• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
Kočeny, závidím všem,které spíte :grinning:
Já mám teď asi 3.den období nespavosti :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ale jakmile usnu, tak budu chrnět do 10h :stuck_out_tongue_closed_eyes:

No Sasanko, tak to je teda zlato, to zaslouží hubana :grinning: . A teda pokojíček už máte hotový,jo?

Zazit- ty naše laňko :grinning: , bacha, ať si ještě nezlomíš nožku.
Ti chlapi se nezdají, že? Dělají, jako že nic nevidí, že se o nás nestarají, ale jakmile se něco stane, tak vyletí jak čertíci z krabičky (tak vyletěl i tenn můj, jak jsem uklouzla na zácloně :grinning: )

Holky, od cca půl 12 jsem měla takové malé bolesti co 15min, jenže to v jednu přešlo :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Tak to musíte vzít některá za mně. A to už jsem se radovala, že KUbík by měl přesně po půl roce narozeninky po mně :slight_smile:
23. srp 2009 v 01:27  • Odpověz
Fuj, co mi to tam skočilo??? :grinning: Prý 40tt :grinning:
23. srp 2009 v 01:28  • Odpověz
kaa, ja te dneska stridala - od ctyr vzhuru :frowning2:, a to jsem si rikala, ze se po tom pobytu na cerstvym vzduchu pekne vychrupu a ono kulovi, ve 4,00 jsem cela rozlamana vylezla, protoze sem se stejne jen prevalovala, mladej ma desny roupy :frowning2: No, ale uz mam upecenej drobenkovej kolac s boruvkama a uvarenou cockovou polivku :slight_smile:, sousedi si musi myslet, ze jsem se uplne pomatla - voni to po celym baraku :slight_smile:
23. srp 2009 v 06:05  • Odpověz
autor
Já jsem teda vylezla až v půl 8 a teď jsem si dopila kafčo a doma klid. Chlapi ještě chrápou. Nevim, proč toho nevyužiju a nevlezu zase zpátky k nim. Jsem roura :sweat_smile:
Tak jdu poslechnout lněný semínko :dizzy_face: a pak aspoň v klidu půjdu se psem

Včera na večer jsem neměla sílu ani za váma juknout.
Byla tu ségra a mamka a švagrová a děti....... buchta se skoro celá dodlábla a já zlámaná jako hůl po 9 zalezla chrnět :pensive:
23. srp 2009 v 07:49  • Odpověz
autor
Tak se mi láska vzbudila dřív než jsem se stačila oháknout. Tak jsme si krásně spolu vyčistili zoubky. To je tak roztomilý holky :slight_smile: Počkejte, až takový ceremonie budete podnikat se svýma pidinkama. Je to takový legrační, když se 2 letý dítko chová jako dospělák :grinning:
23. srp 2009 v 08:01  • Odpověz
autor
Verusko k těm termínům.....máš samo pravdu, že hlavní mám podle menzes 1.9., takže jsem tak nějak v poho, ale dostala jsem ještě další 2.
Podle pohybů: 21.8.
ultrazvuku: 27.8.

Ale spíš si z toho dělám legrandu a odškrtávám to v kalendáři jako splněnej úkol :grinning:

Ale i tak jsem tak nějak doufala, že jako druhorodička bych mohla o týden předběhnout. No nic, budu přenášet :grinning: Moje mamka má 3 děti a všechny přenášela, tak to nejspíš podědim.
Švagrová ta rodila 2.dítko taky 2 dny po termínu
........ už si nedělám iluze :sweat_smile: , že bych byla výjimka :grinning:
23. srp 2009 v 08:11  • Odpověz
autor
Kaa.......máš v profílku..........VČERA ČEKÁME CHLAPEČKA KUBÍK :grinning: :grinning: :grinning:
23. srp 2009 v 08:13  • Odpověz
Ahoj Bobi, a jakém týdnu jsi rodila poprvé?
23. srp 2009 v 08:14  • Odpověz
autor
Zazit, ty jsi fakticky kamzík.
Pro tebe bude porod pohodička :wink: Máš tak natrénovaný svaly, že to bude rychlovka :wink:

Při mojí svalový a pohybový kondičce budu rodit 5 dní :grinning:

Jo Kaa, ještě jsem si vzpoměla. Potřebuju radu a ty jsi z toho zdravotnictví, tak by jsi to mohla vědět.
Bavila jsem se s holkama, že mám prima zubařku a že mi při kontrolách (2x ročně) dělá rentgen a zjišťuje tak mezizubní kazy....... (v těhu samo nedělala RGN)
No a oni se zhrozili, že je to hrozný, že to je moc záření. Že to nemám podstupovat 2x ročně a že to mám odmítnout, protože na to mám právo
Mám si za zubařkou dojít po 6ti nedělí na snímkování (asi budu kojit)
Co si o tom myslíš???

