• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
kdyz manza uzrel kotel cockovy polivky, tak se strasne smal a rikal, ze jestli pojedeme rodit dneska, tak prej malej vystreli raketovym pohonem a bude ohorelej :slight_smile: - po cocce se desne prdi :grinning: :grinning:, a na sale prej budu sama :slight_smile:, vsichni utecou :slight_smile:
23. srp 2009 v 10:44  • Odpověz
Ahoj holky, dneska na mě padl nějaký splín... Ráno smska od známé, která měla termén po mně!! Přesně 9.9., že s ejí anrodila terezka, navíc 2800g. Jako může mi někdo vysvětlit, proč se můj syn nechystá ven a čeká až bude mít 4000g? :zipper_mouth:
23. srp 2009 v 10:46  • Odpověz
zazit, curraprox je nejlepší kartáček:slight_smile: Jinak já žila v domnění, že se rentgen v těhotenství nesmí, pokud teda nejde třeba o život že.
zazit aváha za psolední 3 týdny sice nejde dolů, ale ani nahoru, stojím. Dr říkal, že to dokazuje, že malej je už vyzrálej... no nevím teda, proč se mu nechce ven, aby nebyl třeba pak přezrálej:grinning:
23. srp 2009 v 10:48  • Odpověz
no, presne - ja nepribirala uz 3 nedele a ted dokonce o kilo min, tak, co tam ty nasi macicci delaj? taky to nechapu - budou, jak prezraly hrusky :slight_smile:
Holky, jak dlouho se tak nechava prenaset?
23. srp 2009 v 10:52  • Odpověz
no a s tim splinem - mne podobna sms prisla pred par dnama - a to meli termin az 15.9.! :frowning2:

vanoce to jisti! :frowning2:
23. srp 2009 v 10:54  • Odpověz
Holky, nebuďte smutné, věčně nám tam ty prďoly nenechají :slight_smile: , tak žádná depka.
Mně to taky přímo už sere, ale nedá se vyhnat, je mu tam dobře, no tak ať ještě plave.
A vánoce pak budou veselejší s novým čerstvým členem rodiny :grinning: :grinning:

Zazit- záleží jak kde tě nechají přenášet, aĺe normální je rodit +- 2 týdny, tzn. 38tt-42tt.No já si představit, že rodím až za dva týdny, no tak mně trefí.
Ale po čočkovce pozor :grinning: :grinning:

S Curaproxem souhlasím, vypadají tak obyčejně a přitom jsou nej. No ale minule nám přišla novinka, Curaprox ATA, nejhnusnější kartáček...Tak pozor na něj :wink: , Stál přes stovku a za tři dny letěl do koše a anstoupil starý kámoš :wink:
Já teda mám Curaprox, pastu Lacalut aktiv, a vodu Corsodyl 0,1%
23. srp 2009 v 11:01  • Odpověz
Holky, jsem se zvážila, a už jsem zhubla 0,2kg :grinning: . Jupííííííí, už to jde, doktoři stejně radí pomalu a ne drasticky hubnout. Akorát teda nevím, do kterého léta budu zase kost :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
23. srp 2009 v 11:03  • Odpověz
zazit, u nás se nechává max. 10 dním, pokud máš velké mimi, tak ani to ne... Mně dr upozornil, že mě nechává max do termínu... takže já už te´d doufám, že v úterý na ko to bud evše připravené, aby mohl hmátnout a malej fakt vylezl do termínu... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. srp 2009 v 11:08  • Odpověz
jo a holky, s epinem jsme na 8cm... nevím, zda mi to teda s mým obříkem k něčemu bude, ale teď to odpovídá obvodu hlavičky cca 25cm... Tak můj mimínek obřínek bude mít tak o deset víc, takže mi to nejspíš bude k prdu... no, ale pro psychiku lepší něco než nic že:grinning:
23. srp 2009 v 11:10  • Odpověz
vidím, že všechny máme curaprox - taky chválím jako nejlepší kartáček, co jsem kdy měla, teda u nás stojí 50,- ale to víte Morava má jiný ceny jak Praha :grinning: , a pomohla mi pasta Lacalut, jak píše kaa, ona je docela slaná, ale má stahovat dásně, je to prevence pak paradentozy. Rengen se opravdu v těhotenství nemá, to je dr. blázen.

kaa u nás se čeká týden po termínu z Ult. z 13. týdne a pak se jde vyvolávat, ale myslím, že to nebudeš potřebovat, že chlapec je tu coby dup.

