astonished: - co měli v čekárně)
21. srp 2009 ve 21:29  • Odpověz
hele ráda peču a hledám si i nové věci na netu, na kynuté těsto mám pekárnu, jinak se mi ho zadělat nedaří a taky to ulehčí strašně práci, dopředu tam nahážu věci, klidně to spouštím i k ránu, kdy ještě spím a pak mám hotovo.
teď mám v plánu tříbarevnou buchtu, je to lahůdka a když se to dá do lednice, tak to dlouho vydrží - jak říkám rozmazluju MM, bude mít snídaně v době, kdy budu v porodce

s úklidem jsem na tom ještě rozumně, to by sis rozuměla s mojí ségrou, ta vždycky chodila a prstem kontrolovala, jak jsem to uklidila (v době, kdy jsme byly děti), pořád vysávala a tak, ale teď jak je malej, není na to čas a to byl fakt obrat, když jsme byli u ní na návštěvě a spadl drobek, tak jen mávla rukou (dřív by běžela pro vysavač, návštěva nenávštěva začala by vysávat)
21. srp 2009 ve 21:45  • Odpověz
proto všechny malujem :grinning:

to já na poslední kontrole četla v mamince, jak Elen Černá otěhotněla s Valentou velice brzy, nikdo to nečekal a ani oni ne, ale co víc bylo zajímavé,že druhé dítě zplodili asi 3 měsíce po porodu (opět nečekaně), teda představa, že bych hned do toho vlítla,je drsná. Sice si těhotenství užívám, ale mít hned druhé??
21. srp 2009 ve 21:53  • Odpověz
Já taky ráda buchtičky,většinou tahám rozumy z kolegyň, právě ty čtyři poslední mám od jedné, jsou to takové rychlovky na plech, a většinou s tvarohem a to naše mlsné jazýčky mají rády. :grinning:
No zkusím něco nového pohledat.
Pekárnu nemám a nějak neplánuju pořídit, určitě je to šikovná věc, ale do pidi kuchyně už nechci cpát další věci. Nemám ráda, jak je to vytáhnuté, a momentálně už skříňky praskají.

Ty jo, já si taky nedovedu představit, že bych tak po sobě těhotněla :stuck_out_tongue_closed_eyes: . On je to záhul dostat se trošku do horm. rovnováhy a získat režim a teď zase znova těhot.+ změna horm.+spavost a musíš se starat dejme tomu o
5-ti měs. mimčo, domácnost. No pro mně teda nepředstavitelné. Já plánuju se dát do kupy a pořádně si užít první dítko a pak se někdy uvidí.

Někdy v té čekárně jsou časáky, co? A některá témata :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Doufám, že tak nezblbnu, abych je tak hltala.

No nic, jdu hodit spršku, doufám, že bude sprška i venku. A osvěží nám i vzdoušek. Užij si zítra výlet u rodičů a konečně už si odpočiň a netrajdej furt :wink: Ahoooj.
21. srp 2009 ve 22:06  • Odpověz
pa, doufám, že porodíš, moc ti to přeju,

časáky jsou super, občas v nich dost pochytím a někdy i kupuju nebo dostávám od kámošek, je to rychlovka, víc času na čtení nemám

tak zase zítra
21. srp 2009 ve 22:10  • Odpověz
ahoj holky, tak u nás nic nového.
Venku je dýchatelno a doufám, že to dnes vydrží. Kříž mě pořád bere jako blázen, tak při představě, že ještě skoro 14 dní tak mě asi klepne. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Vy jste holky akční to já jsem asi lemra, protože nic nestíhám a ani se mi moc nechce. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ta naše holka snad cejtí, že budu rodit, protožej e pořád nějaká přítulná a chce pořád dudlíček no to vůbec neznám. Jsem zvědavá na reakci.
22. srp 2009 v 06:39  • Odpověz
autor
Romčo přesně tak ........... náš Dáda je teď taky jako klíště.
Sice je starší, tak dudláka už nemá, ale mám ho věčně na krku a i na záchod za mnou leze.
Včera si ho manžel vzal na kafe ke kámošovi, protože jsem mu ho prostě nafasovala, abych si hodila klííííd.
No a přišli dřív než hlásili příchod, protože náš mladej prý co odešli přestal mluvit, pak seděl jako pecka a nakonec ho přemlouval jako štěně a říkal mu "tatí, za mamí" :grinning:
Mu hrábne (taťkovi) až budu v porodnici......... :frowning2:

Však mě taky, jestli toho svýho kulíška neuvidim

Kaa, jasně, sámoška z OBI :grinning: :grinning: :grinning:

Já mám další termín taky ve čtvrtek podle ULZ, takže Kaa, která z nás to bude???