Jinak jsem kojila Davídka a říkala jsem jí to na kontrole, že kojim a ona, že to není problém. Tak mě vyblejskla a mladej byl v poho.

Tak nevim, holky. Jak to máte u svých zubařů vy?
23. srp 2009 v 08:18  • Odpověz
autor
Vroni, já jsem skoro byla už 42.tt a vyvolali
23. srp 2009 v 08:19  • Odpověz
autor
Malej měl být dubnovej podle ultrazvuku a vylezl 5.května. Už byl jako hrozinka scvrknutej, tak jsem ho musela moc a moc promazávat. Sestřičky mi to nařídili, aby se ta jeho kůžička dala zase do kupy :grinning:
On by se tam snad rozmočil
23. srp 2009 v 08:21  • Odpověz
To měla kámoška taky a druhé dítě porodila v termínu. Máme ještě pár dní čas. Ale je to nekonečné, viď?
Já rodila malou 39+5, kdyby to bylo zase tak, tak mi to vychází na 1.9. Hezké datum:slight_smile: Už mi hrabe.
23. srp 2009 v 08:22  • Odpověz
Ty kluci jsou asi línější, co tak pozoruju:slight_smile:
23. srp 2009 v 08:24  • Odpověz
autor
a přitom se říká, že se holčičky zdržujou, aby se krášlili. A co znám, tak naopak. Kluci se s tim doslova se...ou :grinning:
23. srp 2009 v 08:25  • Odpověz
kamzik, to jo, ale ze by mladej vylez, tak to ne :slight_smile:, ja se cejtim uplne normalne, uz si o me vsichni mysli, ze jsem exot :frowning2:, funguju jak "za mlada" :grinning:,
holky, taky vam jde vaha dolu ? mne jo, dr rikal, ze je to na konci tehu normalni

bobi, mne zubarka snimkuje zubaty jen kdyz si neni uplne jista, ze by tam neco mohlo byt, snimkovala mi je zatim snad jen 2x, ja nevim, jak moc jsou ty rtg paprsky skodlivy - jasne, ze v tehu se nesmi, ale jinak, no nevim, ale 2x rocne mi prijde skoro moc
23. srp 2009 v 08:27  • Odpověz
mne taky vcera rikali, ze se prenasi spis holcicky, ze kluci se rvou ven driv, ale zatim to moc nevypada, co ?
23. srp 2009 v 08:28  • Odpověz
To jo, většinou je to i tak, že ve vývoji jsou kluci trochu pomalejší. Jsou to prostě chlapi pohodlní.
S tím rentgenem při kojení by to vadit nemělo. Mně dělali při malej rentgen i v 8. měsíci těhu. byl to teda zub nahoře, což je lepší.
23. srp 2009 v 08:30  • Odpověz
jo a romco, rano jsem zahlidla mezi albama album Ivuska :slight_smile:, tak jsem si rikala, ze se mrknu jestli je to tvoje Ivuska a byla :grinning:, je starasne sladoucka, nejvic me odrovnala fotka s flaskou od piva :grinning: :grinning: :grinning: , drzela se ji jak zkusenej alkac :grinning:
23. srp 2009 v 08:30  • Odpověz
Já bych to teda nepodstupovala, ale tenkrát to bylo nutný.
23. srp 2009 v 08:32  • Odpověz
autor
Vroni, oni ti dělali rengoš v těhu??
To je snad i zakázaný, né?
23. srp 2009 v 08:33  • Odpověz
autor
no já furt o tý frekvenci častnosti přemýšlím a možná se na to vyprdnu po tom 6ti nedělí. Ale furt nevim, jak je to škodlivý. Zkusim se ještě mrknout na nějaký články na Netu
23. srp 2009 v 08:34  • Odpověz
autor
Jo Romco, Ivuska má jiskru v očku jako správnej čertík. Je kouzelná, jak se šklebíkuje :grinning:
23. srp 2009 v 08:36  • Odpověz
Jo, dělali mi ho. na břicho mi dali tu zástěru a vyblejskli mi zub nahoře. Ty paprsky směřujou nahoru. Ve třetím trimestru to prý miminku neublíží. měli mi čistit kanálky, ale ten jeden nemohli najít, tak to museli zrentgenovat.
23. srp 2009 v 08:37  • Odpověz
23. srp 2009 v 09:15  • Odpověz
Ahoj těhulky, no Kaa, koukám,že jsi včera čekala chlapečka :grinning: , tomu se u tebe teda líbí,že nechce ven :slight_smile: .

Kaa a kdy máš přijet do porodky? Nebo to tak u vás není,že když je po termínu,tak se ještě čeká pár dní a pak se jede do porodky na vyvolání? U nás to tak dělají.

zazit,ty máš termín za dva dny, to je fofr. Ale podle toho co píšeš,se na to ještě necítíš co,?