zazit já taky hubnu, všichni se mi smějí, říkají, že si vymýšlím, včera jsem měla o půl kila míň, ale tak sem se radovala, že jsem si dala u našich pořádný nášup a dnes jsem opět na své váze.

dnes jsem poslední večer doma, tak si to hodlám pořádně užít - přejím se, protože mi pak určitě nedají v nemocnici najíst, když jsem tam byla před rokem, tak mi na svačinu dali suchý rohlík a trochu mlíka a to jsem byla těhotná.
23. srp 2009 v 11:14  • Odpověz
Já používám pastu oranžovou Elmex, ta s emi osvědčila jako nej:slight_smile: :grinning:
23. srp 2009 v 11:15  • Odpověz
Koukám, že s enaše témata posouvají od dětí k zubům... jestli s ejim dlouho nebude chtít, tak začneme debatit o značkách vložek a tamponů. které používáme:grinning:
23. srp 2009 v 11:16  • Odpověz
ale mě to baví :grinning:
23. srp 2009 v 11:16  • Odpověz
jeee, teda vlozky a tampony mi fakt nechybi :slight_smile:, vubec celou periodu bych klidne odbourala :slight_smile:, ta mi teda neschazi
23. srp 2009 v 11:23  • Odpověz
zazit, mě to taky nechybí, na očistky s vložkama s eteda vůbec netěším... :confounded:
Ale jinak se to dá přežít, já používám kalíšek, takže mi odpadá nakupování vložek a tamponů:grinning:
23. srp 2009 v 11:30  • Odpověz
zazit, můj zubař je mladej chlap, je to největší kapacita tady v Jeseníku,má svou vlastní ordinaci i zubní laboratoř a lidi se k němu jen hrnou. Jinak Curaprox používám už asi 5 let a taky souhlasím,že jsou nejlepší. Jinak mám i vodu Listerine.
Ten můj zubař právě tvrdí,že připouští,že v těhotenství je krvácivost větší,protože se právě tvoří více plaku a proto je nutné čistit zuby speciálně - jinak než běžně. A tvrdí,že když člověk umí tu techniku správně,tak mu zuby nekrvácí, tudíž nezáleží na tom jestli jsem těhu nebo ne,ale když umím čistit zuby,tak prostě tím netrpím. No a já s tím nesouhlasím,ale zas jinak jsem s tím zubařem spokojená.
23. srp 2009 ve 12:13  • Odpověz
Jo a co se týče zubní pasty,tak mi Lacalut nejdřív zabíral a pak jako by si na něj zuby zvykly a už nepomáhal,takže to střídám, lacalut, colgate a elmex a taky meridol,ta se mi osvědčila asi nejvíc i ta ústní voda. Akorát s těmi ústními vodami opatrně,některé se v těhu nemůžou.
23. srp 2009 ve 12:17  • Odpověz
Jo a ty curaproxy v akci tu mají taky, furt kupuju to balení po třech :slight_smile:
23. srp 2009 ve 12:18  • Odpověz
Kat- já jsem používala o.b. a libresse :grinning:
Jo, prosím, tě já jsem se chtěla zeptat, proč nechceš měřit prcka? Jen mně to zajímá, nezlob se.

Nehtíčky mám hotové, ještě hodím lesk a mám zas 4 týdny pokoj.

Sasanko- tak užívej, papej, ty zítra nastupuješ, co? Budu ti držet palečky, ty se máš, v úterý prdíka u sebe, já ci takyyyy.
23. srp 2009 ve 12:29  • Odpověz
kaa, nezlobím se vůbec...:wink: měřit ho nechci, protože mi to přijde naprosto zbytečné. Jako ten údaj je naprosto zbytečný, jestli má 48 nebo 52, prostě váhu beru jako důležitou kvůli případnému ubývání, ale centimetry neztratí:slight_smile: Takže důvod je ten, že to nepotřebuju vědět, je to pro mě zybtečný údaj. Druhý důvod je teda ten, že miminko je devět měsíců u tebe v bříšku zkroucené s nožičkama jakoby vykloubenýma, myslím tím ty kyčličky, nemá je nikdy narovnané... pak s enarodí, což je samotné šok a najednou někdo přijde a natáhne mu tu kyčel, aby zjistil, zda má 50 nebo 52... Prostě jsem přesvědčená, že je to násilný akt tu nohu natáhnout:slight_smile: Přitom se ty kyčle narovnají sami do dvou dnů po porodu, takže je kdyžtak možné změřit ho potom... za dva dny nevyroste o deset čísel:slight_smile:

Byla jsem se mrknout ve třech porodnicích, v jedné mi řekli, že teda když na tom budu trvat, že ho nezměří... ale moc jim nevěřím:slight_smile: Ve druhé mi řekli, že to není problém, že jak chci... a ve třetí mi řekli, že neměří, naopak pouze na přání:wink:

Kamarádka, co rodila v té druhé, tak jí sestřička prý řekla "já vám ho měřit nebudu, mně to je jedno, ale mám na to tady kolonku, co tam teda mám napsat?":grinning: Tak jí kamarádka řekla, napište tam třeba 52...:grinning: Takže její miminko nebylo měřené, ale oficiálně má 52 a jak se říká vlk se nažral a koza zůstala celá:slight_smile:

Ale neberu měření ajko tragédii, to ne:wink: jen mi to zkrátka přijde zbytečné :wink:
23. srp 2009 ve 12:38  • Odpověz
A curaproxy kupuju taky ty po třech:grinning:
23. srp 2009 ve 12:39  • Odpověz
Jo, Kat- já jsem si to myslela, kvůli natahování, nám taky PA říkala pokud nechceme, tak měřit nebudou, že o nic nejde, ale vážit musí kvůli propouštění, aby se vědělo, jestli mimčo prospívá(přesně, jak píšeš).
Já jsem myslela, jestli nemáš ještě nějaký jiný poznatek, nad kterým bych se měla vážně zamyslet.
23. srp 2009 ve 12:45  • Odpověz
Holky, já jdu uklidit ten prach z nehtů, dneska už asi nekouknu, držte se, podávejte zprávy, kdyby něco, Sasanko tobě držím palečky i s tím nezbedou Kubíkem, ať ti to dobře dopadne, a moc to potom nebolí a ať jste rychle doma.