Dneska nevařim. Poslední dobou se mi daří zachovat jídlo na 2 dny. Při mojí žravý se tomu divim. Akorát uvařim polívku, ale to se hodí voda na plotnu s něčim a toť celý umělecký vaření.

Jo a dneska mě v noci vzbudila bolest v pobřišku a já zajásala UŽ......byl to akorát nafouklej močák jako prase, kterej volal o vyčůrání :sweat_smile:
22. srp 2009 v 07:22  • Odpověz
autor
Já jsem pekla v týdnu a jedla jsem to sama, tak jsem to pak dovezla k babičce, aby to dojedla a nebo hodila slepicím. Jak jsou ty vedra, tak moji chlapi nechtějí vůbec jíst. Přemlouvat je nebudu, protože mám jenom jedny nervy

Dneska je tu zataženo, jakoby před deštěm a i ochlazení dorazilo. Super
Tatíka máme zase v práci, tak nevim, co vymyslim za program. Poslední dobou jsme vylepený na pohádkách a nebo v posteli a chrápeme, tak myslim, že to bude i dnešní plán :dizzy_face:
22. srp 2009 v 07:26  • Odpověz
autor
Beru, no já se tlemila jako blázen, když jsem si přečetla o akci jasmín a vitamín D.
Co nás čeká tentokrát ??? :grinning:

Já vim, že si budu muset dát velikánskej pozor na to co jim.
Ošidila jsem tak i svůj jídelníček, když jsem kojila Dádu a od prdíků jsme měli klid.
žádná cibule, luštěniny, česnek, chleba bílej..........člověk si zvykne a nepláčící miminko stojí za to.
:wink:
22. srp 2009 v 07:29  • Odpověz
autor
a nedržela jsem se návodu, že stačí kojení a nic. Ono stačí, ale i tak jsem od 3. týdne věku dávala fenyklovej čaj. Doslova zázrak. A kojila jsem až do 9 měsíců, což je dobrej průměr.
Já jsem se prostě těch zaraženejch prdíků tak bála, že jsem si to všechno podchytila v začátku :wink:
a fakt můžu říct, že malej zatlačil a prděl jako starej chlap a žádný bolení neměl. Vůbec neplakal a začal až na 5.měsíci, když se klubali zuby
22. srp 2009 v 07:32  • Odpověz
ahoj bobi, tak to máte dobrý alespoň ty pohádky že ho berou to u nás je naprostý nezájem, tak pak je ten program občas náročný. Hlídání bohožel taky nemáme.
MALÁ TAKY NEMĚLA MOC PROBLÉMY S PRDÍKY, ALE OBČAS JSEM JÍ DÁVALA TAN SAB SIMPLEX nevím jak se to píše.
Já dnes udělám plněné knedle . Ještě toho využiju a dám si to zelíčko. :grinning:
22. srp 2009 v 08:56  • Odpověz
autor
Já jsem si teď v týdnu udělala taky fazolačku, protože si jí pak nebudu moct dát nějakej ten měsíc. Taky toho využívám. Ale zase se těším, až si pochutnám na Hermelínu. Bojim se ho jíst v těhu, tak to je zase taková útěcha místo těch nadýmaných jídel :wink:
22. srp 2009 v 09:02  • Odpověz
ahoj holky, ja jen rychle zdravim, jsme na turnaji, takze jdu zas na peknou sestihodinovou prochajdu :slight_smile:, jsem rada, ze se ochladilo!!!
manzilek me donutil sebou vzit porodnicovou tasku, sice nevim k cemu, ale mame ji :slight_smile:
Ja mam termin v utery a jestli je mimi aspon trochu po mne, tak porodim - ja byla presny mimi - narodila jsem se presne na termin ve 12 hodin v poledne :slight_smile:
22. srp 2009 v 09:11  • Odpověz
to jo to já taky toho ještě využiji. Chci ještě stihnout čočku, tu máme taky rádi.Já kojila 10 měsíců, tak si pak trošku počkáme, ale ono není třeba to držet takovou dobu. Já se omezovala tak těch prvích 5 měsíců, pak jak se už trošičku hejbou, takuž je to OK.
22. srp 2009 v 09:11  • Odpověz
já se hlásím, že taky žiju, sice po dlouhé době se ozvaly večer poslíčci, ale jen na 3 minutky, tak se to dá přežít. S jídlem je to fuška, to bude docela veliký omezení pro mě, prý se máme vyvarovat některé zeleniny (to mi bude vadit nejvíc) a zjistila jsem, že taky nemůžu kukuřici, tu jsme měli včera a to byla 1.světová, chyběl jen ten jasmín :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jdu vařit,ať můžem jet k těm rodičům na kafe, spojíme to s procházkou do Květné zahrady, to se bude tchýni líbit, apropo tady žádný déšť ani přeháňka, jak vám závidím...
22. srp 2009 v 09:31  • Odpověz
Ahoj maminy.Tak já pred chvíli vylezla z postele.V noci začalo konečne pršet tak fajn vzduch.
Mi se dnes chystáme na smažené řízky :grinning:
Na ti bolavá bříška je divné ale vždy když holka nemohla prdítkovat nebo kakat sme zistili že když si dám v Mc chisburger s hranolkama se ji vždy krásne ulevilo,nevím co dotoho dávaj ale zabíralo to. :sweat_smile:
Už ted mi chybí segedín-ten miluju :grinning:
Doufám že kojení mi vydrží co nejdéle,bude to asi teší s dvojčatama ale snad to pujde.
22. srp 2009 v 09:43  • Odpověz
Ahoj kočky, teda já vás obdivuju s tím úklidem...pokud je uklízení předzvěst porodu, tak já asi rodit nebudu další měsíc:grinning: mně náš bordel nechává úplně chladnou:grinning: a že bych s ebudila s myšlenkou, co dnes setřu, vyluxuju, to teda néé :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jinak pokud by byl brán v potaz utz termín, tak ten mám já v úterý 25.8:slight_smile: ale dr říkal, že tím se nemám řídit, že jako faktickej budeme brát ten dle ms, což je i podle otěhotnění (vím, který den jsem otěhotněla):wink: 4.9.:slight_smile:

Takže já tu budu strašit nejdýl a sledovat vaše nová miminka:grinning:
22. srp 2009 v 10:59  • Odpověz
autor
Tak já jsem z nudy vytáhla dítko na pískoviště. Krásně bylo, akorát nikde nikdo, tak jsme tam byli sami. Vydržela jsem tam s prckem něco přes hodinku a to stačilo.
Mezi tím 2 telefony, tak odpoledne tu bude taková malá velká sešlost.
Přijede ségra a děti
švagrová a děti
No nic, takže já jdu aspoň upíct nějakou placku na plech, abych jim ke kafi nedala suchý z nosu :unamused:
22. srp 2009 v 11:08  • Odpověz
autor
a u nás je takový ochlazení, že jsme si vzali ven mikinky, parádička :slight_smile:
22. srp 2009 v 11:09  • Odpověz
Ahoj holky,
co se termínu týká, já beru termín, podle kterýho jde člověk na MD. Zazit měla původně 30.8. jako Bobisek, pak se to změnilo, ale nevím už proč. Já bych podle UTZ z 13.tt byla taky o dva dny "víc těhotná".
Měřila jsem si po revizi bazální teplotu, používala ovu testy atd., tak vím, že jsem měla ovulaci 16.-17. den cyklu,
tak si myslím, že dřív, jak v pátek 28.8., kdy je ofic. termín dle MS, to nebude, spíš až toho 30.8. - mimochodem nedělňátka jsou šťastný děti, tak bych si klidně i počkala.
Mně nejvíc na tom konci těhotenství vadí ta nejistota, kdyby člověk věděl, že porodí 1.září, tak to nějka prostě vydrží a může se těšit, takhle to je až příliš adrenalinu - zvlášť, když už třeba nějaký dětičky máte a musíte je nějak zabezpečit, když se taťkové hrnou k porodu, že...
jinak u nás už je dusno pryč, naštěstí - můj paličatej bejk ustoupil ze svých tvrdohlavých výšin a je to zase sluníčko
Včera lehce sprchlo, dnes je chladněji, tak je mi docela fajn, jen jsem rozlámaná z včerejšího večera, kdy jsme byli na rockový akci u nás v rámci slavností a stála jsem na nohou cca 3 hodiny. Ale malý se to v bříšku líbilo, řádila jak pominutá. Puberťáci dopadli taky dobře, synek si trošku přihnul,ale po domluvě si dal dvakrát klobásu u stánku, takže to s ním neseklo(blbec nezkušenej se nenajedl, než šel pařit) a dcera sice někde kouřila s holkama cigára u pouťových atrakcí,ale alkoholu ani trávy se nedotkla, takže OK. Jak málo stačí ke štěstí, posuďte sami:
1) nepraskla mi voda před zraky tisíce návštěvníků pouti
2) přítel začal sám od sebe mluvit
3) syn nezvracel jako loni o pouti do popelnice před stánkem s pivem
4) dcera poctivě naklusávala na průběžný kontroly jejího "stavu" a poslušně dorazila v dohodnutou hodinu domů
5) dolezla jsem kopec k nám domů bez dopomoci
6) PO DELŠÍ DOBĚ JSEM SPALA JAK MIMINKO !!!!!!!