Na zubaře jsem hroznej lajdák,asi proto,že nemám žádné kazy,ale teď se chystám,protože mi zase krvácejí ty dásně a to mi dost vadí,takže raději ať mi to zkontroluje. Já právě vždycky přijdu k zubaři a on se jen koukne na zuby, nadiktuje sestře cosi a jdu domů,nic nevrtá, nic nedělá,takže se mi tam nikdy moc nechce. No a když mi krvácely dásně s malou,tak jsem tam byla a on mi udělal rentgen jestli mi neustupují dásně a kostní dřeň, kvůli paradentoze a zjistil, že ne,tak mi jen dal nějakou spec. pastu,doporučil mi kartáček, ukázal mi jak čistit zuby a to bylo vše. A stejně to nezabralo a celou dobu kojení mi krvácely a jak jsem přestala,tak jako když utne a přestao krvácení. A to mě furt ujišťoval,že kojení a těhotenství na to nemá vliv a já jsem přesvědčena,že ano.
23. srp 2009 v 09:18  • Odpověz
Petruška je nádherná :slight_smile: , a krásně přibírá, to je super. Ani mi nepřijde tak malinká,ale pak na té poslední fotce je vidět,že je malušenká,ale je krásná, fakt princeznička :slight_smile:
23. srp 2009 v 09:20  • Odpověz
Čaues holky, tak mlaďoch propásl termín, takže teď čekáme do čtvrtka, to mám přijít, kdyby se teda ještě nic nedělo a pak prý budu chodit co dva dny. Já už jsem tak doufala, že se to rozjede v noci, to byly pravidelné - ani ne bolesti, ale něco, co 15 minut, a bylo to fakt skoro na minutu a vždy ve čtvrt, půl, třičtvrtě, celou :wink: . Pak v jednu to ustalo a od dvou zase začalo, ale pak kolem půl 4 jsem to zaspala, a teď nic :frowning2:

Bobi- normálně rtg zubů se dělá co dva roky, v těhu se nemá, protože ty paprsky můžou narušit vývoj a působí na funkci pohlavních žláz ( můžou v budoucnu způsobit nepodnost ) plodu.
V šestinedělí nevadí. Teď jsem se ptala na to zubařky, chodila jsem tam čistit ty mé křehotinky, je to mladá doktorka, tak má čerstvé poznatky ze školy.
23. srp 2009 v 10:12  • Odpověz
Zazit- teda ten manža se má, a se nediv, když prckovi posíláš buchtičky a samé lahůdky. Přece nepoleze ven kvůli mlíka. No ale aspoň holky budeme mít krásné vánoční dárky, tolik miminek pod stromečkem :grinning: :grinning: :grinning:

Baru - a to je nějaká blbost, že těhu a kojo nemá vliv na krvácení dásní, ne? Mně krvácely někdy asi v 2. trimestru, a je to všechno hormonama, zvětšeným množstvím krve v org., překrvení...To bude starší zubař, ne?
Víš mně vždycky točí, jak ti starší mudr. (ale zase ne všichni) prdí na školení, novinky v lécích, v léčbě, postupech, pak do tebe perou staré léky, co se psaly před 30-ti lety. A ještě ti řeknou, že to je nej. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. srp 2009 v 10:18  • Odpověz
Holky, malá teda pěkně přibírá, to za chvvíli pošupajdí domů....Já už chci taky, a jak ten malý raubíř vyleze, tak ho nejdřív opusinkuju a pak mu dám na prcku, že mně nechal tak dlouho čekat :grinning: .

Tak jdu si udělat nehtíčky, ať mám aspoň krásné ruce když už nic...kdybych si aspoň na ty hnátky dosáhla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. srp 2009 v 10:21  • Odpověz
barusko, to teda je tvoje zubni uplne mimo - jak pise Kaa- nejaka zastarala, ne? Mne prvni vec, co rekla zubarka bylo, ze at nejsem prekvapena, ale ze mi v tehu budou krvacet dasne a po porodu jeste vic, tak at s tim pocitam a nejsem z toho prekvapena
Pouzivam nejmekkci kartacek z lekarny (Curaprox ultra soft) a ustni vodu na stahovani dasni a moc mi to pomaha! Ty kartacky jsou fakt super - vypadaj sice jak takovy ty komunisticky za 2,50kc, ale na podrazdeny dasne jsou fantasticky, postupne na ne presla cela nase rodina :slight_smile:, a ani nejsou moc drahy, stoji asi 60kc jeden, ale u nas v lekarne maji skoro porad akci, ze za cenu 2 dostanes 3
23. srp 2009 v 10:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.