Pááá
23. srp 2009 ve 12:48  • Odpověz
Ahojky "těhulky",
omlouvám se ale dřív jsem se sem nedostala, mám dočteno asi do str. 152. Koukám že jste ještě až na Barču všichni v celku. Zkusím vám popsat co se u nás stalo, dodělám oběd a pak honem za malou.
Návštěvní hodiny jsou PO-PÁ 13-17 a SO,NE 10-15 tak jsem u ní skoro pořád.
Mějte se krásně a už puste miminka ven :grinning:
23. srp 2009 ve 13:11  • Odpověz
Takže začlo to takhle, od rána jsem (byla jsem vzhůru od 4) cítila křeče jakože do ledvin, zažila jsem to už u 2 posledních poslíčcích, takže jsem si říkala to nic není, v pohodě. V sedm odjel manžel do práce a já začala chystat oběd, vytřela jsem chodbu a schodiště, křeče se vraceli tak po 45 minutách. Vynadala jsem si že málo piju, vzala jsem si hořčík, pak jsem šla kopat na zahradu brambory a když jsem je škrábala zjistila jsem, že už se kroutím u dřezu. Než jsem měla hrnec olopaný chytlo mě to 3x. Pak už mi to přišlo podezřelý. Křeče z ledvin se přesouvali do bříška, volala jsem ségře ať za mnou přijde, bylo asi 10:30 a začali jsme to psát, stahy se vraceli po 24, 19, 17 minutách a trvali cca 40-80 sek. Ve 12 jsem šla do vany, nepomohlo to. Přijel manžel na oběd, viděl 2 kontrakce a úplně se mi zhozil, to u nás panovala ještě dost veselá nálada. Pořád jsem to sváděla na poslýčky.
V jednu jsem manžela poslala zpět do práce s tím ať je na telefonu, ať mi tu pro jistotu nechá auto a že to nebude tak horký, že počkám do 16 hod. až přijde z práce
S chutí jsem se naobědvala, a řekla jsem ségře že to zkusíme rozchodit, šli jsme k nám do cukrárny. Cesta mi trvala asi půl hodiny, chytli mě 2 stahy (už jen do bříška a trvali tak 1:30-2 min.) ale pořád se to dalo vydržet.
Dala jsem v 13:30 žloutkový řez mňam.
Přišla jsem domů a ž mě to nutilo na velkou, ty brďo, průjem jak mraky, svíjela jsem se na záchodě. Když jsem vstala po 5 min ze záchodu měla jsem na stehnech krev, takže jsem začala ségru úkolovat co má dát do tašky a že se sbalíme a jedeme do porodnice hned. Věděla jsem že mám čas (na tři zašpiněné vložky) takže jsem se oblíkla zkontrolovala 2x tašku a vyrazili jsme....
23. srp 2009 ve 13:13  • Odpověz
Do porodnice jsme dojeli v 14:10, příjem na kartě mám 14:18, na porodním sále se mě ujala porodní asistentka, shoda náhod zrovna ta u které jsme byli na předporodním kurzu popsala jsem ji situaci, chtěla ukázat vložku, byli na ní 3 kapičky krve, říkala ton ic není to je slaboučký. Už jsem se viděla, že mě posílají domů že to je planý poplach . Natočili mi monitor, ležela jsem na něm cca 30 minut, 10 min na zádech, 10 min střídavě na každém boku. Chytli mě 2 stahy, docela síla. Pak přišla paní doktorka, řekla mi že výsledek se jí vůbec nelíbí, měla to být křivka nahoru dolů v rozmezí 120-160, a já měla malé zatřepání stále na 165-170. Při stazích to místo vyskočení nahoru pokleslo dolů na 130. Vzala utz a začala prohlížet. Viděla že jsme měli málo plodové vody (přitom ještě neodtekla), placenta byla na zadní straně a dávala při stazích mále kyslíku miminku. V pupečníku jsme měli zrníčko takže ani výživa miminka nebyla nic moc. Na měření velikosti si zavolala kolegu, moc hezkého mladého doktora (hned jsem pookřála ) změřil hlavičku, která už byla hodně v pánvi, změřil bříško a říkal, že ikdyž jsem já v 37+0tt, tak miminko je o tři týdny menší. Zda o tom vím, pověděla jsem mu jak nám dopadl utz z 30tt, kde už to bylo vidět a věděla jsem o tom že mimi bude menší. Strašně se divili, že jsem nebyla na nějakém dalším podrobném vyšetření a že mě tak můj doktor nechal.
Takže verdikt zněl, že by placenta nemusela silné stahy vydržet a že zavolají primáře. To už jsem zpozorněla, protože mít nad sebou tři doktory, porodní asistentku a segru jen za dveřmi, nebylo 2x příjemné.
Pan primář mě vyšetřil čípek a dělohu, zjistil že jsem na 3cm otevřená, že nebudou na nic čekat a že mi navrhuje císařský řez. Znovu mi vše podrobně vysvětlil, ptal se jestli tomu rozumím a zda souhlasím.
Neměla jsem s tím problém a tak jsem přešla k porodní asistence z vyšetřovny na sesternu vypisovat papíry na přijetí, bylo 14:55, volala jsem manželovi ať vyjede, že je to tu! Začali kolem mě chodit 3 sestřičky protože v 15:15 jsem musela být nachystána na sále a v 15:30 bylo v plánu začít. Byli to fofry, vyslíct se, sundat všechny zlaté předměty, vzít mi krev, vypsat vše do počítače, označit mi ruku, oholit mě, hodit na mě andělíčka, nadiktovat rodné číslo manžela a jména dětí byl pro mě nadlidský úkol do toho nemohli najít moji těhu průkazku a občanku, no prostě zmatky. Nevěděla jsem výsledky streptokoka, a jedla jsem naposledy v 13:30, takže začali řešit co s narkozou, že to bude něco.
Dolů (o 1 patro) jsme sjížděli na operační sály v 15:20 už se spožděním (sestřičky spocené a já uhnaná že strach jsem zapoměla někde v autě), manžela jsem se už nedočkala. Ještě na sále se mi začli představovat všichni účastníci (doktoři), museli jsme vyplnit papíry na anestezii takže jsem se vyslíkla začali mě zaplachtovávat, odpovídala jsem na dotazy asi třech lidí zároveň a v 15:30 mi píchli do ruky uspávadlo a už jsem jen slyšela za chviličku budete spinkat, přeji dobrou noc. Bylo mi dobře a věděla jsem, že to bude dobré.......
23. srp 2009 ve 13:13  • Odpověz
Vzbudila jsem se asi 17.30 na JIPce, kolem sebe hadičky, nad hlavou kapačku, štípalo mě břicho. Přišla sestřička dala mi čípek a říkala vydržte 10 minut a přestane to bolet. Za chviličku mě bylo úžasně, probrala jsem se a zjistila jsem že na stolku vedle mě leží můj telefon. Už na něm bylo asi 7 sms, všechny jsem přeskočila a psala jsem domů manželovi tak co v kolik si přijel, co teda máme, jsme zdravý, já jsem vzhůru????????
V zápětí jsem se dozvěděla že přijel v 15:32 na sál by ho stejně nepustili a že máme holčičku, je krásná narodila se v 15:45, sama dýchá má 1800g, a 41 cm, že ji viděl hned co ji ošetřili a pak ji spolu s inkubátorem převezli na intermediální péči nahoru na novorozenecké oddělení. Byla jsem tak šťastná. Je fakt že se mi zdálo, že mě někdo budí a říká mi máte holčičku, ale nevěděla jsem jestli je to pravda nebo se mi to zdálo. Poslal mi hned MMS. Bylo to úžasné, začala jsem si číst další sms a už to byli jen samé gratulace. Na pár z nich jsem stačila i odpovědět. Celou noc jsem tak nějak probděla, koukala jsem na sestřičky, chodili dávali nám pít z brčka, leželi jsme ve větší místnosti a bylo nás tam 5 ženských, paní vedle taky po císařském řezu (miminko ji chodili po třech hodinách přikládat k prsu), bylo to pro mě zajímavé koukat se asi ve 4 ráno bylo slyšet jak nějaká rodička strašně křičí na porodním sále, v duši jsem ji pomáhala tlačit , mluvili na ni nekřičte jen se tím vysilujete, pojďte zkusíme znovu zatlačit, 4:20 už bylo slyšet křičet miminko. Mám jen a jen krásné zážitky....
23. srp 2009 ve 13:14  • Odpověz
!!! Pro slabé povahy upozornění - nečtěte, nebude to pro vás 2x příjemné !!!!