štastná to žena :grinning: :grinning: :grinning:
22. srp 2009 v 11:13  • Odpověz
Čauky holky, tak ještě jsem 2v1.
Dneska hlásím lenoru, takže rychle splácám rizoto a dneska vyhlašuji ležení a nic nedělání.

Bobi- doufám, že jsi se neurazila. Jsem to možná blbě napsala, přítel jak to zmerčil, tak jsem viděla tu jiskru v oku a rozšířené zorničky( jak malé děcko, když uvdí novou hračku) a říká kde to je, já to chci taky a pak změnil výraz, a říká: beztak je to nálepka :grinning: . Závist je potvora
:grinning: :grinning: :grinning:

Verusko- tak jsi to teda přežila ve zdraví, jo? Hlavně že je zakopána válečná sekera.

Z těch prdíků mám docela strach, doma už mám preventivně sab, trubičky do konečníku, ještě si nechávám v záloze pár přípravků, ale jakmile budou mé znalosti vyčerpány, budu doma brečet s Kubíkem :frowning2:
Kamarádka mi ještě radila, že i malé miminko můžu na 2-3 minutky položit na bříško a její malá prý prděla jak chlap.
No vidíme, zaměřím se na jídlo a snad to půjde.
22. srp 2009 v 11:55  • Odpověz
Ahoj Kaa, než stihneš nasypat strouhaný sýr na rizito,
tak pojedeš :grinning: :grinning: :grinning:
Prdíky trápí kojený i nekojený děti, prostě to k tomu začátku patří - chlapečky to trápí obecně víc, než holčičky,ale nevyhne se tomu asi nikdo. U malýho jsem používala teploměr do zadečku, vždycky jsem to trošičku zasunula do konečníku(bacha, ne moc daleko), zakroužila a pak ta radost (nás obou) ze žlutýho hovínka byla úžasnááááá
:grinning: :grinning: :grinning:
Zvládnem to :wink:
22. srp 2009 ve 12:10  • Odpověz
Holky, vy mi tak důvěřujete, no nechci vás zklamat, ale abych tu nakonec nebyla sama a nečekala, až se nade mnou nějaký doktor slituje. :grinning: :grinning:

Prdíky jsou staré trápení, ale jsem odhodlaná se s nima poprat, nějak to dopadne :slight_smile: . Hlavně ať mně tou prdkou neobhodí :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
22. srp 2009 ve 12:24  • Odpověz
autor
Kaa, neurazila, já jsem to pochopila o tom koni. Legranda :grinning:
22. srp 2009 ve 13:56  • Odpověz
autor
Jé, holky, až si budeme psát, že nás dneska prcek pokadil a nebo poblinkal a že to smrdí jako bejk a nejde to pořádně ani vymýt z vlasů............to budou problémy :grinning:
22. srp 2009 ve 13:58  • Odpověz
ahojky, tak jsem se trošku natáhla a už je zase u nás slunce, tak to dlouho nevydrželo.
Holky co děláte když vás bolí kříž. Mě už bere 3 dny a nepovoluje to. Občas nemůžu ani chodit, ale potřebuju se starat o malou tak musím nějak fungovat?
Kaa, mě malá spinkala na bříšku normálně, já vím že se to namá, ale mi jsme jako děti taky tak spávali.
22. srp 2009 v 15:35  • Odpověz
Holky, vy jste toho napovídaly tolik,že to ani nestíhám dočítat :grinning: . Mě dnes tak strašně bolí hlava,že mi připadá,že mi praskne :frowning2: . Je to z nevyspání, jak tady mluvíte o prdíkách,tak to právě prožíváme a malej pravidelně od půlnoci do rána trpí a já ho nosím a pak umírám nevyspáním :frowning2: .
Mám rektální rourku, třešňový polštářek, kapičky sab-simplex, mast pupík,nejím nadýmavé jídla,ale stejně to máme. Měla to i Johanka a přešlo to až když měla 3 měsíce. Ještě jsem zvědavá,jestli nám nezabere to koupání v kýblíku, ještě jsem ho tam nekoupala,protože má ještě stroupek na pupíku,takže zatím ve vaně a nenamáčíme pupík,takže hned jak odpadne strup,tak jdem do kýblu :grinning: .

Holky o tom vašem uklízení jsem se dočetla v časopise Maminka docela zajímavou věc, cituji: " 37-40 týden - ozývat se ve vás mohou tzv. hnízdící instinkty, které vás budou nutit dělat věci, které byste jindy nedělala ( třeba drhnout podlahu, mýt okna apod.). Snažte se odolat, u porodu budete potřebovat co nejvíce energie a síly!"
Takže holky, vyprdněte se na hnízdící instinkty a šetřete síly na tlačení :grinning: ....
22. srp 2009 v 17:31  • Odpověz
hm, tak ja dneska moc sily nesetrila, jsem totalka vyrizena, 6hodin na nohach z kopce do kopce, no mooooc pekny, hned na prvni jamce mi to na ty mokry trave podklouzlo, ale nastesti jsem jen klekla na kolinko, manza celej vyplasenej :slight_smile:, ale dneska se bude spinkat - po tom pobytu na cerstvym vzduchu

no z tech prdiku mam taky strach, rektalni rourku a sab simplex uz mam doma v pohotovosti :slight_smile: a na tu cockovou polivku jste me mooooc nalakaly :slight_smile: , tu si musim jeste rychle uvarit, dneska namocim na noc sosovicu :slight_smile: a zitra bude mnam

ale dneska nadherny pocasko pro tehulky, co ? takhle uz by melo bejt porad!!!
22. srp 2009 v 19:12  • Odpověz
Já vždy doplatila na ucpané bříško naši holky,vždy jen brečela od bolesti,manžel si ji rozbalil,masíroval bříško,pohupoval nožičkama a pak mě vždy zavolal abych ho na chvíli vystřídala.Jak sem pred ni sadla zakaždím hovínka vyletela rovnou na mě.Holka spokojená,usmáta,manžel ji podal ruku a velké gratulace k dobrýmu delostrelci a smradlavá mamina nikoho nezajímala.Oni to měli namě asi vždy domluvení :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. srp 2009 ve 20:27  • Odpověz
co to mé oči vidí a slyší, vy jste holky ale připravené, každá má doma plně vybavenou lékarnu, já tak koupila akorát dětské náplasti :stuck_out_tongue_closed_eyes: , které jsem hned včera použila na manžela :grinning: , budu muset něco na ty prdíky taky dokoupit

musím se pochlubit, dnes mě můj mile překvapil - nalepil konečně borduru, lepil to do 2 do rána, když jsem spala a dnes i umýval okna (u prvního zapomněl, že se má i uvnitř :grinning: )
22. srp 2009 ve 20:28  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.