Tak asi v 7 ráno nás sestřičky začli odpojovat od hadiček a přístrojů, v 7:30 přišla snídaně, rohlík krabička 250ml kravského mléka, a jogurt (vanilková dobrá máma). Docela s chutí jsem to pomalinku snědla, pak nás začali pomaličku nutit ať se snažíme sednout a že nám pomohou k umyvadlu, aby jsme se opláchly. Některé odvážnější zvládli i sprchu (mají můj velký obdiv). Já se posadila a během chvilky strašný horko, točení hlavy až na omdlení a začalo mi být špatně, položili mě zpět do postele, mokrý hadr na hlavu, říkali v pořádku ležte, a chvilku to zkusíme znovu, nic se neděje to nevadí že to nejde. Po chvilce ze mě letěla i snídaně, brrr.
A už to začlo nic mě nebolelo jen mi bylo špatně od žaludku (to byl ten oběd a ten zákusek před narkozou )
Ale náhodou asi po hodině a půl jsem se dostala k umyvadlu. Pak jsem zvracela asi ještě 2x než mě vrátili do postele. Po 9 hodině přišel pan primář na vizitu, popsal mi jak to probíhalo, že placenta byla opravdu malinká, že je vše v pořádku a že mě přestěhují na oddělení. Po cestě na vozíku stále s miskou u pusy, ale spokojená.
Povolili mi že pokud si odpočinu tak mě manžel může na vozíku odvést při návštěvě za malou. Strašně jsem se začala těšit na 13 hod. Oběd jsem ještě nedala, už jen ta vůně, brrrrr. Ale zase kvůli mlíku jsem snědla asi 8 lžiček čistého vývaru z polívky.
Návštěvy přišli opravdu na čas, dorazil manžel s mou mamkou a jeli jsme, k malé na oddělení pustí jen rodiče takže jsme jeli sami dva. Udržuje se tam přísná hygiena, každý si 2x musí umýt ruce, antibakteriálním mýdlem a pak desinfekcí. Malá má v inkubátoru 33°C, vyhřívací deka na 38-42°C, otevřeli mi na 5 minut dvířka a já si ji mohla pohladit. A tak vznikla 1 naše společná fotka.
23. srp 2009 ve 13:15  • Odpověz
juuu, tak konecne vime! to je dobre, ze je vsechno v poradku a Petruska prospiva!
23. srp 2009 ve 13:34  • Odpověz
a s tim merenim prcka bych to taky nechtela - prave kvuli tomu natahovani nozicek, prijde mi to zbytecne, takze jsem poprosila manzu, ze jestli nebude moc v tranzu, tak at sestricce rekne, at ho nemeri, mne je uplne fuk, kolik bude merit
23. srp 2009 ve 13:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.